Wycena dużych firm

Wśród 50 tysięcy zbadanych firm znaleźliśmy 1249 dużych, których wartość była większa niż 100 mln zł, ale mniejsza niż ćwierć miliarda złotych. 

 
Spośród 50 tysięcy firm nasz partner Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które miały każdego roku przynajmniej 1 mln zł przychodów, wykazywały zysk netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.  Znalazła 25 208 takich przedsiębiorstw.
 
Wartość  rynkową  25 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2010 r. policzyliśmy przez  porównanie ich wyników  do wycen  spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Od 17 lutego 2012 r. do wycen stosujemy dwa podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto i  Cena/Wartości księgowej takie same dla wszystkich branży, liczone przez analityków Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Przyjęcie średnich wskaźników dla wszystkich spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych  pozwoli uniknąć "szalonych" wycen, np.  przy wskaźniku C/Z na poziomie 405,5, jaki w marcu 2010 r. wyskoczył dla branży producentów materiałów budowlanych.
 
GPW podaje tylko wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu  wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wcześniej do wycen stosowaliśmy trzy podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto, Cena/Wartości księgowej i Cena/Przepływów gotówkowych dla  12 branży, liczone przez analityków „Rzeczpospolitej”. 
 
Zmiana metodologii liczenia wartości rynkowej spowodowała zmniejszenie wartości rynkowej dużej grupy firm. Związane jest to między innymi z tym, że jeden wskaźnik C/Z dla wszystkich branży jest w przypadku niektórych branży znacznie niższy. Na przykład dla branży producentów materiałów budowlanych wyniósł 405,5, a średni dla wszystkich branży to tyko 20,79.
 
 
Firmy, których wartość rynkowa była wyższa niż  250 mln  zł, uznajemy za Potęgi Biznesu 2010 i mogą otrzymać nagrodę – Buławę Biznesu jak dla hetmanów biznesu. 
 
Po zmianie metodologii liczba firm, które zasługują na tytuł Potęga Biznesu, zmniejszyła się o połowę – z 1406 do 762.
 
Według analityków GPW w marcu 2010 r. wskaźnik C/Z wyniósł 20,79, a C/WK – 1,55. 
 
Wartość księgowa to suma zysku netto i kapitału własnego.
Bierzemy pod uwagę wskaźniki z marca  dlatego, że do końca marca spółki giełdowe zwykle podają wyniki finansowe za poprzedni rok, inwestorzy je znają i na ich podstawie dokonują wycen firm.
 
Taki sposób wyceny dużej liczby firm w 2005 r. opracował Jerzy Krajewski, dyrektor Instytut Nowoczesnego Biznesu. 
 
Ranking Potęgi Biznesu 2010 wygrała spółka Kulczyk Holding z siedzibą w Warszawie, która została wyceniona na 50,4 mld zł  (poprzednia wycena według trzech wskaźników wyniosła 52,6 mld zł). 
 
Jak doszliśmy do tak olbrzymiej wartości?
 
W 2009 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  10,6 mln zł,
zysk netto:  4 179,8 mln zł,
amortyzacja: 1,1 mln zł,
kapitał własny: 4 807 mln zł.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.

C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  4 179,8 mln zł  pomnożony  przez 20,79 dał wycenę firmy w marcu 2010 r. na poziomie  86897,6 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2010 r. – 13929,5 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 100827 mln zł,  a średnia  50413,5 zł.
 
Tę średnią przyjmujemy jako wartość rynkową  Kulczyk Holding SA 31 marca 2010 r.  Podobnie program Excel policzył wartość rynkową 25 208 innych firm, wybranych spośród 50 tysięcy.
 
Aby trafić do analizy Instytutu Nowoczesnego Biznesu trzeba mieć przez trza lata w każdym roku minimum 1 mln zł przychodów operacyjnych, wykazać zysk netto i dodatni kapitał własny.
 
Niżej przedstawiamy  ranking dużych firm według wartości rynkowej w marcu 2010. Za duże uważamy firmy, których wartość była większa niż 100 mln zł, ale mniejsza niż ćwierć miliarda złotych.
 
Ranking Dużych Firm według wartości rynkowej w marcu 2010
 
Lp. Nazwa firmy  Siedziba Wartość rynkowa w końcu marca 2010 r. w mln zł

 

763    CERMAG Sp. z o.o.    Wrocław    250
764    C.L.A. Invest Sp. z o.o.    Wrocław    250
765    ATM Grupa S.A.    Bielany Wrocławskie    249,5
766    FERAX Sp. z o.o.    Zduńska Wola    249,5
767    Fabryka Kotłów SEFAKO S.A.    Sędziszów    249,1
768    AUTO FUS Tadeusz Fus    Warszawa    248,5
769    Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna S.A.    Nowa Sarzyna    248,4
770    ASEKURACJA Sp. z o.o.    Sopot    248,3
771    AGROBEX Sp. z o.o. PPUiH    Poznań    248
772    Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Franciszka Stefczyka    Gdynia    247,9
773    CRH Klinkier Sp. z o.o.    Gliwice    247,8
774    Fabryka Aparatury i Urządzeń FAMET S.A.    Kędzierzyn-Koźle    247,4
775    Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Białystok    247
776    ADAMÓW S.A. Kopalnia Węgla Brunatnego    Turek    246,9
777    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    246,8
778    DDB Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    246,5
779    Louvre Hotels Group Sp. z o.o.    Warszawa    246
780    Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.    Warszawa    245,5
781    Mondi Bags Świecie Sp. z o.o.    Świecie    245,4
782    Auto – Handel – Centrum Krotoski – Cichy S.J.    Wysogotowo    244,8
783    Mak Dom Sp. z o.o.    Piaseczno    244,6
784    RS TV S.A.    Radom    244,3
785    Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Warszawa    244,2
786    TENNECO AUTOMOTIVE EASTERN EUROPE Sp. z o.o.    Gliwice    243,9
787    Nowa Era Sp. z o.o.    Warszawa    243,8
788    Warszawska Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa CHOMICZÓWKA    Warszawa    243,7
789    LG ELECTRONICS POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    243,7
790    Alumetal Gorzyce Sp. z o.o.    Gorzyce    243,6
791    Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o.    Warszawa    243,4
792    TIKKURILA POLSKA S.A.    Dębica    243,3
793    JOBON Sp. z o.o.    Zwierzyniec    243,1
794    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    242,4
795    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Rzeszów    242,4
796    Kopalnie Surowców Skalnych Sp. z o.o.    Świerki    242,1
797    VIACON POLSKA Sp. z o.o.    Rydzyna    241,9
798    Rafin Sp. z o.o.    Wrocław    241,1
799    Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba    Chojnice    241,1
800    OBI Centrala Systemowa Sp. z o.o.    Warszawa    241
801    Cukiernia Sowa S.J.    Bydgoszcz    240,6
802    TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.    Czempiń    240,3
803    Śląskie Centrum Chorób Serca    Zabrze    239,7
804    Uczelnia Warszawska Im. Marii Skłodowskiej-Curie    Warszawa    239,1
805    OPB HOLDING – Ireneusz Słowik    Warszawa    239,1
806    Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa URSUS    Warszawa    239
807    BIBLIOTEKA NARODOWA    Warszawa    238,9
808    Elpro Ekon Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Lublin    238,7
809    Zachodnio – Pomorskie Centrum Onkologii    Szczecin    238,3
810    INSTALBUD JANOSZ S.J.    Pszczyna    237,8
811    Ultimo Sp. z o.o.    Wrocław    237,7
812    Przeds. Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO S.A.    Rzeszów    236,4
813    KAMAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Prefabrykacji Betonów    Bydgoszcz    236,4
814    Xerox Polska Sp. z o.o.    Warszawa    235,7
815    PIAST Spółdzielnia Mieszkaniowa    Katowice    235,4
816    BALTON Sp. z o.o. Producent Sprzętu Medycznego    Warszawa    235,4
817    Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.    Kraków    235,1
818    Zakłady Kablowe BITNER – Celina Bitner    Kraków    235
819    HARPER HYGIENICS S.A.    Warszawa    234,9
820    NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o.    Kutno    234,8
821    K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o.    Gniewkowo    234,7
822    International Paper Polska Sp. z o.o.     Kraków    234,4
823    Adler Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    234,3
824    ABRA S.A.    Kraków    234,2
825    Siemens Finance Sp. z o.o.    Warszawa    234,2
826    ELBEST Sp. z o.o.    Bełchatów    234,1
827    Polsat S.A. Powszechne Towarzystwo Emerytalne    Warszawa    233,8
828    Aunde Poland Sp. z o.o.    Łódź    233,6
829    Lisner Sp. z o.o.    Poznań    233,5
830    Ulma Construccion Polska S.A.    Warszawa    233,1
831    Firma Księgarska Olesiejuk Sp. z o.o. S.K.A.    Ożarów Mazowiecki    233
832    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    232,9
833    MÓJ DOM S.A. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego    Wrocław    231,7
834    Pfeifer & Langen Holding Sp. z o.o.    Poznań    231,6
835    Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Szczecin    231,3
836    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    231,2
837    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta    Chełmno    230,4
838    Autostrada Eksploatacja S.A.    Poznań    230,1
839    BIS Multiserwis Sp. z o.o.    Krapkowice    230
840    WIPASZ S.A.    Olsztyn    229,9
841    Oxford Educational Sp. z o.o.    Słupsk    229,8
842    SCANIA POLSKA S.A.    Stara Wieś    229,8
843    KIMBERLY – CLARK Sp. z o.o.    Klucze    229,6
844    Zakład Robót Inżynieryjnych S.J.    Bojszowy    229,6
845    EEZ Sp. z o.o.    Warszawa    229,5
846    Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz S.J.    Święciechowa    229,4
847    Spółdzielnia Mieszkaniowa JAROTY w Olsztynie    Olsztyn    229,2
848    Wika Polska S.A.    Włocławek    229,1
849    Inco-Veritas S.A.    Warszawa    228,8
850    PORT LOTNICZY WROCŁAW S.A.    Wrocław    228,5
851    ZACHĘTA Spółdzielnia Mieszkaniowa    Białystok    228,5
852    Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy    Kraków    228,4
853    Spółdzielnia Mieszkaniowa POJEZIERZE w Olsztynie    Olsztyn    228
854    CRIST S.A.    Gdańsk    228
855    Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.    Gdynia    227,9
856    DET NORSKE VERITAS POLAND Sp. z o.o.    Gdynia    227,9
857    Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.    Opole    227,7
858    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    227,4
859    TOPAZ PHU    Sokołów Podlaski    227,1
860    O-I Produkcja Polska S.A.    Jarosław    226,6
861    Olczyk sp. z o.o. Lokum S.K.A.    Wrocław    226,5
862    Triumph International (Polska) Sp. z o.o.    Warszawa    226,5
863    PPUH Polonez Plus Sp. z o.o.    Kielce    226,3
864    BLACHOTRAPEZ T.J.LUBERDA SPÓŁKA JAWNA    Ponice    226,2
865    Hajduk PODŁOŻE DO PIECZAREK Sp. z o.o.    Sława    226,1
866    DSV ROAD Sp. z o.o.    Ołtarzew    225,4
867    Mercuria Energy Trading Sp. z o.o.    Warszawa    224,5
868    Reflex 2 K.Nowak S.J.    Świętochłowice    224,1
869    Instanta Sp. z o.o.    Żory    224
870    Sarantis Polska S.A.    Piaseczno    223,7
871    ESSELTE POLSKA Sp. z o.o.    Kozienice    223,6
872    Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o.    Warszawa    223,5
873    C&A Polska Sp. z o.o.    Warszawa    223,2
874    SKODA AUTO POLSKA S.A.    Poznań    223,1
875    PRZEDSIĘBIORSTWO TYNKBUD -1 Sp. z o.o.    Warszawa    223
876    Zakład Utylizacyjny sp. z o.o.    Gdańsk    222,8
877    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    222,8
878    NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych    Gdańsk    222,6
879    Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Rzeszów    222,1
880    Leier Polska S.A.    Wola Rzędzińska    221,9
881    IMPEL SECURITY POLSKA Sp. z o.o.    Wrocław    221,7
882    MONIER Sp. z o.o.    Opole    221,7
883    PONZIO POLSKA Sp. z o.o.    Słupno    221,6
884    ENERGO Sp. z o.o.    Bielsk Podlaski    221,5
885    POLOMARKET Sp. z o.o.    Pakość    221,3
886    ORGANIKA S.A. Malborskie Zakłady Chemiczne    Malbork    221,2
887    Qumak Sekom S.A.    Warszawa    220,6
888    Gdyńska Sp-nia Mieszkaniowa    Gdynia    220,6
889    INTEL TECHNOLOGY POLAND Sp. z o.o.    Gdańsk    220,6
890    BIAZET S.A.    Białystok    220,5
891    YORK Sp. z o.o.    Bolechowo    219,6
892    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    219,5
893    INVEST – PARK Sp. z o.o. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna    Wałbrzych    218,9
894    SOLINO S.A. Inowrocławskie Kopalnie Soli    Inowrocław    218,8
895    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    218,6
896    Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu    Toruń    218,5
897    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    218,4
898    ING COMMERCIAL FINANCE POLSKA S.A.    Warszawa    218,3
899    Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa    Toruń    218,3
900    ERICSSON Sp. z o.o.    Warszawa    217,8
901    P.W. Stolarz – Lempert S.J.    Mroczeń    217,5
902    POLITECHNIKA ŁÓDZKA    Łódź    217,1
903    Browar Dojlidy Sp. z o.o.    Białystok    216,8
904    Zamek Królewski – Pomnik Historii i Kultury Narodowej    Warszawa    216,7
905    POLOMARKET – DETAL Sp. z o.o.    Inowrocław    216,4
906    Emerson Polska Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    216,3
907    CARRIER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    216,3
908    Korbanek Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    216,3
909    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    216,3
910    GRYFSKAND Sp. z o.o.    Gryfino    216,1
911    ACCENTURE Sp. z o.o.    Warszawa    215,8
912    Finnair S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    215,1
913    OPOLTRANS PHU    Brzezie    214,2
914    SILA POLAND Sp. z o.o.    Częstochowa    214
915    Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    213,9
916    MURAPOL S.A.    Bielsko-Biała    213,6
917    ABM SOLID S.A.    Tarnów    213,5
918    BUDMAT Bogdan Więcek    Płock    213,2
919    Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.    Białystok    213,2
920    LEASEPLAN FLEET MANAGEMENT POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    212,7
921    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    212,6
922    ROTHSCHILD POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    212,3
923    ORLEN Koltrans Sp. z o.o.    Płock    212,2
924    Paradyż Sp. z o.o.    Tomaszów Mazowiecki    211,9
925    Inter – Bud Developer Sp. z o.o.    Kraków    211,7
926    SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.    Warszawa    211,6
927    Wabco Polska Sp. z o.o.    Wrocław    211,2
928    CHEŁM Spółdzielnia Mieszkaniowa    Gdańsk    211,2
929    FHC-2 Sp. z o.o. – Sp. Komandytowa    Krosno    210,8
930    Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD    Tychy    210,1
931    DOMREL Sp. z o.o. Biuro Usług Inwestycyjnych    Szczecin    209,9
932    Ampol – Merol Sp. z o.o.    Wąbrzeźno    209,4
933    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Janusza Korczaka    Słupsk    209,4
934    Zakłady Mięsne ŁMEAT ŁUKÓW S.A.    Łuków    208,8
935    INTROL S.A.    Katowice    208,8
936    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    208,7
937    TAGOR S.A. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Tarnowskie Góry    208,6
938    Dom – Bud S.J.    Kraków    208,6
939    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    207,8
940    CZECHÓW Spółdzielnia Mieszkaniowa    Lublin    207,8
941    FRESENIUS KABI POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    207,5
942    CERSANIT II S.A.    Starachowice    207,3
943    QUBUS HOTEL SYSTEM Sp. z o.o.    Wrocław    207,3
944    ORDIPOL Sp. z o.o.    Bielany Wrocławskie    206,6
945    PRYMAT Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    206,4
946    WROBUD Sp. z o.o.    Wrocław    206,3
947    Marcegaglia Poland Sp. z o.o.    Praszka    206,3
948    Eurogame Sp. z o.o.    Włocławek    205,8
949    ES – SYSTEM S.A.    Kraków    205,6
950    TEZET S.A.    Lublin    205,5
951    Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.    Oława    205,4
952    CZUBY Spółdzielnia Mieszkaniowa    Lublin    205
953    BRABORK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne    Zielonka    204,8
954    HANDLOPEX S.A.    Rzeszów    204,3
955    Sercom Solutions Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce    Łódź    204,2
956    AIR LIQUIDE Polska Sp. z o.o.    Kraków    203,8
957    Bispol Sp. z o.o.    Łańcut    203,7
958    Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.    Warszawa    203,5
959    KPMG Advisory Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    202,7
960    Stolzle Częstochowa Sp. z o.o.    Częstochowa    202,3
961    Eurovia Polska S.A.    Kobierzyce    202,1
962    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Kościan    202
963    OTIS Sp. z o.o.    Warszawa    201,7
964    CEFARM – KRAKÓW S.A. Przedsiębiorstwo Zaoptarzenia Farmaceutycznego    Kraków    201,3
965    FERRUM S.A.    Katowice    201,3
966    ERNST & YOUNG AUDIT Sp. z o.o.    Warszawa    201,1
967    Rosa Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego    Tychy    201,1
968    Constantia Teich Poland Sp. z o.o.    Rogowiec    201
969    BAKS Kazimierz Sielski    Karczew    200,8
970    TAN VIET International S.A.    Łęgowo    200,7
971    Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”    Koszalin    200,3
972    WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.    Ostrów Wielkopolski    200,2
973    THYSSENKRUPP ENERGOSTAL S.A.    Toruń    200,1
974    Przeds. Handlowo – Usługowo – Transportowe TRANSHURT Sp. z o.o.    Lublin    199,9
975    Domański Zakrzewski Palinka Sp. Komandytowa    Warszawa    199,7
976    REST Usługi Remontowo – Budowlane i Specjalistyczne S.J    Rzeszów    199,2
977    SUDER & SUDER Sp. z o.o.    Modlnica    199
978    WROCŁAW – POŁUDNIE Spółdzielnia Mieszkaniowa    Wrocław    199
979    LEO BURNETT Sp. z o.o.    Warszawa    198,9
980    Renault Credit Polska Sp. z o.o.    Warszawa    198,8
981    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    198,1
982    Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A.    Piotrków Trybunalski    197,9
983    Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o.    Warszawa    197,8
984    GÓRCZYN Spółdzielnia Mieszkaniowa    Gorzów Wielkopolski    197,7
985    Accor Polska Sp. z o.o.    Warszawa    197,5
986    Kronoflooring Mielec Sp. z o.o.    Mielec    197,5
987    Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.    Tarnów    196,4
988    STALEXPORT Autostrady S.A.    Katowice    196,3
989    Plastica Sp. z o.o.    Kowalewo Pomorskie    196,1
990    MOTO – PROFIL Sp. z o.o.    Chorzów    195,7
991    Wartico Invest Sp. z o.o.    Warszawa    195,3
992    KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa    Toruń    195,3
993    DAGMA Sp. z o.o.    Katowice    195,3
994    Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o.    Krzeszowice    195
995    Leasing Polski Sp. z o.o.    Gdańsk    194,9
996    MONOLITH FILMS Sp. z o.o.    Warszawa    194,8
997    Warta Glass Sieraków S.A.    Sieraków    194,6
998    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    194,5
999    CEMET S.A.    Warszawa    194,5
1000    DIAMOND Sp. z o.o. PPHU    Kraków    194,4
1001    VNH Fabryka Grzejników Sp. z o.o.    Wałcz    193,8
1002    CFE POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    193,5
1003    RUBINKOWO Spółdzielnia Mieszkaniowa    Toruń    193,3
1004    Autonika Holding S.A.    Rzeszów    193,3
1005    Gonvarri Polska Sp. z o.o.    Września    193,3
1006    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.    Wrocław    193,1
1007    IMPEL CLEANING Sp. z o.o.    Wrocław    193
1008    NICOLS POLAND Sp. z o.o.    Trawniki    193
1009    PPHU Komart Sp. z o.o.    Knurów    192,7
1010    Italmetal Sp. z o.o.    Jelcz-Laskowice    192,6
1011    DELL Sp. z o.o.    Warszawa    192,6
1012    DACH BUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego    Wrocław    191,9
1013    GROUPE SEB POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    191,6
1014    Gotec Polska Sp. z o.o.    Komorniki    191,5
1015    Domex Sp. z o.o.    Sandomierz    191,5
1016    SISTEMA POLAND Sp. z o.o.    Tychy    191,5
1017    CENTROZŁOM WROCŁAW S.A.    Wrocław    191,4
1018    Acciona Nieruchomości Sp. z o.o.    Warszawa    191
1019    Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.    Wrocław    190,9
1020    Zakład Rolniczo – Przemysłowy Farmutil HS S.A.    Kaczory    190,7
1021    BACKER OBR Sp. z o.o.    Pyrzyce    190,2
1022    BRVZ Sp. z o.o.    Pruszków    190,1
1023    Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    190
1024    Verona Building Sp. z o.o.    Kraków    189,8
1025    „Autorud” Stanisław Górski, Stanisław Sobiło Sp. J.    Stalowa Wola    189,7
1026    DHL GLOBAL FORWARDING Sp. z o.o.    Warszawa    189,7
1027    LENTEX S.A.    Lubliniec    189,6
1028    Konsorcjum Stali S.A.    Warszawa    189
1029    WTÓRPOL PPHU    Skarżysko-Kamienna    188,4
1030    EDEN SPRINGS Sp. z o.o.    Krzeszowice    188,2
1031    JAKON S.J.    Tarnowo Podgórne    188,2
1032    Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR    Kobylin    188,1
1033    Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Zielona Góra    188,1
1034    LINDE MATERIAL HANDLING POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    187,8
1035    Firma Cukiernicza Solidarność – Rok Założenia 1952 Sp. z o.o.    Lublin    187,8
1036    STALPROFIL S.A.    Dąbrowa Górnicza    187,6
1037    White and Case W. Daniłowicz , W. Jurcewicz i Wspólnicy Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa    Warszawa    187,1
1038    HYDROBUDOWA GDAŃSK S.A.    Gdańsk    187
1039    KONE Sp. z o.o.    Warszawa    187
1040    Toruńska Energetyka Cergia S.A.    Toruń    187
1041    ZPUE S.A.    Włoszczowa    186,7
1042    TECH DATA Polska Sp. z o.o.    Warszawa    186,5
1043    SMI Poland Sp. z o.o.    Warszawa    186,1
1044    DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.    Namysłów    185,8
1045    Mni Premium S.A.    Warszawa    185,5
1046    Fabryka Okuć Meblowych STALMOT S.A.    Nidzica    185,4
1047    Laboratorium Kosmetyczne JOANNA S.J.     Warszawa    185,2
1048    Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.    Białystok    185,1
1049    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Rzeszów    185,1
1050    Kongsberg Automotive Sp. z o.o.    Pruszków    185
1051    PROXIMUS Sp. z o.o.    Zielona Góra    185
1052    Zinkpower Szczecin Sp. z o.o.    Szczecin    184,5
1053    VBH POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    184,3
1054    Discovery Polska Sp. z o.o.    Warszawa    184,3
1055    YOUNG DIGITAL PLANET S.A.    Gdańsk    183,9
1056    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    183,5
1057    FIDELTRONIK IMEL Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    183,4
1058    Mosty Katowice Sp. z o.o.    Katowice    183
1059    INTERPLAY S.A.    Warszawa    183
1060    Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie    Lublin    182,9
1061    DREWBET Grzyb – Kotynia – Rogaczewski S.J.    Kłobuck    182,7
1062    Energopol Szczecin S.A.    Szczecin    182,7
1063    Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych     Dęblin    182,7
1064    Siegwerk Poland Marki Sp. z o.o.    Marki    182,7
1065    Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska S.J.    Gdańsk    182,1
1066    TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.    Głubczyce    182,1
1067    Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Staladam Sp. J. Adam Czepiel, Barbara Czepiel    Szczyrzyc    181,9
1068    Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Płock    181,8
1069    AARSLEFF Sp. z o.o.    Warszawa    181,6
1070    MAT – BET Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zagraniczne    Słupsk    181,6
1071    BUDUS S.A. Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego    Katowice    181,5
1072    Canpol Sp. z o.o.    Warszawa    181,4
1073    Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o.    Jasło    181,3
1074    Krakowskie Konsorcjum Inwestycyjne Krakoin Sp. z o.o.    Kraków    180,9
1075    Grene Sp. z o.o.    Stare Miasto    180,9
1076    AXELLUS Sp. z o.o.    Warszawa    180,8
1077    TKT Engineering Sp. z o.o.    Warszawa    180,7
1078    NATURELL POLSKA Sp. z o.o.    Kraków    180,5
1079    Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Rybnik    179,7
1080    Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A.    Warszawa    179,5
1081    Gonera And Company Sp. z o.o.    Łódź    179,3
1082    ZAGRODNIKI Spółdzielnia Mieszkaniowa    Łódź    179,1
1083    WAKOZ Sp. z o.o.    Luzino    179,1
1084    PZ CUSSONS POLSKA S.A.    Warszawa    179
1085    Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A.    Jastrzębie-Zdrój    179
1086    Polskie Koleje Linowe S.A.    Zakopane    178,9
1087    Baker & Mckenzie Krzyżowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    178,8
1088    Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.    Sopot    178,8
1089    INŻYNIERIA RZESZÓW S.A.    Rzeszów    178,8
1090    KRAMEL Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    178,6
1091    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    178,5
1092    Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A.    Częstochowa    178,5
1093    EGIS Polska Dystrybucja Sp. z o.o.    Warszawa    178,5
1094    LA RIVE S.A.    Grudziądz    178,1
1095    DALGETY AGRA POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    178
1096    Korporacja Gwarecka S.A.    Bogdanka    178
1097    W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.    Warszawa    177,9
1098    Ursynów – Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego    Warszawa    177,7
1099    Bims Plus Fachowy Handel Hurtowy Warszawa Sp. z o.o. S.K.    Warszawa    177,1
1100    Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o.    Poznań    177,1
1101    Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości    Kraków    176,9
1102    CTL MACZKI BÓR S.A.    Sosnowiec    176,9
1103    Górka Cement Sp. z o.o.    Trzebinia    176,4
1104    MOSTY – ŁÓDŹ S.A. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych    Łódź    176,4
1105    BELLA Sp. z o.o.    Toruń    176,3
1106    Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowy Instytut Badawczy    Błonie    176,2
1107    Dalkia Term S.A.    Warszawa    176
1108    HT Lancet Sp. z o.o.    Łęczyca    176
1109    Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.    Warszawa    174,9
1110    VITA POLYMERS POLAND Sp. z o.o.    Brzeg Dolny    174,9
1111    Port Lotniczy Poznań – Ławica Sp. z o.o.    Poznań    174,6
1112    STO ISPO Sp. z o.o.    Warszawa    174,3
1113    KDWT S.A.    Komorniki    174,2
1114    VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o.    Drezdenko    174,1
1115    Teleaudio Sp. z o.o.    Warszawa    173,9
1116    NOWA Spółdzielnia Mieszkaniowa    Jastrzębie-Zdrój    173,7
1117    Spółdzielnia Zodiak    Rzeszów    173,5
1118    ING USŁUGI FINANSOWE S.A.    Warszawa    173,4
1119    Zakład Produkcyjny „Bohamet” Henryk Bogusz, Jarosław Halarewicz Sp. J.    Ciele    173,3
1120    DROSED S.A.    Siedlce    173,2
1121    POLAND FUR PRODUCTION Sp. z o.o.    Leszczno    173
1122    WORK SERVICE S.A.    Wrocław    172,9
1123    FCE Credit Polska S.A.    Warszawa    172,9
1124    VGH Steel Trading S.A.    Krosno    172,9
1125    Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.    Gdańsk    172,8
1126    Fakro Sp. z o.o.    Nowy Sącz    172,7
1127    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    172,7
1128    NEWAG S.A.    Nowy Sącz    172,6
1129    PROFIX Sp. z o.o.    Warszawa    172,6
1130    Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.    Poznań    172,5
1131    PPUH ALFA SOSNOWSCY S.J.    Nowa Wieś    172,4
1132    Spółdzielnia Mieszkaniowa Starówka    Warszawa    172,2
1133    SIGNAL PUH    Ostrowiec Świętokrzyski    172,2
1134    POLDIM S.A.    Tarnów    171,6
1135    Makhteshim Agan Agro Poland S.A.    Brzeg Dolny    171,5
1136    Bims Plus FHH Sp. z o.o. Poznań Spółka Komandytowa    Poznań    171,3
1137    Salans D. Oleszczuk Kancelaria Prawna Sp. Komandytowa    Warszawa    171,3
1138    OLYMPUS POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    171,3
1139    Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp. Komandytowa    Warszawa    171,3
1140    Eurovia Kruszywa S.A.    Kobierzyce    171,3
1141    INGLOT Sp. z o.o.    Przemyśl    171,3
1142    NOVUM MANAGEMENT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa-Akcyjna    Kalisz    171,2
1143    Uniwesytet Zielonogórski    Zielona Góra    171,2
1144    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    171,2
1145    Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Pabianice    171,1
1146    Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu    Grudziądz    170,9
1147    Sandvik Mining And Construction Sp. z o.o.    Tychy    170,6
1148    SITS Sp. z o.o.    Brodnica    170,3
1149    KLINKIER-BUD Czesław Penconek PPUH    Konstancin-Jeziorna    169,9
1150    Osadkowski S.A.    Bierutów    169,8
1151    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego    Warszawa    169,6
1152    FRAPO – DYSTRYBUCJA Sp. z o.o.    Konin    169,5
1153    MULTIVAC Sp. z o.o.    Jastków    169,3
1154    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    169,2
1155    PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    169,2
1156    Tower Automotive Polska Sp. z o.o.    Opole    169
1157    MILART Sp. z o.o.    Wrocław    168,7
1158    Ejot Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Ciasna    168,5
1159    Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek S.J.    Liszki    168,5
1160    ALUMETAL S.A.    Kęty    167,9
1161    Florentyna – Zakład Pracy Chronionej S.J.    Pleszew    167,7
1162    TOYA S.A.    Wrocław    167,6
1163    DAJAR Sp. z o.o.    Koszalin    167,6
1164    Wirtualna Polska S.A.    Gdańsk    167,6
1165    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    167,5
1166    EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.    Łódź    167,4
1167    Louis Dreyfus Commodities Polska Sp. z o.o.    Warszawa    167,2
1168    Edelmet Sp. z o.o.    Katowice    167,1
1169    B.D. Art. S.J.    Wołomin    167,1
1170    CERPOL – KOZŁOWICE Sp. z o.o.    Gorzów Śląski    167
1171    HaweTelekom Sp. z o.o.    Legnica    167
1172    METAL – FACH Sp. z o.o.    Sokółka    166,9
1173    NOVARTIS POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    166,7
1174    Emix S.J. Torbus    Tychy    166,7
1175    Spółdzielnia Mieszkaniowa DOMATOR    Kielce    166,7
1176    BATERPOL S.A.    Katowice    166,7
1177    NATUR – PRODUKT ZDROVIT Sp. z o.o.    Warszawa    166,3
1178    Wan 11 Sp. z o.o.    Warszawa    166,3
1179    Energia-Eco Cisowo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    166,3
1180    TRANS – FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej    Bielany Wrocławskie    166,1
1181    Grudzeń Las Sp. z o.o.    Grudzeń-Las    165,8
1182    MERIDA Sp. z o.o.    Wrocław    165,6
1183    Euler Hermes Collections Sp. z o.o.    Warszawa    165,6
1184    TRANS Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    165,4
1185    SKK Sp. z o.o.     Puck    165,4
1186    Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.    Wełecz    165,3
1187    Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Lipiński i Mandrela S.J.    Szklarska Poręba    165,3
1188    PGF URTICA Sp. z o.o.    Wrocław    164,9
1189    Astrazeneca Pharma Poland Sp. z o.o.    Warszawa    164,7
1190    ELEKTROTIM S.A.    Wrocław    164,4
1191    Thyssenkrupp GFT Polska Sp. z o.o.    Kraków    164,4
1192    QUBUS HOTEL Sp. z o.o.    Wrocław    164,2
1193    CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta Spółka Komandytowa    Warszawa    164
1194    DROG – BUD Sp. z o.o.    Częstochowa    163,9
1195    FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A.    Jasło    163,6
1196    MARVIPOL S.A.    Warszawa    163,6
1197    Office Park Sp. z o.o.    Warszawa    163,6
1198    Azora International Management Sp. z o.o.    Warszawa    163,6
1199    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    163,5
1200    Kopalnia Wapienia CZATKOWICE Sp. z o.o.    Krzeszowice    163,3
1201    Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej    Kraków    163,1
1202    Tup Property S.A.    Poznań    163,1
1203    KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o.o.    Szczecinek    162,7
1204    Przedsiębiorstwo Spedycyjne TRADE TRANS Sp. z o.o.    Warszawa    162,4
1205    SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o.    Żywiec    162,2
1206    Atlas Copco Polska Sp. z o.o.    Raszyn    161,6
1207    H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o.    Poznań    161,6
1208    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    161,4
1209    Meble Vox Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Kobylnica    161,4
1210    Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.    Łódź    161,3
1211    Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Białystok    161
1212    HOME.PL S.J.    Szczecin    160,9
1213    Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Bydgoszcz    160,9
1214    Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.    Warszawa    160,8
1215    Peek & Cloppenburg Sp. z o.o.    Warszawa    160,7
1216    JEŻYCE Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa    Poznań    160,7
1217    Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    160,6
1218    LERG S.A.    Pustków    160,5
1219    Spółdzielnia Mieszkaniowa im. S. Batorego    Łódź    160,4
1220    Wrocławskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL S.A.    Wrocław    160,3
1221    KUPIEC POZNAŃSKI S.A.    Poznań    160,1
1222    Wydawnictwo WIEDZA I PRAKTYKA Sp. z o.o.    Warszawa    160
1223    TRANSPOST S.A. Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego Łączności    Poznań    160
1224    ATEM – POLSKA Sp. z o.o.    Gdynia    159,8
1225    ELBIS Sp. z o.o.    Rogowiec    159,7
1226    TOWAROWA GIEŁDA ENERGII S.A.    Warszawa    159,7
1227    URBEX Sp. z o.o.    Lubin    159,6
1228    Zarząd Nieruchomości Elzam – Dom Sp. z o.o.    Elbląg    159,6
1229    Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.    Warszawa    159,4
1230    ADAMPOL S.A.    Zaścianki    159,4
1231    GREINPLAST Sp. z o.o.    Krasne    159,3
1232    LOTOS PARAFINY Sp. z o.o.    Jasło    159
1233    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera    Kraków    158,9
1234    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    158,8
1235    EUROLINE Sp. z o.o.    Leszno    158,6
1236    MULTI – HEKK Nieruchomości Sp. z o.o.    Olesno    158,4
1237    Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak    Siedlec    158,2
1238    Husqvarna Poland Sp. z o.o.    Warszawa    158,1
1239    GRENADIERÓW Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa    Warszawa    158,1
1240    Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o.    Żarów    157,9
1241    Sydkraft EC Słupsk Sp. z o.o.    Słupsk    157,8
1242    Generali Finance Sp. z o.o.    Warszawa    157,7
1243    Sklepy Komfort S.A.    Łódź    157,7
1244    MOSTOSTAL POMORZE S.A.    Gdańsk    157,6
1245    Carrier Chłodnictwo Polska Sp. z o.o.    Warszawa    157,6
1246    Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.    Kraków    157,3
1247    Inwestycje Polskie Sp. z o.o.    Warszawa    157,3
1248    OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    157,2
1249    REMONDIS SZCZECIN Sp. z o.o.    Szczecin    157
1250    FORTIS LEASE POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    156,7
1251    KORONA S.A.    Wieluń    156,6
1252    Polstar Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Koszalin    156,6
1253    Skamex Sp. z o.o. S.K.A.    Łódź    156,6
1254    Komatsu Poland Sp. z o.o.    Sulejówek    156,6
1255    BSC Drukarnia Opakowań S.A.    Poznań    156,5
1256    ARBET Sp. z o.o. Przeds. Budowlane    Olsztyn    156,5
1257    Geofizyka Toruń Sp. z o.o.    Toruń    156,3
1258    Pearson Central Europe Sp. z o.o.    Warszawa    156,2
1259    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    156
1260    Komandor S.A.    Radom    155,8
1261    MADEJ & WRÓBEL Sp. z o.o. Zakłady Mięsne    Ruda Śląska    155,4
1262    MARMA POLSKIE FOLIE Sp. z o.o.    Rzeszów    155,4
1263    Otwarty Rynek Elektroniczny S.A.    Warszawa    155,4
1264    PHU IMS – Griffin Sp. z o.o.    Warszawa    154,9
1265    Inter – Europol Piekarnia Szwajcarska S.A.    Marki    154,9
1266    Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Skraju    Warszawa    154,7
1267    Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa BAWEŁNA    Łódź    154,7
1268    Przedsiębiorstwo Handlowo-Spedycyjne Petek Rupik I Tarnówka S.J.    Zabrze    154,4
1269    FM GROUP POLSKA Artur Trawiński    Wrocław    154,4
1270    Track Tec Koltram Sp. z o.o.    Zawadzkie    154,3
1271    Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o.o.    Katowice    154,3
1272    Patpol Kancelaria Patentowa Sp. z o.o.    Warszawa    154,3
1273    Bruno Tassi Sp. z o.o.    Warszawa    154,3
1274    HW Pietrzak Holding Sp. z o.o.    Nowe Boryszewo    154,2
1275    Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego    Koziegłowy    154,1
1276    GREINER Packaging Sp. z o.o.    Teresin    153,6
1277    Kopalnia Soli WIELICZKA S.A.    Wieliczka    153,5
1278    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    153,4
1279    Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa    Włocławek    153,2
1280    Sices Polska Sp. z o.o.    Warszawa    153,2
1281    Konspol Holding Sp. z o.o.    Nowy Sącz    153,1
1282    Jes Energy Sp. z o.o.    Warszawa    153
1283    Ekobud Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego    Ostróda    153
1284    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    152,8
1285    Modzelewski & Rodek Sp. z o.o.    Warszawa    152,7
1286    Mondi Bags Mielec Sp. z o.o.    Mielec    152,7
1287    Laguna Sp. z o.o.    Gdańsk    152,7
1288    Hilding Anders Polska Sp. z o.o.    Murowana Goślina    152,4
1289    KONIG STAHL Sp. z o.o.    Warszawa    152,2
1290    PAI MEDIA S.A.    Warszawa    151,9
1291    Control Process S.A.    Kraków    151,8
1292    HBD S.A.    Warszawa    151,4
1293    Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o.    Grudziądz    151,2
1294    OSIECZNICA Sp. z o.o. Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich    Osiecznica    151,1
1295    Vetoquinol Biowet Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    151,1
1296    Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa    Kalisz    150,8
1297    GRAAL S.A.    Wejherowo    150,3
1298    TERMO IB Firma Handlowo – Usługowa    Kozy    150,3
1299    Mondi Solec Sp. z o.o.    Baniocha    150,1
1300    Cornaglia Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    150
1301    PHARMA – COSMETIC K.M. ADAMOWICZ S.J.    Kraków    149,9
1302    ZENTIVA PL Sp. z o.o.    Warszawa    149,7
1303    Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Rudawie S.A.    Rudawa    149,6
1304    Schneider Electric Polska Sp. z o.o.    Warszawa    149,4
1305    Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Głubczyce    149,4
1306    TARGBAN Sp. z o.o.    Warszawa    149,4
1307    NAVIMOR – INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Sopot    149,3
1308    Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa STOKŁOSY    Warszawa    149,2
1309    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    149,1
1310    Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o.    Białystok    149
1311    Semmelrock Stein + Design Sp. z o.o.    Kołbiel    149
1312    KOMBINAT BUDOWLANY Sp. z o.o. PPUH    Białystok    148,9
1313    Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Ogrodniczych Sp. z o.o.    Warszawa    148,7
1314    POL – SKONE Sp. z o.o.    Lublin    148,5
1315    Spółdzielnia Mieszkaniowa OŚWIECENIA    Kraków    148,4
1316    DIAMENT Sp. z o.o. Poszukiwania Naftowe    Zielona Góra    148,2
1317    ICOPAL S.A.    Zduńska Wola    148,1
1318    CAMAIEU POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    148,1
1319    KONIMPEX Sp. z o.o.    Konin    148
1320    Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.    Bytom    148
1321    Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Lublin    147,8
1322    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    147,7
1323    Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego TRANSKOL Sp. z o.o.    Kielce    147,3
1324    Pioma – Odlewnia Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    147,2
1325    Fresh Logistics Sp. z o.o.    Gądki    147,1
1326    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    146,9
1327    Gestin Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    146,9
1328    Bać – Pol S.A.    Rzeszów    146,7
1329    Arkop Krzysztof Pianowski I S-Ka S.J. PBH    Wrocław    146,5
1330    Trust S.A.    Poznań    146,5
1331    Elektrociepłownia Będzin S.A.    Będzin    146,5
1332    HAND – PROD Sp. z o.o.    Warszawa    146,5
1333    Miko Pac Sp. z o.o.    Bydgoszcz    146,4
1334    Hanke Tissue Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    146,3
1335    ABWOOD Sp. z o.o.    Sławno    146,3
1336    Klonex – VCS Sp. z o.o. PUH    Opole    145,9
1337    FARBY KABE POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    145,8
1338    Amitech Poland Sp. z o.o.    Gdańsk    145,7
1339    MARITIM Shipyard Sp. z o.o.    Sopot    145,7
1340    Shiraz II Sp. z o.o.    Warszawa    145,6
1341    Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Siemianowice Śląskie    145,6
1342    ORLEN PETRO TANK Sp. z o.o.    Widełka    145,6
1343    Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Nowy Sącz    145,5
1344    PUHIT S.A.    Warszawa    145,5
1345    Yit Poland Sp. z o.o.    Warszawa    145,4
1346    IMPEXRUR S.A.    Sanok    145,3
1347    A.SCHULMAN POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    145,2
1348    Sika – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    145,1
1349    MNI S.A.    Warszawa    145,1
1350    PU Roka Zakład Pracy Chronionej    Piotrków Trybunalski    145
1351    FIAT Services Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    144,6
1352    Scania Finance Polska Sp. z o.o.    Stara Wieś    144,5
1353    Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.    Wrocław    144,5
1354    ZRUG Sp. z o.o.    Poznań    144,4
1355    KFM – Furniture Sp. z o.o.    Kolbuszowa    144,4
1356    Przedsiębiorstwo Geodezyjne i Geologiczno – Fizjograficzne GEOPROJEKT Sp. z o.o.    Warszawa    144,2
1357    Trend Development Sp. z o.o.    Piaseczno    144,2
1358    Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A.    Legnica    144,1
1359    YES BIŻUTERIA Sp. z o.o.    Poznań    144
1360    BIOMERIEUX POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    143,9
1361    ROYAL EUROPA Sp. z o.o.    Polkowice    143,9
1362    Specjalistyczny Spital im. dr Alfreda Sokołowskiego    Wałbrzych    143,8
1363    Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego    Poznań    143,6
1364    Nord – Fish S.J.    Kołobrzeg    143,6
1365    Unit4 Teta S.A.    Wrocław    143,5
1366    Port Gdański Eksploatacja S.A.    Gdańsk    143,4
1367    Polmass S.A.    Bydgoszcz    143,4
1368    Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    143,4
1369    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    143,3
1370    Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.    Bielsko-Biała    143,3
1371    Zakład Usług Komunalnych USKOM Sp. z o.o.    Mława    143,3
1372    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    143,2
1373    Kurdwanów Nowy Spółdzielnia Mieszkaniowa    Kraków    143,2
1374    Drogi i Mosty    Pułtusk    142,9
1375    POL – MOT Holding S.A.    Warszawa    142,8
1376    MEDIVET S.A.    Śrem    142,8
1377    O-I Sprzedaż i Dystrybucja Polska Sp. z o.o.    Jarosław    142,7
1378    Sandra J. Zalewski i Spółka S.J.    Pogorzelica    142,7
1379    RO.SA. – BUD PPHU Roman Saczywko    Radom    142,7
1380    Schuco International Polska sp. z o.o.    Siestrzeń    142,7
1381    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    142,6
1382    WAVIN METALPLAST – BUK Sp. z o.o.    Buk    142,4
1383    Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o.    Warszawa    142,3
1384    GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    142,1
1385    NORDGLASS II Sp. z o.o.    Koszalin    142,1
1386    BIG STAR Limited Sp. z o.o.    Kalisz    142,1
1387    Sosnowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Sosnowiec    142,1
1388    Restyl Sp. z o.o.    Ruda Śląska    142,1
1389    PROJPRZEM S.A.    Bydgoszcz    141,7
1390    Torwar Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa    Warszawa    141,5
1391    Amplico Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    141,5
1392    AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne    Puck    141,5
1393    BUDOWLANI Sp-nia Mieszkaniowa    Bydgoszcz    141,4
1394    Vattenfall Energy Trading Sp. z o.o.    Warszawa    141,2
1395    Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A.    Katowice    141,2
1396    GIANT Sp. z o.o.    Poznań    141,2
1397    LITPOL Sp. z o.o.    Suwałki    141,1
1398    LANDI RENZO POLSKA Sp. z o.o.    Józefów    141,1
1399    BIJOU BRIGITTE Sp. z o.o.    Warszawa    140,9
1400    Technobud Nowy Sącz Sp. z o.o. Sp.k.    Nowy Sącz    140,9
1401    INTRACO S.A.    Warszawa    140,6
1402    LECHPOL    Garwolin    140,6
1403    PPH Legs Sp. z o.o.    Aleksandrów Łódzki    140,5
1404    SŁOWIANIN Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa    Świnoujście    140,5
1405    Gozdnickie Zakłady Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.    Gozdnica    140,4
1406    Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.    Elbląg    140,4
1407    Spółdzielnia Mieszkaniowa HUTNIK    Sosnowiec    140,4
1408    TETRA PAK Sp. z o.o.    Warszawa    140,1
1409    VORWERK POLSKA Sp. z o.o.    Wrocław    140,1
1410    SAWEX Sp. z o.o.    Warszawa    140,1
1411    Vastbouw Polska Sp. z o.o.    Szczecin    140
1412    Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Bydgoszcz    139,9
1413    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    139,9
1414    Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    139,8
1415    Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.    Warszawa    139,7
1416    Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o.    Gdańsk    139,6
1417    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AKSAM Adam Klęczar    Osiek    139,6
1418    MPB INSBUD S.A.    Warszawa    139,5
1419    ALLEN & OVERY, A. Pędzich Spółka Komandytowa    Warszawa    139,5
1420    Krono – Chem Sp. z o.o.    Szczecinek    139,3
1421    POSNET POLSKA S.A.    Warszawa    139,3
1422    Akademia Wychowania Fizycznego    Katowice    139,2
1423    ALIPLAST Sp. z o.o.    Lublin    139,1
1424    DORBUD S.A.    Kielce    139,1
1425    BOMAR S.J.    Grajewo    139
1426    Targi Kielce S.A    Kielce    138,8
1427    Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Łomża    138,8
1428    PPH Eveline Cosmetics    Lesznowola    138,4
1429    Mykogen – Kompost Michał i Piotr Małuszyńscy     Łask    138,4
1430    Przedsiębiorstwo Budowlane KOKOSZKI S.A.    Gdańsk    138,4
1431    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    137,9
1432    Wittchen S.A.    Kiełpin    137,8
1433    Młyniec Spółdzielnia Mieszkaniowa    Gdańsk    137,8
1434    TECHLAND Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    137,7
1435    IFIS Finance Sp. z o.o.    Warszawa    137,6
1436    Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.    Kielce    137,4
1437    Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania    Przemyśl    137,4
1438    FOLIAREX Sp. z o.o.    Słubice    137,2
1439    ŻARÓW S.A. Polska Ceramika Ogniotrwała    Żarów    137,2
1440    PPHU FRUKTUS Stanisław Kowalczyk i Wspólnicy S.J.    Wąsosz Dolny    137,2
1441    Spółdzielnia Mieszkaniowa im T. Kościuszki    Kraków    137,1
1442    Polservice Kancelaria Rzeczników Patentowych Sp. z o.o.    Warszawa    137
1443    SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    136,9
1444    Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu    Wrocław    136,9
1445    MILLENNIUM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    136,9
1446    Krat – Met S.J.    Kobylnica    136,8
1447    Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.    Mińsk Mazowiecki    136,7
1448    Przeds. Usług Technicznych i Handlowych Polcarbo S.J.    Jaworzno    136,5
1449    Przeds. Promax S.J. Zofia Fórmanek-Okrój, Wiesław Okrój    Ostrów Wielkopolski    135,8
1450    PROINS S.A.    Kraków    135,5
1451    APLISENS S.A.    Warszawa    135,5
1452    Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o.    Radom    135,3
1453    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Olsztyn    135,3
1454    ERNST & YOUNG Sp. z o.o.    Warszawa    135,3
1455    EL-TEL NETWORKS S.A.    Poznań    135,2
1456    ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o.    Warszawa    135,2
1457    Fabryka Maszyn i Urządzeń FAMAK S.A.    Kluczbork    135,1
1458    Energoserwis S.A. Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych    Lublin    135
1459    Venture Industries Sp. z o.o.    Kiełpin    135
1460    RETTENMAIER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    134,9
1461    RAKOWIEC Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Warszawa    134,8
1462    OMYA Sp. z o.o.    Warszawa    134,6
1463    DROP S.A.    Warszawa    134,6
1464    Elewarr Sp. z o.o.    Warszawa    134,5
1465    Topex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    134,2
1466    Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.    Zamość    134,2
1467    Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o.    Warszawa    134,1
1468    SANFARM Sp. z o.o.    Nowa Dęba    134,1
1469    AGD Market Sp. z o.o.    Zabrze    134,1
1470    Samodzielny Publiczny ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. N. Barlickiego    Łódź    134
1471    Politechnika Białostocka    Białystok    134
1472    Gerda 2 Sp. z o.o.    Starachowice    133,9
1473    ACTIV INVESTMENT Sp. z o.o.    Kraków    133,9
1474    Regionalne Centrum Gospodarki Wodno – Ściekowej S.A.    Tychy    133,8
1475    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Sierpc    133,8
1476    CZYŻYNY Spółdzielnia Mieszkaniowa    Kraków    133,7
1477    Incom S.A.    Wrocław    133,6
1478    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Wodzisław Śląski    133,5
1479    MC BAUCHEMIE Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    133,3
1480    Impress Decor Polska Sp. z o.o.    Ełk    133,2
1481    Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.    Kraków    133,2
1482    Uniwersytet Szczeciński    Szczecin    133,1
1483    Przeds. Budownictwa i Obrotu Towarowego FRONTON Sp. z o.o.    Kraków    133,1
1484    POZ – BRUK Sp. z o.o. S.K.A.    Sobota    133,1
1485    SPOMASZ S.A. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn    Żary    133,1
1486    Związek Nauczycielstwa Polskiego    Warszawa    133
1487    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    132,9
1488    Sp-nia Mieszkaniowa OSTROBRAMSKA    Warszawa    132,9
1489    Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Otwock    132,8
1490    Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.    Mrągowo    132,8
1491    Repro Sp. z o.o.    Płock    132,7
1492    Kerry Polska Sp. z o.o.    Kielce    132,7
1493    Przedsiębiorstwo Gramowscy Ata-Technik Sp. J.    Budzyń    132,7
1494    ORLEN PETROCENTRUM Sp. z o.o.    Płock    132,6
1495    Idna Investments Sp. z o.o.    Warszawa    132,6
1496    SIEMASZKO Sp. z o.o.    Szczecin    132,5
1497    Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego    Warszawa    132,5
1498    Integer.pl S.A.    Kraków    132,5
1499    Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIER w Kutnie    Kutno    132,5
1500    Seb Commercial Finance Sp. z o.o.    Warszawa    132,2
1501    STORCK Sp. z o.o.    Warszawa    132,1
1502    Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego    Kraków    132,1
1503    DROGI I MOSTY Henryk Boczek    Inowrocław    132,1
1504    KOBA Organizacja Odzysku S.A.    Kraków    132,1
1505    WASKO S.A.    Gliwice    132
1506    Jaz – Bud Sp. z o.o. Przed. Budowlane    Białystok    132
1507    FLEXPOL Sp. z o.o.    Płock    131,9
1508    CRH Holding Sp. z o.o.    Lublin    131,9
1509    UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o.    Jędrzejów    131,8
1510    ODRATRANS S.A.    Szczecin    131,6
1511    Ghelamco Poland Sp. z o.o.    Warszawa    131,6
1512    Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o.    Ostrzeszów    131,5
1513    GSK Commercial Sp. z o.o.    Warszawa    131,4
1514    PODLASIE S.A.    Łuków    131,4
1515    CENZIN Sp. z o.o.    Warszawa    131,3
1516    JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw    Błonie    131,3
1517    White & Case (Poland) Sp. z o.o.    Warszawa    131,2
1518    Inter Auto    Zielonki    131,2
1519    Wytwórnia Opakowań Kartonowych Stefania Wiśniewska    Brodnica    131,2
1520    Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOTEX Sp. z o.o.    Wrocław    131,1
1521    Capek Sp. z o.o.    Skrzyszów    131
1522    NOWA LEASE Sp. z o.o.    Kutno    131
1523    ACNielsen POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    130,9
1524    Sandoz Polska Sp. z o.o.    Warszawa    130,8
1525    LUVENA S.A.    Luboń    130,7
1526    ROLNYVIK Sp. z o.o.    Barciany    130,6
1527    BESTA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane    Rzeszów    130,4
1528    Gospodarstwo Rolne Zbigniew Plewiński    Ostrów Wielkopolski    130,4
1529    Madrox S.J.    Stojadła    130,4
1530    Spółdzielnia Mieszkaniowa Karwiny    Gdynia    130,2
1531    Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa Sp. z o.o.    Katowice    130,1
1532    ELFEKO S.A.    Gdynia    130
1533    FINPLUS S.A.    Warszawa    129,9
1534    MARTES SPORT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    129,7
1535    MEKRO Sp. z o.o.    Świecie    129,7
1536    Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha    Kraków    129,6
1537    Corab Sp. z o.o.    Olsztyn    129,4
1538    Wodociągi SŁUPSK Sp. z o.o.    Słupsk    129,3
1539    POL-MIEDŹ TRANS Sp. z o.o.    Lubin    129,1
1540    AMA – BUD Sp. z o.o.    Warszawa    129,1
1541    B & W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska    Pruszcz Gdański    129
1542    Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Bydgoszcz    128,8
1543    MOSTOSTAL KIELCE S.A.    Kielce    128,8
1544    FERRARINI Sp. z o.o.    Warszawa    128,7
1545    Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax Sp. z o.o.    Kielce    128,5
1546    Atmedia Sp. z o.o.    Warszawa    128,4
1547    NOWY ŚWIAT S.A. Centrum Bankowo Finansowe    Warszawa    128,1
1548    Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku    Białystok    128
1549    GAMRAT S.A. Zakłady Tworzyw Sztucznych    Jasło    128
1550    Rywal RHC Sp. z o.o.    Warszawa    127,9
1551    PZU S.A. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych    Warszawa    127,8
1552    Amest Kamieńsk Sp. z o.o.    Kamieńsk    127,8
1553    JOWAT POLSKA Sp. z o.o.    Sady    127,7
1554    Przeds. Budowlane Budomont Sp. z o.o.    Łańcut    127,6
1555    ZM Silesia S.A.    Katowice    127,6
1556    Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.    Zielona Góra    127,6
1557    Marma-Plast II Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Nowa Dęba    127,5
1558    Fiskars Polska Sp. z o.o.    Włynkówko    127,5
1559    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    127,3
1560    BIS IZOMAR Sp. z o.o.    Warszawa    127,3
1561    Bobrowiecka 3 Sp. z o.o.    Warszawa    127,3
1562    PATENTUS S.A.    Pszczyna    127,2
1563    BIS PLETTAC Sp. z o.o.    Ostrzeszów    127,2
1564    Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.    Warszawa    127,2
1565    Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe    Witnica    127
1566    Mlekoma Sp. z o.o.    Warszawa    127
1567    Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.    Pruszków    126,8
1568    PIONIER Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa    Kętrzyn    126,8
1569    Instytut Techniki Budowlanej    Warszawa    126,8
1570    F&F Filipowski S.J    Pabianice    126,7
1571    HERMANN KIRCHNER POLSKA Sp. z o.o.    Łódź    126,7
1572    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    126,6
1573    Meyn Polska Sp. z o.o.    Lębork    126,5
1574    NETMEDIA S.A.    Warszawa    126,5
1575    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    126,4
1576    SCOTTS POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    126,4
1577    Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II    Lublin    126,3
1578    PROSPER S.A.    Warszawa    126,3
1579    MP S.J.    Wrocław    126,3
1580    Triton Development S.A.    Warszawa    126,2
1581    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    126,1
1582    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.    Koszalin    126,1
1583    UNIZETO Technologies S.A.    Szczecin    125,7
1584    Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie Sp. z o.o.    Ostróda    125,6
1585    DECATHLON Sp. z o.o.    Warszawa    125,6
1586    Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp.k.    Kraków    125,4
1587    Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza    Rzeszów    125,3
1588    EMI Music Poland Sp. z o.o.    Warszawa    125,2
1589    Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.    Łódź    125,2
1590    JUAN-J S.J.    Warszawa    125,2
1591    Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A.    Wrocław    125,2
1592    Polska Federacja Hodowców Bydła I Producentów Mleka    Warszawa    125,2
1593    CENTROZAP S.A.    Katowice    125,2
1594    Spółdzielnia Mieszkaniowa    Świdnik    125,1
1595    AUTOS Sp. z o.o. PW    Solec Kujawski    125
1596    Admit Sp.J.    Górki Wielkie    125
1597    Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy Sp. J.    Lubartów    124,9
1598    Poznańskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL S.A.    Poznań    124,9
1599    Agromięs Sp. z o.o.    Świerczyna    124,8
1600    BERGER BAU POLSKA Sp. z o.o.    Wrocław    124,8
1601    Centrum Elektryczne Ania Boguccy i Spółka, sp. j.    Wieluń    124,8
1602    HUTNIK Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa    Częstochowa    124,7
1603    SABE INVESTMENTS Sp. z o.o.    Warszawa    124,5
1604    REMAK – ROZRUCH S.A. Przeds. Inwestycyjno – Remontowe Energetyki i Przemysłu    Opole    124,4
1605    KREDYT TRADE Sp. z o.o.    Warszawa    124,4
1606    Ekonbud – Fadom S.J. Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne    Zielona Góra    124,4
1607    Budokrusz Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    124,4
1608    IMB – PODBESKIDZIE Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inżynieryjne    Skoczów    124,3
1609    ERBET Sp. z o.o. PPHU    Nowy Sącz    124,3
1610    SLOVNAFT – POLSKA S.A.    Kraków    124,3
1611    Technika Grzewcza i Samitarna, Płytki Ceramiczne Krzysztof Stoń    Bytom    124,1
1612    ED Invest S.A.    Warszawa    124,1
1613    PHU WĘGLOHUT S.J.    Rybnik    124,1
1614    Robyg Development Sp. z o.o.    Warszawa    123,9
1615    CHODZEŃ S.J.    Piaseczno    123,8
1616    Auto Partner S.J.    Ociąż    123,8
1617    SKARBIEC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    123,7
1618    ZUE S.A.    Kraków    123,6
1619    Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Chorzów    123,6
1620    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.    Kołobrzeg    123,5
1621    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    123,4
1622    HONEYWELL Sp. z o.o.    Warszawa    123,3
1623    Janssen – Cilag Polska Sp. z o.o.    Warszawa    123,3
1624    POLSTYR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne    Człuchów    123,2
1625    ERONTRANS S.J.    Pruszcz Gdański    123,2
1626    PPUH RODEX Sp. z o.o.    Białystok    123,1
1627    PORT – HOTEL Sp. z o.o.    Warszawa    123
1628    Cisco System Poland Sp. z o.o.    Warszawa    122,9
1629    CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o.    Końskie    122,9
1630    Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o.    Rogowiec    122,9
1631    Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Tychy    122,8
1632    STANDARD Sp. z o.o. PPH    Lublin    122,8
1633    Derform Sp. J. Deręgowscy    Sady    122,7
1634    Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.    Katowice    122,2
1635    Continental Opony Polska Sp. z o.o.    Warszawa    122,1
1636    DOBRZEC Spółdzielnia Mieszkaniowa    Kalisz    122,1
1637    BECZKOPOL Sp. z o.o. Wytwórnia Opakowań Blaszanych    Łasin    122,1
1638    PPHU WKRĘT – MET – Klimas S.J.    Mykanów    122
1639    Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.    Wysoka    122
1640    Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy Jana Kochanowskiego    Kielce    121,9
1641    CENTRUM KLIMA S.A.    Wieruchów    121,9
1642    OSPEL S.A. Z.S.A.     Pilica    121,9
1643    PROMED S.A.    Warszawa    121,8
1644    Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp. z o.o. sp.k.    Ostrów Wielkopolski    121,7
1645    Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    121,6
1646    Art Marketing Syndicate S.A.    Warszawa    121,6
1647    Global E – Business Operations Sp. z o.o.    Wrocław    121,5
1648    WARTA GLASS JEDLICE S.A.    Jedlice    121,3
1649    SOLIDEX S.A.    Kraków    121,2
1650    FIEGE Sp. z o.o.    Mszczonów    121,2
1651    Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie    Tarnów    121,1
1652    AMWAY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    121,1
1653    Politechnika Częstochowska    Częstochowa    121
1654    Jakon Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    120,9
1655    Sopro Polska Sp. z o.o.    Warszawa    120,8
1656    Rabat Service S.A.    Pruszcz Gdański    120,8
1657    MRÓZ S.A.    Borek Wielkopolski    120,7
1658    Ecco Shoes Poland Sp. z o.o.    Janki    120,7
1659    DGP DOZORBUD GRUPA POLSKA Sp. z o.o.    Legnica    120,7
1660    Accenture Services Sp. z o.o.    Warszawa    120,6
1661    Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa ZGODA    Biała Podlaska    120,5
1662    OSADKOWSKI – CEBULSKI Sp. z o.o.    Legnica    120,5
1663    Petro Mechanika S.A.    Płock    120,4
1664    MOSTOSTAL Kraków S.A.    Kraków    120,4
1665    BURY Sp. z o.o.    Mielec    120,4
1666    Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.    Krapkowice    120,3
1667    Audio Klan S.J.    Warszawa    120,2
1668    IPB Sp. z o.o. Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane    Iława    120
1669    PPU ZIELEŃ Sp. z o.o.    Gdańsk    120
1670    Przedsiębiorstwo AGAT S.A.    Koluszki    119,9
1671    DRAGER Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    119,9
1672    PEKAO FINANCIAL SERVICES Sp. z o.o.    Warszawa    119,9
1673    LLENTABHALLEN Sp. z o.o.    Gdańsk    119,9
1674    TARCZYŃSKI S.A.    Trzebnica    119,8
1675    Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.    Warszawa    119,7
1676    Towarzystwo Budownictwa Społecznego PRAWOBRZEŻE Sp. z o.o.    Szczecin    119,6
1677    Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa CHEMIK    Płock    119,6
1678    PTHU HYDRO-MARKO – MARIA PLUTA    Jarocin    119,6
1679    RAMB Sp. z o.o.    Bełchatów    119,5
1680    TIBRO -JV Sp. z o.o.    Janowiec Wielkopolski    119,5
1681    President Elektronics Poland Sp. z o.o.    Częstochowa    119,4
1682    Multiplay Group Sp. z o.o.    Kraków    119,3
1683    Lucchini Poland Sp. z o.o.    Mińsk Mazowiecki    119,2
1684    Opoltrans Sp. z o.o.    Brzezie    119,1
1685    GEMI Sp. z o.o.    Łaziska Górne    119,1
1686    FERRO S.A.    Skawina    119,1
1687    Hotele SPA Dr Irena Eris Sp. z o.o.    Warszawa    119
1688    NOVITA S.A.    Zielona Góra    119
1689    Autoryzowana Stacja Obsługi M. Romanowski S.J.    Radom    119
1690    Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.    Warszawa    118,8
1691    Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa    Płock    118,8
1692    AKME Zdzisław Wiśniewski    Wrocław    118,7
1693    Rutgers POLAND Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    118,7
1694    PMI SERVICE CENTER EUROPE Sp. z o.o.    Kraków    118,6
1695    IBERDROLA Engineering and Construction Poland Sp. z o.o.    Warszawa    118,6
1696    EKO-WARK Sp. z o.o. PPU    Szczecin    118,5
1697    Clinico Medical Sp. z o.o.    Błonie    118,4
1698    Henpol Sp. z o.o.    Lublin    118,3
1699    Terma S.J.    Słupsk    118,3
1700    ATS S.A.    Toruń    118,1
1701    Przeds. Budowlane Tembud Bis Szut S.J.    Szczecin    118,1
1702    Berendsen Textile Service Sp. z o.o.    Żukowo    118,1
1703    Novo Maar Sp. z o.o.    Kraków    118
1704    Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o.    Grudziądz    117,9
1705    DOMATOR Sp. z o.o.    Konin    117,9
1706    Częstochowska Spółdzielnia Mieszkaniowa NASZA PRACA    Częstochowa    117,8
1707    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    117,7
1708    Wierzbowski Eversheds Sp. Komandytowa    Warszawa    117,7
1709    Centrum Mięsne Makton S.A.    Warszawa    117,6
1710    Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika    Koszalin    117,5
1711    WIPOL Sp. z o.o. Firma Handlowo – Konsultingowa    Gdynia    117,5
1712    REMY Sp. z o.o.    Głogów    117,5
1713    G.D. II Polska Sp. z o.o.    Wólka Kosowska    117,4
1714    Schaeffler Polska Sp. z o.o.    Warszawa    117,4
1715    Millennium Service Sp. z o.o.    Warszawa    117,4
1716    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    117,4
1717    Calbud- Developer- Gackowski, Osina, Węgrzyniak S.J.    Szczecin    117,3
1718    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Głogów    117,3
1719    FTK Sp. z o.o.    Krasnystaw    117,2
1720    Brügmann S.A.    Włocławek    116,9
1721    ARCADIS Sp. z o.o.    Warszawa    116,9
1722    BIS Mainserv Sp. z o.o.    Warszawa    116,8
1723    Madro Kraków Sp. z o.o.    Niepołomice    116,7
1724    ENSTO POL Sp. z o.o.    Straszyn    116,6
1725    Kubas, Kos, Gaertner – Adwokaci Sp-ka Partnerska    Kraków    116,5
1726    Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.    Gliwice    116,4
1727    PWW Sp. z o.o.    Warszawa    116,3
1728    Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Katowice    116,3
1729    Arysta LifeScience Polska Sp. z o.o.    Warszawa    116,3
1730    IBM BTO BUSINESS CONSULTING SERVICES Sp. z o.o.    Kraków    116,1
1731    Uniwersytet Opolski    Opole    116,1
1732    Jungheinrich Polska Sp. z o.o.    Bronisze    115,9
1733    Netbox Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Gostyń    115,8
1734    DOW Agrosciences Polska Sp. z o.o.    Warszawa    115,8
1735    ATREM S.A.    Suchy Las    115,8
1736    DSA FINANCIAL GROUP S.A.    Wrocław    115,8
1737    Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o.    Bydgoszcz    115,6
1738    Politechnika Świętokrzyska    Kielce    115,5
1739    EMSUR POLSKA Sp. z o.o.    Józefów    115,4
1740    BCT – BAŁTYCKI TERMINAL KONTENEROWY Sp. z o.o.    Gdynia    115,3
1741    System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz Sp. J.    Łapanów    115,2
1742    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. WIETELONA w Legnicy    Legnica    115,2
1743    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.    Częstochowa    115,2
1744    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    115,2
1745    Kupiec Sp. z o.o.    Paprotnia    115,1
1746    SALWATOR Sp. z o.o. Spółka Mieszkaniowa    Kraków    115,1
1747    TELL S.A.    Poznań    115,1
1748    ELJAKO – AL Sp. z o.o.    Legionowo    115
1749    VPK Packaging Sp. z o.o.    Września    114,9
1750    KARMAR S.A.    Warszawa    114,9
1751    Instytut Chemii Bioorganicznej PAN    Poznań    114,8
1752    DWOREK POLSKI S.J.    Zalesie Górne    114,7
1753    Składy Vox Sp. z o.o. S.K.A.    Janikowo    114,7
1754    MUZEUM ZAMEK    Łańcut    114,7
1755    Opera Dom Maklerski Sp. z o.o.    Warszawa    114,6
1756    PW VET-AGRO Sp. z o.o.    Lublin    114,5
1757    VISKASE POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    114,4
1758    CAPAROL POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    114,3
1759    MISTRZEJOWICE Spółdzielnia Mieszkaniowa    Kraków    114,2
1760    Everen Sp. z o.o.    Rybnik    114,1
1761    Górażdże Beton Sp. z o.o.    Chorula    114,1
1762    ORBIS TRANSPORT Sp. z o.o.    Warszawa    113,9
1763    Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Tarnobrzeg    113,9
1764    TRANSCHEM Sp. z o.o. PHUP    Włocławek    113,5
1765    INSTYTUT TECHNOLOGII EKSPLOATACJI – PIB    Radom    113,5
1766    Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa W Wołominie    Wołomin    113,4
1767    Liebherr – Polska Sp. z o.o.    Ruda Śląska    113,3
1768    AS 24 POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    113,2
1769    PRODREX Sp. z o.o. PPU    Rudołtowice    113,1
1770    Orbis Kontrakty Sp. z o.o.    Warszawa    112,9
1771    KARCHER Sp. z o.o.    Kraków    112,9
1772    Piekarnia Awiteks S.J. W.Nakielny i Wspólnicy    Kraków    112,8
1773    Kalter Sp. z o.o.    Białystok    112,8
1774    AGRO – EFEKT Sp. z o.o. PHP    Perzów    112,7
1775    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa    Poznań    112,7
1776    Europol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Chodzież    112,6
1777    Covidien Polska Sp. z o.o.    Warszawa    112,6
1778    ZBUD Sp. z o.o. Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych    Dąbrowa Tarnowska    112,5
1779    Europa II Plaza Podkulski i Wspólnicy S.J.    Rzeszów    112,4
1780    POLMEX PPUH Sp. z o.o.    Nowy Sącz    112,4
1781    BANKOWY FUNDUSZ LEASINGOWY S.A.    Łódź    112,4
1782    MOSTOSTAL PUŁAWY S.A.    Puławy    112,4
1783    CEFARM – WROCŁAW S.A. Centrum Zaopatrzenia Farmaceutycznego    Wrocław    112,3
1784    MAGNAPLAST Sp. z o.o.    Lipinki Łużyckie    112,2
1785    Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A.    Ostrów Wielkopolski    112,2
1786    Staco Polska Sp. z o.o.    Niepołomice    112,1
1787    TOI TOI Polska Sp. z o.o.    Warszawa    112,1
1788    Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Gniezno    112
1789    Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych S.A.    Kraków    112
1790    Ford Polska Sp. z o.o.    Warszawa    112
1791    GC Investment S.A.    Katowice    111,9
1792    Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Łódź Sp. z o.o.    Łódź    111,8
1793    PHU DEFTRANS Sp. z o.o.    Milicz    111,7
1794    Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.    Białystok    111,5
1795    PPG Industries Poland Sp. z o.o.    Gliwice    111,5
1796    KGHM METRACO S.A.    Legnica    111,4
1797    MASFALT Sp. z o.o.    Pruszków    111,3
1798    Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.    Tarnów    111,3
1799    Promens Warszawa Sp. z o.o.    Otwock    111,2
1800    HYDROTOR S.A. Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej    Tuchola    111,2
1801    MALOW Sp. z o.o.    Suwałki    111,2
1802    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Rybnik    111,1
1803    Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO BYDGOSZCZ S.A.    Bydgoszcz    111,1
1804    Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego    Piotrków Trybunalski    111,1
1805    PIECOBIOGAZ S.A.    Poznań    111
1806    JANOWO Spółdzielnia Mieszkaniowa    Rumia    111
1807    Zakład Ceramiki Budowlanej S.J.    Tubądzin    110,9
1808    Argo Card Sp. z o.o.    Gdańsk    110,9
1809    Gafako Sp. z o.o.    Gdynia    110,8
1810    MMC CAR POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    110,8
1811    Bawaria Motors Sp. z o.o.    Warszawa    110,8
1812    CARSED S.J.    Siedlce    110,7
1813    Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Żoliborz    Warszawa    110,4
1814    Classen – Pol S.A.    Rybnik    110,4
1815    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy    Warszawa    110,4
1816    AIC S.A.    Gdynia    110,3
1817    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    110,3
1818    Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych S.A.    Gdańsk    110,1
1819    DSM Nutritional Products Sp. z o.o.    Mszczonów    110,1
1820    VARNER POLSKA LTD Sp. z o.o.    Warszawa    110,1
1821    Outbox Sp. z o.o.    Warszawa    110
1822    TESGAS S.A.    Dąbrowa    110
1823    SMG/KRC POLAND MEDIA S.A.    Warszawa    109,9
1824    Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Jelenia Góra    109,8
1825    COGIFER POLSKA Sp. z o.o. Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe    Bydgoszcz    109,7
1826    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Konin    109,7
1827    Regionalne Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego IGLOKRAK Sp. z o.o.    Kraków    109,7
1828    HELIOS S.A.    Łódź    109,6
1829    ELEKTROMONTAŻ POZNAŃ S.A.    Poznań    109,6
1830    Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Tarnów    109,5
1831    CEFARM – WARSZAWA S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego    Warszawa    109,4
1832    Energomontaż – Północ – Bełchatów Sp. z o.o.    Rogowiec    109,3
1833    Fiat Polska Sp. z o.o.    Warszawa    109,3
1834    Perfexim LTD Sp. z o.o. PPUH    Poznań    109,2
1835    Grupa O2 Sp. z o.o.    Warszawa    109,1
1836    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    109,1
1837    VAILLANT SAUNIER DUVAL Sp. z o.o.    Warszawa    109,1
1838    METALPLAST – STOLARKA Sp. z o.o.    Goleszów    109,1
1839    ANATEX Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane    Białystok    109
1840    BUDERUS TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    108,7
1841    Uniwersytet Rzeszowski    Rzeszów    108,6
1842    Uniwersytet Ekonomiczny    Kraków    108,5
1843    Bovis Lend Lease Sp. z o.o.    Warszawa    108,5
1844    VTS Sp. z o.o.    Gdynia    108,5
1845    KOSMIN Sp. z o.o. Kopalnie Surowców Mineralnych    Bielany Wrocławskie    108,5
1846    Hurtownia Motoryzacyjna Gordon Sp. z o.o.    Zamość    108,3
1847    PBR S.A. Przedsiębiorstwo Budowlane    Wyrzysk    108,2
1848    SOUDAL Sp. z o.o.    Cząstków Mazowiecki    108,1
1849    MASTERPRESS S.A.    Olsztyn    107,9
1850    Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Regionalne Drogi Podlaskie Sp. z o.o.    Siedlce    107,9
1851    Przedsiębiorstwo Handlowo – Hurtowe Cempol Czesław Kruger    Wałbrzych    107,8
1852    Wikr S.J.    Warszawa    107,6
1853    Panterra Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    107,5
1854    Spółdzielnia Mieszkaniowa NOWY DWÓR    Wrocław    107,4
1855    INCHCAPE MOTOR POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    107,4
1856    Zakład Mięsny Poliwczak S.J.    Mysłowice    107,4
1857    Arrow ECS Sp. z o.o.    Kraków    107,4
1858    Tor – Kar – Sson Zbigniew Kargul    Elbląg    107,4
1859    S.C Johnson Sp. z o.o.    Warszawa    107,3
1860    ELBUD Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego    Katowice    107,3
1861    Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Sieradz    107,2
1862    Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Żoliborz Centralny    Warszawa    107,2
1863    Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.    Sława    107,2
1864    Dewey & Leboeuf Grzesiak Spółka Komandytowa    Warszawa    107,2
1865    Playpol Bis Sp. z o.o.    Grudziądz    107,1
1866    SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy    Kielce    107
1867    ABRAMCZYK Sp. z o.o.    Bydgoszcz    106,9
1868    POCH S.A.    Gliwice    106,9
1869    Diagnostyka Sp. z o.o.    Kraków    106,8
1870    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    106,8
1871    Przychodnia Lekarska Novum S.J.    Warszawa    106,7
1872    SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A.    Gdańsk    106,6
1873    RUDA Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa    Warszawa    106,6
1874    STANCHEM S.J. Przeds. Chemiczne    Lublin    106,6
1875    Główny Instytut Górnictwa    Katowice    106,6
1876    Interferie S.A.    Lubin    106,4
1877    Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Żyrardów    106,3
1878    Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Certech Jan Kuca, Jerzy Motyka sp. j.    Niedomice    106,2
1879    Politechnika Koszalińska    Koszalin    106,2
1880    Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o.    Siedlce    106,2
1881    Maco Polska Sp. z o.o.    Gliwice    106,1
1882    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    106,1
1883    ZEHNDER Group Bolesławiec Sp. z o.o.    Bolesławiec    106,1
1884    Publimar S.J. Lucjan Staniszewski i Spółka    Lublin    106
1885    Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o.    Głuchołazy    105,9
1886    Invest – Rem Sp. z o.o.    Mogilno    105,6
1887    MDM S.A.    Cieszyn    105,6
1888    FEERUM S.A.    Chojnów    105,5
1889    PER AARSlEFF POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    105,5
1890    EKO – WOD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych    Świdnica    105,5
1891    METAL SERVICE Sp. z o.o.    Kraków    105,4
1892    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    105,3
1893    Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.    Legnica    105,3
1894    LACTIMA Sp. z o.o.    Morąg    105,3
1895    Qualia Sp. z o.o. Nowy Wilanów Sp.K.    Warszawa    105,3
1896    GRYFIA S.A. Szczecińska Stocznia Remontowa    Szczecin    105,2
1897    CARRY Sp. z o.o.    Poznań    105,1
1898    SCANDIC FOOD Sp. z o.o.    Warszawa    105
1899    HYDAC Sp. z o.o.    Mikołów    104,9
1900    KRUK S.A.    Wrocław    104,9
1901    BUREAU VERITAS POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    104,8
1902    AQUAEL Sp. z o.o.    Dubowo Drugie    104,8
1903    Castor Drukarnia i Wydawnictwo S.J.    Kraków    104,8
1904    BECTON DICKINSON POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    104,7
1905    SPRINTAIR S.A.    Warszawa    104,7
1906    Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.    Warszawa    104,7
1907    Promont Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania Postepu Organizacyjno-Technicznego    Świebodzice    104,7
1908    Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o.    Polkowice    104,6
1909    PPH ALKOR S.J.    Przemyśl    104,6
1910    GAMET S.A.    Toruń    104,5
1911    ALFA DACH Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane    Wrocław    104,5
1912    Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZDROJE    Szczecin    104,5
1913    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    104,4
1914    Pozbud T&R S.A.    Luboń    104,4
1915    Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o.    Brzoza    104,4
1916    ELTEL NETWORKS OLSZTYN S.A.    Olsztyn    104,4
1917    Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Gdańsk    104,4
1918    Świerki Sp. z o.o. Kopalnia Surowców Skalnych    Warszawa    104,3
1919    POLITYKA Spółdzielnia Pracy    Warszawa    104,1
1920    Invado Sp. z o.o.    Ciasna    103,9
1921    IBF POLSKA Sp. z o.o.    Bolesławiec    103,9
1922    Orlen Eko Sp. z o.o.    Płock    103,8
1923    Interbud – Lublin S.A.    Lublin    103,8
1924    Novmar Sp. z o.o.    Kraków    103,8
1925    Miedziowe Centrum Zdrowia S.A.    Lubin    103,7
1926    Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska    Warszawa    103,7
1927    HYDROPROJEKT Sp. z o.o.    Warszawa    103,6
1928    DĄBEX S.J.    Grodzisk Wielkopolski    103,5
1929    Bristol – Myers Squibb Polska Sp. z o.o.    Warszawa    103,5
1930    Instytut Lotnictwa    Warszawa    103,4
1931    SIC LAZARO POLSKA Sp. z o.o.    Police    103,4
1932    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    103,4
1933    ARGIP Sp. z o.o.    Poznań    103,3
1934    Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Łódź    103,1
1935    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego    Wrocław    103
1936    Cobouw Polska Sp. z o.o.    Łódź    103
1937    STOŃ Hurtownia Armatury Sanitarnej WOD – KAN – C0 – GAZ    Gliwice    102,9
1938    BKP Sp. z o.o.    Warszawa    102,9
1939    SERVIER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    102,9
1940    Zakłady Usługowe Południe Sp. z o.o.    Kraków    102,9
1941    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    102,9
1942    Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o.    Nowy Sącz    102,8
1943    CHANGE COMMUNICATIONS Sp. z o.o.    Warszawa    102,8
1944    Biuro Projektów KOKSOPROJEKT Sp. z o.o.    Zabrze    102,7
1945    COLTEX ROGALA S.J.    Gdańsk    102,6
1946    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    102,5
1947    RTA VC Sp. z o.o. sp.k.    Warszawa    102,5
1948    PPHU Specjał Sp. z o.o.    Rzeszów    102,5
1949    Partnertech Sieradz Sp. z o.o.    Sieradz    102,5
1950    Iberia Motor Company S.A.    Piastów    102,4
1951    Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.    Lipno    102,4
1952    MSD Polska Sp. z o.o.    Warszawa    102,4
1953    EKOPLON S.A.    Szydłów    102,4
1954    Weinhaus Jakob Gerhardt – Polonia Sp. z o.o.    Gdańsk    102,3
1955    GO SPORT POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    102,3
1956    Domo – Meble Sp. z o.o.    Śrem    102,2
1957    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    102,2
1958    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    102,2
1959    ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    102,2
1960    Press – Glas S.A.    Poczesna    102,2
1961    CEFARM – SZCZECIN S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego    Szczecin    102,1
1962    OPAL Ryszard Szulc, Wacław Olejniczak S.J.    Grodzisk Wielkopolski    102,1
1963    POL – HUN S.J.    Koluszki    102,1
1964    BAKALLAND S.A.    Warszawa    102
1965    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu    Łowicz    101,8
1966    POLSKI KOKS S.A.    Katowice    101,8
1967    Alan Systems Sp. z o.o.    Katowice    101,8
1968    Danish Farming Consultants Sp. z o.o.    Gliwice    101,8
1969    WALL Sp. z o.o. Bydgoska Drukarnia Akcydensowa    Bydgoszcz    101,7
1970    Akuna Polska Sp. z o.o.    Katowice    101,7
1971    Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu    Gostyń    101,7
1972    Odyseya Sp. z o.o.    Miejsce Piastowe    101,6
1973    ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki    Warszawa    101,5
1974    MARIMEX – Marcin Kus    Myślenice    101,5
1975    Filip i S-ka Dromader S.J.    Łódź    101,4
1976    DOZAMEL Sp. z o.o. Dolnośląskie Zakłady Usługowo Produkcyjne    Wrocław    101,4
1977    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    101,4
1978    DRYVIT SYSTEMS USA (EUROPE) Sp. z o.o.    Radziejowice    101,3
1979    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    101,1
1980    C+N Polska Sp. z o.o.    Mielec    101,1
1981    WROBIS S.A. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr.2    Wrocław    101
1982    AMHIL EUROPA Sp. z o.o.    Krokowa    100,9
1983    GEFCO Polska Sp. z o.o.    Warszawa    100,9
1984    Stalexport – Transroute Autostrda S.A.    Mysłowice    100,8
1985    PH Agromarket S.J.    Jaryszki    100,8
1986    Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej    Gryfice    100,7
1987    HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o.    Działdowo    100,7
1988    Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.    Jastrzębie-Zdrój    100,6
1989    Auto – Special Sp. z o.o.    Modlniczka    100,5
1990    PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J.    Bochnia    100,5
1991    PPO Przedsiębiorstwo Państwowe    Strzelce Opolskie    100,4
1992    BRE LEASING Sp. z o.o.    Warszawa    100,4
1993    POLIKAT S.A.    Brzozów    100,4
1994    Pifo Eko – Strefa Sp. z o.o.    Łódź    100,3
1995    KONIŃSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA    Konin    100,2
1996    Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKA S.A.    Lubin    100,2
1997    HURTAP S.A.    Łęczyca    100,2
1998    Port 2000 Marcinkiewicz S.J.    Zielona Góra    100,2
1999    Skaltex – Kaczmarek, Błaszczyk S.J.    Nowe Skalmierzyce    100,1
2000    Raben Transport Sp. z o.o.    Gądki    100,1
2001    VITKOVICE MILMET S.A.    Sosnowiec    100,1
2002    PPI Chrobok S.A.    Nowe Bojszowy    100

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2007-2009 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *