Świętokrzyskie Gepardy Biznesu 2008

Image

ImageWśród 179 świętokrzyskich firm najdynamiczniejsze w okresie 2006-2008 okazały się: Firma Budowlana ANNA BUD, STALMAX A.& S. Pargieła, A. Mączyński, L. Pasturczak S.J. i Condite Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking 179 świętokrzyskich firm, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę latem 2010 r. na zlecenie ULAN policzyła Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit 

  Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2006 r. do 31 marca 2008 r.  o minimum 10 proc. uznajemy za Gepardy Biznesu 2008

Jest ich 112.  Wszystkie zaprosimy na Konferencję Nowoczesnego Biznesu Województwa Świętokrzyskiego w czerwcu 2011 r.  

 Gepardy Biznesu 2008 Województwa Świętokrzyskiego  

  
 Ranking najdynamiczniejszych  firm województwa świętokrzyskiego według wzrostu wartości rynkowej w okresie od 31 marca 2006 r. do 31 marca 2008 r.  w pocentach

1 Firma Budowlana ANNA BUD Morawica 2825
2 STALMAX A.& S. Pargieła, A. Mączyński, L. Pasturczak S.J. Końskie 1780
3 Condite Sp. z o.o. Kielce 1333
4 CELSA POLSKA HOLDING Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 1076
5 AKWEDUKT Sp. z o.o. Kielce 773
6 Zespół Opieki Zdrowotnej Ostrowiec Świętokrzyski 664
7 Kopalnia Wapienia MORAWICA S.A. Morawica 586
8 UNIMAX S.A. Przedsiębiorstwo Instalacji Budowlanych Kielce 564
9 Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Kielce 542
10 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk 526
11 STALKOR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Kielce 494
12 SIBET S.A. Przeds. Produkcji Betonów Kielce 455
13 AQUAKLIM Sp. z o.o. Kielce 411
14 Budownictwo Drogowe Budar Sp. z o.o. Smyków 401
15 CELSA HUTA OSTROWIEC Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 401
16 Kieleckie Towarzystwo Edukacyjne Sp. z o.o. Kielce 395
17 FABET S.A. Przedsiębiorstwo Elementów Budowlanych Kielce 385
18 TERMATEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Suchedniów 365
19 Elektrownia Połaniec – Grupa Electrabel S.A. Połaniec 334
20 TRZUSKAWICA S.A. Zakłady Przemysłu Wapienniczego Sitkówka-Nowiny 304
21 ZURiP S.A. Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych Małogoszcz 298
22 ELTOR S.A. Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe Kielce 294
23 Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 264
24 FH Active S.J. Kielce 260
25 MD Sp. z o.o. Gracuch 255
26 GRUPA OŻARÓW S.A. Ożarów 243
27 KARTEL S.A. Przeds. Budownictwa Ogólnego Jędrzejów 236
28 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. Kielce 229
29 DOMEX S.J. Firma Handlowo – Usługowa Sandomierz 222
30 REM-WOD Sp. z o.o. Kielce 222
31 SEFAKO S.A. Fabryka Kotłów Sędziszów 203
32 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 201
33 ECHO INVESTMENT S.A. Kielce 198
34 JP GRANIT Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 198
35 MOSTOSTAL KIELCE S.A. Kielce 190
36 CHEMARBEL Sp. z o.o. Kielce 190
37 CEMENTOWNIA NOWINY Sp. z o.o. Sitkówka 188
38 Odlewnia Chemar Sp. z o.o. Kielce 181
39 FART Sp. z o.o. Przeds. Robót Inżynieryjnych Kielce 180
40 DORBUD S.A. Przeds. Budowlano – Usługowe Kielce 172
41 AGAT Sp. z o.o. PBUH Kielce 160
42 ULMA SYSTEM S.A. Starachowice 148
43 KOLPORTER SERVICE Sp. z o.o. Kielce 147
44 AGRO – HANDEL S.J. Sandomierz 139
45 TRAKT Sp. z o.o. Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piekoszów 128
46 LEWIATAN KIELCE Sp. z o.o. Kielce 124
47 Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A. Stąporków 121
48 Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. Wełecz 117
49 WTÓRPOL PPHU Skarżysko-Kamienna 114
50 Per – Eko Sp. z o.o. Starachowice 113
51 Betomax Polska Sp. z o.o. Końskie 112
52 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 106
53 KONECKIE ZAKŁADY ODLEWNICZE S.A. Końskie 104
54 Echo – Galaxy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kielce 104
55 AUTO – SHL S.A. Zakład Pojazdów Specjalnych Kielce 100
56 PPUH POLMARK KIELCE Sp. z o.o. Kielce 95
57 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Krasocin 95
58 AKWEN III S.J. Zakład Usługowo – Handlowy Przetwórstwa Rybnego Staszów 95
59 Politechnika Świętokrzyska Kielce 92
60 AGA LIGHT S.A. Sadowie 90
61 INTERSPEED Sp. z o.o. PHUP Ostrowiec Świętokrzyski 89
62 XL – TAPE International Sp. z o.o. Kielce 86
63 Sandomierskie Kopalnie Dolomitu Sp. z o.o. Sandomierz 81
64 Zakłady Mechaniczne Bifamet Sp. z o.o. Jędrzejów 80
65 ROLMET S.J. FHU Kazimierza Wielka 77
66 ETC PLUS S.A. Ostrowiec Świętokrzyski 74
67 ELKOM Sp. z o.o. Polski Zwiazek Głuchych Zakład Szkoleniowo Produkcyjny Ostrowiec Świętokrzyski 74
68 Ceramika Nowa Gala S.A. Końskie 72
69 CHEMAR Sp. z o.o. Zakład Rurociągów Kielce 70
70 ZĘBIEC S.A. Zakłady Górniczo Metalowe Starachowice 70
71 ALMA – ALPINEX S.A. Kielce 69
72 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 69
73 PPHU Contact O/K Sp. z o.o. Kielce 68
74 CK Bruk S.A. Kielce 65
75 ZPUE S.A. Włoszczowa 65
76 VIVE TEXTILE RECYCLING Sp. z o.o. Kielce 64
77 UNIMAX S.A. – Grupa SBS Kielce 55
78 Megaterm Plus Sp. z o.o. Kielce 54
79 Kerry Polska Sp. z o.o. Kielce 49
80 HYDROGEOTECHNIKA Sp. z o.o. Kielce 49
81 ALPOL Sp. z o.o. PW Kielce 43
82 Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. Michałów 42
83 Pilkington Polska Sp. z o.o. Sandomierz 42
84 Huta Szkła Sława Spółdzielnia Pracy Kielce 39
85 WIG Sp. z o.o. Sandomierz 38
86 STARACHOWICE S.A. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice 37
87 Miejskie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 37
88 EKOMEDIA Sp. z o.o. Starachowice 37
89 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Ostrowiec Świętokrzyski 34
90 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 34
91 Strunobet – Migacz Sp. z o.o. Włoszczowa 33
92 CERSANIT II S.A. Starachowice 32
93 ELMAR S Sp. z o.o. Jędrzejów 31
94 TARGI KIELCE Sp. z o.o. Kielce 31
95 AUTOCENTRUM S.A. Kielce 29
96 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice 28
97 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka Gminy z o.o. Staszów 26
98 Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia RADIO KIELCE S.A. Kielce 25
99 SIARKOPOL S.A. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Staszów 24
100 Magtrans Przeds. Transportowo – Spedycyjne Busko-Zdrój 24
101 PHU Promesa Sp. z o.o. Kielce 23
102 DEK Sp. z o.o. PHUP Kielce 20
103 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 20
104 Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie Sp. z o.o. Staszów 20
105 ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o. Połaniec 18
106 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 15
107 Sandomierski Ogrodniczy Rynek Hurtowy S.A. Sandomierz 14
108 EXBUD SKANSKA S.A. Kielce 13
109 Iskra Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Kielce 13
110 Zakład Doskonalenia Zawodowego Kielce 13
111 Centralna Składnica Zaopatrzenia S.A. Kielce 11
112 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Sandomierz 11
113 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kielce 8
114 PERFECT Sp. z o.o. PW Starachowice 7
115 ZŁOMHUT Sp. z o.o. Bodzechów 7
116 Świętokrzyskie Centrum Farb i Lakierów Sp. z o.o. Kielce 6
117 PPHU UTIL – PASZ S.J. Piekoszów 4
118 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Starachowice 2
119 Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko – Kieleckiego S.A. Skarżysko-Kamienna 2
120 TAWOL S.J. PPUH Chęciny 1
121 Przedsiębiorstwo DUBR Sp. z o.o. Kielce 1
122 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Jędrzejów 1
123 Delko Otto Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 0
124 PIEKARNIA POD TELEGRAFEM Kielce 0
125 BIAŁOGON S.A. Kielecka Fabryka Pomp Kielce 0
126 DWIKOZY S.A. Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Dwikozy -1
127 SPOŁEM PSS Busko-Zdrój -3
128 CERAMIKA GRES S.A. Końskie -3
129 Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A. Kielce -3
130 Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Kielce -3
131 PPU Marlech Sp. z o.o. Kielce -4
132 UNIVERSAL LEAF TABACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów -5
133 POLDAUN Sp. z o.o. Morawica -5
134 Vesterparts Sp. z o.o. Kielce -6
135 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie -7
136 PROGRESS ECO S.A. Tuczępy -8
137 GRANT Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -8
138 Ostrowiecki Kombinat Budowlany S.A. Ostrowiec Świętokrzyski -11
139 SAS Zakład Metalowo – Kotlarski Busko-Zdrój -12
140 PHU Maxol S.J. Suchedniów -13
141 EMIZET Sp. z o.o. Zakłady Wrobów Metalowych Szydłów -13
142 PIOTROWICE Sp. z o.o. Zakłady Przetwórcze Surowców Chemicznych i Mineralnych Zawichost -14
143 ODLEWNIE POLSKIE S.A. Starachowice -15
144 Przeds. Robót Drogowo – Mostowych Cezet Bis Sp. z o.o. Starachowice -17
145 EFFECTOR S.A. Włoszczowa -19
146 GERDA 3 Sp. z o.o. Starachowice -20
147 KOLPORTER KORONA S.A. Kielce -20
148 EKOPLON S.A. Szydłów -21
149 Zakład Armatury CHEMAR Sp. z o.o. Kielce -22
150 FORMASTER S.A. Kielce -23
151 MESKO S.A. Zakłady Metalowe Skarżysko-Kamienna -24
152 ALPOL GIPS Sp. z o.o. Końskie -25
153 Wszechnica Świętokrzyska Kielce -25
154 Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Kielce -25
155 Kolporter Info S.A. Kielce -27
156 Budromost – Starachowice Sp. z o.o. Wąchock -28
157 PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński Spółka Komandytowa Ostrowiec Świętokrzyski -28
158 Kopalnie Dolomitu S.A. Sandomierz -31
159 DS SMITH POLSKA S.A. Kielce -32
160 BAX Sp. z o.o. Przeds. Transportowo Usługowe Kielce -32
161 Perfektus S.A. Kielce -34
162 CEFARM Kielce S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Kielce -39
163 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce -39
164 Towarzystwo Inwestycyjne Zakładów Ostrowieckich Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -40
165 ETC Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -41
166 Zeto S.A. Centrum Systemów Komputerowych Kielce -43
167 PILKINGTON AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. Sandomierz -45
168 ISPOL Sp. z o.o. Kielce -48
169 AGC Opatów Sp. z o.o. Opatów -48
170 PASSA Sp. z o.o. Kije -50
171 KOLPORTER S.A. Kielce -52
172 ISKRA – Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o. Kielce -52
173 Grupa Edukacyjna S.A. Kielce -55
174 WOODWORK Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -58
175 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Sandomierz -58
176 RO & MA – ADS S.A. Kielce -59
177 Kopalnia i Zakład Wzbogacania Kwarcytu Bukowa Góra S.A. Łączna -61
178 GOVI Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna -69
179 KOLPORPRESS S.A. Kielce -75

źródło: ULAN na podstawie danych z Krajowego Rejstru Sądowego, zebanych przez Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit.   

Więcej na ten temat:

Regulamin Konkursu Gepardy Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *