Gepardy Biznesu 2012 przemysłu elektromaszynowego

Image
ImageSpośród 901  przedsiębiorstw przemysłu elektromaszynowego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 526 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012  wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się Elbox Sp. z o.o., SFB POLSKA Sp. z o.o. i Polkar Warmia Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową i jej trzyletnią dynamikę w okresie marzec 2009 – marzec 2012 w marcu 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.
 
Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010, 2011 i 2012.
Wartość rynkową 22 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010, 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW podaje  wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
 
C/Z w marcu 2009 r.:  10,51.
C/WK w marcu 2009 r.:  1,02.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.
C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.  

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.
C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.  

C/Z w marcu 2012 r.:   9,23
C/WK w marcu 2012 r.:  1,22  

 źródło: Biuletyn Miesięczny GPW
 

Sposób liczenia wartości rynkowej i jej dynamiki został pokazany w poniższej tabeli na przykładzie firmy Implix Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wyniki finansowe Implix Sp. z o.o. w Gdańsku
Rok 2008 2011
Zysk netto (w tys. zł)  3038 3683
Kapitał własny (w tys. zł)  10165 20933
Wartość księgowa (w tys. zł)  13203 24616
   
Wskaźniki giełdowe  
C/Z  marzec 2009 10,51
C/Wk  marzec 2009 1,02
C/Z marzec  2012 9,23
C/Wk marzec  2012 1,22
   
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Z 31929
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Wk 13467
Suma wartości rynkowej w marcu 2009 z 2 wskaźników (w tys. zł)  45396
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według średniej z 2 wskaźników 22698
   
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Z 33994
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Wk 30032
Suma wartości rynkowej w marcu 2012 z 2 wskaźników (w tys. zł)  64026
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według średnia  32013
   
Dynamika wartości rynkowej od marca 2009 r. do marca 2012 r. (w proc.)  41

 

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on zmiany wartości rynkowej w długim okresie trzyletnim na podstawie wyników za cztery lata.

Spośród 901  przedsiębiorstw przemysłu elektromaszynowego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 526 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012  wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się Elbox Sp. z o.o., SFB POLSKA Sp. z o.o. i Polkar Warmia Sp. z o.o.

 

Gepardy Biznesu 2012 przemysłu elektromaszynowego

Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2012 w proc.

1    Elbox Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    3086
2    SFB POLSKA Sp. z o.o.    Ostrzeszów    1675
3    Polkar Warmia Sp. z o.o.    Młynary    1449
4    INWAP Sp. z o.o.    Brzeg    1290
5    DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o.    Jelenia Góra    1234
6    Metertest Sp. z o.o.    Świdnica    1192
7    Cassioli Polska Sp. z o.o.    Łódź    966
8    Pfisterer Sp. z o.o.    Piotrówek    876
9    MIROMETR Sp. z o.o.    Bażanowice    861
10    Dimark Sp. z o.o.    Złotkowo    782
11    Macro Molds Polska Sp. z o.o.    Tychy    703
12    Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o.    Kraków    669
13    MARTRUCK Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    648
14    IS – POLSKA Sp. z o.o.    Jawor    641
15    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    638
16    Broen Oil & Gas Sp. z o.o.    Suchy Las    622
17    HaweTelekom Sp. z o.o.    Legnica    572
18    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    569
19    Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o.    Gorzyce    568
20    SIGMA.KRAKÓW S.J. Bednarek    Kraków    563
21    Eaton Automotive Components Sp. z o.o.    Tczew    538
22    Elektroster Sp. z o.o. PUHP    Dzierżoniów    528
23    PPH MANDAM Sp. z o.o.    Gliwice    523
24    PONAR SILESIA S.A.    Łaziska Górne    523
25    Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o.    Stalowa Wola    506
26    MW LUBLIN Sp. z o.o.    Lublin    493
27    Airstal Sp. z o.o.    Jordanów    437
28    ELEKTROINSTAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Energetyki    Raciąż    432
29    Zorin Sp. z o.o.    Gołuski    427
30    Promax Sp. z o.o.    Polkowice    421
31    Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o.    Strzegom    413
32    CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o.    Krapkowice    409
33    Radionika Sp. z o.o.    Kraków    405
34    Eurotrafo Sp. z o.o.    Skierniewice    404
35    WIKPOL Sp. z o.o.    Motycz    401
36    Elektra Spółdzielnia Pracy     Gdynia    397
37    Coffee Service J.V. Sp. z o.o.    Warszawa    393
38    R.P. Europe Sp. z o.o.    Kraków    391
39    Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.    Bydgoszcz    388
40    M-Rol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Odolanów    385
41    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    368
42    Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o.    Lublin    361
43    TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A.    Toruń    355
44    Energa Operator Produkcja Sp. z o.o.    Kalisz    342
45    DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.    Namysłów    333
46    Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o.    Stryków    329
47    KIEL – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    323
48    Producent Tłumików Edex Sp. z o.o. sp.k.    Ostrów Wielkopolski    321
49    Remontowa Shipbuilding S.A.    Gdańsk    318
50    BCC Polska Sp. z o.o.    Nowa Sól    317
51    Partner Sp. z o.o.    Głuchołazy    312
52    FEDERAL MOGUL BIMET S.A.    Gdańsk    311
53    Bruker Polska Sp. z o.o.    Poznań    305
54    MEDCOM Sp. z o.o.    Warszawa    303
55    Magna Automotive Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    302
56    KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    301
57    Przedsiębiorstwo Pastuszko Sp. z o.o.    Chwaszczyno    298
58    Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o.    Elbląg    293
59    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    288
60    VTS Sp. z o.o.    Gdynia    282
61    Meinert Sp. z o.o.    Jelenia Góra    282
62    FA Krosno S.A.    Krosno    281
63    Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Wiadrowski Bąk S.J.    Warka    280
64    Model ART Sp. z o.o.    Ostróda    278
65    DBW – POLSKA Sp. z o.o.    Cigacice    273
66    COROPLAST Sp. z o.o.    Dylaki    273
67    Koga Sp. z o.o.    Miastko    273
68    Computer Group Pakt S.J.    Warszawa    262
69    PPH Aro Karoń S.J.    Częstochowa    261
70    Vrystal Traktor Sp. z o.o.    Sieradz    259
71    LIGWAN S.J. PPHU    Nowy Sącz    259
72    Lacroix Electronics Sp. z o.o.    Kwidzyn    258
73    ADESCOM POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    257
74    CANEXPOL Sp. z o.o.    Komorowo    256
75    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    247
76    NORLYS Sp. z o.o.    Nowy Sącz    246
77    BitStream Sp. z o.o.    Lublin    241
78    Scandinavian Transformer Sp. z o.o.    Skierniewice    238
79    Inel Sp. z o.o. Przeds. Informatyczno – Elektroniczne    Gdańsk    224
80    Sogewalot Sp. z o.o.    Krzemieniewo    221
81    TRW Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    219
82    Europa Systems Sp. z o.o.    Pyrzyce    217
83    Łysoń Sp. z o.o.    Sułkowice    217
84    Valeo Autosystemy Sp. z o.o.    Skawina    216
85    CNH POLSKA Sp. z o.o.    Płock    216
86    GSM-MOTION Sp. z o.o. S.K.    Krzywiń    216
87    Fibox Sp. z o.o.    Warszawa    214
88    PW Arkton Sp. z o.o.    Leszno    213
89    Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.    Kraków    208
90    Segepo – Refa Sp. z o.o.    Świebodzice    204
91    ELTEM Sp. z o.o.    Lublin    201
92    Creuzet Polska Sp. z o.o.    Sędziszów Małopolski    200
93    Zakład Produkcji Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o.    Mikołów    193
94    APATOR METRIX S.A.    Tczew    192
95    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    192
96    Chłodnictwo S.J. B. Sułkowski, A. Gągała, R. Gągała    Józefów    192
97    Teknia Rzeszów S.A.    Rzeszów    189
98    Pulsar K. Bogusz S.J.    Łapczyca    189
99    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    187
100    General Air Services Sp. z o.o.    Warszawa    187
101    LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o.o.    Stara Kamienica    187
102    GEDIA POLAND Sp. z o.o.    Nowa Sól    184
103    AGROMET PILMET Sp. z o.o.    Brzeg    182
104    DTW Sp. z o.o.    Zabierzów    182
105    Panko Republic Sp. z o.o.    Warszawa    180
106    Knorr – Bremse Systemy Dla Kolejowych Środków Lokomocji Pl. Sp. z o.o.    Kraków    178
107    Alltech Sp. z o.o.    Kartoszyno    178
108    Tech Cave Sp. z o.o.    Kraków    177
109    PPU Magnet Sp. z o.o.    Niestępowo    175
110    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    172
111    Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki ETA    Poznań    170
112    METALCHEM WARSZAWA S.A.    Warszawa    170
113    Schreder Polska Sp. z o.o.    Warszawa    169
114    Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o.    Świdnica    168
115    ZPUE Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    167
116    TUGEB POLBUD Sp. z o.o.    Sławoszowice    167
117    HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o.    Zielona Góra    166
118    PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o.    Radom    165
119    SOLGAM Sp. z o.o.    Jasło    165
120    Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o.    Łódź    165
121    Temar Sp. z o.o.    Mielec    163
122    Kriosystem Sp. z o.o.    Wrocław    163
123    Madrog Construction Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    161
124    PAS Polska Sp. z o.o.    Opalenica    161
125    International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.    Radom    160
126    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    159
127    Tradcon Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    157
128    EMIO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe    Wrocław    157
129    Kaufmann Sp. z o.o.    Rypin    157
130    Besi Marine Systems Polska Sp. z o.o.    Reda    156
131    REMAG S.A.    Katowice    155
132    ULTER-SPORT Sp. z o.o.    Węgierska Górka    155
133    ALU INTERNATIONAL – SHIPYARD Sp. z o.o.    Gdańsk    154
134    Technix Woźniacki I Wspólnicy sp.j.    Stalowa Wola    151
135    Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Włocławek    150
136    PMPoland S.A.    Jelenia Góra    150
137    Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.    Gliwice    148
138    DGS Poland Sp. z o.o.    Mierzyn    148
139    OZAMET Sp. z o.o.    Olsztyn    147
140    Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.    Brzeg    147
141    S.P.2.1 Polska Sp. z o.o.    Poznań    146
142    TI POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    146
143    Agencja Inwestycyjna FB-Mont S.J.    Kalisz    146
144    Elektrometal S.A.    Cieszyn    145
145    ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    144
146    WISŁA ALUMINIUM Ltd Sp. z o.o.    Gdańsk    144
147    TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o.    Bierutów    144
148    PC – Factory S.A.    Warszawa    144
149    ZPHU Szron S.J.    Łódź    144
150    Garos Polska Sp. z o.o.    Bydgoszcz    143
151    NSS Sp. z o.o.    Szczecin    143
152    TWELVE ELECTRIC Sp. z o.o.    Warszawa    140
153    DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.    Gdynia    140
154    Wesob Sp. z o.o.    Strumień    139
155    Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.    Brześć Kujawski    139
156    Mera Bellows Sp. z o.o.    Wiązowna    139
157    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    138
158    FAMA Sp. z o.o.    Gniew    138
159    PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień S.J.    Wysocko Wielkie    138
160    BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J.    Augustów    137
161    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    137
162    KAMIR Sp. z o.o.    Słupsk    135
163    Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Nowa Sól    135
164    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    135
165    CONRAD S.A.    Gdańsk    134
166    SKK Sp. z o.o.     Puck    134
167    Mirage Boats S.J.    Augustów    134
168    KS Logistik Gmbh Sp. Komandytowa    Swarzędz    134
169    Selmag Sp. z o.o.    Morąg    132
170    SUTCO – POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    131
171    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    130
172    GT Poland Sp. z o.o.    Skoczów    129
173    „Elektra” Włodzimierz Nyc Witold Nyc Sp. J.    Warszawa    129
174    Zakład Elektroniczny SIMS Sławomir Stusiński    Bydgoszcz    129
175    Zetkama S.A.    Ścinawka Średnia    128
176    BGM Sp. z o.o.    Kraków    128
177    Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.    Łódź    127
178    Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A.    Wrocław    126
179    HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    126
180    WILPO Sp. z o.o. Przeds. Wdrożeń Przemysłowych    Mysłowice    126
181    Eve Sp. z o.o.    Sulejówek    125
182    Dagtech Sp. z o.o.    Kotla    122
183    HUGART Sp. z o.o.    Świerklany    122
184    Berling S.A.    Warszawa    120
185    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Klaudia Sp. z o.o.    Ustroń    120
186    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    120
187    Eugen Meller Sp. z o.o.    Białogard    118
188    Aluteam Polska Sp. z o.o.    Biała Podlaska    118
189    Brodd Polonia Sp. z o.o.    Sosnowiec    118
190    Grammer Automotive Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    117
191    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    117
192    Inżynieria Maszyn Klimatycznych I Urządzeń Specjalnych Sp. z o.o.    Kaczyce    117
193    NIBE BIAWAR Sp. z o.o.    Białystok    116
194    Stephan Machinery Polska Sp. z o.o.    Poznań    114
195    AMICA WRONKI S.A.    Wronki    113
196    ABB Entrelec Sp. z o.o.    Nowa Wieś Lęborska    112
197    Miflex – Masz Sp. z o.o.    Kutno    110
198    Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J.    Lipniki    109
199    SITECH Sp. z o.o.    Polkowice    107
200    AGROMET Sp. z o.o.    Ostrzeszów    106
201    Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o.    Nowa Sól    104
202    Maszyny Górnicze – Serwis Sp. z o.o.    Polkowice    104
203    LENA LIGHTING S.A.    Środa Wielkopolska    104
204    Maan sp. z o.o.    Podole    103
205    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    103
206    ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    103
207    FADROMA Development Sp. z o.o.    Wrocław    102
208    Matusewicz Budowa Maszyn S.J.    Gryfów Śląski    100
209    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    99
210    Emka Sp. z o.o.    Strzebielino    99
211    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    99
212    AH Hardt S.J.    Cholerzyn    99
213    SCITEEX Sp. z o.o.    Warszawa    98
214    Precia Polska Sp. z o.o.    Kraków    98
215    Universal Technology Sp. z o.o.    Duchnów    98
216    Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o.    Czarnków    97
217    POLNA S.A. Zakłady Automatyki    Przemyśl    96
218    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    96
219    Meibes Metall – Technik Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    96
220    EUROTANKS Sp. z o.o.    Wrocław    95
221    Rewaco – International Specjalne Pojazdy Sp. z o.o.    Koszalin    93
222    Inmet Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe    Mikołów    93
223    I.K.A. – Technik Sp. z o.o.    Kraków    93
224    GEA POLSKA Sp. z o.o.    Świebodzice    93
225    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk i Zbigniew Nejman „Auto-Hak” sp. j.    Słupsk    93
226    PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE BOCAR Sp. z o.o.    Korwinów    92
227    SORELPOL Sp. z o.o.    Warszawa    91
228    Interkrąż Sp. z o.o.    Wolbrom    91
229    Makowscy S.J.    Rawa Mazowiecka    88
230    GÓRECKI S.J.    Kęty    88
231    Fideltronik Poland Sp. z o.o.    Sucha Beskidzka    87
232    Spółdzielnia Pracy    Zgorzelec    87
233    Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o.    Wrocław    86
234    Zakład Produkcjo – Remontowy Rem-Suw Sp. z o.o.    Bydgoszcz    86
235    P.P.H. Riko Gabrysiak Dariusz S.J.    Opatów    86
236    Smay Sp. z o.o.    Kraków    86
237    PKE Polska Sp. z o.o.    Warszawa    84
238    Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o.    Olsztyn    84
239    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    83
240    Kopex Electric Systems S.A.    Chorzów    83
241    TREPKO Sp. z o.o.    Gniezno    82
242    Edbak Sp. z o.o.    Strzyżewice    82
243    WINDA Warszawa Sp. z o.o.    Warszawa    82
244    SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    82
245    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    81
246    LUKA Sp. z o.o. Wytwórnia Przekładni Zębatych    Warszawa    81
247    Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J.    Rzeszów    81
248    Saga S.J.    Teresin    80
249    ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o.    Jelcz-Laskowice    77
250    ZDT-GLIMAG Sp. z o.o.    Mikołów    77
251    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    76
252    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o.    Gdańsk    76
253    Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Tomaszów Lubelski Sp. z o.o.    Tomaszów Lubelski    76
254    Przedsiębiorstwo SIMET S.A.    Jelenia Góra    76
255    APLISENS S.A.    Warszawa    75
256    Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU    Wąbrzeźno    75
257    Kraj Sp. z o.o.    Kutno    74
258    KARPOL Sp. z o.o.    Piła    74
259    PPH Akpo S.J.    Laski    74
260    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    73
261    CC JENSEN Polska Sp. z o.o.    Warszawa    73
262    SECOM Sp. z o.o.    Wrocław    73
263    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    73
264    Kinekspert S.J.    Łódź    73
265    INVERTIM Sp. z o.o.    Karczew    72
266    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    72
267    PUH IMPERIAL ZPCHR S.J. Donat Król, Dariusz Król    Białogard    72
268    IRKO Sp. z o.o.    Gdańsk    71
269    Bielmec – Obróbki Sterowane Cyfrowo Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    71
270    Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.    Jarocin    71
271    Bumar PCO S.A.    Warszawa    71
272    NEOTECH Sp. z o.o.    Białystok    71
273    ZPUE S.A.    Włoszczowa    70
274    Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH    Zawadzkie    70
275    Kico-Polska Sp. z o.o.    Świebodzin    70
276    E.G.O. Polska Sp. z o.o.    Łódź    70
277    FPM S.A.    Mikołów    70
278    Aland Sp. z o.o.    Gdynia    69
279    Link Integrator Sp. z o.o.    Gdańsk    69
280    BURY Sp. z o.o.    Mielec    68
281    Teleoptics Sp. z o.o.    Warszawa    68
282    Elokon Polska Sp. z o.o.    Warszawa    68
283    Precyzja Technik Sp. z o.o.    Bydgoszcz    67
284    Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A.    Łosice    67
285    „Plastem” P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J.    Zduńska Wola    67
286    PBPH TECHGLASS Sp. z o.o.    Kraków    66
287    POLAM REM S.A.    Gdańsk    66
288    Rex – Pol Sp. z o.o.    Chorzów    66
289    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    66
290    PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej    Świdnica    66
291    Odra Sp. z o.o.    Opole    66
292    EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Wrocław    66
293    DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    65
294    Mechatronika Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych    Kościan    65
295    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    65
296    Stoll Polska Sp. z o.o.    Słupsk    65
297    HUTA ZABRZE S.A.    Zabrze    65
298    Luxiona Poland S.A.    Sadowie    64
299    TIMKEN POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    63
300    UESA POLSKA Sp. z o.o.    Lubsko    63
301    CEZOS S.J.    Gdynia    63
302    Wózki Widłowe – ARTECH J.W.M. Hubczak S.J.    Łękawica    63
303    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    62
304    TECHNOKABEL S.A.    Warszawa    62
305    HYDRO – VACUUM S.A.    Grudziądz    62
306    Unirol S.J.    Borek Wielkopolski    62
307    Sumera Motor – S.J.    Andrychów    62
308    LG Display Poland Sp. z o.o.    Biskupice Podgórne    61
309    Masterprofi Sp. z o.o.    Rzeszów    61
310    Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    61
311    Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Bydgoszcz    61
312    Konsorcjum FEN Sp. z o.o.    Poznań    60
313    Morska Stocznia Remontowa S.A.    Świnoujście    60
314    Celma Indukta S.A.    Cieszyn    60
315    Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o.    Brynica    60
316    Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o.    Gdańsk    60
317    Wrocławskie Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Dźwigowych Sp. z o.o.    Wrocław    60
318    Sotronic Sp. z o.o.    Balice    59
319    Toya Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Łódź    59
320    Zakłady Produkcyjne B-D Witold Brodzik S.J.    Zawiercie    59
321    Slandi Sp. z o.o.    Michałowice    59
322    Kopex Machinery S.A.    Zabrze    58
323    Horus – Energia Sp. z o.o. PPUH    Sulejówek    58
324    Ekiw Sp. z o.o. PPHU    Brzostek    57
325    KK – Electronic Polska Sp. z o.o.    Szczecin    57
326    KIMBALL ELECTRONICS POLAND Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    57
327    EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J.    Turek    57
328    Madro S.A.    Wrocław    56
329    MALBO Sp. z o.o.    Wrocław    56
330    Smile Sp. z o.o.    Korpele    56
331    F&F Filipowski S.J    Pabianice    56
332    Luxan – Inżynieria Oświetlenia Sp. z o.o.    Długołęka    55
333    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    55
334    Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH    Oświęcim    55
335    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    55
336    Milk Hydrosan Sp. z o.o.    Warszawa    54
337    Termik Sp. z o.o.    Mrągowo    54
338    AKPIL PPUH    Pilzno    54
339    LEGRAND Polska Sp. z o.o.    Ząbkowice Śląskie    53
340    BIERUTOWSKA SPÓŁDZIELNIA NIEWIDOMYCH BIERSIN – ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ    Bierutów    53
341    Mine Master Sp. z o.o.    Złotoryja    53
342    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    53
343    ULTRAMARE Szwedzkie Filtry Sp. z o.o.    Szemud    53
344    WB Electronics S.A.    Ożarów Mazowiecki    53
345    SOLARIS OPTICS S.A.    Józefów    53
346    Escort Sp. z o.o.    Szczecin    53
347    Komnino Sp. z o.o. PPU    Komnino    52
348    Metrison Sp. z o.o.    Mościska    52
349    Spectra Lighting Sp. z o.o.    Warszawa    51
350    Telzam Sp. z o.o.    Zambrów    51
351    Unimould Sp. z o.o.    Pieńsk    51
352    Jar – Drew Sp. z o.o. PPUH    Golina    50
353    Conistics Sp. z o.o.    Słubice    50
354    Spartherm Sp. z o.o.    Strzelce Krajeńskie    49
355    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    49
356    Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o.    Żmigród    49
357    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    49
358    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J.    Piotrków Trybunalski    49
359    Pol – Eko – Aparatura S.J.    Wodzisław Śląski    49
360    HSK-DATA LTD Sp. z o.o.    Kraków    48
361    VBW ENGINEERING Sp. z o.o.    Gdynia    48
362    Testmer Warszawa S.A.    Reguły    48
363    REM Sp. z o.o. WPUP    Brześć Kujawski    48
364    Powozy Konne Henryk Glinkowski S.J.    Sikorzyn    48
365    Zem Swarzędz Sp. z o.o.    Swarzędz    47
366    AMSORT Sp. z o.o.    Warszawa    47
367    ZAP Sznajder Batterien S.A.    Piastów    47
368    ZMER Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych    Kalisz    47
369    Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J.    Skarbimierz Osiedle    47
370    METAL FACH Sp. z o.o.    Sokółka    46
371    Tapflo Sp. z o.o.    Tczew    46
372    CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o.    Kraków    45
373    TRANSBIT Sp. z o.o.    Warszawa    45
374    SOLARIS LASER S.A.    Warszawa    45
375    Shim – Pol S.J.    Izabelin    45
376    EC Electronics Sp. z o.o.    Kraków    45
377    Megaplot S.J.    Sosnowiec    45
378    Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o.    Ozimek    44
379    Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o.    Lębork    44
380    GRASO Zenon Sobiecki    Starogard Gdański    44
381    SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A.    Zamość    43
382    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    43
383    Transformex Sp. z o.o.    Warszawa    43
384    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    42
385    Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.    Kobyłka    42
386    ALTER S.A.    Tarnowo Podgórne    42
387    ECO INSTAL Sp. z o.o.    Poznań    42
388    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Coal-Bud Sp. z o.o.    Olkusz    42
389    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o.    Biskupiec    42
390    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    42
391    Tbmeca Poland Sp. z o.o.    Legnica    42
392    TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów    Milicz    42
393    PPUH POMAROL S.A.    Biskupiec    41
394    AWAT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe    Warszawa    41
395    TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki    Białe Błota    41
396    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    40
397    TAMTRON S.A.    Katowice    40
398    PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gdańsk    40
399    HYBRYD Sp. z o.o.    Pyskowice    39
400    Optimum – Tymiński i S-ka S.J.    Warszawa    39
401    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    38
402    Techno Service S.A.    Gdańsk    38
403    ELFON Sp. z o.o.    Kraków    38
404    Agilent Technologies Poland Sp. z o.o.    Wrocław    38
405    BEZPOL Przeds. Produkcyjne S.J.    Myszków    38
406    Matbud S.J.    Piątnica Poduchowna    38
407    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    37
408    Systema Polska Sp. z o.o.    Zduńska Wola    36
409    TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o.    Polkowice    36
410    OMIG S.A.    Warszawa    36
411    KON – REM Sp. z o.o. PUP    Wrocław    35
412    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    35
413    PPHU FUDIM – POLMO Sp. z o.o.    Dopiewo    35
414    WILK ELEKTRONIK S.A.    Łaziska Górne    35
415    Metalowiec – Białystok Sp. z o.o.    Fasty    34
416    Vidis S.A.    Wrocław    33
417    Elgis – Garbatka Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych    Garbatka-Letnisko    33
418    PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy    Kędzierzyn-Koźle    33
419    Danfoss Saginomiya Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    32
420    KNOTT Sp. z o.o.    Zdziechowice    32
421    INERGY AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.    Lublin    32
422    Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A.    Warszawa    32
423    AUTO GALERIA Sp. z o.o.    Gorzów Wielkopolski    32
424    WOLTAN Sp. z o.o. Zakład Aparatury Elektrycznej    Łódź    32
425    ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J.    Solniczki    32
426    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    31
427    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.    Warszawa    31
428    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW S.J. Caban, Wcisło, Zając    Bielsko-Biała    31
429    Rolls Royce Poland Sp. z o.o.    Gniew    30
430    Silomix Sp. z o.o.    Brwinów    30
431    Sotech Sp. z o.o.    Bielawa    29
432    ARGO Sp. z o.o.    Białystok    29
433    Jar – Met S.J.    Węgrów    28
434    PATENTUS S.A.    Pszczyna    28
435    Termet S.A.    Świebodzice    28
436    Promotech Sp. z o.o.    Białystok    28
437    INSTALCOMPACT Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    28
438    METALBUD Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    27
439    OPTOMER S.J.    Łódź    27
440    VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o.    Polkowice    26
441    FIRMA BIK S.A.    Jasło    26
442    EBARA POMPY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    26
443    PUP Pomot Sp. z o.o.    Chojna    26
444    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    26
445    OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń    Brzezinka    26
446    Spółdzielnia Pionier    Prudnik    26
447    JUWENT S.J.    Ryki    26
448    ES SYSTEM Rzeszów Sp. z o.o.    Rzeszów    25
449    Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A.    Stąporków    25
450    POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy    Szczecinek    25
451    EMC Computer Systems Polska Sp. z o.o.    Warszawa    25
452    Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J.    Straszęcin    25
453    LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych    Lublin    24
454    EURO – INDUSTRY Sp. z o.o.    Szczecin    24
455    Zakład Usług Motoryzacyjnych Sp. z o.o.    Łódź    24
456    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    23
457    MARKOS Sp. z o.o.    Słupsk    23
458    EVER Sp. z o.o.    Swarzędz    23
459    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    23
460    BBT Sp. z o.o.    Rzeszów    23
461    TAREL Sp. z o.o. Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego    Wola Rzędzińska    22
462    PPUH ALPAR Artur i Piotr Kowalscy S.J.    Łuczynów    22
463    Bekpolmasz Katarzyna Bełza-Trzoska, Ewa Miedzińska-Koźlak sp. j.    Bydgoszcz    22
464    VETRO – POLSKA Sp. z o.o.    Czeladź    21
465    Pelmet S.J.    Krościenko Wyżne    21
466    AKSON Sp. z o.o.    Bydgoszcz    20
467    Magneti Marelli Exhaust Systems Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    19
468    Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej    Radzyń Podlaski    19
469    FESTO Sp. z o.o.    Raszyn    19
470    Enpol S.J.    Białystok    19
471    Pawbol Sp. z o.o.    Sułkowice    19
472    PW Jupol S.A.    Bytom    19
473    ZOLAN S.A.    Warszawa    19
474    Centrum Techniki Rolniczej Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    19
475    UNIA Sp. z o.o.    Grudziądz    18
476    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    18
477    EMITER S.J. Zakład Usługowo – Produkcyjny    Limanowa    18
478    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    18
479    SIPMA S.A.    Lublin    18
480    Zakład Produkcji Części Zamiennych Do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski    Września    18
481    Perun S.A.    Warszawa    17
482    PROMET Sp. z o.o. Produkcja Metalowa    Człuchów    17
483    FLEXIDER POLAND Sp. z o.o.    Tychy    17
484    Wektor Sp. z o.o.    Nowy Sącz    17
485    PLANMARINE Sp. z o.o.    Kościan    16
486    Wallram Cantool – Europe Sp. z o.o.    Zabierzów    16
487    COMMON S.A.    Łódź    16
488    Wukom Sp. z o.o.    Wschowa    16
489    PPU Marlech Sp. z o.o.    Kielce    16
490    APATOR S.A.    Toruń    15
491    TARNAVA Sp. z o.o.    Dąbrowa Tarnowska    15
492    ZAM KĘTY Sp. z o.o. Zakłady Urządzeń Przemysłowych    Kęty    15
493    ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego    Łódź    15
494    Ferrit Poland Sp. z o.o.    Pszczyna    15
495    Wieland Electric Sp. z o.o.    Poznań    15
496    TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej    Gliwice    14
497    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    14
498    Nauta – Hull Sp. z o.o.    Gdynia    14
499    Igloocar Sp. z o.o.    Dębica    14
500    POMET Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego    Wronki    14
501    ES SYSTEM K Sp. z o.o.    Wolbrom    13
502    Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o.    Łódź    13
503    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    13
504    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Drol Sp. z o.o.    Szczecin    13
505    HYDROMEGA Sp. z o.o.    Gdynia    13
506    ELBRO Sp. z o.o.    Rumia    13
507    Assel Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    12
508    HYDROTECH S.A.    Rybnik    12
509    Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o.     Tyczyn    12
510    AC S.A.    Białystok    12
511    SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o.    Łódź    12
512    Optus Sp. z o.o.    Warszawa    12
513    PRZEDSIĘBIORSTWO TELETRANS-ELCOMP Sp. z o.o.    Kraków    11
514    Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.    Warszawa    11
515    Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A.    Gdynia    11
516    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    11
517    POM – Tyczyn S.J. PPUH    Tyczyn    11
518    Madur Polska Sp. z o.o.    Zgierz    11
519    Antha – Pol Sp. z o.o.    Puck    10
520    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    10
521    Apator Mining Sp. z o.o.    Katowice    10
522    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    10
523    GKN Driveline Polska Sp. z o.o.    Oleśnica    10
524    Pro-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    10
525    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    10
526    Euro-Baltic-Therm Sp. z o.o.    Starogard Gdański    10

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *