Gepardy Biznesu 2010 Przemysłu Lekkiego

Wśród 284 firm przemysłu lekkiego w okresie 2008-2010 najdynamiczniejsze były GETEX Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Odzieżowe JANTAR Sp. z o.o. oraz Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy  ranking 284 firm przemysłu lekkiego, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w grudniu 2011 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit 

Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc. uznajemy za Gepardy Biznesu 2010. Jest ich 166. 

 

Gepardy Biznesu 2010 Przemysłu Lekkiego

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2008-2010 w proc.

1    GETEX Sp. z o.o.    Rybnik    2689
2    JANTAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Odzieżowe    Wejherowo    1958
3    Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o.    Toruń    1353
4    Custo Pol S.A.    Wykroty    823
5    SE – DA Sp. z o.o. z udziałem zagranicznym    Lidzbark    680
6    JANKES Sp. z o.o.    Warszawa    592
7    TEXTIL – Bolesławiec Sp. z o.o.    Trzebień    592
8    Paweł Gryś, Tadeusz Zieliński PPHU CONSAY S.J.    Biała    526
9    SUN GARDEN Sp. z o.o. PPUH    Malanów    516
10    HAL Sp. z o.o.    Baniocha    493
11    Wola Sp. z o.o.    Zduńska Wola    492
12    JPC Sp. z o.o.    Jaraczewo    404
13    Rox – Pol Sp. z o.o.    Konin    355
14    Odzież Bis Sp. z o.o.    Mirosławiec    354
15    Aunde Poland Sp. z o.o.    Łódź    348
16    OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH    Żary    311
17    Spółdzielnia Warmińska    Lidzbark Warmiński    304
18    AJ GROUP Sp. z o.o.    Zielona Góra    286
19    Nitzsche Sp. z o.o.    Ćwiklice    257
20    PPHU DEFALIN GROUP S.A.    Świebodzice    251
21    BEZALIN S.A.    Bielsko-Biała    243
22    Quattrotex S.J.    Łódź    235
23    Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz    Grudziądz    230
24    ALVI – POLSKA Sp. z o.o.    Jelenia Góra    211
25    PPHU MARTPOL Export Import    Szprotawa    206
26    Linglin Poland Sp. z o.o.    Rzeszów    202
27    Magnetix – Gorszwa S.J.    Łódź    202
28    Rymatex Sp. z o.o.    Rymanów    198
29    Sogar S.J. PPH    Sobolew    198
30    Imakon Sp. z o.o.    Lubań    198
31    Markit – Toruń Sp. z o.o.    Toruń    198
32    NFM Production Sp. z o.o.    Potęgowo    195
33    Dykon Sp. z o.o.    Dzierżoniów    189
34    PM. Sp. z o.o.    Poznań    189
35    Moda Wrocław S.A.    Wrocław    188
36    TEXTON S.A.    Zgierz    186
37    No Name Sp. z o.o.    Kraków    185
38    Franc – Textil Sp. z o.o.    Żarów    182
39    Zakład Wyrobow Odzieżowych Helkon – Konarski S.J.    Kępno    180
40    SAN MARKO Spółdzielnia Niewidomych    Poznań    179
41    IMPULS Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    178
42    PPHU Agrocom Sp. z o.o.    Sieradz    173
43    SUCCES Sp. z o.o.    Kraków    173
44    Lady Kama K. Miszczak S.J.    Aleksandrów Łódzki    173
45    Instalprojekt Holding Sp. z o.o.    Warszawa    172
46    POLDAUN Sp. z o.o.    Bilcza    171
47    Mitex Sp. z o.o. Firma Kupiecka    Konstantynów Łódzki    166
48    IRIS Polska Sp. z o.o.    Warszawa    156
49    Mount Sp. z o.o.    Świętochłowice    154
50    ADANEX Sp. z o.o.    Radlin    145
51    HANS PAULY Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    141
52    SAKHO Sp. z o.o.    Sosnowiec    134
53    PHU Stanley Stanisław Świetlik    Rawa Mazowiecka    133
54    FILTEX S.A. Zakłady Przemysłu Filcowego    Łódź    130
55    BAMA POLSKA Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    129
56    Lubatex Sp. z o.o.    Lubawka    128
57    LEDRIN Sp. z o.o.    Lublin    127
58    Zakłady Odzieżowe WYBRZEŻE Spółdzielnia Inwalidów    Gdynia    125
59    W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.    Warszawa    125
60    AGW – KOLOR Sp. z o.o.    Łódź    123
61    Zakład Produkcji Dzianin LUXPOL – Bis Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    122
62    Kacper Sp. z o.o. sp.k.    Myszków    118
63    Trykot – Arne Carlsson Sp. z o.o.    Szczecin    113
64    Atrakcja Sp. z o.o.    Sieradz    107
65    Zakład Garbarski Maltan S.J.    Zwoleń    106
66    IGO Sp. z o.o.    Kłodzko    106
67    Leyla Poznań Sp. z o.o.    Dąbrowa    103
68    Spółdzielnia Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń Orpel    Łódź    103
69    KNITTEX PPUH Krzysztof Szarski    Łódź    102
70    Fuji-Trade Sp. z o.o.    Sękocin Nowy    101
71    Hans AA Polska Sp. z o.o.    Piła    100
72    Infobase Systemy Informatyczne S.J.    Turek    100
73    FILTER SERVICE Sp. z o.o.    Zgierz    98
74    ZPH Mistral S.J.    Łódź    98
75    POLONTEX S.A.    Poraj    94
76    MARTEL Dorota Grela ZPCH PPHU    Sieradz    93
77    TH Partner Sp. z o.o.    Radom    91
78    MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak    Mrocza    87
79    Artystyczna Pracownia Modniarska Porthos Manufaktura Kapeluszy Sp. z o.o.    Warszawa    84
80    Panda PPH Sp. z o.o.    Mielec    84
81    HOLDING DORADCA Sp. z o.o.    Bytom    82
82    Narew Styl Sp. z o.o.    Różan    82
83    CRL Sp. z o.o.    Radom    82
84    Grapil S.J.    Piła    82
85    WTÓRPOL PPHU    Skarżysko-Kamienna    81
86    ARCOBALENO Sp. z o.o.    Czerwieńsk    80
87    KONICZYNKA Sp. z o.o.    Toruń    79
88    LESPIN Sp. z o.o.    Leszno    78
89    SN DESIGN S.J.    Warszawa    76
90    SENI Sp. z o.o.    Brodnica    76
91    Tex – Sta S.J.    Aleksandrów Łódzki    73
92    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Postęp S.A.    Świebodzin    69
93    Garbarnia Szczakowa S.A.    Jaworzno    69
94    PPHU Ewa Baranik S.J.    Klucze    69
95    ESTELLA Sp. z o.o.    Polkowice    65
96    HARPER HYGIENICS S.A.    Warszawa    62
97    AUTOLIV POLAND Sp. z o.o.    Oława    62
98    MIRANDA Sp. z o.o.    Turek    61
99    Spółdzielnia Inwalidów Równość    Czersk    59
100    Spółdzielnia Pracy Skórzana    Poznań    59
101    CAMELA S.A. Fabryka Wkładów Odzieżowych    Wałbrzych    58
102    SWED – Polexi Sp. z o.o.    Żukowo    57
103    CCC Factory Sp. z o.o.    Polkowice    57
104    Lama Sp. z o.o.    Wola Wężykowa    57
105    Ultex – Pol Sp. z o.o.    Częstochowa    56
106    Chemiton Sp. z o.o.    Gruszczyn    56
107    Zakład Konfekcji Dziecięcej Pinokio M. P. W. Gizińscy sp. j.    Piotrków Trybunalski    54
108    Magar Sp. z o.o.    Radom    52
109    AMW Nawrot S.J.    Ożarowice    52
110    Konfexim – 2 Sp. z o.o.    Siechnice    49
111    Marek Wieszczycki i Spółka S.J.    Łódź    49
112    ANDROPOL S.A.    Andrychów    48
113    Creadest Sp. z o.o.    Gniezno    48
114    RECMAN S.J.    Suwałki    47
115    EMKON Sp. z o.o. Zakłady Przemysłu Odzieżowego    Kutno    47
116    Seisan & Senden S.J.    Łódź    45
117    Garbarnia MASTER Sp. z o.o.    Włocławek    43
118    NOVITA S.A.    Zielona Góra    41
119    Społem Wielobranżowa Spółdzielnia Pracy    Opole    41
120    Warmia S.A.    Kętrzyn    40
121    GTC S.G. Chwiłowicz S.J.    Pyzdry    40
122    SEEPOINT Sp. z o.o.    Goleniów    40
123    PPHU ŁUKPOL Sp. z o.o.    Łuków    39
124    Biba Styl S.J.    Wilamowice    37
125    KASTOR S.A.    Łask    37
126    ZGODA Spółdzielnia Inwalidów    Konstantynów Łódzki    36
127    Protek – System Sp. z o.o.    Gdynia    36
128    Fabryka Czapek I Kapeluszy Kaszkiet Grajcar I Szmidla S.J.    Częstochowa    34
129    Spółdzielnia Inwalidów im. Dr Franciszka Witaszka    Poznań    32
130    B&M Clothing Comany Sp. z o.o.    Radom    31
131    Zakłady Garbarskie Włodarczyk S.J.    Włocławek    31
132    Skaltex – Kaczmarek, Błaszczyk S.J.    Nowe Skalmierzyce    30
133    ACUS S.J.    Warszawa    30
134    MARKO – KOLOR S.J.    Łódź    30
135    NAFIRA Sp. z o.o.    Czapury    30
136    MAGAM Sp. z o.o.    Łódź    30
137    KOPANIA Sp. z o.o.    Głowno    29
138    Zakłady Odzieżowe AG Sp. z o.o.    Mielec    29
139    KIMITEX S.J. Zakład Produkcji Odzieży    Wschowa    27
140    Market BPH Sp. z o.o.    Inowrocław    25
141    ELREMET Spółdzielnia Inwalidów    Biała Podlaska    24
142    Progress S.J.    Ostrzeszów    24
143    Koger Sp. z o.o.    Żelechów    24
144    Euras Sp. z o.o.    Śrem    24
145    Sema Trade Textil Sp. z o.o.    Opypy    22
146    AMŁ – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J.    Łódź    21
147    Sesto Senso Klimas S.J.    Czastary    21
148    Piórex S.A.    Swarzędz    20
149    IPACO Sp. z o.o.    Wysokie    19
150    FERAX Sp. z o.o.    Zduńska Wola    19
151    Daltex-Farb Halina Dalewska, Grzegorz Chwalewski S.J.    Łódź    19
152    Sawa S.J. PPH    Świdnik    19
153    Tollegno 1900 Poland Sp. z o.o.    Łódź    17
154    W & W E.l.f. Wyleżuch S.J.    Tychy    17
155    Zakład Konfekcyjny TEOMINA S.A.    Krotoszyn    16
156    TIBRO -JV Sp. z o.o.    Janowiec Wielkopolski    15
157    Firma Pięta S.J.    Łowicz    15
158    HELVEPOL – Kaczmarek Kostera S.J.    Kalisz    14
159    DAMAZ PPHU    Łódź    14
160    Gorseciarska Spółdzielnia Pracy Głowno    Głowno    14
161    Agnes S.J.    Świdwin    14
162    Dany Sp. z o.o.    Chojnów    13
163    POFAM – JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Poznań    12
164    TEXTIM Sp. z o.o.    Dzierżoniów    12
165    HENRI LLOYD POLSKA Sp. z o.o.    Brodnica    12
166    Men'sfield Sp. z o.o.    Przeworsk    11

Pozostałe firmy przemysłu lekkiego

167    SEDYKO Sp. z o.o    Radom    9
168    RENA Spółdzielnia    Rzeszów    9
169    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Passan S.j.    Sanniki    9
170    PPO Przedsiębiorstwo Państwowe    Strzelce Opolskie    8
171    Influence Sp. z o.o.    Warszawa    8
172    AMANDA Sp. z o.o. Fabryka Nici    Sulechów    7
173    PHPU IMA ZPCHR I.SZUMAŃSKA-WRONA I M.WRONA. SPÓŁKA JAWNA    Limanowa    7
174    Pov – Gol Sp. z o.o.    Głosków    7
175    PPHU Rokiet S.J.    Rokietnica    6
176    Apelt Polska Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    6
177    Wałbrzych International Production Sp. z o.o.    Wałbrzych    4
178    Lord Sp. z o.o.    Kraków    3
179    Helios S.J.    Łuków    3
180    Ropapol Sp. z o.o.    Warszawa    1
181    Oritex Kowalczyk i Wspólnicy Sp. J. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Dziewiarnia i Farbiarnia    Łódź    1
182    Podwysocki S.J.    Łódź    1
183    EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.    Łódź    0
184    PPU INTER – ELKAN Sp. z o.o.    Jarocin    0
185    KAPS Sp. z o.o.    Rzezawa    0
186    JJW S.J.    Piaseczno    0
187    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe JANIS    Łódź    0
188    HOSSA Sp. z o.o.    Katowice    -1
189    Self Company Group Kucharscy & Szcześniak S.J.    Bielawy    -1
190    WOLLE Sp. z o.o.    Łódź    -3
191    Sigma Sp. z o.o.    Bolesławiec    -4
192    Spółdzielnia Pracy Wyrobów Skórzanych im. Jana Kilińskiego    Gdynia    -4
193    COATS POLSKA Sp. z o.o.    Łódź    -5
194    Przeds. Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Supon Sp. z o.o.    Wrocław    -7
195    CHEMEKS Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno-Usługowe    Poraj    -8
196    Mutti KG Sp. z o.o.    Koło    -8
197    KAMA S.J.    Wasilków    -9
198    Torpol Sp. z o.o. Przeds. Usługowo- Wytwórcze    Gdańsk    -10
199    Blach – Met Sp. z o.o.    Opole    -10
200    TECHNICZNA Spółdzielnia Inwalidów    Józefów    -11
201    Bazkar S.J.    Inowrocław    -11
202    ELDAR R. Pietrzyk, M. Rybczyński S.J.    Łódź    -11
203    AN – Farb Krzysztof Nadolski, Zdzisław Nuszkiewicz S.J.    Łódź    -11
204    DANTEX Sp. z o.o.    Częstochowa    -13
205    BIG STAR Limited Sp. z o.o.    Kalisz    -13
206    Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.    Kalisz    -13
207    AVA Sp. z o.o.    Białystok    -14
208    Sail-Service Sp. z o.o.    Gdańsk    -17
209    Kegel – Błażusiak Sp. z o.o.    Nowy Targ    -18
210    Z & R Sp. z o.o.    Zawadzkie    -18
211    Przeds. Odzieżowe SALKO S.J.    Baranowo    -20
212    Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu    Sieradz    -22
213    Best – Pol Sp. z o.o.    Konin    -22
214    Santano Leszek i Monika Staśkiewicz sp. j.    Wielichowo    -23
215    Hitsa-Poland Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    -23
216    FRESHTEX TEXTILE FINISHING POLSKA Sp. z o.o.    Wołów    -25
217    Blue Dream Sp. z o.o.    Sokołów    -25
218    Galaskór Sp. z o.o.    Nysa    -25
219    Expoline S.J.    Łódź    -26
220    ELEGANT GIL GLASER CIELESTA S.J.    Bielsko-Biała    -26
221    P And V Sp. z o.o.    Warszawa    -26
222    ENKEV POLSKA S.A.    Łódź    -28
223    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Gamatex” Sp. J. Maria Gacek, Piotr Gacek    Ciche    -30
224    TECHNOTEX S.A. Zakłady Tkanin Technicznych    Pieszyce    -30
225    SPV Sp. z o.o.    Dębnica Kaszubska    -30
226    Pol – Plan S.J. Zakład Produkcji Plandek    Zamysłowo    -30
227    MSU S.A.    Grudziądz    -32
228    Color Invest S.J.    Łódź    -35
229    RUNOTEX S.A. Fabryka Wyrobów Runowych    Kalisz    -36
230    Wega S.A.    Żukowo    -36
231    ARAMEKS Sp. z o.o.    Łódź    -37
232    Texpol Sp. z o.o.    Dłutów    -38
233    Sigmatex Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    -38
234    Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.    Białystok    -40
235    ARYTON Sp. z o.o.    Chmielno    -40
236    Dzian Druk Sp. z o.o.    Pabianice    -40
237    MAT Sp. z o.o.    Kazimierz Biskupi    -40
238    Calze Ori S.J.    Łódź    -40
239    Poli-Farm Sp. z o.o.    Łowicz    -40
240    BADURA S.A.    Wadowice    -41
241    Felina Polska Sp. z o.o.    Łódź    -43
242    M.A.B. PH Sp. z o.o.    Zielona Góra    -43
243    VF POLSKA Sp. z o.o    Łódź    -44
244    GAJA Sp. z o.o.    Grudziądz    -44
245    SSI SCHAFER SHOP Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    -44
246    Wojas S.A.    Nowy Targ    -44
247    PASAMON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -47
248    DEMAR PW Marek Dewódzki    Mstów    -47
249    Adam – Krawiectwo Lekkie, Bieliźniarstwo, Adam Korczak, Monika Korczak Sp. J.    Blizne Łaszczyńskiego    -47
250    Joaga Moden Sp. z o.o.    Inowrocław    -47
251    Pabiantex S.J.    Ksawerów    -48
252    AB Polyester Sp. z o.o.    Konin    -51
253    Nagaba S.J.    Krapkowice    -51
254    Fabryka Plecaków Jankowski Spółka Komandytowa    Poznań    -51
255    Hamana Sp. z o.o.    Chorzów    -52
256    Prokonex – Bis Eksport – Import Sp. z o.o.    Brzeg    -54
257    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE MAWA Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -55
258    Odzież Robocza S.J. Drela i Wspólnicy    Kielce    -57
259    Elephant Lukić S.J.    Łódź    -58
260    Kobra S.J. Teresa Olejnik i Mirosław Hamerliński    Żary    -59
261    CONHPOL – BIS Sp. z o.o.    Kalwaria Zebrzydowska    -60
262    Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Tkalnie Zelów S.A.    Zelów    -61
263    JMS Sp. z o.o.    Łódź    -62
264    STO-NOR POLSKA Sp. z o.o.    Rumia    -62
265    ALP Sp. z o.o.    Świętochłowice    -62
266    ZENIT Sp. z o.o.    Łódź    -64
267    Franc Gardiner Sp. z o.o.    Świdnica    -65
268    GUSTAFF S.J.    Łódź    -67
269    KONFEKCJONER Sp. z o.o.    Chrzanów    -68
270    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Quattro Grabara Janik S.J.    Panki    -68
271    Turnils Sp. z o.o.    Zduńska Wola    -68
272    Przeds. Produkcyjno Handlowe Go -West Sp. z o.o.    Warszawa    -70
273    KRISBUT Sp. z o.o.    Myszków    -70
274    PPH SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J.    Grudziądz    -73
275    LUBAWA S.A.    Ostrów Wielkopolski    -74
276    CMD Polska Sp. z o.o.    Warszawa    -74
277    DECOLTE Sp. z o.o.    Nowy Targ    -74
278    Modatex Sp. z o.o.    Lutomiersk    -77
279    SAMANTA Listwan i Adamek S.J.    Maków Podhalański    -78
280    MB – Studio Sp. z o.o.    Białystok    -79
281    GAIA Sp. z o.o.    Białystok    -80
282    Poldress Sp. z o.o.    Warszawa    -83
283    ASSECURO Sp. z o.o.    Łazy    -87
284    Wamatex S.J.    Aleksandrów Łódzki    -89

 

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit.   

Więcej na ten temat:

Regulamin Konkursu Gepardy Biznesu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *