Efektywna Firma 2012 przemysłu eletromaszynowego

Spośród 901 przedsiębiorstw przemysłu elektromaszynowego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 612 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły sięF&F Filipowski S.J, Stalewski i Reszczyk S.K. i Metex-C.K.  S.J.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2008-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2008-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2008 2009 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 8193 10587 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 295308 4179780 932536 816758
Efektywność (w proc.) 3604 39480 9783 8994
Suma efektywności 61862
Średnia efektywność w latach 2008-2011 (w proc.) 15466

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on efektywność w długim okresie czteroletnim.

Spośród 901 przedsiębiorstw przemysłu elektromaszynowego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 612 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły sięF&F Filipowski S.J, Stalewski i Reszczyk S.K. i Metex-C.K.  S.J.
 
 

Efektywne Firmy 2012 przemysłu elektromaszynowego

Ranking firm według czteroletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

Lp. Nazwa firmy. Siedziba. Średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008-2011 w proc.

 

 

1    F&F Filipowski S.J    Pabianice    47
2    Stalewski i Reszczyk S.K.    Ełk    47
3    Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J.    Bydgoszcz    44
4    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    39
5    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    38
6    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J.    Piotrków Trybunalski    37
7    Amos-Bis A.mościcki E.supińska S.J.    Mroków    35
8    Emix S.J. Torbus    Tychy    35
9    Niedźwiedź Lock Regina Niedźwiedź Zygmunt Niedźwiedź sp. j.    Luboń    35
10    Radionika Sp. z o.o.    Kraków    33
11    Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.    Kędzierzyn-Koźle    33
12    FPH Art – Metal S.J.    Łapino Kartuskie    33
13    DYNAMIK FILTR NOCOŃ I WSPÓLNICY S.J.    Częstochowa    33
14    Alltech Sp. z o.o.    Kartoszyno    32
15    Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J.    Skarbimierz Osiedle    32
16    BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o.    Bydgoszcz    32
17    Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    32
18    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    31
19    FAMUR S.A.    Katowice    31
20    Emar Samoraj i Spółka Sp. J.    Błonie    31
21    Firma Lemir S.J.    Libidza    31
22    Emka Sp. z o.o.    Strzebielino    30
23    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    30
24    Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    30
25    Kizo Sp. z o.o.    Katowice    30
26    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    29
27    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    29
28    Mirage Boats S.J.    Augustów    29
29    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    29
30    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk i Zbigniew Nejman „Auto-Hak” sp. j.    Słupsk    29
31    Przedsiębiorstwo Prywatne Kaja R. Lendlewicz, J. Gołaszewski, J. Koska S.J.    Bońki    29
32    Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J.    Bydgoszcz    29
33    „Plastem” P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J.    Zduńska Wola    28
34    Smile Sp. z o.o.    Korpele    28
35    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    28
36    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW S.J. Caban, Wcisło, Zając    Bielsko-Biała    28
37    SATEL Sp. z o.o.    Gdańsk    28
38    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    27
39    HaweTelekom Sp. z o.o.    Legnica    27
40    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    27
41    Chłodnictwo S.J. B. Sułkowski, A. Gągała, R. Gągała    Józefów    27
42    PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy    Kędzierzyn-Koźle    27
43    Kinekspert S.J.    Łódź    27
44    Kolmech Sp. z o.o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne    Dziergowice    27
45    Hylmet S.J. ZPHU    Plaskosz    27
46    Novo – Poland Sp. z o.o.    Warszawa    27
47    APATOR S.A.    Toruń    26
48    PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    26
49    Atut Sp. z o.o. PPHU    Katowice    26
50    Eugen Meller Sp. z o.o.    Białogard    25
51    Kolsatpol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    25
52    PPUH ALFA SOSNOWSCY S.J.    Nowa Wieś    25
53    Dagtech Sp. z o.o.    Kotla    24
54    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    24
55    OPTOMER S.J.    Łódź    24
56    Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J.    Rzeszów    24
57    Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o.    Tomaszowo    24
58    Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski     Katowice    24
59    P.W. Promont Sp. z o.o.    Warszawa    24
60    Przeds. Instalacji Elektrycznych S.J.    Łomża    24
61    APLISENS S.A.    Warszawa    23
62    Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o.    Łódź    23
63    Meyn Polska Sp. z o.o.    Lębork    23
64    Profilex Sp. z o.o. sp.k.    Łask    23
65    Foster S.J. Zakład Elektroniczny    Pleszew    23
66    Aland Sp. z o.o.    Gdynia    22
67    Kopex Machinery S.A.    Zabrze    22
68    REMAG S.A.    Katowice    22
69    DTW Sp. z o.o.    Zabierzów    22
70    KK – Electronic Polska Sp. z o.o.    Szczecin    22
71    Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o.     Tyczyn    22
72    Metrison Sp. z o.o.    Mościska    22
73    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Drol Sp. z o.o.    Szczecin    22
74    Shim – Pol S.J.    Izabelin    22
75    Megaplot S.J.    Sosnowiec    22
76    Fabryka Transformatorów W Żychlinie Sp. z o.o.    Żychlin    22
77    Motgum S.J.    Józefów    22
78    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    21
79    Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o.    Lublin    21
80    PPUH ALPAR Artur i Piotr Kowalscy S.J.    Łuczynów    21
81    Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J.    Lipniki    21
82    Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum    Częstochowa    21
83    ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Gdańsk    21
84    BitStream Sp. z o.o.    Lublin    20
85    Inżynieria Maszyn Klimatycznych I Urządzeń Specjalnych Sp. z o.o.    Kaczyce    20
86    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    20
87    Sumera Motor – S.J.    Andrychów    20
88    Saga S.J.    Teresin    20
89    Slandi Sp. z o.o.    Michałowice    20
90    Tensotronic Sp. z o.o.    Warszawa    20
91    Ekoklimax – Projekt S.J.    Bydgoszcz    20
92    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    19
93    Wallram Cantool – Europe Sp. z o.o.    Zabierzów    19
94    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    19
95    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o.    Gdańsk    19
96    Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A.    Warszawa    19
97    GSM-MOTION Sp. z o.o. S.K.    Krzywiń    19
98    LIGWAN S.J. PPHU    Nowy Sącz    19
99    Unirol S.J.    Borek Wielkopolski    19
100    Jakmet S.J.    Osieck    19
101    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    19
102    InGas Sp. z o.o.    Józefów    19
103    Zakład Produkcyjno Usługowy FASTE Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon S.J.    Ciechanów    19
104    Teo Term S.J.    Podkowa Leśna    19
105    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    18
106    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    18
107    AC S.A.    Białystok    18
108    Rex – Pol Sp. z o.o.    Chorzów    18
109    Besi Marine Systems Polska Sp. z o.o.    Reda    18
110    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    18
111    Elektroster Sp. z o.o. PUHP    Dzierżoniów    18
112    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Klaudia Sp. z o.o.    Ustroń    18
113    BBT Sp. z o.o.    Rzeszów    18
114    Zakład Elektroniczny SIMS Sławomir Stusiński    Bydgoszcz    18
115    PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień S.J.    Wysocko Wielkie    18
116    Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.    Mielec    18
117    Eleks Sp. z o.o.    Głogów    18
118    POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego    Wrocław    18
119    Omega Engineering Sp. z o.o.    Mazańcowice    18
120    Komnino Sp. z o.o. PPU    Komnino    17
121    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    17
122    Metertest Sp. z o.o.    Świdnica    17
123    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    17
124    Optimum – Tymiński i S-ka S.J.    Warszawa    17
125    FEERUM S.A.    Chojnów    17
126    AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne    Puck    17
127    Tehaco Sp. z o.o.    Gdańsk    17
128    Limatherm Sensor Sp. z o.o.    Limanowa    17
129    ZPUH Filtropol S.J.    Brzezinka    17
130    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    16
131    Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.    Bydgoszcz    16
132    BCC Polska Sp. z o.o.    Nowa Sól    16
133    FAMA Sp. z o.o.    Gniew    16
134    Tapflo Sp. z o.o.    Tczew    16
135    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    16
136    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    16
137    EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Wrocław    16
138    ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J.    Solniczki    16
139    Plastic Components And Modules Poland S.A.    Sosnowiec    16
140    SONEL S.A.    Świdnica    16
141    Carpol Sp. z o.o.    Warszawa    16
142    Gdańskie Zakłady Elektroniczne UNIMOR S.A.    Gdańsk    16
143    MCD ELECTRONICS Sp. z o.o.    Żywiec    16
144    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    16
145    WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej    Bodzanów    16
146    PPUH VER – TOM S.J. HELENA PIERZCHAŁA TOMASZ PIERZCHAŁA    Borek Szlachecki    16
147    Elmontaż BG S.J. PPU    Białe Błota    16
148    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    15
149    Selmag Sp. z o.o.    Morąg    15
150    SECOM Sp. z o.o.    Wrocław    15
151    REM Sp. z o.o. WPUP    Brześć Kujawski    15
152    PPH Akpo S.J.    Laski    15
153    ZPHU Szron S.J.    Łódź    15
154    Anga Sp. z o.o.    Gdańsk    15
155    Przeds. Tramp S.J.    Zabrze    15
156    Energet Sp. z o.o. Przeds. Robót Technicznych    Nowe Czarnowo    15
157    Artpol-Therm Sp. z o.o.    Bełżyce    15
158    Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o.    Włocławek    15
159    Nowosądecka Fabryka Urzadzeń Górniczych NOWOMAG S.A. w Nowym Sączu    Nowy Sącz    15
160    UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J.    Bydgoszcz    15
161    Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J.    Bytom    15
162    DPM Solid Polska S.J.    Oborniki    15
163    PPH ADAMEX II Apolonia Karoń    Częstochowa    15
164    Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy    Kraków    15
165    HYDRO-NAVAL ADKONIS, MICHAŁEK, SOBKÓW – S.J.    Słupsk    15
166    Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński sp. j.    Koszalin    15
167    Przedsiębiorstwo Chłodniczo-Klimatyzacyjne Prorem-Agro Sp. z o.o.    Gdańsk    15
168    Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.    Kobyłka    14
169    CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o.    Kraków    14
170    Panko Republic Sp. z o.o.    Warszawa    14
171    Dimark Sp. z o.o.    Złotkowo    14
172    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    14
173    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Coal-Bud Sp. z o.o.    Olkusz    14
174    ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego    Łódź    14
175    ELFON Sp. z o.o.    Kraków    14
176    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    14
177    Eaton Automotive Components Sp. z o.o.    Tczew    14
178    Pro-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    14
179    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    14
180    Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J.    Straszęcin    14
181    Fabryka Aparatów Elektrycznych Zwarpol Sp. z o.o.    Warszawa    14
182    PPUU EMAG – SERWIS Sp. z o.o.    Katowice    14
183    AQUAEL Sp. z o.o.    Dubowo Drugie    14
184    Instal-Service Pl Sp. z o.o. sp.k.    Jelenia Góra    14
185    Cornaglia Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    14
186    JUKS – POL Sp. z o.o.    Wrocław    14
187    SVANTEK Sp. z o.o.    Warszawa    14
188    INTAP Tobik S.J.    Bukowiec    14
189    Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych S.J.    Elbląg    14
190    Firma Elektryczna Karwasz S.J.    Wrocław    14
191    Manipulatory Przemysłowe – Dalmec Polska Sp. z o.o. S.K.    Stara Iwiczna    14
192    OZAMET Sp. z o.o.    Olsztyn    13
193    Antha – Pol Sp. z o.o.    Puck    13
194    Interkrąż Sp. z o.o.    Wolbrom    13
195    NORLYS Sp. z o.o.    Nowy Sącz    13
196    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    13
197    S.P.2.1 Polska Sp. z o.o.    Poznań    13
198    Bumar PCO S.A.    Warszawa    13
199    OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Brzezinka    13
200    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    13
201    Aircool Sp. z o.o.    Chwaszczyno    13
202    Lenze Tarnów Sp. z o.o.    Tarnów    13
203    TREPKO Sp. z o.o.    Gniezno    12
204    ELTEM Sp. z o.o.    Lublin    12
205    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    12
206    Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o.    Wrocław    12
207    METAL FACH Sp. z o.o.    Sokółka    12
208    ALU INTERNATIONAL – SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdańsk    12
209    Termik Sp. z o.o.    Mrągowo    12
210    Creuzet Polska Sp. z o.o.    Sędziszów Małopolski    12
211    Enpol S.J.    Białystok    12
212    Europa Systems Sp. z o.o.    Pyrzyce    12
213    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    12
214    ZAP Sznajder Batterien S.A.    Piastów    12
215    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o.    Biskupiec    12
216    Optus Sp. z o.o.    Warszawa    12
217    SFB POLSKA Sp. z o.o.    Ostrzeszów    12
218    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    12
219    Polkar Warmia Sp. z o.o.    Młynary    12
220    FLEXIDER POLAND Sp. z o.o.    Tychy    12
221    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    12
222    ARGO Sp. z o.o.    Białystok    12
223    Matbud S.J.    Piątnica Poduchowna    12
224    Technix Woźniacki I Wspólnicy sp.j.    Stalowa Wola    12
225    Breve Tufvassons Sp. z o.o.    Łódź    12
226    GS Klima Sp. z o.o.    Poznań    12
227    COMPREX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Wdrożeniowe    Kraków    12
228    Skoff Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    12
229    Wentylatory Wentech Sp. z o.o.    Imielin    12
230    Nicad Sp. z o.o.    Golęczewo    12
231    Cellco Communications Sp. z o.o.    Kobylanka    12
232    Cooper Standard Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    12
233    Artech Chwołka Piotr    Rybnik    12
234    Luxan – Inżynieria Oświetlenia Sp. z o.o.    Długołęka    11
235    International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.    Radom    11
236    PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o.    Radom    11
237    BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J.    Augustów    11
238    Assel Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    11
239    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
240    Berling S.A.    Warszawa    11
241    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    11
242    COMMON S.A.    Łódź    11
243    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    11
244    NSS Sp. z o.o.    Szczecin    11
245    Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.    Lębork    11
246    SOLARIS OPTICS S.A.    Józefów    11
247    Agilent Technologies Poland Sp. z o.o.    Wrocław    11
248    Unimould Sp. z o.o.    Pieńsk    11
249    Pol – Eko – Aparatura S.J.    Wodzisław Śląski    11
250    Producent Tłumików Edex Sp. z o.o. sp.k.    Ostrów Wielkopolski    11
251    Agencja Inwestycyjna FB-Mont S.J.    Kalisz    11
252    Transformex Sp. z o.o.    Warszawa    11
253    Faymonville Polska Sp. z o.o.    Łozienica    11
254    Yasam Sp. z o.o.    Grajewo    11
255    SLICAN Sp. z o.o.    Bydgoszcz    11
256    Armatura Kraków S.A.    Kraków    11
257    KOLSTER Sp. z o.o.    Olsztyn    11
258    Neo – Tec Sp. z o.o.    Płock    11
259    Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej    Wrocław    11
260    Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz    Bydgoszcz    11
261    Tranter Poland Sp. z o.o.    Pruszków    11
262    Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A.    Tuchola    11
263    Imel Poland Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    11
264    SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A.    Szczecin    11
265    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    11
266    Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak    Jonkowo    11
267    Zakład Produkcji Katalizatorów JMJ Puchalski i Krawczyk S.J.     Nowe Skalmierzyce    11
268    Zakład Produkcyjno-Usługowy Wazmet S.J. Leszek Wajda i Wspólnicy    Bielsko-Biała    11
269    Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o.    Warszawa    11
270    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    10
271    Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o.    Stalowa Wola    10
272    Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.    Łódź    10
273    EBARA POMPY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    10
274    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    10
275    Knorr – Bremse Systemy Dla Kolejowych Środków Lokomocji Pl. Sp. z o.o.    Kraków    10
276    SKK Sp. z o.o.     Puck    10
277    EC Electronics Sp. z o.o.    Kraków    10
278    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    10
279    GKN Driveline Polska Sp. z o.o.    Oleśnica    10
280    „Elektra” Włodzimierz Nyc Witold Nyc Sp. J.    Warszawa    10
281    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    10
282    BREMBO Sp. z o.o.    Częstochowa    10
283    Time – Net Sp. z o.o.    Łódź    10
284    BIN Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    10
285    SILA POLAND Sp. z o.o.    Częstochowa    10
286    ABB Sp. z o.o.    Warszawa    10
287    Norel Sp. z o.o.    Wrocław    10
288    Budkrusz Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    10
289    Benning Power Electronics Sp. z o.o.    Głosków    10
290    NORES Sp. z o.o.    Kluczbork    10
291    ZBUD Sp. z o.o. Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych    Dąbrowa Tarnowska    10
292    OSPEL S.A. Z.S.A.     Pilica    10
293    PRO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    10
294    Ampero Thermo – Est Sp. z o.o.    Katowice    10
295    HYDROSPRZĘT S.J. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla    Łąkta Dolna    10
296    DAMET DAŃKO JAKSINA S.J.    Tuchom    10
297    Mobex Tomasz Krzosek, Michał Krzosek S.J.    Łódź    10
298    Cassioli Polska Sp. z o.o.    Łódź    9
299    Spectra Lighting Sp. z o.o.    Warszawa    9
300    Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o.    Ozimek    9
301    ADESCOM POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    9
302    VETRO – POLSKA Sp. z o.o.    Czeladź    9
303    Partner Sp. z o.o.    Głuchołazy    9
304    PPUH POMAROL S.A.    Biskupiec    9
305    I.K.A. – Technik Sp. z o.o.    Kraków    9
306    KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    9
307    IRKO Sp. z o.o.    Gdańsk    9
308    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    9
309    SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o.    Łódź    9
310    MEDCOM Sp. z o.o.    Warszawa    9
311    HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    9
312    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    9
313    Coffee Service J.V. Sp. z o.o.    Warszawa    9
314    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    9
315    Meibes Metall – Technik Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    9
316    Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o.    Stryków    9
317    BEZPOL Przeds. Produkcyjne S.J.    Myszków    9
318    TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki    Białe Błota    9
319    Meinert Sp. z o.o.    Jelenia Góra    9
320    POM – Tyczyn S.J. PPUH    Tyczyn    9
321    Computer Group Pakt S.J.    Warszawa    9
322    ELBRO Sp. z o.o.    Rumia    9
323    Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o.    Sosnowiec    9
324    Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o.    Mikołów    9
325    Turbocare Poland S.A.    Lubliniec    9
326    SIGMA S.A.    Jastków    9
327    Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A.    Chełm Śląski    9
328    Chrobry Sp. z o.o. PPH    Kłecko    9
329    Bartec Polska Sp. z o.o.    Tychy    9
330    Thyssenkrupp Presta Steertec Poland Sp. z o.o.    Międzyrzecz    9
331    BROEN S.A.    Dzierżoniów    9
332    ECKERT Sp. z o.o. Automatyka Spawalnicza    Legnica    9
333    MSR Traffic Sp. z o.o.    Wysogotowo    9
334    TM Technologie Sp. z o.o.    Morawica    9
335    Inochłod – Serwis Sp. z o.o.    Janikowo    9
336    Tower Automotive Polska Sp. z o.o.    Opole    9
337    PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J.    Bochnia    9
338    Ośrodek Badawczo – Szkoleniowy Spaw – Test Sp. z o.o.    Gdańsk    9
339    P.P.H.U. BOMET    Węgrów    9
340    Taurus – Technic S.J.    Osielsko    9
341    Eldorado Computers S.J.    Warszawa    9
342    CRIST SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdynia    9
343    Danfoss Saginomiya Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    8
344    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
345    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    8
346    Perun S.A.    Warszawa    8
347    Elektrometal S.A.    Cieszyn    8
348    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    8
349    Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o.    Świdnica    8
350    FEDERAL MOGUL BIMET S.A.    Gdańsk    8
351    Valeo Autosystemy Sp. z o.o.    Skawina    8
352    PATENTUS S.A.    Pszczyna    8
353    LG Display Poland Sp. z o.o.    Biskupice Podgórne    8
354    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.    Warszawa    8
355    PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE BOCAR Sp. z o.o.    Korwinów    8
356    Elokon Polska Sp. z o.o.    Warszawa    8
357    Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Włocławek    8
358    AUTO GALERIA Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    8
359    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    8
360    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    8
361    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o.    Olsztyn    8
362    HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o.    Zielona Góra    8
363    PPU Marlech Sp. z o.o.    Kielce    8
364    METALCHEM WARSZAWA S.A.    Warszawa    8
365    SIPMA S.A.    Lublin    8
366    Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Nowa Sól    8
367    GÓRECKI S.J.    Kęty    8
368    P.P.H. Riko Gabrysiak Dariusz S.J.    Opatów    8
369    PPH Aro Karoń S.J.    Częstochowa    8
370    M-Rol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Odolanów    8
371    AH Hardt S.J.    Cholerzyn    8
372    PUP KARED Sp. z o.o.    Gdańsk    8
373    Radmor S.A.    Gdynia    8
374    Uniwersal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne I Wdrażania Postępu Technicznego     Katowice    8
375    Poltrafo Sp. z o.o.    Świdnica    8
376    Clima – Produkt Sp. z o.o.    Pszczółki    8
377    TB Hydro Sp. z o.o.    Poznań    8
378    Intermech Sp. z o.o. PPUH    Stalowa Wola    8
379    STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o.    Gdańsk    8
380    M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J.    Września    8
381    Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.    Bydgoszcz    8
382    DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o.    Wrocław    8
383    Demag Cranes And Componetnts Sp. z o.o.    Warszawa    8
384    RADWAG Wagi Elektroniczne    Radom    8
385    AXIS Sp. z o.o.    Gdańsk    8
386    Control System S.J.    Wrocław    8
387    Zakł. Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo Doświadczalnej Sp. z o.o.    Katowice    8
388    Omega Sp. z o.o. PPU    Gdańsk    8
389    Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o.    Gorzyce    7
390    CC JENSEN Polska Sp. z o.o.    Warszawa    7
391    Broen Oil & Gas Sp. z o.o.    Suchy Las    7
392    FESTO Sp. z o.o.    Raszyn    7
393    PLANMARINE Sp. z o.o.    Kościan    7
394    General Air Services Sp. z o.o.    Warszawa    7
395    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    7
396    Sogewalot Sp. z o.o.    Krzemieniewo    7
397    LEGRAND Polska Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    7
398    ALTER S.A.    Tarnowo Podgórne    7
399    VTS Sp. z o.o.    Gdynia    7
400    EMIO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe    Wrocław    7
401    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    7
402    TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej    Gliwice    7
403    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    7
404    Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A.    Gdynia    7
405    EUROTANKS Sp. z o.o.    Wrocław    7
406    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    7
407    Zetkama S.A.    Ścinawka Średnia    7
408    Eurotrafo Sp. z o.o.    Skierniewice    7
409    INWAP Sp. z o.o.    Brzeg    7
410    Mechatronika Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych    Kościan    7
411    ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.    Jelcz-Laskowice    7
412    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    7
413    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    7
414    POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy    Szczecinek    7
415    BGM Sp. z o.o.    Kraków    7
416    ZDT-GLIMAG Sp. z o.o.    Mikołów    7
417    PKE Polska Sp. z o.o.    Warszawa    7
418    Promotech Sp. z o.o.    Białystok    7
419    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    7
420    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    7
421    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    7
422    Zakłady Produkcyjne B-D Witold Brodzik S.J.    Zawiercie    7
423    Pulsar K. Bogusz S.J.    Łapczyca    7
424    OMIG S.A.    Warszawa    7
425    SIGMA.KRAKÓW S.J. Bednarek    Kraków    7
426    Adler Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    7
427    KOMPANIA NARZĘDZIOWA HERMES Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    7
428    Zinel Holding S.A.    Warszawa    7
429    GEA GRASSO Sp. z o.o.    Gdynia    7
430    Spółdzielnia Inwalidów Elektromet    Dzierżoniów    7
431    BZWF MOTOR Sp. z o.o.    Ozorków    7
432    Zakład Urządzeń Techniki Powietrza Sp. z o.o.    Mysłowice    7
433    AGROMET ZEHS Lubań S.A.    Lubań    7
434    Fabryka Maszyn Rolniczych Meprozet Sp. z o.o.    Międzyrzec Podlaski    7
435    MAKRUSZ S.A.    Bydgoszcz    7
436    PPH Modul Sp. z o.o.    Ostróda    7
437    TELZAS Sp. z o.o.    Szczecinek    7
438    Bater Sp. z o.o. PW    Warszawa    7
439    BMM Sp. z o.o.    Buk    7
440    Emmarol Sp. z o.o.    Słupsk    7
441    PPU UNION Sp. z o.o.    Gdańsk    7
442    HYDEX Sp. z o.o. PPU    Wadowice    7
443    ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o.    Mysłowice    7
444    ELEKTROMET Zakład Urządzeń Grzewczych    Głubczyce    7
445    Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A.    Piotrków Trybunalski    7
446    Deltim Sp. z o.o. S.K.A.    Częstochowa    7
447    Laser – Sinex Sp. z o.o.    Łódź    7
448    MONTSPOŻ Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI I MONTAŻU    Krzepice    7
449    Inst-Wat Sp. z o.o.    Poznań    7
450    Magneti Marelli Exhaust Systems Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    6
451    AKSON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    6
452    Precyzja Technik Sp. z o.o.    Bydgoszcz    6
453    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    6
454    Kraj Sp. z o.o.    Kutno    6
455    ES SYSTEM K Sp. z o.o.    Wolbrom    6
456    Promax Sp. z o.o.    Polkowice    6
457    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    6
458    APATOR METRIX S.A.    Tczew    6
459    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    6
460    SITECH Sp. z o.o.    Polkowice    6
461    Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A.    Wrocław    6
462    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    6
463    Jar – Met S.J.    Węgrów    6
464    SORELPOL Sp. z o.o.    Warszawa    6
465    KIEL – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    6
466    Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH    Zawadzkie    6
467    DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    6
468    Kopex Electric Systems S.A.    Chorzów    6
469    MIROMETR Sp. z o.o.    Bażanowice    6
470    Mine Master Sp. z o.o.    Złotoryja    6
471    Luxiona Poland S.A.    Sadowie    6
472    R.P. Europe Sp. z o.o.    Kraków    6
473    Fibox Sp. z o.o.    Warszawa    6
474    SOLARIS LASER S.A.    Warszawa    6
475    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    6
476    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    6
477    KAMIR Sp. z o.o.    Słupsk    6
478    Pawbol Sp. z o.o.    Sułkowice    6
479    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    6
480    Maszyny Górnicze – Serwis Sp. z o.o.    Polkowice    6
481    Testmer Warszawa S.A.    Reguły    6
482    WINDA Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    6
483    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    6
484    INSTALCOMPACT Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    6
485    Masterprofi Sp. z o.o.    Rzeszów    6
486    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    6
487    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    6
488    CEZOS S.J.    Gdynia    6
489    METALBUD Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    6
490    DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.    Gdynia    6
491    Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o.    Lipno    6
492    Fristam Sp. z o.o.    Warszawa    6
493    POJ-KON S.J.    Małachowo    6
494    Luc – Product Sp. z o.o.    Chróścice    6
495    Transrem Sp. z o.o.    Opole    6
496    Sentinel Sp. z o.o.    Poznań    6
497    Holm ConstructionLTD Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Okrętowej    Gdańsk    6
498    JM- Tronic Sp. z o.o.    Warszawa    6
499    TELPOD S.A.    Kraków    6
500    LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe    Łódź    6
501    FABA S.A.    Baboszewo    6
502    UN WHA Polska Sp. z o.o.    Pułtusk    6
503    Fabryka Maszyn Lubaczów Sp. z o.o.    Lubaczów    6
504    BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów    Bielsko-Biała    6
505    T.EL. Poland Sp. z o.o.    Wrocław    6
506    Kopras Sp. z o.o.    Wronki    6
507    Wabco Polska Sp. z o.o.    Wrocław    6
508    Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    6
509    INTEGRATOR RHC Sp. z o.o.    Toruń    6
510    Apator Control Sp. z o.o.    Toruń    6
511    Krak – Old Sp. z o.o. PHUP    Kraków    6
512    Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Głubczyce    6
513    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    6
514    PRZYJAŹŃ Spółdzielnia Inwalidów    Słupca    6
515    PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.    Piła    6
516    Ekomex M.& Ł. Pilśniak S.J.    Panki    6
517    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    5
518    Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej    Radzyń Podlaski    5
519    POLNA S.A. Zakłady Automatyki    Przemyśl    5
520    Airstal Sp. z o.o.    Jordanów    5
521    IS – POLSKA Sp. z o.o.    Jawor    5
522    LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych    Lublin    5
523    DBW – POLSKA Sp. z o.o.    Cigacice    5
524    TRW Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    5
525    Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.    Brzeg    5
526    Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o.    Nowa Sól    5
527    Maan sp. z o.o.    Podole    5
528    Edbak Sp. z o.o.    Strzyżewice    5
529    Ekiw Sp. z o.o. PPHU    Brzostek    5
530    UESA POLSKA Sp. z o.o.    Lubsko    5
531    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    5
532    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    5
533    WISŁA ALUMINIUM Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    5
534    CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o.    Krapkowice    5
535    Mera Bellows Sp. z o.o.    Wiązowna    5
536    Teleoptics Sp. z o.o.    Warszawa    5
537    ULTER-SPORT Sp. z o.o.    Węgierska Górka    5
538    Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A.    Stąporków    5
539    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    5
540    Conistics Sp. z o.o.    Słubice    5
541    CANEXPOL Sp. z o.o.    Komorowo    5
542    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    5
543    ULTRAMARE Szwedzkie Filtry Sp. z o.o.    Szemud    5
544    Segepo – Refa Sp. z o.o.    Świebodzice    5
545    FPM S.A.    Mikołów    5
546    TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A.    Toruń    5
547    Wieland Electric Sp. z o.o.    Poznań    5
548    Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o.    Gdańsk    5
549    Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o.    Kraków    5
550    Stoll Polska Sp. z o.o.    Słupsk    5
551    AWAT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe    Warszawa    5
552    TAMTRON S.A.    Katowice    5
553    Spółdzielnia Pionier    Prudnik    5
554    ABB Entrelec Sp. z o.o.    Nowa Wieś Lęborska    5
555    Igloocar Sp. z o.o.    Dębica    5
556    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    5
557    Odra Sp. z o.o.    Opole    5
558    Łysoń Sp. z o.o.    Sułkowice    5
559    WIKPOL Sp. z o.o.    Motycz    5
560    Teknia Rzeszów S.A.    Rzeszów    5
561    JUWENT S.J.    Ryki    5
562    EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J.    Turek    5
563    SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    5
564    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    5
565    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    5
566    NEOTECH Sp. z o.o.    Białystok    5
567    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    5
568    Inel Sp. z o.o. Przeds. Informatyczno – Elektroniczne    Gdańsk    5
569    Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5
570    MAN TRUCKS Sp. z o.o.    Niepołomice    5
571    HYDROSTER Sp. z o.o.    Gdańsk    5
572    MOJ S.A.    Katowice    5
573    Zakład Produkcji Doświadczonej Automatyki Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    5
574    Firma Herb Sp. z o.o.    Sanok    5
575    ETI – POLAM Sp. z o.o.    Pułtusk    5
576    Zakład Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „Mikrob” S.A.    Ostrzeszów    5
577    WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o.    Mielec    5
578    ISUZU MOTORS POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    5
579    Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A.    Wrocław    5
580    Lumotech – Led Sp. z o.o.    Łuszczów Drugi    5
581    LESTAR Sp. z o.o.    Opacz    5
582    PW Serwis – Centrum Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5
583    Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A.    Mińsk Mazowiecki    5
584    Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych SYGNAŁY S.A.    Rybnik    5
585    Dora Metal Sp. z o.o.    Czarnków    5
586    Hibernatus Sp. z o.o.    Wadowice    5
587    MARITIM Shipyard Sp. z o.o.    Sopot    5
588    Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o.    Toruń    5
589    WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne    Mikołów    5
590    NAM – LIFT Sp. z o.o.    Szczecin    5
591    Lubacell Sp. z o.o.    Lubasz    5
592    Raptor Sp. z o.o.    Białystok    5
593    Zakłady Mechaniczne Przemysłu Ceramiki Budowlanej Cerama we Wrocławiu Sp. z o.o.    Wrocław    5
594    KH KIPPER Sp. z o.o.    Zagnańsk    5
595    Morska Obsługa Radiowa Statków MORS Sp. z o.o.    Gdańsk    5
596    KOSPEL S.A.    Koszalin    5
597    Plum Sp. z o.o.    Ignatki    5
598    Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5
599    Paradowscy AMP S.J.    Warszawa    5
600    Zakład Budowy Aparatury Chemicznej ZBACH Sp. z o.o.    Tarnów    5
601    ENERSYS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
602    Zuptor Sp. z o.o.    Gostyń    5
603    TESTER Sp. z o.o.    Świebodzice    5
604    Kinna Production – Sp. z o.o.    Gdańsk    5
605    Waterm Sp. z o.o.    Kraków    5
606    Rewa Sp. z o.o.    Błędowa Tyczyńska    5
607    Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Dźwigowych DŹWIGPOL S.A.    Mława    5
608    Stalkowent Sp. z o.o.    Zabrze    5
609    Damen Marine Components Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    5
610    Sandvik Mining And Construction Sp. z o.o.    Tychy    5
611    PPH JUKA J. i E. Pawłowscy S.J.    Niepołomice    5
612    Tewes-Klima K.Skowroński & D.Gorazda-Skowrońska S.J.    Olsztyn    5

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *