Efektywna Firma 2012 transportu i spedycji

Spośród 669 przedsiębiorstw branży transport i spedycja, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 467 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się Air Baltic Corporation S.A. i Singapore Airlines Limited  i KLM S.A.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2008-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2008-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2008 2009 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 8193 10587 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 295308 4179780 932536 816758
Efektywność (w proc.) 3604 39480 9783 8994
Suma efektywności 61862
Średnia efektywność w latach 2008-2011 (w proc.) 15466

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on efektywność w długim okresie czteroletnim.

 
Spośród 669 przedsiębiorstw branży transport i spedycja, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 467 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się Air Baltic Corporation S.A. i Singapore Airlines Limited  i KLM S.A. 
 
 

Efektywne Firmy 2012 branży transport i spedycja

Ranking firm według czteroletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

Lp. Nazwa firmy. Siedziba. Średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008-2011 w proc. 

1    Air Baltic Corporation S.A. Oddział Opacz Kolonia    Opacz-Kolonia    100
2    Singapore Airlines Limited Oddział w Polsce    Warszawa    99
3    KLM S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    97
4    Czeskie Linie Lotnicze A.S.(S.A.) Oddział w Polsce    Warszawa    95
5    Iberia Lineas Aereas De Espana Sociedad Anonima Operadora (S.A.) Oddział w Polsce    Warszawa    95
6    Turk Hava Yollari S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    89
7    Swiss International Air Lines S.A.    Warszawa    89
8    Deutsche Lufthansa S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    87
9    Austrian Airlines S.A. Oddział w Polsce    Warszawa    82
10    British Airways Publiczna S.A.    Warszawa    74
11    Scandinavian Airlines System Denmark-Norway-Sweden Konsorcjum Oddział w Polsce    Warszawa    66
12    Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o.    Police    60
13    POLSTEAM BROKERS GDYNIA Sp. z o.o.    Gdynia    59
14    Cargo Consultants S.J    Grodzisk Mazowiecki    54
15    Duo – Trans S.J. Firma Handlowo – Usługowa    Dąbrowa Górnicza    51
16    POLSTEAM Frachtowanie Sp. z o.o.    Szczecin    45
17    BAGS Sadoch & Gąsior S.J.    Dobre    34
18    Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych PRZYJAŹŃ S.A.    Płock    32
19    Żegluga Augustowska Sp. z o.o.    Augustów    29
20    Schavemaker Invest Sp. z o.o.    Kąty Wrocławskie    29
21    Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II KRAKÓW – BALICE Sp. z o.o.    Balice    29
22    Excel Handling Sp. z o.o.    Warszawa    28
23    POLFRACHT AGENCJA ŻEGLUGOWA Sp. z o.o.    Gdynia    27
24    PORT CONSULTANTS JACEK PARYSEK I PAWEŁ PARYSEK S.J.    Gdynia    27
25    Felbermayr Immo Sp. z o.o.    Wrocław    26
26    ART Logistic Sp. z o.o.    Łódź    25
27    BUREAU VERITAS POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    24
28    Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A.    Warszawa    24
29    Brego Świadek, Stefański S.J.    Poznań    24
30    Navigar Sp. z o.o. sp.k.    Szczecin    22
31    E.s. Logistics Sp. z o.o.    Zaręby Kościelne    22
32    Intertoll Polska Sp. z o.o.    Pelplin    21
33    Hanjin Shipping Poland Sp. z o.o.    Warszawa    21
34    Trans – Man Sp. z o.o. PUH    Kraków    21
35    Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o.o.    Białka Tatrzańska    21
36    NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych    Gdańsk    20
37    Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    20
38    PUH WŁODZIMIERZ S.A.    Trzebinia    20
39    DORADO Sp. z o.o.    Zakopane    20
40    Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A.    Katowice    19
41    POL- MARE Sp. z o.o.    Gdynia    19
42    Baltic Sea Cargo Sp. z o.o.    Warszawa    19
43    POLBROK – AGENCJA I SPEDYCJA MIĘDZYNARODOWA Sp. z o.o.    Gdynia    18
44    Winner Spedition Polska Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    18
45    Germanischer Lloyd Polen Sp. z o.o.    Szczecin    18
46    General Logistics Systems Poland Sp. z o.o.    Komorniki    17
47    L & A Trading Sp. z o.o.    Warszawa    17
48    BALTCHEM S.A. Zakłady Chemiczne w Szczecinie    Szczecin    17
49    WARCEL Warszawskie Centrum Celne Sp. z o.o.    Warszawa    17
50    Tnt Express Worldwide Poland Sp. z o.o.    Warszawa    17
51    SPRINTAIR S.A.    Warszawa    16
52    Sadi Polska – Agencja Celna Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    16
53    Logistyka i Magazynowanie Sp. z o.o.    Kwidzyn    16
54    Sprintair Cargo Sp. z o.o.    Warszawa    16
55    Meerpahl & Meyer GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce    Szczecin    16
56    PST OSTPED S.J.     Kalisz    16
57    Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.    Szczecin    15
58    OT Logistics S.A.    Szczecin    15
59    Polskie Koleje Linowe S.A.    Zakopane    15
60    Toni Spedition Sp. z o.o.    Ozorków    15
61    Autoterminal Śląsk Logistic Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    15
62    Inter Balt Sp. z o.o.    Gdańsk    15
63    Helena Transport-Spedycja H.J. Burek S.J.    Gościcino    15
64    M.E. Nowakowski S.J.    Katowice    14
65    SURET Sp. z o.o.    Dębica    14
66    Forposta S.A.    Katowice    14
67    Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze    Warszawa    14
68    Trans – Drog S.J.    Wałbrzych    14
69    P.P.H.U. Zadroga W. Zadroga, G. Zadroga S.J.    Ostrów Mazowiecka    14
70    Heavy Cargo + Service Sp. z o.o.    Poznań    14
71    Volkmar Baume Poland Sp. z o.o.    Gdynia    14
72    HERMESPOL Sp. z o.o.    Kleszczewo    14
73    Jupiter Shipping Services Sp. z o.o.    Gdynia    14
74    No Limit Center Sp. z o.o.    Warszawa    13
75    Jan De Rijk Logistics Poland Sp. z o.o.    Warszawa    13
76    Ori Sp. z o.o.    Gdańsk    13
77    Eco Transped Mariusz Nierychlewski    Strzegowo    13
78    Spil-Trans Jolanta Spiliszewska i Agnieszka Knioła sp. j.    Piła    13
79    Baltic Sea Logistics Sp. z o.o.    Gdynia    13
80    TSL Sp. z o.o.    Lublin    13
81    Wis S.J.    Iława    13
82    Spółdzielnia Wola    Warszawa    12
83    Droper Logistic Sp. z o.o.    Świebodzice    12
84    BUDPOL Sp. z o.o.    Częstochowa    12
85    WMW Marek Pestilenz i Wojciech Pestilenz S.J.    Parszczyce    12
86    Cometto S.J.    Barcin    12
87    Przedsiebiorstwo Transportowe Erro – Trans S.J.    Florianów    12
88    Polonia Logistyka Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Myszków    12
89    Dartomeks S.J.    Pelplin    12
90    Przeds. Robót Portowych Doker Sp. z o.o.    Gdynia    11
91    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi Sp. z o.o.    Łódź    11
92    Bestandig Logistics Sp. z o.o.    Słupca    11
93    B.P. Transports Sp. z o.o.    Lublin    11
94    Mark S.J.    Łódź    11
95    WUŻ Port And Maritime Services Ltd. Sp. z o.o.    Gdańsk    11
96    NORDTRANS THERMO Sp. z o.o.    Gdynia    11
97    Polska Zjednoczona Korporacja Bałtycka Sp. z o.o.    Gdynia    11
98    Przedsiębiorstwo Usług Kolejowych Train Sp. z o.o.    Ostrowiec Świętokrzyski    11
99    Zakład Inżynierii Kolejowej S.J.    Sandomierz    11
100    FUH TAS Marek, Grażyna, Angelika Frączkiewicz S.J.    Żyrardów    11
101    Sunreef Yachts Charter Sp. z o.o.    Gdańsk    11
102    Sped – Trans Sp. z o.o.    Warszawa    11
103    BCT – BAŁTYCKI TERMINAL KONTENEROWY Sp. z o.o.    Gdynia    11
104    Wojtkiewicz Logistics Sp. z o.o.    Piła    11
105    Sostmeier Polska Sp. z o.o.    Gdańsk    11
106    MGL Metro Group Logistics Polska Sp. z o.o. i Spółka Sp. Komandytowa    Warszawa    11
107    BRANDT Transport i Spedycja Międzynarodowa S.J.    Warszawa    11
108    TRAVEL SERVICE Sp. z o.o.    Gdańsk    11
109    Trans-Aga S.J.    Jaworzno    10
110    GDN Aiport Services Sp. z o.o.    Gdańsk    10
111    Spedrapid Sp. z o.o.    Gdynia    10
112    Transport Krajowy, Międzynarodowy, Spedycja S.J.    Giżyce    10
113    MBS LOGISTICS Sp. z o.o.    Cieśle    10
114    Trans – Border S.J.    Jaworzno    10
115    Izotrans Sp. z o.o.    Trzemeszno    10
116    M.p. Group sp. z o.o.    Warszawa    10
117    TRANSPOLAND Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe    Skoczów    10
118    CEMET S.A.    Warszawa    10
119    B.P. Transport Przygodzka i Wspólnicy S.J.    Witowice    10
120    Odratrans – Porty Sp. z o.o.    Wrocław    10
121    DHL Express (Poland) sp. z o.o.    Warszawa    10
122    NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o.    Kutno    10
123    Sercom Solutions Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce    Łódź    10
124    Polska Korporacja Wydawców I Dystrybutorów Dudkiewicz I S-Ka S.J.    Warszawa    10
125    Europartner S. J.    Pruszcz Gdański    10
126    Wemhoff Logistyka Spedycja Transport Międzynarodowy Poznań Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    9
127    Schmidt Polska Sp. z o.o.    Nadarzyn    9
128    MAKROCHEM Sp. z o.o.    Lublin    9
129    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Leżajsku    Leżajsk    9
130    POZ Airport Services Sp. z o.o.    Poznań    9
131    DPD Polska Sp. z o.o.    Warszawa    9
132    Paula – Trans S.J.    Słupsk    9
133    Tur – Trans – Gapsa S.J.    Turek    9
134    Al Trans Sp. z o.o. S.K.    Bielsko-Biała    9
135    Transtom S.J.    Mąkowarsko    9
136    MAGNUS-KRATER S.J. Falkowski Zbigniew, Oczkoś Ryszard    Elbląg    9
137    Karl Heinz Dietrich Polska Sp. z o.o.    Warszawa    9
138    Komplex Sp. z o.o. PUH    Suszec    9
139    Taj Sp. J. Piętka Andrzej, Piętka Halina    Warszawa    9
140    Akpol Spedycja Międzynarodowa Sp. z o.o.    Szczecin    9
141    MIG Sp. z o.o.    Kraków    9
142    Anton Rohr Sp. z o.o. Transport Międzynarodowy Poznań    Poznań    9
143    Cukrotrans Sp. z o.o. Zakład Transportowo Remontowy    Ropczyce    9
144    Zakład Spedycyjno-Przewozowy Transprin Sp. z o.o.    Puławy    9
145    Autologic Sp. z o.o.    Warszawa    9
146    POLAND CAR PARKING Sp. z o.o.    Warszawa    9
147    DBS POLSKA Sp. z o.o.    Gdynia    9
148    Erontrans sp. j. Henryk i Karin Eron    Pruszcz Gdański    9
149    Towarowy Transport Ciężarowy Cebula Transport S.J.    Opole    9
150    Furman Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    9
151    Servisco Przesylki Ekspresowe Sp. z o.o.    Choroszcz    9
152    Przeds. Spedycyjne Transstar Sp. z o.o.    Olkusz    8
153    Abakus Sp. z o.o.    Gdynia    8
154    Rusak Business Services Sp. z o.o.    Warszawa    8
155    Dystrybucja Polska Sp. z o.o.    Poznań    8
156    Centrum – Radom Sp. z o.o.    Radom    8
157    ANTON ROHR – LOGISTYKA Sp. z o.o.    Poznań    8
158    W&F Franke Polska Sp. z o.o.    Warszawa    8
159    Agromex S.J. PPHU    Łódź    8
160    Wiśniowski Sp. z o.o.    Wielogłowy    8
161    UNICEM Sp. z o.o. PW    Chełm    8
162    Cross System Sp. z o.o.    Szczecin    8
163    Ro – Ko Car Service Sp. z o.o.    Jelenia Góra    8
164    Przeds. Armatorskie Baltramp Shipping Sp. z o.o.    Szczecin    8
165    PGS Sp. z o.o.    Odolanów    8
166    DB Schenker Rail Spedkol Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    8
167    WMW Sp. z o.o.    Rybarzowice    8
168    PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.    Zamość    8
169    Petek i Wspólnicy, Adam Korbel S.J.    Zabrze    8
170    Izobud – K. Pola J. Sekler S.J.    Łąki Kozielskie    8
171    PPHU Pestanpol Stanisław Dunat, Paweł Piecuch S.J.    Biery    8
172    Transport Spedycja Głowacki sp.j.    Mleczków    8
173    Roltrans S.J.     Mońki    8
174    Turbotrans Kaźmierski S.J.    Legnica    8
175    Spedmen Spedycja Krajowa I Międzynarodowa Krawczyk & Friczka S.J.    Głogów    8
176    Lalemant Poland S.A.    Wrocław    8
177    BLG Autoterminal Gdańsk Sp. z o.o.    Gdańsk    8
178    Raben Transport Sp. z o.o.    Gądki    8
179    Spedition Fuhr Sp. z o.o.    Sanok    8
180    PPHU Trans – Service Sp. z o.o.    Katowice    8
181    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie S.A.    Lubin    8
182    Morska Agencja Szczecin Sp. z o.o.    Szczecin    8
183    BAX Sp. z o.o. Przeds. Transportowo Usługowe    Kielce    8
184    Majus S.J.    Wadowice    8
185    Transimpex – Gelner i Wspólnicy S.J.    Gdynia    8
186    Spedytor Marta i Krzysztof Bednarczyk S.J.    Michałowice    8
187    Paass Logistyka Sp. z o.o.    Bolesławiec    7
188    LLOYD'S REGISTER POLSKA Sp. z o.o.    Gdańsk    7
189    CTL Kolzap Sp. z o.o.    Puławy    7
190    PORT LOTNICZY WROCŁAW S.A.    Wrocław    7
191    CTL CHEMKOL Sp. z o.o.    Kędzierzyn-Koźle    7
192    ALFA CARGO Sp. z o.o.    Szczecin    7
193    Polbod – Trans Sp. z o.o. Przeds. Spedycyjno – Transportowe    Sosnowiec    7
194    PHU Komunalnik – Sp. z o.o.    Prudnik    7
195    Polonia Logistyka Sp. z o.o.    Myszków    7
196    JUNA – TRANS Sp. z o.o.    Stare Oborzyska    7
197    Prywatne Biuro Podróży SINDBAD    Opole    7
198    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HOFFMANN    Janikowo    7
199    Prymus Szumacher, Wieczorek S.J.    Gongolina    7
200    Maurer Marcin Przedsiębiorstwo Usługowo-Spedycyjne Empol-Transport    Tylmanowa    7
201    FHU Północ Południe Kazimierz Łącki, Krzysztof Stabrawa S.J.    Królówka    7
202    TRANSMARINO Sp. z o.o.    Rabka-Zdrój    7
203    Radjax S.J.    Brzeg    7
204    Trans – Man S.J. PHU    Sitaniec-Wolica    7
205    Briese Shipping Agency LTD Sp. z o.o.    Szczecin    7
206    Cesped Poland Logistic Sp. z o.o.    Warszawa    7
207    Bertrans S.A.    Rawa Mazowiecka    7
208    Prima-Trans sp. z o.o.    Biała Podlaska    7
209    Logico-Logistyka Kontenerowa Sp. z o.o.    Sopot    7
210    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o.    Szczecin    7
211    TRANS-JAN Sp. z o.o.    Katowice    7
212    W & K Sp. z o.o.    Mrągowo    7
213    Gebroeders Huybregts Sp. z o.o.    Opole    7
214    Direx Logistic Services Sp. z o.o.    Izabela    7
215    PHPU Rystal Sp. z o.o.    Pleszew    7
216    Spółka Handlowa Waldemar Jaśkowski Andrzej Szalak S.J.    Puławy    7
217    Konig-Trans Internationale Spedition Sp. z o.o.    Szczecin    6
218    Gryf Stevedoring Sp. z o.o.    Szczecin    6
219    Trans Polonia S.A.    Tczew    6
220    Polsteam – Shipping Agency Sp. z o.o.    Szczecin    6
221    Fresh Logistics Sp. z o.o.    Robakowo    6
222    SKY.XS AIRCARGO SERVICES Sp. z o.o.    Warszawa    6
223    POL – AGENT Sp. z o.o.    Szczecin    6
224    FM Trans Sp. z o.o.    Komorowo    6
225    Miś Transport I Spedycja S.J.    Tarnów    6
226    PKS CHEŁM S.A.    Chełm    6
227    Intertransport Sp. z o.o.    Radzyń Podlaski    6
228    Protrans Spedycja Międzynarodowa Sp. z o.o.    Poznań    6
229    Thermo – Trans – Polska Internationale Sp. z o.o.    Siemiatycze    6
230    Trans – Bet S.J. PPUH    Gnojnik    6
231    FIEGE Sp. z o.o.    Mszczonów    6
232    AGROSTOP Sp. z o.o. PUH    Terespol    6
233    A&Z Transport – Logistyka Sp. z o.o.    Stęszew    6
234    Młot Sp. j., Bożena i Henryk Młot    Ostrowik    6
235    Wiktorowicz S.J.    Strzegom    6
236    POSEIDON FRACHTCONTOR JUNGE Sp. z o.o.    Szczecin    6
237    Balt – Trade Service Sp. z o.o.    Gdynia    6
238    Agri Plus S.J.    Zwoleń    6
239    FA Timofi Sp. z o.o.    Lubań    6
240    MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o.    Gdynia    6
241    Roos Spedition Sp. z o.o.    Cieszyn    6
242    Trans NG Sanok Sp. z o.o.    Sanok    6
243    Grupa Azoty Koltar Sp. z o.o.    Tarnów    6
244    DHL GLOBAL FORWARDING Sp. z o.o.    Warszawa    6
245    Stalserwis Batory Sp. z o.o.    Chorzów    6
246    C.H. ROBINSON POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    6
247    CAT POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    6
248    Nippon Express (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce    Warszawa    6
249    Spedycja i Transport MTD S.J. Paweł Tokarczyk, Paweł Długosz    Muszyna    6
250    Speedline Sp. z o.o.    Poznań    6
251    Agrema Trans Sp. z o.o.    Plewiska    6
252    DROMADER SPEDYCYJNO-TRANSPORTOWA Sp. z o.o.    Wrocław    5
253    Pamatrans S.J.    Przasnysz    5
254    STK S.A.    Wrocław    5
255    DALTON Sp. z o.o.    Gdynia    5
256    EXIN Sp. z o.o.    Lublin    5
257    RABEN POLSKA Sp. z o.o.    Gądki    5
258    Transport Krajowy I Zagraniczny – Eurotransport Dłubak S.J.    Spalice    5
259    ND Logistics Poland Sp. z o.o.    Warszawa    5
260    PROGRES Sp. z o.o. WPUH    Chojna    5
261    SCHENKER Sp. z o.o.    Warszawa    5
262    Dettendorfer Polska Sp. z o.o.    Poznań    5
263    Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.    Warszawa    5
264    WRO – LOT Usługi Lotniskowe Sp. z o.o.    Wrocław    5
265    Debe Internationale Spedition Sp. z o.o.    Lipno    5
266    Port Handlowy Świnoujście Sp. z o.o.    Świnoujście    5
267    Port Gdański Eksploatacja S.A.    Gdańsk    5
268    CARTRAG Sp. z o.o.    Gdynia    5
269    Anchor – Agents & Shipbrokers Sp. z o.o.    Gdynia    5
270    Usługi-Handel Gol-Trans S.J.    Rudna    5
271    DSV ROAD Sp. z o.o.    Ołtarzew    5
272    KRAK SPED LTD Sp. z o.o.    Kraków    5
273    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o.    Elbląg    5
274    POLFRACHT Sp. z o.o.    Gdynia    5
275    TRANS – WIERT Sp. z o.o.    Jasło    5
276    TRANS – ZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Transportowych    Zawiercie    5
277    INTERBUG 2009-12-16Sp. z o.o.    Chełm    5
278    Transpetrol Sp. z o.o.    Chorzów    5
279    Flextronics Logistics Poland Sp. z o.o.    Łódź    5
280    Ruta S.J.    Mińsk Mazowiecki    5
281    Firma Handlowo usługowa Turbacz S.J.    Ochotnica Dolna    5
282    Norsped D. Milewska A. Milewski S.J.    Szczecin    5
283    Usługi Transportowe R.K.T. Banaś S.J.    Wołomin    5
284    Krupa – Dzwierzyński S.J.    Tarnów    5
285    Prosped Cargo – Berus i Sternadel S.J.    Warszawa    5
286    Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transmar Gąsiorek, Staniewicz, sp. j. w Katowicach    Katowice    5
287    TRANSYACHT J i M. Makowscy S.J.    Olecko    5
288    Lotos Kolej Sp. z o.o.    Gdańsk    5
289    Westdijk Polska Sp. z o.o.    Kraków    5
290    Gdański Terminal Kontenerowy S.A.    Gdańsk    5
291    Constans-Plus Sp. z o.o.    Gdynia    5
292    BALTA S.A.    Gdańsk    5
293    Primer Sp. z o.o.    Gdynia    5
294    Mila Sp. z o.o.    Biezdrowo    5
295    Magemar Polska Sp. z o.o.    Szczecin    5
296    WORLD BUSINESS Sp. z o.o.    Golina    5
297    Eurosped-Logistics Sp. z o.o.    Szczecin    5
298    Euro Forwarding And Shipping Agency Sp. z o.o.    Świnoujście    5
299    Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o.    Łódź    5
300    Cropol Shipping Sp. z o.o.    Gdynia    5
301    Trans – Jaz Sp. z o.o.    Świnna Poręba    5
302    MTD Mariusz i Łukasz Dziura S.J.    Olkusz    5

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *