Efektywne Firmy 2010 Przemysłu Elektromaszynowego

Wśród 988 firm przemysłu elektromaszynowego w trzyletnim okresie najefektywniejsze były Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A., DESIGN TECHNOLOGIES International D.T.I. Sp. z o.o. oraz FAMUR S.A.

 Przedstawiamy ranking 988 firm przemysłu elektromaszynowego według  trzyletniej średniej stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009.

 Firmy, których trzyletnia średnia zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009 wynosi minimum 5 proc., uznajemy za Efektywne Firmy  2010. Jest ich 582. 

Efektywne Firmy 2010 Przemysłu Elektromaszynowego

  
Ranking firm
przemysłu elektromaszynowego  według trzyletniej średnia zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009

Lp. Nazwa firmy Siedziba Trzyletnia średnia zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2007-2009 w procentach
 
1    Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.    Zabrze    105,53
2    DESIGN TECHNOLOGIES International D.T.I. Sp. z o.o.    Racibórz    75,27
3    FAMUR S.A.    Katowice    57,32
4    Mechatronika S.J.    Warszawa    46,04
5    F&F Filipowski S.J    Pabianice    45,75
6    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    42,99
7    Niedźwiedź – Lock S.J. R.Niedźwiedź, Z.Niedźwiedź    Luboń    39,97
8    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    39,06
9    Novo – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    38,88
10    BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o.    Bydgoszcz    38,41
11    Elektro – Eko S.J.    Kołobrzeg    37,97
12    Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J.    Bydgoszcz    37,76
13    Grama S.J. PUH    Kobylnica    37,61
14    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    37,46
15    ZAKŁADY POLCONTACT WARSZAWA Sp. z o.o.    Warszawa    37,29
16    TELDAT S.J.    Bydgoszcz    37,1
17    Amos-Bis A.mościcki E.supińska S.J.    Mroków    36,47
18    Kizo Sp. z o.o.    Katowice    36,2
19    Emix S.J. Torbus    Tychy    35,67
20    APATOR S.A.    Toruń    31,4
21    FPH Art – Metal S.J.    Łapino Kartuskie    31,17
22    Smile Sp. z o.o.    Korpele    30,8
23    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    29,9
24    Emar S.J.    Błonie    29,82
25    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    29,74
26    SATEL Sp. z o.o.    Gdańsk    29,4
27    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    29,37
28    Kaja S.J.    Bońki    29,29
29    Przeds. Instalacji Elektrycznych S.J.    Łomża    28,92
30    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    28,58
31    Profilex S.J.    Łask    28
32    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    27,69
33    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    27,46
34    Dagtech Sp. z o.o.    Kotla    27,39
35    Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski     Katowice    27,13
36    PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy    Kędzierzyn-Koźle    26,96
37    OPTOMETR S.J.    Łódź    26,2
38    ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Gdańsk    26,18
39    Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o.    Radzyń Chełmiński    25,97
40    Mirage Boats S.J.    Augustów    25,84
41    Meyn Polska Sp. z o.o.    Lębork    25,61
42    Kemar S.J.    Sułków    25,61
43    APLISENS S.A.    Warszawa    25,09
44    Megaplot S.J.    Sosnowiec    25
45    Jakmet S.J.    Osieck    24,65
46    Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.    Mielec    24,52
47    AUTO – HAK S.J. PPUH    Słupsk    24,28
48    PPUH ALFA SOSNOWSCY S.J.    Nowa Wieś    24,22
49    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    24,2
50    ZPUH Filtropol S.J.    Brzezinka    24,14
51    Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o.    Łódź    24,01
52    Kolsatpol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    23,76
53    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    23,6
54    Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum    Częstochowa    23,57
55    Fabryka Transformatorów W Żychlinie Sp. z o.o.    Żychlin    23,2
56    AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne    Puck    23,16
57    AG – Projekt S.J.    Wrocław    22,88
58    Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o.    Bydgoszcz    22,87
59    Metrison Sp. z o.o.    Mościska    22,86
60    Shim – Pol S.J.    Izabelin    22,85
61    Kinekspert S.J.    Łódź    22,73
62    Proelco S.A.    Pruszcz Gdański    22,43
63    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    22,43
64    Eugen Meller Sp. z o.o.    Białogard    22,24
65    Elmontaż BG S.J. PPU    Białe Błota    22,1
66    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    21,99
67    FEERUM S.A.    Chojnów    21,98
68    PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    21,53
69    Chłodnictwo S.J. B. Sułkowski, A. Gągała, R. Gągała    Józefów    21,07
70    Tehaco Sp. z o.o.    Gdańsk    21,03
71    F.A.B. Sp. z o.o.    Czaplinek    20,9
72    Tensotronic Sp. z o.o.    Warszawa    20,87
73    P.W. Promont Sp. z o.o.    Warszawa    20,86
74    Navinvest Sp. z o.o.    Gdańsk    20,84
75    Teo Term S.J.    Podkowa Leśna    20,7
76    Motgum S.J.    Józefów    20,69
77    Eleks Sp. z o.o.    Głogów    20,66
78    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    20,65
79    InGas Sp. z o.o.    Józefów    20,46
80    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    20,32
81    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    20,29
82    Metalpol Sp. z o.o.    Mielec    20,22
83    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    20,16
84    Ekoklimax – Projekt S.J.    Bydgoszcz    20,13
85    Emka Sp. z o.o.    Strzebielino    20,08
86    MCD ELECTRONICS Sp. z o.o.    Żywiec    20,05
87    KK – Electronic Polska Sp. z o.o.    Szczecin    19,87
88    SONEL S.A.    Świdnica    19,83
89    SECOM Sp. z o.o.    Wrocław    19,75
90    Tapflo Sp. z o.o.    Tczew    19,71
91    BLAKS S.A.    Warszawa    19,61
92    BBT Sp. z o.o.    Rzeszów    19,59
93    ELGÓR + HANSEN Sp. z o.o.    Chorzów    19,55
94    Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o.     Tyczyn    19,42
95    Wakum Świdnica Sp. z o.o.PPPH    Świdnica    19,07
96    Firma Elektryczna Karwasz S.J.    Wrocław    19,04
97    Przedsiębiorstwo Chłodniczo-Klimatyzacyjne Prorem-Agro Sp. z o.o.    Gdańsk    18,89
98    Plastic Components And Modules Poland S.A.    Sosnowiec    18,82
99    Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy    Kraków    18,81
100    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE KLAUDIA Sp. z o.o.    Ustroń    18,66
101    Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak    Jonkowo    18,65
102    Remdźwig Zakład Usług Dźwigowych S.J.    Gdańsk    18,49
103    Zakład Produkcyjno-Usługowy „En Tech” Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński Sp. J.    Kretomino    18,31
104    POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego    Wrocław    18,15
105    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    18,1
106    Slandi Sp. z o.o.    Michałowice    18,09
107    Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej    Wrocław    18,07
108    Wentylatory Wentech Sp. z o.o.    Imielin    17,9
109    COOPER STANDARD AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17,83
110    Carpol Sp. z o.o.    Warszawa    17,77
111    Limatherm Sensor Sp. z o.o.    Limanowa    17,69
112    METAL – FACH Sp. z o.o.    Sokółka    17,37
113    PPUH VER – TOM S.J. HELENA PIERZCHAŁA TOMASZ PIERZCHAŁA    Borek Szlachecki    17,34
114    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    17,27
115    CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o.    Kraków    17,26
116    Besi Marine Systems Polska Sp. z o.o.    Reda    17,25
117    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    17,25
118    Skoff Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    17,23
119    Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A.    Warszawa    17,19
120    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    17,12
121    Lightnet Sp. z o.o.    Kobiernice    17,11
122    Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A.    Mielec    17,05
123    Rent Sp. z o.o.    Łódź    17,01
124    Bater Sp. z o.o. PW    Warszawa    16,94
125    Artech Chwołka Piotr    Rybnik    16,93
126    Anga Sp. z o.o.    Gdańsk    16,81
127    RAFIZ STRYGNER I DYCZKOWSCY S.J.    Wierzbica    16,57
128    Zamel Sp. z o.o.    Pszczyna    16,56
129    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    16,52
130    Gdańskie Zakłady Elektroniczne UNIMOR S.A.    Gdańsk    16,46
131    Komnino Sp. z o.o. PPU    Komnino    16,32
132    PPUU EMAG – SERWIS Sp. z o.o.    Katowice    16,31
133    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    16,26
134    DTW Sp. z o.o.    Zabierzów    16,07
135    Armatura Kraków S.A.    Kraków    15,98
136    Omega Sp. z o.o. PPU    Gdańsk    15,97
137    Megaterm Plus Sp. z o.o.    Kielce    15,85
138    HYDRO-NAVAL ADKONIS, MICHAŁEK, SOBKÓW – S.J.    Ustka    15,84
139    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    15,66
140    Aircool Sp. z o.o.    Chwaszczyno    15,62
141    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o.    Gdańsk    15,53
142    Energet Sp. z o.o. Przeds. Robót Technicznych    Nowe Czarnowo    15,53
143    Embedos Sp. z o.o.    Warszawa    15,53
144    Antha – Pol Sp. z o.o.    Puck    15,48
145    WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej    Bodzanów    15,45
146    Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J.    Bytom    15,44
147    Optimum – Lasota I S-Ka S.J.    Warszawa    15,3
148    REMID S.J.    Częstochowa    15,28
149    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    15,22
150    Eaton Automotive Components Sp. z o.o.    Tczew    15,16
151    Zakład Produkcji Katalizatorów JMJ Puchalski i Krawczyk S.J.     Nowe Skalmierzyce    15,16
152    Coal – Bud Sp. z o.o. PPUH    Olkusz    15,12
153    Teleskop Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    15,07
154    ECKERT Sp. z o.o. Automatyka Spawalnicza    Legnica    15,04
155    GS Klima Sp. z o.o.    Poznań    15
156    Cornaglia Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    14,97
157    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    14,9
158    EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Wrocław    14,88
159    Kamex Sp. z o.o.    Opole    14,8
160    Unirol S.J.    Borek Wielkopolski    14,8
161    PRO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    14,79
162    Polmag Sp. z o.o. PPH    Katowice    14,68
163    Przeds. Tramp S.J.    Zabrze    14,68
164    Agilent Technologies Poland Sp. z o.o.    Wrocław    14,65
165    Assel Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    14,65
166    ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego    Łódź    14,62
167    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    14,54
168    REM Sp. z o.o. WPUP    Brześć Kujawski    14,46
169    Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o.    Sosnowiec    14,42
170    Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o.    Warszawa    14,31
171    Eltel Sp. z o.o.    Katowice    14,16
172    Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol Sp. z o.o.    Warszawa    14,15
173    Europa Systems Sp. z o.o.    Pyrzyce    14,02
174    B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Przeworsk    14,01
175    SOLIS Sp. z o.o.    Warszawa    13,93
176    SLICAN Sp. z o.o.    Bydgoszcz    13,88
177    Remontex Sp. z o.o.    Rybnik    13,85
178    JUKS – POL Sp. z o.o.    Wrocław    13,83
179    Agencja Inwestycyjna FB-Mont S.J.    Kalisz    13,82
180    HYDROTOR S.A. Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej    Tuchola    13,74
181    ZPHU Szron S.J.    Łódź    13,67
182    PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE EKOPOL MARZANNA KOWALSKA, MAREK KOWALSKI S.J.    Nowy Sącz    13,61
183    MSR Traffic Sp. z o.o.    Wysogotowo    13,58
184    Kursor Horodeńscy S.J.    Białystok    13,55
185    PPH Akpo S.J.    Laski    13,51
186    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    13,36
187    Elektroster Sp. z o.o.    Dzierżoniów    13,31
188    COMPREX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Wdrożeniowe    Kraków    13,29
189    Weremczuk FMR Sp. z o.o.    Niedrzwica Duża    13,28
190    Eda – Serwis Sp. z o.o.    Warszawa    13,25
191    Pro-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    13,05
192    SOLARIS OPTICS S.A.    Józefów    13,01
193    Alltech Sp. z o.o.    Kartoszyno    12,92
194    SFM FILTRY ŁUCZAK S.J.    Nadarzyn    12,89
195    REMAG S.A.    Katowice    12,85
196    AQUAEL Sp. z o.o.    Dubowo Drugie    12,8
197    FAMA Sp. z o.o.    Gniew    12,76
198    Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna    Olsztyn    12,75
199    Matbud S.J.    Piątnica Poduchowna    12,61
200    Imel Poland Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    12,58
201    ZBUD Sp. z o.o. Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych    Dąbrowa Tarnowska    12,58
202    Autotank Sp. z o.o.    Warszawa    12,49
203    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    12,48
204    Diko Polska – Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.    Zabrodzie    12,45
205    Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych S.J.    Elbląg    12,45
206    Benning Power Electronics Sp. z o.o.    Głosków    12,41
207    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    12,39
208    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    12,36
209    Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.    Bydgoszcz    12,34
210    Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.    Lębork    12,26
211    GZUT S.A. Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych    Wadowice    12,18
212    Nicad Sp. z o.o.    Golęczewo    12,16
213    Bumar Żołnierz S.A.    Warszawa    12,16
214    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    12,14
215    ELTEM Sp. z o.o.    Lublin    12,1
216    Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz    Bydgoszcz    12,03
217    Lenze Tarnów Sp. z o.o.    Tarnów    12
218    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o.    Biskupiec    12
219    BMM Sp. z o.o.    Buk    11,92
220    Enpol S.J.    Białystok    11,91
221    Halogen Light Tech Sp. z o.o.    Głuchołazy    11,9
222    OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Brzezinka    11,89
223    Interkrąż Sp. z o.o.    Wolbrom    11,86
224    NORLYS Sp. z o.o.    Nowy Sącz    11,85
225    OSPEL S.A. Z.S.A.     Pilica    11,82
226    KME Sp. z o.o.    Zgierz    11,79
227    ZAP Sznajder Batterien S.A.    Piastów    11,77
228    Spółdzielnia Inwalidów Elektromet    Dzierżoniów    11,74
229    SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A.    Szczecin    11,73
230    COMMON S.A.    Łódź    11,65
231    REKLAMEX Sp. z o.o.    Warszawa    11,65
232    Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J.    Straszęcin    11,62
233    Breve Tufvassons Sp. z o.o.    Łódź    11,61
234    OZAMET Sp. z o.o.    Olsztyn    11,58
235    STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o.    Gdańsk    11,54
236    ABB Sp. z o.o.    Warszawa    11,53
237    Time – Net Sp. z o.o.    Łódź    11,5
238    Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o.    Mikołów    11,48
239    Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o.    Ozimek    11,43
240    Agro Sp. z o.o.    Kraków    11,39
241    TREPKO Sp. z o.o.    Gniezno    11,24
242    BREMBO Sp. z o.o.    Częstochowa    11,24
243    ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o.    Mysłowice    11,2
244    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    11,18
245    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    11,16
246    TM Technologie Sp. z o.o.    Morawica    11,15
247    DELTIM Machura, Machura S.J.    Częstochowa    11,15
248    Optus Sp. z o.o.    Warszawa    10,97
249    KOLSTER Sp. z o.o.    Olsztyn    10,96
250    Neptunia Sp. z o.o.    Skierniewice    10,96
251    SILA POLAND Sp. z o.o.    Częstochowa    10,95
252    Armapol S.J. PPHU    Poznań    10,93
253    P.P.H.U. BOMET    Węgrów    10,9
254    H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o.    Poznań    10,89
255    International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.    Radom    10,87
256    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    10,82
257    Unimould Sp. z o.o.    Pieńsk    10,8
258    Prevac Sp. z o.o.    Rogów    10,78
259    Makrum S.A.    Bydgoszcz    10,72
260    ALU INTERNATIONAL – SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdańsk    10,71
261    EVK Sp. z o.o.    Dylaki    10,69
262    Metertest Sp. z o.o.    Świdnica    10,63
263    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    10,63
264    Mobex Tomasz Krzosek, Michał Krzosek S.J.    Łódź    10,61
265    Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A.    Piotrków Trybunalski    10,61
266    BZWF MOTOR Sp. z o.o.    Ozorków    10,53
267    Mefa Sp. z o.o.    Błonie    10,5
268    Andrzejewski – Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.    Łódź    10,48
269    KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    10,46
270    Centrum Hydrauliki Otto Hennlich Sp. z o.o.    Bytom    10,45
271    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    10,44
272    ZUH Termospec Sp. z o.o.    Żory    10,39
273    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    10,37
274    Zakłady Kablowe BITNER – Celina Bitner    Kraków    10,26
275    Uniwersal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne I Wdrażania Postępu Technicznego     Katowice    10,26
276    NAM – LIFT Sp. z o.o.    Szczecin    10,2
277    Broadcast Television Systems Sp. z o.o.    Warszawa    10,17
278    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    10,15
279    Taurus – Technic S.J.    Osielsko    10,12
280    Inventronics Sp. z o.o.    Jawor    10,1
281    Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A.    Chełm Śląski    10,06
282    Dora Metal Sp. z o.o.    Czarnków    10,03
283    Zakł. Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo Doświadczalnej Sp. z o.o.    Katowice    10,01
284    BIN Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    9,94
285    Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o.    Chorzów    9,92
286    Asco Sp. z o.o.    Gdynia    9,86
287    ELBRO Sp. z o.o.    Rumia    9,83
288    Zakład Usług Technicznych i Handlu BB&GT Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    9,82
289    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    9,78
290    ELEKTRA S.J.    Warszawa    9,75
291    Turbocare Poland S.A.    Lubliniec    9,74
292    EKOWENT Sp. z o.o. PPU    Oświęcim    9,74
293    SIPMA S.A.    Lublin    9,72
294    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE PRO-BIKE P.OMIECIŃSKI, J. PRZYBYSZ S.J.    Jelenia Góra    9,68
295    TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki    Białe Błota    9,66
296    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    9,66
297    SIGMA S.A.    Jastków    9,62
298    FLEXIDER POLAND Sp. z o.o.    Tychy    9,57
299    BROEN S.A.    Dzierżoniów    9,57
300    Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o.    Lipno    9,53
301    POM – Tyczyn S.J. PPUH    Tyczyn    9,52
302    AGROMET ZEHS Lubań S.A.    Lubań    9,46
303    EBARA POMPY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    9,44
304    Clima – Produkt Sp. z o.o.    Pszczółki    9,43
305    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    9,41
306    Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.    Kobyłka    9,39
307    TRAFPOL Sp. z o.o.    Kraków    9,38
308    Sentinel Sp. z o.o.    Poznań    9,38
309    Computer Group Pakt S.J.    Warszawa    9,38
310    MAKRUSZ S.A.    Bydgoszcz    9,37
311    Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o.    Stalowa Wola    9,32
312    MONTSPOŻ Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI I MONTAŻU    Krzepice    9,29
313    HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o.    Zielona Góra    9,29
314    PPUH POMAROL S.A.    Biskupiec    9,28
315    Spectra Lighting Sp. z o.o.    Warszawa    9,25
316    SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW ODRODZENIE W GDAŃSKU    Gdańsk    9,25
317    Elektrometal S.A.    Cieszyn    9,24
318    PPUH GALMET S.J. Stanisław, Danuta, Robert Galara    Głubczyce    9,18
319    ASCO CO Ltd Sp. z o.o.    Toruń    9,17
320    Transformex Sp. z o.o.    Warszawa    9,16
321    Maguin – Chełmża Sp. z o.o.    Chełmża    9,05
322    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    9,04
323    BGM Sp. z o.o.    Kraków    9,03
324    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    9,03
325    Hibernatus Sp. z o.o.    Wadowice    9,01
326    PULSAR MOBILE Sp. z o.o.    Radom    9,01
327    Demag Cranes And Componetnts Sp. z o.o.    Warszawa    9
328    Specjalistyczne Przeds. Instalacji Alarmowych Ameral Sp. z o.o.    Poznań    8,99
329    Koide Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    8,99
330    POLNA S.A. Zakłady Automatyki    Przemyśl    8,95
331    EUROTANKS Sp. z o.o.    Wrocław    8,94
332    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    8,93
333    Wabco Polska Sp. z o.o.    Wrocław    8,91
334    Emmarol Sp. z o.o.    Słupsk    8,9
335    PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J.    Bochnia    8,86
336    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    8,81
337    Awrol Sp. z o.o.    Barwice    8,76
338    Olympic Sport Sp. z o.o.    Białystok    8,75
339    Adler Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8,75
340    ARCHIMEDES S.A.    Wrocław    8,73
341    PHU Ranet Sp. z o.o.    Warszawa    8,71
342    Perun S.A.    Warszawa    8,68
343    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.    Warszawa    8,68
344    KOMPANIA NARZĘDZIOWA HERMES Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8,66
345    Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.    Bydgoszcz    8,64
346    Radmor S.A.    Gdynia    8,58
347    Tower Automotive Polska Sp. z o.o.    Opole    8,58
348    LIFT – TECHNIKA Sp. z o.o.    Wrocław    8,57
349    Fibox Sp. z o.o.    Warszawa    8,57
350    Plum Sp. z o.o.    Ignatki    8,52
351    Inst-Wat Sp. z o.o.    Poznań    8,52
352    Zakłady Produkcyjne B-D Witold Brodzik S.J.    Zawiercie    8,47
353    Dziedzic Sp. z o.o.    Łapy    8,38
354    GÓRECKI S.J.    Kęty    8,36
355    Platan Sp. z o.o.    Sopot    8,35
356    Tranter Poland Sp. z o.o.    Pruszków    8,35
357    Meinert Sp. z o.o.    Jelenia Góra    8,35
358    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    8,26
359    PATENTUS S.A.    Pszczyna    8,25
360    MOJ S.A.    Katowice    8,23
361    Ośrodek Badawczo – Szkoleniowy Spaw – Test Sp. z o.o.    Gdańsk    8,21
362    M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J.    Września    8,2
363    Eldorado Computers S.J.    Warszawa    8,19
364    AXIS Sp. z o.o.    Gdańsk    8,18
365    Powerled Sp. z o.o.    Katowice    8,17
366    Armac Sp. z o.o.    Zielonka    8,14
367    Zakład Urządzeń Techniki Powietrza Sp. z o.o.    Mysłowice    8,14
368    BMCG Sp. z o.o.    Warszawa    8,12
369    KOSPEL S.A.    Koszalin    8,07
370    ZGODA N & Sp Sp. z o.o. PPUH    Sokołów Małopolski    8,07
371    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    8,05
372    Kongsberg Automotive Sp. z o.o.    Pruszków    8,02
373    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    8
374    GKN Driveline Polska Sp. z o.o.    Oleśnica    7,99
375    Elektroniczny Zakład Innowacyjno – Wdrożeniowy Hybres Sp. z o.o.    Rzeszów    7,97
376    Smart – Tech Sp. z o.o.     Rawa Mazowiecka    7,95
377    JM- Tronic Sp. z o.o.    Warszawa    7,94
378    IKM Agropom Sp. z o.o.    Busko-Zdrój    7,91
379    Liw – Lewant Sp. z o.o. Fabryka Wyrobów z Tworzyw Sztucznych    Bielawa    7,91
380    Molndals Industriprodukter Polska Sp. z o.o.    Chojnów    7,89
381    Avionic S.J.    Górki Wielkie    7,87
382    T.EL. Poland Sp. z o.o.    Wrocław    7,85
383    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    7,84
384    MARITIM Shipyard Sp. z o.o.    Sopot    7,83
385    Krak – Old Sp. z o.o. PHUP    Kraków    7,83
386    DREWART – ENERGY Sp. z o.o. PPUH    Otrębusy    7,81
387    Szawer Sp. z o.o.    Leszno    7,79
388    FESTO Sp. z o.o.    Raszyn    7,79
389    FABA S.A.    Baboszewo    7,78
390    BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów    Bielsko-Biała    7,78
391    TAMTRON S.A.    Katowice    7,75
392    SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o.    Łódź    7,75
393    Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o.    Żarów    7,74
394    Lubacell Sp. z o.o.    Lubasz    7,73
395    PPU UNION Sp. z o.o.    Gdańsk    7,7
396    Przedsiębiorstwo Wdrażania Innowacji INWET S.A.    Chorzów    7,68
397    Transrem Sp. z o.o.    Opole    7,64
398    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    7,63
399    BELOS – PLP S.A. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Sieciowego    Bielsko-Biała    7,59
400    TB Hydro Sp. z o.o.    Poznań    7,57
401    LG Display Poland Sp. z o.o.    Biskupice Podgórne    7,56
402    RADWAG Wagi Elektroniczne    Radom    7,46
403    Eltek Valere Sp. z o.o.    Szczecin    7,46
404    TELZAS Sp. z o.o.    Szczecinek    7,45
405    Alwo 2 Sp. z o.o.    Toruń    7,44
406    ELEKTROMET Zakład Urządzeń Grzewczych    Głubczyce    7,43
407    Intercontrol Polska Sp. z o.o.    Warszawa    7,42
408    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.    Bydgoszcz    7,41
409    SKK Sp. z o.o.     Puck    7,38
410    Morska Obsługa Radiowa Statków MORS Sp. z o.o.    Gdańsk    7,37
411    MEDCOM Sp. z o.o.    Warszawa    7,36
412    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    7,36
413    ELTEL NETWORKS TELECOM Sp. z o.o.    Warszawa    7,32
414    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    7,31
415    ENCO Sp. z o.o.    Warszawa    7,3
416    PPU Marlech Sp. z o.o.    Kielce    7,29
417    Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o.    Bydgoszcz    7,27
418    UN WHA Polska Sp. z o.o.    Pułtusk    7,25
419    PKE Polska Sp. z o.o.    Warszawa    7,24
420    Mine Master Sp. z o.o.    Złotoryja    7,23
421    LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe    Łódź    7,21
422    CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o.    Kolbudy    7,2
423    KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.    Mielec    7,2
424    Jar – Met S.J.    Węgrów    7,2
425    Elokon Polska Sp. z o.o.    Warszawa    7,17
426    Inochłod – Serwis Sp. z o.o.    Janikowo    7,16
427    PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o.    Radom    7,13
428    PPH Modul Sp. z o.o.    Ostróda    7,1
429    Kopras Sp. z o.o.    Wronki    7,09
430    Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o.    Stryków    7,09
431    Iglootruck Sp. z o.o.    Dębica    7,09
432    Kraj Sp. z o.o.    Kutno    7,08
433    Zakład Budowy Aparatury Chemicznej ZBACH Sp. z o.o.    Tarnów    7,06
434    Danfoss Saginomiya Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    7,05
435    Elar Sp. z o.o.    Łubniany    7,05
436    BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J.    Augustów    7,05
437    Zutech Plus Sp. z o.o.    Warszawa    6,97
438    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    6,93
439    Fabryka Maszyn Rolniczych Meprozet Sp. z o.o.    Międzyrzec Podlaski    6,93
440    ES SYSTEM K Sp. z o.o.    Wolbrom    6,91
441    POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy    Szczecinek    6,89
442    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6,86
443    Karko Lighting S.A.    Oława    6,86
444    Waryński Żelechów Sp. z o.o.    Żelechów    6,86
445    Promax Sp. z o.o.    Polkowice Dolne    6,85
446    PRZYJAŹŃ Spółdzielnia Inwalidów    Słupca    6,84
447    TEKA MASZYNY BUDOWLANE Sp. z o.o.    Warszawa    6,83
448    Rewa Sp. z o.o.    Błędowa Tyczyńska    6,82
449    Lexmark International Polska Sp. z o.o.    Warszawa    6,79
450    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    6,77
451    HYDEX Sp. z o.o. PPU    Wadowice    6,75
452    Pulsar K. Bogusz S.J.    Łapczyca    6,74
453    AKSON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    6,71
454    ITO Sp. z o.o.    Bydgoszcz    6,71
455    Mototechnika S.J.    Jasienica    6,67
456    Basit Sp. z o.o.    Trzebnica    6,67
457    Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A.    Mińsk Mazowiecki    6,67
458    Fortech Sp. z o.o.    Pabianice    6,66
459    Famad Sp. z o.o.    Paczków    6,63
460    Navikor Sp. z o.o.    Szczecin    6,62
461    CC JENSEN Polska Sp. z o.o.    Warszawa    6,62
462    Intermech Sp. z o.o. PPUH    Stalowa Wola    6,61
463    Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A.    Gdynia    6,59
464    Apator Control Sp. z o.o.    Toruń    6,59
465    Stalkowent Sp. z o.o.    Zabrze    6,57
466    OZAS – ESAB Sp. z o.o.    Opole    6,56
467    PW Serwis – Centrum Sp. z o.o.    Bydgoszcz    6,56
468    Luc – Product Sp. z o.o.    Chróścice    6,55
469    C & T ELMECH Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    6,54
470    Zakłady Mechaniczne Przemysłu Ceramiki Budowlanej Cerama we Wrocławiu Sp. z o.o.    Wrocław    6,54
471    KAROSERIA Sp-nia Pracy    Bydgoszcz    6,53
472    Zakład Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „Mikrob” S.A.    Ostrzeszów    6,53
473    Lis Poland – Sp. z o.o.    Żurawica    6,51
474    Krummenauer Sp. z o.o.    Tychy    6,51
475    TSE Laser Light & Sound Sp. z o.o.    Warszawa    6,49
476    STAROSIELSKI Fabryka Przekładni Kątowych    Słupsk    6,49
477    Thyssenkrupp Presta Steertec Poland Sp. z o.o.    Międzyrzecz    6,49
478    DRUT – PLAST Fabryka Kabli i Przewodów Sp. z o.o.    Wałcz    6,48
479    Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Dźwigowych DŹWIGPOL S.A.    Mława    6,48
480    LEGRAND Polska Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    6,47
481    PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.    Piła    6,46
482    GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze    Gorlice    6,38
483    FORMTEC BP Sp. z o.o.    Sitno    6,38
484    DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o.    Wrocław    6,36
485    Laser – Sinex Sp. z o.o.    Łódź    6,35
486    TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej    Gliwice    6,35
487    MEROL Sp. z o.o. Zakład Mechanika Maszyn    Stalowa Wola    6,32
488    Pek-Mont sp. z o.o.    Bielsk    6,31
489    ISUZU MOTORS POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    6,28
490    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6,28
491    APATOR METRIX S.A.    Tczew    6,26
492    Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o.    Gdańsk    6,25
493    Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o.    Ostrzeszów    6,25
494    Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o.    Toruń    6,24
495    Zuptor Sp. z o.o.    Gostyń    6,24
496    FEDERAL MOGUL BIMET S.A.    Gdańsk    6,24
497    Edbak Sp. z o.o.    Strzyżewice    6,23
498    J.W. ŚLEPSK Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane    Augustów    6,22
499    Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej    Radzyń Podlaski    6,21
500    Wieland Electric Sp. z o.o.    Poznań    6,16
501    JUWENT S.J.    Ryki    6,16
502    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    6,12
503    BUMAR – HYDROMA S.A. Fabryka Maszyn Budowlanych    Szczecin    6,09
504    RADWAR S.A. Centrum Naukowo Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej    Warszawa    6,09
505    Dolnośląskie Zakłady Metalurgiczne DOZAMET Sp. z o.o.    Nowa Sól    6,04
506    DBW – POLSKA Sp. z o.o.    Cigacice    6,03
507    Sogewalot Sp. z o.o.    Krzemieniewo    6,01
508    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    6,01
509    PROMAL Sp. z o.o.    Wieruszów    5,99
510    ZELMER S.A.    Rzeszów    5,98
511    OMIG S.A.    Warszawa    5,95
512    Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe VOX Sp. z o.o.    Warszawa    5,95
513    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    5,95
514    CEZOS S.J.    Gdynia    5,95
515    Zakład Produkcjo – Remontowy Rem-Suw Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5,93
516    Masterprofi Sp. z o.o.    Rzeszów    5,93
517    IRKO Sp. z o.o.    Gdańsk    5,91
518    Coffee Service J.V. Sp. z o.o.    Warszawa    5,91
519    Zakład Mechaniczny PZL WOLA w Siedlcach Sp. z o.o.    Siedlce    5,89
520    TECHNOKABEL S.A.    Warszawa    5,87
521    ULTRAMARE Szwedzkie Filtry Sp. z o.o.    Szemud    5,86
522    Sp-nia Pracy SKALA    Warszawa    5,85
523    HYDROSTER Sp. z o.o.    Gdańsk    5,84
524    Holm ConstructionLTD Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Okrętowej    Gdańsk    5,83
525    JESTIC S.J.    Krąplewo    5,83
526    Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A.    Kielce    5,81
527    Valeo Autosystemy Sp. z o.o.    Skawina    5,79
528    Maszyny Elektryczne CELMA S.A.    Cieszyn    5,77
529    SITECH Sp. z o.o.    Polkowice    5,76
530    Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH    Zawadzkie    5,75
531    Fabryka Maszyn FAMAZ B.Kłopot S.J.    Zawidów    5,75
532    Przeds. Projektowania i Produkcji Ekomega Sp. z o.o.    Łódź    5,74
533    KH KIPPER Sp. z o.o.    Zagnańsk    5,73
534    Żelmet Sp. z o.o.    Dzierżoniów    5,73
535    SOLARIS LASER S.A.    Warszawa    5,72
536    ALTER S.A.    Tarnowo Podgórne    5,71
537    Tabor Szynowy Opole S.A.    Opole    5,68
538    AGRO – SUR Wojciech Surowiec w Rogoźniku    Rogoźnik    5,65
539    Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.    Nekla    5,64
540    PPHP ŚFUP SERVIS Sp. z o.o.    Świdnica    5,61
541    ALBA – SERVICE Sp. z o.o. Przeds. Usług Technicznych    Warszawa    5,6
542    DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    5,6
543    Partner Sp. z o.o.    Głuchołazy    5,57
544    FPM S.A.    Mikołów    5,55
545    Kopex – Famago Sp. z o.o.    Zgorzelec    5,55
546    Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych    Nysa    5,54
547    Mera Bellows Sp. z o.o.    Wiązowna    5,5
548    CRIST S.A.    Gdańsk    5,48
549    SORELPOL Sp. z o.o.    Warszawa    5,45
550    ZDT-GLIMAG Sp. z o.o.    Mikołów    5,45
551    PPHU GELAM S.J. Ryszard i A.K. Geisler    Chodzież    5,44
552    Technokontakt Sp. z o.o.    Szreńsk    5,43
553    ALSTOM POWER Sp. z o.o.    Warszawa    5,42
554    Maszyny Górnicze – Serwis Sp. z o.o.    Polkowice    5,39
555    Precyzja Technik Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5,38
556    Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A.    Stąporków    5,38
557    Andrychowska Fabryka Maszyn S.A.    Andrychów    5,38
558    Promotech Sp. z o.o.    Białystok    5,34
559    Janmor Sp. z o.o.    Pabianice    5,33
560    Promotech – KM Sp. z o.o.    Łapy    5,3
561    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    5,3
562    Spółdzielnia Inwalidów SPAMEL    Twardogóra    5,26
563    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    5,25
564    Zakład Produkcji Doświadczonej Automatyki Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    5,23
565    J.A.M. Inox Produkt Sp. z o.o.    Kalisz    5,23
566    Fristam Sp. z o.o.    Warszawa    5,22
567    Cassioli Polska Sp. z o.o.    Łódź    5,22
568    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    5,21
569    UESA POLSKA Sp. z o.o.    Lubsko    5,19
570    Wika Polska S.A.    Włocławek    5,19
571    BKT Elektronik    Bydgoszcz    5,18
572    WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o.    Mielec    5,15
573    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Metpol” Wieczorek Sp. J.    Wilcza    5,15
574    VTS Sp. z o.o.    Warszawa    5,15
575    METRON – SERVICE Sp. z o.o.    Toruń    5,12
576    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    5,09
577    Yacht Service Sp. z o.o.    Tanowo    5,09
578    POJ-KON S.J.    Małachowo    5,09
579    NEOTECH Sp. z o.o.    Białystok    5,07
580    DANFOSS Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    5,05
581    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    5,04
582    Raptor Sp. z o.o.    Białystok    5,01
 
 
Pozostałe firmy przemysłu elektromaszynowego
 
 
583    Expom Sp. z o.o.    Krośniewice    4,98
584    ATS Sp. z o.o.    Kraków    4,98
585    KROMET Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych    Krosno Odrzańskie    4,95
586    PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński Spółka Komandytowa    Ostrowiec Świętokrzyski    4,94
587    METALBUD Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    4,94
588    TI POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    4,93
589    MEPROZET KOŚCIAN S.A.    Kościan    4,92
590    Zakład Produkcji Części Zamiennych Do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski    Września    4,91
591    Fabryka Automatów Tokarskich S.A.    Wrocław    4,9
592    AVISTA Sp. z o.o.    Warszawa    4,9
593    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    4,89
594    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    4,89
595    Damen Marine Components Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    4,86
596    HUTA ZABRZE S.A.    Zabrze    4,84
597    Igloocar Sp. z o.o.    Dębica    4,83
598    Arcen Polska Sp. z o.o.    Żory    4,81
599    Forpol Sp. z o.o.    Opole    4,81
600    WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne    Mikołów    4,79
601    AGREMO Sp. z o.o.    Skarbimierz    4,79
602    Pacomp Sp. z o.o.    Piaseczno    4,78
603    PUH IMPERIAL ZPCHR S.J. Donat Król, Dariusz Król    Białogard    4,75
604    Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o.    Wrocław    4,73
605    COLD SYSTEM Sp. z o.o.    Gdańsk    4,72
606    CENTROMOST Stocznia Rzeczna w Płocku Sp. z o.o.    Płock    4,7
607    Magneti Marelli Exhaust Systems Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    4,7
608    MIKROMA S.A.    Września    4,7
609    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE PORKON Sp. z o.o.    Orneta    4,69
610    INSTALCOMPACT Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    4,67
611    Jobil Assembly Sp. z o.o.    Kwidzyn    4,67
612    EMIT S.A.    Żychlin    4,67
613    NAFTOMET Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Naftowych    Krosno    4,67
614    TRW Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    4,66
615    Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o.    Żmigród    4,66
616    Bastra – Bazamech Sp. z o.o.    Witkowo    4,66
617    SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o.    Żywiec    4,65
618    ZPUE S.A.    Włoszczowa    4,65
619    MONTOSTAL Sp. z o.o.    Warszawa    4,65
620    Spółdzielnia Pionier    Prudnik    4,63
621    Energo – Inwest Sp. z o.o.    Ruda Śląska    4,63
622    PMP FAST SERVICE Sp. z o.o.    Świecie    4,63
623    Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o.    Gdańsk    4,62
624    Elektrobud S.A.    Wschowa    4,61
625    Vidis S.A.    Wrocław    4,6
626    Morska Stocznia Remontowa S.A.    Świnoujście    4,57
627    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    4,56
628    KNOTT Sp. z o.o.    Zdziechowice    4,5
629    Przeds. Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A.    Barczewo    4,5
630    Koga Sp. z o.o.    Miastko    4,49
631    Ice Group Sp. z o.o.    Rybnik    4,49
632    ETI – POLAM Sp. z o.o.    Pułtusk    4,49
633    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    4,49
634    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o.    Olsztyn    4,47
635    ZPU Eko – Partner Sp. z o.o.    Bydgoszcz    4,47
636    WISŁA ALUMINIUM Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    4,46
637    Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o.    Bydgoszcz    4,45
638    BUMAR – KOSZALIN S.A. Fabryka Maszyn    Koszalin    4,45
639    FAMOR S.A.    Bydgoszcz    4,45
640    CZAH – POMIAR Sp. z o.o.    Katowice    4,45
641    Garos Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    4,44
642    Łysoń Sp. z o.o.    Sułkowice    4,43
643    Stazen Sp. z o.o. PHU    Gdańsk    4,43
644    An – Elec Sp. z o.o.    Gdynia    4,4
645    BROEN – ZAWGAZ Sp. z o.o.    Suchy Las    4,39
646    GRASO Zenon Sobiecki    Starogard Gdański    4,39
647    Paradowscy AMP S.J.    Warszawa    4,35
648    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    4,35
649    Zakłady Elektromechaniczne Elektra Spółdzielnia Inwalidów    Warszawa    4,35
650    Przedsiębiorstwo Hydromel S.A.    Siemianowice Śląskie    4,34
651    Testmer Warszawa S.A.    Reguły    4,33
652    MIRAMEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Elektronicznych    Gdynia    4,33
653    GIPO Sp. z o.o.    Koszalin    4,32
654    Linker Europa Sp. z o.o.    Tyczyn    4,32
655    Wesob Sp. z o.o.    Strumień    4,32
656    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    4,31
657    Bekpolmasz S.J. Krzysztof Bełza Władysław Koźlak    Bydgoszcz    4,31
658    BIAZET S.A.    Białystok    4,3
659    Partner Systems Sp. z o.o.    Człuchów    4,3
660    MBS S.J.    Opole    4,29
661    Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.    Brześć Kujawski    4,29
662    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    4,28
663    Progress Wagotronic S.A.    Katowice    4,28
664    LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych    Lublin    4,26
665    Flakt BOVENT Sp. z o.o.    Ołtarzew    4,24
666    Cablelettra Poland Sp. z o.o.    Mikołów    4,22
667    Prometra Sp. z o.o.    Kraków    4,22
668    CONRAD S.A.    Gdańsk    4,21
669    ZAM KĘTY Sp. z o.o. Zakłady Urządzeń Przemysłowych    Kęty    4,21
670    Lumotech Poland Sp. z o.o.    Wólka    4,2
671    SDK Sp. z o.o.    Ostróda    4,19
672    Kinna Production Sp. z o.o.    Gdańsk    4,19
673    HAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo    Wrocław    4,17
674    UNICARD S.A.    Kraków    4,16
675    GEA Technika Cieplna Sp. z o.o.    Opole    4,16
676    Horus – Energia Sp. z o.o. PPUH    Sulejówek    4,16
677    WINDA Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    4,15
678    PWP Katowice Sp. z o.o.    Mysłowice    4,14
679    Elgór + Hansen + SBS Sp. z o.o.    Katowice    4,13
680    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    4,12
681    Arkus & Romet Group Sp. z o.o.    Dębica    4,12
682    TAGOR S.A. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Tarnowskie Góry    4,12
683    Firma Herb Sp. z o.o.    Sanok    4,09
684    Przedsiębiorstwo Polsko Austriackie PUH FRAPOL Sp. z o.o.    Kraków    4,09
685    Volkswagen Poznań Sp. z o.o.    Poznań    4,08
686    WAMTECHNIK Sp. z o.o.    Warszawa    4,05
687    PPH JUKA J. i E. Pawłowscy S.J.    Niepołomice    4,05
688    Segepo – Refa Sp. z o.o.    Świebodzice    4,04
689    FIAT POWERTRAIN POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    4,03
690    Codimex Sp. z o.o.    Warszawa    4,01
691    SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    4
692    Zakład Usług Sieciowych SIGMA S.J. Bednarek    Kraków    4
693    Teknia Rzeszów S.A.    Rzeszów    3,99
694    HTEP Polska Sp. z o.o.    Gdańsk    3,99
695    EMA – ELFA Sp. z o.o. Fabryka Aparatury Elektrycznej    Ostrzeszów    3,98
696    Odra Sp. z o.o.    Opole    3,98
697    PPPUH Prohamat Sp. z o.o.    Bytom    3,97
698    DELFO POLSKA S.A.    Tychy    3,97
699    Przedsiębiorstwo SIMET S.A.    Jelenia Góra    3,97
700    Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.    Zabrze    3,96
701    Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o.    Brynica    3,96
702    PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej    Świdnica    3,95
703    Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o.    Nowa Sól    3,95
704    Bmeters Polska Sp. z o.o.    Psary    3,94
705    Luxiona Poland S.A.    Sadowie    3,94
706    SAMET Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    3,93
707    GEA GRASSO Sp. z o.o.    Gdynia    3,93
708    LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o.o.    Stara Kamienica    3,9
709    Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Techniczne PROMET Sp. z o.o.    Toruń    3,87
710    FIDELTRONIK IMEL Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    3,87
711    KAMIR Sp. z o.o.    Słupsk    3,86
712    Control Process Electric Sp. z o.o.    Kraków    3,85
713    MAN TRUCKS Sp. z o.o.    Niepołomice    3,83
714    DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.    Gdynia    3,82
715    Stalswrwis Batory Sp. z o.o.    Chorzów    3,81
716    Stal – Rem S.A.    Gdańsk    3,79
717    Imakor Sp. z o.o.    Łódź    3,79
718    Fabryka Maszyn i Urządzeń FAMAK S.A.    Kluczbork    3,77
719    Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych S.A.    Wrocław    3,77
720    Skibicki.Technika Transportowa Sp. z o.o.    Skępe    3,75
721    S.I.A.P. Sp. z o.o.    Gliwice    3,74
722    Portowy Zakład Techniczny S.A.    Gdynia    3,73
723    Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych SYGNAŁY S.A.    Rybnik    3,73
724    AKPIL PPUH    Pilzno    3,73
725    TR – Poland Sp. z o.o.    Lipiany    3,71
726    BIERUTOWSKA SPÓŁDZIELNIA NIEWIDOMYCH BIERSIN – ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ    Bierutów    3,71
727    Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A.    Wrocław    3,7
728    Lumen Polska Sp. z o.o.    Wrocław    3,69
729    Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna    Zielona Góra    3,68
730    BIANAR Zakład Produkcji Narzędzi Sp. z o.o.    Białystok    3,68
731    Eurotech Sp. z o.o.    Bytom    3,67
732    POM KALISZ Sp. z o.o. PPHiU    Kalisz    3,67
733    Przedsiębiorstwo Carbomasz Sp. z o.o.    Katowice    3,63
734    NTP Budowa Maszyn Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    3,63
735    Makowscy S.J.    Rawa Mazowiecka    3,63
736    Metalowiec – Białystok Sp. z o.o.    Białystok    3,62
737    TAREL Sp. z o.o. Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego    Wola Rzędzińska    3,6
738    BOLARUS S.A.    Bochnia    3,59
739    Kriosystem Sp. z o.o.    Wrocław    3,59
740    MADROG CONSTRUCTION Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    3,59
741    SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A.    Zamość    3,56
742    INERGY AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Lublin    3,54
743    Model ART Sp. z o.o.    Ostróda    3,52
744    WOSTAL Sp. z o.o. Zakłady Mechaniczno – Kuźnicze    Wolbrom    3,5
745    Gl Poland Sp. z o.o.    Sopot    3,5
746    HEINTZMANN – SILESIA Sp. z o.o.    Bytom    3,5
747    Elektromontaż – Gdańsk S.A.    Gdańsk    3,49
748    ZREMB S.A. Strzegomskie Zakłady Mechaniczne    Strzegom    3,49
749    PUP Pomot Sp. z o.o.    Chojna    3,48
750    HYDROMEGA Sp. z o.o.    Gdynia    3,46
751    MARAN Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno Usługowe    Gdańsk    3,41
752    FLEXTRONICS INTERNATIONAL POLAND Sp. z o.o.    Tczew    3,4
753    ERICSSON Sp. z o.o.    Warszawa    3,4
754    EMC Computer Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    3,39
755    Telzam Sp. z o.o.    Zambrów    3,38
756    Solbet – Zremb S.A.    Solec Kujawski    3,36
757    Małopolska Wytwórnia Maszyn BRZESKO Sp. z o.o.    Brzesko    3,36
758    TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o.    Bierutów    3,35
759    Brodd Products Polonia Przeds. Szwedzko – Polskie Sp. z o.o.    Chorzów    3,35
760    Nauta – Hull Sp. z o.o.    Gdynia    3,34
761    Bolid Sp. z o.o. PPHiU    Radom    3,33
762    Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej    Warszawa    3,32
763    Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    3,32
764    Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH    Oświęcim    3,31
765    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    3,31
766    Fabryka Aparatury Chemicznej CHEMOMET Sp. z o.o.    Kępno    3,3
767    PRZEDSIĘBIORSTWO TELETRANS-ELCOMP Sp. z o.o.    Kraków    3,29
768    CNH POLSKA Sp. z o.o.    Płock    3,29
769    Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o.    Łódź    3,26
770    HYDRO-NAUTA Sp. z o.o.    Gdynia    3,26
771    Hulanicki Bednarek Sp. z o.o.    Chełm    3,24
772    Zetkama S.A.    Ścinawka Średnia    3,24
773    POLAM REM S.A.    Gdańsk    3,24
774    HOLMER BUDOWA MASZYN Sp. z o.o.    Środa Śląska    3,24
775    SOLGAM Sp. z o.o.    Jasło    3,22
776    WAMAG S.A.    Wałbrzych    3,22
777    Inel Sp. z o.o. Przeds. Informatyczno – Elektroniczne    Gdańsk    3,22
778    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    3,22
779    AWAT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe    Warszawa    3,22
780    TENNECO AUTOMOTIVE EASTERN EUROPE Sp. z o.o.    Gliwice    3,17
781    Zem Swarzędz Sp. z o.o.    Swarzędz    3,17
782    INWAP Sp. z o.o.    Brzeg    3,15
783    AGROMET Sp. z o.o.    Ostrzeszów    3,14
784    ELSE TECHNICAL & RESEARCH SERVICE Co. Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    3,13
785    TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o.    Polkowice    3,13
786    Escort Sp. z o.o.    Szczecin    3,12
787    Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J.    Wrocław    3,12
788    Comsat International Sp. z o.o.    Poznań    3,11
789    Stoll Polska Sp. z o.o.    Słupsk    3,1
790    Złotecki Sp. z o.o.    Rojewo    3,1
791    Fiat Auto Poland S.A.    Bielsko-Biała    3,09
792    GEDIA POLAND Sp. z o.o.    Nowa Sól    3,09
793    IPM Sp. z o.o.    Warszawa    3,08
794    EBS Sp. z o.o.    Warszawa    3,08
795    Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o.    Strzegom    3,07
796    Bruker Polska Sp. z o.o.    Poznań    3,03
797    Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o.    Mielec    3,02
798    Lacroix Electronics Sp. z o.o.    Kwidzyn    3,01
799    EVER Sp. z o.o.    Swarzędz    3,01
800    IS – POLSKA Sp. z o.o.    Jawor    3
801    PW Arkton Sp. z o.o.    Leszno    2,96
802    KONGSKILDE – POLSKA Sp. z o.o.    Kutno    2,96
803    HYDROTECH S.A.    Rybnik    2,94
804    Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A.    Łosice    2,94
805    Luximex Sp. z o.o.    Niedomice    2,85
806    DOSPEL Sp. z o.o.    Częstochowa    2,83
807    REMIX S.A.    Świebodzin    2,83
808    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    2,83
809    Zakład Produkcjj Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o.    Mikołów    2,83
810    CANEXPOL Sp. z o.o.    Komorowo    2,83
811    Sotech Sp. z o.o.    Bielawa    2,82
812    Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.    Brzeg    2,81
813    BURY Sp. z o.o.    Mielec    2,81
814    Zakład Produkcyjno Usługowo handlowy Besko – Met Sp. z o.o.    Besko    2,8
815    Zakład Elektroniki Górniczej ZEG S.A.    Tychy    2,77
816    Kalmet S.A.    Gliwice    2,76
817    Zakład Łożysk Wielkogabarytowych Kraśnik Sp. z o.o.    Kraśnik    2,76
818    Spółdzielnia Niewidomych Nadodrze    Bytom Odrzański    2,74
819    Sirocco Polska Sp. z o.o.    Zabrze    2,73
820    Farmer Sp. z o.o.    Sokółka    2,73
821    WILPO Sp. z o.o. Przeds. Wdrożeń Przemysłowych    Mysłowice    2,71
822    GH INTERTECH Sp. z o.o.    Kłobuck    2,71
823    COMPUTEX TELECOMMUNICATION Sp. z o.o.    Warszawa    2,69
824    Technika Instalacyjna Top – Projekt Sp. z o.o.    Wrocław    2,67
825    LENA LIGHTING S.A.    Środa Wielkopolska    2,67
826    Zakłady Mechaniczne Urządzeń Wiertniczych Sp. z o.o.    Sosnowiec    2,67
827    HSK DATA LTD Sp. z o.o.    Kraków    2,67
828    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    2,65
829    Elsteel – Poland Sp. z o.o.    Ozimek    2,65
830    Energomet Sp. z o.o.    Opole    2,62
831    Partnertech Sieradz Sp. z o.o.    Sieradz    2,59
832    EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o.    Konstantynów Łódzki    2,57
833    Madur Polska Sp. z o.o.    Zgierz    2,56
834    GARO Sp. z o.o.    Warszawa    2,54
835    PRALMA Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Urządzeń Pralniczych    Kielce    2,52
836    Astal Sp. z o.o.    Gorzów Śląski    2,51
837    ES SYSTEM WILKASY Sp. z o.o.    Wilkasy    2,51
838    DGT Sp. z o.o.    Straszyn    2,5
839    Erich Stallkamp Polska Sp. z o.o.    Wrześnica    2,5
840    ARMAGOR S.A.    Kraków    2,5
841    JAROMA S.A.    Jarocin    2,49
842    Car – Lift Service Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    2,48
843    SEWS – Components Europe Polska Sp. z o.o.    Leszno    2,46
844    Zakład Narzędziowy Wytwórnia Urządzeń Chłodniczych PZL-Dębica Sp. z o.o.    Dębica    2,45
845    TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A.    Toruń    2,45
846    Nyborg – Mawent S.A.    Malbork    2,44
847    Sunnyline Computer Products Poland Sp. z o.o.    Przeźmierowo    2,41
848    Spartherm Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    2,4
849    ABB Entrelec Sp. z o.o.    Nowa Wieś Lęborska    2,38
850    Wytwórnia Aparatury Mleczarskiej Sp. z o.o.    Sianów    2,37
851    KOS ELEKTRO SYSTEM Sp. z o.o.    Września    2,37
852    Smay Sp. z o.o.    Kraków    2,37
853    IBIS Ltd. – International Bakery Industries – Spomasz Sp. z o.o.    Szubin    2,37
854    Manex Sp. z o.o.    Kraków    2,34
855    Federal Mogul Gorzyce S.A.    Gorzyce    2,34
856    Sunex S.A.    Racibórz    2,34
857    TARNAVA Sp. z o.o.    Dąbrowa Tarnowska    2,33
858    Magna Automotive Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    2,33
859    San – Ust Sp. z o.o. PPUH    Ustrzyki Dolne    2,33
860    HYBRYD Sp. z o.o.    Pyskowice    2,31
861    Sotronic Sp. z o.o.    Balice    2,3
862    NARMOD Sp. z o.o. Zakład Narzędziowy    Żychlin    2,29
863    MALBO Sp. z o.o.    Wrocław    2,29
864    LDM Electronic Sp. z o.o.    Żuromin    2,28
865    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych WUKO S.A.    Łódź    2,28
866    Temar Sp. z o.o.    Mielec    2,26
867    Jenox Akumulatory Sp. z o.o.    Chodzież    2,26
868    VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o.    Polkowice    2,26
869    Schreder Polska Sp. z o.o.    Warszawa    2,25
870    METAL – CARO – PLAST Sp. z o.o.    Sierpc    2,25
871    Oktagon Sp. z o.o.    Warszawa    2,25
872    ZPUE Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    2,23
873    Wilmex Sp. z o.o.    Gdańsk    2,22
874    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Politech Sp. z o.o.    Świdnica    2,21
875    Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.    Warszawa    2,17
876    Metal – Bit Sp. z o.o.    Chorzów    2,17
877    HYDRO – VACUUM S.A.    Grudziądz    2,15
878    FADROMA Development Sp. z o.o.    Wrocław    2,14
879    SIMEX Sp. z o.o.    Gdańsk    2,13
880    Zakład Usług Motoryzacyjnych Sp. z o.o.    Łódź    2,12
881    DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.    Namysłów    2,11
882    TWELVE ELECTRIC Sp. z o.o.    Warszawa    2,11
883    Konsorcjum FEN Sp. z o.o.    Poznań    2,11
884    Matusewicz Budowa Maszyn S.J.    Gryfów Śląski    2,1
885    Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o.    Czarnków    2,07
886    Grupa POWEN – WAFAPOMP S.A.    Warszawa    2,04
887    Hager Polo Produkcja Sp. z o.o.    Tychy    2,04
888    Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o.    Poznań    2,04
889    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    2,04
890    TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów    Milicz    2,03
891    Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Wiadrowski Bąk S.J.    Warka    2,03
892    KONSTEEL Sp. z o.o.    Częstochowa    2,01
893    UNIMASZ Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Technicznych    Olsztyn    1,99
894    MILLIPORE Sp. z o.o.    Warszawa    1,97
895    KON – REM Sp. z o.o. PUP    Wrocław    1,96
896    PW Jupol S.A.    Bytom    1,95
897    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    1,95
898    Schneider Polska – Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    1,94
899    Ekologiczna Inżynieria Środowiska Eko – Tech Sp. z o.o.    Poznań    1,91
900    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    1,89
901    ZAP – ROBOTYKA Sp. z o.o.    Ostrów    1,87
902    Altrad Poland S.A.    Białystok    1,86
903    Miflex – Masz Sp. z o.o.    Kutno    1,85
904    Liftbud Sp. z o.o.    Katowice    1,81
905    Milk Hydrosan Sp. z o.o.    Warszawa    1,79
906    Link Integrator Sp. z o.o.    Gdańsk    1,77
907    Techno Service S.A.    Gdańsk    1,76
908    Aluteam Polska Sp. z o.o.    Biała Podlaska    1,75
909    Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU    Wąbrzeźno    1,74
910    JEREMY Sp. z o.o.    Warszawa    1,73
911    Mrauto Sp. z o.o.    Toruń    1,72
912    TUGEB POLBUD Sp. z o.o.    Sławoszowice    1,69
913    VBW ENGINEERING Sp. z o.o.    Gdynia    1,68
914    Ariel S.J.    Poznań    1,67
915    Multimoto Sp. z o.o.    Poznań    1,67
916    Altbit Sp. z o.o.    Nowa Iwiczna    1,67
917    Przedsiębiorstwo Pastuszko Sp. z o.o.    Chwaszczyno    1,66
918    INTERLIFT Sp. z o.o.    Kraków    1,66
919    LUKA Sp. z o.o. Wytwórnia Przekładni Zębatych    Warszawa    1,65
920    Instal Czudec Zakład Systemów Wentylacyjnych, Konstrukcyjnych i Odpylających Sp. z o.o.    Czudec    1,64
921    Elster Kent Metering Sp. z o.o.    Zgierz    1,63
922    SCITEEX Sp. z o.o.    Warszawa    1,62
923    POMTOR Sp. z o.o. PPUH    Rypin    1,61
924    Zakłady Metalowe POSTĘP S.A.    Zabrze    1,59
925    Techniczna Sp. z o.o.    Lublin    1,54
926    Waryński Toruń Sp. z o.o.    Toruń    1,52
927    POMET Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego    Wronki    1,51
928    FA Krosno S.A.    Krosno    1,49
929    Precia Polska Sp. z o.o.    Kraków    1,48
930    Vrystal Traktor Sp. z o.o.    Sieradz    1,47
931    ŁZG ŁĘCZYCA S.A.    Łęczyca    1,47
932    Euro-Baltic-Therm Sp. z o.o.    Starogard Gdański    1,46
933    FAMOS Sp. z o.o. Fabryka Mebli Okrętowych    Starogard Gdański    1,43
934    Elgis – Garbatka Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych    Garbatka-Letnisko    1,42
935    Kaufmann Sp. z o.o.    Rypin    1,42
936    MW LUBLIN Sp. z o.o.    Lublin    1,39
937    SUTCO – POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    1,35
938    VALVEX S.A.    Jordanów    1,35
939    SKROPOL Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych    Siennica    1,33
940    Zakład Produkcji Urządzeń Sanitarnych i Elektrycznych PPRI Żegrze Sp. z o.o.    Poznań    1,32
941    Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.    Jarocin    1,31
942    WOLTAN Sp. z o.o. Zakład Aparatury Elektrycznej    Łódź    1,31
943    Fabryka Maszyn Introligatorskich Introma Sp. z o.o.    Łódź    1,29
944    Zorin Sp. z o.o.    Gołuski    1,29
945    BETACOM S.A.    Warszawa    1,24
946    Inmet Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe    Mikołów    1,23
947    WIKPOL Sp. z o.o.    Motycz    1,23
948    MPM Hotele Spa Sp. z o.o.    Milanówek    1,22
949    PPHU FUDIM – POLMO Sp. z o.o.    Dopiewo    1,18
950    ASPEL S.A.    Zabierzów    1,16
951    GEMALTO Sp. z o.o.    Tczew    1,16
952    Zakład Produkcji Form Łabędy Sp. z o.o.    Gliwice    1,15
953    Jar – Drew Sp. z o.o. PPUH    Golina    1,14
954    Marpro Sp. z o.o.    Gdańsk    1,12
955    SINTUR Sp. z o.o.    Turek    1,11
956    ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    1,11
957    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    1,07
958    Elektron Spółdzielnia Inwalidów    Szydłowiec    1,06
959    Grisbi – Tre Sp. z o.o.    Poznań    1,03
960    Termopol Ice Sp. z o.o. PPHU    Raszyn    1,01
961    Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Tomaszów Lubelski Sp. z o.o.    Tomaszów Lubelski    1,01
962    EMATECH Sp. z o.o.    Mysłowice    0,98
963    Zakład Produkcyjno Usługowy Remat Sp. z o.o.    Warszawa    0,97
964    Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o. PPUH    Mielec    0,94
965    PPH MANDAM Sp. z o.o.    Gliwice    0,91
966    PC – Factory S.A.    Warszawa    0,88
967    ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    0,84
968    PANASONIC ENERGY POLAND S.A.    Gniezno    0,84
969    PPHU Promech Sp. z o.o.    Pionki    0,83
970    FIRMA BIK S.A.    Jasło    0,81
971    Vikstrom – Betz S.A.    Warszawa    0,79
972    AMICA WRONKI S.A.    Wronki    0,78
973    Rewaco – International Specjalne Pojazdy Sp. z o.o.    Koszalin    0,77
974    PROMET Sp. z o.o. Produkcja Metalowa    Człuchów    0,76
975    ELEKTROINSTAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Energetyki    Raciąż    0,72
976    Termet S.A.    Świebodzice    0,71
977    PZL – Warszawa II S.A. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego    Warszawa    0,69
978    Systemy Transportu Bliskiego Panda Sp. z o.o.    Bydgoszcz    0,64
979    ZMER Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych    Kalisz    0,62
980    LOGTECH Sp. z o.o.    Radzionków    0,58
981    Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Energia Sp. z o.o.    Gdańsk    0,49
982    INDUKTA S.A. Fabryka Maszyn Elektrycznych    Bielsko-Biała    0,46
983    Toya Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Łódź    0,39
984    Kandel Sp. z o.o.    Kraków    0,36
985    SPOMASZ BEŁŻYCE S.A.    Bełżyce    0,24
986    Ermet Spółdzielczy Zakład Techniczno – Handlowy    Ryki    0,2
987    Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki ETA    Poznań    0,1
988    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych Wuko Handel Sp. z o.o.    Łódź    0,03

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *