Wielki Inwestor 2012 pozostałych branży

Spośród 4761 przedsiębiorstw z pozostałych branży, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Wielki Inwestor 2012 uzyskały 323 firmy, bo w latach 2008-2011 dokonały minimum 10 mln zł odpisów amortyzacyjnych. Na podium znalazły się Polskie Koleje Państwowe S.A., Gillette Poland International Sp. z o.o. i  Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking największych inwestorów w Polsce, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył sumę odpisów amortyzacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których w latach 2008-2011 amortyzacja wyniosła minimum 10 mln zł (2,5 mln zł rocznie), uznaje za dużych inwestorów i nadaje im tytuł Wielki Inwestor 2012.

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on amortyzację w długim okresie czteroletnim.

Spośród 4761 przedsiębiorstw z pozostałych branży, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Wielki Inwestor 2012 uzyskały 323 firmy, bo w latach 2008-2011 dokonały minimum 10 mln zł odpisów amortyzacyjnych. Na podium znalazły się Polskie Koleje Państwowe S.A., Gillette Poland International Sp. z o.o. i Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Pozostałych branży, czyli spoza poniższych branży

1 Handel
2 Budownictwo
3 Materiały budowlane
4 Przemysł lekki
5 Spożywczy
6 Chemiczny
7 Przemysł eletromaszynowy
8 Telekomunikacja
9 Informatyka
10 Przemysł drzewny i papierniczy
11 Media
12 Edukacja
13 Ochrona zdrowia
14 Energetyka i ciepłownictwo
15 Usługi komunalne
16 Turystyka
17 Hotelarstwo
18 Gastronomia
19 Transport i spedycja
20 Rolna

 

Wielki Inwestor 2012 pozostałych branży
Lp. Nazwa Siedziba Amortyzacja w latach 2008-2011 w mln zł 
1 Polskie Koleje Państwowe S.A. Warszawa 1131
2 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 439
3 Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Warszawa 417
4 NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 315
5 LIDL Polska Sp. z o.o. Jankowice 296
6 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 215
7 Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Nowiny 195
8 RAMIRENT S.A. Szczecin 190
9 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 186
10 Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Gdańsk 183
11 Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o. Płock 175
12 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 159
13 GRUPA OŻARÓW S.A. Warszawa 153
14 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 152
15 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 147
16 Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Gdynia 135
17 Saint-Gobain Sekurit Hanglas Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 135
18 First Data Polska S.A. Warszawa 126
19 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec 120
20 Express Sp. z o.o. sp.k. Kraków 118
21 BRE LEASING Sp. z o.o. Warszawa 113
22 Castim Sp. z o.o. Warszawa 104
23 Berendsen Textile Service Sp. z o.o. Żukowo 101
24 O-I Produkcja Polska S.A. Jarosław 100
25 GRUPA KĘTY S.A. Kęty 99
26 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy Warszawa 98
27 GATX Rail Poland Sp. z o.o. Warszawa 89
28 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 85
29 Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. Bydgoszcz 82
30 JLP Sp. z o.o. Warszawa 82
31 ZPR S.A.  Warszawa 81
32 Ball Packaging Europe Radomsko Sp. z o.o. Warszawa 76
33 GATES POLSKA Sp. z o.o. Legnica 73
34 Nivette Fleet Management Sp. z o.o. Warszawa 70
35 NORDKALK Sp. z o.o. Kraków 65
36 Kopalnie Surowców Skalnych Sp. z o.o. Świerki 60
37 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznań 60
38 Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. Warszawa 59
39 FM Polska Sp. z o.o. Mszczonów 57
40 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 55
41 Orlen – Oil Sp. z o.o. Kraków 55
42 SAPA Aluminium Sp. z o.o. Trzcianka 55
43 FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. Kutno 54
44 Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. Warszawa 52
45 Gerresheimer Bolesławiec S.A. Bolesławiec 51
46 MECALUX Sp. z o.o. Gliwice 50
47 WARTA GLASS JEDLICE S.A. Jedlice 50
48 JELENIA PLAST Sp. z o.o. Jelenia Góra 48
49 VNH Fabryka Grzejników Sp. z o.o. Wałcz 48
50 B.Team FM Sp. z o.o. Kraków 47
51 Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 47
52 ALUPOL Packaging S.A. Tychy 46
53 Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 45
54 Scania Finance Polska Sp. z o.o. Stara Wieś 44
55 Urząd Dozoru Technicznego Warszawa 44
56 Touax Sp. z o.o. Gdańsk 43
57 Capgemini Polska Sp. z o.o. Warszawa 43
58 Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 43
59 Klingspor Sp. z o.o. Bielsko-Biała 42
60 Agencja Mienia Wojskowego Warszawa 42
61 Metro Properties Sp. z o.o. Warszawa 42
62 Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o. Warszawa 41
63 Eurovia Kruszywa S.A. Kobierzyce 40
64 Reflex – Polska Sp. z o.o. Wąbrzeźno 39
65 Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Warszawa 37
66 Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Warszawa 37
67 Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. Katowice 36
68 Bombardier Transportation Zwus Polska Sp. z o.o. Katowice 36
69 ALGECO Sp. z o.o. Poznań 36
70 Zarmen Sp. z o.o. Chorzów 36
71 DEZAMET S.A. Zakłady Metalowe Nowa Dęba 36
72 Mondi Solec Sp. z o.o. Baniocha 36
73 PIPELIFE POLSKA S.A. Karlikowo 36
74 BMTI Sp. z o.o. Pruszków 35
75 HW Pietrzak Holding Sp. z o.o. Nowe Boryszewo 35
76 EACC Investments Sp. z o.o. Jabłonowo 34
77 Solid Mcg Sp. z o.o. Warszawa 34
78 IKEA DISTRIBUTION SERVICES S.A. Janki 33
79 CTL MACZKI BÓR S.A. Sosnowiec 33
80 Rosiński i S-Ka S.A. Zakład Produkcji Opakowań Bielsko-Biała 33
81 BT Topbeton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 33
82 Zapolex Sp. z o.o. Toruńskie Zakł. Graficzne Toruń 33
83 Drukarnia Perfekt S.A. Warszawa 33
84 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 32
85 ROSA EUROPE Sp. z o.o. Wrocław 32
86 Państwowy Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy Puławy 32
87 Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. Warszawa 31
88 Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Franciszka Stefczyka Gdynia 31
89 KORONA S.A. Wieluń 31
90 Sandoz Polska Sp. z o.o. Warszawa 30
91 Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. Panki 30
92 NOVARTIS POLAND Sp. z o.o. Warszawa 30
93 SISTEMA POLAND Sp. z o.o. Tychy 30
94 Finserv Sp. z o.o. Toruń 30
95 GREINER Packaging Sp. z o.o. Teresin 30
96 GD Poland Investments Sp. z o.o. Wólka Kosowska 29
97 Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Ożarów Mazowiecki 29
98 VIESSMAN TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o. Legnica 29
99 Miko Pac Sp. z o.o. Bydgoszcz 29
100 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 29
101 CEDO Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 29
102 Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A. Katowice 29
103 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 29
104 Casinos Poland Sp. z o.o. Warszawa 29
105 Sanbet Fabryka Betonu Wiesława, Stefan Piotrowscy Sp. J. Kobierzyce 28
106 Przeds. Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO S.A. Rzeszów 28
107 MASFALT Sp. z o.o. Pruszków 28
108 Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Warszawa 27
109 ATUT RENTAL Sp. z o.o. Warszawa 27
110 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 27
111 BIBLIOTEKA NARODOWA Warszawa 27
112 Giełda Papierów Wartościowych S.A. Warszawa 26
113 Prosperplast S.J. PPHU Paweł Mrózek & Marek Mrózek Buczkowice 26
114 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 26
115 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 26
116 Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Szczecin 26
117 ARGE Nieruchomości Sp. z o.o. Kraków 26
118 Wkręt-Met Sp. z o.o. sp.k. Kuźnica Kiedrzyńska 26
119 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 25
120 HERKULES S.A. Warszawa 25
121 Główny Instytut Górnictwa Katowice 25
122 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 25
123 Gonvarri Polska Sp. z o.o. Września 25
124 ZEHNDER Group Bolesławiec Sp. z o.o. Bolesławiec 25
125 PMG Play Sp. z o.o. Karczew 25
126 Bumar Amunicja S.A. Skarżysko-Kamienna 25
127 ADDIT Sp. z o.o. Węgrów 24
128 Gotec Polska Sp. z o.o. Komorniki 24
129 BACKER OBR Sp. z o.o. Pyrzyce 24
130 INTER BEST – 97 Sp. z o.o. Warszawa 24
131 Zamek Królewski – Pomnik Historii i Kultury Narodowej Warszawa 24
132 Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej Im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu Wrocław 24
133 NOWA LEASE Sp. z o.o. Kutno 23
134 Dolina Nidy Sp. z o.o. Leszcze 23
135 Firma Budowlana BUDPOL Piotr Smolarczyk Częstochowa 23
136 Colorplast Sp. z o.o. Jelenia Góra 23
137 HOBAS SYSTEM POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 23
138 Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. Radomierz 23
139 Splast Sp. z o.o. Jedlicze 23
140 Państwowy Instytut Geologiczny Warszawa 23
141 Ernst & Young Usługi Finansowe Audyt Sp. z o.o. Polska Sp.k. Warszawa 22
142 GAMET S.A. Toruń 22
143 Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych Warszawa 22
144 Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o. Warszawa 21
145 EBS S.A. Warszawa 21
146 RUG RIELLO Urządzenia Grzewcze S.A. Warszawa 21
147 ESAB Sp. z o.o. Katowice 21
148 Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Boguchwała 21
149 Sanha Polska Sp. z o.o. Legnica 21
150 ESTRADA POLSKA Sp. z o.o. Opole 21
151 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 20
152 Instytut Odlewnictwa w Krakowie Kraków 20
153 Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o. Wałbrzych 20
154 Generali Finance Sp. z o.o. Warszawa 20
155 WIP Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 20
156 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Turek 20
157 Avermann Oborniki Sp. z o.o. Oborniki 19
158 Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A. Katowice 19
159 ŻARÓW S.A. Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów 19
160 ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. Warszawa 19
161 Astrazeneca Pharma Poland Sp. z o.o. Warszawa 19
162 EMSUR POLSKA Sp. z o.o. Józefów 19
163 Zakłady Wyrobów Metalowych SHL S.A. Kielce 19
164 CREDIT SUISSE (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 19
165 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 19
166 DRUK – INTRO S.A. Inowrocław 19
167 Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Im.jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk Kraków 19
168 BRVZ Sp. z o.o. Pruszków 18
169 BALTON Sp. z o.o. Producent Sprzętu Medycznego Warszawa 18
170 Integer.pl S.A. Kraków 18
171 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro Robert Dziubeła Ruda Strawczyńska 18
172 Kopalnie Melafiru w Czarnym Borze Sp. z o.o. Czarny Bór 18
173 Eurorent Sp. z o.o. Piastów 18
174 KUŹNIA S.A. Fabryka Narzędzi Sułkowice 18
175 Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Warszawa 18
176 Instytut Chemii Fizycznej PAN Warszawa 18
177 Zakład Mechaniczny Skraw – Mech Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
178 PLAST TEAM POLAND Sp. z o.o. Słupsk 18
179 Bałtykgaz Sp. z o.o. Rumia 18
180 Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Sobótka 17
181 Staco Polska Sp. z o.o. Niepołomice 17
182 Google Poland Sp. z o.o. Warszawa 17
183 INSTYTUT BADAWCZY DRÓG I MOSTÓW Warszawa 17
184 PPG Industries Poland Sp. z o.o. Gliwice 17
185 Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy Kraków 17
186 KRUSZBET S.A. Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych Suwałki 17
187 Orion Sp. z o.o. Radomsko 17
188 Raben Management Services sp. z o.o. Robakowo 16
189 Kopalnia Surowców Mineralnych Byczeń S.J. Byczeń 16
190 SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. Warszawa 16
191 Drukarnia Ellert Sp. z o.o. Wiązowna 16
192 HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o. Działdowo 16
193 A & A Firma Handlowa Arkadiusz Majsterek Łódź 16
194 Zakłady Usługowe Południe Sp. z o.o. Kraków 16
195 Grupa POWEN – WAFAPOMP S.A. Warszawa 16
196 Autostrada Eksploatacja S.A. Poznań 15
197 Tamir Sp. z o.o. PPUH Bystrzyca Kłodzka 15
198 Wrocławski Park Technologiczny S.A. Wrocław 15
199 B + K Polska Sp. z o.o. Walce 15
200 Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. Wolibórz 15
201 Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Szczecin 15
202 NEWAG S.A. Nowy Sącz 15
203 BILLBIRD S.A. Kraków 15
204 PEKAO FINANCIAL SERVICES Sp. z o.o. Warszawa 14
205 OSIECZNICA Sp. z o.o. Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich Osiecznica 14
206 KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o. Poznań 14
207 AKCES BIS Sp. z o.o. Mianowice 14
208 Wojskowy Instytut Łączności Im. Prof. dr hab. Janusza Groszkowskiego Zegrze 14
209 Clinico Medical Sp. z o.o. Błonie 14
210 Inwestycje Polskie Sp. z o.o. Warszawa 13
211 KOSMIN Sp. z o.o. Kopalnie Surowców Mineralnych Bielany Wrocławskie 13
212 Krakowskie Zakłady Ekspolatacji Kruszywa S.A. Kraków 13
213 Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego S.A. Wrocław 13
214 Konsalnet Astra S.A. Warszawa 13
215 Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. prof. Józefa Kosackiego Wrocław 13
216 Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Warszawa 13
217 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 13
218 Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM S.A. Wolbrom 13
219 Instytut Badawczy Leśnictwa Sękocin Stary 13
220 Asekuracja Cash Handling sp. z o.o. Warszawa 13
221 BIELINEX – BETON Sp. z o.o. Szczecin 13
222 IBM BTO BUSINESS CONSULTING SERVICES Sp. z o.o. Kraków 13
223 DOZAMEL Sp. z o.o. Dolnośląskie Zakłady Usługowo Produkcyjne Wrocław 13
224 Wetzel Sp. z o.o. Duchnów 13
225 DRUK Markuszewscy Sp. z o.o. Gdańsk 13
226 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 13
227 Instytut Tele- i Radiotechniczny Warszawa 13
228 PODANFOL S.A. Chodzież 13
229 Instytut Nawozów Sztucznych Puławy 13
230 Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. Gliwice 13
231 EGIS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 13
232 Zespół Zarządców Nieruchomości WAM Sp. z o.o. Warszawa 13
233 Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN Wrocław 13
234 Nowy Ląd Sp. z o.o. Kopalnia Gipsu i Anhydrytu Lwówek Śląski 13
235 KRAUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Świdnica 13
236 PLASTIMEX Sp. z o.o. Psary 13
237 GILLETTE POLAND S.A. Warszawa 12
238 KUPIEC POZNAŃSKI S.A. Poznań 12
239 Nasza Klasa Sp. z o.o. Wrocław 12
240 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Rudawie S.A. Rudawa 12
241 Polski Związek Łowiecki Warszawa 12
242 Locum S.A. Warszawa 12
243 KRUK S.A. Wrocław 12
244 INTRACO S.A. Warszawa 12
245 Eurozet Sp. z o.o. Warszawa 12
246 ALTMASTER Sp. z o.o. Piaseczno 12
247 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 12
248 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Białystok 12
249 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 12
250 Promont Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania Postepu Organizacyjno-Technicznego Świebodzice 12
251 RETTIG HEATING Sp. z o.o. Rybnik 12
252 Agencja Finansowa Grosz Sp. z o.o. Nysa 12
253 Instalplast Łask Sp. z o.o. Łask 12
254 Electropoli – Galwanotechnika Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
255 METCHEM Sp. z o.o. Wadowice 12
256 Termetal Piotr Glaner Spółka Komandytowa Piła 12
257 DRUKARNIA DIMOGRAF Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
258 Boehringer Ingelheim Marketing Sp. z o.o. Warszawa 12
259 Bee – Fee Sp. z o.o. Warszawa 12
260 Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN Kraków 12
261 FLEXERGIS Sp. z o.o. Nowy Sącz 12
262 MARCATO Sp. z o.o. Rzakta 12
263 TIME S.A. Warszawa 12
264 STOKOTA Sp. z o.o. Elbląg 12
265 Przeds. Handlowo – Usługowo – Transportowe TRANSHURT Sp. z o.o. Lublin 11
266 HCS 2 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wrocław 11
267 Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. Krzeszowice 11
268 Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Ciecierzyn 11
269 Iron Mountain Polska Sp. z o.o. Piastów 11
270 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 11
271 Instytut Metalurgii Żelaza Im. Stanisława Staszica Gliwice 11
272 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 11
273 Pago Sp. z o.o. Grodzisk Wielkopolski 11
274 PW Masterchem Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Przylep 11
275 FPH Magnat S.J. Kąty Wrocławskie 11
276 Kopalnia Gipsu LESZCZE S.A. Pińczów 11
277 JANTAR Sp. z o.o. Słupsk 11
278 PPUH MARBET Marek Otko Lipsko 11
279 RAMB Sp. z o.o. Bełchatów 11
280 Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o.o. Mirosławiec 11
281 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 11
282 PMI SERVICE CENTER EUROPE Sp. z o.o. Kraków 11
283 ZOK Sp. z o.o. Zakład Odmetanowania Kopalń Jastrzębie-Zdrój 11
284 KONEX Sp. z o.o. Łódź 11
285 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 11
286 VITKOVICE MILMET S.A. Sosnowiec 11
287 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Krotoszyn 11
288 PAKS'D Sp. z o.o. Tychy 11
289 Browar Dojlidy Sp. z o.o. Białystok 10
290 Madrox S.J. Stojadła 10
291 Kopalnia Soli WIELICZKA S.A. Wieliczka 10
292 Open Finance S.A. Warszawa 10
293 Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Lipiński S.J. Szklarska Poręba 10
294 BIAŁA GÓRA Sp. z o.o. Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Smardzewice 10
295 Zakład Tworzyw Sztucznych Halina Błażejewicz  Wąbrzeźno 10
296 Instytut Techniki Górniczej KOMAG Gliwice 10
297 International Paper Polska Sp. z o.o.  Kraków 10
298 UTEX – TERRA Sp. z o.o. Roszków 10
299 Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa BUDOPOL S.A. Mińsk Mazowiecki 10
300 Admit Sp.J. Górki Wielkie 10
301 ATEM – POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 10
302 POLCHAR Sp. z o.o. Police 10
303 Fabryka Narzędzi FANAR S.A. Ciechanów 10
304 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 10
305 MDM S.A. Cieszyn 10
306 FAST Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Zielona Góra 10
307 ENERGY MANAGEMENT AND CONSERVATION AGENCY S.A. Warszawa 10
308 IMPEL SECURITY POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 10
309 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy Puławy 10
310 Centrum Badań Jakości Sp. z o.o. Lubin 10
311 Instytut Transportu Samochodowego Warszawa 10
312 LINTER S.A. Wolbrom 10
313 Securitas Polska Sp. z o.o. Warszawa 10
314 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 10
315 KZWM Ogniochron S.A. Andrychów 10
316 Forta Sp. z o.o. Jasin 10
317 Inter $ Sp. z o.o. Kępno 10
318 Armada – Fleet Management S.A. Katowice 10
319 BIAPOL Sp. z o.o. Warszawa 10
320 BERLINERLUFT Sp. z o.o. Koszalin 10
321 Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa Jaworzno Jaworzno 10
322 BENTOM S.A. Koziegłowy 10
323 Club Fair Play Sp. z o.o. Opole 10

Doanalizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *