Tysiąc najbardziej Efektywnych Firm 2011

Image
ImageWśród 50 tysięcy przedsiębiorstw na szczycie rankingu najbardziej Efektywnych Firm 2011 znalazły się Kulczyk Holding S.A., MCI MANAGEMENT S.A. oraz P.F.I. Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking 1000 najbardziej Efektywnych Firm 2011,  których efektywność (trzyletnią średnią zysku netto do przychodów operacyjnych) w marcu 2012 r. policzył Instytut Nowoczesnego Biznesu, korzystając z danych dostarczonych przez  Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Pierwszy tysiąc wyłoniony został z bazy 50 tysięcy firm.

Spośród 50 tysięcy firm nasz partner Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które miały każdego roku przynajmniej 1 mln zł przychodów, wykazywały zysk netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.  Znalazła 24 243 takich przedsiębiorstw. Ich efektywność policzył INB.
 

Tysiąc najbardziej Efektywnych Firm 2011

Ranking firm według trzyletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

 

1    Kulczyk Holding S.A.    Warszawa    17622,6
2    MCI MANAGEMENT S.A.    Warszawa    1225,1
3    P.F.I. Sp. z o.o.    Łeba    1190,3
4    PAI MEDIA S.A.    Warszawa    1150,1
5    GANT Development S.A.    Legnica    844,2
6    Neinver Polska Sp. z o.o.    Warszawa    689,1
7    Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni    Kraków    636,2
8    Narodowy Fundusz Inwestycyjny Empik Media & Fashion S.A.    Warszawa    585,6
9    Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny S.A.    Gliwice    508,6
10    E.On Edis Energia Sp. z o.o.    Warszawa    496
11    TOP – FARMS Sp. z o.o.    Poznań    417,3
12    BKP Sp. z o.o.    Warszawa    415,3
13    White & Case (Poland) Sp. z o.o.    Warszawa    385,2
14    ARKADY Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji    Inowrocław    332,7
15    Prywatna Korporacja Mieszkaniowa Sp. z o.o.    Warszawa    320
16    Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A.    Częstochowa    312,5
17    Pioneer Pekao Investment Management S.A.    Warszawa    305,1
18    Daga Nieruchomości Sp. z o.o.    Wrocław    289
19    BZ WBK ASSET MANAGEMENT S.A.    Poznań    279,1
20    Pomorze Inwestment Sp. z o.o.    Gdynia    269,8
21    Mińska – Development Sp. z o.o.    Warszawa    251,6
22    Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o.    Poznań    242,4
23    Gant Zn Sp. z o.o. 74 S.K.A.    Wrocław    239,5
24    STALNET Sp. z o.o.    Bochnia    231
25    I FUNDUSZ MISTRAL S.A.    Warszawa    204,6
26    GILLETTE POLAND S.A.    Warszawa    201,2
27    Einkaufs – Center Galeria Baltycka GmbH & Co. KG S.K.    Warszawa    197,4
28    ALMA DEVELOPMENT Sp. z o.o.    Kraków    186,1
29    Fiat Polska Sp. z o.o.    Warszawa    173,7
30    PROXIMUS Sp. z o.o.    Zielona Góra    170,8
31    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma    Skórzewo    169,2
32    SYNTHOS S.A.    Oświęcim    148,3
33    MCX Sp. z o.o.    Warszawa    141,6
34    POLFUND S.A. Fundusz Poręczeń Kredytowych    Szczecin    140,1
35    Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.    Sopot    139,2
36    STALEXPORT Autostrady S.A.    Katowice    139,1
37    HHP Sp. z o.o.    Warszawa    127,6
38    Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.    Warszawa    126,8
39    Skarbiec Asset Management Holding S.A.    Warszawa    126,7
40    Dalkia Polska S.A.    Warszawa    114,5
41    Millennium Dom Maklerski S.A.    Warszawa    114,1
42    ING Investment Management ( Polska) S.A.    Warszawa    113,3
43    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej    Biała Podlaska    112,2
44    KRUSZONA Sp. z o.o. DOM WYDAWNICZY    Poznań    110,9
45    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Groblicach    Groblice    109,3
46    Funtasty Sp. z o.o.    Warszawa    107,4
47    ŻEGLUGA POLSKA S.A.    Szczecin    107,1
48    SOLIDEX Sp. z o.o    Kraków    106,3
49    Business Managament Sp. z o.o.    Warszawa    106,2
50    POLSERVICE Sp. z o.o.    Warszawa    105,8
51    Ap – Pol S.J.    Pruszcz Gdański    103,9
52    Air Baltic Corporation S.A. Oddział Opacz Kolonia    Opacz-Kolonia    99,8
53    Singapore Airlines Limited Oddział w Polsce    Warszawa    99,4
54    Air Canada S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    99,2
55    SYSTEM S.A.    Katowice    98,9
56    POLISH ENERGY PARTNERS S.A.    Warszawa    97,2
57    BETA Sp. z o.o.    Warszawa    97,1
58    KLM S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    96,9
59    Budlex S.A.    Warszawa    96,4
60    Central Fund of Immovables Sp. z o.o.    Łódź    95,6
61    PWC Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    95,5
62    ABW Superbruk S.J.    Białystok    95,5
63    I. Smith, K. Czarnecka Żochowska, M. Ignatowicz, T. Barańczyk, J. Fiszer Doradcy Podatkowi Spółka Komandytowa    Warszawa    95,3
64    Czeskie Linie Lotnicze A.S.(S.A.) Oddział w Polsce    Warszawa    95
65    Via Medica S.J.    Gdańsk    94,9
66    Iberia Lineas Aereas De Espana Sociedad Anonima Operadora (S.A.) Oddział w Polsce    Warszawa    94,8
67    Kolegium Karkonoskie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa    Jelenia Góra    94,7
68    MF Finance (Poland) Sp. z o.o.    Warszawa    94,4
69    PWC Polska Sp. z o.o. Shared Services Spółka Komandytowa    Warszawa    94,3
70    Waldemar Doliński, Marian Syposz, Robert Syposz Sydo S.J.    Wrocław    93,8
71    Bobrowiecka 3 Sp. z o.o.    Warszawa    93,5
72    Rejonowa Spółdzielnia Ogrodniczo Pszczelarska Witamina    Białystok    92,9
73    Swiss International Air Lines S.A.    Warszawa    92,4
74    AGEDA Sp. z o.o. Agencja Reklamowo – Handlowa    Koszalin    92,3
75    Mota – Engil Real Estate Management Sp. z o.o.    Kraków    91,4
76    Finnair S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    91
77    MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.    Warszawa    88,8
78    Turk Hava Yollari S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    88,2
79    JRW Jerzy Domski i Wojciech Domski S.J.    Kraków    87
80    Adamed Pharma S.A. Zakład Farmaceutyczny    Ksawerów    86,4
81    WAN S.A.    Warszawa    83,9
82    EXXONMOBIL POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    83,6
83    Metropolis Invest Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Katowice    83,1
84    Biuro Informacji Kapitałowych Sp. z o.o. sp.k.    Wrocław    82,7
85    ISO SOFTWARE SYSTEMS POLSKA Sp. z o.o.    Częstochowa    82,6
86    Browar Dojlidy Sp. z o.o.    Białystok    82,4
87    Admit Consultancy Sp. z o.o. I Wspólnik Spółka Komandytowa    Sopot    82,3
88    Austrian Airlines S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    81,4
89    Spółdzielnia Mieszkaniowa Tylżycka Potok    Warszawa    81,4
90    ARCHICOM Sp. z o.o. spóka komandytowo-akcyjna    Wrocław    81,3
91    Rafin Sp. z o.o.    Wrocław    80,8
92    Eltrans S.J.    Chorzów    80,4
93    JANTAR 2 Sp. z o.o.    Słupsk    80,3
94    FINPLUS S.A.    Warszawa    80,2
95    Aos Sp. z o.o. Sp.k.    Koszalin    80,1
96    ASEKURACJA Sp. z o.o.    Sopot    80
97    Klivia Investments Sp. z o.o.    Warszawa    79,9
98    Merkury Sp. z o.o. PHUP    Siedlce    79,7
99    Saturn Management Sp. z o.o. i Wspólnicy S-ka Komandytowa    Warszawa    79,2
100    Credit Agricole Service Sp. z o.o.    Wrocław    78,9
101    KOBA Organizacja Odzysku S.A.    Kraków    78,7
102    Poznańska Korporacja Budowlana PEKABEX S.A.     Poznań    78,4
103    Inspiracja Puziuk S.J.    Choroszcz    78
104    HELVEPOL – Kaczmarek Kostera S.J.    Kalisz    77,3
105    PROFESJA Centrum Kształcenia Kadr Sp. z o.o.    Łódź    76,8
106    ATM Przeds. Produkcyjne Sp. z o.o.    Warszawa    75,3
107    JAKON S.J.    Tarnowo Podgórne    75,1
108    Ortie Capital Investment S.A.    Wrocław    75
109    Orbis Kontrakty Sp. z o.o.    Warszawa    74,7
110    Raubo i Wspólnicy S.J.    Sibin    74,6
111    Omnicom Media Group Sp. z o.o.    Warszawa    74,5
112    Genix Consulting Sp. z o.o. S.K.    Warszawa    73,4
113    Przedsiębiorstwo Turystyczne Karkonosze Sp. z o.o.    Jelenia Góra    73,2
114    Policealne Studium Kosmetyczne Anieli S.J.    Poznań    73
115    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Łódź    72,7
116    Kancelaria Prawna I. Szmydka, K. Buczek i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Wrocław    72
117    BOJANEK S.J. FPH    Częstochowa    71,6
118    Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.    Oława    70,7
119    First Property Poland Sp. z o.o.    Warszawa    70,3
120    Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.    Warszawa    70,1
121    INTERGLOBAL S.J.    Ostrów Wielkopolski    70,1
122    Instytut Mechaniki Precyzyjnej    Warszawa    69,5
123    Jarub Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. J. J. Świaczny, J. Bankiel, H. Bankiel    Orzesze    69,4
124    INVEST – PARK Sp. z o.o. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna    Wałbrzych    68,5
125    Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o.    Płock    68,3
126    PEKAO PROPERTY S.A.    Warszawa    68,2
127    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność    Ząbkowice Śląskie    68,1
128    AD Casum Spółka Komandytowa    Warszawa    68
129    CONSTRUCTA PLUS Sp. z o.o. sp. Komandytowa     Poznań    67,8
130    Energa Hydro Sp. z o.o.    Straszyn    67,8
131    LITPOL Sp. z o.o.    Suwałki    67,6
132    Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych    Gdańsk    67,2
133    Emperia Holding S.A.    Lublin    66,9
134    Sticel Polska Sp. z o.o.    Jelenia Góra    66,6
135    Fundacja TVN Nie Jesteś Sam    Warszawa    66,3
136    IZNS Iława S.A.    Iława    66,1
137    Castor Drukarnia i Wydawnictwo S.J.    Kraków    65,8
138    Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dąbrówka    65,7
139    Finnveden Metal Structures Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    65,4
140    Wan 11 Sp. z o.o.    Warszawa    65,2
141    Piątka S.J.    Warszawa    64,7
142    Scandinavian Airlines System Oddział w Polsce    Warszawa    64,7
143    Remship Ozygała, Bogucki S.J.    Szczecin    64,4
144    Flewo – Pol Sp. z o.o.    Stegna    64,1
145    Agro-Krzepice Sp. z o.o.    Siecieborowice    64,1
146    Deupoplant Sp. z o.o.    Złotoryja    64
147    SOFT ELEKTRONIK Sp. z o.o.    Szczecin    64
148    Edelmet Sp. z o.o.    Katowice    63,7
149    Ronson Development Investment Sp. z o.o.    Warszawa    63,6
150    Ekonbud – Fadom S.J. Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne    Zielona Góra    63,6
151    AUTO FUS Tadeusz Fus    Warszawa    63,4
152    Torca W Sp. z o.o.    Katowice    63,1
153    Przeds. Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD – GDAŃSK S.A.    Sopot    62,9
154    Aromes Innovation Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    62,8
155    Azora International Management Sp. z o.o.    Warszawa    62,3
156    POLSTEAM BROKERS GDYNIA Sp. z o.o.    Gdynia    62,2
157    Welser Profile Sp. z o.o.    Kraków    62,1
158    Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p.    Warszawa    62
159    CRH Holding Sp. z o.o.    Lublin    62
160    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Warszawa    61,7
161    Idna Investments Sp. z o.o.    Warszawa    61,2
162    Paula S.J.    Zaborów    61,2
163    Nowak Nieruchomości Sp. z o.o.    Gdańsk    61,1
164    Herbewo S.A.    Kraków    60,8
165    Modrzejewski I Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    60,8
166    Karter Sp. z o.o. S.K.A.    Kraków    60,6
167    Olszewski, Tulczyńska-Ożga i Partnerzy, Notariusze Spółka Partnerska    Warszawa    60,5
168    Lotos Czechowice S.A.    Czechowice-Dziedzice    60,4
169    Kancelaria Adwokacka Sp. K.    Warszawa    60,3
170    RS TV S.A.    Radom    60,3
171    Sójka & Maciak – Adwokaci Spółka Komandytowa    Poznań    60
172    Kaszuby Invest Sp. z o.o.    Czersk    59,9
173    Astro S.A.    Warszawa    59,7
174    Hermax Sp. z o.o.    Lublin    59,5
175    Acchsh A.czyż,M.streszewski I In. S.J.    Michałowice    59,4
176    B7 Sp. z o.o.    Warszawa    59,3
177    Gardocki S.A.    Warszawa    59,3
178    Sołtysiński & Szlęzak – Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp. Komandytowa    Warszawa    59,1
179    J. i M. Bieniak, M. Wielhorski i M. Wojnar. Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p.    Warszawa    59,1
180    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie    Grodków    58,8
181    WIMAR GIERZYŃSKA S.J.    Płock    58,6
182    PPH Sagan G. i S. Wąsala S.J.    Kępno    58,3
183    Bims Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    58,2
184    N.Y.C. Sp. z o.o.    Warszawa    58,2
185    DE SILVA HAUS S.A.    Olesno    58,1
186    ŻWIR – PROM S.J.    Glinica    57,7
187    Zakład Usług Technicznych Arpot K.Grosiak, K.Potocki sp. j.    Biłgoraj    57,6
188    Wojnar, Gajek i Wspólnicy. Adwokaci sp.p.    Warszawa    57,6
189    Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości     Łomża    57,5
190    Logistyka RCR Sp. z o.o. Nieruchomości Spółka Komandytowa    Warszawa    57,3
191    Altmaster Bobula Gierałtowski S.J.    Józefosław    57,3
192    Rolnicza Spółdzielnia Usługowo-Wytwórcza w Łabowej    Łabowa    57,2
193    Petrofina S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    57,2
194    ADP Popiołek, Adwokaci i Doradcy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.K.    Katowice    57,1
195    Agrozdrójno Sp. z o.o.    Zdrójno    56,7
196    Elektrownia Chorzów S.A.    Chorzów    56,6
197    R.Olszewski , J.Tokarski i Wspólnicy Prawnicza Spółka Komandytowa    Warszawa    56,6
198    Michałowski Stefański Adwokaci S.K.    Warszawa    56,4
199    Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o.    Police    56,1
200    Castim Sp. z o.o.    Warszawa    56,1
201    Prema Inwest S.A.    Warszawa    56
202    WENTA-BOX M.G. Marciniak S.J.    Tuszyn    56
203    Duo – Trans S.J. Firma Handlowo – Usługowa    Dąbrowa Górnicza    55,9
204    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Rzeszów    55,8
205    Film – Plan S.J.    Warszawa    55,5
206    HOLDIKOM S.A.    Ostrów Wielkopolski    55,5
207    Laser Services Polska S.A.    Warszawa    55,4
208    Veronel Sp. z o.o.    Przeźmierowo    55,3
209    Polsat S.A. Powszechne Towarzystwo Emerytalne    Warszawa    55,1
210    Kancelaria Syndyka Sp. z o.o.    Warszawa    55
211    PRO – SERWIS Sp. z o.o.    Kraków    54,7
212    Agat Nusret Sancak, Tran Quoc Quan Spółka Komandytowa    Jabłonowo    54,6
213    Polimeri Europa Polska Sp. z o.o.    Warszawa    54,5
214    Softelnet Sp. z o.o. sp.k.    Kraków    54,3
215    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-PRZEMYSŁOWE CZŁUCHÓW Sp. z o.o.    Człuchów    54,1
216    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DIGITLAND W. WIERZBA I S – KA S.J.    Kraków    53,7
217    Field Adw. J. Smolarek Spółka Komandytowa Kancelaria Prawna    Częstochowa    53,7
218    Kronad Inwestycje Sp. z o.o.    Warszawa    53,6
219    LUBGIP Sp. z o.o.    Lublin    53,5
220    Kubas, Kos, Gaertner – Adwokaci Sp-ka Partnerska    Kraków    53,4
221    TEGOMETALL POLSKA Sp. z o.o.    Pniewy    53,4
222    Przedsiębiorstwo Budowlane START G. Szmolke, M. Szmolke S.J.    Kraków    53,1
223    JOKPOL Sp. z o.o.    Zwierzyniec    52,9
224    Ekonova S.A.    Warszawa    52,9
225    ING Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.    Warszawa    52,7
226    POM Sp. z o.o.    Lublin    52,6
227    Rubicon Partners Corporate Finance S.A.    Warszawa    52
228    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Poznań    51,9
229    WAN 44 Sp. z o.o.    Warszawa    51,8
230    Sekam Sp. z o.o.    Kobylnica    51,7
231    Nowy Świat 29 Sp. z o.o.    Warszawa    51,6
232    Kuczek Maruta i Wspólnicy S.J. Kancelaria Radców Prawnych    Kraków    51,5
233    Fidea Sp. z o.o. – Sp. Komandytowa    Warszawa    51,5
234    Agroprodukt S.J. PPHU    Rzepowo    51,5
235    Leithauser Industrieterrain Sp. z o.o.    Leszno    51,4
236    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Wrocław    51,4
237    Giełda Papierów Wartościowych S.A.    Warszawa    51,3
238    AB Auto Adam Borysiewicz i Wspólnicy S.J.    Kuriany    51,2
239    Instel Mariusz Okulski, Ryszard Żudziewicz S.J.    Zielona Góra    51,2
240    Commander Trust Company S.A.    Warszawa    51,2
241    Przeds. Usług Technicznych i Handlowych Polcarbo S.J.    Jaworzno    51,1
242    Synchrogop S.J.    Katowice    51
243    Computers & Control S.J.    Katowice    51
244    Koma Sp. z o.o.    Stalowa Wola    50,7
245    Elżanowski Cherka & Wspólnicy Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa    Warszawa    50,7
246    POLSTEAM Frachtowanie Sp. z o.o.    Szczecin    50,6
247    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI ROLNEJ NOWPOL Sp. z o.o.    Grodków    50,6
248    PUH TAREM Sp. z o.o.    Opole    50,4
249    Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach    Żurawce    50,3
250    AMPLICO Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.    Warszawa    50,3
251    EKO – PARK S.A.    Warszawa    50,3
252    Sarkom – Środki Transportu Kolejowego Z. Kobierecki, I. Koczerski, W. Moskal, P. Sarzyński S.J.    Oleśnica    50,3
253    G.D. II Polska Sp. z o.o.    Wólka Kosowska    50,2
254    Ges Consulting Sp. z o.o. i Współnicy – Sp. Komandytowa    Kraków    50,2
255    Rofryd Sp. z o.o.    Rzeszów    50,1
256    Ernst & Young Usługi Finansowe Audyt Sp. z o.o. Polska Sp.k.    Warszawa    50
257    Kanwas Sp. z o.o.    Tczew    50
258    EXKOL S.J. Przeds. Budownictwa Kolejowego i Usług Handlowych    Wrocław    49,9
259    Grzybkowski Guzek Jackowski Adwokacka sp.p.    Poznań    49,8
260    Avallon Sp. z o.o.    Łódź    49,8
261    Kamex Konserwacja Obiektów Zabytkowych Pyrek W., Strumiński A., Wawrzkiewicz M., – S.J.    Podłęże    49,6
262    Solec Development Sp. z o.o.    Warszawa    49,6
263    Sofrel Nieruchomości i Usługi sp. z o.o.    Kwidzyn    49,4
264    Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa S.A.    Warszawa    49,4
265    Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    49,4
266    Emerson Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Piotrków Trybunalski    49,3
267    Laura Sp. z o.o.    Gdańsk    49,3
268    CN CORP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Wrocław    49,2
269    Polskie Koleje Państwowe S.A.    Warszawa    49
270    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Zgoda    Jeziorki Kosztowskie    49
271    Pasta Sp. z o.o.    Poznań    49
272    Przedsiębiorstwo Produkcyjne UNIBUD Sp. z o.o.    Wielki Klincz    49
273    IIYAMA POLSKA Sp. z o.o.    Wrocław    49
274    Akccept P.jusiński M.pyzel S.J.    Warszawa    48,9
275    P&A Credit Agency Sp. z o.o.    Warszawa    48,9
276    Stalewski i Reszczyk S.K.    Ełk    48,8
277    TRANS Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    48,7
278    Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o.    Prószków    48,6
279    T.STUDNICKI, K.PŁESZKA,Z.ĆWIĄKALSKI J.GÓRSKI Sp. Komandytowa    Kraków    48,6
280    RD Projekt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    48,6
281    Zdrovita – Spółka Partnerska NZOZ Praktyka Zespołu Lekarza Rodzinnego Michniewicz – Nowak, Rólka, Wiśniewska – Prałat, Śnieg     Krosno Odrzańskie    48,5
282    Towarzystwo Agronomiczne AGROKRAJ Sp. z o.o.    Dobiegniew    48,3
283    I2 Development 1 Sp. z o.o. Oławska S.K.A.    Wrocław    48,3
284    E.I.B. SYSTEMS Sp. z o.o.    Warszawa    48,3
285    Matt S.J.    Kościan    48,2
286    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dorożki    48
287    Raben Management Services sp. z o.o.    Gądki    48
288    Muzeum Pałac w Wilanowie    Warszawa    48
289    Sciencepharma Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Warszawa    48
290    Lekarze Urolodzy – Marek Rożniecki i Partnerzy Spółka Partnerska    Łask    47,9
291    Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva BZ WBK S.A.    Warszawa    47,7
292    Autonika Holding S.A.    Rzeszów    47,6
293    Asbud S.J. Przedsiębiorstwo Inżynieryjne    Warszawa    47,5
294    Carework Sp. z o.o. S.K.    Poznań    47,4
295    PERFAND Andrzej Trawiński    Psary    47,2
296    Luks Film S.J.    Warszawa    47,2
297    Turbo 1998 Sp. z o.o.    Warszawa    47,2
298    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu    Hrubieszów    47,1
299    Centralny Dom Maklerski Pekao S.A.    Warszawa    47,1
300    IMPEL S.A.    Wrocław    46,8
301    Cag Sp. z.o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    46,7
302    Przeds. Rolno – Usługowe Romarol S.J.    Zakrzów    46,7
303    Tauron Ekoenergia Sp. z o.o.    Jelenia Góra    46,6
304    PHARMA – COSMETIC K.M. ADAMOWICZ S.J.    Kraków    46,6
305    Przychodnia Lekarska MEDEO Henryka Mikuła – Telenga, Tomasz Matecki, Barbara Elżbieta Schmidt, Jacek Szymaniak S.J.    Poznań    46,6
306    Olczyk sp. z o.o. Lokum S.K.A.    Wrocław    46,6
307    Integro Dach System Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Lębork    46,5
308    Renpro Sp. z o.o.    Szczecin    46,4
309    GROVER BUDOWA LUBLIN Sp. z o.o.    Warszawa    46,2
310    Integra Malirz, Zwierzycki S.J.    Gliwice    46,2
311    EMERSON PARK Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    46,1
312    Insbud Sp. z o.o. Przeds. Usługowo – Produkcyjne    Goleniów    46,1
313    M.O.L. – ROMGUM S.J.    Suchy Las    46,1
314    MUHL – Pol Sp. z o.o.    Dębno    46
315    ROLNICZA SPÓLDZIELNIA PRODUKCYJNA    Kretlewo    45,9
316    Agroman Sp. z o.o.    Przelewice    45,9
317    Card 2000 Sp. z o.o.    Gdańsk    45,9
318    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Iwinach    Iwiny    45,8
319    Kancelaria Prawna H.T.P. Puniewska Spółka Komandytowa    Wrocław    45,8
320    Klub Sportowy PIOTRCOVIA Sportowa S.A.    Grabica    45,8
321    Protect Tadeusz Cisek I Wspólnicy S. J.    Warszawa    45,7
322    Sp-nia Mieszkaniowa MECHANIK    Mińsk Mazowiecki    45,7
323    Łaszczuk i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    45,4
324    V. Anweiler, P. Dębski, E. Szantyr i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Casus Iuris S.J.    Wrocław    45,4
325    EP Development Sp. z o.o.    Poznań    45,3
326    F&F Filipowski S.J    Pabianice    45,3
327    Kronospan Bs Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    45,1
328    CUF Sp. z o.o.    Poznań    45
329    Buchalter Skłodowcy S.J.    Marki    44,8
330    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Jaśkowice    44,8
331    Ofir Reshef Spółka Komandytowa    Warszawa    44,6
332    Louvre Hotels Group Sp. z o.o.    Warszawa    44,5
333    Bodex – Invest Sp. z o.o.    Wrocław    44,5
334    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Warszawa    44,5
335    WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gnojewo    44,5
336    Firma Handlowa Kolanko S.J. Marek Papierski Janusz Skawiński    Chwaszczyno    44,4
337    Arci – Projekt Sp. z o.o.    Lublin    44,4
338    Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Spółka Konmandytowa    Wrocław    44,4
339    Lubiatowo sp. z o.o.    Karsko    44,4
340    Transpiach Kopalnia Kruszywa Wiesława, Stefan Piotrowscy S.J.    Zachowice    44,3
341    Euler – Kancelaria prawna Sp. Komandytowa    Warszawa    44,1
342    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Medycyny Rodzinnej WIDOK S.J., Maciej Pigoń, Maria Stebel    Skierniewice    44,1
343    Dom S.J.    Warszawa    44,1
344    AB Development Ochota Sp. z o.o.    Warszawa    44,1
345    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w Kietlinie    Kietlin    44
346    BIK BROKERS Sp. z o.o.    Gdańsk    44
347    Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Sp. J. Józef i Leszek Krzysiak    Lublin    43,9
348    ASBUD Wilanów Sp. z o.o.    Warszawa    43,9
349    PEKAO PIONEER Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.    Warszawa    43,8
350    PPHU VIVA S.J.    Suchy Las    43,8
351    TOP – FARM Sp. z o.o.    Strzelin    43,8
352    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Hopkie    Łaszczów    43,7
353    Energia-Eco Cisowo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    43,6
354    Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J.    Bydgoszcz    43,6
355    Firma Handlowa „Midex” Sp. J. D.J.Starzycki i M.G. Łabędź    Kraków    43,6
356    Grupa Doradcza Sienna Sp. z o.o.    Warszawa    43,5
357    LST CAPITAL S.A.    Warszawa    43,5
358    ELECTUS S.A.    Lubin    43,5
359    Projekt Elpro 1 Sp. z o.o.     Lublin    43,4
360    Architekton Bis Sp. z o.o.    Gdańsk    43,4
361    Inwestycje Polskie Sp. z o.o.    Warszawa    43,4
362    Drominex S.J. Przeds. Budownictwa Ogólnego    Bydgoszcz    43,3
363    PAY – BACK POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    43,3
364    SPÓŁKA AGRARNA – MOŚCISKO – Sp. z o.o.    Mościsko    43,3
365    BVK Farm Sp. z o.o.    Warnice    43,2
366    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus S.J.    Pakość    43,1
367    DELTA PROPERTY S.J.    Wrocław    43,1
368    Mechatronika S.J.    Warszawa    42,9
369    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa    Mrocza    42,9
370    SUPER KRAK S.A.    Kraków    42,9
371    Wytwórnia Naturalnych Wód Mineralnych USTRONIANKA Michał Bożek    Ustroń    42,8
372    Nawitel Wrocław Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bielany Wrocławskie    42,7
373    Przeds. Budownictwa Lądowego Bis S.J.    Mińsk Mazowiecki    42,7
374    Standard KAY Sp. z o.o.    Kraków    42,7
375    Progress Invest S.J.    Poznań    42,6
376    Shiraz II Sp. z o.o.    Warszawa    42,6
377    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA ZGODA    Nieszawa    42,6
378    Dubiński, Fabrycki, Jeleński i Wspólnicy Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa    Warszawa    42,5
379    PHU Telpol S.J.    Zawiercie    42,5
380    Patio Sp. z o.o.    Warszawa    42,5
381    Sir – Druk Sp. z o.o.    Sieradz    42,4
382    Auraeko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.    Warszawa    42,4
383    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    42,3
384    Kancelaria Prawna Marcin Piszcz, Norek i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Poznań    42,3
385    TRANSPOL Sp. z o.o.    Katowice    42,3
386    TBV S.J.    Lublin    42,2
387    SKW Biuro Projektowo – Techniczne Sp. z o.o.    Zgorzelec    42,2
388    Transcom International S.J.    Paczków    42,2
389    Górnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.    Zabrze    42,1
390    Centrum Usług Szkoleniowych LIDER Sp. z o.o.    Lublin    42,1
391    CeMat '70 S.A. Centrum Naukowo – Produkcyjne Materiałów Elektronicznych    Warszawa    42,1
392    EEZ Sp. z o.o.    Warszawa    42,1
393    Przedsiębiorstwo Elektryczno-Budowlane Stel Stefan Styn S.J.    Reda    41,9
394    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kościan    41,9
395    Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.    Katowice    41,8
396    Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o.    Lubanowo    41,7
397    Kaczor, Klimczyk, Pucher, Wypiór – Adwokaci Spółka Partnerska    Kraków    41,7
398    Łazewska i Łazewski S.J.    Warszawa    41,6
399    Celmag Andrzej Ośmiałowski S.J.    Mareza    41,5
400    Satis Polska Sp. z o.o.    Dziekanowice    41,4
401    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli    Orla    41,4
402    Gorazda, Świstuń, Wątroba i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Komandytowa    Kraków    41,4
403    Wytwórnia Zębów Sztucznych WIEDENT S.J.    Łódź    41,3
404    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznica Dzieci i Dorosłych- Szpital Im. I. Mościckiego, H. Kawalski i M. Moś S.J.    Chorzów    41,2
405    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie    Kietrz    41,2
406    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nieszkowicach    Nieszkowice    41,1
407    GRAZ GRUSZKA ANDRZEJ, GRUSZKA ZBIGNIEW S.J.    Szczecin    41,1
408    Rolnicza Spółdzielnia Produkcji Tęcza    Nowa Wieś    41,1
409    Kancelaria Prawna Domański I Wspólnicy Spółka Komandytowa    Gdańsk    40,9
410    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus S.J.    Gostynin    40,9
411    Diag System Sp. z o.o. Sp. komandytowa    Kraków    40,8
412    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    40,8
413    Landbud Sp. z o.o. Wielobranżowe Przedsiebiorstwo Budowlane    Poznań    40,7
414    Druk Art Sp. z o.o.    Gdańsk    40,5
415    Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Zeto Kraków Sp. z o.o.    Kraków    40,4
416    Jerzykowski i Wspólnicy. S.K.    Szczecin    40,4
417    Gbs Objekt 41 Sp. z o.o.    Warszawa    40,3
418    Explo Service S.J.    Warszawa    40,3
419    Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Pomel Sp. z o.o.    Lubin    40,3
420    Zakład Budownictwa Ogólnego S.J.    Łódź    40,2
421    Kancelaria Prawna Maciej Bednarkiewicz, Andrzej Wilczyński i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    40,1
422    Wakans S.J.    Warszawa    40,1
423    MAGELLAN S.A.    Łódź    40,1
424    RESPOL Sp. z o.o.    Warszawa    40
425    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu    Wojsław    40
426    REMONTEX R.ŚLIWA, K.ŚLIWA S.J.    Siemianowice Śląskie    39,9
427    ADVISERS S.A.    Warszawa    39,8
428    Arcadiasoft Chudzik S.J.    Łódź    39,8
429    Gąsienica & Batkiewicz S.J.    Nowy Targ    39,7
430    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Oławie    Oława    39,7
431    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA    Gzy    39,7
432    CBP Sp. z o.o. Vat S.K.    Warszawa    39,7
433    LAFARGE Cement S.A.    Małogoszcz    39,7
434    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach    Lasowice Małe    39,6
435    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane Eko – Bud Sp. z o.o.    Skierniewice    39,6
436    Telewizyjny Profesjonalny Serwis – TPS S.J.    Warszawa    39,5
437    Agencja Ochrony Osób i Mienia Optoscan S.J.    Kłodzko    39,5
438    Frapo – Inwestycje Sp. z o.o.    Konin    39,4
439    EN-KA Sp. z o.o.    Warszawa    39,4
440    Eura – Tech J.Obszyński S.J.    Wejherowo    39,3
441    Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.    Mrągowo    39,3
442    Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa    Sopot    39,2
443    Fundacja Dzieciom Zdążyć Z Pomocą    Warszawa    39,1
444    Sunrise System Sp. z o.o.    Poznań    39,1
445    Mobi Sp. z o.o.    Kraków    39,1
446    NZOZ Przychodnia Lekarzy Specjalistów Sp. Partnerska we Włodowie    Włodawa    39
447    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    39
448    MWD Sp. z o.o.    Wadowice    39
449    MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE    Warszawa    38,9
450    ROBYG PARK Sp. z o.o.    Warszawa    38,8
451    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłóść    Ryczywół    38,7
452    Angel City Sp. z o.o.    Kraków    38,7
453    TVK Polska Sp. z o.o.    Warszawa    38,6
454    Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOPOL – SUWAŁKI – Głowicki, Hajko – S.J.    Suwałki    38,6
455    RO.SA.-INVEST Sp. z o.o.    Radom    38,5
456    KLM INVESTMENT Sp. z o.o.    Gdańsk    38,5
457    FEMINA S.J.    Łódź    38,5
458    Dolnośląski Zakład Doskonalenia Zawodowego we Wrocławiu    Wrocław    38,5
459    Kancelaria Prawna CERTUS D.Bielski S.K.    Wrocław    38,5
460    DOM EŁCKI S.J.    Ełk    38,5
461    Triton Development S.A.    Warszawa    38,5
462    POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW SPOŁEM W LĘBORKU    Lębork    38,4
463    Kopalnia Żwiru I Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk S.J.    Pakość    38,4
464    Jedność Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rów    38,4
465    FAMUR S.A.    Katowice    38,4
466    AGENA DEVELOPMENT S.A.    Warszawa    38,3
467    Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A.    Warszawa    38,3
468    Agropak S.J. B. Pluta, G. Brzeziński i wspólnicy    Jaworzno    38,3
469    CARSERVIS S.A.    Warszawa    38,3
470    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mszczyczynie    Dolsk    38,1
471    Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.    Łódź    38,1
472    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach    Sadki    38,1
473    Versus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Gdynia    38
474    VPK Packaging Sp. z o.o.    Września    38
475    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    38
476    Elbudrem S.J.    Gdańsk    38
477    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Szychowice Nowe    38
478    IBM Polska Business Services Sp. z o.o.    Warszawa    38
479    Caspia Investments Sp. z o.o.    Warszawa    37,9
480    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Domex K.Rychłowska, H.Konefał S.J.    Malbork    37,9
481    Edoradca Sp. z o.o.    Tczew    37,9
482    Beam P. Podbielski S.J.    Szczecin    37,9
483    ROLLING S.J. ZPUH    Kruszyn    37,8
484    T.W.CO. Sp. z o.o. S.K.    Kraków    37,8
485    POCZTYLION – ARKA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.    Warszawa    37,8
486    Ungarex Export – Import,Leszek Rogala,Wiesław Starowicz S.j.    Katowice    37,7
487    DOM S.A.    Warszawa    37,7
488    PWD Sp. z o.o.    Poznań    37,6
489    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Szczurawice    Raszków    37,6
490    W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.    Warszawa    37,6
491    Agromięs Sp. z o.o.    Świerczyna    37,5
492    ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA W PACHOLEWIE    Pacholewo    37,5
493    ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Zawonia    37,5
494    P-Serwis sp. z o.o.    Płock    37,4
495    POLMAN S.J.    Michałowice    37,3
496    Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o.o.    Katowice    37,2
497    ELEKTRA PLUS Sp. z o.o.    Poznań    37,2
498    PB Maxbud S.J.    Warszawa    37,1
499    Kancelaria Prawna Pawłowski i Wspólnicy S.J.    Przeźmierowo    37,1
500    Sadyba Best Mall Sp. z o.o. sp.k.    Warszawa    37,1
501    Tabla Sp. z o.o.    Lublin    37,1
502    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru    Dubicze Cerkiewne    37
503    Emix S.J. Torbus    Tychy    37
504    Orlex Danuta Gębarowska    Wejherowo    37
505    KPMG Tax M. Michna Spółka Komandytowa    Warszawa    37
506    Help Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    36,9
507    Andrzej Oliwkowski, Krzysztof Zwierełło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne AUTO-TRAK S.J.    Płock    36,9
508    Inter Logistyk Swarzędz II Inwestor Sp. z o.o.    Jasin    36,9
509    BRVZ Sp. z o.o.    Pruszków    36,9
510    Alan Systems Sp. z o.o.    Katowice    36,9
511    Nickel Development Sp. z o.o.    Złotniki    36,8
512    Zarząd Majątkiem Górczewska Sp. z o.o.    Warszawa    36,8
513    Osiedle Malownicze Sp. z o.o. S.K.    Wrocław    36,8
514    PPHU Komart Sp. z o.o.    Knurów    36,8
515    SDL POLAND Sp. z o.o.    Bydgoszcz    36,7
516    Alpivar S.J.    Płock    36,7
517    EURO FARM Sp. z o.o.    Wyczechy    36,7
518    MULTIFOL JANUSZ KUZIOŁA S.J.    Kraków    36,7
519    Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.    Słupsk    36,7
520    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka    Osiek    36,6
521    KUPIEC POZNAŃSKI S.A.    Poznań    36,6
522    Anglobud S.J.    Żółwin    36,5
523    MIGAPOL Sp. z o.o.    Wałbrzych    36,5
524    Niedźwiedź – Lock S.J. R.Niedźwiedź, Z.Niedźwiedź    Luboń    36,5
525    Podkarpackie Przeds. Budowlane Jot – Gie – Wu S.J.    Czernichów    36,4
526    GRUPA OŻARÓW S.A.    Warszawa    36,4
527    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA INWAŁD W INWAŁDZIE    Inwałd    36,3
528    KBK Kubiak S.J.    Częstochowa    36,3
529    Sirius Polska Sp. z o.o.    Warszawa    36,2
530    Przedsiębiorstwo Rolne Nadodrze Sp. z o.o.    Gościejewice    36,2
531    HERBEWO City S.A.    Kraków    36,2
532    CLIFFORD CHANCE, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i Wspólnicy S.K.    Warszawa    36,1
533    Spółka Budowlana Inst-Mont H.Bis, M.Wolnicki sp. j.    Tomaszów Mazowiecki    36,1
534    SCHLICK ZAGÓRÓW Sp. z o.o.    Zagórów    36,1
535    BIJOU BRIGITTE Sp. z o.o.    Warszawa    36
536    Sano Marketing Sp. z o.o.    Koszalin    36
537    Elpro Ekon Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Lublin    36
538    Superior – Strefa S.J.    Dobre Miasto    36
539    MAZOWIECKA AGENCJA HANDLOWA SPOŁEM Sp. z o.o.    Warszawa    36
540    Bild Presse Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Łódź    35,9
541    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J.    Piotrków Trybunalski    35,9
542    Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.    Kostrzyn nad Odrą    35,9
543    INDOS S.A.    Chorzów    35,9
544    Barylski T., Olszewski A., Brzozowski A. Kancelaria Prawnicza Spółka Komandytowa    Warszawa    35,8
545    Baltic Diesel Serwis Silników Okrętowych S.J.    Gdańsk    35,8
546    Pol – Net S. Cieślak, P. Pawłowski, Z. Rybczyński S.J.    Łódź    35,8
547    MAT – BET Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zagraniczne    Słupsk    35,8
548    Pris S.J. Nowak i Spółka    Przodkowo    35,8
549    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom    Pastuchów    35,7
550    Fabimex S.J.    Warszawa    35,7
551    Przeds. Promax S.J. Zofia Fórmanek-Okrój, Wiesław Okrój    Ostrów Wielkopolski    35,7
552    Agroanna Sp. z o.o.    Przewodów    35,7
553    Euro Vinyl Sp. z o.o.    Szeligi    35,6
554    STUDIO INTERFILM Sp. z o.o.    Warszawa    35,6
555    Zespół Elektrowni Wodnych NIEDZICA S.A.    Niedzica    35,5
556    Wydawnictwo Podatkowe GOFIN Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    35,5
557    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Biomex Sp. z o.o.    Kraków    35,5
558    FP Multimedia Sp. z o.o.    Kraków    35,5
559    Przeds. Handlowo – Usługowo – Transportowe TRANSHURT Sp. z o.o.    Lublin    35,4
560    Elektro – Eko S.J.    Kołobrzeg    35,4
561    Amos-Bis A.mościcki E.supińska S.J.    Mroków    35,4
562    Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc S.J.    Opole    35,4
563    Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych INVESTORS S.A.    Warszawa    35,4
564    CT CREATIVE TEAM S.A.    Warszawa    35,4
565    Frey S.J.    Piaseczno    35,4
566    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie    Dobrcz    35,3
567    CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa S.J.    Pruszków    35,3
568    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie    Sucha Psina    35,3
569    Lotos Petrobaltic S.A.    Gdańsk    35,3
570    FPH Art – Metal S.J.    Łapino Kartuskie    35,3
571    Marma-Plast II Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Nowa Dęba    35,3
572    Mixt Sp. z o.o.    Górażdże    35,3
573    CTL Wagony Sp. z o.o.    Warszawa    35,3
574    Libner – Trojan S.J.    Warszawa    35,3
575    KREDYT TRADE Sp. z o.o.    Warszawa    35,2
576    CBG Internatiomal Sp. z o.o.    Warszawa    35,2
577    Jaszpol S.J.    Zgierz    35,2
578    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach    Tomkowice    35,2
579    Mofo Instalacje Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Kraków    35,1
580    Opoltrans Sp. z o.o.    Brzezie    35,1
581    Kubara Investment House S.A.    Świdnica    35
582    Apple Poland Sp. z o.o.    Warszawa    35
583    P.I.B.Ebejot Sp. z o.o. S.K.A.    Warszawa    35
584    Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa DOM    Warszawa    35
585    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie    Niechanowo    35
586    MARVIPOL S.A.    Warszawa    35
587    Mitramed S.J. Paweł Wysocki, Piotr Wachaczyk    Warszawa    34,8
588    PGS Software S.A.    Wrocław    34,8
589    IM 40 Sp. z o.o.    Warszawa    34,7
590    Supra Brokers Sp. z o.o.    Wrocław    34,7
591    Dom Towarowy Kupca Kupiec Sp. z o.o.    Szczecin    34,7
592    PROCHEMIKA Sp. z o.o.    Kraków    34,7
593    Przedsiębiorstwo Remontowo-Usługowe WIBREM Sp. z o.o.    Wrocław    34,7
594    Medana Pharma S.A.    Sieradz    34,6
595    Przedsiębiorstwo Inchem W. Graczyk i Wspólnicy Sp. J.    Łódź    34,6
596    Domek Sp. z o.o.    Olsztyn    34,6
597    ARGON – SPAW S.J. PPU    Gdańsk    34,6
598    AGROSTOR Sp. z o.o.    Storkówko    34,6
599    Jenerix Sp. z o.o.    Łódź    34,6
600    Sierosławscy S.J.    Mielec    34,6
601    New Communications Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    34,5
602    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    34,4
603    Kancelaria Radców Prawnych Stopczyk & Mikulski Spółka Komandytowa    Warszawa    34,3
604    CYFROWY POLSAT S.A.    Warszawa    34,3
605    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Lutomii    Lutomia Górna    34,3
606    BAGS Sadoch & Gąsior S.J.    Dobre    34,2
607    ELEKTROCIEPŁOWNIA CHORZÓW ELCHO Sp. z o.o.    Chorzów    34,2
608    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rudziczce    Rudziczka    34,2
609    Techmed S.J.    Kobylnica    34,2
610    Florkowska Makowska Konarski Sp. z o.o.    Kraków    34,2
611    BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o.    Bydgoszcz    34,2
612    Zakład Usług Informatycznych Otago Sp. z o.o.    Gdańsk    34,1
613    Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o. S.K.A.    Gdańsk    34,1
614    KARAT INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Sopot    34,1
615    IMB Asymetria Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K.    Kraków    34,1
616    Sigma S.J. Przeds. Inwestycyjno – Budowlane    Katowice    34
617    Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A.    Warszawa    34
618    ROLNYVIK Sp. z o.o.    Barciany    33,9
619    EKO-FOL J.Ł.T. Bugaj S.J.    Podłęże    33,9
620    Zakład Robót Antykorozyjnych I Termoizolacyjnych Itaco Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    33,9
621    Eurocash Franczyza Sp. z o.o.    Komorniki    33,9
622    Farm – Serwis Sp. z o.o.    Łódź    33,8
623    Kancelaria Notarialna Wojciech Jacek Kamiński, Beata Baranowska-Seweryn Sp. P.    Wrocław    33,8
624    GMINNA SP-NIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W KOSTRZYNIE WLKP    Kostrzyn    33,8
625    ŁANPOL Sp. z o.o.    Ruja    33,8
626    M – STUDIO S.J.    Wrocław    33,7
627    J. A. Gąska S.J.    Jerzmanowice    33,7
628    Miller, Canfield, W. Babicki A. Chełchowski i Wspólnicy S.K.    Gdynia    33,7
629    FCH Sp. z o.o.    Koszalin    33,7
630    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kluczewie    Kluczewo    33,7
631    Ubezpieczenia Plus Sp. z o.o.    Gdańsk    33,6
632    Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości    Kraków    33,6
633    Schavemaker Invest Sp. z o.o.    Kąty Wrocławskie    33,6
634    HAGEMANN S.J.    Kowary    33,5
635    PPU CZA-TA W. Kelm; M. Niciak S.J.    Piotrków Trybunalski    33,5
636    Triada – Dom S.J.    Trzebnica    33,5
637    GÓRAŻDŻE CEMENT S.A.    Chorula    33,4
638    Yaapol Sp. z o.o.    Warszawa    33,4
639    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    33,4
640    Minsbud S.J.    Marki    33,4
641    Funk International Polska Sp. z o.o.    Warszawa    33,3
642    Awima S.J.    Józefów    33,3
643    Kujawska Grupa Producentów Warzywa Groblewskich Sp. z o.o.    Inowrocław    33,2
644    Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś S.J.    Oława    33,2
645    Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J.    Skarbimierz Osiedle    33,2
646    Przełom Górski i S-ka S.J.    Nowy Sącz    33,2
647    Bodzoń, Krzanowski – Lekarska Spółka Partnerska    Kraków    33,1
648    Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno Inżynieryjnych Instal S. Dziewiński, A. Adamczyk S.J.    Człuchów    33,1
649    Esswell International LTD Sp. z o.o.    Świecie    33,1
650    PND Futura S.J.    Wrocław    33,1
651    Oxford Educational Sp. z o.o.    Słupsk    33,1
652    Wood Pak Sp. z o.o.    Bogusławice    33
653    Amest Sp. z o.o.    Warszawa    33
654    Reflex – Polska Sp. z o.o.    Wąbrzeźno    33
655    Finitouch Polska Sp. z o.o.    Poznań    33
656    Nowy Chełm Sp. z o.o. Przychodnia Lekarska    Gdańsk    33
657    Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    33
658    Inwestbud S.J.    Łomża    32,9
659    FFP Sp. z o.o.    Mogilno    32,9
660    Budnex Sp. z o.o. PUH    Gorzów Wielkopolski    32,9
661    Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    32,9
662    DUDOJĆ Sp. z o.o.    Koszalin    32,9
663    Brinkpol Sp. z o.o.    Topole    32,8
664    Łatała i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Kraków    32,8
665    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bógwidzach    Pleszew    32,8
666    Solec 22 Sp. z o.o.    Warszawa    32,8
667    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie    Rusocin    32,8
668    VGH Steel Trading S.A.    Krosno    32,7
669    Gospodarstwo Rolne Jazdon S.J.    Siedlec    32,7
670    Zakłady Przemysłu Odzieżowego OTIS Sp. z o.o.    Wrocław    32,7
671    Investco Sp. z o.o.    Warszawa    32,7
672    Outbox Sp. z o.o.    Warszawa    32,7
673    Nasza Willa Sp. z o.o.    Warszawa    32,6
674    Optimo Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    32,6
675    Bukorol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe    Bukowie    32,5
676    NORSKE SKOG POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    32,5
677    Telefony Podlaskie S.A.    Sokołów Podlaski    32,5
678    ROLGAT Sp. z o.o.    Piaseczno    32,5
679    Moda Media Sp. z o.o.    Świecie    32,5
680    Przedsiębiorstwo Budowlane Stalbet Sp. z o.o.    Wrocław    32,4
681    ROTHSCHILD POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    32,4
682    KTR – Polska Sp. z o.o.    Kraków    32,4
683    AMB Services Sp. z o.o.    Tuszyn    32,4
684    Schott Spółka Jawna    Częstochowa    32,4
685    Agencja Handlowa Sp. z o.o.    Czerwonak    32,4
686    Przeds. Handlowo – Budowlane Arispol S.J.    Świątniki Górne    32,4
687    CARBONEX Sp. z o.o.    Katowice    32,4
688    Dreamlab Onet.pl sp. z o.o.    Kraków    32,4
689    Kossacki Pack Sp. z o.o. Zakład Poligraficzny    Marki    32,4
690    Pro Publico Sp. z o.o.    Chełm    32,3
691    Alfa Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    32,3
692    Centrotech Adam Gola, Joachim Wolny Sp.J.    Strzelce Opolskie    32,2
693    Technologia I Styl Sp. z o.o.    Wrocław    32,2
694    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Burgrabice    32,2
695    Spółdzielnia Handlowo – Usługowa w Starych Babicach    Stare Babice    32,2
696    Sandra J. Zalewski i Spółka S.J.    Pogorzelica    32,1
697    Niwa Sp. z o.o.    Przekolno    32,1
698    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA IM. PRZYSZŁOŚĆ W WIEŚNICY    Wieśnica    32,1
699    CP Kelco Poland Sp. z o.o.    Poznań    32,1
700    Kaszuby Inwest Sp. z o.o.    Wejherowo    32,1
701    BIO KOSMETYKA S.J.    Wrocław    32,1
702    WYDAWNICTWO ZAMOJSKIE Sp. z o.o.    Zamość    32,1
703    Lemken Polska Sp. z o.o.    Dolice    32
704    UNIROLP Sp. z o.o.    Chełm    32
705    General Systems And Software (Poland) Limited Sp. z o.o.    Gdynia    32
706    Krakowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego KRAKBUD Sp. z o.o.    Kraków    32
707    Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.    Warszawa    32
708    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo    Lichnowy    32
709    OMC Motors Sp. z o.o.    Kraków    31,9
710    Elektryk S.J. PHU    Brzeziny    31,9
711    Balsax S.J.    Kłodzko    31,8
712    Gospodarstwo Rolne Elagra Sp. z o.o.    Zielęcin    31,8
713    Geo, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o.    Kraków    31,8
714    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce    Śrem    31,8
715    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    31,7
716    AGA S.J.    Gdynia    31,7
717    Machura Bros Corporation S.J.    Suchy Las    31,7
718    QUBUS HOTEL SYSTEM Sp. z o.o.    Wrocław    31,7
719    Sabała B. Gut-Mostowy, M. Furman S.J.    Zakopane    31,7
720    Buster S.J.    Inowrocław    31,7
721    KPMG Advisory Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Warszawa    31,7
722    VECTRA S.A.    Gdynia    31,7
723    Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II KRAKÓW – BALICE Sp. z o.o.    Balice    31,6
724    BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o.    Warszawa    31,6
725    Imperial Company CO Sp. z o.o.    Warszawa    31,6
726    Asseco Poland S.A.    Rzeszów    31,6
727    V-System Sp. z o.o. w likwidacji    Poznań    31,6
728    Matrax Invest Sp. z o.o.    Warszawa    31,6
729    Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.    Katowice    31,6
730    Zakład Mechaniczny Tomasz Kazimieruk, Józef Kazimieruk S.J.    Poznań    31,5
731    Zakład Piekarniczo – Cukierniczy S.J.    Piątnica Poduchowna    31,5
732    Sezam S.J.    Kraków    31,5
733    Aflofarm Fabryka Leków Sp. z o.o.    Ksawerów    31,4
734    STREAM SOFT Z.JASTRZĘBSKI, C.MIADZIOŁKO, D.CHOJNACKI, J.SZAFERSKI S.J.    Zielona Góra    31,4
735    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    31,4
736    PPHU LELONKIEWICZ S.J.    Zielęcice    31,4
737    Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.    Toruń    31,3
738    Super – Pol PHU     Leszno    31,3
739    Intercargo Inspection Sp. z o.o.    Warszawa    31,3
740    Klimpar S.J.    Wrocław    31,3
741    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga    Mełno    31,3
742    Derform Sp. J. Deręgowscy    Sady    31,3
743    ICN POLFA RZESZÓW S.A.    Rzeszów    31,3
744    Sleever International Sp. z o.o.    Wesoła    31,3
745    Astra Bis Sp. z o.o.    Wrocław    31,3
746    Program Sp. z o.o.    Warszawa    31,2
747    Kenbit Koenig i Wspólnicy S.J.    Warszawa    31,2
748    DDB Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    31,2
749    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej    Czerna    31,2
750    Kamix S.J. PPH    Gdynia    31,1
751    L+O International Insurance – Broker Sp. z o.o.    Radom    31,1
752    TELDAT S.J.    Bydgoszcz    31,1
753    Pragma Inkaso S.A.    Tarnowskie Góry    31,1
754    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie    Wronin    31,1
755    Narzędziownia AG Mirosław Rutkowski S.J.    Ostrowiec Świętokrzyski    31
756    Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma    Wojnowice    31
757    Prospector Grupa Konsultingowa Sp. z o.o.    Warszawa    31
758    Direx S.J.    Sulejówek    31
759    Demps Sp. z o.o. S.K.    Gdańsk    30,9
760    Inwestor Sp. z o.o. Biuro Strategiczno – Kapitałowe    Szczecin    30,9
761    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej    Bielsk Podlaski    30,9
762    Skalski i Grzybowski S.J.    Warszawa    30,9
763    PPH Batkiewicz S.J. Produkcja Pasmanterii M.J.G. Batkiewicz    Nowy Targ    30,9
764    Anelpol II S.J. PPUH    Ogrodzieniec    30,9
765    Wielkopolska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.    Poznań    30,9
766    Agro – Lawi Sp. z o.o.    Malbork    30,8
767    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kazin    30,8
768    PIEKARNIA MIMA S.J. M. Sikora, M. Janowski    Ostrów Wielkopolski    30,8
769    Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.    Warszawa    30,8
770    Alchem S.J.    Świecie    30,7
771    Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o.    Świdnica    30,7
772    Kwiat System Ociepleń S.J.    Warszawa    30,7
773    Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o.    Krzywiczyny    30,7
774    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia    Czernica    30,6
775    Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.    Tarnów    30,6
776    TKP S.A.    Gliwice    30,6
777    Novo – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    30,6
778    SOLVAY CHEMIA Sp. z o.o.    Warszawa    30,6
779    NOWY ŚWIAT S.A. Centrum Bankowo Finansowe    Warszawa    30,6
780    FRILI PROPERTIES POLSKA Sp. z o.o.    Leszno    30,6
781    GFA Sp. z o.o.    Gdańsk    30,5
782    GORGIEL Zakład Produkcji MateriaŁów Instalacyjnych    Wolsztyn    30,5
783    FALKON G.SOKÓŁ I S-KA – S.J.    Sosnowiec    30,5
784    Megasystem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych     Kraków    30,5
785    Nauta Turbo Sp. z o.o. PPUH    Gdynia    30,5
786    WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII I INNOWACJI w Lublinie    Lublin    30,4
787    Stadlbauer Sp. z o.o.    Warszawa    30,4
788    HCS 2 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Wrocław    30,4
789    Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych PRZYJAŹŃ S.A.    Płock    30,4
790    Gospdarstwo Rybackie SIEMIEŃ Sp. z o.o.    Siemień    30,4
791    POLNORD S.A.    Gdynia    30,3
792    Demuth Alfa Sp. z o.o. Bydgoszcz S.K.A.    Gdańsk    30,3
793    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie    Sułków    30,3
794    Hagmed S.J. Zakład Tworzyw Sztucznych    Rawa Mazowiecka    30,3
795    KATO LABS Sp. z o.o.    Warszawa    30,2
796    Nasza Klasa Sp. z o.o.    Wrocław    30,2
797    Biopoint S.J.    Stawiguda    30,2
798    KANCELARIA PRAWNA LEXUS M. BOBOLEWSKI I SPÓŁKA, SPÓŁKA KOMANDYTOWA    Wrocław    30,2
799    Rol – Plant Sp. z o.o.    Rąbino    30,2
800    Germains Seed Technology Sp. z o.o.    Bugaj    30,1
801    Italian Hause Sp. z o.o.    Lublin    30,1
802    KAMA S.J.    Wasilków    30,1
803    Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    30,1
804    Grupa Biznes Polska – Wnorowski i Wspólnicy S.J.    Wysokie Mazowieckie    30,1
805    Pneumatig S.J.    Gdynia    30,1
806    Kamienna Sp. z o.o.    Chojna    30
807    Zakład Usług Budowlanych Budmel S.J.    Stryków    30
808    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    30
809    Micon Sp. z o.o.    Katowice    30
810    Inox Instal S.J. PPUH    Brzesko    29,9
811    Wapps S.J.     Chorzów    29,9
812    Vac Aero Kalisz Sp. z o.o.    Kalisz    29,9
813    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier    Belęcin    29,9
814    Przeds. Rolno – Handlowe Zajączkowo Sp. z o.o.    Kobylnica    29,9
815    Leithäuser Polska Sp. z o.o.    Leszno    29,8
816    GALIA S.A.    Dąbrowa Górnicza    29,8
817    ZPR Agroprod Sp. z o.o.    Wierzbnik    29,8
818    WIERZYCIEL S.A.    Mikołów    29,8
819    Masiota i Wspólnicy Adwokacka sp.p.    Poznań    29,8
820    PONT-PROJEKT Sp. z o.o.    Gdańsk    29,8
821    Spółdzielnia Mieszkaniowa Śnieżka    Kraków    29,7
822    Jastimpex Sp. z o.o.    Jastrowie    29,7
823    Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o.    Frączków    29,7
824    PROMAG Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE    Żelisławice    29,7
825    FAL – BRUK B.B.Z. Falenta S.J.    Warszawa    29,7
826    Caterpillar Logistics Services Polska Sp. z o.o.    Ożarów Mazowiecki    29,7
827    Capitol Łapaj S.J.    Zawiercie    29,6
828    Myoni Sp. z o.o.    Warszawa    29,6
829    Radionika Sp. z o.o.    Kraków    29,6
830    NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.    Gliwice    29,6
831    CD Słodczyk Sp. z o.o.    Warszawa    29,6
832    Otwarty Rynek Elektroniczny S.A.    Warszawa    29,5
833    Dąstal Dądela Sp.J.    Rędziny    29,5
834    Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Dekoracji Sp. z o.o.    Kraków    29,5
835    Hollywood S.J. PHU    Sierpc    29,5
836    Eskulap Sp. z o.o.    Kudowa-Zdrój    29,5
837    Conscious Food Generation Sp. z o.o.    Warszawa    29,4
838    Dorem Sp. z o.o.    Warszawa    29,4
839    Fast Finance S.A.    Wrocław    29,4
840    Dobre Domy Flak & Abramowicz Sp. z o.o. Pracownia Projektowa    Wrocław    29,4
841    PORT CONSULTANTS JACEK PARYSEK I PAWEŁ PARYSEK S.J.    Gdynia    29,4
842    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie    Opalenica    29,4
843    TOS Gdynia Sp. z o.o.    Gdynia    29,4
844    ASBUD PIASECZNO Sp. z o.o.    Warszawa    29,4
845    ARCHICENTER – K. DOBROWOLSKI, T. MYSZKOWSKI I S – KA S.J.    Kraków    29,3
846    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu    Śmigiel    29,3
847    MOTOZBYT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe    Tomaszów Lubelski    29,3
848    Sappi Europe (Polska) Sp. z o.o.    Warszawa    29,3
849    Hot Company Sp. z o.o.    Wrocław    29,3
850    Kub Farm Sp. z o.o.    Warnice    29,2
851    Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym Sp. z o.o.    Starachowice    29,2
852    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rudnik    29,2
853    Krzysztof Czajczyk I Dariusz Czajczyk S.J.    Mogilany    29,2
854    SPOŁEM PSS w Piasecznie    Piaseczno    29,2
855    Nest Sp. z o.o.    Łódź    29,2
856    B.M.J. Barbara Wysocka, Marian Wysocki S.J.    Piła    29,2
857    MMCC Polska Dariusz Muszyński Grażyna Jaworska – S.J.    Wrocław    29,2
858    ECO – Classic Sp. z o.o.    Warszawa    29,2
859    Mera Pnefal Sp. z o.o.    Warszawa    29,1
860    Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J.    Bydgoszcz    29,1
861    KULIKOWSKA I KULIKOWSKI S.J.    Warszawa    29,1
862    Chajec, Don – Siemion & Żyto sp.k.    Warszawa    29,1
863    Plastem S.J.    Zduńska Wola    29,1
864    Zakład Sprzątania Placów i Ulic S.J.    Poznań    29,1
865    GD Poland Investments Sp. z o.o.    Wólka Kosowska    29,1
866    Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A.    Wrocław    29,1
867    Drukarnia TIR S.J.    Wrocław    29
868    Energa Elektrownie Wiatrowe Sp. z o.o.    Słupsk    29
869    Austria Card Polska Sp. z o.o.    Warszawa    29
870    Bazar Przytesko C&K Śliwa S.J.    Starogard Gdański    29
871    Klimek I Kluś S.J.    Lesznowola    29
872    HOLCIM POLSKA Sp. z o.o.    Wrocław    29
873    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce    Olszewka    28,9
874    Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o.    Police    28,9
875    Zakład Utylizacyjny sp. z o.o.    Gdańsk    28,9
876    Jacek Dudek Telnet S.K.A.    Wrocław    28,9
877    Run – Farm Sp. z o.o.    Barlinek    28,9
878    Farmer Sp. z o.o.    Lipka    28,9
879    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat    Dobrzyca    28,9
880    MAG-KRAK A. I R. Pluta, B. I J. Twardosz – S.J.    Kraków    28,9
881    CERACO UBP Sp. z o.o.    Warszawa    28,9
882    Borysowski & Spółka S.J.    Dziekanów Leśny    28,9
883    Ekocentrum – Wrocławski Ośrodek Usług Ekologicznych Sp. z o.o.    Wrocław    28,8
884    TOM – BUD I Sp. z o.o.    Oleśnica    28,8
885    Kolmech Sp. z o.o.    Dziergowice    28,8
886    CEZAL S.A.    Olsztyn    28,8
887    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie    Sieraków    28,8
888    Kancelaria Prawna I. Korczyńska i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Wrocław    28,8
889    Inwen Paweł Ćwierzyński, Marek Kowalski, Marian Słowik – Spółka Jawna    Piastów    28,8
890    MIK Małgorzata Grabowska    Ciechanów    28,7
891    Argaz S.J.    Lublin    28,7
892    Rafa Sp. z o.o.    Krotoszyn    28,7
893    Krat – Met S.J.    Kobylnica    28,7
894    Biko – Serwis S.J.    Chęciny    28,7
895    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    28,6
896    Biuro Inżynierii Transportu – Pracownie Projektowe Cejrowski & Krych S.J.    Poznań    28,6
897    GOSPODARSTWO ROLNE RĘDZINA Sp. z o.o.    Wieszyno    28,6
898    Firma Kowal S.J.    Świątniki Górne    28,6
899    Victor Investments Sp. z o.o.    Warszawa    28,6
900    Strategia Doradztwo Komunikacja Sp. z o.o.    Kraków    28,6
901    Kancelaria Radcowska Chmaj I Wspólnicy Spółka Komandytowa    Warszawa    28,6
902    VIA4 S.A.    Mysłowice    28,5
903    Przeds. Usług Komunalno – Transportowych Vikom S.J.    Poznań    28,5
904    Moderator Sp. z o.o. Biuro Obsługi Nieruchomości    Bydgoszcz    28,5
905    PUH LOBO Sp. z o.o.    Poznań    28,4
906    Dolnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.    Wrocław    28,4
907    Covebo Work Office Sp. z o.o.    Opole    28,4
908    Vimar S.J.    Warszawa    28,4
909    SATEL Sp. z o.o.    Gdańsk    28,4
910    Iron Tower Investment Paweł Wieczorkiewicz Sp. Komandytowo – Akcyjna    Poznań    28,4
911    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo    Września    28,4
912    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Stroszkach    Nekla    28,4
913    Reumed Sp. z o.o.    Lublin    28,4
914    BRE Wealth Management S.A.    Warszawa    28,4
915    Procan Logistyka Sp. z o.o. S.K.    Zakrzewo    28,4
916    Agro – Technika S.A.    Ząbki    28,4
917    J. Radzikowska, J. Bartoszek S.J.    Lublin    28,4
918    ACRYLEX S.J. Ewa Rychert i Piotr Rychert    Goręczyno    28,3
919    Awena S.J.    Komorów    28,3
920    ESTAKADA.PL Sp. z o.o. Instytut Edukacji Interaktywnej    Warszawa    28,3
921    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    28,3
922    Interdruk Bis 2 S.J.    Katowice    28,3
923    Młyn Sp. z o.o.    Dargomyśl    28,2
924    AUTO – HAK S.J. PPUH    Słupsk    28,2
925    Zakład Rolno Przemysłowy Sp. z o.o.    Bukowo    28,2
926    Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta Sp. z o.o.    Gdańsk    28,2
927    Asta – Net Małdziński, Ryczek S.J.    Piła    28,2
928    Sulima Sp. z o.o.    Warszawa    28,2
929    Bioraj Sp. z o.o.    Karolew    28,2
930    CCR Polska Sp. z o.o.    Warszawa    28,2
931    Zetrom Sp. z o.o.    Warszawa    28,2
932    GG Trading S.J.    Warszawa    28,1
933    Kaja S.J.    Bońki    28,1
934    Watkowice Sp. z o.o.    Ryjewo    28,1
935    EKOLA Organizacja Odzysku Odpadów i Opakowań S.A.    Gdańsk    28,1
936    IPO Doradztwo Strategiczne S.A.    Warszawa    28,1
937    ELEKS S.J.    Warszawa    28
938    Deutsche Plasser Bahnbaumaschinen Gmbh Oddział W Polsce    Wrocław    28
939    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin    Białośliwie    28
940    Kem-Form Woźniak,Giemza,Płonka S.J.    Bielsko-Biała    28
941    Wierzbowski Eversheds Sp. Komandytowa    Warszawa    28
942    MILART Sp. z o.o.    Wrocław    28
943    Carrier Rental Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    28
944    LEO BURNETT Sp. z o.o.    Warszawa    28
945    Warmus Investment Sp. z o.o.    Raszyn    27,9
946    Patpol Kancelaria Patentowa Sp. z o.o.    Warszawa    27,9
947    W & W E.l.f. Wyleżuch S.J.    Tychy    27,9
948    BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Warszawa    27,9
949    Rolpod Sp. z o.o.    Straszyn    27,9
950    Hemag H.Guziak S.J.    Kraków    27,9
951    VINDEXUS S.A. Giełda Praw Majątkowych    Warszawa    27,8
952    Materna Communications Sp. z o.o.    Warszawa    27,8
953    ENIX Z. Łazarski i A. Gawriłow S.J.    Kraków    27,8
954    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niemodlin    27,8
955    Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.    Kraków    27,8
956    Kancelaria Prawna Raven – Krupa & Stańko Spółka Komandytowa    Wrocław    27,8
957    RADMIN S.J. Wilczyńscy i Mąkosa    Radom    27,8
958    CECHINI S.J. Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych    Krynica-Zdrój    27,8
959    PROINS S.A.    Kraków    27,8
960    PHU Eltus S.J.    Niemcza    27,8
961    Schiedel Sp. z o.o.    Opole    27,8
962    SCHOLAR Sp. z o.o. Wydawnictwo Naukowe    Warszawa    27,8
963    Madrox S.J.    Stojadła    27,8
964    Zakład Produkcji Rolnej Miropasz M.wiczyński sp. j.    Grójec    27,7
965    Rolmix Sp. z o.o.    Zakrzewo    27,7
966    Ideal Partner S.J.    Choroszcz    27,7
967    Przedsiębiorsywo Budownictwa Specjalistycznego Włodzimierz Olszewski S.J.    Sławno    27,7
968    Trusiewicz Siwko Kancelaria Prawna Radców Prawnych Spółka Partnerska    Warszawa    27,7
969    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wronki    27,7
970    Maxbud S.J.    Luboń    27,7
971    Vattenfall Energy Trading Sp. z o.o.    Warszawa    27,7
972    CBRE Global Investors Poland Sp. z o.o.    Warszawa    27,7
973    Clarena Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Wilczyce    27,7
974    Hylmet S.J. ZPHU    Plaskosz    27,6
975    Eolica Połczyno Sp. z o.o.    Gdańsk    27,6
976    Zamkon-Arma-Pomp Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    27,6
977    Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A.    Kraków    27,6
978    Profis S.J.    Klembów    27,6
979    PW VET-AGRO Sp. z o.o.    Lublin    27,6
980    Atut Sp. z o.o. PPHU    Katowice    27,6
981    Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Lipiński i Mandrela S.J.    Szklarska Poręba    27,6
982    SAGRA TECHNOLOGY Sp. z o.o.    Szczecin    27,6
983    Przeds. Instalacji Elektrycznych S.J.    Łomża    27,6
984    Ultimo Sp. z o.o.    Wrocław    27,6
985    Grand Investment Polska Sp. z o.o.    Świecie    27,5
986    King Tony Polska S.J.    Komorniki    27,5
987    P.U.H.P. INST-GAZ,M.KASZTELAN,J.NAWRACAŁA,S.JAŁOWIECKI S.J.    Jaskrów    27,5
988    P.R.L. Sp. z o.o.    Wrocław    27,5
989    Bankomat Service Sp. z o.o.    Warszawa    27,5
990    4 Kolory Idea Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Łódź    27,5
991    JOTT JOANNA I LEONARD PIERACCY S.J.    Szczecin    27,5
992    Madro Kraków Sp. z o.o.    Niepołomice    27,5
993    Warsfoll Zyśk, Tarnowicz S.J.    Warszawa    27,5
994    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Branice    27,5
995    GATX Rail Poland Sp. z o.o.    Warszawa    27,5
996    AGROMYŚL MYŚLIBÓRZ Sp. z o.o.    Golenice    27,5
997    Bekaert Poland Sp. z o.o.    Warszawa    27,5
998    Noble Securities S.A.    Kraków    27,4
999    W. Marcinkowski Binneschifffahrtsgesellschaft MbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce    Oława    27,4
1000    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    27,4
 

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2008-2010 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *