Gepardy Biznesu 2012 branży rolnej

Image
ImageSpośród 615 przedsiębiorstw branży rolnej, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 472 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012 wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się Ratno Dolne Sp. z o.o, Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o. i Work Up Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową i jej trzyletnią dynamikę w okresie marzec 2009 – marzec 2012 w marcu 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.
 
Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010, 2011 i 2012.
Wartość rynkową 22 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010, 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW podaje  wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
 
C/Z w marcu 2009 r.:  10,51.
C/WK w marcu 2009 r.:  1,02.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.
C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.  

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.
C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.  

C/Z w marcu 2012 r.:   9,23
C/WK w marcu 2012 r.:  1,22  

 źródło: Biuletyn Miesięczny GPW
 

Sposób liczenia wartości rynkowej i jej dynamiki został pokazany w poniższej tabeli na przykładzie firmy Implix Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wyniki finansowe Implix Sp. z o.o. w Gdańsku
Rok 2008 2011
Zysk netto (w tys. zł)  3038 3683
Kapitał własny (w tys. zł)  10165 20933
Wartość księgowa (w tys. zł)  13203 24616
   
Wskaźniki giełdowe  
C/Z  marzec 2009 10,51
C/Wk  marzec 2009 1,02
C/Z marzec  2012 9,23
C/Wk marzec  2012 1,22
   
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Z 31929
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Wk 13467
Suma wartości rynkowej w marcu 2009 z 2 wskaźników (w tys. zł)  45396
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według średniej z 2 wskaźników 22698
   
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Z 33994
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Wk 30032
Suma wartości rynkowej w marcu 2012 z 2 wskaźników (w tys. zł)  64026
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według średnia  32013
   
Dynamika wartości rynkowej od marca 2009 r. do marca 2012 r. (w proc.)  41

 

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on zmiany wartości rynkowej w długim okresie trzyletnim na podstawie wyników za cztery lata.

Spośród 615 przedsiębiorstw branży rolnej, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 472 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012 wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się Ratno Dolne Sp. z o.o, Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o. i Work Up Sp. z o.o.

 

Gepardy Biznesu 2012 branży rolnej

Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2012 w proc.

1    Ratno Dolne Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowlane    Ratno Dolne    3956
2    Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o.    Klonówiec    1033
3    Work Up Sp. z o.o.    Warszawa    1028
4    RÓWNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wełna    943
5    Alworol Wolica Nowa Sp. z o.o. PRPHU    Nowe Miasto    838
6    Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o.    Zaścianki    830
7    Śmigrol Sp. z o.o.    Śmigiel    821
8    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o.    Byczyna    770
9    Jan-Wal & Dettmann Sp. z o.o.    Raszków    747
10    Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o.    Kondrajec Pański    741
11    PPH Lerka Sp. z o.o.    Pawłowice Wielkie    677
12    PPHU WORPOL Sp. z o.o.    Sulików    674
13    Ekorol Sp. z o.o.    Łaziszcze    655
14    ROLPAKO Sp. z o.o. PPHU    Przechlewo    651
15    AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o.    Barciany    605
16    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Żukowice    Nielubia    603
17    Przedsiębiorstwo Rolne Agromlek Sp. z o.o.    Gniechowice    551
18    GODEX Sp. z o.o.    Godzięcin    532
19    Gospodarstwo Rolne Chocicza Sp. z o.o.    Chocicza    514
20    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kościan    513
21    Agroferm Sp. z o.o.    Grąbkowo    512
22    Mirol Sp. z o.o.    Bełcz Mały    512
23    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Farmco Sp. z o.o.    Wilczkowice    505
24    PPHiU Agrovita Sp. z o.o.    Kijów    502
25    SNOWIDZA Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Mściwojów    491
26    Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Flora Sp. z o.o.    Wasilków    464
27    Hodpol Sp. z o.o.    Chocianów    463
28    Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o.    Zagrodno    455
29    Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o.    Gierałtowice    450
30    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Osie    439
31    ŁANPOL Sp. z o.o.    Ruja    431
32    Olszańska Spółka Produkcji Ogólnorolnej Sp. z o.o.    Oleszna    418
33    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Golinie    Golina    398
34    Aga-Agro Ślązak Szpara S.J.    Łukowice Brzeskie    391
35    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – PRODUKCYJNE FERMPOL Sp. z o.o.    Świebodzin    384
36    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie    Janocin    379
37    Rol – Pol Sp. z o.o.    Jeziorki    373
38    ROL-BIG Sp. z o.o. PHU    Brzeźno    362
39    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o.    Gądkowice    353
40    Agropin Sp. z o.o.    Szubin    340
41    STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe    Stawnica    339
42    Przeds. Rolno – Handlowe Agro – Chmiel Sp. z o.o.    Paczków    339
43    Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o.    Strzałkowo    317
44    Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice    Rostkowice    311
45    PPUH Raszynek Sp. z o.o.    Okmiany    305
46    Kombinat 2000 Sp. z o.o.    Rydzyna    304
47    BONY Sp. z o.o.    Osie    302
48    Spółdzielnia Produkcji Rolnej    Bodzanów    302
49    Agro – Jet Sp. z o.o.    Ujeździec Wielki    302
50    Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o.    Głogowiec    296
51    Runowo-Rola Sp. z o.o.    Runowo Krajeńskie    295
52    Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o.    Żerków    290
53    Jari – Polska Sp. z o.o.    Myślibórz    290
54    Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    288
55    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o.    Dzierzgoń    288
56    Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o.    Nysa    287
57    Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie    Kamieniec    274
58    Agro-Krzepice Sp. z o.o.    Siecieborowice    260
59    Ziemia Pomorska Sp. z o.o.    Ostrowiec    255
60    AGROMAX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe    Racibórz    253
61    Grupa Producentów Rolnych Nawrot Sp. z o.o.    Siemianice    251
62    JAGROL Sp. z o.o.    Pierzchno    248
63    Prorol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Dobromierz    245
64    Avena Sp. z o.o. PPUH    Kodeń    243
65    Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga    Kurowo    242
66    Przeds. Produkcyjne MS Sp. z o.o.    Makowice    241
67    CERPLON PPHU Sp. z o.o.    Żnin    240
68    Bracia Laird Sp. z o.o.    Lisewo Malborskie    239
69    TOP – FARM Sp. z o.o.    Księginice Wielkie    238
70    Attis Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolniczej    Wilków    237
71    Pol Rol Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo-Usługowe    Rzędziszowice    235
72    Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o.    Ciężkowice    231
73    Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o.    Malechowo    229
74    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o.    Kobylnica    229
75    Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o.    Brzyskorzystewko    228
76    Agro – Rind S.J. Gospodarstwo Rolne     Kłodzko    226
77    SULISŁAWICE Sp. z o.o. Przeds. Rolno Przemysłowo Handlowe    Trzebnica    223
78    ARAD S.A. Rolnicze PPH    Byczyna    218
79    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Ostrowieczku    Dolsk    218
80    Jaromiks Sp. z o.o.    Jaroszów    216
81    Młyn Sp. z o.o.    Dargomyśl    209
82    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Rolne Sady Dolne Sp. z o.o.    Bolków    209
83    DOMINA-ROL Sp. z o.o.    Stare Strącze    207
84    Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie    Złotoryja    206
85    Hodowla Roślin Sobótka Sp. z o.o.    Sobótka    204
86    Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Kamiennik    201
87    Polder Sp. z o.o.    Damianowo    201
88    Gospodarstwo Rolne Warkocz S.J.    Warkocz    197
89    Ławki – Rol Sp. z o.o.    Ławki    197
90    Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Przeworno Sp. z o.o.    Przeworno    195
91    Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o.    Wierzbica Górna    195
92    Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o.    Goświnowice    192
93    AGROPA Sp. z o.o.    Reszel    191
94    Ikab – Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. Rolne    Namysłów    190
95    KSIĄŻ – ROL Sp. z o.o. PRPHU    Książ Wielkopolski    190
96    Poldanor S.A.    Przechlewo    186
97    Targil Sp. z o.o.    Targoszyn    185
98    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KONSTA Sp. z o.o.    Kosowo    184
99    Orkan Sp. z o.o.    Wrocław    183
100    PUH AGRA – TECH Sp. z o.o.    Bierutów    181
101    Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o.    Księży Las    181
102    Tojan Sp. z o.o.    Lubań    179
103    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o.    Grodków    178
104    Przedsiebiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. z o.o.    Łagoszów Mały    177
105    Dańków Sp. z o.o.    Dańków    177
106    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach    Chrzelice    174
107    Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o.    Stolno    173
108    Przeds. Produkcji Rolnej Handlu i Usług Kos – Pol Sp. z o.o.    Kołaczkowo    169
109    PEGPOL Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Jawor    167
110    Grupa Producentów Ziemniaków Kartofelek Sp. z o.o.    Chrzanów    167
111    Biomar Sp. z o.o. PPUH    Dąbrowa Górnicza    165
112    Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.    Kietrz    163
113    Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o.    Granowo    162
114    PIGPOL Sp. z o.o.    Jarosławsko    161
115    AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o.    Barciany    161
116    FERMY DROBIU WOŹNIAK Sp. z o.o.    Żylice    159
117    Agrofirma Spółdzielcza    Wolsztyn    159
118    Rolnix Sp. z o.o.    Muszkowice    157
119    HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Strzelce    153
120    Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o.    Stare Pole    152
121    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda    Nowy Dębiec    152
122    Sekam Sp. z o.o.    Kobylnica    151
123    Grupa Producentów Rolnych Grod-Rol Sp. z o.o.    Skoroszyce    150
124    Agro Eko BP Sp. z o.o.    Garbów    149
125    Pamal Sp. z o.o.    Sopot    149
126    Mirosław Koźlakiewicz    Szreńsk    148
127    PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW    Pągów    147
128    Kucharscy Sp. z o.o. Gospodarstwo Rodzinne     Jastrzębia    147
129    Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export Import Sp. z o.o.    Tralewo    147
130    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o.    Dębowo    142
131    Postęp Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prusice    141
132    Gospodarstwo Rolne MADROL Sp. z o.o.    Gniew    141
133    Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o.    Łyskowo    140
134    PHP Rolpex Sp. z o.o.    Osieczna    139
135    Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.    Mrągowo    138
136    TOP – FARMS Sp. z o.o.    Poznań    138
137    Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o.    Prudnik    137
138    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niwnica    137
139    Gospodarstwo Rolne w Koroszczynie Sp. z o.o.    Terespol    137
140    K&B&A Ltd Sp. z o.o.    Rzeczyn    136
141    Agro – Farm Sp. z o.o.    Skorogoszcz    136
142    Lind Sp. z o.o.    Drzonowo    135
143    Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o.    Ceków    135
144    Przeds. Rolne Maćkowiak i Wspólnicy Sp. z o.o.    Sokolniki Wielkie    133
145    OMPOL Sp. z o.o.    Pogorzelice    133
146    Agro – Dąbrówka Sp. z o.o.    Dąbrówka    133
147    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie    Wronin    133
148    Gospodarstwo Rolne Maurycy Wołek    Tychy    131
149    Heliseco Sp. z o.o. – Lotnicze Przedsiębiorstwo Usługowe    Warszawa    130
150    Agrobor-Kujawy I Spółka Z Ograniczoną Odowiedzialnością    Chojnica    128
151    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność    Grochowiska    127
152    Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o.    Kunice    126
153    Agro – Biel Sp. z o.o. Przedsiębiuorstwo Rolno – Usługowe    Granowo    125
154    Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o.    Łambinowice    124
155    Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Lipka    123
156    Pro – Hand Sp. z o.o. PPUH    Parczew    121
157    PPHiU Arenda Sp. z o.o.    Głuchołazy    119
158    Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import    Dzierzgoń    119
159    Niwa Sp. z o.o. PPHiU    Biała Nyska    118
160    EURO FARM Sp. z o.o.    Wyczechy    118
161    Paluzy Sp. z o.o.    Bisztynek    118
162    PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J.    Malerzowice Małe    117
163    Gospodarstwo Rolne Komorowo Sp. z o.o.    Jastrzębie    115
164    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gościęcin    115
165    ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Zawonia    115
166    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Piastoszyn    115
167    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin    Białośliwie    114
168    Kub Farm Sp. z o.o.    Barnim    112
169    Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Dąbrówka Górna    112
170    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach    Regulice    111
171    Rolbliz Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe    Trzebnica    111
172    Roldam Sp. z o.o.    Zalesie Śląskie    110
173    Agropol Sp. z o.o.    Szudziałowo    109
174    Promex Rożnów Sp. z o.o.    Skałągi    106
175    Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o.    Wiązów    106
176    ROLPOL Sp. z o.o.    Kobylnica    105
177    Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i Usług    Konradów    105
178    Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o.    Głogówek    104
179    Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna WIGAŃCICE w Wigańcicach    Wigańcice    103
180    IMMOTERM Sp. z o.o.    Ostrowiec    103
181    INWESTROL IZ Sp. z o.o. Rolnicze Zakłady Produkcyjno – Doświadczalne    Żórawina    102
182    Gospodarstwo Rolne Bronów Sp. z o.o.    Bronów    101
183    Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o.    Stary Targ    99
184    Kombinat Rolny Świdnica Sp. z o.o.    Pszenno    98
185    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu ROLHAN Sp. z o.o.    Sądów    98
186    Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o.    Kałków    98
187    Ritmo Sp. z o.o.    Pęzino    97
188    TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Oborniki    96
189    Bioraj Sp. z o.o.    Karolew    96
190    Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o.    Gurcz    96
191    Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Dąbrówka    95
192    PW Farma – Sp. z o.o.    Zębowice    95
193    Sądecka Grupa Producentów Jaj Agro-Ferma Sp. z o.o.    Nowy Sącz    95
194    CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa S.J.    Pruszków    94
195    Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o.    Krzywiczyny    93
196    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie    Sułków    93
197    Gospodarstwo Rolno-Handlowe Wyhalew Sp. z o.o.    Wyhalew    93
198    Agroland Sp. z o.o.    Krapkowice    92
199    Gospodarstwo Rolne FERMA SUCHORZE Sp. z o.o.    Suchorze    92
200    Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.    Wschowa    91
201    Agro-Lawi Sp. z o.o.    Malbork    91
202    Danish Farming Consultants Sp. z o.o.    Gliwice    91
203    Gospodarstwo Rolne Ślesin Sp. z o.o.    Ślesin    91
204    Widawa Sp. z o.o.    Świerczów    89
205    Gospodarstwo Nasienne Sp. z o.o.    Człuchów    89
206    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Niepołomicach Z/S w Woli Batorskiej    Wola Batorska    89
207    Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o.    Frączków    89
208    Watkowice Sp. z o.o.    Ryjewo    89
209    Spółka Pracownicza Rol- Dźwierzyno Sp. z o.o.    Dźwierzno    88
210    Przeds. Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o.    Śmiłowo    88
211    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi    Nowa Cerekwia    87
212    Agrowid Sp. z o.o.    Banie    87
213    AGRO – STA Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowe    Miłki    86
214    Now-Rol Sp. z o.o. w Wojcieszynie    Wojcieszyn    86
215    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu    Krobusz    86
216    POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN Sp. z o.o.    Tulce    86
217    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Rol-Pol Sp. z o.o.    Mojęcice    86
218    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie    Nowy Świętów    85
219    ZAKŁAD PRODUKCYJNO-DOŚWIADCZALNY-BAŁCYNY Sp. z o.o.    Bałcyny    85
220    PERKUN Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Giżycko    85
221    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Kościan    84
222    Małopolska Hodowla Roślin – HBP Sp. z o.o.    Kraków    83
223    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie    Miłosław    83
224    GROLDER Sp. z o.o.    Borowiec    83
225    Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.    Świeszyno    82
226    Gospodarstwo Rolne Dąbrówka Sp. z o.o.    Mieścin    82
227    Fermy Trzody Pol – Ferm Sp. z o.o.    Mirków    82
228    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Michałowie    Michałowo    82
229    Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o.    Krzemieniewo    80
230    Agrarproduktion – Godków Sp. z o.o.    Chojna    79
231    Zakład Rolno-Przemysłowy PFM Sp. z o.o.    Miłki    79
232    Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.    Osięciny    79
233    Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Insbud Sp. z o.o.    Goleniów    78
234    Arenda Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne     Łabędnik    78
235    Bertram Sp. z o.o.    Gryfice    77
236    AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o.    Łupawa    77
237    Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J.    Steblów    77
238    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o.o.    Stare Czarnowo    75
239    Gospodarstwo Rolne Bystrze Sp. z o.o.    Bystrze    75
240    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie    Rusocin    75
241    Agroanna Sp. z o.o.    Przewodów    75
242    Niwapol Sp. z o.o. PPHU    Niepruszewo    74
243    Gospodarstwo Rolne Zielpol Sp. z o.o.    Zielonki    74
244    Spółka Rolna Kalsk Sp. z o.o.    Kalsk    71
245    Allflex Polska Sp. z o.o.    Psary Małe    71
246    Przeds. Produkcji Różnej, Handlu i Usług Monix Sp. z o.o.    Osieki    71
247    AGRO – TAK ZAGRODNO S.J.    Zagrodno    70
248    Rolpod Sp. z o.o.    Straszyn    69
249    Fermapol Sp. z o.o.    Świdwin    69
250    Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o.    Konstantynów Łódzki    69
251    Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR    Zamarte    68
252    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA    Trzeboszowice    68
253    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Konstantynowie    Konstantynów    67
254    Stadnina Koni RACOT Sp. z o.o.    Racot    67
255    GOSPODARSTWO ROLNE RĘDZINA Sp. z o.o.    Wieszyno    67
256    Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o.    Kruszwica    66
257    PPUH Terra Sp. z o.o.    Krobia    66
258    LAS POL Sp. z o.o.    Lasowice Małe    65
259    Bakor International Ltd. Sp. z o.o.    Skierniewice    64
260    AGRO – WAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe    Warszyn    64
261    Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR    Kobylin    64
262    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Żurawica    63
263    AGRI PLUS Wielkopolska S.A.    Dopiewo    63
264    PPH Has – Rokadex – Haro Sp. z o.o.    Stegna    63
265    IWNO Sp. z o.o. Stadnina Koni    Iwno    63
266    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o.    Zarszyn    63
267    Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o.    Pakosławice    63
268    Przeds. Rolne – Krotoszyn Sp. z o.o.    Barcin    62
269    VHP Sp. z o.o.    Szamotuły    62
270    TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.    Głubczyce    62
271    Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.    Oława    61
272    Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o.    Lubomino    61
273    Agro-Max Sp. z o.o.    Szczecin    60
274    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w Kietlinie    Kietlin    60
275    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wierzbno    60
276    FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o.    Krąplewice    58
277    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie    Sucha Psina    58
278    AGROCOM Sp. z o.o.    Setniki    58
279    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Oławie    Oława    57
280    Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o.    Krzyżowice    57
281    Przeds. Produkcji Rolniczej w Sahryniu Sp. z o.o.    Sahryń    57
282    Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o.    Wójcin    57
283    Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Brusach    Brusy    56
284    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom    Pastuchów    56
285    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Lutomii    Lutomia Górna    56
286    Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe    Jankowice Wielkie    55
287    ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt    Rawicz    55
288    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Grodków    54
289    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Stoszowicach    Stoszowice    54
290    Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Produkcyjne Agro-Farmer Sp. z o.o.    Rogoźno    54
291    Rolmax Sp. z o.o.    Strzepowo    54
292    Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. z siedzibą w Żydowie    Żydowo    53
293    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka    Osiek    53
294    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie    Chróścielów    53
295    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu    Wojsław    52
296    Przedsiębiorstwo Drobiarskie INTERFERM Sp. z o.o.    Przytoczna    52
297    Mleko Pomorskie Sp. z o.o.    Koszalin    52
298    Spółdzielnia Kółek Rolniczych    Janów    51
299    Fermy Drobiu Borkowski Sp. z o.o.    Wolsztyn    51
300    Sena N&N Sp. z o.o. PH    Mszczyczyn    51
301    Krępa – Agro Sp. z o.o.    Krępa Słupska    50
302    ZPR Agroprod Sp. z o.o.    Wierzbnik    50
303    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Wilamowice    49
304    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach    Kuślin    49
305    PPH AGROPOL Sp. z o.o.    Sokołowo    49
306    Hajduk PODŁOŻE DO PIECZAREK Sp. z o.o.    Sława    49
307    Rol – Max DB S.J.    Rysiowice    49
308    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna     Tryńcza    48
309    CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej    Tarnów    48
310    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Wietlin III    Wietlin Trzeci    47
311    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielczanka    Bielcza    46
312    SPÓŁKA AGRARNA – MOŚCISKO – Sp. z o.o.    Mościsko    46
313    Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o.    Malbork    46
314    FUNGIS Sp. z o.o.    Maków    46
315    Przeds. Rolno-Handlowe Zajączkowo Sp. z o.o.    Zajączkowo    45
316    Przedsiębiorstwo Barycz Sp. z o.o.    Ryczeń    45
317    Gospodarstwo Rolne Strzelewo Sp. z o.o.    Sicienko    45
318    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Prudnik    44
319    Montagro Sp. z o.o.    Wierzbica    44
320    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Niemodlin    44
321    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia    Czernica    43
322    Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o.    Lubiana    43
323    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Groblicach    Groblice    43
324    ROLNYVIK Sp. z o.o.    Barciany    43
325    Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Brzeźnio    42
326    GRUNTPOL Sp. z o.o. PPHIU    Kalisz    42
327    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa    Mrocza    42
328    Hodowca Sp. z o.o.    Mława    42
329    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego    Wilczyna    42
330    AGRO-LEGA Sp. z o.o.    Ełk    42
331    UNIKOST S.J. U. Sztandera, A. Gajowniczek    Skórzec    42
332    Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o.    Police    41
333    ZIELEŃ Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno Handlowy    Biała Podlaska    41
334    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o.    Skoroszyce    41
335    Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o.    Jastrzębie    41
336    Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o.    Nowe Jankowice    40
337    BOVINAS Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Chodów    40
338    FA Sp. z o.o. Efficient Life Company Spółka Komandytowa    Łomnica-Młyn    39
339    Gospodarstwo Rolne Weneda Sp. z o.o.    Lichnowy    38
340    Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach    Niziny    38
341    Hama Plus S.A.    Stary Widzim    38
342    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sokołach    Sokoły    38
343    Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach    Żurawce    38
344    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier    Belęcin    37
345    Czachpol Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne     Czachówki    36
346    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru    Stary Kornin    35
347    Flewo – Pol Sp. z o.o.    Stegna    35
348    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu    Hrubieszów    35
349    Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o.    Falmierowo    35
350    AGRO – KOMPLEKS Sp. z o.o.    Osówiec    35
351    Polfarmer Sp. z o.o.    Zgorzelec    35
352    Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.    Tulce    34
353    Poraj Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    34
354    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach    Piorunkowice    34
355    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Simoradzu    Simoradz    34
356    Stadnina Koni BIELIN Sp. z o.o.    Bielin    33
357    Drobex – Agro Sp. z o.o.    Solec Kujawski    33
358    AMS AGRA Sp. z o.o.    Dębice    33
359    Mścice Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Mścice    33
360    Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o.    Śmigiel    33
361    JEDNOŚĆ Spółdzielnia    Ciężkowice    33
362    Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o.     Gromadno    33
363    Majątek Ziemski Trutnowy Sp. z o.o.    Trutnowy    33
364    Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.    Długie Stare    33
365    Przedsiębiorstwo Rolniczo – Usługowe PROAGRO Sp. z o.o.    Skokowa    32
366    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie    Niechanowo    32
367    Stadnina Koni PĘPOWO Sp. z o.o.    Krobia    32
368    Grupa Producentów Zbóż Jawrol Sp. z o.o.    Paszowice    32
369    Węgry Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne     Węgry    31
370    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt    Róża Wielka    31
371    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma    Skórzewo    31
372    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapol Gospodarstwo Rolno-Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o.    Czarne    30
373    Mineral Sp. z o.o.    Nowoberezowo    30
374    Depofarm Sp. z o.o.    Słupsk    30
375    Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.    Piasek    30
376    Stadnina Koni – Golejewko Sp. z o.o.    Chojno    29
377    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.    Kamieniec Ząbkowicki    29
378    Spółdzielnia Produkcji Rolnej    Lubasz    29
379    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Starowice    28
380    Gospodarstwo Rolne POŚWIĘTNE Sp. z o.o.    Płońsk    27
381    Rolgos Sp. z o.o.    Gościejewice    27
382    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o.    Nieżywięć    27
383    Artemis Sp. z o.o.    Drawsko Pomorskie    27
384    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Ścinawa Nyska    27
385    Gospodarstwo Rolne Wojnowo Sp. z o.o.    Sicienko    27
386    Bioland Sp. z o.o.    Witkowice    26
387    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze    Rudniczyn    26
388    RUSKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Rusko    26
389    Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o.    Manieczki    25
390    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o.    Osiek Łużycki    25
391    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Stara Kamienica    25
392    Rolmix Sp. z o.o.    Zakrzewo    25
393    Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o.    Osiek    25
394    PPHU AGRO – BETA SKARSZYN Sp. z o.o.    Skarszyn    25
395    Gospodarstwo Rolne Teresin Sp. z o.o.    Sicienko    25
396    STADNINA KONI NOWIELICE Sp. z o.o.    Nowielice    24
397    Agromechan Sp. z o.o.    Skarszów Górny    24
398    Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o.    Niemodlin    24
399    HOPOFARM Sp. z o.o.    Prusy    24
400    Agroprof Sp. z o.o.    Mąkoszyce    24
401    Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Konstantynów Sp. z o.o.    Konstantynów    24
402    Rolplon Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Żerków    23
403    WAR – POL Sp. z o.o.    Wrocław    23
404    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej    Bielsk Podlaski    23
405    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach    Siestrzechowice    23
406    KOM – ROL Kobylniki Sp. z o.o.    Kruszwica    23
407    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Iwinach    Iwiny    23
408    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czechach    Słomniki    23
409    PPHiU Agro – Eko Sp. z o.o.    Pakosławice    23
410    ALMARI – AGRO Sp. z o.o.    Stanomino    22
411    DZIAŁPOL Sp. z o.o.    Działyń    22
412    Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe Dorol Sp. z o.o.    Tworzyjanów    22
413    Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.    Kłodawa    22
414    Hodowla Zarodowa Zwierząt Knyszyn Sp. z o.o.    Knyszyn    22
415    SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.    Nochowo    22
416    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nieszkowicach    Nieszkowice    22
417    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W PASŁĘKU    Pasłęk    21
418    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Szychowice Nowe    21
419    Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Przybysław Sp. z o.o.    Żerków    21
420    Gospodarstwo Rolne Józefowo Sp. z o.o.    Józefowo    21
421    Agromarina Sp. z o.o.    Kulczyn-Kolonia    21
422    RSP w Górce Duchownej    Lipno    20
423    Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe Agrosystem Sp. z o.o. z Siedzibą w Gościejewie    Gościejewo    20
424    Ośrodek Hodowli Zarodowej Bobrowniki Sp. z o.o.    Damnica    20
425    BVK Farm Sp. z o.o.    Barnim    20
426    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu    Śmigiel    20
427    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie    Siemianowo    19
428    GAŁOPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane    Gałowo    19
429    ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA INWAŁD W INWAŁDZIE    Inwałd    17
430    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy im.Jedność    Wargowo    17
431    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sokołowie Małopolskim    Sokołów Małopolski    17
432    TUROWO ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA    Turowo    17
433    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu    Kamieniec    17
434    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Kościerzynie    Kościerzyna    17
435    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w Paczkowie    Paczkowo    16
436    PPR Lubex Sp. z o.o.    Lubanowo    16
437    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Bądecz    16
438    Unipasz Sp. z o.o. PPHU    Goświnowice    16
439    Agroman Sp. z o.o.    Przelewice    16
440    Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o.    Kruszyna    16
441    Kamienna Sp. z o.o.    Chojna    16
442    Agromar Sp. z o.o.    Skoki    15
443    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siedleczku    Łekno    15
444    Rolpol – Wólka Sp. z o.o.    Wólka    15
445    Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o.    Zaborze    15
446    Mączka Sp. z o.o.    Wawrzeńczyce    15
447    TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.    Czempiń    15
448    Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp. z o.o.    Przyborów    15
449    Ośrodek Hodowli Zwierząt Zarodowych Sp. z o.o.    Chodecz    15
450    AGRA – MOS Sp. z o.o.    Budno    15
451    WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Gnojewo    14
452    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie    Trzeciewiec    14
453    Agromadex Sp. z o.o.    Pszenno    14
454    Hodowla Roślin Snowidza Sp. z o.o.    Snowidza    14
455    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej    Polanka Wielka    14
456    Spółdzielnia Kółek Rolniczych Kleczew z Siedzibą w Budzisławiu Kościelnym    Budzisław Kościelny    13
457    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Rudawa Sp. z o.o.    Rudawa    13
458    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Koszanowie    Pniewy    12
459    Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie    Józefów    12
460    Heinrich Sp. z o.o.    Żalęcino    12
461    Wolbromek Sp. z o.o.    Wolbromek    12
462    PPUH CYGUSY Sp. z o.o.    Sztum    12
463    Mlekoland Sp. z o.o.    Głubczyce    11
464    Deupoplant Sp. z o.o.    Złotoryja    11
465    Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o.    Godziszowa    11
466    RunFarm Sp. z o.o.    Barlinek    10
467    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna w Hopkie    Łaszczów    10
468    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos    Podstolice    10
469    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo    Września    10
470    Zakład Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.    Stańkowo    10
471    Kieźliny Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Olsztyn    10
472    Zieleń Miejska Sp. z o.o.    Rokitki    10

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *