Gepardy Biznesu 2012 przemysłu spożywczego

Image
ImageSpośród 914 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 511 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012 wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się JANPOL S.J., Kawu Sp. z o.o. i Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową i jej trzyletnią dynamikę w okresie marzec 2009 – marzec 2012 w marcu 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.
 
Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010, 2011 i 2012.
Wartość rynkową 22 tysięcy firm na ostatni dzień roboczy marca 2009, 2010, 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW podaje  wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursów Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu.
 
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
 
C/Z w marcu 2009 r.:  10,51.
C/WK w marcu 2009 r.:  1,02.

C/Z w marcu 2010 r.:  20,79.
C/WK w marcu 2010 r.:  1,55.  

C/Z w marcu 2011 r.:  15,86.
C/WK w marcu 2011 r.:  1,61.  

C/Z w marcu 2012 r.:   9,23
C/WK w marcu 2012 r.:  1,22  

 źródło: Biuletyn Miesięczny GPW
 

Sposób liczenia wartości rynkowej i jej dynamiki został pokazany w poniższej tabeli na przykładzie firmy Implix Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wyniki finansowe Implix Sp. z o.o. w Gdańsku
Rok 2008 2011
Zysk netto (w tys. zł)  3038 3683
Kapitał własny (w tys. zł)  10165 20933
Wartość księgowa (w tys. zł)  13203 24616
   
Wskaźniki giełdowe  
C/Z  marzec 2009 10,51
C/Wk  marzec 2009 1,02
C/Z marzec  2012 9,23
C/Wk marzec  2012 1,22
   
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Z 31929
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według C/Wk 13467
Suma wartości rynkowej w marcu 2009 z 2 wskaźników (w tys. zł)  45396
Wartość rynkowa w marcu 2009 (w tys. zł) według średniej z 2 wskaźników 22698
   
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Z 33994
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według C/Wk 30032
Suma wartości rynkowej w marcu 2012 z 2 wskaźników (w tys. zł)  64026
Wartość rynkowa w marcu 2012 (w tys. zł) według średnia  32013
   
Dynamika wartości rynkowej od marca 2009 r. do marca 2012 r. (w proc.)  41

 

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on zmiany wartości rynkowej w długim okresie trzyletnim na podstawie wyników za cztery lata.

Spośród 914 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 511 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012 wzrosła o minimum 10 proc.  Na podium znalazły się JANPOL S.J., Kawu Sp. z o.o. i Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka.

 

Gepardy Biznesu 2012 przemysłu spożywczego

Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2009-2012 w proc.

1    Zakład Rolny i Przetwórstwa Mięsnego JANPOL Jan i Grażyna Słomka S.J.    Chmielnik    6001
2    Kawu Sp. z o.o.    Lipno    2356
3    Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka    Dobrzyń nad Wisłą    1870
4    Ubojnia Drobiu Grzegorz Wyrębski    Wróblew    1750
5    Browar Ciechan Sp. z o.o.    Lwówek Śląski    1552
6    Zakłady Zbożowo – Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    1513
7    CEKO Sp. z o.o.    Żelazków    1447
8    PPHU Zakład Mięsny Żak Sp. z o.o.    Świdnik    1178
9    Emilgrana – Poland Sp. z o.o.    Siedlec    1175
10    FERRARINI Sp. z o.o.    Warszawa    894
11    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Holger Food Group Sp. z o.o.    Luboń    872
12    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    818
13    Agus Innovation Sp. z o.o.    Warszawa    807
14    Grupa Producentów Drobiu Drobiarz Sp. z o.o.    Czarnowąsy    714
15    Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o.    Iława    713
16    Mylan Sp. z o.o.    Warszawa    708
17    Roldrob S.A.    Tomaszów Mazowiecki    684
18    Polskamp Sp. z o.o.    Warszawa    661
19    Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o.    Sława    645
20    SOnac Uśnice Sp. z o.o.    Uśnice    641
21    Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J.    Giżycko    594
22    Production Trading Consulting Sp. z o.o.    Wrocław    576
23    BIO – AGRO Sp. z o.o.    Dobryszyce    496
24    Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o.    Konin    491
25    PPHiU Plon w Orsku Sp. z o.o.    Rudna    489
26    Gospodarstwo Rolne W Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.    Góra Ropczycka    458
27    Inter Europol Piekarnia Szwajcarska Sp. z o.o. S.K.A.    Marki    450
28    ETOILA Sp. z o.o.    Turek    442
29    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    436
30    Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A.    Maków Podhalański    431
31    GEO – POLAND Sp. z o.o.    Poznań    431
32    Mixt Sp. z o.o.    Poniec    426
33    SCHAAP – POL Sp. z o.o.    Puck    420
34    Młynomag Myszkowska, Rezanko, Stępień S.J.    Grodzki Młyn    420
35    GADUS Sp. z o.o.    Gdynia    414
36    Pasol – Paco Sp. z o.o.    Świdnica    414
37    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    409
38    Zakrzewscy S.J.    Kosów Lacki    393
39    Rolmet Sp. z o.o. PPU    Policzna    385
40    Grana Sp. z o.o.    Skawina    378
41    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Poznań    371
42    PPH FOOD INN Sp. z o.o.    Sieniawa    352
43    Majami Sp. z o.o.    Bełchatów    334
44    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    333
45    NORDFISH Sp. z o.o.    Białystok    315
46    SUEMPOL Sp. z o.o.    Bielsk Podlaski    303
47    LESAFFRE POLSKA S.A.    Wołczyn    294
48    Browar Kormoran Sp. z o.o.    Olsztyn    294
49    Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska    Rzeniszów    293
50    HERMES Sp. z o.o.    Włoszakowice    289
51    Darhen D.Sobczak, H.Zaparty Sp. j.    Słupca    286
52    ROLNIK Sp. z o.o.    Mikołów    281
53    PPH Elmar S.J.    Sierpc    274
54    Pol – Pasz Sp. z o.o.    Siedlce    268
55    Gospodarstwo Rybackie Bytów Sp. z o.o.    Bytów    263
56    Przeds. Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o.    Gołkowice Dolne    262
57    Morawscy Sp. z o.o.    Grochowiska Księże    262
58    Firma Drobiarska Sp. z o.o.    Strzegom    261
59    KORAL S.A.    Tczew    257
60    DEVELEY POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    257
61    Nordfish – Foodmark Sp. z o.o.    Charzyno    253
62    FHP Barbara Sp. z o.o.    Turza    250
63    Unitrade Sp. z o.o.    Osmolice Pierwsze    239
64    „Młyn” Stanisław Bociański Roman Kolanoś Sp. j.    Nowy Tomyśl    235
65    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Dwór Gdański    232
66    ŁUŻYCKIE PRALINY Sp. z o.o.    Lubsko    226
67    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Mrągowo    219
68    Ami Sp. z o.o. S.K.A.    Mikstat    217
69    Młyny Szczepanki Sp. z o.o.    Szczepanki    216
70    Brawus Sp. z o.o.    Sulechów    215
71    Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o.    Kościan    215
72    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    215
73    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w grodzisku Mazowieckim    Grodzisk Mazowiecki    214
74    Wipasz S.A.    Olsztyn    212
75    Zpioas Tarsmak Józef Gondek Teresa Gondek sp. j.    Radgoszcz    212
76    CIECHANOWSKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA    Ciechanów    209
77    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.    Trzemeszno    208
78    PPH Sum S.J.    Hrubieszów    202
79    LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o.    Ruda Śląska    200
80    Gospodarstwo Rybackie ŚNIARDWY Sp. z o.o.    Orzysz    199
81    UBOJNIA ZWIERZĄT RZEŹNYCH S.J.    Parzymiechy    199
82    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Sierpc    196
83    JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Wschowa    193
84    Aquakon Sp. z o.o.    Police    190
85    It Ichthyo Trophic Sp. z o.o.    Stare Polichno    189
86    BAGIETKA Sp. z o.o. PHP    Chojnice    187
87    Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze Józef Piecuch    Papowo Toruńskie    185
88    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    184
89    Sante A.Kowalski S. J.    Warszawa    184
90    AGROCENTRUM Sp. z o.o.    Kolno    181
91    CEDROB S.A.    Ciechanów    179
92    SPOŁEM Warszawska Spółdzielnia Spożywców Żoliborz    Warszawa    178
93    TAB KONCENTRATY Sp. z o.o.    Bieniewice    176
94    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    174
95    Agro-Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    171
96    Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Agrobałt Sp. z o.o.    Gdynia    169
97    Fabryka Przetworów Rybnych Mieszko Sp. z o.o.    Sławno    169
98    SUPERDROB Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A.    Karczew    168
99    Dat-Schaub Polska Sp. z o.o.    Suchy Las    167
100    Polmass S.A.    Bydgoszcz    167
101    COSMO Sp. z o.o.    Międzybrodzie Żywieckie    166
102    Piekarnia Halina S.J.    Kamionka    165
103    BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska    Bielsk Podlaski    163
104    Pphu Bartek Ubojnia Zwierząt S.J.    Wólka Somiankowska    161
105    Zakłady Mięsne OLEWNIK-BIS Sp. z o.o.    Drobin    159
106    Firma KABANOS S.J.    Jabłonka    159
107    Ubojnia Zwierząt Gospodarczych S.J.    Wiśniew    156
108    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    154
109    Royal Canin Polska Sp. z o.o.    Niepołomice    154
110    Kerry Polska Sp. z o.o.    Kielce    153
111    Van Pur S.A.    Warszawa    151
112    BOGACZEWO Sp. z o.o. Zakład Rybacki    Morąg    150
113    APPOL Sp. z o.o.    Łąkta Górna    149
114    Arpo S.J.    Stawiszyn    148
115    DROBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Drobiarskie    Solec Kujawski    146
116    Tarboj Tarasiuk S.J.    Zabłudów    145
117    Koga – Maris Sp. z o.o.    Hel    144
118    Atlantic Products Sp. z o.o.    Węgorzyno    142
119    Dzida – Jazgar Sp. z o.o.    Goczałkowice-Zdrój    142
120    Provitus S.J.    Radzymin    142
121    KO – BO S.J.    Spytkowice    142
122    Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie    Celestynów    141
123    Savitor Sp. z o.o.    Gniezno    141
124    Wimar – Chłodnia Sp. z o.o.    Radwanków Szlachecki    140
125    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Architekton Sp. z o.o.    Miechów    139
126    Zakład Masarski Henryka Zychowicz    Daleszyce    139
127    Biurkom – Flampol Sp. z o.o.    Redło    138
128    PRIMAVIKA Sp. z o.o.    Gądki    138
129    Sanrej Sp. z o.o.    Sanok    138
130    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    138
131    ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A.    Cięcina    136
132    F.H. Sulmin S.J. B.G.F. Borkowscy    Przyjaźń    133
133    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    131
134    CHRIST Sp. z o.o.    Wieliczka    126
135    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mieszalnia Pasz Netta II J. Granacki, M. Granacki Sp.Jj.    Netta Druga    125
136    Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie    Żuromin    123
137    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    122
138    Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o.    Legnica    122
139    Inter Yeast Sp. z o.o.    Krośniewice    122
140    Barbara Luijckx Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cukierniczej    Latkowo    122
141    Ubój i Handel Drobiem Dromico S.J.    Mikstat    122
142    Młyn Gospodarczy S.J.    Ostrów Wielkopolski    122
143    EKOLAND Sp. z o.o.    Tychy    121
144    Zakład Mięsny Bukat sp. j. Kołodzińscy    Jarocin    121
145    WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    118
146    Zakład Mięsno – Garmażeryjny W.W.M. Powązka S.J.    Mława    118
147    FHP Galli S.J.    Dąbrowa Tarnowska    118
148    LAS – KALISZ Sp. z o.o.    Tomnice    117
149    Stek – Pol S.J. Przetwórstwo Mięsa    Grabów nad Prosną    117
150    Best-Food Sp. z o.o.    Leszno    117
151    FERRERO POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    116
152    FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego    Tarnów    116
153    Zakład Mleczarski Sp. z o.o.    Łuków    115
154    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Siedlce    115
155    Jan – Dar Sp. z o.o.    Szubin    113
156    Ubojnia Trzody i Bydła S.J    Rutki    113
157    Uren Coldstores Sp. z o.o.    Dobużek    112
158    Masfrost Sp. z o.o.    Tolkmicko    112
159    Danone Sp. z o.o.    Warszawa    112
160    Milkpol S.A.    Czarnocin    111
161    Nasz Drób Sp. z o.o.    Ujrzanów    110
162    Stokson S.J. Henryk Stokłosa i Wspólnicy    Chorzów    110
163    ADAM BĄK – WIEPRZ Sp. z o.o.    Wieprz    109
164    Sokołów S.A.    Sokołów Podlaski    109
165    PROSIACZEK Sp. z o.o.    Jeżewo    108
166    Libra Polska Sp. z o.o.    Warszawa    108
167    ROLPEK 2 Sp. z o.o.    Strzegom    107
168    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jarocin    107
169    Spółdzielnia Mleczarska Ryki    Ryki    106
170    Piekarnia Wilamowice Sp. z o.o.    Wilamowice    105
171    Zakład Mięsny KABO A. Borowik, W. Karpieszuk S.J.    Choroszcz    104
172    Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.    Warszawa    104
173    Brychcy Sp. z o.o. Ubojnia Drobiu    Kargowa    104
174    Komirex S.J. PPUH    Siemiatycze    104
175    PPH Getak's Sp. z o.o.    Suwałki    103
176    AMBRA S.A.    Warszawa    103
177    Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o.    Wilków    101
178    Gorzelnia Sp. z o.o.    Leopoldów    101
179    UNIPASZ S.J.    Siemiatycze    101
180    AGRO Rydzyna Sp. z o.o.    Rydzyna    100
181    RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    100
182    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    100
183    M.S. Meat Sp. z o.o.    Sokolniki    99
184    Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej    Gorzanów    98
185    WAWEL S.A.    Kraków    97
186    Gospdarstwo Rybackie SIEMIEŃ Sp. z o.o.    Siemień    97
187    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    97
188    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    97
189    Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o.    Kutno    96
190    Kompasz Sp. z o.o.    Głogów    96
191    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Włoszczowa    95
192    Finako Sp. z o.o. PHP    Bydgoszcz    94
193    Polryb Sp. z o.o.    Koszalin    93
194    MARDI Sp. z o.o.    Biskupiec    93
195    PHPU IMEX Marek – Sala Sp. z o.o.    Brzesko    92
196    Destylarnia SOBIESKI S.A.    Starogard Gdański    92
197    Vinpol Sp. z o.o.    Toruń    90
198    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.    Gierów    90
199    Wilor S.J. PPHU    Dretyń    89
200    FOOD SERVICE Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    88
201    Złotex ZPIHM Aleksandrowiczowie, Chojnaccy S.J.    Złoczew    88
202    FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.    Kalisz    86
203    PHUP K.W.S. Żabczyńscy S.J.    Łaskarzew    86
204    Spółdzielnia Mleczarska W Łużnej    Łużna    85
205    POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture    Żabno    85
206    Mccormick Polska S.A.    Stefanowo    85
207    Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J.    Trzebieszów    85
208    SULIMAR Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    84
209    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radostowa Sp. z o.o.    Kielce    84
210    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    83
211    Bimiz Produkt Sp. z o.o.    Jeziorzany    83
212    Duet S.J. Zakład Mięsny    Łapy    83
213    Pawlak Sp. z o.o.    Ostrężnica    82
214    OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.    Olsztynek    82
215    FSB Piekarnie Sp. z o.o.    Michałów-Reginów    81
216    Victus S.J.    Działoszyn    81
217    General Petrol Sp. z o.o.    Łódź    80
218    JHJ Sp. z o.o.    Nowa Wieś    79
219    Vege Instytut Sp. z o.o.    Gdańsk    79
220    AGJ – Jaworscy S.J.    Niemce    79
221    Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.    Kobylin    78
222    Cukromix – Bis Sp. z o.o.    Ropczyce    77
223    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    77
224    MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska    Grajewo    76
225    POLPAIN – PUTKA Sp. z o.o.    Warszawa    76
226    Goodmills Polska Grodzisk Wielkopolski Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    75
227    Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki S.J.    Siedlęcin    74
228    Milarex J. Kasprzak, Ch. Kasprzak sp. j.    Duninowo    74
229    Zakład Rzeźnicko Wędliniarski A.K. Błachowiak S.J.    Nowy Tomyśl    73
230    Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o.    Mikołajki    72
231    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    72
232    MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego    Skaryszew    71
233    Wabo Sp. z o.o.    Warszawa    71
234    Atlanta Poland S.A.    Gdańsk    70
235    Ubojnia Bydła „Anmar” Andrzej Zalewski Marek Ciborowski Sp. J.    Rutki    70
236    A&B DROB Sp. z o.o.    Żukowo    68
237    ITV Sp. z o.o.    Miejsce Piastowe    68
238    Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o.    Żuromino    67
239    Superior – Strefa S.J.    Dobre Miasto    67
240    LU Polska S.A.    Warszawa    67
241    Paszowit S.J. Lucjan i Maria Latoń    Grabów nad Prosną    67
242    Spectre Sp. z o.o.    Zabajka    65
243    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni    Bochnia    65
244    Wytwórnia Pasz Piast Sp. z o.o.    Gołańcz    65
245    MLEKTAR S.A.    Tarnów    64
246    Lisner Sp. z o.o.    Poznań    63
247    IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o.    Wielichowo    63
248    Leks Sp. z o.o.    Sulęcin    62
249    SŁOWIANKA Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Szczecinek    62
250    Zakład Masarski Zdrój sp. j. Adam Gonciarz, Tomasz Gonciarz    Nowy Sącz    62
251    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu    Bieruń    61
252    Instanta Sp. z o.o.    Żory    61
253    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu    Łowicz    61
254    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Prudnik    61
255    DAMŁYN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie    Damasławek    60
256    KOLSTAR Sp. z o.o. PPH    Kamionka    60
257    ROTR Spółdzielnia Mleczarska    Rypin    60
258    Hipsz Sp. z o.o.    Wrocław    60
259    Zakład Obrotu Towarowego „Siarkopol” Sp. z o.o.    Tarnobrzeg    60
260    SŁAWA Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Sława    60
261    ZPH Argo Sp. z o.o.    Łańcut    59
262    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN    Wola Rębkowska    59
263    PPH Indyk – Mazury Sp. z o.o.    Ostróda    57
264    Spółdzielnia Chłopska Pług    Kolbuszowa    57
265    Przetwórstwo Mięsa Konkol Henryk Konkol, Dariusz Konkol, Sylwia Nawrocka S.J.    Bolszewo    57
266    Książ S.J. Piekarnia – Ciastkarnia     Książ Wielkopolski    57
267    Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe    Adamów    56
268    Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy    Kruszwica    56
269    Prem – Vit S.J.    Inowrocław    56
270    Społem PSS Spójnia    Miastko    55
271    Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.    Olsztynek    55
272    JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw    Błonie    55
273    Raków S.J.    Raków Duży    55
274    ONIX Sp. z o.o.    Zakrzewo    54
275    GRAMAR Sp. z o.o. PPHU    Włodawa    54
276    Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o.    Chełm    53
277    Zakłady Mięsne Niebieszczańscy S.J.    Gryfów Śląski    53
278    PPUH Ad – Pol Adolf Szweda, Dorota Szweda S.J.    Nowa Wieś    52
279    Darmąk S.J.    Kłoczew    52
280    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej    Limanowa    52
281    JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska    Środa Wielkopolska    52
282    ROLMEKS Sp. z o.o.    Buków    51
283    KARSTUSZ S.J.    Karolewo    51
284    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Piaski    50
285    Varia Sp. z o.o. PPH    Mikołów    50
286    EKO – MAK Makarony Babuni    Rudniki    50
287    Biak – Mas S.J.    Wolanów    50
288    Codex Sp. z o.o.    Krzeszyce    49
289    Silesian Grain Sp. z o.o.    Ziębice    49
290    Zakład Masarski Stanisław Rąbała    Pelplin    49
291    Zakłady Mleczarskie LAKTOPOL-A Sp. z o.o.    Łosice    48
292    Pupil Foods Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    48
293    Bona – Agra Sp. z o.o.    Marki    47
294    Stek – Pol Sp. z o.o.    Mleczków    47
295    Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie    Chełm    47
296    Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J.    Gorzkowice    47
297    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew Dobrzyca    Kowalew    46
298    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    46
299    Eskimos S.A.    Konstancin-Jeziorna    46
300    Pal – Kom Sp. z o.o.    Szczecin    46
301    PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński    Radziejów    46
302    KOMPLET S.J.    Nowy Lubiel    46
303    DOSSCHE Sp. z o.o.    Kalisz    45
304    Marwit Sp. z o.o.    Zławieś Wielka    45
305    PCO Group Sp. z o.o.    Słupsk    45
306    JANO A. Serwatka S.J.    Bytom    45
307    Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.S.A.J. Mielczarek S.J.    Wola Wiązowa    45
308    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    44
309    Marlin S.J.    Grzybowo    44
310    Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A.    Warszawa    44
311    Maced – Dystrybucja Sp. z o.o.    Polanów    44
312    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Tanis” K.Pyzara T.Pyzara M.Pyzara A.Pyzara Sp. J.    Stalowa Wola    44
313    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    43
314    DEGA SPÓŁKA AKCYJNA    Sianów    43
315    Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.    Białystok    43
316    Waldi Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Grodzisk Wielkopolski    43
317    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Rawicz    42
318    Sobieski Piekarnie Wilamowski – Zakrzewski S.J.    Mońki    42
319    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Sącz    42
320    Przeds. Przetwórstwa Artykułów Spożywczych Zgoda Sp. z o.o.    Grzybowo    42
321    ASTRA Sp. z o.o. PPHU    Jasło    42
322    Przetwórnia Owoców i Warzyw S.A.    Warka    42
323    Aroma S.J.    Wałcz    42
324    Koppol Sp. z o.o. PPU    Miejska Górka    41
325    McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.    Szczecin    41
326    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    41
327    PPHU ALGAS Szatan Sylwester, Ciepał Helena, Szatan Barbara S.J.    Sosnowiec    41
328    BIEGUN S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Jaraczewo    41
329    Piekarnia Jizis S.J.    Warszawa    40
330    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    40
331    Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.    Rogowo    40
332    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Czarnków    40
333    PPHU DEMEX Sp. z o.o.    Warszawa    40
334    Ultraeuropa Sp. z o.o.    Żywiec    40
335    PPHU Agropasz Milicz Sławoszowice Sp. z o.o.    Milicz    40
336    Zakłady Mięsne Mielczarek S.J.    Komorniki    40
337    PIEKARSTWO S.J. Machalski – Tomski    Wrocław    40
338    Product Plus S.J.    Kleszczewo    40
339    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    40
340    ZPHU Moryń Włodarczyk i Moryń sp. j.    Siemkowice    40
341    JURAJSKA Spółdzielnia Pracy    Myszków    39
342    Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A.    Kraków    39
343    Suszarnia Międzyrzecz S.A.    Międzyrzecz    39
344    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J.    Kwidzyn    39
345    UBOJNIA Zbigniew Krause i Grzegorz Krause S.J.    Turze    39
346    Wytwórnia Pasz Piast II Sp. z o.o.    Płońsk    38
347    Ubojnia Drobiu Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna S.J.    Warta    38
348    Mars Polska Sp. z o.o.    Sochaczew    38
349    OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o.    Strzelno    38
350    Zakłady Mięsne Piekarscy Sp. J.    Rokiciny    38
351    MŁYNEX Dobkowscy S.J.    Augustów    38
352    ZEELANDIA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    37
353    Aleksandria Dariusz Moczarski    Konopiska    37
354    Zakład Masarski Małgorzata i Eugeniusz Jędrycha S.J.    Konieczki    37
355    Jagro Jadwiga Domżała, Sebastian Domżała S.J.    Ślubowo    37
356    Super Smak Sp. z o.o.    Jeziorany    36
357    BROMILK Sp. z o.o. Mleczarskie PPH    Brodnica    36
358    Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.    Ryki    36
359    SOBSMAK Sp. z o.o.    Wołomin    36
360    Orzech Sp. z o.o. ZPOW    Kolbuszowa    36
361    AKO S.A.    Bydgoszcz    35
362    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    35
363    AGROMAKS Sp. z o.o.    Nowa Sucha    34
364    UREN NOVABERRY Sp. z o.o.    Lublin    34
365    Zakład Mięsny Pelikan Sp. z o.o.    Białystok    34
366    ZMK Delikates Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    34
367    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe EKOPASZ M.Nowakowski, M.Kalinowski, Z.Klukas S.J.    Kołodziejewo    34
368    Kujawska Spółdzielnia Mleczarska    Włocławek    33
369    OSMOFROST Sp. z o.o.    Strzyżewice    33
370    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    33
371    Konspol Holding Sp. z o.o.    Nowy Sącz    33
372    Pifo Eko – Strefa Sp. z o.o.    Warszawa    33
373    Baxters Polska Sp. z o.o.    Wolsztyn    32
374    VITACORN Sp. z o.o.    Poznań    32
375    MASPEX – GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Wadowice    32
376    Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.    Szczecin    32
377    Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o.    Warszawa    32
378    Piekarnia Frąckowiak, Frąckowiak H. S.J.    Wałbrzych    32
379    Mokate Sp. z o.o.    Żory    31
380    Seamor International Ltd Sp. z o.o.    Szczecin    31
381    DE HEUS Sp. z o.o.    Łęczyca    31
382    MARTEA Sp. z o.o.    Chrzanów    31
383    Łabińscy S.J.    Przemęt    31
384    Młyn Handlowo – Usługowy S.J.    Wodzierady    31
385    Ovotek Sp. z o.o.    Leszno    30
386    ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Suchy Las    30
387    Alma S.J.    Pszczyna    30
388    Uzdrowisko WYSOWA S.A.    Wysowa-Zdrój    30
389    Połonina Lesko Sp. z o.o. – sp.k.    Lesko    30
390    Jutrzenka Colian Sp. z o.o.    Opatówek    29
391    GZELLA Sp. z o.o.    Osie    29
392    Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców    Strzałkowo    29
393    CREDIN POLSKA Sp. z o.o.    Sobótka    29
394    Ferm – Pasz S.J. Przeds. Produkcji Pasz    Baboszewo    29
395    ZAKŁAD MIĘSNY RAJCZA EWA, JÓZEF I JACEK BARCIK S.J.    Rajcza    29
396    Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.    Warszawa    28
397    Biogarden Sp. z o.o.    Krupia Wólka    28
398    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL-IGLOKRAK Sp. z o.o.    Tarnów    28
399    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lisków    28
400    Biofluid Wojciech Piasecki sp. j.    Górki Małe    28
401    Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J.    Radom    28
402    Fungopol Cis S.J.    Brusy    27
403    Firma KOJS    Jabłonka    27
404    Rex – Janusz Kędra i Donald Rybarczyk S.J.    Dziwnów    27
405    PW Smak S.J.    Cieszków    27
406    Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o.    Ślesin    27
407    Ubojnia Drobiu Wojszki S.J.    Mońki    26
408    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA    Wysokie Mazowieckie    26
409    Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH    Skierniewice    26
410    ROKSANA Cukiernicza Spółdzielnia    Strzyżów    26
411    Nort Sp. z o.o. PPU    Szymankowo    26
412    PIM Sp. z o.o. PPHU    Brzeg    26
413    Doradca Komplex Sp. z o.o.    Szczytno    26
414    Łabimex Sp. z o.o.    Przemęt    26
415    Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.    Sława    26
416    Piekarnia – Cukiernia S.J.    Dopiewo    26
417    Vion Trading Poland Sp. z o.o.    Warszawa    26
418    Zakład Produkcyjno-Handlowy Jonczyk S.J.    Koszęcin    26
419    Kompania Spirytusowa Nord – Clas Sp. z o.o.    Łódź    25
420    Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba    Chojnice    25
421    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    24
422    Reypol-Retmak S.J.    Janowiec    24
423    NFC Polska North Sp. z o.o.    Stepnica    24
424    Z.P.M. JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga    Łyse    24
425    Zamrażalnia Vidansonder Sp. z o.o.    Brochów    24
426    Przedsiębiorstwo Handlowe Skup i Ubój Zwierząt Dariusz Ptak i Jerzy Michalak sp. j.    Gołuchów    23
427    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Czernichowie    Czernichów    23
428    RARYTAS Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    23
429    Zakład Mięsny MK S.J. – Norbert Maciejewski,Tadeusz Kurzawa    Kobylin    23
430    Zakład Mięsny Dobrowolscy Sp. z o.o.    Wadowice Górne    22
431    BAKOMA – BIS Sp. z o.o.    Kozienice    22
432    Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    22
433    JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska    Łódź    22
434    Cukiernia-Piekarnia Maciuś S.J.    Sosnowiec    22
435    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    22
436    WOSANA S.A.    Andrychów    22
437    Grodcono Sp. z o.o.    Grodków    22
438    PPHU Demeter S.J.    Kamieńsk    22
439    Ubojnia Drobiu „Franek” Iwona i Lech Frankowscy Sp. J.    Mściwojów    22
440    Grupa Producentów Owoców i Warzyw Agrea Sp. z o.o.    Poznań    22
441    Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o.o.    Wiśniew    21
442    Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o.    Chrzanów    21
443    Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy S.J.    Miedzna    21
444    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    21
445    Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki Sp. j.    Sulmierzyce    21
446    Zakład Przetwórstwa Ryb Mirko B.Krasnoborski S.J.    Słupsk    21
447    Zakład Masarski Produkcyjno-Handlowy Andrzej Nadobny i Wspólnicy S.J.    Debrzno    21
448    Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska    Warszawa    20
449    Maxfrut Sp. z o.o.    Jarogniewice    20
450    Jawo Sp. z o.o.    Częstochowa    20
451    Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak S.J.    Rychtal    20
452    Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A.    Mścice    19
453    ABEL S.J. Andrzej Kamiennik, Bogdan Wysota    Brąszewice    19
454    DEMI Spółdzielnia Mleczarska    Góra    19
455    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Ostrów Wielkopolski    19
456    NEOROL Sp. z o.o.    Chrzan    19
457    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W WIEPRZU    Wieprz    19
458    OJC Sp. z o.o.    Wisowa    19
459    Chips And Snacks Ryczkowski sp. j.    Łódź    19
460    PPHU BAMAL Sp. z o.o.    Przeworsk    18
461    Zakład Produkcyjno-Handlowy WOJNA Sp. z o.o.    Dąbrowa    18
462    EKO – VIT Sp. z o.o.    Łódź    18
463    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    18
464    Młyn Dalachów S.J.    Rudniki    18
465    Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK    Strzelce    18
466    Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    17
467    Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17
468    Zakłady Rybackie Wdzydze Sp. z o.o.    Czarlina    17
469    APIPOL – FARMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Pszczelarsko Farmaceutyczne    Myślenice    17
470    Warmex Sp. z o.o.    Wielbark    17
471    Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krasucki Sp. z o.o.    Gryfów Śląski    17
472    Pekrapol Sp. z o.o.    Świecie    16
473    Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K.-A.    Majdan    16
474    Eko – Mega Młyny Wodne Sp. z o.o.    Korczew    16
475    TERRAVITA Sp. z o.o.    Poznań    15
476    BARTEX Bartol S.J.    Nowy Tomyśl    15
477    Zespół Młynów w Chełmie Sp. z o.o.    Chełm    15
478    Piekarnia Cukiernia AK S.J.    Otrębusy    15
479    Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.    Krzywiń    15
480    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    15
481    Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego    Zbęchy-Pole    15
482    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    15
483    Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Jantex Teresa Ługowska    Tuchorza    15
484    MARINO Sp. z o.o.    Przemęt    15
485    Komers – Mag S.J. PHU     Międzyrzecze Dolne    15
486    UNIFREEZE Sp. z o.o.    Górzno    14
487    Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.    Ełk    14
488    Zakład Mięsny Smak – Górno Sp. z o.o.    Górno    14
489    ZOTT – POLSKA Sp. z o.o.    Opole    14
490    Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik    Niedośpielin    14
491    LINODRÓB S.J. Zakład Drobiarski    Świecie nad Osą    14
492    Grabiec Bogdan i Tadeusz sp. j.    Kamienica    14
493    Sharman Sp. z o.o.    Pyrzyce    13
494    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    12
495    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Śrem    12
496    GFT GOLDFRUCT Sp. z o.o.    Kraków    12
497    Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.    Wałcz    12
498    DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.    Chrzanów    12
499    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DROBIU MARICA S.J. J.M.E.K. WRÓBEL    Bielsko-Biała    12
500    Piekarnia Królewska J. Królik,J. Bułacz,A. Bułacz,M. Szewczyk S.J.    Węgrzce Wielkie    12
501    KOJPASZ S.J. Kossowski, Jakubiuk    Wisznice    12
502    PPH Fleisch Mannschaft Polska Sp. z o.o.    Świdwin    11
503    Verco Sp. z o.o.    Warszawa    11
504    Marmir Paszek S.J.    Nowa Sarzyna    11
505    Piekarnia Piekuś Pakulscy & Walorek S.J.    Inowrocław    11
506    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar S.j.    Łódź    11
507    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sabpol S.j. Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata    Kamienna Góra    11
508    Healthy Food Production S.A.    Kobierzyce    10
509    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    10
510    TAURUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego    Pilzno    10
511    Dróbaleks S.J. Zakład Przemysłu Mięsnego    Aleksandrów Kujawski    10
 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *