Gepardy Biznesu 2010 Przemysłu Elektromaszynowego

Image
ImageWśród 996 firm przemysłu elektromaszynowego  w okresie 2008-2010 najdynamiczniejsze były DTW Sp. z o.o., Emka Sp. z o.o. i NTP Budowa Maszyn Sp. z o.o. Tytuł Gepard Biznesu 2010 zyskały 510 firm.

 

Przedstawiamy ranking  996 firm przemysłu elektromaszynowego , których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w styczniu 2012 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc., uznajemy za Gepardy Biznesu 2010. Jest ich 510 . 

 

Gepardy Biznesu 2010 przemysłu elektromaszynowego

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2008-2010 w proc.

 

1    DTW Sp. z o.o.    Zabierzów    8109
2    Emka Sp. z o.o.    Strzebielino    3550
3    NTP Budowa Maszyn Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    3102
4    Sunnyline Computer Products Poland Sp. z o.o.    Przeźmierowo    3044
5    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    2408
6    EUROS POLSKA Sp. z o.o.    Ustroń    2318
7    Interkrąż Sp. z o.o.    Wolbrom    1933
8    Zakład Usług Technicznych i Handlu BB&GT Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    1551
9    MALBO Sp. z o.o.    Wrocław    1393
10    Elektroster Sp. z o.o.    Dzierżoniów    1190
11    Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o.    Gdańsk    1012
12    Vidis S.A.    Wrocław    787
13    Inel Sp. z o.o. Przeds. Informatyczno – Elektroniczne    Gdańsk    780
14    Eurotech Sp. z o.o.    Bytom    778
15    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.    Bydgoszcz    718
16    Centrum Hydrauliki Otto Hennlich Sp. z o.o.    Bytom    694
17    Unirol S.J.    Borek Wielkopolski    685
18    Ice Group Sp. z o.o.    Rybnik    675
19    Plastic Components And Modules Poland S.A.    Sosnowiec    674
20    SKK Sp. z o.o.     Puck    628
21    Remontex Sp. z o.o.    Rybnik    628
22    Wakum Świdnica Sp. z o.o.PPPH    Świdnica    621
23    Armatura Kraków S.A.    Kraków    614
24    HTEP Polska Sp. z o.o.    Gdańsk    595
25    JUKS – POL Sp. z o.o.    Wrocław    575
26    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    547
27    Fabryka Maszyn i Urządzeń FAMAK S.A.    Kluczbork    527
28    INSTALCOMPACT Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    508
29    Magneti Marelli Exhaust Systems Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    504
30    Flextronics International Poland Sp. z o.o.    Tczew    502
31    FORMTEC BP Sp. z o.o.    Sitno    501
32    Sirocco Polska Sp. z o.o.    Zabrze    490
33    PKE Polska Sp. z o.o.    Warszawa    488
34    J.A.M. Inox Produkt Sp. z o.o.    Kalisz    478
35    Elektro – Eko S.J.    Kołobrzeg    473
36    Inmet Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe    Mikołów    457
37    GKN Driveline Polska Sp. z o.o.    Oleśnica    444
38    Lightnet Sp. z o.o.    Kobiernice    441
39    ATS Sp. z o.o.    Kraków    434
40    Bruker Polska Sp. z o.o.    Poznań    429
41    Partner Systems Sp. z o.o.    Człuchów    424
42    DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    415
43    DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.    Gdynia    413
44    Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Techniczne PROMET Sp. z o.o.    Toruń    406
45    Schreder Polska Sp. z o.o.    Warszawa    404
46    DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.    Namysłów    398
47    MW LUBLIN Sp. z o.o.    Lublin    397
48    Demag Cranes And Componetnts Sp. z o.o.    Warszawa    390
49    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    387
50    Sunex S.A.    Racibórz    381
51    Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Wiadrowski Bąk S.J.    Warka    379
52    Ariel S.J.    Poznań    376
53    Avionic S.J.    Górki Wielkie    376
54    Kinna Production Sp. z o.o.    Gdańsk    376
55    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    369
56    Kinekspert S.J.    Łódź    366
57    Elar Sp. z o.o.    Łubniany    366
58    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    365
59    SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    359
60    GARO Sp. z o.o.    Warszawa    348
61    Solbet – Zremb S.A.    Solec Kujawski    337
62    Armapol S.J. PPHU    Poznań    333
63    EVK Sp. z o.o.    Dylaki    327
64    Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o.    Chorzów    326
65    Partner Sp. z o.o.    Głuchołazy    321
66    Pacomp Sp. z o.o.    Piaseczno    316
67    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    316
68    MAN TRUCKS Sp. z o.o.    Niepołomice    310
69    Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Dźwigowych DŹWIGPOL S.A.    Mława    306
70    PPH MANDAM Sp. z o.o.    Gliwice    305
71    Weremczuk FMR Sp. z o.o.    Niedrzwica Duża    305
72    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    300
73    PPHU Promech Sp. z o.o.    Pionki    293
74    TR – Poland Sp. z o.o.    Lipiany    293
75    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    289
76    Smart – Tech Sp. z o.o.     Rawa Mazowiecka    289
77    ALU INTERNATIONAL – SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdańsk    288
78    SDK Sp. z o.o.    Ostróda    286
79    FEERUM S.A.    Chojnów    275
80    An – Elec Sp. z o.o.    Gdynia    271
81    Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o. PPUH    Mielec    266
82    HYDROTECH S.A.    Rybnik    256
83    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    256
84    Transformex Sp. z o.o.    Warszawa    256
85    Chłodnictwo S.J. B. Sułkowski, A. Gągała, R. Gągała    Józefów    253
86    Fibox Sp. z o.o.    Warszawa    251
87    KONGSKILDE – POLSKA Sp. z o.o.    Kutno    249
88    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    249
89    AVISTA Sp. z o.o.    Warszawa    248
90    Sotronic Sp. z o.o.    Balice    248
91    Zakład Produkcji Doświadczonej Automatyki Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    241
92    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    235
93    Przedsiębiorstwo Pastuszko Sp. z o.o.    Chwaszczyno    233
94    Stoll Polska Sp. z o.o.    Słupsk    229
95    WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o.    Mielec    228
96    Zakł. Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo Doświadczalnej Sp. z o.o.    Katowice    227
97    Halogen Light Tech Sp. z o.o.    Głuchołazy    227
98    Krummenauer Sp. z o.o.    Tychy    223
99    Lumotech Poland Sp. z o.o.    Wólka    221
100    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych WUKO S.A.    Łódź    220
101    BIAZET S.A.    Białystok    215
102    SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o.    Żywiec    214
103    Liftbud Sp. z o.o.    Katowice    214
104    Dagtech Sp. z o.o.    Kotla    214
105    Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.    Bydgoszcz    210
106    PPU Marlech Sp. z o.o.    Kielce    210
107    Zakłady Mechaniczne Przemysłu Ceramiki Budowlanej Cerama we Wrocławiu Sp. z o.o.    Wrocław    197
108    PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o.    Radom    195
109    Łysoń Sp. z o.o.    Sułkowice    194
110    Coal – Bud Sp. z o.o. PPUH    Olkusz    194
111    Technokontakt Sp. z o.o.    Szreńsk    193
112    ZBUD Sp. z o.o. Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych    Dąbrowa Tarnowska    191
113    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    190
114    Kaufmann Sp. z o.o.    Rypin    189
115    Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o.    Łódź    189
116    Pro-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    187
117    ABB Entrelec Sp. z o.o.    Nowa Wieś Lęborska    186
118    REMAG S.A.    Katowice    184
119    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    183
120    VTS Sp. z o.o.    Gdynia    183
121    Maszyny Górnicze – Serwis Sp. z o.o.    Polkowice    181
122    PATENTUS S.A.    Pszczyna    176
123    ES SYSTEM K Sp. z o.o.    Wolbrom    176
124    Kopras Sp. z o.o.    Wronki    175
125    Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Energia Sp. z o.o.    Gdańsk    175
126    Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o.    Toruń    174
127    WIKPOL Sp. z o.o.    Motycz    174
128    Elokon Polska Sp. z o.o.    Warszawa    174
129    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    174
130    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    173
131    GÓRECKI S.J.    Kęty    168
132    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    165
133    Taurus – Technic S.J.    Osielsko    165
134    Wika Polska S.A.    Włocławek    164
135    POJ-KON S.J.    Małachowo    164
136    Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych S.A.    Wrocław    162
137    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    162
138    Zakład Budowy Aparatury Chemicznej ZBACH Sp. z o.o.    Tarnów    161
139    TUGEB POLBUD Sp. z o.o.    Sławoszowice    157
140    Cassioli Polska Sp. z o.o.    Łódź    156
141    Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych S.J.    Elbląg    155
142    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych Wuko Handel Sp. z o.o.    Łódź    155
143    Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A.    Chełm Śląski    154
144    SORELPOL Sp. z o.o.    Warszawa    153
145    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    152
146    Sogewalot Sp. z o.o.    Krzemieniewo    152
147    ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Gdańsk    149
148    SOLARIS LASER S.A.    Warszawa    146
149    WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej    Bodzanów    144
150    Magna Automotive Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    143
151    Tehaco Sp. z o.o.    Gdańsk    143
152    Agilent Technologies Poland Sp. z o.o.    Wrocław    142
153    SIMEX Sp. z o.o.    Gdańsk    139
154    Eda – Serwis Sp. z o.o.    Warszawa    139
155    Altrad Poland S.A.    Białystok    137
156    Kalmet S.A.    Gliwice    137
157    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    136
158    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    133
159    ZUH Termospec Sp. z o.o.    Żory    133
160    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    132
161    UESA POLSKA Sp. z o.o.    Lubsko    132
162    Koga Sp. z o.o.    Miastko    132
163    FPH Art – Metal S.J.    Łapino Kartuskie    131
164    Turbocare Poland S.A.    Lubliniec    130
165    Testmer Warszawa S.A.    Reguły    130
166    Altbit Sp. z o.o.    Nowa Iwiczna    130
167    Awrol Sp. z o.o.    Barwice    129
168    SAMET Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    128
169    SCITEEX Sp. z o.o.    Warszawa    128
170    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    127
171    PPU UNION Sp. z o.o.    Gdańsk    126
172    TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A.    Toruń    126
173    VALVEX S.A.    Jordanów    125
174    Erich Stallkamp Polska Sp. z o.o.    Wrześnica    125
175    Navikor Sp. z o.o.    Szczecin    124
176    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    123
177    DELFO POLSKA S.A.    Tychy    123
178    AGREMO Sp. z o.o.    Skarbimierz    123
179    ZAP Sznajder Batterien S.A.    Piastów    122
180    Fabryka Transformatorów W Żychlinie Sp. z o.o.    Żychlin    120
181    PPHU FUDIM – POLMO Sp. z o.o.    Dopiewo    120
182    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    120
183    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o.    Gdańsk    118
184    ELTEM Sp. z o.o.    Lublin    118
185    Fiat Auto Poland S.A.    Bielsko-Biała    117
186    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    117
187    FIDELTRONIK IMEL Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    116
188    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    116
189    Clima – Produkt Sp. z o.o.    Pszczółki    115
190    Dolnośląskie Zakłady Metalurgiczne DOZAMET Sp. z o.o.    Nowa Sól    115
191    Kolsatpol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    115
192    Ekoklimax – Projekt S.J.    Bydgoszcz    115
193    Spectra Lighting Sp. z o.o.    Warszawa    114
194    CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o.    Kraków    114
195    HYDRO-NAVAL ADKONIS, MICHAŁEK, SOBKÓW – S.J.    Słupsk    112
196    WINDA Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    111
197    CEZOS S.J.    Gdynia    111
198    FA Krosno S.A.    Krosno    110
199    Remdźwig Zakład Usług Dźwigowych S.J.    Gdańsk    110
200    BGI Polska Sp. z o.o.    Jelenia Góra    110
201    International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.    Radom    109
202    AG – Projekt S.J.    Wrocław    109
203    Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J.    Bydgoszcz    108
204    GH INTERTECH Sp. z o.o.    Kłobuck    107
205    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    106
206    POM KALISZ Sp. z o.o. PPHiU    Kalisz    106
207    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    106
208    PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    106
209    KAROSERIA Sp-nia Pracy    Bydgoszcz    105
210    Gl Poland Sp. z o.o.    Sopot    104
211    COMMON S.A.    Łódź    103
212    PRZYJAŹŃ Spółdzielnia Inwalidów    Słupca    103
213    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    103
214    Sentinel Sp. z o.o.    Poznań    103
215    Makowscy S.J.    Rawa Mazowiecka    102
216    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    101
217    Asco Sp. z o.o.    Gdynia    101
218    NORLYS Sp. z o.o.    Nowy Sącz    100
219    Bastra – Bazamech Sp. z o.o.    Witkowo    100
220    F&F Filipowski S.J    Pabianice    98
221    ZPHU Szron S.J.    Łódź    98
222    PPH Modul Sp. z o.o.    Ostróda    95
223    Eugen Meller Sp. z o.o.    Białogard    95
224    REM Sp. z o.o. WPUP    Brześć Kujawski    94
225    BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J.    Augustów    94
226    Intercontrol Polska Sp. z o.o.    Warszawa    94
227    Garos Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    93
228    PPH Akpo S.J.    Laski    93
229    FEDERAL MOGUL BIMET S.A.    Gdańsk    92
230    BMCG Sp. z o.o.    Warszawa    92
231    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    91
232    Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol Sp. z o.o.    Warszawa    91
233    Partnertech Sieradz Sp. z o.o.    Sieradz    91
234    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    90
235    DREWART – ENERGY Sp. z o.o. PPUH    Otrębusy    87
236    Energomet Sp. z o.o.    Opole    87
237    INWAP Sp. z o.o.    Brzeg    87
238    Zetkama S.A.    Ścinawka Średnia    86
239    Bumar Żołnierz S.A.    Warszawa    85
240    BKT Elektronik    Bydgoszcz    85
241    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    85
242    KK – Electronic Polska Sp. z o.o.    Szczecin    85
243    Federal Mogul Gorzyce S.A.    Gorzyce    84
244    FAMA Sp. z o.o.    Gniew    84
245    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    84
246    Matusewicz Budowa Maszyn S.J.    Gryfów Śląski    84
247    ARCHIMEDES S.A.    Wrocław    83
248    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    83
249    Zakład Produkcyjno-Usługowy „En Tech” Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński Sp. J.    Kretomino    82
250    COMPREX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Wdrożeniowe    Kraków    81
251    BELOS – PLP S.A. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Sieciowego    Bielsko-Biała    80
252    PPUH ALFA SOSNOWSCY S.J.    Nowa Wieś    80
253    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    80
254    Lenze Tarnów Sp. z o.o.    Tarnów    80
255    WAMTECHNIK Sp. z o.o.    Warszawa    80
256    SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o.    Łódź    80
257    Emix S.J. Torbus    Tychy    80
258    Artech Chwołka Piotr    Rybnik    78
259    WAMAG S.A.    Wałbrzych    77
260    Valeo Autosystemy Sp. z o.o.    Skawina    77
261    Skoff Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    77
262    BROEN – ZAWGAZ Sp. z o.o.    Suchy Las    76
263    IS – POLSKA Sp. z o.o.    Jawor    76
264    MONTSPOŻ Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI I MONTAŻU    Krzepice    76
265    Gdańskie Zakłady Elektroniczne UNIMOR S.A.    Gdańsk    75
266    CENTROMOST Stocznia Rzeczna w Płocku Sp. z o.o.    Płock    75
267    Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o.    Stalowa Wola    75
268    Breve Tufvassons Sp. z o.o.    Łódź    75
269    Zakład Produkcjj Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o.    Mikołów    75
270    FLEXIDER POLAND Sp. z o.o.    Tychy    74
271    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    74
272    Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.    Lębork    74
273    APATOR METRIX S.A.    Tczew    73
274    TRW Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    73
275    HYBRYD Sp. z o.o.    Pyskowice    73
276    WISŁA ALUMINIUM Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    73
277    Raptor Sp. z o.o.    Białystok    73
278    HYDROSTER Sp. z o.o.    Gdańsk    72
279    CNH POLSKA Sp. z o.o.    Płock    72
280    Lacroix Electronics Sp. z o.o.    Kwidzyn    72
281    EVER Sp. z o.o.    Swarzędz    71
282    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    71
283    AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne    Puck    70
284    EBARA POMPY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    70
285    Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o.    Bydgoszcz    70
286    Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o.     Tyczyn    70
287    AKPIL PPUH    Pilzno    69
288    BIANAR Zakład Produkcji Narzędzi Sp. z o.o.    Białystok    69
289    Tower Automotive Polska Sp. z o.o.    Opole    68
290    PPH JUKA J. i E. Pawłowscy S.J.    Niepołomice    67
291    Zakłady Produkcyjne B-D Witold Brodzik S.J.    Zawiercie    67
292    Meinert Sp. z o.o.    Jelenia Góra    67
293    SILA POLAND Sp. z o.o.    Częstochowa    66
294    Spółdzielnia Pionier    Prudnik    66
295    Plum Sp. z o.o.    Ignatki    66
296    PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.    Piła    65
297    Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Głubczyce    64
298    Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o.    Żarów    64
299    Shim – Pol S.J.    Izabelin    64
300    ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    63
301    CANEXPOL Sp. z o.o.    Komorowo    63
302    Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o.    Bydgoszcz    63
303    KOLSTER Sp. z o.o.    Olsztyn    63
304    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    63
305    AUTO – HAK S.J. PPUH    Słupsk    63
306    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE PRO-BIKE P.OMIECIŃSKI, J. PRZYBYSZ S.J.    Jelenia Góra    63
307    Metrison Sp. z o.o.    Mościska    62
308    Imel Poland Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    62
309    Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o.    Sosnowiec    60
310    Emar S.J.    Błonie    60
311    ALBA – SERVICE Sp. z o.o. Przeds. Usług Technicznych    Warszawa    60
312    Elektroniczny Zakład Innowacyjno – Wdrożeniowy Hybres Sp. z o.o.    Rzeszów    59
313    Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A.    Warszawa    58
314    ELEKTROINSTAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Energetyki    Raciąż    58
315    Bater Sp. z o.o. PW    Warszawa    58
316    COOPER STANDARD AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    57
317    HOLMER BUDOWA MASZYN Sp. z o.o.    Środa Śląska    57
318    Intermech Sp. z o.o. PPUH    Stalowa Wola    57
319    Unimould Sp. z o.o.    Pieńsk    56
320    Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.    Zabrze    56
321    KOS ELEKTRO SYSTEM Sp. z o.o.    Września    55
322    Jastrzębskie Zakłady Remontowe Dźwigi Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    55
323    Amos-Bis A.mościcki E.supińska S.J.    Mroków    55
324    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    54
325    Jenmar Merol Sp. z o.o.    Stalowa Wola    54
326    EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Wrocław    53
327    Madur Polska Sp. z o.o.    Zgierz    53
328    Polmag Sp. z o.o. PPH    Katowice    53
329    FAMOS Sp. z o.o. Fabryka Mebli Okrętowych    Starogard Gdański    52
330    Cellco Communications Sp. z o.o.    Szczecin    52
331    Optus Sp. z o.o.    Warszawa    52
332    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.    Warszawa    51
333    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    51
334    Zakład Łożysk Wielkogabarytowych Kraśnik Sp. z o.o.    Kraśnik    51
335    TM Technologie Sp. z o.o.    Morawica    51
336    Przeds. Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A.    Barczewo    50
337    ALTER S.A.    Tarnowo Podgórne    49
338    Telzam Sp. z o.o.    Zambrów    49
339    Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH    Zawadzkie    49
340    Morska Stocznia Remontowa S.A.    Świnoujście    48
341    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    48
342    Meyn Polska Sp. z o.o.    Lębork    48
343    PPUU EMAG – SERWIS Sp. z o.o.    Katowice    48
344    Wentylatory Wentech Sp. z o.o.    Imielin    48
345    Andrzejewski – Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.    Łódź    48
346    IKM Agropom Sp. z o.o.    Busko-Zdrój    48
347    Jar – Met S.J.    Węgrów    48
348    STAROSIELSKI Fabryka Przekładni Kątowych    Słupsk    47
349    Coffee Service J.V. Sp. z o.o.    Warszawa    47
350    TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o.    Polkowice    47
351    Zakład Usług Motoryzacyjnych Sp. z o.o.    Łódź    47
352    Europa Systems Sp. z o.o.    Pyrzyce    47
353    Carpol Sp. z o.o.    Warszawa    47
354    Antha – Pol Sp. z o.o.    Puck    46
355    HYDROMEGA Sp. z o.o.    Gdynia    46
356    ZDT-GLIMAG Sp. z o.o.    Mikołów    46
357    TENNECO AUTOMOTIVE EASTERN EUROPE Sp. z o.o.    Gliwice    45
358    Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o.    Mielec    45
359    Zakład Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „Mikrob” S.A.    Ostrzeszów    44
360    IPM Sp. z o.o.    Warszawa    44
361    Vrystal Traktor Sp. z o.o.    Sieradz    44
362    Przedsiębiorstwo Wdrażania Innowacji INWET S.A.    Chorzów    43
363    EMC Computer Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    43
364    Metalpol Sp. z o.o.    Mielec    43
365    Linker Europa Sp. z o.o.    Tyczyn    43
366    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    42
367    TELZAS Sp. z o.o.    Szczecinek    42
368    SATEL Sp. z o.o.    Gdańsk    41
369    Assel Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    41
370    PW Arkton Sp. z o.o.    Leszno    41
371    Damen Marine Components Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    40
372    IRKO Sp. z o.o.    Gdańsk    40
373    Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A.    Mińsk Mazowiecki    40
374    KNOTT Sp. z o.o.    Zdziechowice    39
375    GS Klima Sp. z o.o.    Poznań    39
376    WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne    Mikołów    38
377    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    38
378    Novo – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    38
379    Agencja Inwestycyjna FB-Mont S.J.    Kalisz    38
380    Nauta – Hull Sp. z o.o.    Gdynia    37
381    Lumen Polska Sp. z o.o.    Wrocław    37
382    ZGODA N & Sp Sp. z o.o. PPUH    Sokołów Małopolski    37
383    Grama S.J. PUH    Kobylnica    37
384    Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum    Częstochowa    36
385    Zakłady Metalowe POSTĘP S.A.    Zabrze    35
386    GEA Technika Cieplna Sp. z o.o.    Opole    35
387    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    35
388    Mirage Boats S.J.    Augustów    35
389    Powerled Sp. z o.o.    Katowice    35
390    Lis Poland – Sp. z o.o.    Żurawica    35
391    Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.    Kobyłka    34
392    ELBRO Sp. z o.o.    Rumia    34
393    Krak – Old Sp. z o.o. PHUP    Kraków    34
394    Grisbi – Tre Sp. z o.o.    Poznań    33
395    Yacht Service Sp. z o.o.    Tanowo    33
396    HEINTZMANN – SILESIA Sp. z o.o.    Bytom    32
397    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    32
398    Milk Hydrosan Sp. z o.o.    Warszawa    32
399    PPUH VER – TOM S.J. HELENA PIERZCHAŁA TOMASZ PIERZCHAŁA    Borek Szlachecki    32
400    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    31
401    GEDIA POLAND Sp. z o.o.    Nowa Sól    31
402    TARNAVA Sp. z o.o.    Dąbrowa Tarnowska    31
403    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    31
404    Morska Obsługa Radiowa Statków MORS Sp. z o.o.    Gdańsk    30
405    TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki    Białe Błota    30
406    LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych    Lublin    30
407    AQUAEL Sp. z o.o.    Dubowo Drugie    30
408    Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A.    Gdynia    29
409    PPHU GELAM S.J. Ryszard i A.K. Geisler    Chodzież    29
410    Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A.    Wrocław    29
411    Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU    Wąbrzeźno    29
412    Olympic Sport Sp. z o.o.    Białystok    29
413    Przeds. Instalacji Elektrycznych S.J.    Łomża    29
414    RADWAG Wagi Elektroniczne    Radom    28
415    Fabryka Maszyn Rolniczych Meprozet Sp. z o.o.    Międzyrzec Podlaski    28
416    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    28
417    Cornaglia Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    28
418    Ośrodek Badawczo – Szkoleniowy Spaw – Test Sp. z o.o.    Gdańsk    28
419    Rewaco – International Specjalne Pojazdy Sp. z o.o.    Koszalin    28
420    Holm ConstructionLTD Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Okrętowej    Gdańsk    28
421    ZMER Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych    Kalisz    27
422    KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.    Mielec    27
423    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    27
424    VETRO – POLSKA Sp. z o.o.    Czeladź    27
425    Energet Sp. z o.o. Przeds. Robót Technicznych    Nowe Czarnowo    27
426    TI POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    26
427    KON – REM Sp. z o.o. PUP    Wrocław    26
428    TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o.    Bierutów    26
429    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    26
430    EMATECH Sp. z o.o.    Mysłowice    26
431    ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego    Łódź    25
432    GEA GRASSO Sp. z o.o.    Gdynia    25
433    Zakłady Elektromechaniczne Elektra Spółdzielnia Inwalidów    Warszawa    25
434    P.W. Promont Sp. z o.o.    Warszawa    25
435    GZUT S.A. Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych    Wadowice    25
436    PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J.    Bochnia    25
437    METAL – CARO – PLAST Sp. z o.o.    Sierpc    25
438    TAGOR S.A. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Tarnowskie Góry    24
439    Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o.    Mikołów    24
440    Adler Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    24
441    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE KLAUDIA Sp. z o.o.    Ustroń    24
442    Przedsiębiorstwo Carbomasz Sp. z o.o.    Katowice    24
443    APLISENS S.A.    Warszawa    23
444    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o.    Biskupiec    23
445    ZPUE Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    23
446    DRUT – PLAST Fabryka Kabli i Przewodów Sp. z o.o.    Wałcz    22
447    MEDCOM Sp. z o.o.    Warszawa    22
448    Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A.    Mielec    22
449    Zakłady Kablowe BITNER – Celina Bitner    Kraków    22
450    Szawer Sp. z o.o.    Leszno    22
451    Paradowscy AMP S.J.    Warszawa    22
452    Fabryka Maszyn FAMAZ B.Kłopot S.J.    Zawidów    22
453    Zem Swarzędz Sp. z o.o.    Swarzędz    22
454    T.EL. Poland Sp. z o.o.    Wrocław    22
455    ZPU Eko – Partner Sp. z o.o.    Bydgoszcz    22
456    Alwo 2 Sp. z o.o.    Toruń    22
457    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    21
458    ETI – POLAM Sp. z o.o.    Pułtusk    21
459    LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o.o.    Stara Kamienica    21
460    PPU Magnet Sp. z o.o.    Niestępowo    21
461    EBS Sp. z o.o.    Warszawa    20
462    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    20
463    SEWS – Components Europe Polska Sp. z o.o.    Leszno    20
464    CZAH – POMIAR Sp. z o.o.    Katowice    20
465    Thyssenkrupp Presta Steertec Poland Sp. z o.o.    Międzyrzecz    20
466    Eltel Sp. z o.o.    Katowice    20
467    ABB Sp. z o.o.    Warszawa    19
468    Tranter Poland Sp. z o.o.    Pruszków    19
469    MEPROZET KOŚCIAN S.A.    Kościan    19
470    PULSAR MOBILE Sp. z o.o.    Radom    19
471    Imakor Sp. z o.o.    Łódź    19
472    Igloocar Sp. z o.o.    Dębica    18
473    Kandel Sp. z o.o.    Kraków    18
474    Mobex Tomasz Krzosek, Michał Krzosek S.J.    Łódź    18
475    BOLARUS S.A.    Bochnia    17
476    SIGMA S.A.    Jastków    17
477    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    17
478    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    17
479    Elsteel – Poland Sp. z o.o.    Ozimek    17
480    Motgum S.J.    Józefów    17
481    Teo Term S.J.    Podkowa Leśna    17
482    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    16
483    ZAM KĘTY Sp. z o.o. Zakłady Urządzeń Przemysłowych    Kęty    16
484    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    16
485    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Glass – Produkt Sp. z o.o.    Tomaszów Mazowiecki    16
486    Ekologiczna Inżynieria Środowiska Eko – Tech Sp. z o.o.    Poznań    16
487    Rent Sp. z o.o.    Łódź    16
488    Celma Indukta S.A.    Cieszyn    15
489    Promotech Sp. z o.o.    Białystok    15
490    EMA – ELFA Sp. z o.o. Fabryka Aparatury Elektrycznej    Ostrzeszów    15
491    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    15
492    Eaton Automotive Components Sp. z o.o.    Tczew    15
493    ELEKTROMET Zakład Urządzeń Grzewczych    Głubczyce    14
494    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    14
495    OSPEL S.A. Z.S.A.     Pilica    14
496    POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy    Szczecinek    14
497    Stalkowent Sp. z o.o.    Zabrze    14
498    Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J.    Bytom    14
499    Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy    Kraków    14
500    PHU Ranet Sp. z o.o.    Warszawa    13
501    Masterprofi Sp. z o.o.    Rzeszów    12
502    Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A.    Łosice    12
503    KOSPEL S.A.    Koszalin    11
504    Oktagon Sp. z o.o.    Warszawa    11
505    MSR Traffic Sp. z o.o.    Wysogotowo    11
506    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    10
507    Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o.    Wrocław    10
508    Techniczna Sp. z o.o.    Lublin    10
509    Technika Instalacyjna Top – Projekt Sp. z o.o.    Wrocław    10
510    Temar Sp. z o.o.    Mielec    10

Pozostałe firmy przemysłu elektromaszynowego

511    FPM S.A.    Mikołów    9
512    Termet S.A.    Świebodzice    9
513    SINTUR Sp. z o.o.    Turek    9
514    ZAP – ROBOTYKA Sp. z o.o.    Ostrów    9
515    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    9
516    Odra Sp. z o.o.    Opole    9
517    MILLIPORE Sp. z o.o.    Warszawa    8
518    Przedsiębiorstwo SIMET S.A.    Jelenia Góra    8
519    MONTOSTAL Sp. z o.o.    Warszawa    8
520    Autotank Sp. z o.o.    Warszawa    8
521    Wesob Sp. z o.o.    Strumień    8
522    Enpol S.J.    Białystok    8
523    OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Brzezinka    7
524    Alltech Sp. z o.o.    Kartoszyno    7
525    Maguin – Chełmża Sp. z o.o.    Chełmża    7
526    EC Electronics Sp. z o.o.    Kraków    7
527    Jakmet S.J.    Osieck    7
528    Platan Sp. z o.o.    Sopot    7
529    Przedsiębiorstwo Chłodniczo-Klimatyzacyjne Prorem-Agro Sp. z o.o.    Gdańsk    7
530    Jobil Assembly Sp. z o.o.    Kwidzyn    6
531    ELEKTRA S.J.    Warszawa    6
532    Benning Power Electronics Sp. z o.o.    Głosków    6
533    METALBUD Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    6
534    BIN Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    6
535    Time – Net Sp. z o.o.    Łódź    6
536    Teleskop Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    6
537    Lubacell Sp. z o.o.    Lubasz    6
538    LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe    Łódź    5
539    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    5
540    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    5
541    Expom Sp. z o.o.    Krośniewice    5
542    SFM FILTRY ŁUCZAK S.J.    Stara Wieś    5
543    Komnino Sp. z o.o. PPU    Komnino    5
544    LG Display Poland Sp. z o.o.    Biskupice Podgórne    5
545    Navinvest Sp. z o.o.    Gdańsk    5
546    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    4
547    CRIST S.A.    Gdańsk    4
548    CC JENSEN Polska Sp. z o.o.    Warszawa    4
549    TREPKO Sp. z o.o.    Gniezno    4
550    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    4
551    MCD ELECTRONICS Sp. z o.o.    Żywiec    4
552    EUROTANKS Sp. z o.o.    Wrocław    3
553    Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski     Katowice    3
554    Stalswrwis Batory Sp. z o.o.    Chorzów    3
555    Eurotrafo Sp. z o.o.    Skierniewice    3
556    Metertest Sp. z o.o.    Świdnica    3
557    HYDROTOR S.A. Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej    Tuchola    2
558    FRAPOL Sp. z o.o.    Kraków    2
559    Tapflo Sp. z o.o.    Tczew    2
560    DOSPEL Sp. z o.o.    Częstochowa    2
561    Slandi Sp. z o.o.    Michałowice    2
562    Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o.    Radzyń Chełmiński    2
563    Lexmark International Polska Sp. z o.o.    Warszawa    2
564    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    1
565    SECOM Sp. z o.o.    Wrocław    1
566    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    1
567    Tensotronic Sp. z o.o.    Warszawa    1
568    SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW ODRODZENIE W GDAŃSKU    Gdańsk    1
569    ŁZG ŁĘCZYCA S.A.    Łęczyca    0
570    Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych SYGNAŁY S.A.    Rybnik    0
571    ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    0
572    TWELVE ELECTRIC Sp. z o.o.    Warszawa    0
573    Limatherm Sensor Sp. z o.o.    Limanowa    0
574    Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o.    Ozimek    0
575    Konsorcjum FEN Sp. z o.o.    Poznań    0
576    Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz    Bydgoszcz    -1
577    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    -1
578    Kraj Sp. z o.o.    Kutno    -1
579    InGas Sp. z o.o.    Józefów    -1
580    Kamex Sp. z o.o.    Opole    -1
581    MIRAMEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Elektronicznych    Gdynia    -1
582    TELDAT S.J.    Bydgoszcz    -2
583    INTERLIFT Sp. z o.o.    Kraków    -2
584    Car – Lift Service Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    -2
585    MARAN Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno Usługowe    Gdańsk    -3
586    Codimex Sp. z o.o.    Warszawa    -3
587    Flakt BOVENT Sp. z o.o.    Ołtarzew    -3
588    AMICA WRONKI S.A.    Wronki    -3
589    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    -3
590    SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A.    Szczecin    -3
591    Broadcast Television Systems Sp. z o.o.    Warszawa    -3
592    Anga Sp. z o.o.    Gdańsk    -3
593    DGT Sp. z o.o.    Straszyn    -4
594    PZL – Warszawa II S.A. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego    Warszawa    -4
595    Volkswagen Poznań Sp. z o.o.    Poznań    -4
596    BURY Sp. z o.o.    Mielec    -4
597    Arcen Polska Sp. z o.o.    Żory    -4
598    Instal Czudec Zakład Systemów Wentylacyjnych, Konstrukcyjnych i Odpylających Sp. z o.o.    Czudec    -4
599    TEKA MASZYNY BUDOWLANE Sp. z o.o.    Warszawa    -5
600    Dora Metal Sp. z o.o.    Czarnków    -5
601    SONEL S.A.    Świdnica    -5
602    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    -5
603    Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna    Zielona Góra    -5
604    Żelmet Sp. z o.o.    Dzierżoniów    -5
605    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    -5
606    Kaja S.J.    Bońki    -5
607    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    -6
608    COMPUTEX TELECOMMUNICATION Sp. z o.o.    Warszawa    -6
609    Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o.    Warszawa    -6
610    Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki ETA    Poznań    -6
611    Eldorado Computers S.J.    Warszawa    -6
612    RAFIZ STRYGNER I DYCZKOWSCY S.J.    Wierzbica    -6
613    PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński Spółka Komandytowa    Ostrowiec Świętokrzyski    -7
614    Wilmex Sp. z o.o.    Gdańsk    -7
615    ZPUE S.A.    Włoszczowa    -7
616    BZWF MOTOR Sp. z o.o.    Ozorków    -7
617    Złotecki Sp. z o.o.    Rojewo    -7
618    TB Hydro Sp. z o.o.    Poznań    -7
619    Kizo Sp. z o.o.    Katowice    -7
620    HUTA ZABRZE S.A.    Zabrze    -8
621    Sandvik Mining And Construction Sp. z o.o.    Tychy    -8
622    Basit Sp. z o.o.    Trzebnica    -8
623    SIPMA S.A.    Lublin    -9
624    Kongsberg Automotive Sp. z o.o.    Pruszków    -9
625    Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o.    Poznań    -9
626    ZPUH Filtropol S.J.    Brzezinka    -9
627    AGRO – SUR Wojciech Surowiec w Rogoźniku    Rogoźnik    -9
628    ARMAGOR S.A.    Kraków    -10
629    JESTIC S.J.    Krąplewo    -10
630    Jar – Drew Sp. z o.o. PPUH    Golina    -10
631    Aircool Sp. z o.o.    Chwaszczyno    -10
632    HSK-DATA LTD Sp. z o.o.    Kraków    -11
633    VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o.    Polkowice    -11
634    NAFTOMET Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Naftowych    Krosno    -11
635    DBW – POLSKA Sp. z o.o.    Cigacice    -11
636    P.P.H.U. BOMET    Węgrów    -11
637    STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o.    Gdańsk    -12
638    BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -12
639    CONRAD S.A.    Gdańsk    -12
640    WOSTAL Sp. z o.o. Zakłady Mechaniczno – Kuźnicze    Wolbrom    -12
641    APATOR S.A.    Toruń    -12
642    Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    -13
643    LUKA Sp. z o.o. Wytwórnia Przekładni Zębatych    Warszawa    -13
644    PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy    Kędzierzyn-Koźle    -13
645    Elgis – Garbatka Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych    Garbatka-Letnisko    -13
646    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    -13
647    Teknia Rzeszów S.A.    Rzeszów    -14
648    PPHP ŚFUP SERVIS Sp. z o.o.    Świdnica    -14
649    SOLGAM Sp. z o.o.    Jasło    -14
650    Control Process Electric Sp. z o.o.    Kraków    -14
651    BGM Sp. z o.o.    Kraków    -14
652    SPOMASZ BEŁŻYCE S.A.    Bełżyce    -15
653    PANASONIC ENERGY POLAND S.A.    Gniezno    -15
654    Hager Polo Produkcja Sp. z o.o.    Tychy    -15
655    Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.    Nekla    -15
656    Neptunia Sp. z o.o.    Skierniewice    -15
657    FESTO Sp. z o.o.    Raszyn    -16
658    BREMBO Sp. z o.o.    Częstochowa    -16
659    Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o.    Ostrzeszów    -16
660    Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o.    Czarnków    -16
661    PRO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -16
662    Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    -16
663    INERGY AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Lublin    -17
664    JEREMY Sp. z o.o.    Warszawa    -17
665    Mine Master Sp. z o.o.    Złotoryja    -17
666    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    -17
667    PPUH POMAROL S.A.    Biskupiec    -17
668    UN WHA Polska Sp. z o.o.    Pułtusk    -17
669    OZAMET Sp. z o.o.    Olsztyn    -17
670    Smile Sp. z o.o.    Korpele    -17
671    FIRMA BIK S.A.    Jasło    -18
672    Zakład Mechaniczny PZL WOLA w Siedlcach Sp. z o.o.    Siedlce    -18
673    ASPEL S.A.    Zabierzów    -18
674    Perun S.A.    Warszawa    -18
675    DELTIM Machura, Machura S.J.    Częstochowa    -18
676    Precyzja Technik Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -18
677    Ermet Spółdzielczy Zakład Techniczno – Handlowy    Ryki    -18
678    Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -19
679    SKROPOL Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych    Siennica    -19
680    Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o.    Łódź    -19
681    FAMUR S.A.    Katowice    -19
682    EMIT S.A.    Żychlin    -19
683    BUMAR – KOSZALIN S.A. Fabryka Maszyn    Koszalin    -19
684    LEGRAND Polska Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    -20
685    SLICAN Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -20
686    M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J.    Września    -20
687    Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o.    Stryków    -20
688    KONSTEEL Sp. z o.o.    Częstochowa    -20
689    Arkus & Romet Group Sp. z o.o.    Dębica    -21
690    Fabryka Aparatury Chemicznej CHEMOMET Sp. z o.o.    Kępno    -21
691    Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o.    Żmigród    -21
692    Zakład Urządzeń Techniki Powietrza Sp. z o.o.    Mysłowice    -21
693    Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o.    Gdańsk    -21
694    Firma Elektryczna Karwasz S.J.    Wrocław    -21
695    Techno Service S.A.    Gdańsk    -22
696    TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej    Gliwice    -22
697    POLNA S.A. Zakłady Automatyki    Przemyśl    -22
698    METAL – FACH Sp. z o.o.    Sokółka    -22
699    Zutech Plus Sp. z o.o.    Warszawa    -22
700    PPPUH Prohamat Sp. z o.o.    Bytom    -23
701    Fortech Sp. z o.o.    Pabianice    -23
702    Eleks Sp. z o.o.    Głogów    -23
703    POM – Tyczyn S.J. PPUH    Tyczyn    -23
704    Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o.    Brynica    -24
705    HAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo    Wrocław    -25
706    Portowy Zakład Techniczny S.A.    Gdynia    -26
707    MARITIM Shipyard Sp. z o.o.    Sopot    -26
708    Megaterm Plus Sp. z o.o.    Kielce    -26
709    Spółdzielnia Niewidomych Nadodrze    Bytom Odrzański    -26
710    Specjalistyczne Przeds. Instalacji Alarmowych Ameral Sp. z o.o.    Poznań    -26
711    Sp-nia Pracy SKALA    Warszawa    -27
712    Iglootruck Sp. z o.o.    Dębica    -27
713    Bmeters Polska Sp. z o.o.    Psary    -27
714    Megaplot S.J.    Sosnowiec    -27
715    PUP Pomot Sp. z o.o.    Chojna    -27
716    Makrum S.A.    Bydgoszcz    -28
717    Zakłady Mechaniczne Urządzeń Wiertniczych Sp. z o.o.    Sosnowiec    -28
718    Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Tomaszów Lubelski Sp. z o.o.    Tomaszów Lubelski    -28
719    SUTCO – POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    -28
720    Zakład Elektroniki Górniczej ZEG S.A.    Tychy    -28
721    Mototechnika S.J.    Jasienica    -28
722    Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej    Warszawa    -28
723    TRAFPOL Sp. z o.o.    Kraków    -28
724    Link Integrator Sp. z o.o.    Gdańsk    -28
725    Liw – Lewant Sp. z o.o. Fabryka Wyrobów z Tworzyw Sztucznych    Bielawa    -29
726    Danfoss Saginomiya Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    -29
727    WOLTAN Sp. z o.o. Zakład Aparatury Elektrycznej    Łódź    -29
728    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    -29
729    Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o.    Nowa Sól    -29
730    Małopolska Wytwórnia Maszyn BRZESKO Sp. z o.o.    Brzesko    -29
731    AXIS Sp. z o.o.    Gdańsk    -29
732    Inochłod – Serwis Sp. z o.o.    Janikowo    -29
733    KROMET Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych    Krosno Odrzańskie    -30
734    NAM – LIFT Sp. z o.o.    Szczecin    -30
735    ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o.    Mysłowice    -30
736    Pulsar K. Bogusz S.J.    Łapczyca    -30
737    Prevac Sp. z o.o.    Rogów    -30
738    HYDRO-NAUTA Sp. z o.o.    Gdynia    -30
739    ENCO Sp. z o.o.    Warszawa    -31
740    Mechatronika S.J.    Warszawa    -31
741    Rewa Sp. z o.o.    Błędowa Tyczyńska    -31
742    Nyborg – Mawent S.A.    Malbork    -32
743    Elektrometal S.A.    Cieszyn    -32
744    FABA S.A.    Baboszewo    -32
745    NEOTECH Sp. z o.o.    Białystok    -32
746    GEMALTO Sp. z o.o.    Tczew    -32
747    TAREL Sp. z o.o. Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego    Wola Rzędzińska    -32
748    Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.    Brzeg    -32
749    GIPO Sp. z o.o.    Koszalin    -32
750    ZELMER S.A.    Rzeszów    -33
751    AGROMET ZEHS Lubań S.A.    Lubań    -33
752    LDM Electronic Sp. z o.o.    Żuromin    -33
753    Uniwersal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne I Wdrażania Postępu Technicznego     Katowice    -33
754    Stal – Rem S.A.    Gdańsk    -34
755    REKLAMEX Sp. z o.o.    Warszawa    -34
756    Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna    Olsztyn    -34
757    BUMAR – HYDROMA S.A. Fabryka Maszyn Budowlanych    Szczecin    -34
758    HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o.    Zielona Góra    -34
759    KOMPANIA NARZĘDZIOWA HERMES Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -34
760    BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów    Bielsko-Biała    -35
761    Radmor S.A.    Gdynia    -35
762    SOLARIS OPTICS S.A.    Józefów    -35
763    BETACOM S.A.    Warszawa    -35
764    SITECH Sp. z o.o.    Polkowice    -35
765    Waryński Toruń Sp. z o.o.    Toruń    -35
766    H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o.    Poznań    -35
767    Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    -35
768    OMIG S.A.    Warszawa    -36
769    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    -36
770    WILPO Sp. z o.o. Przeds. Wdrożeń Przemysłowych    Mysłowice    -36
771    Computer Group Pakt S.J.    Warszawa    -36
772    Zakład Produkcji Katalizatorów JMJ Puchalski i Krawczyk S.J.     Nowe Skalmierzyce    -36
773    Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o.    Wrocław    -36
774    Euro-Baltic-Therm Sp. z o.o.    Starogard Gdański    -36
775    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    -37
776    ISUZU MOTORS POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    -37
777    Przeds. Tramp S.J.    Zabrze    -37
778    Janmor Sp. z o.o.    Pabianice    -37
779    Escort Sp. z o.o.    Szczecin    -37
780    EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o.    Konstantynów Łódzki    -37
781    Omega Sp. z o.o. PPU    Gdańsk    -37
782    Zakład Produkcji Części Zamiennych Do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski    Września    -38
783    Forpol Sp. z o.o.    Opole    -38
784    Koide Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    -38
785    Sotech Sp. z o.o.    Bielawa    -38
786    Metalowiec – Białystok Sp. z o.o.    Białystok    -39
787    Systemy Transportu Bliskiego Panda Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -39
788    Armac Sp. z o.o.    Zielonka    -39
789    Emet – Impex Sp. z o.o. PH Hurtowego Pompami i Armaturą Przemysłową Sp. z o.o.    Krosno    -39
790    GRASO Zenon Sobiecki    Starogard Gdański    -40
791    JAROMA S.A.    Jarocin    -40
792    ES SYSTEM WILKASY Sp. z o.o.    Wilkasy    -40
793    Zamel Sp. z o.o.    Pszczyna    -40
794    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    -40
795    Toya Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Łódź    -40
796    Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o.    Strzegom    -40
797    Elektron Spółdzielnia Inwalidów    Szydłowiec    -40
798    Mefa Sp. z o.o.    Błonie    -40
799    Profilex S.J.    Łask    -40
800    Kursor Horodeńscy S.J.    Białystok    -40
801    San – Ust Sp. z o.o. PPUH    Ustrzyki Dolne    -40
802    Edbak Sp. z o.o.    Strzyżewice    -40
803    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE PORKON Sp. z o.o.    Orneta    -40
804    HYDEX Sp. z o.o. PPU    Wadowice    -41
805    Wabco Polska Sp. z o.o.    Wrocław    -41
806    DESIGN TECHNOLOGIES International D.T.I. Sp. z o.o.    Racibórz    -41
807    Przedsiębiorstwo Projektowania i Produkcji Ekomega Sp. z o.o.    Łódź    -41
808    Manex Sp. z o.o.    Kraków    -41
809    PWP Katowice Sp. z o.o.    Mysłowice    -41
810    Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej    Wrocław    -41
811    BBT Sp. z o.o.    Rzeszów    -41
812    TSE Laser Light & Sound Sp. z o.o.    Warszawa    -41
813    Zaprom Pruszyński Sp. z o.o.    Łapy    -41
814    POLAM REM S.A.    Gdańsk    -42
815    Famad Sp. z o.o.    Paczków    -42
816    Pek-Mont sp. z o.o.    Bielsk    -42
817    Nicad Sp. z o.o.    Golęczewo    -42
818    ERICSSON Sp. z o.o.    Warszawa    -43
819    Hulanicki Bednarek Sp. z o.o.    Chełm    -43
820    Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH    Oświęcim    -43
821    ASCO CO Ltd Sp. z o.o.    Toruń    -43
822    Aluteam Polska Sp. z o.o.    Biała Podlaska    -43
823    KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    -43
824    UNIMASZ Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Technicznych    Olsztyn    -43
825    Fabryka Maszyn Introligatorskich Introma Sp. z o.o.    Łódź    -43
826    Transrem Sp. z o.o.    Opole    -43
827    Wieland Electric Sp. z o.o.    Poznań    -43
828    S.I.A.P. Sp. z o.o.    Gliwice    -43
829    KAMIR Sp. z o.o.    Słupsk    -43
830    MADROG CONSTRUCTION Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    -43
831    JUWENT S.J.    Ryki    -44
832    METRON – SERVICE Sp. z o.o.    Toruń    -44
833    MBS S.J.    Opole    -44
834    Mera Bellows Sp. z o.o.    Wiązowna    -45
835    MOJ S.A.    Katowice    -45
836    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    -45
837    Miflex – Masz Sp. z o.o.    Kutno    -45
838    Zuptor Sp. z o.o.    Gostyń    -45
839    Karko Lighting S.A.    Oława    -45
840    Kriosystem Sp. z o.o.    Wrocław    -45
841    Firma Herb Sp. z o.o.    Sanok    -45
842    PC – Factory S.A.    Warszawa    -46
843    Progress Wagotronic S.A.    Katowice    -46
844    AWAT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe    Warszawa    -47
845    Niedźwiedź – Lock S.J. R.Niedźwiedź, Z.Niedźwiedź    Luboń    -47
846    Zakład Produkcji Urządzeń Sanitarnych i Elektrycznych PPRI Żegrze Sp. z o.o.    Poznań    -47
847    Segepo – Refa Sp. z o.o.    Świebodzice    -47
848    Inventronics Sp. z o.o.    Jawor    -47
849    Przedsiębiorstwo Hydromel S.A.    Siemianowice Śląskie    -48
850    MIKROMA S.A.    Września    -48
851    Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak    Jonkowo    -48
852    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Politech Sp. z o.o.    Świdnica    -48
853    Inst-Wat Sp. z o.o.    Poznań    -48
854    IBIS Ltd. – International Bakery Industries – Spomasz Sp. z o.o.    Szubin    -49
855    BLAKS S.A.    Warszawa    -49
856    Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A.    Piotrków Trybunalski    -49
857    Spółdzielnia Inwalidów Elektromet    Dzierżoniów    -49
858    AKSON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -49
859    Elmontaż BG S.J. PPU    Białe Błota    -49
860    JM- Tronic Sp. z o.o.    Warszawa    -49
861    Fristam Sp. z o.o.    Warszawa    -49
862    NARMOD Sp. z o.o. Zakład Narzędziowy    Żychlin    -49
863    Prometra Sp. z o.o.    Kraków    -49
864    BIERUTOWSKA SPÓŁDZIELNIA NIEWIDOMYCH BIERSIN – ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ    Bierutów    -49
865    Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A.    Kielce    -50
866    MPM Hotele Spa Sp. z o.o.    Milanówek    -50
867    LIFT – TECHNIKA Sp. z o.o.    Wrocław    -50
868    Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J.    Straszęcin    -50
869    PRZEDSIĘBIORSTWO TELETRANS-ELCOMP Sp. z o.o.    Kraków    -50
870    TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów    Milicz    -51
871    Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -51
872    Matbud S.J.    Piątnica Poduchowna    -51
873    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    -52
874    Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o.    Lipno    -52
875    KH KIPPER Sp. z o.o.    Zagnańsk    -52
876    Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.    Brześć Kujawski    -52
877    OPTOMER S.J.    Łódź    -52
878    GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze    Gorlice    -53
879    PMP FAST SERVICE Sp. z o.o.    Świecie    -54
880    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o.    Olsztyn    -54
881    BROEN S.A.    Dzierżoniów    -54
882    POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego    Wrocław    -54
883    FADROMA Development Sp. z o.o.    Wrocław    -54
884    Vikstrom – Betz S.A.    Warszawa    -54
885    Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.    Mielec    -55
886    Energo – Inwest Sp. z o.o.    Ruda Śląska    -55
887    PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE EKOPOL MARZANNA KOWALSKA, MAREK KOWALSKI S.J.    Nowy Sącz    -55
888    Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A.    Wrocław    -56
889    Tabor Szynowy Opole S.A.    Opole    -56
890    Molndals Industriprodukter Polska Sp. z o.o.    Chojnów    -56
891    Laser – Sinex Sp. z o.o.    Łódź    -56
892    Multimoto Sp. z o.o.    Poznań    -56
893    Luximex Sp. z o.o.    Niedomice    -56
894    ZREMB S.A. Strzegomskie Zakłady Mechaniczne    Strzegom    -57
895    Termopol Ice Sp. z o.o. PPHU    Raszyn    -57
896    PROMET Sp. z o.o. Produkcja Metalowa    Człuchów    -58
897    PUH IMPERIAL ZPCHR S.J. Donat Król, Dariusz Król    Białogard    -58
898    REMID S.J.    Częstochowa    -58
899    Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej    Radzyń Podlaski    -58
900    Marpro Sp. z o.o.    Gdańsk    -58
901    Andrychowska Fabryka Maszyn S.A.    Andrychów    -59
902    Zakład Produkcjo – Remontowy Rem-Suw Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -59
903    Apator Control Sp. z o.o.    Toruń    -60
904    Elektrobud S.A.    Wschowa    -60
905    Kemar S.J.    Sułków    -60
906    Bolid Sp. z o.o. PPHiU    Radom    -60
907    Stazen Sp. z o.o. PHU    Gdańsk    -60
908    ELSE TECHNICAL & RESEARCH SERVICE Co. Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    -61
909    CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o.    Kolbudy    -61
910    Skibicki.Technika Transportowa Sp. z o.o.    Skępe    -61
911    TECHNOKABEL S.A.    Warszawa    -62
912    Spółdzielnia Inwalidów SPAMEL    Twardogóra    -62
913    ULTRAMARE Szwedzkie Filtry Sp. z o.o.    Szemud    -62
914    Jenox Akumulatory Sp. z o.o.    Chodzież    -62
915    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Metpol” Wieczorek Sp. J.    Wilcza    -62
916    COLD SYSTEM Sp. z o.o.    Gdańsk    -62
917    POMET Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego    Wronki    -63
918    DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o.    Wrocław    -63
919    LENA LIGHTING S.A.    Środa Wielkopolska    -63
920    Wytwórnia Aparatury Mleczarskiej Sp. z o.o.    Sianów    -64
921    ECKERT Sp. z o.o. Automatyka Spawalnicza    Legnica    -64
922    Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.    Warszawa    -65
923    Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe VOX Sp. z o.o.    Warszawa    -65
924    Brodd Products Polonia Przeds. Szwedzko – Polskie Sp. z o.o.    Chorzów    -65
925    Promax Sp. z o.o.    Polkowice Dolne    -65
926    Zorin Sp. z o.o.    Gołuski    -65
927    MAKRUSZ S.A.    Bydgoszcz    -66
928    Luxiona Poland S.A.    Sadowie    -66
929    J.W. ŚLEPSK Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane    Augustów    -67
930    KME Sp. z o.o.    Zgierz    -67
931    Zakład Narzędziowy Wytwórnia Urządzeń Chłodniczych PZL-Dębica Sp. z o.o.    Dębica    -67
932    Zakład Produkcji Form Łabędy Sp. z o.o.    Gliwice    -67
933    B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Przeworsk    -67
934    HYDRO – VACUUM S.A.    Grudziądz    -68
935    TAMTRON S.A.    Katowice    -68
936    LOGTECH Sp. z o.o.    Radzionków    -68
937    Emmarol Sp. z o.o.    Słupsk    -68
938    Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A.    Stąporków    -69
939    Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.    Jarocin    -69
940    UNICARD S.A.    Kraków    -69
941    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    -69
942    Precia Polska Sp. z o.o.    Kraków    -69
943    PW Jupol S.A.    Bytom    -69
944    Spartherm Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    -70
945    Smay Sp. z o.o.    Kraków    -70
946    Schneider Polska – Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    -70
947    PW ACORD Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -70
948    PRALMA Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Urządzeń Pralniczych    Kielce    -71
949    Zakład Produkcyjno Usługowo handlowy Besko – Met Sp. z o.o.    Besko    -71
950    Hibernatus Sp. z o.o.    Wadowice    -71
951    ALSTOM POWER Sp. z o.o.    Warszawa    -72
952    Elektromontaż – Gdańsk S.A.    Gdańsk    -72
953    BMM Sp. z o.o.    Buk    -72
954    Promotech – KM Sp. z o.o.    Łapy    -72
955    Comsat International Sp. z o.o.    Poznań    -72
956    Zakład Usług Sieciowych SIGMA S.J. Bednarek    Kraków    -72
957    C & T ELMECH Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    -72
958    Spółdzielnia Pracy Gumet    Czarnków    -72
959    Zakład Produkcyjno Usługowy Remat Sp. z o.o.    Warszawa    -73
960    Kopex – Famago Sp. z o.o.    Zgorzelec    -74
961    Luc – Product Sp. z o.o.    Chróścice    -74
962    FAMOR S.A.    Bydgoszcz    -75
963    AGROMET Sp. z o.o.    Ostrzeszów    -75
964    Metal – Bit Sp. z o.o.    Chorzów    -75
965    Proelco S.A.    Pruszcz Gdański    -76
966    PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej    Świdnica    -76
967    PROMAL Sp. z o.o.    Wieruszów    -76
968    OZAS – ESAB Sp. z o.o.    Opole    -77
969    POMTOR Sp. z o.o. PPUH    Rypin    -77
970    PW Serwis – Centrum Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -77
971    Diko Polska – Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.    Zabrodzie    -77
972    Horus – Energia Sp. z o.o. PPUH    Sulejówek    -78
973    Waryński Żelechów Sp. z o.o.    Żelechów    -79
974    REMIX S.A.    Świebodzin    -79
975    Farmer Sp. z o.o.    Sokółka    -79
976    F.A.B. Sp. z o.o.    Czaplinek    -79
977    Astal Sp. z o.o.    Gorzów Śląski    -79
978    Eltek Valere Sp. z o.o.    Szczecin    -81
979    Mrauto Sp. z o.o.    Toruń    -81
980    Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.    Zabrze    -82
981    Cablelettra Poland Sp. z o.o.    Mikołów    -83
982    Bekpolmasz S.J. Krzysztof Bełza Władysław Koźlak    Bydgoszcz    -83
983    Model ART Sp. z o.o.    Ostróda    -83
984    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    -83
985    VBW ENGINEERING Sp. z o.o.    Gdynia    -83
986    Besi Marine Systems Polska Sp. z o.o.    Reda    -83
987    ITO Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -84
988    Elster Kent Metering Sp. z o.o.    Zgierz    -84
989    SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A.    Zamość    -86
990    Agro Sp. z o.o.    Kraków    -88
991    Soltec Sp. z o.o.    Gdańsk    -88
992    Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych    Nysa    -90
993    Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J.    Wrocław    -92
994    Elgór + Hansen + SBS Sp. z o.o.    Katowice    -93
995    SOLIS Sp. z o.o.    Warszawa    -93
996    Optimum – Lasota I S-Ka S.J.    Warszawa    -96

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2007-2009 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *