Efektywna Firma 2012 branży rolnej

Spośród 615 przedsiębiorstw branży rolnej, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 467 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się TOP – FARMS Sp. z o.o., Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma i Ratno Dolne Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2008-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2008-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2008 2009 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 8193 10587 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 295308 4179780 932536 816758
Efektywność (w proc.) 3604 39480 9783 8994
Suma efektywności 61862
Średnia efektywność w latach 2008-2011 (w proc.) 15466

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on efektywność w długim okresie czteroletnim.

Spośród 615 przedsiębiorstw branży rolnej, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 467 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się TOP – FARMS Sp. z o.o., Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma i Ratno Dolne Sp. z o.o.
 
 

Efektywne Firmy 2012 branży rolnej

Ranking firm według czteroletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

Lp. Nazwa firmy. Siedziba. Średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008-2011 w proc. 

 

1    TOP – FARMS Sp. z o.o.    Poznań    445
2    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma    Skórzewo    174
3    Ratno Dolne Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowlane    Ratno Dolne    149
4    RÓWNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wełna    101
5    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Groblicach    Groblice    93
6    Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.    Oława    76
7    Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dąbrówka    73
8    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność    Grochowiska    73
9    Agro-Krzepice Sp. z o.o.    Siecieborowice    69
10    Flewo – Pol Sp. z o.o.    Stegna    68
11    Agrobor-Kujawy I Spółka Z Ograniczoną Odowiedzialnością    Chojnica    63
12    Deupoplant Sp. z o.o.    Złotoryja    60
13    CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej    Tarnów    58
14    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o.    Grodków    55
15    Sekam Sp. z o.o.    Kobylnica    53
16    Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach    Żurawce    53
17    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Wietlin III    Wietlin Trzeci    52
18    Agrozdrójno Sp. z o.o.    Zdrójno    52
19    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu    Hrubieszów    51
20    TOP – FARM Sp. z o.o.    Księginice Wielkie    50
21    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Żurawica    49
22    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kościan    49
23    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w Kietlinie    Kietlin    49
24    Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J.    Steblów    49
25    Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.    Mrągowo    48
26    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie    Miłosław    47
27    WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gnojewo    47
28    SPÓŁKA AGRARNA – MOŚCISKO – Sp. z o.o.    Mościsko    47
29    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o.    Nieżywięć    47
30    Agroman Sp. z o.o.    Przelewice    46
31    Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Insbud Sp. z o.o.    Goleniów    45
32    BVK Farm Sp. z o.o.    Barnim    45
33    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Iwinach    Iwiny    44
34    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu    Wojsław    43
35    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie    Chróścielów    43
36    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna    Kretlewo    43
37    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Hopkie    Łaszczów    42
38    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Oławie    Oława    42
39    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa    Mrocza    42
40    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nieszkowicach    Nieszkowice    41
41    ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Zawonia    40
42    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ustków    Ustków    39
43    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli    Orla    39
44    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru    Stary Kornin    38
45    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA INWAŁD W INWAŁDZIE    Inwałd    38
46    LAS POL Sp. z o.o.    Lasowice Małe    38
47    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie    Sucha Psina    38
48    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos    Podstolice    38
49    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie    Niechanowo    38
50    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom    Pastuchów    38
51    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach    Sadki    38
52    Jedność Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rów    38
53    EURO FARM Sp. z o.o.    Wyczechy    37
54    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie    Trzeciewiec    37
55    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Szychowice Nowe    37
56    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Lutomii    Lutomia Górna    37
57    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka    Osiek    37
58    ROLNYVIK Sp. z o.o.    Barciany    37
59    CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa S.J.    Pruszków    37
60    Agroanna Sp. z o.o.    Przewodów    36
61    Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o.    Frączków    36
62    Agromadex Sp. z o.o.    Pszenno    35
63    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie    Rusocin    35
64    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie    Sułków    35
65    Spółdzielnia Produkcji Rolnej    Bodzanów    35
66    Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach    Niziny    34
67    Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o.    Granowo    34
68    Agrofirma Spółdzielcza    Wolsztyn    34
69    Rol – Max DB S.J.    Rysiowice    34
70    Przedsiębiorstwo Rolne Nadodrze Sp. z o.o.    Gościejewice    34
71    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia    Czernica    33
72    ŁANPOL Sp. z o.o.    Ruja    33
73    ZPR Agroprod Sp. z o.o.    Wierzbnik    33
74    Ziemia Pomorska Sp. z o.o.    Ostrowiec    33
75    Watkowice Sp. z o.o.    Ryjewo    33
76    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej    Bielsk Podlaski    32
77    Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o.    Lubomino    32
78    Agroprof Sp. z o.o.    Mąkoszyce    32
79    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o.    Gądkowice    32
80    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce    Mórka    32
81    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach    Regulice    31
82    Przedsiebiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. z o.o.    Łagoszów Mały    31
83    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Krajenka    31
84    AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o.    Barciany    30
85    Młyn Sp. z o.o.    Dargomyśl    30
86    Bioraj Sp. z o.o.    Karolew    30
87    Agro-Lawi Sp. z o.o.    Malbork    30
88    AGRI PLUS Wielkopolska S.A.    Dopiewo    30
89    Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o.    Police    30
90    Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o.    Krzywiczyny    30
91    Kub Farm Sp. z o.o.    Barnim    30
92    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier    Belęcin    30
93    Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o.    Ceków    30
94    Roldam Sp. z o.o.    Zalesie Śląskie    30
95    Węgry Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne     Węgry    30
96    Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Lipka    30
97    Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o.    Gierałtowice    30
98    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin    Białośliwie    30
99    Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export Import Sp. z o.o.    Tralewo    30
100    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo    Lichnowy    30
101    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kazin    30
102    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy    Wieśnica    30
103    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej    Czerna    30
104    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielczanka    Bielcza    29
105    Przeds. Rolno-Handlowe Zajączkowo Sp. z o.o.    Zajączkowo    29
106    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gościęcin    29
107    Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Dąbrówka Górna    29
108    Spółdzielnia Produkcji Rolnej    Lubasz    29
109    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niemodlin    29
110    Gospodarstwo Rolne Warkocz S.J.    Warkocz    29
111    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J.    Malerzowice Małe    29
112    Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import    Dzierzgoń    29
113    Kamienna Sp. z o.o.    Chojna    29
114    UNIROLP Sp. z o.o.    Srebrzyszcze    29
115    Spółdzielnia Produkcji Rolnej i Usług w Lipniczkach    Łysomice    29
116    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat    Dobrzyca    29
117    Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma    Wojnowice    29
118    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie    Urbanowo    29
119    Agrarproduktion – Godków Sp. z o.o.    Chojna    28
120    Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice    Rostkowice    28
121    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo    Września    28
122    GOSPODARSTWO ROLNE RĘDZINA Sp. z o.o.    Wieszyno    28
123    AGROCOM Sp. z o.o.    Setniki    28
124    PPUH Raszynek Sp. z o.o.    Okmiany    28
125    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi    Nowa Cerekwia    28
126    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu    Śmigiel    28
127    Agro – Farm Sp. z o.o.    Skorogoszcz    28
128    Rol – Plant Sp. z o.o.    Rąbino    28
129    Zakład Rolno Przemysłowy Sp. z o.o.    Bukowo    28
130    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Bądecz    27
131    AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o.    Łupawa    27
132    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie    Wronin    27
133    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu    Kamieniec    27
134    Jari – Polska Sp. z o.o.    Myślibórz    27
135    Aga-Agro Ślązak Szpara S.J.    Łukowice Brzeskie    27
136    AGRA – MOS Sp. z o.o.    Budno    27
137    Agrodan Produkcyjno – Handlowa Sp. z o.o.    Koszalin    27
138    Niwa Sp. z o.o.    Przekolno    27
139    Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna WIGAŃCICE w Wigańcicach    Wigańcice    26
140    PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW    Pągów    26
141    Przeds. Rolne – Krotoszyn Sp. z o.o.    Barcin    26
142    Agro – Dąbrówka Sp. z o.o.    Dąbrówka    26
143    AGROPA Sp. z o.o.    Reszel    26
144    Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o.    Ciężkowice    26
145    PPH Has – Rokadex – Haro Sp. z o.o.    Stegna    26
146    INWESTROL IZ Sp. z o.o. Rolnicze Zakłady Produkcyjno – Doświadczalne    Żórawina    26
147    Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o.    Kunice    26
148    Postęp Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prusice    26
149    Rolmix Sp. z o.o.    Zakrzewo    26
150    Rolmax Sp. z o.o.    Strzepowo    26
151    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp    Jasionka    26
152    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy    Jasienica    26
153    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bzowo    Bzowo    26
154    RunFarm Sp. z o.o.    Barlinek    25
155    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna     Tryńcza    25
156    PPUH Terra Sp. z o.o.    Krobia    25
157    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Stara Kamienica    25
158    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Farmco Sp. z o.o.    Wilczkowice    25
159    Polder Sp. z o.o.    Damianowo    25
160    Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i Usług    Konradów    25
161    Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o.    Zaścianki    25
162    Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o.    Zagrodno    24
163    Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o.    Manieczki    24
164    PW Farma – Sp. z o.o.    Zębowice    24
165    Rolpod Sp. z o.o.    Straszyn    24
166    Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o.    Goświnowice    24
167    Gospodarstwo Nasienne Sp. z o.o.    Człuchów    24
168    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy im.Jedność    Wargowo    24
169    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o.    Osiek Łużycki    24
170    TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.    Czempiń    24
171    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Przybiniu    Przybiń    24
172    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Śnieciska    24
173    Agroimpex – Krzepice Sp. z o.o.    Krzepice    24
174    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Michów    24
175    Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o.    Wiązów    23
176    Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe    Jankowice Wielkie    23
177    Agropol Sp. z o.o.    Szudziałowo    23
178    Przeds. Produkcyjne MS Sp. z o.o.    Makowice    23
179    Zakład Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Stańkowo    23
180    BONY Sp. z o.o.    Osie    23
181    Przeds. Produkcji Rolniczej w Sahryniu Sp. z o.o.    Sahryń    23
182    AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o.    Barciany    23
183    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt    Róża Wielka    23
184    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Ścinawa Nyska    23
185    ZEGART – FARMS Sp. z o.o.    Zegartowice    23
186    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Woli Przybysławskiej    Wola Przybysławska    23
187    Wieszczyczyn Sp. z o.o. PPHU    Wieszczyczyn    23
188    Hartog Sp. z o.o.    Stegna    23
189    Attis Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolniczej    Wilków    22
190    Bertram Sp. z o.o.    Gryfice    22
191    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach    Chrzelice    22
192    Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o.    Krzyżowice    22
193    Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o.     Gromadno    22
194    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Ostrowieczku    Dolsk    22
195    Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR    Kobylin    22
196    Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o.    Stolno    22
197    Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o.    Łyskowo    21
198    Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o.    Łambinowice    21
199    Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Kamiennik    21
200    Now-Rol Sp. z o.o. w Wojcieszynie    Wojcieszyn    21
201    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach    Siestrzechowice    21
202    Rolgos Sp. z o.o.    Gościejewice    21
203    TUROWO ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA    Turowo    21
204    Przedsiębiorstwo Barycz Sp. z o.o.    Ryczeń    21
205    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.    Kamieniec Ząbkowicki    21
206    Kieźliny Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Olsztyn    21
207    IMMOTERM Sp. z o.o.    Ostrowiec    21
208    Gospodarstwo Rolne FERMA SUCHORZE Sp. z o.o.    Suchorze    21
209    Avena Sp. z o.o. PPUH    Kodeń    21
210    Przeds. Produkcji Różnej, Handlu i Usług Monix Sp. z o.o.    Osieki    21
211    Wesoła Sp. z o.o.    Rów    21
212    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach    Wyględy    21
213    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach    Piorunkowice    20
214    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapol Gospodarstwo Rolno-Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o.    Czarne    20
215    Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    20
216    Mirol Sp. z o.o.    Bełcz Mały    20
217    Montagro Sp. z o.o.    Wierzbica    20
218    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie    Siemianowo    20
219    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze    Rudniczyn    20
220    Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o.    Księży Las    20
221    Gospodarstwo Rolne MADROL Sp. z o.o.    Gniew    20
222    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Majkowicach    Nowe Brzesko    20
223    Agroland Sp. z o.o.    Krapkowice    19
224    Przedsiębiorstwo Rolniczo – Usługowe PROAGRO Sp. z o.o.    Skokowa    19
225    SULISŁAWICE Sp. z o.o. Przeds. Rolno Przemysłowo Handlowe    Trzebnica    19
226    HOPOFARM Sp. z o.o.    Prusy    19
227    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA    Trzeboszowice    19
228    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o.    Skoroszyce    19
229    Ekorol Sp. z o.o.    Łaziszcze    19
230    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Piastoszyn    19
231    Danish Farming Consultants Sp. z o.o.    Gliwice    19
232    Niwa Sp. z o.o. PPHiU    Biała Nyska    18
233    Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe Dorol Sp. z o.o.    Tworzyjanów    18
234    Poldanor S.A.    Przechlewo    18
235    Mineral Sp. z o.o.    Nowoberezowo    18
236    WAR – POL Sp. z o.o.    Wrocław    18
237    Paluzy Sp. z o.o.    Bisztynek    18
238    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Kościan    18
239    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o.    Dębowo    18
240    Rolbliz Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Trzebnica    18
241    Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o.    Pakosławice    18
242    Hajduk PODŁOŻE DO PIECZAREK Sp. z o.o.    Sława    18
243    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu    Krobusz    18
244    PPH PEGROL Sp. z o.o.    Suchy Dąb    18
245    Madar Agro Sp. z o.o.    Szczecin    18
246    Agro Scholz 2002 Sp. z o.o.    Stróżewo    18
247    Przedsiębiorstwo Rolne Kłos Sp. z o.o.    Wrocław    18
248    Agromar Sp. z o.o.    Skoki    17
249    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach    Kuślin    17
250    Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe Agrosystem Sp. z o.o. z Siedzibą w Gościejewie    Gościejewo    17
251    Jaromiks Sp. z o.o.    Jaroszów    17
252    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o.    Wierzbica Górna    17
253    GROLDER Sp. z o.o.    Borowiec    17
254    Prorol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Dobromierz    17
255    JEDNOŚĆ Spółdzielnia    Ciężkowice    17
256    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego    Wilczyna    17
257    Polfarmer Sp. z o.o.    Zgorzelec    17
258    Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o.    Krzemieniewo    17
259    TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.    Głubczyce    17
260    Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.    Terespol    17
261    Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o.    Stary Targ    17
262    Agro – Rind S.J. Gospodarstwo Rolne     Kłodzko    17
263    Ka – Mi Sp. z o.o.    Kaszyce Milickie    17
264    Jegłowa Sp. z o.o.    Jegłowa    17
265    Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.    Tulce    16
266    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o.    Kobylnica    16
267    ROLPOL Sp. z o.o.    Kobylnica    16
268    Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.    Piasek    16
269    Pol Rol Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo-Usługowe    Rzędziszowice    16
270    JAGROL Sp. z o.o.    Pierzchno    16
271    Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Produkcyjne Agro-Farmer Sp. z o.o.    Rogoźno    16
272    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Simoradzu    Simoradz    16
273    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu ROLHAN Sp. z o.o.    Sądów    16
274    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie    Goleszów    16
275    Rolpex Sp. z o.o.    Szczytno    16
276    Hedro Farms Polska Sp. z o.o.    Sadków    16
277    Agropin Sp. z o.o.    Szubin    15
278    Runowo-Rola Sp. z o.o.    Runowo Krajeńskie    15
279    OMPOL Sp. z o.o.    Pogorzelice    15
280    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prudnik    15
281    PEGPOL Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Jawor    15
282    Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o.    Konstantynów Łódzki    15
283    Kombinat Rolny Świdnica Sp. z o.o.    Pszenno    15
284    Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.    Kietrz    15
285    Heinrich Sp. z o.o.    Żalęcino    15
286    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Żukowice    Nielubia    15
287    Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga    Kurowo    15
288    Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.    Długie Stare    15
289    Dańków Sp. z o.o.    Dańków    15
290    Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o.    Głogowiec    15
291    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Rudzienko    15
292    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój    Zakliczyn    15
293    Promex Rożnów Sp. z o.o.    Skałągi    14
294    Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o.    Kruszwica    14
295    AGRO – STA Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowe    Miłki    14
296    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Stoszowicach    Stoszowice    14
297    Bracia Laird Sp. z o.o.    Lisewo Malborskie    14
298    KSIĄŻ – ROL Sp. z o.o. PRPHU    Książ Wielkopolski    14
299    Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie    Złotoryja    14
300    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niwnica    14
301    PPHiU Agrovita Sp. z o.o.    Kijów    14
302    PPH Lerka Sp. z o.o.    Pawłowice Wielkie    14
303    Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o.    Jastrzębie    14
304    PRZYSZŁOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Stare Bogaczowice    14
305    Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o.    Olesno    14
306    Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o.    Malechowo    13
307    Allflex Polska Sp. z o.o.    Psary Małe    13
308    Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Przeworno Sp. z o.o.    Przeworno    13
309    Kucharscy Sp. z o.o. Gospodarstwo Rodzinne     Jastrzębia    13
310    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KONSTA Sp. z o.o.    Kosowo    13
311    Kombinat 2000 Sp. z o.o.    Rydzyna    13
312    Agro-Max Sp. z o.o.    Szczecin    13
313    STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe    Stawnica    13
314    Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie    Kamieniec    13
315    Przedsiębiorstwo Rolne Agromlek Sp. z o.o.    Gniechowice    13
316    Majątek Ziemski Trutnowy Sp. z o.o.    Trutnowy    13
317    Przeds. Rolno – Handlowe Agro – Chmiel Sp. z o.o.    Paczków    13
318    AGRO – TAK ZAGRODNO S.J.    Zagrodno    13
319    K&B&A Ltd Sp. z o.o.    Rzeczyn    13
320    Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o.    Gurcz    13
321    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie    Siennica Różana    13
322    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w Brzóstowni    Brzóstownia    13
323    Przedsiębiorstwo AGRO – STANOWO Sp. z o.o.    Dzierzgoń    13
324    Gospodarstwo Rolne Weneda Sp. z o.o.    Lichnowy    12
325    TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Oborniki    12
326    BOVINAS Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Chodów    12
327    Depofarm Sp. z o.o.    Słupsk    12
328    Spółka Pracownicza Rol- Dźwierzyno Sp. z o.o.    Dźwierzno    12
329    Pro – Hand Sp. z o.o. PPUH    Parczew    12
330    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Grodków    12
331    Wolbromek Sp. z o.o.    Wolbromek    12
332    Bioland Sp. z o.o.    Witkowice    12
333    Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o.    Kałków    12
334    Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o.    Klonówiec    12
335    Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o.    Słupsk    12
336    GRENFLOR Sp. z o.o.    Gołańcz    12
337    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień    Dębowiec    12
338    Rolnix Sp. z o.o.    Muszkowice    11
339    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie    Nowy Świętów    11
340    PUH AGRA – TECH Sp. z o.o.    Bierutów    11
341    Lind Sp. z o.o.    Drzonowo    11
342    Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o.    Żerków    11
343    Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. z siedzibą w Żydowie    Żydowo    11
344    AMS AGRA Sp. z o.o.    Dębice    11
345    POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN Sp. z o.o.    Tulce    11
346    GODEX Sp. z o.o.    Godzięcin    11
347    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Rol-Pol Sp. z o.o.    Mojęcice    11
348    Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o.    Godziszowa    11
349    Farma Pomorska Sp. z o.o.    Szczecin    11
350    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego    Swarzędz    11
351    Poraj Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    10
352    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie    Janocin    10
353    Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o.    Niemodlin    10
354    ARAD S.A. Rolnicze PPH    Byczyna    10
355    Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o.    Brzyskorzystewko    10
356    Ikab – Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. Rolne    Namysłów    10
357    Stadnina Koni PĘPOWO Sp. z o.o.    Krobia    10
358    Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o.    Malbork    10
359    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o.    Byczyna    10
360    AGRO-LEGA Sp. z o.o.    Ełk    10
361    UNIKOST S.J. U. Sztandera, A. Gajowniczek    Skórzec    10
362    Alworol Wolica Nowa Sp. z o.o. PRPHU    Nowe Miasto    10
363    Agro – Biel Sp. z o.o. Przedsiębiuorstwo Rolno – Usługowe    Granowo    10
364    Ritmo Sp. z o.o.    Pęzino    10
365    Elmix Agro Sp. z o.o.    Gniewino    10
366    FARM FRITES POLAND DWA Sp. z o.o.    Damnica    10
367    Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o.    Nowy Kawęczyn    10
368    Pex Sp. z o.o.    Kończyce Wielkie    10
369    Pak – Drób Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Dziedno    10
370    Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o.    Nowe Jankowice    9
371    Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o.    Stare Pole    9
372    Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Zamarte    9
373    Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o.    Strzałkowo    9
374    Przeds. Rolne Maćkowiak i Wspólnicy Sp. z o.o.    Sokolniki Wielkie    9
375    Gospodarstwo Rolne Bronów Sp. z o.o.    Bronów    9
376    SNOWIDZA Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Mściwojów    9
377    Rol – Pol Sp. z o.o.    Jeziorki    9
378    FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o.    Krąplewice    9
379    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Starowice    9
380    Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.    Kłodawa    9
381    Gospodarstwo Rolne POŚWIĘTNE Sp. z o.o.    Płońsk    9
382    PPHiU Arenda Sp. z o.o.    Głuchołazy    9
383    PHP Rolpex Sp. z o.o.    Osieczna    9
384    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o.    Osiek    9
385    IWNO Sp. z o.o. Stadnina Koni    Iwno    9
386    FUNGIS Sp. z o.o.    Maków    9
387    HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Strzelce    9
388    PERKUN Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Giżycko    9
389    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wierzbno    9
390    Grupa Producentów Ziemniaków Kartofelek Sp. z o.o.    Chrzanów    9
391    Rolnicze P.P.H.U. Połażejewo Sp. z o.o.    Swarzędz    9
392    Hartmann Polska Sp. z o.o.    Poznań    9
393    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jasienicy Dolnej    Drogoszów    9
394    Gospodarstwo Rębowo Sp. z o.o.    Domaradz    9
395    Mlekoland Sp. z o.o.    Głubczyce    8
396    Gospodarstwo Rolne Chocicza Sp. z o.o.    Chocicza    8
397    DZIAŁPOL Sp. z o.o.    Działyń    8
398    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siedleczku    Łekno    8
399    Tojan Sp. z o.o.    Lubań    8
400    Hodowla Roślin Sobótka Sp. z o.o.    Sobótka    8
401    AGRO – WAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe    Warszyn    8
402    GAŁOPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane    Gałowo    8
403    Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o.    Lubiana    8
404    Artemis Sp. z o.o.    Drawsko Pomorskie    8
405    Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.    Osięciny    8
406    Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o.    Nysa    8
407    Arenda Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Łabędnik    8
408    Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.    Krasne    8
409    Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe SMAGRO Sp. z o.o.    Smardzko    8
410    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim    Kazimierz Biskupi    8
411    AKTIW Sp. z o.o.    Gostków    8
412    Agroferm Sp. z o.o.    Grąbkowo    7
413    Hodowla Roślin Snowidza Sp. z o.o.    Snowidza    7
414    Zakład Rolno-Przemysłowy PFM Sp. z o.o.    Miłki    7
415    Jan-Wal & Dettmann Sp. z o.o.    Raszków    7
416    Fermy Trzody Pol – Ferm Sp. z o.o.    Mirków    7
417    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Niepołomicach Z/S w Woli Batorskiej    Wola Batorska    7
418    Orkan Sp. z o.o.    Wrocław    7
419    PPHU WORPOL Sp. z o.o.    Sulików    7
420    Agro – Jet Sp. z o.o.    Ujeździec Wielki    7
421    ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt    Rawicz    7
422    ROL-BIG Sp. z o.o. PHU    Brzeźno    7
423    Ławki – Rol Sp. z o.o.    Ławki    7
424    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o.    Dzierzgoń    7
425    Gospodarstwo Rolne Wojnowo Sp. z o.o.    Sicienko    7
426    Gospodarstwo Rolne Strzelewo Sp. z o.o.    Sicienko    7
427    Ferma Drobiu S.J.    Ryki    7
428    Agrarsam Sp. z o.o.    Piła    7
429    Gospodarstwo Rolne Stępuchowo – Sp. z o.o.    Stępuchowo    7
430    Spółdzielcza Agrofirma Witkowo    Stargard Szczeciński    7
431    Gospodarstwo Rolno – Nasienne Rol – Nas Sp. z o.o.    Płochocin    7
432    ALMARI – AGRO Sp. z o.o.    Stanomino    6
433    Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.    Wschowa    6
434    Bakor International Ltd. Sp. z o.o.    Skierniewice    6
435    Spółka Rolna Kalsk Sp. z o.o.    Kalsk    6
436    Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o.    Zaborze    6
437    Gospodarstwo Rolne Dąbrówka Sp. z o.o.    Mieścin    6
438    Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Przybysław Sp. z o.o.    Żerków    6
439    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej    Polanka Wielka    6
440    Śmigrol Sp. z o.o.    Śmigiel    6
441    Hodowca Sp. z o.o.    Mława    6
442    AGRO – KOMPLEKS Sp. z o.o.    Osówiec    6
443    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o.    Zarszyn    6
444    Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o.    Piotrowa    6
445    Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o.    Kamienica    6
446    K.I. Samen Polska Sp. z o.o.    Świebodzice    6
447    Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.    Janów Podlaski    6
448    Małopolska Hodowla Roślin – HBP Sp. z o.o.    Kraków    5
449    Agromechan Sp. z o.o.    Skarszów Górny    5
450    Niwapol Sp. z o.o. PPHU    Niepruszewo    5
451    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o.o.    Stare Czarnowo    5
452    Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.    Świeszyno    5
453    Gospodarstwo Rolne Komorowo Sp. z o.o.    Jastrzębie    5
454    Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o.    Głogówek    5
455    Widawa Sp. z o.o.    Świerczów    5
456    Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o.    Kondrajec Pański    5
457    Przeds. Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o.    Śmiłowo    5
458    Agro Eko BP Sp. z o.o.    Garbów    5
459    Hama Plus S.A.    Stary Widzim    5
460    Hodpol Sp. z o.o.    Chocianów    5
461    Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o.    Śmigiel    5
462    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Rudawa Sp. z o.o.    Rudawa    5
463    ZAKŁAD PRODUKCYJNO-DOŚWIADCZALNY-BAŁCYNY Sp. z o.o.    Bałcyny    5
464    PPHiU Agro – Eko Sp. z o.o.    Pakosławice    5
465    Gospodarstwo Rolne Maurycy Wołek    Tychy    5
466    Gospodarstwo Rolne Teresin Sp. z o.o.    Sicienko    5
467    POZORTY Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno – Doświadczalny    Olsztyn    5

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *