Gepardy Biznesu 2011 przemysłu spożywczego

Image
ImageWśród 1109 firm przemysłu  spożywczego w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa Browaru Ciechan Sp. z o.o., Interfiber Sp. z o.o.  oraz Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A.

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm,  których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w okresie marzec 2009  – marzec 2011 w maju  2012 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2010 miały każdego roku przynajmniej  500 tysięcy  zł przychodów, wykazywały zysk netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.  Znalazła 28 284 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010 i 2011.
 
Wartość  rynkową  28 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010 i 2011 policzyliśmy przez  porównanie ich wyników  do wycen  spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Od lutego 2012 r. do wycen stosujemy dwa podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto i  Cena/Wartości księgowej takie same dla wszystkich branży, liczone przez analityków Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Przyjęcie średnich wskaźników dla wszystkich spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych  pozwoli uniknąć "szalonych" wycen, np.  przy wskaźniku C/Z na poziomie 405,5, jaki w marcu 2010 r. wyskoczył dla branży producentów materiałów budowlanych.
 
GPW podaje tylko wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu  wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wcześniej do wycen stosowaliśmy trzy podstawowe wskaźniki:  Cena/Zysku netto, Cena/Wartości księgowej i Cena/Przepływów gotówkowych dla  12 branży, liczone przez analityków „Rzeczpospolitej”. 
 
Zmiana metodologii liczenia wartości rynkowej spowodowała zmniejszenie wartości rynkowej dużej grupy firm. Związane jest to między innymi z tym, że jeden wskaźnik C/Z dla wszystkich branży jest w przypadku niektórych branży znacznie niższy. Na przykład dla branży producentów materiałów budowlanych wyniósł 405,5, a średni dla wszystkich branży to tyko 20,79.
 
 
Firmy, których wartość rynkowa była wyższa niż  250 mln  zł, uznajemy za Potęgi Biznesu 2011 i mogą otrzymać nagrodę – Buławę Biznesu jak dla hetmanów biznesu. 
 
Po zmianie metodologii liczba firm, które zasługują na tytuł Potęga Biznesu 2010, zmniejszyła się o połowę – z 1406 do 762.
 
Według analityków GPW w marcu 2011 r. wskaźnik C/Z wyniósł  15,86, a C/WK – 1,61. 
 
Wartość księgowa to suma zysku netto i kapitału własnego.
Bierzemy pod uwagę wskaźniki z marca  dlatego, że do końca marca spółki giełdowe zwykle podają wyniki finansowe za poprzedni rok, inwestorzy je znają i na ich podstawie dokonują wycen firm.
 
Taki sposób wyceny dużej liczby firm w 2005 r. opracował Jerzy Krajewski, dyrektor Instytut Nowoczesnego Biznesu. 
 
Ranking Potęgi Biznesu 2010 wygrała spółka Kulczyk Holding z siedzibą w Warszawie, która została wyceniona na 50,4 mld zł. W marcu 2011 r. jej wartość rynkowa znacznie spadła do 12,2 mld zł. 
 
Jak doszliśmy do tak olbrzymich wartości tej spółki?
 
W 2009 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  10,6 mln zł,
zysk netto:  4 179,8 mln zł,
amortyzacja: 1,1 mln zł,
kapitał własny: 4 807 mln zł.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.

C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  4 179,8 mln zł  pomnożony  przez 20,79 dał wycenę firmy w marcu 2010 r. na poziomie  86 897,6 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2010 r. – 13 929,5 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 100 827 mln zł,  a średnia  50 413,5 zł.
 
 
Natomiast rok później w 2010 r. Kulczyk Holding SA miała następujące wyniki:
przychody operacyjne  9,5 mln zł,
zysk netto:  932,5 mln zł,
amortyzacja: 1,5 mln zł,
kapitał własny:  4 986,5 mln zł.

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.

C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.   

Zysk netto  Kulczyk Holding  932,5 mln zł  pomnożony  przez  15,86 dał wycenę firmy w marcu 2011 r. na poziomie  14 790 mln zł.
Ze wskaźnika C/WK wyszła wartość rynkowa  w marcu 2011 r. – 9 529,6 mln  zł.
W naszej analizie podajemy średnią arytmetyczną z wycen. Suma wycen z dwóch wskaźników wyszła 24 319,7 mln zł,  a średnia  12 159,8 mln zł.
 
Tę średnią przyjmujemy jako wartość rynkową  Kulczyk Holding SA w końcu marca 2011 r. 
 
Olbrzymi spadek wyceny Kulczyk Holding wziął się stąd, że jej zysk w 2010 r. był znacznie niższy niż w 2009 r. Istotne było też, że spółka wytransferowała gdzieś olbrzymi zysk za 2009 r.  Nie powiększył on bowiem jej kapitału własnego.
 
Podobnie program Excel policzył wartość rynkową 28 284 innych firm, wybranych spośród 60 tysięcy, i jej dynamikę. Spośród nich 20 490 zasługuje na tytuł Gepard Biznesu 2011, a pozostałe 8 tysięcy nie spełniają naszych kryteriów.  Wartość rynkowa ponad 6 tys. firm spadła w podanym okresie, niektórych nawet ponad 90 proc. Informacje o nich również publikujemy. 
 
Wśród 1109 firm przemysłu  spożywczego w okresie marzec 2009 – marzec 2011 najdynamiczniej rosła wartość rynkowa Browaru Ciechan Sp. z o.o., Interfiber Sp. z o.o.  oraz Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A.
 
 W branży przemysł spożywczy na tytuł Gepard Biznesu 2011 zasługuje 913  firm.
 
Gepardy Biznesu 2011 przemysłu  spożywczego
 
 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2011 w proc. 

 

 
1    Browar Ciechan Sp. z o.o.    Warszawa    2937
2    Interfiber Sp. z o.o.    Warszawa    1754
3    ZAKŁADY MIĘSNE HENRYK KANIA S.A.    Pszczyna    1739
4    Morawscy Sp. z o.o.    Grochowiska Księże    1528
5    Zakład Rolny i Przetwórstwa Mięsnego JANPOL Jan i Grażyna Słomka S.J.    Chmielnik    1519
6    CEKO Sp. z o.o.    Żelazków    1338
7    Oshee Polska Sp. z o.o.    Kraków    1315
8    FERRARINI Sp. z o.o.    Warszawa    1216
9    Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka    Dobrzyń nad Wisłą    1190
10    OLEKO EB Sp. z o.o.    Mała Klonia    1174
11    Zakłady Zbożowo – Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    1098
12    Inter – Europol Piekarnia Szwajcarska S.A.    Marki    950
13    FRUKTOSAD Sp. z o.o.    Chodel    937
14    LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o.    Ruda Śląska    866
15    Roldrob S.A.    Tomaszów Mazowiecki    865
16    Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J.    Giżycko    785
17    Agus Innovation Sp. z o.o.    Warszawa    774
18    Production Trading Consulting Sp. z o.o.    Wrocław    770
19    Złotex ZPIHM Aleksandrowiczowie, Chojnaccy S.J.    Złoczew    751
20    Darhen D.Sobczak, H.Zaparty Sp. j.    Słupca    747
21    PPHU Zakład Mięsny Żak Sp. z o.o.    Waliły    727
22    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    726
23    Emilgrana – Poland Sp. z o.o.    Pępowo    673
24    Młyn Pogorzelec Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    663
25    Super Smak Sp. z o.o.    Jeziorany    652
26    Zakłady Mięsne Somianka Andrzej Ruciński    Somianka    648
27    Leks Sp. z o.o.    Sulęcin    602
28    Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak S.J.    Rychtal    588
29    Grana Sp. z o.o.    Skawina    587
30    LESAFFRE POLSKA S.A.    Wołczyn    574
31    Zakrzewscy S.J.    Kosów Lacki    569
32    J. Radzikowska, J. Bartoszek S.J.    Lublin    560
33    CELIKO S.A.    Poznań    558
34    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    541
35    Bastik Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    533
36    ARPOL Sp. z o.o.    Władysławowo    525
37    Zpioas Tarsmak Józef Gondek Teresa Gondek sp. j.    Radgoszcz    518
38    SCHAAP – POL Sp. z o.o.    Puck    512
39    PPHiU Plon w Orsku Sp. z o.o.    Rudna    509
40    Młynomag Myszkowska, Rezanko, Stępień S.J.    Grodzki Młyn    498
41    APPOL Sp. z o.o.    Łąkta Górna    495
42    PROSIACZEK Sp. z o.o.    Jeżewo    492
43    DEVELEY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    486
44    PPH Sum S.J.    Hrubieszów    478
45    ZPH Argo Sp. z o.o.    Łańcut    471
46    Browar Kormoran Sp. z o.o.    Olsztyn    463
47    ETOILA Sp. z o.o.    Turek    459
48    Lila Sp. z o.o. PPH    Gdynia    451
49    Milkpol S.A.    Czarnocin    449
50    SOnac Uśnice Sp. z o.o.    Uśnice    449
51    Młyny Szczepanki Sp. z o.o.    Szczepanki    434
52    Savitor Sp. z o.o.    Gniezno    431
53    JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Wschowa    424
54    MŁYN S.J.    Nowy Tomyśl    422
55    BIO – AGRO Sp. z o.o.    Dobryszyce    418
56    Van Den Doel Poland Sp. z o.o.    Słupca    416
57    S.J. BOGAND Przetwórstwo i Handel Zbożem    Łubianka    412
58    Zakład Masarski Henryka Zychowicz    Daleszyce    411
59    OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.    Olsztynek    410
60    ALBO Sp. z o.o.    Radom    408
61    KO – BO S.J.    Spytkowice    407
62    Bruggen Polska Sp. z o.o.    Warszawa    406
63    Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej    Gorzanów    399
64    Kalmar S.J.    Szczodrowice    398
65    Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.    Olsztynek    397
66    Zakład Przetwórstwa Mięsa S.J.    Grudziądz    397
67    FHP Barbara Sp. z o.o.    Turza    391
68    APRO-TRADE Sp. z o.o.    Ząbki    389
69    SCANDIC FOOD Sp. z o.o.    Warszawa    386
70    Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze Józef Piecuch    Papowo Toruńskie    382
71    ZAKŁAD MIĘSNY BUKAT S.J.    Jarocin    381
72    Ferm – Pasz S.J. Przeds. Produkcji Pasz    Baboszewo    381
73    Al Ba Sp. z o.o.    Białystok    381
74    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Dwór Gdański    376
75    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    374
76    Pphu Bartek Ubojnia Zwierząt S.J.    Wólka Somiankowska    368
77    Mixt Sp. z o.o.    Poniec    366
78    M.S. Meat Sp. z o.o.    Sokolniki    361
79    Agropasz Maciejczyk J., Stępień D. Sp. J.    Motyczno    359
80    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Holger Food Group Sp. z o.o.    Luboń    355
81    Ola Sp. z o.o.    Warszawa    355
82    Green Factory Sp. z o.o. Spółka Komandytowo – Akcyjna    Zakroczym    351
83    Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.    Swadzim    347
84    MATTHIAS Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsa    Kolonia Zamek    347
85    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w grodzisku Mazowieckim    Grodzisk Mazowiecki    342
86    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Dobre    342
87    Zakład Mięsno – Garmażeryjny W.W.M. Powązka S.J.    Mława    342
88    Marwit Sp. z o.o.    Zławieś Wielka    333
89    HERMES Sp. z o.o.    Włoszakowice    331
90    AGRO Rydzyna Sp. z o.o.    Rydzyna    330
91    Polmass S.A.    Bydgoszcz    325
92    Zakład Produkcyjno Handlowy Sol – Fish W. Kaczmarek, J. Kryński Sp. J.    Międzychód    322
93    CHRIST Sp. z o.o.    Wieliczka    318
94    MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego    Skaryszew    315
95    Społem PSS Spójnia    Miastko    314
96    ADAM BĄK – WIEPRZ Sp. z o.o.    Wieprz    313
97    Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A.    Maków Podhalański    311
98    Chłodnie Gomar Sp. z o.o.    Radom    310
99    GRAMAR Sp. z o.o. PPHU    Włodawa    306
100    Sokołów S.A.    Sokołów Podlaski    304
101    Destylarnia SOBIESKI S.A.    Starogard Gdański    303
102    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    303
103    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Siedlce    302
104    PPH Elmar S.J.    Sierpc    299
105    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Czernichowie    Czernichów    299
106    Ice Art Sp. z o.o.    Wrocław    298
107    Dat-Schaub Polska Sp. z o.o.    Suchy Las    297
108    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Sierpc    293
109    Polser Sp. z o.o.    Toruń    292
110    Majami Sp. z o.o.    Bełchatów    292
111    Przedsiębiorstwo Produkcji Leśnej Las w Brusach Sp. z o.o.    Brusy    291
112    BIEGUN S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Jaraczewo    289
113    LAURIN SEAFOOD Sp. z o.o.    Lębork    286
114    Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.    Ryki    286
115    Chłodnia MORS Sp. z o.o.    Zamość    285
116    Eko – Mega Młyny Wodne Sp. z o.o.    Korczew    285
117    BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska    Bielsk Podlaski    283
118    PPH Getak's Sp. z o.o.    Suwałki    282
119    Ultraeuropa Sp. z o.o.    Żywiec    282
120    WIPASZ S.A.    Olsztyn    280
121    Koral S.A.    Tczew    278
122    Gryga Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    278
123    CSM Polska Sp. z o.o.    Warszawa    277
124    ROLPEK 2 Sp. z o.o.    Strzegom    276
125    Gospodarstwo Rybackie Tyśmienica Sp. z o.o.    Tyśmienica    276
126    Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie    Celestynów    276
127    Finako Sp. z o.o. PHP    Bydgoszcz    273
128    Zakład Mięsny BOST S.J.    Turośń Kościelna    273
129    Seamor International Ltd Sp. z o.o.    Szczecin    273
130    Gospodarstwo Rolne W Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.    Góra Ropczycka    272
131    Virtu Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Zawiercie    272
132    Skup, Ubój, Przetwórstwo Mięsa Supmięs Sompoliński & Kalinowski & Kalinowska Sp. J.    Babiak    271
133    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    268
134    JHJ Sp. z o.o.    Nowa Wieś    268
135    PHUP K.W.S. Żabczyńscy S.J.    Łaskarzew    268
136    Zakład Mleczarski Sp. z o.o.    Łuków    267
137    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    266
138    Brychcy Sp. z o.o. Ubojnia Drobiu    Kargowa    265
139    CIECHANOWSKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA    Ciechanów    264
140    Firma Drobiarska Sp. z o.o.    Strzegom    264
141    Zakład Mięsny MK S.J. – Norbert Maciejewski,Tadeusz Kurzawa    Kobylin    259
142    Fantasy Food Sp. z o.o.    Kobyłka    258
143    Koga – Maris Sp. z o.o.    Hel    257
144    Kav – Pol Sp. z o.o.    Katowice    257
145    Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik    Niedośpielin    255
146    LAS – KALISZ Sp. z o.o.    Tomnice    255
147    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Włoszczowa    254
148    BARTEX Bartol S.J.    Nowy Tomyśl    254
149    Aquakon Sp. z o.o.    Police    254
150    A&B DROB Sp. z o.o.    Żukowo    252
151    Piekarnia Awiteks S.J. W.Nakielny i Wspólnicy    Kraków    251
152    WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    251
153    Zakład Mięsny KABO A. Borowik, W. Karpieszuk S.J.    Choroszcz    250
154    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    246
155    TARCZYŃSKI S.A.    Trzebnica    246
156    WODEX Sp. z o.o. ZPH    Stalowa Wola    245
157    Ubojnia Zwierząt Gospodarczych S.J.    Wiśniew    244
158    Pawlak Sp. z o.o.    Ostrężnica    243
159    FERRERO POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    241
160    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    240
161    UREN NOVABERRY Sp. z o.o.    Lublin    239
162    Stek – Pol S.J. Przetwórstwo Mięsa    Grabów nad Prosną    239
163    Torfowiska Biały Bór Sp. z o.o.    Wejherowo    239
164    Gospodarstwo Rybackie Wójcza Sp. z o.o.    Biechów    239
165    Zakład Przetwórstwa Ryb Mirko B.krasnoborski S.J.    Słupsk    238
166    Zakład Przetwórstwa Mięsnego RASKO R. Skorzycki, J. Skorzycki S.J.    Żelechlinek    238
167    BAGIETKA Sp. z o.o. PHP    Chojnice    236
168    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Mrągowo    236
169    Van Pur S.A.    Warszawa    236
170    Fabryka Ciast I Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.    Jarosław    236
171    AGROCENTRUM Sp. z o.o.    Kolno    232
172    GRADOS Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    232
173    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski S.J    Tuchów    232
174    CEDROB S.A.    Ciechanów    231
175    Firma KABANOS S.J.    Jabłonka    228
176    FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.    Kalisz    227
177    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    225
178    Fabryka Przetworów Rybnych Mieszko Sp. z o.o.    Sławno    224
179    Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o.    Legnica    220
180    RUDOPAL Sp. z o.o.    Rudniki    220
181    Przeds. Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o.    Gołkowice Dolne    220
182    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.    Trzemeszno    219
183    Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska    Rzeniszów    215
184    BROMILK Sp. z o.o. Mleczarskie PPH    Brodnica    214
185    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    214
186    Mylan Sp. z o.o.    Warszawa    213
187    Komers – Mag S.J. PHU     Międzyrzecze Dolne    212
188    KAMIS S.A.    Stefanowo    210
189    Laboratoria Natury Sp. z o.o.    Lublin    210
190    Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie    Żuromin    208
191    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Lanius S.J.    Zduny    207
192    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Libiszów-Kolonia    207
193    Danone Sp. z o.o.    Warszawa    205
194    ZEELANDIA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    205
195    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    205
196    Lisner Sp. z o.o.    Poznań    205
197    COSMO Sp. z o.o.    Międzybrodzie Żywieckie    205
198    Zakład Produkcji Cukierniczej JIW L. Holewa R.Holewa S.J.    Zakrzów    205
199    Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.    Sława    204
200    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN    Wola Rębkowska    203
201    Masarnia Borowe S.J.    Borowe    203
202    Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki S.J.    Siedlęcin    202
203    Vinpol Sp. z o.o.    Toruń    201
204    Pasol – Paco Sp. z o.o.    Świdnica    201
205    FHP Galli S.J.    Dąbrowa Tarnowska    200
206    PPUH Ad – Pol Adolf Szweda, Dorota Szweda S.J.    Nowa Wieś    200
207    Product Plus S.J.    Kleszczewo    199
208    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jarocin    195
209    Royal Canin Polska Sp. z o.o.    Niepołomice    195
210    Terry Sp. z o.o.    Dębica    195
211    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    194
212    Libra Polska Sp. z o.o.    Warszawa    193
213    Barbara Luijckx Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cukierniczej    Latkowo    192
214    Arpak Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    192
215    HELIO S.A.    Wyględy    192
216    LU Polska S.A.    Warszawa    191
217    SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    191
218    Piekarnia Grela S.J. Mariusz, Tomasz Grela    Mełgiew    191
219    ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A.    Cięcina    190
220    Zakłady Mięsne Wadowice Sp. z o.o.    Wadowice    189
221    Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krasucki Sp. z o.o.    Gryfów Śląski    188
222    AKO S.A.    Bydgoszcz    187
223    Doradca Komplex Sp. z o.o.    Szczytno    187
224    FSB Piekarnie Sp. z o.o.    Michałów-Reginów    187
225    F.H. Sulmin S.J. B.G.F. Borkowscy    Przyjaźń    187
226    Cezar S.J.    Kręgi Nowe    187
227    Przedsiębiorstwo GÓRNY S.J. Zakład Mięsny, Browar Regina    Giżycko    186
228    CARGILL (POLSKA) Sp. z o.o.    Warszawa    185
229    NETTA II S.J. MIESZLNIA PASZ PPH    Netta Druga    185
230    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    185
231    Olsza Olbrysz S.J.    Warszawa    185
232    Aurora Polska Sp. z o.o.    Kutno    184
233    DEGA S.A. ZPCH    Sianów    183
234    Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Gdańsk    183
235    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Glinojeck    180
236    LANTMANNEN AXA POLAND Sp. z o.o.    Poznań    180
237    Spółdzielnia Mleczarska W Łużnej    Łużna    180
238    Kilargo Sp. z o.o.    Chechło Pierwsze    179
239    It Ichthyo Trophic Sp. z o.o.    Stare Polichno    179
240    TAB KONCENTRATY Sp. z o.o.    Warszawa    178
241    PRIMAVIKA Sp. z o.o.    Gądki    178
242    ITV Sp. z o.o.    Miejsce Piastowe    177
243    Zakład Mięsny Sp. z o.o.    Złotoryja    177
244    Ubój i Handel Drobiem Dromico S.J.    Mikstat    176
245    SŁOWIANKA Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Szczecinek    175
246    Foodcare Sp. z o.o.    Zabierzów    174
247    Gospodarstwo Rybackie Zbąszyń Sp. z o.o.    Zbąszyń    173
248    Zakłady Mięsne Mielczarek S.J.    Komorniki    172
249    EKO – MAK Makarony Babuni    Rudniki    172
250    Gospdarstwo Rybackie SIEMIEŃ Sp. z o.o.    Siemień    171
251    GZELLA Sp. z o.o.    Osie    170
252    PPH SULMA Sp. z o.o.    Sulechów    170
253    Cukromix – Bis Sp. z o.o.    Ropczyce    170
254    Best – Food Sp. z o.o.    Kiełpino    170
255    ASTRA Sp. z o.o. PPHU    Jasło    168
256    Rolmet Sp. z o.o. PPU    Policzna    168
257    Ubojnia Drobiu Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna S.J.    Warta    167
258    Baxters Polska Sp. z o.o.    Wolsztyn    167
259    Mars Polska Sp. z o.o.    Sochaczew    166
260    MARDI Sp. z o.o.    Biskupiec    166
261    ROLMIĘS – Baniak, Kras S.J.    Ciężkowice    166
262    Vincent Boulangerie Patisserie Sp. z o.o.    Warszawa    166
263    Kerry Polska Sp. z o.o.    Kielce    165
264    Młyn Gospodarczy S.J.    Ostrów Wielkopolski    165
265    Zakłady Mięsne ŁMEAT ŁUKÓW S.A.    Łuków    164
266    Superior – Strefa S.J.    Dobre Miasto    164
267    PCO Group Sp. z o.o.    Słupsk    164
268    Słodownia Strzegom Sp. z o.o.    Strzegom    163
269    Sobieski Piekarnie Wilamowski – Zakrzewski S.J.    Mońki    163
270    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    162
271    Pol – Pasz Sp. z o.o.    Siedlce    162
272    Spółdzielnia Pracy DORADCA    Gdynia    161
273    Nordfish – Foodmark Sp. z o.o.    Charzyno    161
274    Darmąk S.J.    Kłoczew    161
275    Rolnicza Spółdzielnia Produckyjna    Granowo    161
276    SULIMAR Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    160
277    Milarex J. Kasprzak, Ch. Kasprzak sp. j.    Duninowo    160
278    Wytwórnia Pasz Piast Sp. z o.o.    Gołańcz    160
279    Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    160
280    PPH Fleisch Mannschaft Polska Sp. z o.o.    Świdwin    159
281    Duet S.J. Zakład Mięsny    Łapy    159
282    UBOJNIA Zbigniew Krause i Grzegorz Krause S.J.    Turze    158
283    Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K.-A.    Majdan    158
284    GOLIARD Sp. z o.o.    Rudniki    157
285    Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o.    Konin    157
286    UNIPASZ S.J.    Siemiatycze    157
287    Gospodarstwo Rybackie Polesie Sp. z o.o. Sosnowica    Sosnowica    157
288    WAWEL S.A.    Kraków    156
289    VITACORN Sp. z o.o.    Poznań    156
290    Vege Instytut Sp. z o.o.    Gdańsk    156
291    JANO A. Serwatka S.J.    Bytom    156
292    VICTORIA – CYMES Sp. z o.o.    Wałcz    155
293    ANMAR S.J Ubojnia Bydła     Rutki    155
294    Danisco Biolacta Sp. z o.o.    Olsztyn    153
295    Instanta Sp. z o.o.    Żory    153
296    Animals Sp. z o.o.    Tarnów    153
297    Abraham Polska Sp. z o.o.    Warszawa    151
298    ECO – TRADE Sp. z o.o.    Gliwice    151
299    FPHU Bracia Edmund i Krzysztof Liziniewicz S.J.    Łódź    151
300    Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Jantex Teresa Ługowska    Tuchorza    151
301    Zakład Produkcyjno Handlowy – Masarnia Zapolice S.J.    Zapolice    150
302    NORDFISH Sp. z o.o.    Białystok    148
303    HUZAR Sp. z o.o.    Nowy Sącz    148
304    CREDIN POLSKA Sp. z o.o.    Sobótka    147
305    Polska Woda Sp. z o.o.    Ozorków    147
306    Dunaj Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Rolnego     Dunaj    147
307    FOOD SERVICE Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    145
308    Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.    Rogowo    145
309    Uren Coldstores Sp. z o.o.    Dobużek    144
310    Boltex S.J.    Mosina    144
311    Ternaeben Polska Sp. z o.o.    Łeba    143
312    Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o.    Kościan    143
313    Zakłady Mięsne Kościerzyna Sp. z o.o.    Kościerzyna    142
314    General Petrol Sp. z o.o.    Łódź    142
315    IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o.    Wielichowo    141
316    Młyn Żuławy Sp. z o.o.    Bałdowo    141
317    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    140
318    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Zielona Góra    140
319    Zakład Mięsny Smak – Górno Sp. z o.o.    Górno    139
320    Biurkom – Flampol Sp. z o.o.    Redło    139
321    Gorzelnia Sp. z o.o.    Leopoldów    139
322    PPH FOOD INN Sp. z o.o.    Sieniawa    138
323    Kujawska Spółdzielnia Mleczarska    Włocławek    138
324    PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński    Radziejów    138
325    ABEL S.J. Andrzej Kamiennik, Bogdan Wysota    Brąszewice    136
326    Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A.    Warszawa    136
327    Mokate Sp. z o.o.    Żory    136
328    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe EKOPASZ M.Nowakowski, M.Kalinowski, Z.Klukas S.J.    Kołodziejewo    136
329    AMBRA S.A.    Warszawa    135
330    Zakłady Jajczarskie Ovopol Sp. z o.o.    Nowa Sól    134
331    Gospodarstwo Rybackie Bytów Sp. z o.o.    Bytów    134
332    PIM Sp. z o.o. PPHU    Brzeg    132
333    Tarboj Tarasiuk S.J.    Zabłudów    132
334    Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.    Krzywiń    131
335    Les-Drób Piotrowski & Wójcik i Wspólnicy Sp.J.    Niedomice    131
336    RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    130
337    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    130
338    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    130
339    Jagro Jadwiga Domżała, Sebastian Domżała S.J.    Ślubowo    130
340    GEO – POLAND Sp. z o.o.    Poznań    129
341    System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz Sp. J.    Łapanów    128
342    PPHU ALGAS Szatan Sylwester, Ciepał Helena, Szatan Barbara S.J.    Sosnowiec    128
343    Piekarnia Krys – And S.J.    Bydgoszcz    128
344    Rzeźnictwo Tłoki Artur Maik Sp. z o.o.    Wolsztyn    127
345    Eos Logistic Sp. z o.o.    Warszawa    127
346    Z.P.M. JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga    Łyse    126
347    POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture    Żabno    126
348    AGRO – TOP Sp. z o.o. PPh    Wiśniew    126
349    Napol Sp. z o.o. PPHU    Kwidzyn    126
350    Mamba S.J.    Maków    126
351    Wilor S.J. PPHU    Dretyń    126
352    Fungopol Cis S.J.    Brusy    125
353    PPHU Demeter S.J.    Kamieńsk    125
354    ROLNIK Sp. z o.o.    Mikołów    124
355    ROLMEKS Sp. z o.o.    Buków    123
356    NIEDŹWIEDZICE Sp. z o.o. Spółka Rybacka    Chojnów    123
357    Spółdzielnia Chłopska Pług    Kolbuszowa    123
358    Perial Sp. z o.o.    Poznań    123
359    Zakład Przetwórstwa Mięsa OLEWNIK S.J.    Sierpc    122
360    Zakład Masarski MARETA Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak S.J.    Kobyłka    122
361    Inter Yeast Sp. z o.o.    Krośniewice    122
362    Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul – Drób Ryszard Kulus, Ewa Kulus S.J.    Chwalim    122
363    Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J.    Radom    122
364    MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska    Grajewo    121
365    Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba    Chojnice    121
366    Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH    Skierniewice    121
367    Ubojnia Drobiu FRANEK S.J.    Mściwojów    121
368    Silesian Grain Sp. z o.o.    Ziębice    121
369    Nasz Drób Sp. z o.o.    Ujrzanów    121
370    Waldi Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Grodzisk Wielkopolski    121
371    Przeds. Przetwórstwa Artykułów Spożywczych Zgoda Sp. z o.o.    Grzybowo    121
372    Zakład Mięsny Poliwczak S.J.    Mysłowice    121
373    ONIX Sp. z o.o.    Zakrzewo    120
374    Wytwórnia Makaronu Domowego Pol-Mak S.A.    Ludwin    120
375    Piekarnia Wilamowice Sp. z o.o.    Wilamowice    120
376    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pęczniewie    Pęczniew    119
377    Orzech Sp. z o.o. ZPOW    Kolbuszowa    118
378    DAMŁYN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie    Damasławek    118
379    PEGAZ Sp. z o.o. Poznańska Wytwórnia Produktów Spożywczych    Poznań    118
380    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu    Łowicz    117
381    Porkos S.J. Zakład Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych    Świecie    117
382    Masfrost Sp. z o.o.    Tolkmicko    116
383    Prem – Vit S.J.    Inowrocław    116
384    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Dragon S.J.    Rogóźno    116
385    Komirex S.J. PPUH    Siemiatycze    116
386    KUBIK Kubik Ryszard S.J.    Radom    116
387    Ratyński i Synowie S.J.    Milanówek    115
388    Raków S.J.    Raków Duży    115
389    Jawo Sp. z o.o.    Częstochowa    115
390    Ovotek Sp. z o.o.    Leszno    115
391    Cykoria S.A.    Wierzchosławice    114
392    Kowalewski Sp. z o.o.    Sieradz    113
393    Codex Sp. z o.o.    Krzeszyce    113
394    Warmex Sp. z o.o.    Wielbark    113
395    Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie S.J.    Szadek    112
396    Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J.    Gorzkowice    112
397    Sanrej Sp. z o.o.    Sanok    112
398    KLICH PIEKARNIA CUKIERNIA K. WITEK, T. WITEK, B. WARCHOŁ S.J.    Tarnów    112
399    Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J.    Trzebieszów    111
400    Ubojnia Drobiu Piórkowscy    Wola Cyrusowa    111
401    Wimar – Chłodnia Sp. z o.o.    Radwanków Szlachecki    111
402    Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o.    Sława    111
403    Kompania Spirytusowa Nord – Clas Sp. z o.o.    Łódź    111
404    Rzeźnictwo i Handel – Kapecki S.J.    Kozy    111
405    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    111
406    BAKOMA – BIS Sp. z o.o.    Kozienice    110
407    PPH Karmel Import – Export S.J.    Hajnówka    110
408    EKO – VIT Sp. z o.o.    Łódź    110
409    Matro Masarnia S.J.    Rawicz    110
410    Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy Sp. z o.o.    Pierzchnianka    110
411    EKOPLON S.A.    Szydłów    109
412    LAZUR Spółdzielnia Mleczarska    Nowe Skalmierzyce    109
413    Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego    Zbęchy-Pole    109
414    NORD Zakład Produkcji Cukierniczej Sp. z o.o.    Szczecin    109
415    PPHU Rydełko Sp. z o.o.    Góra    109
416    MD Trade S.J.    Gniezno    109
417    Spółdzielnia Mleczarska Ryki    Ryki    108
418    Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy    Kruszwica    108
419    Healthy Food Production S.A.    Kobierzyce    108
420    PRYMAT Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    108
421    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot S.J.    Starowa Góra    108
422    Zakład Przetwórstwa Spożywczego RYBMOR S.J.    Pokrzywnica    108
423    Dzida – Jazgar Sp. z o.o.    Goczałkowice-Zdrój    108
424    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.    Gierów    108
425    Zakłady Mięsne Andrzej Bystry    Swarzędz    107
426    Cukiernia Sowa S.J.    Bydgoszcz    107
427    Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.    Szczecin    107
428    Bimiz Produkt Sp. z o.o.    Jeziorzany    106
429    „MASARNIA” K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA    Brzozie    106
430    Diamant International Polska – Młyny Zbożowe Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    106
431    SPOŁEM Warszawska Spółdzielnia Spożywców Żoliborz    Warszawa    105
432    Wytwórnia Lodów WSG Sp. z o.o.    Kościan    105
433    Aromat Snack Sp. z o.o.    Trzebielino    105
434    KOCH Sp. z o.o.    Szczecin    105
435    Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o.    Warszawa    104
436    BŁACHUT Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Żywiec    104
437    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    104
438    Zakłady Mięsne Piekarscy Sp. J.    Rokiciny    104
439    Przedsiębiorstwo Rol – Ryż Sp. z o.o.    Gdynia    104
440    Alma S.J.    Pszczyna    104
441    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DROBIU MARICA S.J. J.M.E.K. WRÓBEL    Bielsko-Biała    104
442    KOJPASZ S.J. Kossowski, Jakubiuk    Wisznice    104
443    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Tomaszów Lubelski    103
444    AVES Sp. z o.o.    Zduńska Wola    103
445    Aleksandria Dariusz Moczarski    Konopiska    102
446    Maced – Dystrybucja Sp. z o.o.    Polanów    102
447    Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    101
448    Pal – Kom Sp. z o.o.    Szczecin    101
449    Wytwórnia Koncentratów i Mieszanek Paszowych AGROPOL Wawryszuk A.M.P.T., Wilczek A.B. w Motyczu S.J.    Marynin    100
450    Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie    Chełm    99
451    Wytwórnia Pasz i Koncentratów FARMER S.J. Janina i Czesław Błaszczyk    Nowe Skalmierzyce    99
452    FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o.    Białobrzegi    99
453    Zakłady Mięsne Niebieszczańscy S.J.    Gryfów Śląski    99
454    PIRS PPH Sp. z o.o.    Darłowo    99
455    OMG Sp. z o.o.    Stara Kornica    99
456    ZAKŁAD MIĘSNY RAJCZA EWA, JÓZEF I JACEK BARCIK S.J.    Rajcza    99
457    Piekarnia Jizis S.J.    Warszawa    99
458    JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska    Środa Wielkopolska    98
459    POLPAIN – PUTKA Sp. z o.o.    Warszawa    98
460    Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o.    Iława    98
461    BOGACZEWO Sp. z o.o. Zakład Rybacki    Morąg    98
462    CUKIERNIA – PIEKARNIA B & M WENTA S.J.    Lębork    98
463    Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o.    Wilków    98
464    PERKPOL S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Choroszcz    97
465    SAS Sp. z o.o.    Biała Podlaska    97
466    Varia Sp. z o.o. PPH    Sosnowiec    97
467    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Piaski    96
468    Eskimos S.A.    Konstancin-Jeziorna    96
469    AGROMAKS Sp. z o.o.    Nowa Sucha    96
470    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Tanis” K.Pyzara T.Pyzara M.Pyzara A.Pyzara Sp. J.    Stalowa Wola    96
471    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Czarnków    95
472    McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.    Szczecin    95
473    Zakład Mięsny Pelikan Sp. z o.o.    Białystok    95
474    Jutrzenka Colian Sp. z o.o.    Opatówek    95
475    ROTR Spółdzielnia Mleczarska    Rypin    94
476    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    94
477    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J.    Kwidzyn    94
478    Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek S.J.    Liszki    94
479    TERRAVITA Sp. z o.o.    Poznań    93
480    Grahamka Sp. z o.o.    Zągoty    93
481    Kazimierz Zieliński S.J. PPH    Żuromin    93
482    Philip Morris Polska Tobacco sp. z o.o.    Kraków    93
483    PPHU DEMEX Sp. z o.o.    Warszawa    92
484    Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o.    Mielno    92
485    Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J.    Janowiec Wielkopolski    92
486    Verco Sp. z o.o.    Warszawa    92
487    GFT GOLDFRUCT Sp. z o.o.    Kraków    91
488    FIRMA LEGIERSKI S.J.    Istebna    91
489    Ubojnia Drobiu Wojszki S.J.    Mońki    91
490    Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o.    Ślesin    90
491    Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe    Adamów    90
492    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE ARCHITEKTON Sp. z o.o.    Miechów    90
493    Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o.    Żuromino    89
494    Mlekoma Sp. z o.o.    Warszawa    89
495    Rzeźnia Braci Szybcio S.J.    Mońki    89
496    Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski S.J.    Jeziorko    89
497    PPHB Ser-Vita Władysława Ciupak i Edward Jargiło S.J.    Krzemień Drugi    89
498    Przedsiębiorstwo Produkcyjne KAPITAN NAVI Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński    Trzebiatów    89
499    Ubojnia Trzody i Bydła S.J    Rutki    88
500    Zakład Masarski Małgorzata i Eugeniusz Jędrycha S.J.    Konieczki    88
501    OSMOFROST Sp. z o.o.    Strzyżewice    87
502    PPHU Publima S.J. Lichota & Lichota    Ostrowiec Świętokrzyski    87
503    Twist Sp. z o.o.    Rybnik    87
504    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Tomaszewski, Małgorzata Sobik, Sławomir Tomaszewski S.J.    Środa Wielkopolska    87
505    Grodcono Sp. z o.o.    Grodków    86
506    Farmpasz Sp. z o.o.    Narew    85
507    Przetwórstwo Mięsa Konkol Henryk Konkol, Dariusz Konkol, Sylwia Nawrocka S.J.    Bolszewo    85
508    Przetwórnia Owoców i Warzyw S.A.    Warka    84
509    Lear S.J.    Świdwin    84
510    FIRMA PRODUKCYJNO HANDLOWA KRIST TOMASZ SZCZEPANIK, ROBERT KĄDZIELAWA S.J.    Dąbrowa Tarnowska    84
511    AGJ – Jaworscy S.J.    Niemce    84
512    DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.    Chrzanów    83
513    Magsam Eksport – Import Sp. z o.o.    Warszawa    83
514    Zakład Przemysłu Drobiarskiego Jas – Drop S.J.    Warszowice    83
515    Arpo S.J.    Stawiszyn    83
516    SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Węgorzewie    Węgorzewo    83
517    Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.    Białystok    82
518    DROBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Drobiarskie    Solec Kujawski    82
519    BAKALLAND S.A.    Warszawa    82
520    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Rawicz    82
521    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Śrem    82
522    Ozimek S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Stargard Szczeciński    82
523    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    82
524    Grabo Gałuszka Sp.J. P. P. H. i Chłodnie Składowe    Bielsko-Biała    82
525    Bax S.J.    Wieruszów    82
526    Małpka S.A.    Poznań    82
527    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Rolmak Jan Pietrzyk, Janusz Stachowicz, Mariusz Patrzałek Sp. J.    Staszów    82
528    SUPERDROB Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A.    Karczew    81
529    Zakład Produkcji Spożywczej RAG Górzyńscy S.J.    Lubin    81
530    Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A.    Kraków    81
531    ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Suchy Las    81
532    ZPHU Moryń Włodarczyk i Moryń sp. j.    Siemkowice    81
533    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew Dobrzyca    Kowalew    80
534    Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK    Strzelce    80
535    MŁYNEX Dobkowscy S.J.    Augustów    80
536    Atlantic Products Sp. z o.o.    Węgorzyno    80
537    Cukiernia S.J.    Warszawa    80
538    SŁAWA Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Sława    79
539    MLEKTAR S.A.    Tarnów    79
540    Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o.    Skołyszyn    79
541    BIOFLUID S.J.    Górki Małe    79
542    Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.S.A.J. Mielczarek S.J.    Rusiec    79
543    KARSTUSZ S.J.    Karolewo    79
544    FIRMA PRODUKCYJNO – HANDLOWO – USŁUGOWA FANTIC GÓRSZCZAK S.J.    Głogoczów    79
545    Zakład Produkcyjno-Handlowy WOJNA Sp. z o.o.    Dąbrowa    79
546    Fruktus Kowalczyk Sp. z o.o.    Wąsosz Dolny    78
547    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Prudnik    78
548    JURAJSKA Spółdzielnia Pracy    Myszków    78
549    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Polbroj Sp. z o.o.    Kutno    78
550    Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców    Strzałkowo    77
551    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    77
552    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    77
553    MADEJ & WRÓBEL Sp. z o.o. Zakłady Mięsne    Ruda Śląska    77
554    Unitrade Sp. z o.o.    Osmolice Pierwsze    77
555    WIR Szproch i Pietrusiewicz Zakłady Mięsne S.J.    Łopuszno    77
556    DEMI Spółdzielnia Mleczarska    Góra    76
557    Victus S.J.    Działoszyn    76
558    Lodziarnie Włoskie Sp. z o.o.    Warszawa    76
559    WISAPIS Zakład Mięsny Andrzej Jurzyk    Zielonka    76
560    Piekarnia-Cukiernia ANNA Koczorowska Anna, Koczorowski Mieczysław, Paprocka Anna, Paprocki Edward S.J.    Wyrzysk    76
561    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    75
562    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Ostrów Wielkopolski    75
563    Zakład Przetwórstwa Mięsa SZAJEK – S.J.    Granowo    75
564    Przedsiębiorstwo Handlowe Skup i Ubój Zwierząt Dariusz Ptak i Jerzy Michalak sp. j.    Gołuchów    75
565    Masarnia Zbigniew Giża S.J.    Żarówka    75
566    Stek – Pol Sp. z o.o.    Mleczków    75
567    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO TADEUSZ KAPAŁA, TADEUSZ KLIMCZAK, KAZIMIERZ SETLA – S.J.    Węgierska Górka    75
568    Piekarnia – Kupczyk Andrzej Kupczyk i Marta Kupczyk S.J.    Chojnów    75
569    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jasienica Rosielna    74
570    Suszarnia Międzyrzecz S.A.    Międzyrzecz    74
571    Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy S.J.    Miedzna    74
572    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Skarszewach    Skarszewy    74
573    Zakład Produkcyjno-Handlowy Jonczyk S.J.    Koszęcin    74
574    SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy    Kielce    73
575    SOKPOL Sp. z o.o.    Myszków    73
576    SOBSMAK Sp. z o.o.    Wołomin    73
577    Działalnośc Produkcyjno Handlowo Usługowa Michał, Tomasz, Jan Vogt S.J.    Pleszew    73
578    ZPHU INEX K. Stuglik, J. Stuglik S.J.    Klecza Górna    72
579    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Nasieniak S.J.    Kietrz    72
580    Agroprogres Sp. z o.o.    Barwice    72
581    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    72
582    LAJKONIK SNACKS GmbH S-ka Komandytowa    Skawina    71
583    Konspol Holding Sp. z o.o.    Nowy Sącz    71
584    APIPOL – FARMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Pszczelarsko Farmaceutyczne    Myślenice    71
585    KOLSTAR Sp. z o.o. PPH    Kamionka    71
586    Hipsz Sp. z o.o.    Wrocław    71
587    Zakład Mięsny Radmas S.J.    Radzymin    71
588    OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W CHMIELNIKU    Chmielnik    71
589    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sabpol S.j. Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata    Kamienna Góra    71
590    Piekarnia Frąckowiak, Frąckowiak H. S.J.    Wałbrzych    71
591    Atlanta Poland S.A.    Gdańsk    70
592    ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.    Żelków-Kolonia    70
593    Przetwórstwo Mięsne Załoga S.J.    Piotrków Trybunalski    70
594    SDF Sp. z o.o.    Leszno    70
595    Sharman Sp. z o.o.    Pyrzyce    70
596    Spin – Spółdzielczy Zakład Pracy Chronionej    Chełm    70
597    ZPH PTAK Józef Ptak    Popów    70
598    NESTLE POLSKA S.A.    Warszawa    69
599    JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska    Łódź    69
600    Młyn Dalachów S.J.    Rudniki    69
601    Jan – Dar Sp. z o.o.    Szubin    69
602    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipinki    69
603    Diana Naturals S.A.S. Unipersonelle (S.A. Uproszczona Jednoosobowa) Oddział w Polsce    Legnica    69
604    Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o.o.    Wiśniew    68
605    Matbud Sp. z o.o.    Mielec    68
606    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    68
607    Zamrażalnia Vidansonder Sp. z o.o.    Brochów    68
608    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu    Bieruń    67
609    ROKSANA Cukiernicza Spółdzielnia    Strzyżów    67
610    Agro – Visbek – Bydgoszcz Sp. z o.o.    Bydgoszcz    67
611    ASPROD Sp. z o.o.    Kliniska Wielkie    67
612    KNAPIK S.J.    Alwernia    67
613    Firma KOJS    Jabłonka    67
614    PW Kier SJ    Nowy Sącz    67
615    MARINUS Sp. z o.o.    Świnoujście    67
616    Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o.    Kalisz    66
617    NEOROL Sp. z o.o.    Chrzan    66
618    PPHU FRUBEX – BIS S.J. Jan Bęben, Elżbieta Bęben, Zbigniew Bęben, Antonina Bęben    Pajęczno    66
619    Mane Polska Sp. z o.o.    Raszyn    66
620    Grupa Producentów Owoców i Warzyw Agrea Sp. z o.o.    Poznań    66
621    WOSANA S.A.    Andrychów    65
622    Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o.    Chełm    65
623    DE HEUS Sp. z o.o.    Łęczyca    65
624    Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A.    Pszczyna    65
625    MARINO Sp. z o.o.    Poznań    65
626    OSTROWIN – CENTRUM Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    65
627    CHIPITA POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    65
628    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    65
629    Zakład Przetwórstwa Mięsnego E. Smolarek i M. Smolarek S.J.    Kościan    65
630    OJC Sp. z o.o.    Wisowa    65
631    Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa S.J.    Władysławowo    65
632    Piekarnia „Piekuś” Pakulscy & Walorek S.J.    Inowrocław    65
633    KRAFT FOODS POLSKA S.A.    Warszawa    64
634    UNIFREEZE Sp. z o.o.    Górzno    64
635    Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o.    Grudziądz    64
636    RARYTAS Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    64
637    CHMIELNIK – ZDRÓJ S.A.    Chmielnik    64
638    Euro – Duda Sp. z o.o.    Warszawa    64
639    Zakład Cukierniczy MICHAŚ A. Szymczyk, K. Chojnacka-Szymczyk S.J.    Częstochowa    64
640    PIEKARSTWO S.J. Machalski – Tomski    Wrocław    64
641    Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny    Szczekociny    63
642    Zakład Mięsny „Nowopol” Krzysztof Chmielewski, Andrzej Nowocień, Grażyna Nowocień Sp. J.    Jedlińsk    63
643    SPYRKA Sp. z o.o.    Niedźwiedź    63
644    Zakład Przetwórstwa Mięsnego D.M. Zagajewscy S.J.    Rawa Mazowiecka    63
645    Zakład Mięsno – Wędliniarski Pol – Mat Sp. z o.o.    Zduńska Wola    63
646    TF Service Sp. z o.o.    Łeba    63
647    Polryb Sp. z o.o.    Koszalin    63
648    Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Agrobałt Sp. z o.o.    Gdynia    63
649    Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A.    Mścice    62
650    Gospodarstwo Rybackie Bogucin Sp. z o.o.    Bogucin    62
651    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    62
652    Kamil S.J.    Roszki-Wodźki    62
653    Spółdzielnia Mleczarska    Drzycim    62
654    Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J.    Radzionków    61
655    TAURUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego    Pilzno    61
656    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy    Łubnica    61
657    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    61
658    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J. Dyczewscy    Suwałki    61
659    Zakład Masarski Produkcyjno-Handlowy Andrzej Nadobny i Wspólnicy S.J.    Debrzno    61
660    Ekolek Sp. z o.o.    Jabłonna    61
661    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    61
662    Fanex Sp. z o.o.    Radonice    60
663    PPH MIX Stanisław Pacek    Rypin    60
664    Tomag S.J.    Żelazków    60
665    Sarris Darm Sp. z o.o.    Czechów    60
666    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek S.J.    Buczkowice    59
667    Połonina Lesko Sp. z o.o. – sp.k.    Lesko    59
668    Piekarnia Halina S.J.    Kamionka    59
669    Zakład Piekarniczo – Cukierniczy S.J.    Piątnica Poduchowna    59
670    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W WIEPRZU    Wieprz    59
671    Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki Sp. j.    Sulmierzyce    59
672    Zakłady Mleczarskie LAKTOPOL-A Sp. z o.o.    Łosice    58
673    Spółdzielnia Ogrodnicza Export – Import    Zwoleń    58
674    Firma Cukiernicza Solidarność – Rok Założenia 1952 Sp. z o.o.    Lublin    58
675    Witex S.J.    Benice    58
676    UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego    Unisław    57
677    JAWO S.J.    Częstochowa    57
678    Koppol Sp. z o.o. PPU    Miejska Górka    57
679    Wabo Sp. z o.o.    Warszawa    57
680    Krynica Vitamin S.A.    Warszawa    57
681    Książ S.J. Piekarnia – Ciastkarnia     Książ Wielkopolski    57
682    Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    56
683    FTK Sp. z o.o.    Krasnystaw    56
684    PPHU Telest Sp. z o.o.    Pieniężno    56
685    Pekrapol Sp. z o.o.    Świecie    56
686    Pauladrob S.J.    Świdwin    56
687    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipno    56
688    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta    Chełmno    56
689    Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    55
690    PW Smak S.J.    Cieszków    55
691    Zespół Młynów w Chełmie Sp. z o.o.    Chełm    54
692    ELMAR Lesiuk S.J. PHU    Biała Podlaska    54
693    Zakład Masarski Stanisław Rąbała    Pelplin    54
694    Przeds. Hektor Sp. z o.o.    Działoszyn    54
695    UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J.    Opole    54
696    VITPOL PW    Stawiszyn    53
697    Bunge Polska Sp. z o.o.    Karczew    53
698    Kazeina Polska Sp. z o.o.    Legionowo    53
699    PPHU Mas – Pol S.J.    Majków Duży    53
700    Sofian Sp. z o.o. PPUH    Zielona Góra    53
701    DELIC – POL S.A.    Kamyk    52
702    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Sącz    52
703    Agro – Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    52
704    Angela S.J. FPHU    Sękowa    52
705    Mado Sp. z o.o.    Warszawa    52
706    UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o.    Jędrzejów    51
707    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W SKARSZEWACH    Skarszewy    51
708    Przedsiębiorstwo Piekarskie w Lublinie Sp. z o.o.    Lublin    50
709    Coffee & Tea Product S.A.    Skibno    50
710    DROSED S.A.    Siedlce    49
711    Zakład Mleczarski „Fig And” Leszek Figarski i Wspólnicy Sp. J.    Wolanów    49
712    Szwagros Masarstwo – Wędliniarstwo Sp. z o.o.    Kraszewice    49
713    Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Masarnia S.J.    Bieżuń    49
714    Piekarnia Czubak i S-ka Włodzimierz Czubak S.J.    Łomianki    49
715    Zakłady Rybackie Wdzydze Sp. z o.o.    Wąglikowice    49
716    Złoty Młyn Sp. z o.o.    Kraków    49
717    PPHU Bajgiel Wiesław Reichert,Jan Wodecki S.J.    Będzino    49
718    Bart S.J.    Mroków    49
719    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Burkatów    49
720    PIEKARNIA POD TELEGRAFEM    Kielce    48
721    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej    Limanowa    48
722    Fabryka Likierów Tarpan Sp. z o.o.    Szczytno    48
723    Doppiek Sp. z o.o.    Dopiewo    48
724    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA    Wysokie Mazowieckie    47
725    Eurohansa Sp. z o.o.    Toruń    47
726    Zakład Rolniczo – Przemysłowy Farmutil HS S.A.    Kaczory    47
727    Zakład Masarski ZDRÓJ S.J.    Nowy Sącz    47
728    Piekarnia Wawie W. Depta I S-Ka S.J.    Brańszczyk    47
729    Aroma S.J.    Wałcz    47
730    Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa    Kwidzyn    47
731    „Dębowa Polska” Sp.J. Jerzy Markiewicz Leszek Markiewicz    Siedlec    46
732    ZOTT – POLSKA Sp. z o.o.    Opole    46
733    Caterpol Sp. z o.o.    Wolsztyn    46
734    GRUPA ŻYWIEC S.A.    Żywiec    45
735    Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o.    Toruń    45
736    Zakłady Mięsne mgr inż. Wojciech Dobija    Żywiec    45
737    ZMK Delikates Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    45
738    Weko – Polska Sp. z o.o.    Raszków    45
739    Anna Plus Sp. z o.o. Przetwórnia Owoców i Warzyw    Bierutów    45
740    Ubojnia Zwierząt Bogacz S.J.    Radomsko    45
741    Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o.    Rybnik    45
742    AGRO – HANDEL Sp. z o.o.    Krzywiń    44
743    Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Leoncin    44
744    PPHU Agropasz Milicz Sławoszowice Sp. z o.o.    Milicz    44
745    Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.    Kobylin    44
746    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Nowym Stawie    Nowy Staw    44
747    HORTEX HOLDING S.A.    Warszawa    43
748    Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz S.J.    Święciechowa    43
749    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE GIBAR S.J.    Łódź    43
750    Kompasz Sp. z o.o.    Głogów    43
751    AMARA Sp. z o.o.    Świdwin    43
752    PPH An-Marko Dąbrowscy S.J.    Płock    43
753    OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o.    Strzelno    42
754    POLSANDERS Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    42
755    HJ HEINZ POLSKA S.A.    Krobia    42
756    Zakłady Mięsne PEKPOL OSTROŁĘKA S.A.    Ławy    42
757    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    42
758    ŁOSOŚ Sp. z o.o. Przetwórstwo Rybne    Włynkówko    42
759    DORAL S.J.    Kłodzko    42
760    Zakłady Produkcyjno-Handlowe Prodet Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    42
761    PPHU BAMAL Sp. z o.o.    Przeworsk    42
762    Piekarnia S.J.    Toruń    42
763    Dróbaleks S.J. Zakład Przemysłu Mięsnego    Aleksandrów Kujawski    42
764    Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J.    Kościerzyna    42
765    REGIS Sp. z o.o.    Kraków    41
766    PIEKARNIA MIMA S.J. M. Sikora, M. Janowski    Ostrów Wielkopolski    41
767    Maxfrut Sp. z o.o.    Jarogniewice    41
768    Zakład Uboju, Skupu i Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Brzozów    41
769    DROZD S.J.    Lubartów    41
770    SPOŁEM POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW    Myślibórz    41
771    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Ełk    41
772    Ubój i Handel Drobiem Agnieszka Gosz    Sierakowice    41
773    Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie    Kętrzyn    40
774    AMI S.J.    Mikstat    40
775    Morpol S.A.    Szczecin    40
776    MACED Sp. z o.o.    Polanów    40
777    Pifo Eko – Strefa Sp. z o.o.    Łódź    40
778    FPH Zakład Masarski Cecylia Lenart, Adam Lenart, Mariusz Lenart S.J.    Raciechowice    40
779    Zakłady Mięsne Wolas Sp. z o.o.    Jeleśnia    40
780    DOSSCHE Sp. z o.o.    Kalisz    39
781    KOMPLET S.J.    Nowy Lubiel    39
782    Chmarzyński- Przemysł Mięsny i Handel S.J.    Osie    39
783    Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o.    Koneck    39
784    Union Chocolate Sp. z o.o.    Ciechocinek    39
785    PPUH WOSEBA Sp. z o.o.    Odolanów    38
786    Masarnia Dzier-Mięs S.J.    Skoroszyce    38
787    Kamil Sp. z o.o.    Witaszyce    38
788    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Pępowo    38
789    Dominik Sp. z o.o.    Wielogłowy    38
790    Rozlewnia Wód Mineralnych Sopel Sp. z o.o.    Muszyna    38
791    Firma Majerczyk S.J.    Skrzypne    38
792    SUEMPOL Sp. z o.o.    Bielsk Podlaski    37
793    Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o.    Chrzanów    37
794    Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski S.J.    Lubomia    37
795    Zakład Rozbioru i Składowania Drobiu Drogosz Sp. z o.o.    Strawczyn    37
796    Świerczek Tomasz i Artur S.J.    Kąpiele Wielkie    37
797    Pamso S.A. Zakłady Mięsne    Pabianice    36
798    PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    36
799    Perfect Plus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Gastronomicznego    Łódź    36
800    BART-MAR Włodzimierz Bartkowiak i Wspólnicy S.J.    Sokołowice    36
801    MIX S.A.    Gdańsk    35
802    Gospodarstwo Rybackie Samoklęski Sp. z o.o.    Kamionka    35
803    PAN Centrum Słodkiej Dekoracji Sp. z o.o.    Poznań    35
804    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość    Rojewo    35
805    Cukiernia Włodzimierz Czubak i S-ka S.J.    Warszawa    35
806    ZAKŁAD PRODUKCJI CUKIERNICZEJ CYMES JERZY KLECHA, WITOLD KLECHA S.J.    Kłobuck    35
807    Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J.    Czaniec    34
808    APIS Spółdzielnia Pszczelarska    Lublin    34
809    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    34
810    Zakład Mięsny Ozdan S.J.    Marianów    34
811    Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak S.J.    Warszawa    34
812    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radostowa Sp. z o.o.    Kielce    34
813    Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu    Gostyń    33
814    SEKO S.A.    Chojnice    33
815    BAKOMA Sp. z o.o.    Warszawa    33
816    Niewieścin Sp. z o.o.    Pruszcz    33
817    Keksik Gomulska i Wspólnicy S.J.    Głowno    33
818    Biak – Mas S.J.    Wolanów    33
819    Elite Expeditions Sp. z o.o.    Warszawa    33
820    KAWIKS S.J. PPHU    Widawa    32
821    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Kiełczewo    32
822    Czanieckie Makarony Sp. z o.o.    Czaniec    31
823    Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.    Warszawa    31
824    PRZEDSIĘBIORSTWO PRZETWÓRCZE USŁUGOWE I HANDLOWE „BOFMAR” SPÓŁKA JAWNA BOJDOŁ, FIGOŁUSZKA I WSPÓLNICY    Pszczyna    31
825    Stovit Group Sp. z o.o.    Bydgoszcz    31
826    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biała Podlaska    Biała Podlaska    31
827    Krzysztof Czajczyk I Dariusz Czajczyk S.J.    Mogilany    31
828    Piekarnia Królewska J. Królik,J. Bułacz,A. Bułacz,M. Szewczyk S.J.    Węgrzce Wielkie    31
829    Zakład Mięsny Danuta Pawliszyn, Bogusław Pawliszyn S.J.    Świerczów    30
830    KAREX FOOD Sp. z o.o.    Białogard    30
831    Astralia Sp. z o.o.    Libiąż    30
832    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE PIĄTKA PIOTR SIKORA I WSPÓLNICY S.J.    Myślenice    30
833    Piekarnia-Cukiernia SZELCÓW Lesko S.J. Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc    Lesko    30
834    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o.    Ligota    29
835    PHPU IMEX Marek – Sala Sp. z o.o.    Brzesko    29
836    USTRONIANKA Sp. z o.o.    Ustroń    28
837    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Wrocław    28
838    Wielkopolskie Zakłady Mięsne AGRICO Sp. z o.o. ZPCh    Kalisz    28
839    Euro – Code S.J.    Nowy Sącz    28
840    Cukiernia Koch S.J.    Szczecin    28
841    Inpol Gronikowscy S.J.    Inowrocław    28
842    EDEN SPRINGS Sp. z o.o.    Krzeszowice    27
843    Zakład Liofilizacji Liogam S.J.    Sitkówka-Nowiny    27
844    FHP JANAS S.J.    Kraków    27
845    Marlin S.J.    Grzybowo    27
846    Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska    Warszawa    26
847    Zakłady Promocji Spożywczej Ambi, M. Karkut i Wspólnicy S.J.    Bytom    26
848    Zakład Mięsny Rzeźnik Dariusz Feliński, Grzegorz Hutnik sp. j.    Niedoradz    26
849    PHILIP MORRIS POLSKA S.A.    Kraków    25
850    NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Opole    25
851    Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak    Siedlec    25
852    PPH WIT – POL S.J.    Radom    25
853    PUH Ryba Sp. z o.o.    Oleśnica    25
854    PPH Tunex S.J.    Kołobrzeg    25
855    Piekarnia Cukiernia AK S.J.    Otrębusy    25
856    Przedsiębiorstwo Handlowe Royal Pośpiech S.J.    Częstochowa    25
857    Martex S.J. Stanisław Furtak i S – KA    Paszowice    24
858    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNO-PRODUKCYJNY PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO MAS-AR Sp. z o.o.    Szczecin    24
859    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa w Raszynie    Pęcice    24
860    WĘDLINKA S.J. PHU    Dobrydział    23
861    Wytwórnia Pasz Piast II Sp. z o.o.    Płońsk    23
862    Łukosz Sp. z o.o. Zakłady Przetwórstwa Mięsnego    Chybie    23
863    Przedsiębiorstwo Drobiarskie Mark – Drob Irena I Piotr Markiewicz S.J.    Chludowo    23
864    Zimpol Jarosław Wesołowski, Dorota Wesołowska, Zbigniew Wesołowski S.J.    Wola Zachariaszowska    23
865    PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy    Piwniczna-Zdrój    22
866    Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁUKOSZ S.J.    Jaworze    22
867    BIMIZ FOOD Sp. z o.o.    Radzyń Podlaski    22
868    Chmarzyński – Przemysł Mięsny i Handel Sp. z o.o.    Osie    22
869    Agro – Smak S.J.    Opatówek    22
870    Piekarz S.J.    Świdnica    22
871    MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J.    Łódź    22
872    Zakłady Mięsne Viola Meyer Sp. z o.o.    Lniano    21
873    FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego    Tarnów    21
874    SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.    Sękowo    21
875    Rachoń Sp. z o.o.    Lubartów    21
876    Lumipol – Ludwikowski, Mielczarek S.J.    Wierzchlas    21
877    Almar Sp. z o.o.    Kartuzy    21
878    AGROCOMEX Sp. z o.o.    Jabłonowo Pomorskie    20
879    FOODMARK POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    20
880    Przedsiębiorstwo Produkcji Rybackiej i Usługowo-Przetwórczej MAJ Sp. z o.o.    Wągrowiec    20
881    Kompania Piwowarska S.A.    Poznań    18
882    EXDROB S.A. Kutnowskie Zakłady Drobiarskie    Kutno    18
883    PPH Indyk – Mazury Sp. z o.o.    Ostróda    18
884    Zakład Obrotu Towarowego „Siarkopol” Sp. z o.o.    Tarnobrzeg    18
885    Pod Rogalem Sp. z o.o.    Oborniki    18
886    Unipol S.J.    Biskupice    18
887    PROMAROL – PLUS Sp. z o.o.    Ciepielówek    18
888    Piekarnia Cukiernia Okruszek S.J.    Białystok    18
889    Edal S.J.    Lisków    17
890    Bochen Piekarsko – Ciastkarska Spółdzielnia Pracy    Gdynia    17
891    Obojan Sp. z o.o.    Stężyca    17
892    Przedsiębiorstwo Drobiarskie „Mives” Sp. z o.o.    Bełchatów    16
893    Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Miazek S.J.    Łódź    16
894    Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J.    Koło    16
895    Gub S.J. PPH    Suwałki    16
896    KRUGER POLSKA Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    15
897    Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA    Oborniki Śląskie    15
898    Młyn Handlowo – Usługowy S.J.    Wodzierady    15
899    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy    Piątnica Poduchowna    14
900    DSM Nutritional Products Sp. z o.o.    Mszczonów    14
901    MM Brown Polska Sp. z o.o.    Poznań    14
902    COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    13
903    JEDNOŚĆ Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Grójec    13
904    Chips And Snacks Ryczkowski sp. j.    Łódź    13
905    Pałuki S.J.    Malice    13
906    Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o.    Świecie    12
907    Piekarnia Merk S.J.    Suwałki    12
908    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni    Bochnia    12
909    Prager I Grupa Sp. z o.o.    Płock    12
910    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wrębiak-Witkowski Sp. z o.o.    Tomaszów Lubelski    12
911    LIMARO Tymińska, Mania Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych S.J.    Mosina    11
912    Punkt Uboju Zwierząt Rzeźnych S. Rogus, Józef Choma, J. Dydo S.J.    Wola Wielka    10
913    Agrohurt Dojrzewalnia Serów S.J.    Mońki    10
 
Pozostałe firmy przemysłu  spożywczego
 
914    Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO    Brodnica    9
915    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Konopnicy    Motycz    9
916    TAB Sp. z o.o.    Warszawa    9
917    Raciborska Spółdzielnia Mleczarska    Racibórz    8
918    LST – POLSKA Sp. z o.o.    Nałęczów    8
919    FVZ Deli – Meat Polska Sp. z o.o.    Orzesze    8
920    MAMUT Sp. z o.o.    Wrocław    8
921    BOGMAR TRAPER Sp. z o.o.    Warszawa    8
922    AKWEN III S.J. Zakład Usługowo – Handlowy Przetwórstwa Rybnego    Staszów    7
923    Masarnia Bieniek    Piotrków Trybunalski    7
924    Perry Sp. z o.o. PPH    Morzeszczyn    7
925    Hochland Polska Sp. z o.o.    Kaźmierz    6
926    Limax Sp. z o.o.    Wolsztyn    6
927    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Rta Szwagrzak S.J.    Złoczew    6
928    MRÓZ S.A.    Borek Wielkopolski    5
929    Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL Józef Koral S.J.    Limanowa    5
930    Zakład Przetwórstwa Mięsnego SZAREK    Jarosław    4
931    Drobex – Pasz Sp. z o.o.    Solec Kujawski    4
932    Gospodarstwo Rybackie W Giżycku Sp. z o.o.    Piękna Góra    4
933    Kim Ligęza S.J.    Wrocław    4
934    Benus Sp. z o.o.    Poznań    3
935    Piekarnia Mechaniczna S.J.    Bielsk    3
936    Pet – Invest Sp. z o.o.    Warszawa    3
937    TOREX Sp. z o.o.    Czerwińsk nad Wisłą    2
938    VITAPOL S.J.    Podkowa Leśna    2
939    Eko – Pellet Sp. z o.o.    Tarczyn    2
940    Mleksam Sp. z o.o.    Wrzeszczów    1
941    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE AQUAMAR Sp. z o.o.    Pasieka    1
942    BOMILLA Sp. z o.o. PPHU    Włocławek    0
943    DOMATOR – DELTA Sp. z o.o. Przeds. Prod. Usług. Handl.    Chorzów    0
944    Piekarnia SPOMIA Sp. z o.o.    Kalisz    0
945    NFC Polska North Sp. z o.o.    Stepnica    0
946    ATZ Sp. z o.o.    Czyżew-Osada    0
947    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J.    Sławków    0
948    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Goleniowie    Goleniów    -1
949    RAJ – PIEK Sp. z o.o.    Roczyny    -1
950    Polska Róża Sp. z o.o.    Falenty Nowe    -1
951    Cukiernictwo Piekarstwo Tomasz Grażyna Jan Vogt S.J.    Pleszew    -1
952    Polfex Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    -2
953    Promięs S.J.    Opole    -2
954    Peklimar Sp. z o.o.    Umienino-Łubki    -3
955    Admar Sp. z o.o.    Radoszewice    -3
956    CD S.A.    Warszawa    -4
957    DOTI S.J. Wytwornia Wyrobów Czekoladowych    Kąty Wrocławskie    -4
958    ZAK Sp. z o.o.    Chodel    -4
959    Brześć Spółka Jawna Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy    Brześć Kujawski    -5
960    Łuczniczka Sp. z o.o. PW    Tuchola    -5
961    Pałka S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Kraków    -5
962    McCAIN POLAND Sp. z o.o.    Chociwel    -6
963    Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o.    Katowice    -6
964    Rzeźnictwo-Wędliniarstwo S.J.    Rybnik    -6
965    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    -6
966    Agrana Fruit Polska Sp. z o.o.    Ławy    -7
967    Unilever Polska S.A.    Warszawa    -7
968    SARNA S.J. PUH . SA i SA    Chodzież    -7
969    Jaak Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    -7
970    Laguna S.J.    Łebcz    -7
971    Wytwórnia Pasz i Koncentratów Eko – Pasz Sp. z o.o.    Polaki    -7
972    Koliber S.J.    Zgierz    -8
973    ALEXPOL INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Warszawa    -8
974    Artifex Sp. z o.o.    Wysogotowo    -9
975    KRUSZWICA S.A. Zakłady Tłuszczowe    Kruszwica    -10
976    Amco Sp. z o.o.    Dybów-Kolonia    -10
977    Frito Lay Poland Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    -12
978    Eko-Pol Sp. z o.o.    Łęg Tarnowski    -12
979    LACTIMA Sp. z o.o.    Morąg    -13
980    Masarnia Dominik S.J.    Łęczyce    -13
981    Garb S.J.    Nowy Targ    -13
982    Masarnia Solmex S.J.    Brzeziny    -13
983    Marmir Paszek S.J.    Nowa Sarzyna    -13
984    Doldrób S.J. PPH    Borki    -13
985    Paluch Sp. z o.o.    Warszawa    -13
986    Zakład Cukierniczo – Spożywczy B&G Jan Biernacki, Bogusław Gącik S.J.    Proszowice    -14
987    Frykas Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Spożywczej    Kościan    -14
988    POLINDUS Sp. z o.o.    Kraków    -15
989    Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.    Wałcz    -15
990    FABRYKA PIECZYWA CUKIERNICZEGO SAN – PAJDA Sp. z o.o.    Jarosław    -15
991    Przetwórstwo Ryb Produkcyjne Mors Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J.    Słupsk    -15
992    Hemi S.J.    Sokołów Podlaski    -16
993    Kros Sp. z o.o. PPH    Głodowo    -16
994    PPHU BMC Jerzy Szczepankowski    Władysławowo    -17
995    CONTO Sp. z o.o. PPH    Poznań    -17
996    Agrozam Sp. z o.o.    Zamość    -17
997    Tasomix Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    -17
998    Owocmix Sp. z o.o.    Granice    -18
999    Spółdzielnia Pokój    Bielsko-Biała    -19
1000    CELPOL S.J.    Łask    -19
1001    Forum S.J.    Sycewice    -19
1002    LINODRÓB S.J. Zakład Drobiarski    Świecie    -20
1003    Inter – Solar Sp. z o.o. PW    Brzeziny    -20
1004    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE FULAR S.J.    Bejsce    -21
1005    M.K.B. Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -22
1006    Mlek – Pol Sp. z o.o. PPHU    Ząbkowice Śląskie    -22
1007    AGROPOL Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego    Góra Kalwaria    -23
1008    MARWOJ S.J. Przed. Prztwórstwa Mięsnego    Mogilno    -23
1009    Rex S.J.    Dziwnów    -23
1010    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.    Warszawa    -24
1011    EMIG Sp. z o.o.    Warszawa    -24
1012    PPH INTERFOOD Sp. z o.o.    Mroków    -24
1013    KDC POMORZANKA Sp. z o.o.    Przeźmierowo    -24
1014    REVMOD Sp. z o.o. PPH    Mońki    -24
1015    Zbyszko Company Sp. z o.o.    Radom    -24
1016    Zakład Mięsny Konarczak S.J.    Pogorzela    -24
1017    Marlibo 2000 Sp. z o.o.    Olkusz    -25
1018    WYROBY CUKIERNICZE KEKS A. ŚLIŻ, S.J.    Sławęcin    -25
1019    DAR-POL S.J.    Tomaszów Mazowiecki    -26
1020    Nexum S.J.    Poznań    -26
1021    CUPROD Sp. z o.o.    Kluczbork    -27
1022    Agro Pomorze Usługi Sp. z o.o.    Pobłocie Wielkie    -27
1023    Spółdzielnia Ogrodnicza    Urzędów    -28
1024    Piekarnia – Cukiernia Bronisława i Michał Łobza S.J.    Zaniemyśl    -28
1025    Adamek Sp. z o.o.    Kraków    -28
1026    Firma Kozak i Spółka Punkt Pasteryzacji Mleka-S.J.    Bożków    -28
1027    BARD Sp. z o.o. PPH    Warnice    -29
1028    Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich    Białe Błota    -29
1029    S – Hurt Sp. z o.o.    Warszawa    -29
1030    Orvita Sp. z o.o.    Bierkowo    -29
1031    BEWA Sp. z o.o. Towarzystwo Gospodarcze    Piaski    -30
1032    CFC Sp. z o.o.    Kraków    -30
1033    San – Vit A.W.Haliszczak Sp. J.    Gniezno    -30
1034    Gerwazy Sp. z o.o. Zakład Produkcji Garmażeryjnej    Lublin    -31
1035    Zakład Produkcyjno-Handlowy Kleina Spółka Komandytowa    Nowe    -31
1036    California Fitness Polska Sp. z o.o.    Wojcieszyn    -31
1037    Hela – Prima Sp. z o.o.    Karczew    -31
1038    Makasar Sp. z o.o.    Śrem    -33
1039    Cukiernia Amelia Sp. z o.o.    Warszawa    -33
1040    NAŁĘCZÓW ZDRÓJ Sp. z o.o.    Nałęczów    -34
1041    Przetwórstwo Ryb Warzyw Piątek S.J.    Siedlec    -34
1042    Kaszarnia Międzychód P. I S. Czarneccy S.J.    Międzychód    -34
1043    AS – BABUNI Sp. z o.o.    Niemce    -35
1044    AROMES GROUP Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    -35
1045    Wytwórnia Superkoncentratów i Pasz Akord S.J.    Poniec    -35
1046    Wismar Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    -36
1047    Estate Sp. z o.o.    Raszyn    -37
1048    Jędruś- Andrzej Pawleta i Wspólnicy S.J.    Łojowice    -37
1049    Staropolska Wytwórnia Win i Wódek Gatunkowych Elba Sp. z o.o.    Łódź    -38
1050    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kabanos Sp. z o.o.    Przecław    -38
1051    Arkor – Piekarnia Bogienka Sp. z o.o.    Kostrzyn    -38
1052    FPH Sokół S.J.    Siemiatycze    -38
1053    MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw    Rokiciny    -40
1054    BACUTIL Sp. z o.o. Przeds. Przemysłu Paszowego    Bedlno Radzyńskie    -40
1055    SUWALSKA WYTWÓRNIA WIN Sp. z o.o.    Suwałki    -40
1056    KADE Sp. z o.o.    Gdynia    -40
1057    Malex – Polska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.    Wrocław    -40
1058    MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J.    Gromadka    -41
1059    CHEMET Sp. z o.o.    Plewiska    -41
1060    GAMIX Sp. z o.o.    Cieszyn    -41
1061    PPH Mariola i Janusz Szalczewscy S.J.    Kmiecin    -41
1062    ROLMAX Sp. z o.o. PPHU    Susz    -42
1063    Browar Tarczyn Sp. z o.o.    Tarczyn    -43
1064    Aquator Sp. z o.o.    Ostrzeszów    -44
1065    DRO-RYB Sp. z o.o.    Chojnice    -45
1066    Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. Sp.k.    Bielsko-Biała    -46
1067    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Krzyż Wielkopolski    -46
1068    TAJA Sp. z o.o.    Nieszawa    -47
1069    M Zakład Masarski D i I. Pachwicewicz S.J.    Bielsk Podlaski    -47
1070    Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    -48
1071    Piekarnia 7 Siódmiak Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -48
1072    Delta-Mar Sp. z o.o.    Wrocław    -49
1073    MLEKOSZ Spółdzielnia Mleczarska    Bobolice    -50
1074    Hand – Piek Sp. z o.o.    Kamień Krajeński    -51
1075    Przeds. Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o.    Poznań    -51
1076    PGF – BYDGOSZCZ S.A.    Bydgoszcz    -53
1077    INTERFRYS – KUSOWO Sp. z o.o.    Słupsk    -54
1078    Podhale Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe     Mszana Dolna    -54
1079    POLPAIN – WANDA Sp. z o.o.    Płock    -56
1080    BROMARGO Sp. z o.o.    Margońska Wieś    -57
1081    GZELLA NET Sp. z o.o.    Osie    -57
1082    Nort Sp. z o.o. PPU    Szymankowo    -57
1083    SPOŁEM PSS w Piasecznie    Piaseczno    -58
1084    Piekarnia Arion – Polbak Sp. z o.o.    Szczecin    -58
1085    ZPH Ol – Corn S.J.    Rypin    -59
1086    FORNETTI Polska Sp. z o.o.    Wrocław    -61
1087    JAGR PHU Jan Grabiński    Warlubie    -62
1088    REPTY S.J. ZPHU    Tarnowskie Góry    -63
1089    Novica Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    -63
1090    CARRE S.J. Piekarnia    Gdańsk    -64
1091    Poznań Onion Sp. z o.o.    Siekierki Wielkie    -65
1092    Piekarnia Galicyjska Sp. z o.o.    Ropczyce    -65
1093    Batix Sp. z o.o.    Konin    -65
1094    Kwartet S.J. PPHU    Łazy Biegonickie    -65
1095    Omega Sp. J. Bernatek Krzysztof, Giermakowski Andrzej, Karpeta Krzysztof Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe    Skarżysko-Kamienna    -68
1096    Veni Sp. z o.o.    Kielce    -70
1097    PPHU Bin Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    -70
1098    Zakład Przetwórstwa Rybnego ZiT S.J. Zygmunt Kałużny, Tadeusz Kałużny    Darłowo    -71
1099    PMP Sp. z o.o.    Wejherowo    -71
1100    Przeds. Produkcyjne Polutil S.J.    Lniano    -72
1101    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    -75
1102    Ankorp Sp. z o.o.    Kraków    -75
1103    Bonduelle – Polska S.A.    Warszawa    -76
1104    PPU BELIN Zakład Pracy Chronionej – Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak S.J.    Poznań    -76
1105    Piekarnia BAGIETKA Renata Jackowska, Rafał Strąk S.J.    Radziszewo    -77
1106    Wytwórnia Napojów Chłodzących SAHARA Sławomir Folga, Marek Księżopolski S.J.    Spytkowice    -78
1107    Piekarnia Ziarenko S.J.    Bydgoszcz    -78
1108    KOLWIN Sp. z o.o.    Łask    -78
1109    Mleczarnia Naramowice Sp. z o.o.    Poznań    -87
 

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:               
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009 i 2010 powyżej 500 tys PLN               
2) Kapitał Własny w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
3) Zysk Netto w latach 2008-2010 powyżej 0 PLN               
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF               
               

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu  – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.         

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *