Gepardy Biznesu 2011 przemysłu elektromaszynowego

Image
ImageWśród 1027 firm przemysłu elektromaszynowego w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa: Bea – Polska Elektrotechnika i Automatyzacja Sp. z o.o., Pfisterer Sp. z o.o.  oraz SKA Polska Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm,  których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w okresie marzec 2009  – marzec 2011 w maju  2012 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2010 miały każdego roku przynajmniej  500 tysięcy  zł przychodów, wykazywały zysk netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.  Znalazła 28 284 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010 i 2011.
 
Wartość  rynkową  28 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010 i 2011 policzyliśmy przez  porównanie ich wyników  do wycen  spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Od lutego 2012 r. do wycen stosujemy dwa podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto i  Cena/Wartości księgowej takie same dla wszystkich branży, liczone przez analityków Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Przyjęcie średnich wskaźników dla wszystkich spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych  pozwoli uniknąć "szalonych" wycen, np.  przy wskaźniku C/Z na poziomie 405,5, jaki w marcu 2010 r. wyskoczył dla branży producentów materiałów budowlanych.
 
GPW podaje tylko wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu  wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wcześniej do wycen stosowaliśmy trzy podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto, Cena/Wartości księgowej i Cena/Przepływów gotówkowych dla  12 branży, liczone przez analityków „Rzeczpospolitej”. 
 
Zmiana metodologii liczenia wartości rynkowej spowodowała zmniejszenie wartości rynkowej dużej grupy firm. Związane jest to między innymi z tym, że jeden wskaźnik C/Z dla wszystkich branży jest w przypadku niektórych branży znacznie niższy. Na przykład dla branży producentów materiałów budowlanych wyniósł 405,5, a średni dla wszystkich branży to tyko 20,79.
 
 
Firmy, których wartość rynkowa była wyższa niż  250 mln  zł, uznajemy za Potęgi Biznesu 2011 i mogą otrzymać nagrodę – Buławę Biznesu jak dla hetmanów biznesu. 
 
Po zmianie metodologii liczba firm, które zasługują na tytuł Potęga Biznesu 2010, zmniejszyła się o połowę – z 1406 do 762.
 
Według analityków GPW w marcu 2011 r. wskaźnik C/Z wyniósł  15,86, a C/WK – 1,61. 
 
Wartość księgowa to suma zysku netto i kapitału własnego.
Bierzemy pod uwagę wskaźniki z marca  dlatego, że do końca marca spółki giełdowe zwykle podają wyniki finansowe za poprzedni rok, inwestorzy je znają i na ich podstawie dokonują wycen firm.
 
Taki sposób wyceny dużej liczby firm w 2005 r. opracował Jerzy Krajewski, dyrektor Instytut Nowoczesnego Biznesu. 
 
Ranking Potęgi Biznesu 2010 wygrała spółka Kulczyk Holding z siedzibą w Warszawie, która została wyceniona na 50,4 mld zł. W marcu 2011 r. jej wartość rynkowa znacznie spadła do 12,2 mld zł. 
 
Jak doszliśmy do tak olbrzymich wartości tej spółki?
 
W 2009 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  10,6 mln zł,
zysk netto:  4 179,8 mln zł,
amortyzacja: 1,1 mln zł,
kapitał własny: 4 807 mln zł.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.

C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  4 179,8 mln zł  pomnożony  przez 20,79 dał wycenę firmy w marcu 2010 r. na poziomie  86 897,6 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2010 r. – 13 929,5 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 100 827 mln zł,  a średnia  50 413,5 zł.
 
 
Natomiast rok później w 2010 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  9,5 mln zł,
zysk netto:  932,5 mln zł,
amortyzacja: 1,5 mln zł,
kapitał własny:  4 986,5 mln zł.

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.

C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  932,5 mln zł  pomnożony  przez  15,86 dał wycenę firmy w marcu 2011 r. na poziomie  14 790 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2011 r. – 9 529,6 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 24 319,7 mln zł,  a średnia  12 159,8 mln zł.
 
Tę średnią przyjmujemy jako wartość rynkową  Kulczyk Holding SA w końcu marca 2011 r. 
 
Olbrzymi spadek wyceny Kulczyk Holding wziął się stąd, że jej zysk w 2010 r. był znacznie niższy niż w 2009 r. Istotne było też, że spółka wytransferowała gdzieś olbrzymi zysk za 2009 r.  Nie powiększył on bowiem jej kapitału własnego.
 
Podobnie program Excel policzył wartość rynkową 28 284 innych firm, wybranych spośród 60 tysięcy, i jej dynamikę. Spośród nich 20 490 zasługuje na tytuł Gepard Biznesu 2011, a pozostałe 8 tysięcy nie spełniają naszych kryteriów.  Wartość rynkowa ponad 6 tys. firm spadła w podanym okresie, niektórych nawet ponad 90 proc. Informacje o nich również publikujemy. 
 
Wśród 1027 firm przemysłu elektromaszynowego w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa Bea – Polska Elektrotechnika i Automatyzacja Sp. z o.o., Pfisterer Sp. z o.o.     oraz SKA Polska Sp. z o.o.
 
 W branży przemysł elektromaszynowy na tytuł Gepard Biznesu 2011 zasługują 742 firmy.
 
Gepardy Biznesu 2011  przemysłu elektromaszynowego
 
 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2011 w proc. 

 

1    Bea – Polska Elektrotechnika i Automatyzacja Sp. z o.o.    Wrocław    10162
2    Pfisterer Sp. z o.o.    Piotrówek    3150
3    SKA Polska Sp. z o.o.    Warszawa    2090
4    Metertest Sp. z o.o.    Świdnica    1937
5    WIKPOL Sp. z o.o.    Motycz    1670
6    Cassioli Polska Sp. z o.o.    Łódź    1352
7    NSS Sp. z o.o.    Szczecin    1326
8    DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o.    Jelenia Góra    1298
9    IS – POLSKA Sp. z o.o.    Jawor    1271
10    Magna Ntp Budowa Maszyn Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    1249
11    MARTRUCK Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    1210
12    MIROMETR Sp. z o.o.    Bażanowice    1198
13    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    1168
14    PONAR SILESIA S.A.    Łaziska Górne    1165
15    TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A.    Toruń    987
16    ULTER-SPORT Sp. z o.o.    Węgierska Górka    952
17    Ariel S.J.    Poznań    828
18    Polkar Warmia Sp. z o.o.    Młynary    769
19    Oticon Polska Production Sp. z o.o.    Mierzyn    742
20    TR – Poland Sp. z o.o.    Lipiany    738
21    MW LUBLIN Sp. z o.o.    Lublin    732
22    PREMAG Sp. z o.o. PPHU    Wrocław    730
23    Bruker Polska Sp. z o.o.    Poznań    665
24    INWAP Sp. z o.o.    Brzeg    653
25    PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE BOCAR Sp. z o.o.    Korwinów    631
26    HaweTelekom Sp. z o.o.    Legnica    621
27    EMIO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe    Wrocław    618
28    TRW Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    569
29    CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o.    Krapkowice    558
30    FA Krosno S.A.    Krosno    547
31    PPH MANDAM Sp. z o.o.    Gliwice    527
32    AG – Projekt S.J.    Wrocław    526
33    Mechanika Maszyn I Urządzeń Rolniczych M-Rol Paweł Zawidzki, Michał Zawidzki Spółka Jawna    Odolanów    516
34    Testmer Warszawa S.A.    Reguły    515
35    DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.    Namysłów    492
36    Ekologiczna Inżynieria Środowiska Eko – Tech Sp. z o.o.    Poznań    485
37    Airstal Sp. z o.o.    Jordanów    478
38    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    476
39    Przedsiębiorstwo Pastuszko Sp. z o.o.    Chwaszczyno    472
40    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    465
41    BROEN – ZAWGAZ Sp. z o.o.    Suchy Las    465
42    Computer Group Pakt S.J.    Warszawa    462
43    TWELVE ELECTRIC Sp. z o.o.    Warszawa    455
44    KIEL – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    448
45    Creuzet Polska Sp. z o.o.    Sędziszów Małopolski    445
46    Inter – Flora Sp. z o.o.    Wrocław    442
47    Precyzja Technik Sp. z o.o.    Bydgoszcz    439
48    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    431
49    PLANMARINE Sp. z o.o.    Kościan    431
50    Zorin Sp. z o.o.    Gołuski    424
51    BCC Polska Sp. z o.o.    Nowa Sól    422
52    Agencja Inwestycyjna FB-Mont S.J.    Kalisz    421
53    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    419
54    Sogewalot Sp. z o.o.    Krzemieniewo    407
55    Koga Sp. z o.o.    Miastko    403
56    Mikron Sp. z o.o.    Wrocław    403
57    PPU UNION Sp. z o.o.    Gdańsk    400
58    Investech Sp. z o.o.    Warszawa    399
59    INSTALCOMPACT Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    397
60    Federal Mogul Gorzyce S.A.    Gorzyce    396
61    Lacroix Electronics Sp. z o.o.    Kwidzyn    393
62    Zem Swarzędz Sp. z o.o.    Swarzędz    383
63    ZPHU Szron S.J.    Łódź    382
64    PPH Aro Karoń S.J.    Częstochowa    381
65    Spot – Light Sp. z o.o.    Cisek    379
66    TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o.    Polkowice    374
67    PPHU FUDIM – POLMO Sp. z o.o.    Dopiewo    368
68    PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień S.J.    Wysocko Wielkie    368
69    Eaton Automotive Components Sp. z o.o.    Tczew    362
70    Valeo Autosystemy Sp. z o.o.    Skawina    358
71    DBW – POLSKA Sp. z o.o.    Cigacice    357
72    Zakład Usług Sieciowych SIGMA S.J. Bednarek    Kraków    357
73    METALCHEM WARSZAWA S.A.    Warszawa    356
74    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych WUKO S.A.    Łódź    355
75    Halogen Light Tech Sp. z o.o.    Głuchołazy    355
76    TI POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    352
77    NORLYS Sp. z o.o.    Nowy Sącz    351
78    Makowscy S.J.    Rawa Mazowiecka    350
79    HYDRO-NAVAL ADKONIS, MICHAŁEK, SOBKÓW – S.J.    Słupsk    349
80    Spółdzielnia Pracy    Zgorzelec    348
81    CANEXPOL Sp. z o.o.    Komorowo    346
82    ECO INSTAL Sp. z o.o.    Poznań    346
83    Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o.    Lublin    345
84    Lightnet Sp. z o.o.    Kobiernice    337
85    SDK Sp. z o.o.    Ostróda    336
86    Dofamot Sp. z o.o. PPH    Wałbrzych    336
87    Sunex S.A.    Racibórz    331
88    Macro Molds Polska Sp. z o.o.    Tychy    331
89    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    330
90    Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o.    Kraków    329
91    Meinert Sp. z o.o.    Jelenia Góra    326
92    Kaufmann Sp. z o.o.    Rypin    324
93    R.P. Europe Sp. z o.o.    Kraków    324
94    Radionika Sp. z o.o.    Kraków    323
95    SORELPOL Sp. z o.o.    Warszawa    321
96    Wika Polska S.A.    Włocławek    318
97    Maszyny Górnicze – Serwis Sp. z o.o.    Polkowice    318
98    Sunnyline Computer Products Poland Sp. z o.o.    Przeźmierowo    312
99    Lumotech Poland Sp. z o.o.    Wólka    308
100    HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    304
101    Centrum Hydrauliki Otto Hennlich Sp. z o.o.    Bytom    304
102    Przedsiębiorstwo Budowy Maszyn Drogowych S.A.    Wrocław    298
103    KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.    Mielec    298
104    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    298
105    Coffee Service J.V. Sp. z o.o.    Warszawa    296
106    General Air Services Sp. z o.o.    Warszawa    287
107    Magna Automotive Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    286
108    DTW Sp. z o.o.    Zabierzów    281
109    PPU Magnet Sp. z o.o.    Niestępowo    279
110    Elektra Spółdzielnia Pracy     Gdynia    279
111    Eurotrafo Sp. z o.o.    Skierniewice    274
112    Technix Woźniacki I Wspólnicy sp.j.    Stalowa Wola    274
113    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    273
114    Ekomex M.& Ł. Pilśniak S.J.    Panki    273
115    FEDERAL MOGUL BIMET S.A.    Gdańsk    272
116    MALBO Sp. z o.o.    Wrocław    271
117    Specjalistyczne Przeds. Instalacji Alarmowych Ameral Sp. z o.o.    Poznań    271
118    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    269
119    PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.    Piła    268
120    Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.    Brześć Kujawski    267
121    Rex – Pol Sp. z o.o.    Chorzów    264
122    Inel Sp. z o.o. Przeds. Informatyczno – Elektroniczne    Gdańsk    260
123    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.    Warszawa    259
124    Ice Group Sp. z o.o.    Rybnik    259
125    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    257
126    S.P.2.1 Polska Sp. z o.o.    Jelenia Góra    257
127    HSK-DATA LTD Sp. z o.o.    Kraków    256
128    Zakłady Kablowe BITNER – Celina Bitner    Kraków    255
129    ARGO Sp. z o.o.    Białystok    255
130    Elgama Sp. z o.o. Systemy Pomiarowe     Świdnica    255
131    PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    253
132    Horus – Energia Sp. z o.o. PPUH    Sulejówek    250
133    FADROMA Development Sp. z o.o.    Wrocław    250
134    Vrystal Traktor Sp. z o.o.    Sieradz    250
135    BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J.    Augustów    247
136    Segepo – Refa Sp. z o.o.    Świebodzice    247
137    Inmet Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe    Mikołów    246
138    DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.    Gdynia    245
139    Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o.    Gdańsk    245
140    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    244
141    Fabryka Maszyn BUMAR – KOSZALIN S.A.    Koszalin    243
142    Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o. PPUH    Mielec    241
143    Adeo Screen Sp. z o.o.    Złotoryja    241
144    Producent Tłumików Edex Płocharz, Kowalski S.J.    Ostrów Wielkopolski    240
145    ELEKTROINSTAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Energetyki    Raciąż    239
146    ALU INTERNATIONAL – SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdańsk    237
147    Teknia Rzeszów S.A.    Rzeszów    234
148    PW Arkton Sp. z o.o.    Leszno    233
149    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    232
150    Garos Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    232
151    Eugen Meller Sp. z o.o.    Białogard    231
152    GEDIA POLAND Sp. z o.o.    Nowa Sól    228
153    Shim – Pol S.J.    Izabelin    228
154    APATOR METRIX S.A.    Tczew    226
155    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    224
156    ABB Entrelec Sp. z o.o.    Nowa Wieś Lęborska    223
157    CRIST SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdynia    223
158    Vidis S.A.    Wrocław    222
159    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    220
160    TUGEB POLBUD Sp. z o.o.    Sławoszowice    220
161    Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    219
162    GIPO Sp. z o.o.    Koszalin    216
163    LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych    Lublin    215
164    Unirol S.J.    Borek Wielkopolski    213
165    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    211
166    EC Electronics Sp. z o.o.    Kraków    210
167    Partner Systems Sp. z o.o.    Człuchów    210
168    Codimex Sp. z o.o.    Warszawa    209
169    Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.    Brzeg    209
170    VTS Sp. z o.o.    Gdynia    209
171    Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Nowa Sól    209
172    TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów    Milicz    208
173    Model ART Sp. z o.o.    Ostróda    208
174    Berling S.A.    Warszawa    208
175    HYDRO – VACUUM S.A.    Grudziądz    205
176    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    205
177    Miflex – Masz Sp. z o.o.    Kutno    205
178    MKK-Technika Filtracji Sp. z o.o.    Kruszewnia    205
179    TREPKO Sp. z o.o.    Gniezno    203
180    PW i Usług Akumulatorowych Akuserwis Sp. z o.o.    Luboń    202
181    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    201
182    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    201
183    Saga S.J.    Teresin    201
184    BKT Elektronik    Bydgoszcz    200
185    Powozy Konne Henryk Glinkowski S.J.    Sikorzyn    199
186    Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o.    Nowa Sól    198
187    Alltech Sp. z o.o.    Kartoszyno    198
188    PC – Factory S.A.    Warszawa    197
189    Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o.    Żmigród    197
190    Jenox Akumulatory Sp. z o.o.    Chodzież    196
191    Elica Group Polska Sp. z o.o.    Jelcz-Laskowice    196
192    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    194
193    I.K.A. – Technik Sp. z o.o.    Kraków    194
194    SKK Sp. z o.o.     Puck    193
195    Aluteam Polska Sp. z o.o.    Biała Podlaska    193
196    Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o.    Stryków    192
197    Jar – Met S.J.    Węgrów    192
198    Mera Bellows Sp. z o.o.    Wiązowna    191
199    PAS Polska Sp. z o.o.    Opalenica    191
200    Luxan – Inżynieria Oświetlenia Sp. z o.o.    Długołęka    191
201    Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J.    Rzeszów    191
202    Promax Sp. z o.o.    Polkowice    190
203    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    189
204    Raptor Sp. z o.o.    Białystok    189
205    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    188
206    KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    188
207    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    187
208    KIMBALL ELECTRONICS POLAND Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    186
209    ALTER S.A.    Tarnowo Podgórne    185
210    Sirocco Polska Sp. z o.o.    Zabrze    185
211    GSM-MOTION Sp. z o.o. S.K.    Krzywiń    185
212    Zakład Produkcjo – Remontowy Rem-Suw Sp. z o.o.    Bydgoszcz    184
213    PPHP ŚFUP SERVIS Sp. z o.o.    Świdnica    182
214    Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.    Bydgoszcz    182
215    Metalpol Sp. z o.o.    Mielec    181
216    AUTO – HAK S.J. PPUH    Słupsk    180
217    Elsteel – Poland Sp. z o.o.    Ozimek    180
218    SINTUR Sp. z o.o.    Turek    178
219    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    177
220    Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o.    Strzegom    177
221    Emka Sp. z o.o.    Strzebielino    177
222    SUTCO – POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    176
223    Termik Sp. z o.o.    Mrągowo    173
224    Mirage Boats S.J.    Augustów    173
225    Fabryka Kabli MADEX S.J.     Stefanówka    172
226    FPH Art – Metal S.J.    Łapino Kartuskie    172
227    Interkrąż Sp. z o.o.    Wolbrom    172
228    Stephan Machinery Polska Sp. z o.o.    Poznań    172
229    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    171
230    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    171
231    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    169
232    GEA GRASSO Sp. z o.o.    Gdynia    168
233    ULTRAMARE Szwedzkie Filtry Sp. z o.o.    Szemud    168
234    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    168
235    Knorr – Bremse Systemy Dla Kolejowych Środków Lokomocji Pl. Sp. z o.o.    Kraków    168
236    Elektroster Sp. z o.o. PUHP    Dzierżoniów    167
237    Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych Energia Sp. z o.o.    Gdańsk    167
238    KNOTT Sp. z o.o.    Zdziechowice    166
239    BitStream Sp. z o.o.    Lublin    165
240    PUP Pomot Sp. z o.o.    Chojna    162
241    Grisbi – Tre Sp. z o.o.    Poznań    162
242    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    161
243    UNIMASZ Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Technicznych    Olsztyn    161
244    Frigo Holdings Sp. z o.o.    Sochaczew    161
245    Kinekspert S.J.    Łódź    159
246    EBARA POMPY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    158
247    Jar – Drew Sp. z o.o. PPUH    Golina    158
248    Elmasz Sp. z o.o. PUPH    Gorlice    157
249    ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    156
250    Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.    Gliwice    155
251    Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o.    Stalowa Wola    155
252    Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J.    Straszęcin    155
253    Łysoń Sp. z o.o.    Sułkowice    155
254    Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J.    Skarbimierz Osiedle    155
255    Stoll Polska Sp. z o.o.    Słupsk    154
256    Andrzejewski – Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.    Łódź    154
257    Odra Sp. z o.o.    Opole    154
258    BGM Sp. z o.o.    Kraków    151
259    ZDT-GLIMAG Sp. z o.o.    Mikołów    150
260    POLNA S.A. Zakłady Automatyki    Przemyśl    149
261    Centrum Techniki Rolniczej Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    148
262    Metrison Sp. z o.o.    Mościska    146
263    Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki ETA    Poznań    146
264    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    145
265    Yasam Sp. z o.o.    Grajewo    144
266    JUWENT S.J.    Ryki    143
267    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    143
268    LG Display Poland Sp. z o.o.    Biskupice Podgórne    143
269    BEZPOL Przeds. Produkcyjne S.J.    Myszków    142
270    Brodd Products Polonia Przeds. Szwedzko – Polskie Sp. z o.o.    Chorzów    142
271    MEPROZET KOŚCIAN S.A.    Kościan    141
272    Tech Cave Sp. z o.o.    Kraków    141
273    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    140
274    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J.    Piotrków Trybunalski    140
275    Danfoss Saginomiya Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    138
276    PPHU Promech Sp. z o.o.    Pionki    138
277    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    138
278    EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Wrocław    137
279    PKE Polska Sp. z o.o.    Warszawa    137
280    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    136
281    Inochłod – Serwis Sp. z o.o.    Janikowo    136
282    LIGWAN S.J. PPHU    Nowy Sącz    136
283    HYBRYD Sp. z o.o.    Pyskowice    135
284    FAMA Sp. z o.o.    Gniew    135
285    Turbocare Poland S.A.    Lubliniec    133
286    KON – REM Sp. z o.o. PUP    Wrocław    133
287    HOLMER BUDOWA MASZYN Sp. z o.o.    Środa Śląska    133
288    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    132
289    SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    131
290    Kraj Sp. z o.o.    Kutno    131
291    ALSTOM POWER Sp. z o.o.    Warszawa    130
292    TESTER Sp. z o.o.    Świebodzice    130
293    Elszyk Sp. z o.o.    Gdańsk    130
294    MEDCOM Sp. z o.o.    Warszawa    129
295    ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    129
296    Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU    Wąbrzeźno    129
297    Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o.    Czarnków    128
298    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o.    Gdańsk    127
299    SITECH Sp. z o.o.    Polkowice    126
300    Megaplot S.J.    Sosnowiec    126
301    Systema Polska Sp. z o.o.    Zduńska Wola    126
302    Sumera Motor – S.J.    Andrychów    126
303    Milk Hydrosan Sp. z o.o.    Warszawa    125
304    AH Hardt S.J.    Cholerzyn    125
305    GRASO Zenon Sobiecki    Starogard Gdański    124
306    AMICA WRONKI S.A.    Wronki    124
307    Sotronic Sp. z o.o.    Balice    124
308    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE KLAUDIA Sp. z o.o.    Ustroń    124
309    AWAT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe    Warszawa    123
310    Plastic Components And Modules Poland S.A.    Sosnowiec    123
311    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    123
312    WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o.    Mielec    123
313    ELEKTRA S.J.    Warszawa    122
314    Hager Polo Produkcja Sp. z o.o.    Tychy    122
315    Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o.    Chorzów    121
316    Wózki Widłowe – ARTECH J.W.M. Hubczak S.J.    Łękawica    121
317    LENA LIGHTING S.A.    Środa Wielkopolska    119
318    PPH Akpo S.J.    Laski    119
319    DELTA INWESTYCJE Sp. z o.o.    Wrocław    119
320    Termet S.A.    Świebodzice    118
321    Taurus – Technic S.J.    Osielsko    118
322    MADROG CONSTRUCTION Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    118
323    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    117
324    PPHU POM Sp. z o.o.    Trzebnica    117
325    SOLARIS LASER S.A.    Warszawa    115
326    DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    115
327    Enpol S.J.    Białystok    115
328    Meibes Metall – Technik Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    115
329    ZAP Sznajder Batterien S.A.    Piastów    114
330    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    114
331    APLISENS S.A.    Warszawa    114
332    Pro-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    114
333    Chrobry Sp. z o.o. PPH    Kłecko    114
334    JUKS – POL Sp. z o.o.    Wrocław    113
335    TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o.    Bierutów    113
336    Zakład Produkcji Urządzeń Sanitarnych i Elektrycznych PPRI Żegrze Sp. z o.o.    Poznań    113
337    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    112
338    F&F Filipowski S.J    Pabianice    112
339    Radmor S.A.    Gdynia    111
340    EMATECH Sp. z o.o.    Mysłowice    111
341    Spółdzielnia Niewidomych Nadodrze    Bytom Odrzański    111
342    PRZYJAŹŃ Spółdzielnia Inwalidów    Słupca    110
343    Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A.    Warszawa    109
344    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o.    Olsztyn    108
345    Elgis – Garbatka Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych    Garbatka-Letnisko    108
346    Magneti Marelli Exhaust Systems Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    107
347    VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o.    Polkowice    107
348    Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o.    Wrocław    106
349    Pek-Mont sp. z o.o.    Bielsk    106
350    KK – Electronic Polska Sp. z o.o.    Szczecin    106
351    HUTA ZABRZE S.A.    Zabrze    105
352    SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A.    Zamość    105
353    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    105
354    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    104
355    Elokon Polska Sp. z o.o.    Warszawa    104
356    Ekiw Sp. z o.o. PPHU    Brzostek    103
357    ZMER Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych    Kalisz    102
358    PPUH POMAROL S.A.    Biskupiec    101
359    TARNAVA Sp. z o.o.    Dąbrowa Tarnowska    101
360    ES SYSTEM Rzeszów Sp. z o.o.    Rzeszów    101
361    FLEXIDER POLAND Sp. z o.o.    Tychy    100
362    FAMUR S.A.    Katowice    100
363    Wieland Electric Sp. z o.o.    Poznań    99
364    Etec Sp. z o.o.    Olkusz    99
365    FPM S.A.    Mikołów    98
366    UESA POLSKA Sp. z o.o.    Lubsko    98
367    REMAG S.A.    Katowice    97
368    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    97
369    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    97
370    WINDA Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    96
371    PPH JUKA J. i E. Pawłowscy S.J.    Niepołomice    96
372    Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.    Mielec    96
373    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    96
374    ELEKTROMET Zakład Urządzeń Grzewczych    Głubczyce    95
375    Partner Sp. z o.o.    Głuchołazy    95
376    Zakład Produkcyjno-Usługowy Wazmet S.J. Leszek Wajda i Wspólnicy    Bielsko-Biała    95
377    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    94
378    Scandinavian Transformer Sp. z o.o.    Skierniewice    94
379    Euro-Baltic-Therm Sp. z o.o.    Starogard Gdański    94
380    ZPUE S.A.    Włoszczowa    93
381    SFM FILTRY ŁUCZAK S.J.    Stara Wieś    93
382    Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o.    Mielec    93
383    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    93
384    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    92
385    Paradowscy AMP S.J.    Warszawa    92
386    Linker Europa Sp. z o.o.    Tyczyn    92
387    Energet Sp. z o.o. Przeds. Robót Technicznych    Nowe Czarnowo    92
388    Teo Term S.J.    Podkowa Leśna    92
389    Asco Sp. z o.o.    Gdynia    91
390    Motgum S.J.    Józefów    91
391    TECHNOKABEL S.A.    Warszawa    90
392    International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.    Radom    90
393    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    90
394    Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J.    Lipniki    90
395    Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o.    Brynica    89
396    FORMTEC BP Sp. z o.o.    Sitno    89
397    INERGY AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Lublin    88
398    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    87
399    ABC Format Sp. z o.o.    Gdańsk    87
400    Daymac Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    87
401    P.W. Promont Sp. z o.o.    Warszawa    86
402    Mine Master Sp. z o.o.    Złotoryja    86
403    Escort Sp. z o.o.    Szczecin    86
404    HYDROMEGA Sp. z o.o.    Gdynia    86
405    AKPIL PPUH    Pilzno    85
406    Spartherm Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    85
407    APATOR S.A.    Toruń    85
408    Cornaglia Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    85
409    COMPREX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Wdrożeniowe    Kraków    84
410    METALBUD Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    84
411    PRIMA S.A. Fabryka Pierścieni Tłokowych    Łódź    81
412    CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o.    Kraków    80
413    Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne    Gliwice    80
414    Lis Poland – Sp. z o.o.    Żurawica    80
415    Morska Stocznia Remontowa S.A.    Świnoujście    79
416    PANASONIC ENERGY POLAND S.A.    Gniezno    79
417    BURY Sp. z o.o.    Mielec    79
418    Maan sp. z o.o.    Podole    79
419    DRUT – PLAST Fabryka Kabli i Przewodów Sp. z o.o.    Wałcz    78
420    PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o.    Radom    78
421    Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o.     Tyczyn    78
422    MSR Traffic Sp. z o.o.    Wysogotowo    78
423    Madur Polska Sp. z o.o.    Zgierz    78
424    Bumar Żołnierz S.A.    Warszawa    77
425    RADWAG Wagi Elektroniczne    Radom    77
426    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    77
427    AQUAEL Sp. z o.o.    Dubowo Drugie    77
428    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    77
429    NEOTECH Sp. z o.o.    Białystok    76
430    POM – Tyczyn S.J. PPUH    Tyczyn    76
431    WOLTAN Sp. z o.o. Zakład Aparatury Elektrycznej    Łódź    75
432    POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy    Szczecinek    75
433    TAREL Sp. z o.o. Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego    Wola Rzędzińska    75
434    Komnino Sp. z o.o. PPU    Komnino    75
435    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o.    Biskupiec    75
436    Intermech Sp. z o.o. PPUH    Stalowa Wola    75
437    OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Brzezinka    74
438    AGROMET Sp. z o.o.    Ostrzeszów    74
439    Eve Sp. z o.o.    Sulejówek    74
440    TM Technologie Sp. z o.o.    Morawica    74
441    VBW ENGINEERING Sp. z o.o.    Gdynia    74
442    Marine Projects Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    74
443    Techno Service S.A.    Gdańsk    73
444    CC JENSEN Polska Sp. z o.o.    Warszawa    73
445    Grammer Automotive Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    73
446    GS Klima Sp. z o.o.    Poznań    73
447    Fabryka Maszyn Rolniczych Meprozet Sp. z o.o.    Międzyrzec Podlaski    72
448    Matusewicz Budowa Maszyn S.J.    Gryfów Śląski    72
449    WAMTECHNIK Sp. z o.o.    Warszawa    72
450    SVANTEK Sp. z o.o.    Warszawa    72
451    EVER Sp. z o.o.    Swarzędz    72
452    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    71
453    Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A.    Łosice    71
454    Unimould Sp. z o.o.    Pieńsk    70
455    HUGART Sp. z o.o.    Świerklany    70
456    Tower Automotive Polska Sp. z o.o.    Opole    70
457    Horstmann Budowa Urządzeń i Technika Ekologiczna Sp. z o.o.    Wągrowiec    70
458    Feryster S.J. B i Z. Sobków    Iłowa    70
459    EURO – INDUSTRY Sp. z o.o.    Szczecin    69
460    Wytwórnia Urządzeń Komunalnych Wuko Handel Sp. z o.o.    Łódź    69
461    HYDROSPRZĘT S.J. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla    Łąkta Dolna    69
462    Tapflo Sp. z o.o.    Tczew    68
463    Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.    Lębork    68
464    Antha – Pol Sp. z o.o.    Puck    68
465    OPTOMER S.J.    Łódź    68
466    BGI Polska Sp. z o.o.    Jelenia Góra    68
467    ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego    Łódź    67
468    GEMALTO Sp. z o.o.    Tczew    67
469    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    67
470    PATENTUS S.A.    Pszczyna    67
471    Rewaco – International Specjalne Pojazdy Sp. z o.o.    Koszalin    67
472    Spectra Lighting Sp. z o.o.    Warszawa    67
473    SMS – Systemy Sterylizacji Sp. z o.o.    Warszawa    67
474    Dagtech Sp. z o.o.    Kotla    67
475    Wukom Sp. z o.o.    Wschowa    67
476    GKN Driveline Polska Sp. z o.o.    Oleśnica    66
477    Spółdzielnia Pionier    Prudnik    66
478    Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.    Zabrze    66
479    Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych SYGNAŁY S.A.    Rybnik    66
480    DESIGN TECHNOLOGIES International D.T.I. Sp. z o.o.    Racibórz    66
481    Kriosystem Sp. z o.o.    Wrocław    66
482    Luc – Product Sp. z o.o.    Chróścice    66
483    ARMAGOR S.A.    Kraków    65
484    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    65
485    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Drol Sp. z o.o.    Szczecin    65
486    SATEL Sp. z o.o.    Gdańsk    64
487    Control Process Electric Sp. z o.o.    Kraków    64
488    Ermet Spółdzielczy Zakład Techniczno – Handlowy    Ryki    64
489    Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy ROAD Sp. z o.o.    Włoszczowa    64
490    FESTO Sp. z o.o.    Raszyn    63
491    EMC Computer Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    63
492    Transformex Sp. z o.o.    Warszawa    63
493    Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A.    Gdynia    62
494    DREWART – ENERGY Sp. z o.o. PPUH    Otrębusy    62
495    EMA – ELFA Sp. z o.o. Fabryka Aparatury Elektrycznej    Ostrzeszów    62
496    Bielmec – Obróbki Sterowane Cyfrowo Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    62
497    VETRO – POLSKA Sp. z o.o.    Czeladź    62
498    Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy    Kraków    62
499    AUTO GALERIA Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    62
500    PW Jupol S.A.    Bytom    62
501    P.P.H. Riko Gabrysiak Dariusz S.J.    Opatów    62
502    COMMON S.A.    Łódź    61
503    FIRMA BIK S.A.    Jasło    61
504    Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J.    Bydgoszcz    61
505    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW S.J. Caban, Wcisło, Zając    Bielsko-Biała    61
506    DELFO POLSKA S.A.    Tychy    60
507    KOS ELEKTRO SYSTEM Sp. z o.o.    Września    60
508    Zakład Produkcji Części Zamiennych Do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski    Września    60
509    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    60
510    Holm ConstructionLTD Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Okrętowej    Gdańsk    60
511    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    59
512    Waryński Toruń Sp. z o.o.    Toruń    59
513    Temar Sp. z o.o.    Mielec    59
514    Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Wiadrowski Bąk S.J.    Warka    59
515    DOSPEL Sp. z o.o.    Częstochowa    58
516    Zakład Produkcji Katalizatorów JMJ Puchalski i Krawczyk S.J.     Nowe Skalmierzyce    58
517    Precia Polska Sp. z o.o.    Kraków    58
518    Luximex Sp. z o.o.    Niedomice    58
519    Termopol Ice Sp. z o.o. PPHU    Raszyn    58
520    Link Integrator Sp. z o.o.    Gdańsk    58
521    Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.    Kobyłka    57
522    SOLARIS OPTICS S.A.    Józefów    57
523    LUKA Sp. z o.o. Wytwórnia Przekładni Zębatych    Warszawa    57
524    Slandi Sp. z o.o.    Michałowice    57
525    POJ-KON S.J.    Małachowo    57
526    M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J.    Września    57
527    Emix S.J. Torbus    Tychy    57
528    LESTAR Sp. z o.o.    Opacz    57
529    PROMET Sp. z o.o. Produkcja Metalowa    Człuchów    56
530    Stalkowent Sp. z o.o.    Zabrze    56
531    AXIS Sp. z o.o.    Gdańsk    56
532    BZWF MOTOR Sp. z o.o.    Ozorków    56
533    Kandel Sp. z o.o.    Kraków    56
534    Mobex Tomasz Krzosek, Michał Krzosek S.J.    Łódź    56
535    SIPMA S.A.    Lublin    55
536    POMET Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego    Wronki    55
537    Zakłady Mechaniczne Urządzeń Wiertniczych Sp. z o.o.    Sosnowiec    55
538    Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.    Kraków    55
539    Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o.    Bydgoszcz    55
540    Przedsiębiorstwo Wdrażania Innowacji INWET S.A.    Chorzów    54
541    Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.    Warszawa    54
542    Lexmark International Polska Sp. z o.o.    Warszawa    54
543    Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A.    Kielce    53
544    AC S.A.    Białystok    53
545    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    52
546    Masterprofi Sp. z o.o.    Rzeszów    52
547    Jakmet S.J.    Osieck    52
548    Gdańskie Zakłady Elektroniczne UNIMOR S.A.    Gdańsk    51
549    KARPOL Sp. z o.o.    Piła    51
550    Breve Tufvassons Sp. z o.o.    Łódź    51
551    Soltec Sp. z o.o.    Gdańsk    51
552    Hylmet S.J. ZPHU    Plaskosz    51
553    AVISTA Sp. z o.o.    Warszawa    50
554    Fabryka Transformatorów W Żychlinie Sp. z o.o.    Żychlin    50
555    Energa Operator Produkcja Sp. z o.o.    Kalisz    49
556    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    49
557    Perun S.A.    Warszawa    49
558    Techniczna Sp. z o.o.    Lublin    49
559    AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne    Puck    48
560    PPUH ALFA SOSNOWSCY S.J.    Nowa Wieś    48
561    HYDEX Sp. z o.o. PPU    Wadowice    48
562    Bmeters Polska Sp. z o.o.    Psary    48
563    Ośrodek Badawczo – Szkoleniowy Spaw – Test Sp. z o.o.    Gdańsk    48
564    Janmor Sp. z o.o.    Pabianice    48
565    Zakład Urządzeń Techniki Powietrza Sp. z o.o.    Mysłowice    48
566    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    47
567    PPHU PROCELWAG Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cyfrowych Elektromechaniczny WAG    Gliwice    47
568    OZAMET Sp. z o.o.    Olsztyn    47
569    Toya Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Łódź    47
570    EBS Sp. z o.o.    Warszawa    46
571    PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej    Świdnica    46
572    ISUZU MOTORS POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    46
573    Forpol Sp. z o.o.    Opole    46
574    Sakop Sp. z o.o. Przeds. Górnicze Produkcyjno – Usługowe i Handlowe     Bytom    46
575    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    45
576    ES SYSTEM WILKASY Sp. z o.o.    Wilkasy    45
577    Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum    Częstochowa    45
578    Edbak Sp. z o.o.    Strzyżewice    45
579    Winda – Serwis Sp. z o.o. Lubelskie Przedsiębiorstwo Dźwigowe     Lublin    45
580    PPHU GELAM S.J. Ryszard i A.K. Geisler    Chodzież    44
581    PMP FAST SERVICE Sp. z o.o.    Świecie    44
582    FIDELTRONIK IMEL Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    44
583    OSPEL S.A. Z.S.A.     Pilica    44
584    LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o.o.    Stara Kamienica    44
585    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Politech Sp. z o.o.    Świdnica    44
586    Selmag Sp. z o.o.    Morąg    44
587    Zakład Produkcjj Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o.    Mikołów    44
588    Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o.    Łódź    44
589    FEERUM S.A.    Chojnów    44
590    DAMET DAŃKO JAKSINA S.J.    Tuchom    43
591    Zetkama S.A.    Ścinawka Średnia    43
592    Volkswagen Poznań Sp. z o.o.    Poznań    43
593    Thyssenkrupp Presta Steertec Poland Sp. z o.o.    Międzyrzecz    43
594    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    42
595    ABB Sp. z o.o.    Warszawa    42
596    ES SYSTEM K Sp. z o.o.    Wolbrom    42
597    Clima – Produkt Sp. z o.o.    Pszczółki    42
598    Zakład Produkcji Doświadczonej Automatyki Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    42
599    Lubacell Sp. z o.o.    Lubasz    42
600    Norel Sp. z o.o.    Wrocław    42
601    Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH    Oświęcim    41
602    BOLARUS S.A.    Bochnia    41
603    GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze    Gorlice    41
604    Luxiona Poland S.A.    Sadowie    41
605    ITO Sp. z o.o.    Bydgoszcz    41
606    P.P.H.U. BOMET    Węgrów    40
607    Carpol Sp. z o.o.    Warszawa    40
608    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    40
609    ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A.    Bydgoszcz    39
610    ELSE TECHNICAL & RESEARCH SERVICE Co. Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    39
611    Optus Sp. z o.o.    Warszawa    39
612    ETI – POLAM Sp. z o.o.    Pułtusk    38
613    Expom Sp. z o.o.    Krośniewice    38
614    ELTEM Sp. z o.o.    Lublin    38
615    Artpol-Therm Sp. z o.o.    Bełżyce    38
616    TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki    Białe Błota    37
617    Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz    Bydgoszcz    37
618    AKSON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    37
619    Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych S.J.    Elbląg    37
620    Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J.    Bydgoszcz    37
621    Control System S.J.    Wrocław    37
622    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    36
623    Optel Sp. z o.o.    Opole    36
624    Amos-Bis A.mościcki E.supińska S.J.    Mroków    36
625    ELFON Sp. z o.o.    Kraków    36
626    BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o.    Bydgoszcz    35
627    BIAZET S.A.    Białystok    35
628    Krak – Old Sp. z o.o. PHUP    Kraków    35
629    LEGRAND Polska Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    35
630    BIN Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    35
631    Foster S.J. Zakład Elektroniczny    Pleszew    35
632    Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    34
633    Zakład Produkcyjno Usługowy FASTE Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon S.J.    Ciechanów    34
634    SILA POLAND Sp. z o.o.    Częstochowa    33
635    Kopras Sp. z o.o.    Wronki    33
636    Bartec Polska Sp. z o.o.    Tychy    33
637    Tehaco Sp. z o.o.    Gdańsk    33
638    ZELMER S.A.    Rzeszów    32
639    Metalowiec – Białystok Sp. z o.o.    Fasty    32
640    KOLSTER Sp. z o.o.    Olsztyn    32
641    ZAP – ROBOTYKA Sp. z o.o.    Ostrów    32
642    FAMOS Sp. z o.o. Fabryka Mebli Okrętowych    Starogard Gdański    31
643    Elektromontaż – Gdańsk S.A.    Gdańsk    31
644    Przeds. Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A.    Barczewo    31
645    POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego    Wrocław    31
646    Pulsar K. Bogusz S.J.    Łapczyca    31
647    MARAN Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno Usługowe    Gdańsk    30
648    MPM Hotele Spa Sp. z o.o.    Milanówek    30
649    SONEL S.A.    Świdnica    30
650    Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski     Katowice    30
651    Limatherm Sensor Sp. z o.o.    Limanowa    30
652    Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej    Radzyń Podlaski    30
653    Profilex S.J.    Łask    30
654    SIGMA S.A.    Jastków    29
655    Cablelettra Poland Sp. z o.o.    Mikołów    29
656    Elektron Spółdzielnia Inwalidów    Szydłowiec    29
657    Pawbol Sp. z o.o.    Sułkowice    29
658    BREMBO Sp. z o.o.    Częstochowa    28
659    Konsorcjum FEN Sp. z o.o.    Poznań    28
660    Zakład Elektroniczny SIMS Sławomir Stusiński    Bydgoszcz    28
661    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    27
662    Eldorado Computers S.J.    Warszawa    27
663    PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J.    Bochnia    27
664    BBT Sp. z o.o.    Rzeszów    27
665    Inst-Wat Sp. z o.o.    Poznań    27
666    ZPUE Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    27
667    Lumotech – Led Sp. z o.o.    Nadrybie Ukazowe    27
668    Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o.    Łódź    26
669    MOJ S.A.    Katowice    26
670    Laser – Sinex Sp. z o.o.    Łódź    26
671    GZUT S.A. Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych    Wadowice    25
672    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    25
673    AGREMO Sp. z o.o.    Skarbimierz    25
674    SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o.    Łódź    25
675    KS Logistik Gmbh Sp. Komandytowa    Swarzędz    25
676    T.EL. Poland Sp. z o.o.    Wrocław    25
677    OMIG S.A.    Warszawa    24
678    HAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo    Wrocław    24
679    Telzam Sp. z o.o.    Zambrów    24
680    Kopex Electric Systems S.A.    Tychy    24
681    Zakład Łożysk Wielkogabarytowych Kraśnik Sp. z o.o.    Kraśnik    24
682    Elektro – Plast Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno – Handlowy    Opatówek    24
683    Matbud S.J.    Piątnica Poduchowna    24
684    Marpro Sp. z o.o.    Gdańsk    24
685    FABA S.A.    Baboszewo    23
686    JAROMA S.A.    Jarocin    23
687    Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o.    Żarów    23
688    Rent Sp. z o.o.    Łódź    23
689    Besi Marine Systems Polska Sp. z o.o.    Reda    23
690    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    22
691    CRIST S.A.    Gdańsk    22
692    Lenze Tarnów Sp. z o.o.    Tarnów    22
693    ELBRO Sp. z o.o.    Rumia    20
694    REM Sp. z o.o. WPUP    Brześć Kujawski    20
695    Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A.    Stąporków    20
696    Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.    Jarocin    20
697    Zakład Usług Motoryzacyjnych Sp. z o.o.    Łódź    20
698    Sagitta Sp. z o.o.    Gdańsk    20
699    Wallram Cantool – Europe Sp. z o.o.    Zabierzów    19
700    Kolsatpol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    18
701    Vikstrom – Betz S.A.    Warszawa    18
702    Bolid Sp. z o.o. PPHiU    Radom    18
703    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    17
704    Nauta – Hull Sp. z o.o.    Gdynia    17
705    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    17
706    KH KIPPER Sp. z o.o.    Zagnańsk    17
707    Mechatronika S.J.    Warszawa    17
708    IKM Agropom Sp. z o.o.    Busko-Zdrój    17
709    SOLIS Sp. z o.o.    Warszawa    17
710    ZAM KĘTY Sp. z o.o. Zakłady Urządzeń Przemysłowych    Kęty    16
711    HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o.    Zielona Góra    16
712    DYNAMIK FILTR NOCOŃ I WSPÓLNICY S.J.    Częstochowa    16
713    Sotech Sp. z o.o.    Bielawa    16
714    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    15
715    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    15
716    PPU Piast Sp. z o.o.    Olkusz    15
717    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    14
718    Firma Herb Sp. z o.o.    Sanok    14
719    G-Plus Partners Sp. z o.o.    Starachowice    14
720    ERICSSON Sp. z o.o.    Warszawa    13
721    Cooper Standard Automotive Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    13
722    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    13
723    Wabco Polska Sp. z o.o.    Wrocław    13
724    SCANIA Production Słupsk S.A.    Słupsk    13
725    GÓRECKI S.J.    Kęty    12
726    UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J.    Bydgoszcz    12
727    MIRAMEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Elektronicznych    Gdynia    12
728    MCD ELECTRONICS Sp. z o.o.    Żywiec    12
729    E.G.O. Polska Sp. z o.o.    Łódź    12
730    Inventronics Sp. z o.o.    Jawor    12
731    Spółdzielnia Inwalidów SPAMEL    Twardogóra    11
732    Przedsiębiorstwo SIMET S.A.    Jelenia Góra    11
733    KAMIR Sp. z o.o.    Słupsk    11
734    Wafo Sp. z o.o. Warszawska Fabryka Obrabiarek    Warszawa    11
735    Celma Indukta S.A.    Cieszyn    10
736    STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o.    Gdańsk    10
737    Tranter Poland Sp. z o.o.    Pruszków    10
738    Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o.    Lipno    10
739    Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Głubczyce    10
740    MIRANDA – SERWIS Sp. z o.o.    Turek    10
741    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE PORKON Sp. z o.o.    Orneta    10
742    IPM Sp. z o.o.    Warszawa    10

 Pozostałe firmy przemysłu elektromaszynowego

743    LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe    Łódź    9
744    BROEN S.A.    Dzierżoniów    9
745    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    9
746    Adler Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    9
747    Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o.    Ozimek    9
748    INTEGRATOR RHC Sp. z o.o.    Toruń    9
749    Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol Sp. z o.o.    Warszawa    9
750    Stalewski i Reszczyk S.K.    Ełk    9
751    Arkus & Romet Group Sp. z o.o.    Dębica    8
752    SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A.    Szczecin    8
753    EUROTANKS Sp. z o.o.    Wrocław    8
754    Zakł. Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo Doświadczalnej Sp. z o.o.    Katowice    8
755    ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o.    Mysłowice    8
756    Fibox Sp. z o.o.    Warszawa    8
757    Platan Sp. z o.o. sp.k.    Sopot    8
758    WAMAG S.A.    Wałbrzych    7
759    Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Tomaszów Lubelski Sp. z o.o.    Tomaszów Lubelski    7
760    Wesob Sp. z o.o.    Strumień    7
761    Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH    Zawadzkie    7
762    Gravotech Sp. z o.o.    Wrocław    7
763    Elektrometal S.A.    Cieszyn    6
764    Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o.    Toruń    6
765    Progress Wagotronic S.A.    Katowice    6
766    UNICARD S.A.    Kraków    5
767    Smile Sp. z o.o.    Korpele    5
768    HYDROSTER Sp. z o.o.    Gdańsk    4
769    Promotech Sp. z o.o.    Białystok    4
770    METAL FACH Sp. z o.o.    Sokółka    4
771    Jastrzębskie Zakłady Remontowe Dźwigi Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    4
772    Zakład Produkcyjno Usługowy Remat Sp. z o.o.    Warszawa    4
773    PRZEDSIĘBIORSTWO TELETRANS-ELCOMP Sp. z o.o.    Kraków    4
774    Uniwersal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne I Wdrażania Postępu Technicznego     Katowice    4
775    HYDROTOR S.A. Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej    Tuchola    3
776    HYDROTECH S.A.    Rybnik    3
777    Stal – Rem S.A.    Gdańsk    3
778    ZOLAN S.A.    Warszawa    3
779    Plum Sp. z o.o.    Ignatki    3
780    SLICAN Sp. z o.o.    Bydgoszcz    3
781    ZBUD Sp. z o.o. Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych    Dąbrowa Tarnowska    3
782    Kolmech Sp. z o.o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne    Dziergowice    3
783    TERMAL ZAKŁAD URZĄDZEŃ CIEPŁOWNICZYCH MACIEJ NAWROCKI I WSPÓLNICY S.J.    Końskie    3
784    Przeds. Instalacji Elektrycznych S.J.    Łomża    3
785    Keratronik Sp. z o.o.    Warszawa    3
786    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    2
787    Zakłady Produkcyjne B-D Witold Brodzik S.J.    Zawiercie    2
788    Solbet – Zremb S.A.    Solec Kujawski    2
789    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    2
790    Kinna Production Sp. z o.o.    Gdańsk    2
791    Olesno Tec Sp. z o.o.    Wojciechów    2
792    Rogum Kable sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    2
793    Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A.    Wrocław    1
794    Spółdzielnia Inwalidów Elektromet    Dzierżoniów    1
795    Smay Sp. z o.o.    Kraków    0
796    Cellco Communications Sp. z o.o.    Kobylanka    0
797    San – Ust Sp. z o.o. PPUH    Ustrzyki Dolne    0
798    BELOS – PLP S.A. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Sieciowego    Bielsko-Biała    -1
799    Demag Cranes And Componetnts Sp. z o.o.    Warszawa    -1
800    Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -1
801    Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o.    Radzyń Chełmiński    -1
802    Atut Sp. z o.o. PPHU    Katowice    -1
803    PPU Marlech Sp. z o.o.    Kielce    -2
804    Fortech Sp. z o.o.    Pabianice    -2
805    POLAM REM S.A.    Gdańsk    -3
806    Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o.    Mikołów    -3
807    Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A.    Chełm Śląski    -3
808    ENERSYS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -3
809    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    -3
810    SIMEX Sp. z o.o.    Gdańsk    -3
811    ADESCOM POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    -3
812    Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o.    Wrocław    -3
813    BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów    Bielsko-Biała    -4
814    BUMAR – HYDROMA S.A. Fabryka Maszyn Budowlanych    Szczecin    -4
815    WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej    Bodzanów    -4
816    Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J.    Bytom    -4
817    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE PRO-BIKE P.OMIECIŃSKI, J. PRZYBYSZ S.J.    Jelenia Góra    -4
818    ELTECH Sp. z o.o.    Mysłowice    -4
819    Inżynieria Maszyn Klimatycznych I Urządzeń Specjalnych Sp. z o.o.    Kaczyce    -4
820    Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -5
821    LG ELECTRONICS MŁAWA Sp. z o.o.    Mława    -5
822    Narzędziowcy Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno-Usługowy    Przemyśl    -5
823    WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne    Mikołów    -6
824    POM KALISZ Sp. z o.o. PPHiU    Kalisz    -6
825    Ekoklimax – Projekt S.J.    Bydgoszcz    -6
826    SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW ODRODZENIE W GDAŃSKU    Gdańsk    -6
827    PPUH VER – TOM S.J. HELENA PIERZCHAŁA TOMASZ PIERZCHAŁA    Borek Szlachecki    -6
828    ŁZG ŁĘCZYCA S.A.    Łęczyca    -7
829    Cerbiomed Sp. z o.o.    Lębork    -7
830    Kaja S.J.    Bońki    -7
831    Meyn Polska Sp. z o.o.    Lębork    -8
832    Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o.    Warszawa    -8
833    Prometra Sp. z o.o.    Kraków    -8
834    GP BATTERY POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    -9
835    TELDAT S.J.    Bydgoszcz    -9
836    INTERLIFT Sp. z o.o.    Kraków    -9
837    Bater Sp. z o.o. PW    Warszawa    -9
838    Emmarol Sp. z o.o.    Słupsk    -9
839    MONTSPOŻ Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI I MONTAŻU    Krzepice    -9
840    Dobrowolski Sp. z o.o.    Wschowa    -9
841    Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    -10
842    DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o.    Wrocław    -10
843    Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A.    Mielec    -10
844    Lumen Polska Sp. z o.o.    Wrocław    -10
845    TELZAS Sp. z o.o.    Szczecinek    -11
846    TELPOD S.A.    Kraków    -11
847    EMIT S.A.    Żychlin    -12
848    NARMOD Sp. z o.o. Zakład Narzędziowy    Żychlin    -12
849    WISŁA ALUMINIUM Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    -13
850    CONRAD S.A.    Gdańsk    -13
851    WOSTAL Sp. z o.o. Zakłady Mechaniczno – Kuźnicze    Wolbrom    -13
852    REMIX S.A.    Świebodzin    -13
853    Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe VOX Sp. z o.o.    Warszawa    -13
854    INTAP Tobik S.J.    Bukowiec    -13
855    REKLAMEX Sp. z o.o.    Warszawa    -14
856    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    -14
857    Megaterm Plus Sp. z o.o.    Kielce    -14
858    Ferrit Poland Sp. z o.o.    Pszczyna    -14
859    Morska Obsługa Radiowa Statków MORS Sp. z o.o.    Gdańsk    -15
860    Zakłady Elektromechaniczne Elektra Spółdzielnia Inwalidów    Warszawa    -15
861    CEZOS S.J.    Gdynia    -15
862    Systemy Transportu Bliskiego Panda Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -15
863    Fabryka Maszyn FAMAZ B.Kłopot S.J.    Zawidów    -15
864    S.I.A.P. Sp. z o.o.    Gliwice    -15
865    CBM Polska Sp. z o.o.    Jacków    -15
866    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    -16
867    Technika Instalacyjna Top – Projekt Sp. z o.o.    Wrocław    -16
868    Firma Elektryczna Karwasz S.J.    Wrocław    -16
869    Zakład Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „Mikrob” S.A.    Ostrzeszów    -17
870    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    -17
871    PULSAR MOBILE Sp. z o.o.    Radom    -17
872    AGROMET ZEHS Lubań S.A.    Lubań    -18
873    Przedsiębiorstwo Carbomasz Sp. z o.o.    Katowice    -18
874    Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A.    Wrocław    -19
875    Jenmar Merol Sp. z o.o.    Stalowa Wola    -19
876    SECOM Sp. z o.o.    Wrocław    -20
877    PUP KARED Sp. z o.o.    Gdańsk    -20
878    Hulanicki Bednarek Sp. z o.o.    Chełm    -21
879    BIANAR Zakład Produkcji Narzędzi Sp. z o.o.    Białystok    -21
880    SAMET Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    -22
881    Fristam Sp. z o.o.    Warszawa    -22
882    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    -22
883    OZAS – ESAB Sp. z o.o.    Opole    -23
884    Nicad Sp. z o.o.    Golęczewo    -23
885    Car – Lift Service Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    -23
886    PUH IMPERIAL ZPCHR S.J. Donat Król, Dariusz Król    Białogard    -24
887    Novo – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    -24
888    Famad Sp. z o.o.    Paczków    -24
889    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Glass – Produkt Sp. z o.o.    Tomaszów Mazowiecki    -24
890    MTR Sp. z o.o. Towarzystwo Produkcyjno – Handlowe     Radom    -24
891    PPH ADAMEX II Apolonia Karoń    Częstochowa    -24
892    DGT Sp. z o.o.    Straszyn    -25
893    KOSPEL S.A.    Koszalin    -25
894    TAMTRON S.A.    Katowice    -25
895    MIKROMA S.A.    Września    -25
896    Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak    Jonkowo    -25
897    Benning Power Electronics Sp. z o.o.    Głosków    -26
898    J.W. ŚLEPSK Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane    Augustów    -26
899    Nowosądecka Fabryka Urzadzeń Górniczych NOWOMAG S.A. w Nowym Sączu    Nowy Sącz    -26
900    Aircool Sp. z o.o.    Chwaszczyno    -26
901    Zamel Sp. z o.o.    Pszczyna    -27
902    Assel Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    -27
903    Kopex – Famago Sp. z o.o.    Zgorzelec    -27
904    Solmatic Sp. z o.o.    Legionowo    -27
905    Instal – Service Sp. z o.o.    Jelenia Góra    -27
906    Anga Sp. z o.o.    Gdańsk    -28
907    PRO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -28
908    TEKA MASZYNY BUDOWLANE Sp. z o.o.    Warszawa    -29
909    Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna    Olsztyn    -29
910    Time – Net Sp. z o.o.    Łódź    -29
911    Transrem Sp. z o.o.    Opole    -29
912    Artech Chwołka Piotr    Rybnik    -29
913    Imakor Sp. z o.o.    Łódź    -30
914    Zakład Produkcyjno-Usługowy „En Tech” Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński Sp. J.    Kretomino    -30
915    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    -30
916    CNH POLSKA Sp. z o.o.    Płock    -31
917    UN WHA Polska Sp. z o.o.    Pułtusk    -31
918    ECKERT Sp. z o.o. Automatyka Spawalnicza    Legnica    -32
919    JM- Tronic Sp. z o.o.    Warszawa    -33
920    Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.    Nekla    -33
921    Kico-Polska Sp. z o.o.    Świebodzin    -33
922    Damen Marine Components Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    -34
923    BMM Sp. z o.o.    Buk    -34
924    Elektrobud S.A.    Wschowa    -34
925    Eltek Polska Sp. z o.o.    Szczecin    -34
926    Yacht Service Sp. z o.o.    Tanowo    -34
927    Protex Sp. z o.o.    Warszawa    -34
928    Dora Metal Sp. z o.o.    Czarnków    -37
929    Smart – Tech Sp. z o.o.     Rawa Mazowiecka    -37
930    Bialimex Sp. z o.o. PPH    Białystok    -37
931    ZREMB S.A. Strzegomskie Zakłady Mechaniczne    Strzegom    -38
932    Armatura Kraków S.A.    Kraków    -38
933    Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A.    Piotrków Trybunalski    -38
934    Niedźwiedź – Lock S.J. R.Niedźwiedź, Z.Niedźwiedź    Luboń    -38
935    BMCG Sp. z o.o.    Warszawa    -38
936    Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o.    Sosnowiec    -39
937    Elektro – Eko S.J.    Kołobrzeg    -39
938    AMG Trading Sp. z o.o.    Warszawa    -39
939    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    -40
940    METAL – CARO – PLAST Sp. z o.o.    Sierpc    -40
941    Teja Engineering Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    -40
942    KROMET Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych    Krosno Odrzańskie    -41
943    Sandvik Mining And Construction Sp. z o.o.    Tychy    -41
944    PPUU EMAG – SERWIS Sp. z o.o.    Katowice    -42
945    Hibernatus Sp. z o.o.    Wadowice    -42
946    KOMPANIA NARZĘDZIOWA HERMES Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -42
947    FRAPOL Sp. z o.o.    Kraków    -43
948    MARITIM Shipyard Sp. z o.o.    Sopot    -43
949    Wytwórnia Aparatury Mleczarskiej Sp. z o.o.    Sianów    -43
950    Bekpolmasz Katarzyna Bełza-Trzoska, Ewa Miedzińska-Koźlak sp. j.    Bydgoszcz    -43
951    PW Serwis – Centrum Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -43
952    Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o.    Wrocław    -43
953    TB Hydro Sp. z o.o.    Poznań    -43
954    KONSTEEL Sp. z o.o.    Częstochowa    -43
955    AWE POLAND Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -44
956    Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.    Zabrze    -44
957    CZAH – POMIAR Sp. z o.o.    Katowice    -44
958    Europa Systems Sp. z o.o.    Pyrzyce    -44
959    MAN TRUCKS Sp. z o.o.    Niepołomice    -44
960    Przedsiębiorstwo Chłodniczo-Klimatyzacyjne Prorem-Agro Sp. z o.o.    Gdańsk    -45
961    Skoff Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    -45
962    Zamkon-Arma-Pomp Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    -45
963    BLAKS S.A.    Warszawa    -46
964    PRALMA Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Urządzeń Pralniczych    Kielce    -48
965    PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy    Kędzierzyn-Koźle    -48
966    Sentinel Sp. z o.o.    Poznań    -48
967    INN Sp. z o.o.    Ruda Śląska    -48
968    Gastop Production Sp. z o.o.    Zabierzów    -49
969    Fabryka Maszyn Lubaczów Sp. z o.o.    Lubaczów    -50
970    MARMAC Sp. z o.o.    Gdynia    -50
971    Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej    Wrocław    -51
972    Eumar Sp. z o.o.    Gdańsk    -51
973    Poltrafo Sp. z o.o.    Świdnica    -51
974    PPPUH Prohamat Sp. z o.o.    Bytom    -52
975    Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o.    Ostrzeszów    -52
976    Przeds. Tramp S.J.    Zabrze    -52
977    Teknamotor Sp. z o.o.    Ostrowiec Świętokrzyski    -52
978    MONTOSTAL Sp. z o.o.    Warszawa    -53
979    Imel Poland Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    -53
980    Multimoto Sp. z o.o.    Poznań    -54
981    W-S Wesoła Sp. z o.o.    Mysłowice    -54
982    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe AUTO-STAR Zbigniew Gorczyca & Beata Gorczyca S.J.    Starachowice    -54
983    Sp-nia Pracy SKALA    Warszawa    -55
984    Eltel Sp. z o.o.    Katowice    -55
985    Stocznia Gdańsk S.A.    Gdańsk    -56
986    Zakład Budowy Aparatury Chemicznej ZBACH Sp. z o.o.    Tarnów    -56
987    Waryński Żelechów Sp. z o.o.    Żelechów    -56
988    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -56
989    Eleks Sp. z o.o.    Głogów    -56
990    Rewa Sp. z o.o.    Błędowa Tyczyńska    -57
991    Coal – Bud Sp. z o.o. PPUH    Olkusz    -57
992    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gościcinie Sp. z o.o.    Gościcino    -58
993    Wentylatory Wentech Sp. z o.o.    Imielin    -59
994    Diko Polska – Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.    Krępice    -60
995    Omega Sp. z o.o. PPU    Gdańsk    -60
996    Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o.    Gdańsk    -60
997    Faymonville Polska Sp. z o.o.    Łozienica    -60
998    Prefamet – Zremb S.A.    Gliwice    -61
999    Elmontaż BG S.J. PPU    Białe Błota    -61
1000    Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A.    Mińsk Mazowiecki    -62
1001    NAM – LIFT Sp. z o.o.    Szczecin    -62
1002    ZPUH Filtropol S.J.    Brzezinka    -62
1003    Kizo Sp. z o.o.    Katowice    -62
1004    ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Gdańsk    -64
1005    Iglootruck Sp. z o.o.    Dębica    -64
1006    Tensotronic Sp. z o.o.    Warszawa    -64
1007    Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -65
1008    Zinel Holding S.A.    Warszawa    -65
1009    Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowo Produkcyjne Elming Sp. z o.o.    Katowice    -65
1010    Bastra – Bazamech Sp. z o.o.    Witkowo    -66
1011    Igloocar Sp. z o.o.    Dębica    -68
1012    Diesel System Sp. z o.o.    Warszawa    -68
1013    NORES Sp. z o.o.    Kluczbork    -68
1014    DELTIM Machura, Machura S.J.    Częstochowa    -70
1015    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    -72
1016    Neuwald Akuzatel Sp. z o.o.    Wrocław    -72
1017    MAKRUSZ S.A.    Bydgoszcz    -73
1018    Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Techniczne PROMET Sp. z o.o.    Toruń    -73
1019    COLD SYSTEM Sp. z o.o.    Gdańsk    -74
1020    Zakłady Mechaniczne Przemysłu Ceramiki Budowlanej Cerama we Wrocławiu Sp. z o.o.    Wrocław    -75
1021    ELBO Serwis Sp. z o.o.    Jelcz-Laskowice    -75
1022    Agro Sp. z o.o.    Kraków    -77
1023    Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J.    Wrocław    -79
1024    Agilent Technologies Poland Sp. z o.o.    Wrocław    -82
1025    Waterm Sp. z o.o.    Kraków    -86
1026    Neptunia Sp. z o.o.    Skierniewice    -92
1027    Manipulatory Przemysłowe – Dalmec Polska Sp. z o.o. S.K.    Stara Iwiczna    -92

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:               
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009 i 2010 powyżej 500 tys PLN               
2) Kapitał Własny w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
3) Zysk Netto w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF               
               

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu  – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.         

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *