Efektywna Firma 2012 przemysłu drzewnego i papierniczego

Spośród 562 przedsiębiorstw przemysłu drzewnego i papierniczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 320 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się PPH Sagan G. i S. Wąsala S.J., VPK Packaging Sp. z o.o. i MULTIFOL JANUSZ KUZIOŁA S.J.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2011 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 21 919 takie przedsiębiorstwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2008-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2008-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2008 2009 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 8193 10587 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 295308 4179780 932536 816758
Efektywność (w proc.) 3604 39480 9783 8994
Suma efektywności 61862
Średnia efektywność w latach 2008-2011 (w proc.) 15466

Wyjątkowość naszego rankingu polega na tym, że pokazuje on efektywność w długim okresie czteroletnim.

 

Spośród 562 przedsiębiorstw przemysłu drzewnego i papierniczego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 320 podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się PPH Sagan G. i S. Wąsala S.J., VPK Packaging Sp. z o.o. i MULTIFOL JANUSZ KUZIOŁA S.J.
 
 

Efektywne Firmy 2012 przemysłu drzewnego i papierniczego

Ranking firm według czteroletniej średniej zysku netto do przychodów operacyjnych w procentach

Lp. Nazwa firmy. Siedziba. Średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2008-2011 w proc. 

1    PPH Sagan G. i S. Wąsala S.J.    Kępno    63
2    VPK Packaging Sp. z o.o.    Września    39
3    MULTIFOL JANUSZ KUZIOŁA S.J.    Kraków    35
4    ML Dariusz Niszcz    Liw    33
5    Wood Pak Sp. z o.o.    Bogusławice    31
6    Welmax Paper Sp. z o.o.    Bezwola    30
7    Derform Sp. J. Deręgowscy    Sady    28
8    Intropak Płochocki & Wspólnicy S.J.    Celestynów    26
9    Duet S.J.    Goszcz    23
10    Pro Market S.J.    Warszawa    23
11    MMV Kraków Sp. z o.o.    Kłaj    23
12    Tek Sp. z o.o.    Stare Babice    22
13    ERKADO Zbigniew Kozłowski    Radomyśl nad Sanem    22
14    PPU Intermet Sp. z o.o.    Człuchów    22
15    DIG-NET Lenart S.J.    Mroczeń    21
16    Europochette Polska Sp. z o.o.    Tomaszów Mazowiecki    20
17    Arpak Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    20
18    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dolmar Ryszard, Lidia, Artur Dobień Sp. J. w Donaborowie    Kępno    20
19    MEBLOMASTER Gryglas, Kraszewski S.J.    Węgrów    20
20    Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J.    Zgierz    20
21    Sawo Recykling S.J.    Zgierz    20
22    Avisa S.J.    Białystok    20
23    Akpud Sp. J. Ireneusz Antczak, Marcin Królak i Wspólnicy    Stojadła    20
24    Norwood Sp. z o.o.    Łęgowo    19
25    Ropez S.J.    Baranów    19
26    ECO – PROGRES Sp. z o.o.    Ełk    19
27    Fabryka Papieru Kaczory Sp. z o.o.    Kaczory    19
28    Ren – Pol S.J.    Śledziejowice    19
29    BUMET – S.J.    Kłobuck    18
30    STYLER Grzegorz Litewka, Szymon Romaniewski S.J.    Kraków    18
31    A & T Augustyńscy S.J.    Wysokie    18
32    Pack Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Wadowice    17
33    International Paper Kwidzyn Sp. z o.o.    Kwidzyn    17
34    Grupa G-3 S.J.    Perzów    17
35    POLITAN S.J. Bogdan i Rafał Tannenberg    Czyżowice    17
36    Komfort Meble K.K. Zawistowscy S.J.    Kleosin    17
37    Zakład Produkcyjno Handlowy Relaks Sp. z o.o.    Izdebnik    17
38    Steba Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17
39    Viksim Polsko – Rosyjska Sp. z o.o.    Wałbrzych    17
40    B.D.ART Sp. z o.o. sp.k.    Wołomin    17
41    Kowalk S.J. ZPUH    Bartniczka    17
42    PPH MEGA Sp. z o.o.    Sokołowice    16
43    Bud – Pap S.J.    Wielki Konopat    16
44    CONCEPT Sp. z o.o.    Suchy Las    15
45    Des Danuta I Eryk Szczygioł S.J.    Myślina    15
46    Brykiet Kije Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    15
47    Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe    Witnica    15
48    Gib Meble Gandecki i Berski Sp. J.    Kępno    15
49    Aida S.J.    Choroszcz    15
50    Shape Gromek Ściepura S.J.    Krosno    15
51    Martigo Węgrzyn, Grzybek S.J.    Częstochowa    15
52    WÓJCIK FABRYKA MEBLI Sp. z o.o.    Elbląg    14
53    GiA Sp. z o.o.    Lędziny    14
54    Pakos Sp. z o.o.    Opoczno    14
55    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Żakowo    Żakowo    14
56    ICT POLAND Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    14
57    P.W. Stolarz – Lempert S.J.    Mroczeń    14
58    Complet Chmielewscy S.J.    Gniezno    14
59    Usługi Stolarskie S.J.    Klatka    14
60    Bejot Sp. z o.o.    Manieczki    14
61    Blek – Meble Sp. z o.o.    Mielec    14
62    Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk S.J.    Twardogóra    14
63    POL – MAK S.J. Zakład Poligraficzny    Przeźmierowo    14
64    APIS S.J. PW    Chodecz    14
65    JBM Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa Jacek Bergiel, Renata Bergiel S.J.    Borowina Sitaniecka    14
66    Pemalux Sp. z o.o.    Malbork    14
67    BSC Drukarnia Opakowań S.A.    Poznań    13
68    Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o.    Łódź    13
69    D.R.E Sp. z o.o.    Elbląg    13
70    Meble Vox Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Kobylnica    13
71    Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp. j.    Aleksandrów Łódzki    13
72    UNIPAK S.J. EWA I TOMASZ FIGWER, STANISŁAW HOJNY    Wieprz    13
73    Leipa Polska Sp. z o.o.    Warszawa    13
74    Polsal Sp. z o.o.    Brzozów    13
75    BKT SYSTEM Sp. z o.o.    Łódź    13
76    Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Zwyciestwo    Grabowo    13
77    FADOME A. Szindzielorz    Złotniki    13
78    WAPPEX S.J. PPHU    Słupca    13
79    Sitag Formy Siedzenia Sp. z o.o.    Swarzędz    13
80    Zakład Stolarki Budowlanej Cal Z.Cywiński i Wspólnicy sp. j.    Suwałki    13
81    Arkoch S.J.    Zbrudzewo    13
82    Mera S.A.    Lewin Brzeski    12
83    MAK – POL Sp. z o.o.    Lublin    12
84    MATEX Sp. z o.o.    Starczanowo    12
85    Sofex S.J.    Skiereszewo    12
86    Tartak Stefan S.J.    Włoszakowice    12
87    MEDROS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Metalowych    Kobielice    12
88    Mondi Bags Mielec Sp. z o.o.    Mielec    12
89    Meble Elmar – Jerczyńscy S.J.    Baranów    12
90    Porta Kmi Poland Sp. z o.o. S.K.A.    Bolszewo    12
91    Stolbrzeg Sp. z o.o.    Łańcut    12
92    Fabryka Materacy JANPOL Sp. z o.o.    Orzesze    12
93    PW Jurek S.J. Danuta i Piotr Żurecki    Jankowy    12
94    Novar S.J.    Krobia    12
95    Robert Kowalski, Karol Kowalski „Stolarstwo” Sp. J.    Rawicz    12
96    TPMS Polska Sp. z o.o.    Skawina    11
97    NORDAN Sp. z o.o.    Wolsztyn    11
98    EUR NEPA Sp. z o.o. Fabryka Wsporników    Węgierki    11
99    Fabryka Mebli MEBLAR S.J.    Baranów    11
100    PRO ASCOBLOC Sp. z o.o.    Syców    11
101    Fogia Furniture Sp. z o.o.    Brodnica Górna    11
102    Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o.    Tuszyn    11
103    Ro.SA.-Hale Sp. z o.o.    Radom    11
104    Start PM Sp. z o.o.    Warszawa    11
105    DFM Sp. z o.o.    Dobre Miasto    11
106    Osika Meble Sp. J.    Rzepiennik Biskupi    11
107    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Barbara Kurzelewscy i Niedźwiedź S.j.    Człuchów    11
108    TEK – FOL Zakład Wielobranżowy Hurt Detal S.J.    Sitaniec    11
109    ATM Sp. z o.o.    Rogoźno    11
110    Meble Szkolne Olsztyn Sp. z o.o.    Giedajty    11
111    Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.    Sępólno Krajeńskie    11
112    MASTERPRESS S.A.    Olsztyn    11
113    BRW Sp. z o.o.    Mielec    11
114    BOMAR S.J.    Grajewo    11
115    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna    Rzecko    11
116    Pianpol S.J.    Łomża    11
117    DEWRO WRÓBEL S.J.    Bestwinka    11
118    PPUH OPTIMUM ANNA I WITOLD WARCHOŁ S.J.    Zielonki    11
119    Kart-Map Krzysztof Łachacz S.J.    Nikielkowo    11
120    Drewpol Sp.J.    Węgierska Górka    11
121    GABI – JERCZYŃSCY S.J. PPUH    Łęka Opatowska    10
122    Aura Meble Sp. z o.o.    Kalisz Pomorski    10
123    BHB BERTSCH HOLZBAM Sp. z o.o.    Nowy Sącz    10
124    DS SMITH POLSKA S.A.    Kielce    10
125    Mondi Świecie S.A.    Świecie    10
126    DREWNOPAK Sp. z o.o. PPH    Wińsko    10
127    Hanke Tissue Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    10
128    SCHATTDECOR Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    10
129    Intermeble Sp. z o.o. sp.k.    Sompolinek    10
130    Awis Sp. z o.o.    Borzytuchom    10
131    Netbox Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Gostyń    10
132    Zakład Przetwórstwa Papierniczego i Opakowań Tekturowych Stanisław Sobolewski    Prostki    10
133    Opax Zbigniew i Jerzy Opyrchał Sp.J.    Brody    10
134    ANDPOL Paweł i Urszula Andrzejewscy S.J.    Świniary    10
135    Makart – Box Bojakowscy S.J.    Domaniów    10
136    Creativ – Polska Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    10
137    Mondi Bags Świecie Sp. z o.o.    Świecie    10
138    VAN KEULEN POLSKA Sp. z o.o.    Inwałd    10
139    KRONOPOL Sp. z o.o.    Żary    10
140    Boxes Prestige Poland Sp. z o.o.    Lublin    10
141    Tobo Datczuk S.J.    Kuriany    10
142    BLACK RED WHITE S.A.    Biłgoraj    10
143    MWV Poland Sp. z o.o.    Warszawa    10
144    DELTA – GRAPHIX Zakład Pracy Chronionej    Tarnów    10
145    MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Dworzysko    10
146    Meblokar 2 Karcz S.J.    Barwałd Górny    10
147    Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa „Filar” Sp. J. Henryk Andrzej Fijałkowski, Jadwiga Halina Fijałkowska    Sadlno    10
148    Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Wegner i Spółka S.J.    Tuchola    10
149    Zespół Składnic Drewna S.J.    Wieleń    10
150    Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o.    Olesno    9
151    POMONA COMPANY LTD Sp. z o.o.    Żyrardów    9
152    Europa Trading Sp. z o.o.    Borówiec    9
153    ROL TOL Przeds. Papiernicze Główka, Trela S.J.    Pabianice    9
154    Grab Sp. z o.o.    Brzeziny    9
155    Pozbud T&R S.A.    Wysogotowo    9
156    ABWOOD Sp. z o.o.    Sławno    9
157    A.Z. IWANICCY S.J., MEBLE TAPICEROWANE ZBIGNIEW IWANICKI, ANDRZEJ IWANICKI    Lubsko    9
158    Fabryka Mebli STOLKAR    Brodnica    9
159    Ayala S.J.    Piaseczno    9
160    Kiel – Pak S.J.    Nowiny    9
161    Kwant P.P.H. Marek Korzeniowski I Sp. S.J.    Milicz    9
162    WERNER KENKEL Sp. z o.o.    Krzycko Małe    9
163    DREWMAT Sp. z o.o. PHU    Suwałki    9
164    Centurion-R Sp. z o.o.    Sanok    9
165    PHU DEFTRANS Sp. z o.o.    Milicz    9
166    Komandor S.A.    Radom    9
167    Retro Tomasz Majewski i Wspólnicy S.J.    Kobyłka    9
168    Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy S.J.    Wieluń    9
169    Studio 2001 S.J.    Wrocław    9
170    TFP – GRAFIKA Sp. z o.o.    Śrem    8
171    POL – PANEL Sp. z o.o.    Rymanów    8
172    Balda Sp. z o.o.    Zbąszyń    8
173    Gabi – Bis Sp. z o.o. PPHU    Łęka Opatowska    8
174    JL Connect Sp. z o.o.    Olesno    8
175    Stora Enso Poland S.A.    Ostrołęka    8
176    GDR Sp. z o.o.    Łozienica    8
177    Etisoft Sp. z o.o.    Gliwice    8
178    SBI Polska Sp. z o.o.    Okup Mały    8
179    POLIMASZ R. Wituchowski i Syn S.J.    Otorowo    8
180    UNIBUD Sp. z o.o. Kościerskie PPU    Wielki Klincz    8
181    Pakorex Wspólnicy Ziarno Sp. J.    Olkusz    8
182    Emerson Polska Sp. z o.o. S.K.A.    Piotrków Trybunalski    8
183    OKNA BESKID Sp. z o.o.    Rybarzowice    8
184    Produkcja Handel Usługi IB S.J.    Barwice    8
185    Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o.    Świebodzin    8
186    Arctic Paper Kostrzyn S.A.    Kostrzyn nad Odrą    8
187    MALOW Sp. z o.o.    Suwałki    8
188    LEXXIT Mebel Production & Trading Sp. z o.o.    Słocin    8
189    Victoria-Meble Sp. z o.o.    Poznań    8
190    Hpl Technika Drzwiowa Sp. z o.o.    Warszawa    8
191    Stabos Sp. z o.o.    Szczecin    8
192    Fast S.A.    Gdańsk    8
193    C + P Systemy Meblowe Sp. z o.o.    Legnica    8
194    KFM – Furniture Sp. z o.o.    Kolbuszowa    8
195    PPHU Limba Ryszard Majewski i Tomasz Szerel S.J.    Olecko    8
196    PPUH Rasel S.J.    Dygowo    8
197    Denwar S.J. J.waryś I Wspólnicy    Gościcino    8
198    Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski    Kcynia    8
199    NOBUD Sp. z o.o.    Sosnowiec    7
200    MCB Sp. z o.o.    Wrocław    7
201    KLAFS Sp. z o.o.    Miłosław    7
202    Floors Sp. z o.o.    Brusy    7
203    FLORAD Sp. z o.o.    Tymbark    7
204    NORD – OST Sp. z o.o. PW    Gołdap    7
205    BMT International Sp. z o.o.    Dobre Miasto    7
206    Klon S.A.    Nowa Święta    7
207    Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o.    Elbląg    7
208    DRUK – PAK S.A. Kujawskie Zakłady Poligraficzne    Aleksandrów Kujawski    7
209    Silvan sp. z o.o.    Olecko    7
210    Roll – Over Sp. z o.o.    Dakowy Mokre    7
211    Pol-Lab Sp. z o.o. sp.k.    Bielsko-Biała    7
212    STOLARNIA Krzysztof Otlewski    Osie    7
213    Intro-Packman P.Paczkowski i Wspólnicy S.J.    Jeżewo    7
214    Kar – tel S.J.    Maków Podhalański    7
215    Sonoco – Alcore Sp. z o.o.    Warszawa    7
216    Drewit S.J. PHU    Kraków    7
217    RAWIBOX S.A.    Rawicz    7
218    Constract Export – Import Sp. z o.o.    Rożental    7
219    TFP Sp. z o.o.    Kórnik    7
220    Fabryka Mebli Biurowych Maro Sp. z o.o.    Komorniki    7
221    W.Z. Eurocopert Sp. z o.o.    Szczecinek    7
222    Promag MS Sp. z o.o.    Owińska    7
223    Signal Sp. z o.o.    Warszawa    7
224    Wintech Production Group Sp. z o.o.    Dąbie    7
225    POL – SKONE Sp. z o.o.    Lublin    7
226    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Stolar Dariusz, Kazimiera, Romuald Jurasik Sp. J.    Jankowy    7
227    Plastmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Lubasz    7
228    Torendi Sp. z o.o.    Przodkowo    6
229    Apex Sp. z o.o.    Chełmsko Śląskie    6
230    Holzexport Sp. z o.o.    Kielce    6
231    Modern Sp. z o.o.    Wieliszew    6
232    M & S OKNA I DRZWI Sp. z o.o.    Słupsk    6
233    TLH Polska Sp. z o.o.    Przyłęki    6
234    Meble Heban E.A. Mucha S.J.    Janów Lubelski    6
235    Nova Polska Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    6
236    Politeknik Sp. z o.o.    Przybiernów    6
237    Nova Mazur Design Sp. z o.o.    Bartoszyce    6
238    Waldhaus Sp. z o.o.    Kraków    6
239    DAMIX Sp. z o.o.    Rypin    6
240    Delta Gartenholz Polska Sp. z o.o.    Zdroje    6
241    PPU Kopgard Sp. z o.o.    Kolonowskie    6
242    PROFIM Sp. z o.o    Turek    6
243    Inter Lers Sp. z o.o.    Kłecko    6
244    VG Polska Sp. z o.o.    Chełmek    6
245    DREWIT Sp. z o.o. PPHU    Witnica    6
246    Fabryka Mebli „Wiza” Grzegorz i Elżbieta Wiśniewscy Sp. J.    Kostrzyn    6
247    Fabryka Mebli Wer-Sal Kaczorowscy S.J.    Jankowy    6
248    Woodstyle Balawejder S.J.    Dynów    6
249    Europol Edyta Bochenek Paweł Bochenek S.J.    Będzin    6
250    Polkarton Lidia Bęza & Piotr Bęza S.J.    Łęczeszyce    6
251    Aspol S.J. Zakłady Tapicersko – Meblowe    Częstochowa    6
252    MMH – ECO – PAL S.J.    Mokronosy    6
253    Firma Adam's Adam Skrzyniarz    Baranowo    6
254    TARPOM S.A.    Tarnowiec    6
255    Drzewiarz – Bis Sp. z o.o.    Lipno    6
256    Decor Trends Sp. z o.o.    Miastko    6
257    KIMBERLY – CLARK Sp. z o.o.    Klucze    6
258    MEBLOMET Spółdzielnia Pracy    Mszana Dolna    6
259    RESTOL Sp. z o.o. PPiH    Bratkowice    6
260    B.R.B. Sp. z o.o.    Wołów    6
261    E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o.    Łąkie    6
262    Pfleiderer Prospan S.A.    Wieruszów    6
263    Lem Sp. z o.o.    Elbląg    6
264    Noclaf Sp. z o.o.    Bieniewice    6
265    Dream Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Ryczywół    6
266    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe RAMPOL Leon Sikora, Jacek Belski – S.J.    Sygneczów    6
267    Przedsiębiorstwo Drzewne Zadrożni S.J.    Wielgolas    6
268    Joltex S.J.    Bydgoszcz    6
269    Kołbon SJ Antoni Kołbon, Tadeusz Kołbon    Nawojowa    6
270    Komandor S.J.    Kalisz    6
271    POMERANIAN TIMBER S.A.    Szczecin    5
272    Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.    Wysoka    5
273    MHM Sp. z o.o.    Milicz    5
274    Grahen Sp. z o.o.    Skarszewy    5
275    Gryphon Sp. z o.o.    Wrocław    5
276    Lege Opakowania Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    5
277    KACZKAN S.J. Zakład Produkcji Drzewnej    Małdyty    5
278    Karton-Pak Sp. z o.o.    Budzów    5
279    Fabryki Mebli FORTE S.A.    Ostrów Mazowiecka    5
280    Techpak Sp. z o.o.    Białężyce    5
281    Klaus Borne Fabryka Drzwi Sp. z o.o.    Barlinek    5
282    Trend Meble Sp. z o.o.    Sianów    5
283    Boxpol Bochenek S.J.    Dąbrowa Górnicza    5
284    Bestem Sp. z o.o.    Zbąszynek    5
285    Antex Renata Antoni Trojak Sp. J.    Mroczeń    5
286    EUROPARQUET Sp. z o.o.    Hutki    5
287    Euromatch Sp. z o.o.    Bystrzyca Kłodzka    5
288    PRAWDA Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno – Usługowe    Olecko    5
289    Amerpol Karton Sp. z o.o.    Białystok    5
290    Dovista Polska Sp. z o.o.    Wędkowy    5
291    PPHU WUTEH Sp. z o.o.    Gołdap    5
292    Sonoco Poland Packing Services Sp. z o.o.    Łódź    5
293    Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-Sp. J.    Milejewo    5
294    Mebin Andrzej Binkowski    Stobiecko Szlacheckie    5
295    Polak Meble L. & M. & D. Polak sp. j.    Kępno    5
296    Amesko S.J. PPH    Trzebnica    5
297    Przedsiębiorstwo Ortis Tomasz Janik, Wojciech Janik S.J.    Suwałki    5
298    Sanipol Sp. z o.o.    Międzyrzecz    5
299    Kamet Sp. z o.o.    Nidzica    5
300    Danmar Sp. z o.o.    Szymbark    5
301    BIAL – MEBLE Sp. z o.o.    Dobrzyniewo Kościelne    5
302    Derrien & Fils Sp. z o.o.    Turek    5
303    Firma Ochrony, Szkolenia, Asekuracji Fosa Sp. z o.o.    Chorzów    5
304    AGRO EKO Sp. z o.o.    Borsk    5
305    VP Polska Sp. z o.o.    Żagań    5
306    BAS Sp. z o.o. Fabryka Okien i Drzwi    Lublin    5
307    Drewsystem S.J.    Wielopole Skrzyńskie    5
308    Profilmat S.J.    Kamień Śląski    5
309    Wytwórnia Wyrobów Papierowych WORWO Sp. z o.o.    Wąbrzeźno    5
310    BENIAMIN S.J. Tomasz Gawrych Waldemar Szulc    Ciele    5
311    Agra Wood Polska Sp. z o.o.    Janikowo    5
312    FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.    Czerwonak    5
313    Propak Sp. z o.o.    Rzeszów    5
314    DELITISSUE Sp. z o.o.    Ciechanów    5
315    FABRYKA MEBLI MARUT, S.J.    Jeżów Sudecki    5
316    WITOWA Sp. z o.o.    Witkowo    5
317    MK – Mebel S.J.    Biłgoraj    5
318    NOMICO S.J.    Kamionka Wielka    5
319    PP-DUO-BARAN S.J.    Bydgoszcz    5
320    DREWTAR Sp. z o.o.    Bakałarzewo    5

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2008, 2009, 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2008-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *