Efektywna Firma 2012 przemysłu spożywczego

Spośród 914 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskały 402 podmioty, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się MASPEX – GMW Sp. z o.o., SUPERIOR Sp. z o.o. i  POWIŚLE S.J.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2008-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2008-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2008 2009 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 8193 10587 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 295308 4179780 932536 816758
Efektywność (w proc.) 3604 39480 9783 8994
Suma efektywności 61862
Średnia efektywność w latach 2008-2011 (w proc.) 15466

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on efektywność w długim okresie czteroletnim.

Spośród 914 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskały 402 podmioty, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się MASPEX – GMW Sp. z o.o., SUPERIOR Sp. z o.o. i  POWIŚLE S.J.
 
 

Efektywne Firmy 2012 przemysłu spożywczego

Ranking firm według czteroletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

Lp. Nazwa firmy. Siedziba. Średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008-2011 w proc. 

1    MASPEX – GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Wadowice    60
2    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    45
3    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    38
4    Vion Trading Poland Sp. z o.o.    Warszawa    37
5    Superior – Strefa S.J.    Dobre Miasto    35
6    Gospdarstwo Rybackie SIEMIEŃ Sp. z o.o.    Siemień    34
7    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    33
8    Zakład Piekarniczo – Cukierniczy S.J.    Piątnica Poduchowna    31
9    PPH Indyk – Mazury Sp. z o.o.    Ostróda    30
10    PIEKARNIA MIMA S.J. Sikora i Janowscy    Ostrów Wielkopolski    30
11    Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J.    Radom    29
12    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    28
13    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    27
14    SPOŁEM PSS w Piasecznie    Piaseczno    26
15    Gospodarstwo Rybackie Samoklęski Sp. z o.o.    Kamionka    26
16    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    25
17    JAWO S.J.    Częstochowa    25
18    MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J.    Gromadka    25
19    Krzysztof Czajczyk I Dariusz Czajczyk S.J.    Mogilany    25
20    Varia Sp. z o.o. PPH    Mikołów    24
21    Stokson S.J. Henryk Stokłosa i Wspólnicy    Chorzów    24
22    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    23
23    Chips And Snacks Ryczkowski sp. j.    Łódź    22
24    Green Factory Sp. z o.o. Spółka Komandytowo – Akcyjna    Zakroczym    22
25    MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J.    Łódź    22
26    Piekarz S.J.    Świdnica    22
27    NIEDŹWIEDZICE Sp. z o.o. Spółka Rybacka    Chojnów    21
28    Piekarnia Merk S.J.    Suwałki    21
29    Cukiernia Włodzimierz Czubak i S-ka S.J.    Warszawa    21
30    JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw    Błonie    20
31    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    20
32    Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J.    Gorzkowice    20
33    Piekarnia Frąckowiak, Frąckowiak H. S.J.    Wałbrzych    20
34    Milarex J. Kasprzak, Ch. Kasprzak sp. j.    Duninowo    20
35    Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek S.J.    Liszki    20
36    Keksik Gomulska i Wspólnicy S.J.    Głowno    20
37    ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A.    Cięcina    19
38    Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.    Olsztynek    19
39    Koga – Maris Sp. z o.o.    Hel    19
40    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Homar H. Kalinowski R. Kalinowski S.J.    Gostynin    19
41    Sharman Sp. z o.o.    Pyrzyce    18
42    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    18
43    EKO – VIT Sp. z o.o.    Łódź    18
44    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar S.j.    Łódź    18
45    PIEKARSTWO S.J. Machalski – Tomski    Wrocław    18
46    PPHU Bajgiel Wiesław Reichert,Jan Wodecki S.J.    Będzino    18
47    CELPOL S.J.    Łask    18
48    Piekarnia – Kupczyk Andrzej Kupczyk i Marta Kupczyk S.J.    Chojnów    18
49    KUBIK Kubik Ryszard S.J.    Radom    18
50    Bart S.J.    Mroków    18
51    Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o.    Legnica    17
52    Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie    Celestynów    17
53    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Mrągowo    17
54    Polmass S.A.    Bydgoszcz    17
55    Działalnośc Produkcyjno Handlowo Usługowa Michał, Tomasz, Jan Vogt S.J.    Pleszew    17
56    CUKIERNIA – PIEKARNIA B & M WENTA S.J.    Lębork    17
57    PPH Tunex S.J.    Kołobrzeg    17
58    PPH Karmel Import – Export K. Bołtryk Sz. Andrejuk S.J.    Hajnówka    17
59    Biogarden Sp. z o.o.    Krupia Wólka    16
60    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Ełk    16
61    Pifo Eko – Strefa Sp. z o.o.    Warszawa    16
62    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    16
63    Piekarnia – Cukiernia S.J.    Dopiewo    16
64    Aroma S.J.    Wałcz    16
65    Pałuki S.J.    Malice    16
66    PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy    Piwniczna-Zdrój    16
67    Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL Józef Koral S.J.    Limanowa    16
68    FIRMA PRODUKCYJNO HANDLOWA KRIST TOMASZ SZCZEPANIK, ROBERT KĄDZIELAWA S.J.    Dąbrowa Tarnowska    16
69    PPHB Ser-Vita Władysława Ciupak i Edward Jargiło S.J.    Krzemień Drugi    16
70    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    15
71    Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    15
72    PPHiU Plon w Orsku Sp. z o.o.    Rudna    15
73    Eko – Mega Młyny Wodne Sp. z o.o.    Korczew    15
74    Zakład Mięsny Poliwczak S.J.    Mysłowice    15
75    Kompania Piwowarska S.A.    Poznań    15
76    LAJKONIK SNACKS GmbH S-ka Komandytowa    Skawina    15
77    Cukiernia Sowa S.J.    Bydgoszcz    15
78    Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski S.J.    Jeziorko    15
79    Wytwórnia Napojów Chłodzących SAHARA Sławomir Folga, Marek Księżopolski S.J.    Spytkowice    15
80    Cukiernictwo Piekarstwo Tomasz Grażyna Jan Vogt S.J.    Pleszew    15
81    Piekarnia-Cukiernia ANNA Koczorowska Anna, Koczorowski Mieczysław, Paprocka Anna, Paprocki Edward S.J.    Wyrzysk    15
82    LESAFFRE POLSKA S.A.    Wołczyn    14
83    McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.    Szczecin    14
84    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    14
85    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.    Trzemeszno    14
86    Grana Sp. z o.o.    Skawina    14
87    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J.    Kwidzyn    14
88    EKO – MAK Makarony Babuni    Rudniki    14
89    PHILIP MORRIS POLSKA S.A.    Kraków    14
90    Rag Sp. z o.o.    Lubin    14
91    Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. S.K.    Święciechowa    14
92    Piekarnia Żytnia S.J.    Wyszków    14
93    FIRMA PRODUKCYJNO – HANDLOWO – USŁUGOWA FANTIC GÓRSZCZAK S.J.    Głogoczów    14
94    ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Suchy Las    13
95    Wabo Sp. z o.o.    Warszawa    13
96    Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka    Dobrzyń nad Wisłą    13
97    PPH Elmar S.J.    Sierpc    13
98    Piekarnia Piekuś Pakulscy & Walorek S.J.    Inowrocław    13
99    Książ S.J. Piekarnia – Ciastkarnia     Książ Wielkopolski    13
100    Koliber S.J.    Zgierz    13
101    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biała Podlaska    Biała Podlaska    13
102    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy    Łubnica    13
103    Zakład Cukierniczy MICHAŚ A. Szymczyk, K. Chojnacka-Szymczyk S.J.    Częstochowa    13
104    ONIX Sp. z o.o.    Zakrzewo    12
105    AKO S.A.    Bydgoszcz    12
106    Nort Sp. z o.o. PPU    Szymankowo    12
107    Browar Ciechan Sp. z o.o.    Lwówek Śląski    12
108    Wimar – Chłodnia Sp. z o.o.    Radwanków Szlachecki    12
109    Doradca Komplex Sp. z o.o.    Szczytno    12
110    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL-IGLOKRAK Sp. z o.o.    Tarnów    12
111    Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K.-A.    Majdan    12
112    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    12
113    Diana Naturals S.A.S. Unipersonelle (S.A. Uproszczona Jednoosobowa) Oddział w Polsce    Legnica    12
114    PGF – BYDGOSZCZ S.A.    Bydgoszcz    12
115    Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J.    Radzionków    12
116    Martex S.J. Stanisław Furtak i S – KA    Paszowice    12
117    Piekarnia-Cukiernia SZELCÓW Lesko S.J. Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc    Lesko    12
118    SARNA S.J. PUH . SA i SA    Chodzież    12
119    Dat-Schaub Polska Sp. z o.o.    Suchy Las    11
120    WAWEL S.A.    Kraków    11
121    General Petrol Sp. z o.o.    Łódź    11
122    JHJ Sp. z o.o.    Nowa Wieś    11
123    FERRARINI Sp. z o.o.    Warszawa    11
124    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Poznań    11
125    Pal – Kom Sp. z o.o.    Szczecin    11
126    Sante A.Kowalski S. J.    Warszawa    11
127    Agro-Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    11
128    Piekarnia Królewska J. Królik,J. Bułacz,A. Bułacz,M. Szewczyk S.J.    Węgrzce Wielkie    11
129    Złoty Młyn Sp. z o.o.    Kraków    11
130    Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o.    Mielno    11
131    SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.    Sękowo    11
132    Mleczarnia Naramowice Sp. z o.o.    Poznań    11
133    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Burkatów    11
134    KRAFT FOODS POLSKA S.A.    Warszawa    11
135    ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.    Żelków-Kolonia    11
136    Witex S.J.    Benice    11
137    Forum A. Lipiński, Z. Żalejko S.J.    Sycewice    11
138    Gospodarstwo Rybackie W Giżycku Sp. z o.o.    Piękna Góra    11
139    PPH WIT – POL S.J.    Radom    11
140    Mokate Sp. z o.o.    Żory    10
141    Gospodarstwo Rybackie ŚNIARDWY Sp. z o.o.    Orzysz    10
142    BIO – AGRO Sp. z o.o.    Dobryszyce    10
143    Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.    Warszawa    10
144    Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.    Szczecin    10
145    Arpo S.J.    Stawiszyn    10
146    Mars Polska Sp. z o.o.    Sochaczew    10
147    Z.P.M. JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga    Łyse    10
148    Royal Canin Polska Sp. z o.o.    Niepołomice    10
149    PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński    Radziejów    10
150    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Tanis” K.Pyzara T.Pyzara M.Pyzara A.Pyzara Sp. J.    Stalowa Wola    10
151    Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki S.J.    Siedlęcin    10
152    SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    10
153    Zakład Przetwórstwa Mięsa SZAJEK – S.J.    Granowo    10
154    Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny    Szczekociny    10
155    Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J.    Czaniec    10
156    Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa    Kwidzyn    10
157    UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o.    Jędrzejów    10
158    GRUPA ŻYWIEC S.A.    Żywiec    10
159    Unipol S.J.    Biskupice    10
160    Piekarnia Awiteks S.J. W.Nakielny i Wspólnicy    Kraków    10
161    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Kiełczewo    10
162    Firma Majerczyk S.J.    Skrzypne    10
163    Inpol Gronikowscy S.J.    Inowrocław    10
164    „MASARNIA” K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA    Brzozie    10
165    UREN NOVABERRY Sp. z o.o.    Lublin    9
166    Danone Sp. z o.o.    Warszawa    9
167    Sobieski Piekarnie Wilamowski – Zakrzewski S.J.    Mońki    9
168    Ultraeuropa Sp. z o.o.    Żywiec    9
169    Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A.    Maków Podhalański    9
170    PRIMAVIKA Sp. z o.o.    Gądki    9
171    Jawo Sp. z o.o.    Częstochowa    9
172    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    9
173    POLPAIN – PUTKA Sp. z o.o.    Warszawa    9
174    LU Polska S.A.    Warszawa    9
175    Komirex S.J. PPUH    Siemiatycze    9
176    AGJ – Jaworscy S.J.    Niemce    9
177    Raków S.J.    Raków Duży    9
178    ETOILA Sp. z o.o.    Turek    9
179    Rex – Janusz Kędra i Donald Rybarczyk S.J.    Dziwnów    9
180    Frykas Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Spożywczej    Kościan    9
181    Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. Sp.k.    Bielsko-Biała    9
182    Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J.    Kościerzyna    9
183    „Dębowa Polska” Sp.J. Jerzy Markiewicz Leszek Markiewicz    Siedlec    9
184    Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze DUBIELAK    Gostynin    9
185    FIRMA LEGIERSKI S.J.    Istebna    9
186    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J.    Sławków    9
187    KLICH PIEKARNIA CUKIERNIA K. WITEK, T. WITEK, B. WARCHOŁ S.J.    Tarnów    9
188    MIĘDZYBRODZKIE MAKARONY Dybał S.J.    Międzybrodzie Bialskie    9
189    Garb S.J.    Nowy Targ    9
190    Piekarnia Jizis S.J.    Warszawa    8
191    Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o.    Konin    8
192    BOGACZEWO Sp. z o.o. Zakład Rybacki    Morąg    8
193    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    8
194    Baxters Polska Sp. z o.o.    Wolsztyn    8
195    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
196    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    8
197    GFT GOLDFRUCT Sp. z o.o.    Kraków    8
198    Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.    Ryki    8
199    Marmir Paszek S.J.    Nowa Sarzyna    8
200    Mccormick Polska S.A.    Stefanowo    8
201    PCO Group Sp. z o.o.    Słupsk    8
202    Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy S.J.    Miedzna    8
203    Barbara Luijckx Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cukierniczej    Latkowo    8
204    „Młyn” Stanisław Bociański Roman Kolanoś Sp. j.    Nowy Tomyśl    8
205    Cukromix – Bis Sp. z o.o.    Ropczyce    8
206    FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.    Kalisz    8
207    Provitus S.J.    Radzymin    8
208    Ubojnia Drobiu „Franek” Iwona i Lech Frankowscy Sp. J.    Mściwojów    8
209    HJ HEINZ POLSKA S.A.    Krobia    8
210    RUDOPAL Sp. z o.o.    Rudniki    8
211    FTK Sp. z o.o.    Krasnystaw    8
212    PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    8
213    Union Chocolate Sp. z o.o.    Ciechocinek    8
214    Poznań Onion Sp. z o.o.    Siekierki Wielkie    8
215    Piekarnia Krys – And S.J.    Bydgoszcz    8
216    KUPIEC Sp. z o.o.    Paprotnia    8
217    SDF Sp. z o.o.    Leszno    8
218    NESTLE POLSKA S.A.    Warszawa    8
219    Doral Sp. J. Piotr Chmielewski, Robert Kalinowski, Jerzy Sierakowski    Kłodzko    8
220    Jahiro Sp. z o.o.    Widziszewo    8
221    Czanieckie Makarony Sp. z o.o.    Czaniec    8
222    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta    Chełmno    8
223    Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak    Siedlec    8
224    ZAKŁAD PRODUKCJI CUKIERNICZEJ CYMES JERZY KLECHA, WITOLD KLECHA S.J.    Kłobuck    8
225    Edal S.J.    Lisków    8
226    Paluch Sp. z o.o.    Warszawa    8
227    Doti sp. j. Manufaktura Draży Czekoladowych D.m. Mroczkowscy    Kąty Wrocławskie    8
228    Dawidczyk Kazimierz i Wspólnicy S.J.    Ostrołęka    8
229    Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.    Warszawa    7
230    PPH Fleisch Mannschaft Polska Sp. z o.o.    Świdwin    7
231    F.H. Sulmin S.J. B.G.F. Borkowscy    Przyjaźń    7
232    OSMOFROST Sp. z o.o.    Strzyżewice    7
233    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    7
234    GZELLA Sp. z o.o.    Osie    7
235    Van Pur S.A.    Warszawa    7
236    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    7
237    PPHU BAMAL Sp. z o.o.    Przeworsk    7
238    Polskamp Sp. z o.o.    Warszawa    7
239    Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o.    Mikołajki    7
240    ASTRA Sp. z o.o. PPHU    Jasło    7
241    Savitor Sp. z o.o.    Gniezno    7
242    FSB Piekarnie Sp. z o.o.    Michałów-Reginów    7
243    Inter Europol Piekarnia Szwajcarska Sp. z o.o. S.K.A.    Marki    7
244    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    7
245    CREDIN POLSKA Sp. z o.o.    Sobótka    7
246    ZMK Delikates Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    7
247    PPHU Demeter S.J.    Kamieńsk    7
248    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    7
249    Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Jantex Teresa Ługowska    Tuchorza    7
250    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    7
251    Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej    Gorzanów    7
252    Grupa Producentów Owoców i Warzyw Agrea Sp. z o.o.    Poznań    7
253    Młyn Handlowo – Usługowy S.J.    Wodzierady    7
254    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sabpol S.j. Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata    Kamienna Góra    7
255    Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    7
256    Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o.    Rybnik    7
257    PUH Ryba Sp. z o.o.    Oleśnica    7
258    S – Hurt Sp. z o.o.    Warszawa    7
259    Hochland Polska Sp. z o.o.    Kaźmierz    7
260    PPHU FRUBEX – BIS S.J. Jan Bęben, Elżbieta Bęben, Zbigniew Bęben, Antonina Bęben    Pajęczno    7
261    Wytwórnia Lodów WSG Sp. z o.o.    Kościan    7
262    ZPH PTAK Józef Ptak    Popów    7
263    HELIO S.A.    Wyględy    7
264    AROMES GROUP Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    7
265    Frito Lay Poland Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    7
266    AS – BABUNI Sp. z o.o.    Niemce    7
267    Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o.    Toruń    7
268    Zbyszko Company Sp. z o.o.    Radom    7
269    Foodcare Sp. z o.o.    Zabierzów    7
270    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość    Rojewo    7
271    Sarris Darm Sp. z o.o.    Czechów    7
272    Przedsiębiorstwo Produkcyjne KAPITAN NAVI Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński    Trzebiatów    7
273    Zakłady Promocji Spożywczej Ambi, M. Karkut i Wspólnicy S.J.    Bytom    7
274    Zakład Masarski MARETA Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak S.J.    Kobyłka    7
275    PPU BELIN Zakład Pracy Chronionej – Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak S.J.    Poznań    7
276    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE PIĄTKA PIOTR SIKORA I WSPÓLNICY S.J.    Myślenice    7
277    SOnac Uśnice Sp. z o.o.    Uśnice    6
278    COSMO Sp. z o.o.    Międzybrodzie Żywieckie    6
279    Marlin S.J.    Grzybowo    6
280    Pawlak Sp. z o.o.    Ostrężnica    6
281    ABEL S.J. Andrzej Kamiennik, Bogdan Wysota    Brąszewice    6
282    ROLPEK 2 Sp. z o.o.    Strzegom    6
283    Jan – Dar Sp. z o.o.    Szubin    6
284    DEGA SPÓŁKA AKCYJNA    Sianów    6
285    Gospodarstwo Rybackie Bytów Sp. z o.o.    Bytów    6
286    Darmąk S.J.    Kłoczew    6
287    Instanta Sp. z o.o.    Żory    6
288    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    6
289    BAKOMA – BIS Sp. z o.o.    Kozienice    6
290    ZEELANDIA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    6
291    Cukiernia-Piekarnia Maciuś S.J.    Sosnowiec    6
292    PPH FOOD INN Sp. z o.o.    Sieniawa    6
293    LAS – KALISZ Sp. z o.o.    Tomnice    6
294    Majami Sp. z o.o.    Bełchatów    6
295    AMBRA S.A.    Warszawa    6
296    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    6
297    APPOL Sp. z o.o.    Łąkta Górna    6
298    Maced – Dystrybucja Sp. z o.o.    Polanów    6
299    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    6
300    Ami Sp. z o.o. S.K.A.    Mikstat    6
301    EKOLAND Sp. z o.o.    Tychy    6
302    FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego    Tarnów    6
303    OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o.    Strzelno    6
304    Młyn Dalachów S.J.    Rudniki    6
305    Młynomag Myszkowska, Rezanko, Stępień S.J.    Grodzki Młyn    6
306    Zakład Mięsno – Garmażeryjny W.W.M. Powązka S.J.    Mława    6
307    Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich    Białe Błota    6
308    COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    6
309    Bunge Polska Sp. z o.o.    Karczew    6
310    Aqua Farm Sp. z o.o.    Koszalin    6
311    ATZ Sp. z o.o.    Czyżew-Osada    6
312    SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy    Kielce    6
313    Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o.    Grudziądz    6
314    PMP Sp. z o.o.    Wejherowo    6
315    CONTO Sp. z o.o. PPH    Poznań    6
316    Benus Sp. z o.o.    Poznań    6
317    SOKPOL Sp. z o.o.    Myszków    6
318    Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o.    Katowice    6
319    LACTIMA Sp. z o.o.    Morąg    6
320    Przeds. Hektor Sp. z o.o.    Działoszyn    6
321    Piekarnia Czubak i S-ka Włodzimierz Czubak S.J.    Łomianki    6
322    McCAIN POLAND Sp. z o.o.    Chociwel    6
323    Przetwórstwo Ryb Produkcyjne Mors Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J.    Słupsk    6
324    Piekarnia Cukiernia Okruszek S.J.    Białystok    6
325    Masarnia Borowe S.J.    Borowe    6
326    Euro – Code S.J.    Nowy Sącz    6
327    Zakład Przetwórstwa Mięsnego SZAREK    Jarosław    6
328    Piekarnia Mechaniczna S.J.    Bielsk    6
329    Porkos S.J. Zakład Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych    Świecie    6
330    PPUH Ad – Pol Adolf Szweda, Dorota Szweda S.J.    Nowa Wieś    5
331    Bona – Agra Sp. z o.o.    Marki    5
332    Spectre Sp. z o.o.    Zabajka    5
333    Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.    Rogowo    5
334    AGROMAKS Sp. z o.o.    Nowa Sucha    5
335    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    5
336    BARTEX Bartol S.J.    Nowy Tomyśl    5
337    KORAL S.A.    Tczew    5
338    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    5
339    KOLSTAR Sp. z o.o. PPH    Kamionka    5
340    Zakrzewscy S.J.    Kosów Lacki    5
341    MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego    Skaryszew    5
342    Firma Drobiarska Sp. z o.o.    Strzegom    5
343    Finako Sp. z o.o. PHP    Bydgoszcz    5
344    Jutrzenka Colian Sp. z o.o.    Opatówek    5
345    Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH    Skierniewice    5
346    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Architekton Sp. z o.o.    Miechów    5
347    Piekarnia Cukiernia AK S.J.    Otrębusy    5
348    VITACORN Sp. z o.o.    Poznań    5
349    NORDFISH Sp. z o.o.    Białystok    5
350    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    5
351    Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.    Wałcz    5
352    Reypol-Retmak S.J.    Janowiec    5
353    DE HEUS Sp. z o.o.    Łęczyca    5
354    Zakład Mięsny Smak – Górno Sp. z o.o.    Górno    5
355    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    5
356    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.    Gierów    5
357    Kompasz Sp. z o.o.    Głogów    5
358    Suszarnia Międzyrzecz S.A.    Międzyrzecz    5
359    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    5
360    FERRERO POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    5
361    Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o.    Chełm    5
362    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    5
363    PHUP K.W.S. Żabczyńscy S.J.    Łaskarzew    5
364    Zakłady Mięsne Mielczarek S.J.    Komorniki    5
365    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    5
366    JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Wschowa    5
367    Prem – Vit S.J.    Inowrocław    5
368    Product Plus S.J.    Kleszczewo    5
369    ZPHU Moryń Włodarczyk i Moryń sp. j.    Siemkowice    5
370    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe EKOPASZ M.Nowakowski, M.Kalinowski, Z.Klukas S.J.    Kołodziejewo    5
371    Ankorp Sp. z o.o.    Kraków    5
372    ŁOSOŚ Sp. z o.o. Przetwórstwo Rybne    Włynkówko    5
373    Zakład Produkcyjno Handlowy – Masarnia Zapolice S.J.    Zapolice    5
374    Stovit Group Sp. z o.o.    Bydgoszcz    5
375    Morpol S.A.    Szczecin    5
376    ZL Nałęczów Zdrój Sp. z o.o. S.K.A.    Nałęczów    5
377    Lear S.J.    Świdwin    5
378    Piekarnia SPOMIA Sp. z o.o.    Kalisz    5
379    Admar Sp. z o.o.    Radoszewice    5
380    Zakład Przetwórstwa Mięsnego D.M. Zagajewscy S.J.    Rawa Mazowiecka    5
381    PRYMAT Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    5
382    HUZAR Sp. z o.o.    Nowy Sącz    5
383    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Tomaszewski, Małgorzata Sobik, Sławomir Tomaszewski S.J.    Środa Wielkopolska    5
384    Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o.    Skołyszyn    5
385    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o.    Ligota    5
386    Niewieścin Sp. z o.o.    Pruszcz    5
387    Masarnia Zbigniew Giża S.J.    Żarówka    5
388    Unilever Polska S.A.    Warszawa    5
389    Philip Morris Polska Tobacco sp. z o.o.    Kraków    5
390    Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Gdańsk    5
391    Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO    Brodnica    5
392    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek S.J.    Buczkowice    5
393    MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw    Rokiciny    5
394    Zakład Mleczarski „Fig And” Leszek Figarski i Wspólnicy Sp. J.    Wolanów    5
395    Ozimek S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Stargard Szczeciński    5
396    PPH MIX Stanisław Pacek    Rypin    5
397    California Fitness Polska Sp. z o.o.    Wojcieszyn    5
398    UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J.    Opole    5
399    DROZD S.J.    Lubartów    5
400    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Kier” Tadeusz Żelazko Sp. J.    Nowy Sącz    5
401    Piekarnia – Cukiernia Bronisława i Michał Łobza S.J.    Zaniemyśl    5
402    DAR-POL S.J.    Tomaszów Mazowiecki    5

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *