Gepardy Biznesu 2012 województwa wielkopolskiego

Spośród 3965 przedsiębiorstw województwa wielkopolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 2267  firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Recycling Park Sp. z o.o., Kosmoprof Sp. z o.o. i HOLDING WRONKI S.A.

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 3965 przedsiębiorstw województwa wielkopolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 2267  firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2011-2012. Na podium znalazły się Recycling Park Sp. z o.o., Kosmoprof Sp. z o.o. i HOLDING WRONKI S.A.

 

Gepardy Biznesu 2012 województwa wielkopolskiego

Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.

 

1    Recycling Park Sp. z o.o.    Kamionka    63169
2    Kosmoprof Sp. z o.o.    Szałe    11157
3    HOLDING WRONKI S.A.    Wronki    8471
4    ISOWENT Sp. z o.o.    Berzyna    8152
5    SONNEX Sp. z o.o.    Sokółki    5635
6    Schlösser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    4721
7    Oba-Trans Sp. z o.o.    Turek    4573
8    PUBLIC PROFITS Sp. z o.o.    Poznań    3641
9    MPJ Fashion Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    3246
10    Schelling – Polska Obrabiarki Do Drewna Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    3228
11    Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. S.K.    Swarzędz    3038
12    Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o.    Poznań    2978
13    Mckeen-Beef Sp. z o .o.    Lisków    2871
14    Contex Sp. z o.o.    Luboń    2716
15    Śmigrol Sp. z o.o.    Śmigiel    2712
16    APA Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Kobylnica    2658
17    Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Hartmet-Zap Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    2597
18    Tamar S.J.    Września    2588
19    Apteka Fama – Vit S.J.    Luboń    2462
20    Macrix Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    2460
21    AUTO-SERVICE RONDO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne    Kalisz    2326
22    Progress S.J.    Ostrzeszów    2247
23    Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe AS – BUD Andrzej Skrzypczak    Brenno    1994
24    Spółdzielcza Grupa Producentów Trzody Chlewnej Solidarni    Lubiń    1898
25    Budo – Instal Sp. z o.o.    Leszno    1894
26    Przedsiębiorstwo Handlowe Nova 99 Krzysztof Kurzawa, Marianna Kowalczyk sp. j.    Konin    1889
27    HEBO Sp. z o.o.    Przeźmierowo    1886
28    Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.    Paproć    1635
29    Metacon Sp. z o.o.    Poznań    1622
30    ITNS Polska Sp. z o.o.    Czerwonak    1622
31    VKF Spork Heinz Renzel Sp. z o.o.    Konin    1528
32    Delta Czartoszewski i Czarnek Sp. z o.o.    Oborniki    1527
33    Cognifide Polska Sp. z o.o.    Poznań    1487
34    PHPU Rescom Sp. z o.o.    Stara Tuchorza    1406
35    Agro-Team Przedsiębiorstwo Spółdzielcze    Goździn    1364
36    J. P. C. Europe Sp. z o.o.    Mieleszyn    1323
37    Cleoni Sp. z o.o.    Rożnowo    1309
38    IP SYSTEM CONTROL Sp. z o.o.    Jasin    1309
39    PM-International Sp. z o.o.    Kościan    1222
40    Pressta-Narzędziownia Sp. z o.o.    Bolechowo    1116
41    Zakład Konfekcyjny TEOMINA S.A.    Krotoszyn    1093
42    Pharmacare Sp. z o.o.    Piekary    987
43    Mostostal – Montaż Słupca Sp. z o.o. S.K.A.    Słupca    982
44    Info Baza Sp. z o.o.    Września    935
45    Amro Sp. z o.o.    Pobiedziska    914
46    Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.    Poznań    897
47    Salomed Sp. z o.o.    Gniezno    889
48    Atut BIS Sp. z o.o.    Września    871
49    Spółdzielnia Inwalidów im. Dr Franciszka Witaszka    Poznań    857
50    Genesis Polska Sp. z o.o.    Poznań    855
51    Verhoeven Logistics Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    848
52    PHU Maja II Sp. z o.o.    Poznań    843
53    ANDPOL Paweł i Urszula Andrzejewscy S.J.    Świniary    841
54    Samsung Heavy Industries Co., Ltd. S.A. Oddział W Polsce    Wronki    835
55    Just Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    828
56    Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Agrikola    Kołaczkowo    812
57    Automobilklub Wielkopolski    Poznań    783
58    Polvatex Sp. z o.o.    Piotrkowice    779
59    Bech Packaging Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    740
60    Eko-Mleko Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    740
61    Rolf Sp. z o.o.    Szamotuły    714
62    ITM Baza Paznańska Sp. z o.o.    Poznań    711
63    Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka Krowiego Pałuczanka w Wągrowcu    Wągrowiec    699
64    TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Oborniki    688
65    Przeds. Remtor Sp. z o.o.    Janikowo    670
66    2 Handle – Polen Sp. z o.o.    Kurza Góra    665
67    M.A.R. Sp. z o.o.    Konin    660
68    Rolnicze P.P.H.U. Połażejewo Sp. z o.o.    Swarzędz    653
69    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Przygodzicach    Przygodzice    646
70    Inox Desing Sp. z o.o.    Wronki    642
71    Generalne Towarzystwo Leasingowe S.A.    Swarzędz    642
72    Auto – Polo Serwis Blacharsko – Lakierniczy Sp. z o.o.    Skórzewo    615
73    EUREKA Sp. z o.o.    Dąbrowa    611
74    Tornado – Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Transportowo Spedycyjne Sp. z o.o.    Poznań    602
75    Granit Części Zamienne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Sady    602
76    Tłobud Firma Budowlano – Remontowo – Handlowa S.J.    Poznań    601
77    KMC Amdinistrator Nieruchomości i Inwestycje Sp. z o.o.    Piła    584
78    INTERTREND Polska Sp. z o.o.    Września    576
79    Zakłady Metalowe Sp. z o.o.    Drawski Młyn    571
80    Centrum Ptaszkowo Sp. z o.o.    Mosina    562
81    Kormex Oil Sp. z o.o.    Poznań    559
82    LST – Net Sp. z o.o.    Złotniki    546
83    Jetbud Sp. z o.o.    Września    541
84    Best Oil Sp. z o.o.    Lasocice    523
85    Haehl Polska S.A.    Trzcianka    518
86    PPUH Plus Sp. z o.o.    Poznań    514
87    Gardinery Sp. z o.o.    Paczkowo    512
88    TEAMM Sp. z o.o.    Lenartowice    511
89    Fan-Pak Polska Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    501
90    COMPOL II Sp. z o.o.    Poznań    492
91    Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.    Jarocin    482
92    „Społem” Poznańska Spółdzielnia Spożywców w Poznaniu    Poznań    480
93    Gastropoland Sp. z o.o.    Czarnków    478
94    Monitoring Wielkopolski Sp. z o.o.    Poznań    474
95    Kompostpal S.J.    Kościan    473
96    HAST Sp. z o.o.    Jaraczewo    469
97    Multimoto Sp. z o.o.    Poznań    467
98    Frapo-Invest Sp. z o.o.    Konin    461
99    Zakład Wytwarzania Artykułów Ściernych ANDRE Abrasive Articles    Koło    455
100    Bau – Mix S.J.    Poznań    450
101    Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Hemar Sp. z o.o.    Poznań    450
102    Interinwest Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna    Poznań    450
103    Kammag Sp. z o.o.    Piła    443
104    Ecco Holiday Sp. z o.o.    Poznań    438
105    Clavey Maintenance Service Sp. z o.o.    Poznań    437
106    Grupa Reklamowa Multiradio Sp. z o.o.    Poznań    436
107    RÓWNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Wełna    436
108    Wytwórnia Papieru Toaletowego EKO – KLAN Sp. z o.o.    Margonin    435
109    LIMARO Tymińska, Mania Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych S.J.    Mosina    433
110    PHP Rolpex Sp. z o.o.    Osieczna    433
111    Bas Chem Forte Sp. z o.o.    Gniezno    433
112    Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o.o.    Szamotuły    429
113    ELCOM PROPACK Sp. z o.o.    Przeźmierowo    424
114    HARVEST Sp. z o.o.    Swarzędz    421
115    Ajk Plastic Sp. z o.o. Sp. k.    Poznań    420
116    Partner Plan Biuro Inżynierskie Budownictwa Sp. z o.o.    Poznań    417
117    Confezioni Erreci Sp. z o.o.    Pleszew    415
118    Lorien Group Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    415
119    Zakłady Mięsne Maryniak & Maryniak Sp. z o.o.    Rychtal    413
120    Naft-Katering Sp. z o.o. PHU    Piła    411
121    Fermintrade Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Konin    409
122    Corrstop Sp. z o.o.    Kamionki    407
123    Kwadrat – Klement S.J.    Piła    406
124    Elektropomiar Mirosław Eliks Sp. z o.o.    Nekla    406
125    Tech – Exim Sp. z o.o.    Lubosz    405
126    Przeds. Międzynarodowej Spedycji Targowej Transmeble International Sp. z o.o.    Poznań    404
127    MAXIM Sp. z o.o.    Szamocin    403
128    Efekt-System Sp. z o.o.    Grzebienisko    393
129    Przeds. Zagospodarowania Środowiska EKOBAU – POLSKA Sp. z o.o.    Słupca    392
130    Praks Sp. z o.o.    Poznań    389
131    Projspaw Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Prod. – Handlowe    Wągrowiec    385
132    Mleczarnia Naramowice Sp. z o.o.    Poznań    385
133    Panagastro Sp. z o.o.    Poznań    385
134    Jahiro Sp. z o.o.    Widziszewo    378
135    Systemy Informatyczne Alma Sp. z o.o.    Poznań    378
136    Telion Sp. z o.o.    Węglew-Kolonia    372
137    Przeds. Techniczno-Handlowe MERAM Sp. z o.o.    Poznań    369
138    Kom-Eco Sp. z o.o.    Swarzędz    369
139    Merpro Sp. z o.o. Biuro Projektowo – Usługowe i Informatyki    Poznań    367
140    KWS POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    367
141    Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.    Wronki    365
142    Wągrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Wągrowiec    363
143    Powerstone Sp. z o.o.    Poznań    362
144    Tex System Sp. z o.o.    Poznań    359
145    Euro – Centrum Sp. z o.o.    Poznań    356
146    Alu Partner Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    356
147    Fiorentini Polska Sp. z o.o.    Poznań    354
148    Szurgot Sp. z o.o. PH    Koło    343
149    K + S Polska Sp. z o.o.    Poznań    330
150    FOLAR Sp. z o.o. PPUH    Rydzyna    329
151    Motorol Sp. z o.o.    Modła Królewska    328
152    PPH Konmet S.J.    Złotów    327
153    Motoguard Sp. z o.o.    Poznań    324
154    Novomedia Innovision Sp. z o.o.    Kalisz    324
155    Mutti KG Sp. z o.o.    Koło    323
156    Erge-Met Sp. z o.o.    Janikowo    319
157    Spółdzielnia Producentów Trzody Święciechowa    Święciechowa    318
158    AKCES BIS Sp. z o.o.    Mianowice    318
159    TK Transbud Sp. z o.o.    Krotoszyn    317
160    MIRANDA Sp. z o.o.    Turek    317
161    Simplicity Sp. z o.o.    Poznań    311
162    Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o.    Poznań    311
163    Pol – Pak Sp. z o.o.    Wolsztyn    309
164    AS Instalator Sp. z o.o.    Kostrzyn    307
165    APS Nova Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    307
166    DBP PRODUCTS Sp. z o.o.    Rawicz    307
167    Harpo Sp. z o.o.    Poznań    306
168    NTS Sp. z o.o.    Września    305
169    Firma Branży Tłuszczowo Mięsnej SADEŁKO Krystyna Chojecka i Piotr Chojecki S.J.    Książ Wielkopolski    302
170    Europa Inwestycje Sp. z o.o. S.K.    Poznań    301
171    Zakład Mechaniczny Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    301
172    RTG Trade Sp. z o.o.    Piła    299
173    Chem – Trend Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Janikowo    299
174    Spółdzielnia Grupa Producentów Warzyw i Owoców Dla Przetworstwa Tomapol    Międzychód    298
175    WIR Polska Sp. z o.o.    Kalisz    297
176    Łakpol Sp. z o.o.    Kiełczewo    297
177    Vita KK Sp. z o.o.    Oborniki    296
178    De-Mo Sp. z o.o.    Lipno    295
179    Joppol – Wojciech i Jacek Jopp Sp. z o.o.    Poznań    290
180    Dimark Sp. z o.o.    Złotkowo    290
181    Consdata Sp. z o.o.    Poznań    288
182    Speedup Iqbator Sp. z o.o.    Poznań    286
183    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    285
184    Agrema Trans Sp. z o.o.    Plewiska    283
185    RIDEX DEKORACJA Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    282
186    LUBANTA S.A. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe    Luboń    282
187    ADROS Sp. z o.o.    Dobrzyca    281
188    Interplastik Sp. z o.o.    Dąbrowa    280
189    Wykro – Met Sp. z o.o.    Szklarka Myślniewska    280
190    Reinraumtechnik Polska Sp. z o.o.    Poznań    279
191    Transver Sp. z o.o.    Zakrzewo    277
192    Przeds. Wielofunkcyjne Remodex Jagt Sp. z o.o.    Jarocin    276
193    Omnibus Trading Sp. z o.o.    Poznań    276
194    Raben Management Services sp. z o.o.    Robakowo    273
195    Ekovit Sp. z o.o.    Nad Stawem    270
196    MBW Investment 2 Sp. z o.o.    Poznań    270
197    GEO – POLAND Sp. z o.o.    Poznań    268
198    Gospodarstwo Rolne Chocicza Sp. z o.o.    Chocicza    268
199    Media Experts Sp. z o.o.    Poznań    268
200    Glas – Tech S.A.    Swarzędz    267
201    PNP Sp. z o.o.    Suchy Las    264
202    PHUP Poldrób Sp. z o.o.    Gniezno    263
203    Hadex – Gaz Sp. z o.o.    Poznań    262
204    Tokol Sp. z o.o.    Poznań    261
205    Raben Transport Sp. z o.o.    Gądki    258
206    CHEMEX S.J. Antoszkiewicz    Piła    253
207    WORLD BUSINESS Sp. z o.o.    Golina    250
208    MBW Tax & Audit Sp. z o.o.    Poznań    249
209    TOM-TRANS S.J.    Szamotuły    249
210    STALSERVIS Kolanowscy S.J. PPHU    Ostrów Wielkopolski    249
211    Spectec Trading Sp. z o.o.    Zalasewo    248
212    Solarbud S.J.    Odolanów    247
213    Orzeł Sp. z o.o.    Niałek Wielki    245
214    PPUH Skalmex Sp. z o.o.    Skalmierzyce    244
215    Cinema Tower Sp. z o.o.    Poznań    242
216    Maja Sp. z o.o.    Rawicz    239
217    CGS AUDYTOR Sp. z o.o.    Poznań    239
218    SG24 Sp. z o.o.    Poznań    239
219    ALFATEX Sp. z o.o.    Cielimowo    238
220    Ekolog Sp. z o.o.    Piła    238
221    Energa Operator Produkcja Sp. z o.o.    Kalisz    236
222    Docufield Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    236
223    Agart – Pro Sp. z o.o.    Poznań    235
224    CGS Invest Sp. z o.o.    Mrowino    233
225    Komunal Partner Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    231
226    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Mycielinie    Korzeniew    230
227    Pol – Dróg Piła Sp. z o.o.     Piła    230
228    Tente Sp. z o.o.    Czerwonak    229
229    Beta – Meble Sp. z o.o.    Konin    228
230    Jan Sp. z o.o.    Trzcianka    227
231    AF Polska Sp. z o.o.    Oborniki    227
232    Fabryka Budowy Maszyn Avermann Sp. z o.o.    Oborniki    225
233    Bestpol CC Sp. z o.o.    Poznań    225
234    PHPU Bud – Rom S.J.    Krobia    224
235    Ava Iberico Sp. z o.o.    Śródka    223
236    Sanmic Sp. z o.o.    Stary Licheń    223
237    Orłowski S.J. PPHU    Nowe Skalmierzyce    223
238    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Kalisz    222
239    AP Uniapol Development Sp. z o.o.    Poznań    221
240    Handrog Sp. z o.o.    Luboń    221
241    FDW Pasze Sp. z o.o.    Lasocice    221
242    Solcom – Bayard Sp. z o.o.    Poznań    220
243    Jai Kudo Polska Sp. z o.o.    Przeźmierowo    219
244    RCK Biuro Inżynierskie Sp. z o.o.    Poznań    219
245    Szalkowski S.J. z Siedzibą w Miejskiej Górce    Miejska Górka    216
246    „Firma Michałowski” Henryk Michałowski Sp.J.    Pniewy    214
247    Agencja Pracy Tymczasowej Elmar Sp. z o.o.    Wronki    213
248    Rido Sp. z o.o.    Poznań    212
249    Padilla Polska Sp. z o.o.    Poznań    212
250    OMNIVENT Sp. z o.o.    Lipka    212
251    Instytut Fizyki Molekularnej PAN    Poznań    210
252    Lindhorst Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    210
253    Sklepy Spożywcze Alina Majsner, Krzysztof Kula S.J.    Gniezno    209
254    D & M & D Sp. z o.o.    Blizanów    205
255    DIGICOS-Erpol Sp. z o.o.    Poznań    205
256    Dalc i Ochocki – Doradcy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    205
257    STARÓWKA Sp. z o.o.    Poznań    204
258    OBRAKO Sp. z o.o.    Kurza Góra    203
259    H.Cegielski Energocentrum Sp. z o.o.    Poznań    202
260    Spomasz Pleszew S.A. Fabryka Maszyn Spożywczych    Pleszew    202
261    Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.    Oborniki    201
262    Budoma Sp. z o.o.    Konin    201
263    Pa-Mi-Ra Spółka Producentów Jaj Konsumpcyjnych Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    201
264    Protim Sp. z o.o.    Poznań    201
265    Alemar Sp. z o.o.    Pakosław    200
266    Mag Gorzelak i Jasiński S.J.    Piła    200
267    BROMARGO Sp. z o.o.    Margońska Wieś    199
268    Gayor Grupa Producentów Rolnych Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    197
269    Inbud Sp. z o.o. Wielobranżowe Przeds. Produkcji Prefabrykatów    Jutrosin    197
270    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe GRANDEL Sp. z o.o.    Piła    195
271    PASZ – KONSPOL Sp. z o.o. PPHU    Nekla    195
272    FABRYKA MEBLI BENIX Kaczorowscy S.J.    Baranów    194
273    Wielkopolski Związek Ogrodniczy    Poznań    193
274    Cent Piotr Kołaciński Robert Olszyna – S.J.    Koło    193
275    GRILTEX POLSKA Sp. z o.o.    Złotkowo    192
276    Agros Due Sp. z o.o.    Poznań    191
277    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o.    Piła    190
278    DOMBUD DEVELOPMENT Sp. z o.o.    Poznań    190
279    Jan-Wal & Dettmann Sp. z o.o.    Raszków    188
280    Construction Sp. z o.o.    Kraśnica    188
281    Termetal Piotr Glaner Spółka Komandytowa    Piła    186
282    Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o.    Granowo    186
283    Eko Duda sp. z o.o.    Grąbkowo    184
284    Spółdzielnia Usług Rolniczych We Wronkach    Ćmachowo    183
285    TRAMIX Sp. z o.o.    Poznań    182
286    Alima-Tech Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    178
287    Grecos Holiday Sp. z o.o.    Poznań    178
288    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gamar Sp. z o.o.    Biskupice Wielkopolskie    177
289    Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o.    Konin    176
290    Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Pile    Piła    175
291    CDF Architekci Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    175
292    Czwarta – Czerwona Torebka S.A. S.K.A.    Poznań    175
293    PAK SERWIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontowe    Konin    175
294    SPRZĘTO-BUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Sprzętowo – Budowlane    Tarnowo Podgórne    174
295    Alfapanel Sp. z o.o.    Śrem    173
296    Inter – Mark Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    173
297    Greenkett Polska Sp. z o.o.    Stęszew    173
298    Zakład Usługowo-Produkcyjny Wega Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    172
299    NCS Sp. z o.o. PW    Poznań    172
300    Grabowska Firma Montażowa GFM Rusztowania S.J.    Grabów nad Prosną    172
301    Funclub Sp. z o.o.    Poznań    171
302    Biuro Medium Sp. z o.o.    Poznań    170
303    Zakład Stolarki Budowlanej Sobański Zenon Sobański, Maciej Sobański S.J.    Gołuchów    170
304    Timac Agro Polska Sp. z o.o.    Sierosław    170
305    Awa Ice Sp. z o.o.    Poznań    169
306    EKOPACK Sp. z o.o.    Konin    169
307    PARTNER Sp. z o.o. Firma Budowlana    Ostrów Wielkopolski    168
308    Briju S.A.    Poznań    168
309    Transkol Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wdrożeniowe Kolejnictwa    Ostrów Wielkopolski    167
310    Pewność Sp. z o.o. Biuro Ochrony    Poznań    166
311    Polyflor Polska Sp. z o.o.    Poznań    165
312    Constans Grupa Sp. z o.o.    Poznań    164
313    Impuls Security Polska Sp. z o.o.    Poznań    163
314    Bero Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    163
315    Spółdzielnia Handlowa Bazar    Poznań    161
316    Alworol Wolica Nowa Sp. z o.o. PRPHU    Nowe Miasto    161
317    PBK S.A. Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa, Handlu i Usług    Kępno    160
318    Fabryka Plecaków Jankowski Spółka Komandytowa    Poznań    160
319    MIKROMA S.A.    Września    160
320    Bauser Poland Sp. z o.o.    Dojutrów    159
321    Paw – Druk Sp. z o.o.    Poznań    159
322    XS Sp. z o.o.    Września    159
323    Ambro Logistics Sp. z o.o.    Turek    159
324    DOMAT Sp. z o.o.    Łowyń    159
325    Agro-Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    158
326    Heureka Sp. z o.o.    Poznań    156
327    Przeds. Inżynierii Sanitarnej PIS Sp. z o.o.    Gniezno    156
328    Arjohuntleigh Polska Sp. z o.o.    Komorniki    156
329    Ami Sp. z o.o. S.K.A.    Mikstat    156
330    Dogmat Systemy Sp. z o.o.    Suchy Las    155
331    Sp-nia Produkcji Rolnej PHU Wronczyn    Wronczyn    155
332    Carework Sp. z o.o. S.K.    Poznań    155
333    Konfekcjoner Sp. z o.o.    Poznań    154
334    Plastmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Lubasz    154
335    RUSKO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne    Rusko    154
336    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Holger Food Group Sp. z o.o.    Luboń    154
337    POLPROJEKT Sp. z o.o. Przeds. Projektowo – Wykonawcze    Poznań    153
338    ENPOL S.A.    Poznań    153
339    Interactive Systems S.J.    Poznań    153
340    Hedgepole (Polska) Sp. z o.o.    Poznań    152
341    Netservice 24 Sp. z o.o.    Poznań    152
342    Dalpo Sp. z o.o.    Poznań    152
343    Trade Consulting Sp. z o.o.    Kalisz    151
344    Gminna Sp-Nia Samopomoc Chłopska w Kostrzynie Wlkp    Kostrzyn    151
345    Weles Sp. z o.o.    Poznań    151
346    PMT Marketing System sp. z o.o. sp.k.    Poznań    151
347    Branch Brothers Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    150
348    Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o.    Kościan    150
349    Radius – Radpol S.J.    Skórzewo    150
350    KALNAS Sp. z o.o. Centrala Nasienna    Kalisz    150
351    Kami Sp. z o.o.    Gostyń    149
352    Koopman International Polska Sp. z o.o.    Komorniki    149
353    Adversus Reklama Wielkoformatowa Sp. z o.o.    Poznań    148
354    Bosman Polska Sp. z o.o.    Skórzewo    148
355    Euro-Job Plus Sp. z o.o.    Konin    147
356    HYDROPROJEKT Sp. z o.o. Biuro Studiów i Projektów Budownictwa Wodnego    Poznań    147
357    Teltraffic Sp. z o.o.    Poznań    147
358    Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach Sp. z o.o.    Rakoniewice    146
359    Konwerga Sp. z o.o.    Poznań    146
360    Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.    Wągrowiec    145
361    Bakureks Sp. z o.o.    Poznań    145
362    Navic Enegineering Polska Sp. z o.o.    Poznań    145
363    Goodmorning Sp. z o.o.    Złotów    145
364    Centuria Sp. z o.o.    Poznań    144
365    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Poznań    144
366    Alfapanel Invest Sp. z o.o.    Śrem    143
367    Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Poznań    143
368    IPF II Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    143
369    Przetwórstwo Ryb Warzyw Piątek S.J.    Siedlec    143
370    TB Hydro Sp. z o.o.    Poznań    142
371    Aquanet Krzesinki Sp. z o.o.    Poznań    142
372    Financial Trust I Sp. z o.o.    Poznań    141
373    Dziesiąta – Czerwona Torebka S.A. S.K.A.    Poznań    141
374    Home Financial Services Sp. z o.o.    Poznań    140
375    W i M Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    140
376    ATE Sp. z o.o. ZPHU    Zbąszyń    140
377    Logocentrum Sp. z o.o.    Poznań    139
378    Dawar Sport Sp. z o.o.    Poznań    139
379    PLI LOGISTIK & SERVICE Sp. z o.o.    Poznań    138
380    RBB – Stal J. Borusiak Spółka Komandytowa    Jarocin    138
381    MOSTY POZNAŃ Sp. z o.o.    Poznań    137
382    Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Ostrzeszowie    Ostrzeszów    136
383    Exant Software Polska Sp. z o.o.    Poznań    135
384    Domella Sp. z o.o.    Poznań    135
385    TRANSCO – POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    135
386    Przedsiębiorstwo Alberts Sp. z o.o.    Osieczna    135
387    Wikia Sp. z o.o.    Poznań    135
388    Jan Grad Sp. z o.o.    Witkowo    134
389    Radość Sp. z o.o.    Kalisz    134
390    Tektonika Sp. z o.o.    Przeźmierowo    134
391    Polska Grupa Izolacji Natryskowych Demi Management Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    134
392    Alfine Tim Z. Głuchy S.J.     Tarnowo Podgórne    133
393    Bartimex Sp. z o.o. Przeds Budowlano – Handlowe    Poznań    133
394    Tartak Zębowo Sp. J. Jerzy Nowak Wioletta Nowak    Zębowo    133
395    Derrien & Fils Sp. z o.o.    Turek    133
396    Men At Work Sp. z o.o. Sp.k.    Poznań    133
397    Magrexx Sp. z o.o.    Wolsztyn    132
398    Transmeble – Poznań Sp. z o.o.    Poznań    132
399    Unitec Polska Sp. z o.o.    Leszno    131
400    Everest Development Smoliński S.J.    Śrem    131
401    PPH Polskie Mięso Krążyński S.J.    Godziesze Wielkie    130
402    PW Tadex Sp. j. Tadeusz Szymanowski – Tadeusz Kozupa    Kobierno    130
403    Impuls Sp. z o.o. PPH    Złotkowo    130
404    PSI Produkty i Systemy Informatyczne Sp. z o.o.    Poznań    130
405    Brimarex Sp. z o.o.    Poznań    129
406    Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    129
407    Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowo – Administracyjna w Łęknie    Łękno    128
408    Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA    Grodzisk Wielkopolski    128
409    Dwór w Smólsku Sp. z o.o.    Wysogotowo    128
410    Delta Trade Małgorzata I Krzysztof Czaja Sp. j.    Ostrów Wielkopolski    128
411    Top – Farms Agro Sp. z o.o.    Poznań    128
412    Kkonieczny Sp. z o.o.    Kiełpiny    127
413    Litex Service Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    126
414    Strassmayr Polska Sp. z o.o.    Wysogotowo    126
415    Instytut Logistyki i Magazynowania    Poznań    126
416    JANTAR – Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    125
417    PRO – Nova Sp. z o.o.    Poznań    125
418    MOMO-POLSKA Sp. z o.o.    Sulęcinek    125
419    Mercado Group Sp. z o.o.    Sady    125
420    Charter Agro – Masz Sp. z o.o.    Garzyn    124
421    Romark Narojczyk Sikora S.J.    Nowe Miasto nad Wartą    123
422    Protan Elmark Sp. z o.o.    Dębienko    123
423    Port Lotniczy Poznań – Ławica Sp. z o.o.    Poznań    123
424    GSM-MOTION Sp. z o.o. S.K.    Krzywiń    123
425    Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych TRANS-KOM Sp. z o.o.    Poznań    122
426    Dakpol Sp. z o.o.    Wolsztyn    122
427    PIMAR Pokrycia Dachowe Małeccy S.J.    Poznań    122
428    Żalutex S.J. PPHU    Poznań    122
429    Leiter Polska sp. z o.o.    Poznań    122
430    Proinvest Sp. z o.o.    Sompolno    121
431    Polnet Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.    Poznań    121
432    ENERGO INKAS Sp. z o.o.    Gniezno    120
433    Neopta – Electronics Sp. z o.o.    Poznań    120
434    Fermy Drobiu Borkowski Sp. z o.o.    Wolsztyn    120
435    M S Budownictwo Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    120
436    PASJANS Sp. z o.o.    Leszno    119
437    Santano Leszek i Monika Staśkiewicz sp. j.    Wielichowo    119
438    Allflex Polska Sp. z o.o.    Psary Małe    119
439    Augusto – Kościan Sp. z o.o.    Kościan    118
440    Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ALIS Sp. z o.o.    Topola Wielka    118
441    Metalpress Sp. z o.o.    Dolsk    118
442    Agco Sp. z o.o.    Paczkowo    118
443    Motor Polimer Sp. z o.o.    Suchy Las    117
444    Rekopack – Zawal S.J.    Konin    117
445    Rolnicza Sp-nia Produkcyjna NOWE ŻYCIE    Tuczępy    117
446    Itecom Sp. z o.o.    Krotoszyn    117
447    Polporta Sp. z o.o.    Swarzędz    117
448    CP Kelco Poland Sp. z o.o.    Poznań    117
449    Hodowla Roślin Sobótka Sp. z o.o.    Sobótka    117
450    EUR NEPA Sp. z o.o. Fabryka Wsporników    Węgierki    117
451    KS Logistik Gmbh Sp. Komandytowa    Swarzędz    117
452    Fremark Sp. z o.o.    Osieczna    116
453    Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.    Kalisz    116
454    Pec – Składy Kupieckie Sp. z o.o.    Kalisz    115
455    Teatr Im Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu    Kalisz    115
456    Aluplastika Sp. z o.o.    Kępno    115
457    Medicast Sp. z o.o.    Poznań    115
458    Global Dystrybucja Sp. z o.o.    Poznań    114
459    Uniplan Sp. z o.o.    Poznań    114
460    Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    114
461    Amwin Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Września    114
462    A & B Consulting Sp. z o.o.    Chrząstowo    113
463    ALGLOB Sp. z o.o.    Dąbrowa    113
464    IBB Polska Sp. z o.o.    Poznań    113
465    Health Data Management Sp. z o.o.    Poznań    112
466    FORCETOP Sp. z o.o.    Chotów    112
467    Max – Efekt Sp. z o.o.    Poznań    110
468    Polish European Media Sp. z o.o.    Poznań    110
469    Farm2farm Sp. z o.o.    Leszno    110
470    Budownictwo Elektroenergetyczne Energonet Sp. z o.o.    Poznań    109
471    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Protym Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Przeźmierowo    109
472    AGROMEP Sp. z o.o.    Kościan    109
473    Tartak Stefan S.J.    Włoszakowice    109
474    PF Logo Express Sp. z o.o.    Robakowo    109
475    SPOŁEM PSS    Ostrzeszów    108
476    Advisor Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    108
477    Skubiszyńscy ZOO – Centrum Hurtownia Zoologiczna S.J.    Poznań    108
478    Przeds. Automatyzacji i Pomiarów Altech Sp. z o.o.    Konin    107
479    Protect Sp. z o.o.    Poznań    107
480    Soltrans Sp. z o.o.    Koziegłowy    107
481    Inter Lers Sp. z o.o.    Kłecko    107
482    Centrum Medyczne HCP Sp. z o.o.    Poznań    107
483    Energika Małgorzata Szamałek, Zbigniew Szamałek sp. j.    Zasutowo    107
484    MARS – POL Sp. z o.o. PPU    Nowy Tomyśl    106
485    Jadast Sp. z o.o.    Konin    106
486    SPA Sp. z o.o.    Śmigiel    106
487    Yoneco Sp. z o.o.    Poznań    106
488    Staltech-Konstrukcje Sp. z o.o.    Poznań    106
489    Fludra Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    106
490    J. Van Vliet Transport Sp. z o.o.    Lusowo    105
491    INSPOL Sp. z o.o.    Poznań    105
492    Probud Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    105
493    BIURO PLUS S.A.    Poznań    104
494    Konto Sp. z o.o.    Poznań    104
495    Emilgrana – Poland Sp. z o.o.    Siedlec    104
496    J&P sp. z o.o.    Sulmierzyce    103
497    Meritum Polska Sp. z o.o.    Poznań    103
498    Zamiara & Bąkowski S.J.    Powidz    103
499    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Łaszczyn    Łaszczyn    103
500    PRI – INSAN Sp. z o.o.    Poznań    102
501    Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu Sp. z o.o.    Śmigiel    102
502    Koźmińskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    102
503    Poraj Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    102
504    Fabryka Formy S.A.    Poznań    102
505    SKM Sp. z o.o.    Złotów    102
506    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    102
507    El-Tur-Bud Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    101
508    Pawelec Moto Expert Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    101
509    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Żakowo    Żakowo    101
510    Przedsiebiorstwo Budownictwa Energetycznego ELBUD Poznań S.A.    Poznań    101
511    Tamico International Sp. z o.o.    Luboń    99
512    Instalacje Banaszak Sp. z o.o.    Luboń    99
513    FMK S.J. Konieczny    Puszczykowo    99
514    AFT Sp. z o.o.    Poznań    99
515    Meyer Tool Poland Sp. z o.o.    Kalisz    99
516    Zakłady Kórnickie    Kórnik    99
517    CCS DRUK Sp. z o.o.    Poznań    98
518    CIŻMA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    98
519    Styropoz Sp. z o.o.    Poznań    98
520    KROT INVEST Sp. z o.o.    Krotoszyn    98
521    Astromal Sp. z o.o.    Wilkowice    98
522    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lisków    97
523    Wielkopolskie Centrum Audytorsko – Księgowe Sp. z o.o.    Poznań    97
524    POLCHAMPI Sp. z o.o.    Kamieniec    97
525    Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.    Ostrzeszów    97
526    VMG Sp. z o.o.    Poznań    97
527    Elbudprojekt Sp. z o.o.    Baranowo    97
528    Trasko – Inwest Sp. z o.o.    Ostrzeszów    97
529    Guard – Systemy Sp. z o.o.    Poznań    96
530    SPOŁEM PSS w Środzie Wlkp.    Środa Wielkopolska    96
531    Golmar Sp. z o.o.    Brudzew    96
532    Iglotex Piła Sp. z o.o.    Piła    96
533    Polak Meble L. & M. & D. Polak sp. j.    Kępno    96
534    Rapool Polska Sp. z o.o.    Wągrowiec    96
535    Rawag Sp. z o.o. Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów    Rawicz    96
536    Euro Poznań 2012 Sp. z o.o.    Poznań    95
537    Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.    Poznań    95
538    Star Fitness S.A.    Poznań    95
539    PHU MIK Piosik S.J.    Nowy Tomyśl    95
540    Chemical Worldwide Bussiness S.A.    Słupca    95
541    Konsorcjum FEN Sp. z o.o.    Poznań    95
542    Fair Packaging Sp. z o.o.    Gałowo    95
543    Spółdzielnia Mieszkaniowa Jadwiżyn    Piła    94
544    Apollogic Sp. z o.o.    Poznań    94
545    Pakland Sp. z o.o.    Zbiersk    94
546    CLAGE Polska Sp. z o.o.    Poznań    94
547    Ślusarstwo-Tadeusz & Daniel Stasiak S.J.    Ostrów Wielkopolski    94
548    Pleszewskie Centrum Medyczne W Pleszewie Sp. z o.o.    Pleszew    94
549    Wiązary Burkietowicz S.J.    Odolanów    94
550    Bax Baumaschinen Polska Sp. z o.o.    Poznań    93
551    Jag PPH Sp. z o.o.    Lisków    92
552    Policon Sp. z o.o.    Suchy Las    92
553    Antex Renata Antoni Trojak Sp. J.    Mroczeń    92
554    Lokum Jan Nowak, Paweł Zieliński S.J.    Środa Wielkopolska    92
555    Biuro Handlu Zagranicznego Pilski Przemysł Drzewny S.J.    Złotów    92
556    Colas Kruszywa Sp. z o.o.    Palędzie    92
557    PHU R.M.T. S.J. Ludzis    Zduny    91
558    Elecpol Sp. z o.o.    Poznań    91
559    Wipen Sp. z o.o.    Poznań    91
560    Polskie Sieci Elektroenergetyczne – ZACHÓD S.A.    Poznań    91
561    ZIS Mieczysław Świątek, Dominik Świątek S.J.    Topola Mała    91
562    Konbet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Konarzyce    91
563    Starsprings Poland Sp. z o.o.    Sady    90
564    LUVENA S.A.    Luboń    90
565    Debe Internationale Spedition Sp. z o.o.    Lipno    89
566    B I M Sp. z o.o.    Przeźmierowo    89
567    Rolplan Sp. z o.o.    Golina    89
568    MW Metal M. Holz i W. Michalczyk S.J.    Chojęcin-Parcele    89
569    Kan-Wod Szymkowiak Ewa, Mucha Marian S.J.    Ostrów Wielkopolski    89
570    PW FOLIAREX Sp. z o.o.    Stęszew    89
571    PTTS Renting Sp. z o.o.    Swarzędz    89
572    RAWIBOX S.A.    Rawicz    89
573    AKM Profi Sp. z o.o.    Piła    88
574    Inter Import – Export Sp. z o.o.    Bojanowo    88
575    Troax Polska Sp. z o.o.    Poznań    88
576    Kwiatkowski Sp. z o.o.    Lwówek    88
577    Marathon International Sp. z o.o. S.K.    Zalasewo    88
578    Zdrowie Psychiczne Sp. z o.o.    Poznań    87
579    Usługi Mieszkaniowe Spółka Wielobranżowa Sp. z o.o.    Kalisz    87
580    R-Chem Sp. z o.o.    Kostrzyn    87
581    ZNMR Okonek Sp. z o.o.    Okonek    87
582    GIANT Sp. z o.o.    Poznań    87
583    Damstal Sp. z o.o.    Poznań    86
584    Mal Export Sp. z o.o.    Poznań    86
585    Truck Euro Service Wielkopolska Sp. z o.o.     Gądki    86
586    PPUH Paech Sp. z o.o.    Międzychód    86
587    Proficctv Sp. z o.o.    Poznań    86
588    Rol – Kon Sp. z o.o.    Turek    85
589    Trans Mark Sp. z o.o.    Poznań    85
590    Baser – Polska Sp. z o.o. PPH    Międzychód    85
591    Asma Okna i Drzwi Sp. z o.o.    Śrem    85
592    Termopil – Bud Sp. z o.o.    Piła    85
593    Przeds. Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o.    Śmiłowo    85
594    Max Gra Sp. z o.o.    Poznań    84
595    NZOZ Ferrum Sp. z o.o.    Poznań    83
596    BARTEK Sp. z o.o.    Września    83
597    ENC Group Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    83
598    Fresh Solutions Sp. z o.o.    Poznań    83
599    Deierling i Ska Sp. z o.o.    Poznań    83
600    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ryszard Kaczmarek I Synowie Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Chyby    83
601    Famot Pleszew Sp. z o.o.    Pleszew    83
602    Poin Sp. z o.o.    Poznań    82
603    Pracownie Konserwacji Zabytków w Poznaniu Sp. z o.o.    Przeźmierowo    82
604    Stolan – Elastomer Sp. z o.o.    Koziegłowy    82
605    Wytwórnia Opakowań Wojciech Kenkel    Włoszakowice    82
606    PRI INŻBUD S.J.    Ostrów Wielkopolski    82
607    PayU S.A.    Poznań    82
608    Składy Vox Sp. z o.o. S.K.A.    Janikowo    82
609    Pozkrone S.A. Sp. Komandytowa    Tarnowo Podgórne    82
610    Hoptin Sp. z o.o.    Września    81
611    Winkler Lifts Sp. z o.o.    Poznań    81
612    Wista S.J. PW    Mosina    81
613    Alfako Sp. z o.o.    Kłecko    81
614    Eksport – Import Transpil – Spedition PHU Spedycyjne    Krajenka    81
615    Macrix Polska Sp. z o.o. World Services Spółka Komandytowa    Poznań    81
616    Grzybkowski Guzek Jackowski Adwokacka sp.p.    Poznań    81
617    AGROPOL Marek I Dariusz Jarych S.J.    Mroczeń    81
618    Agnes Poznań Sp. z o.o.    Poznań    80
619    VICTOR INK – JET – SYSTEM SERVICE Sp. z o.o.    Komorniki    80
620    Czako K.A.K. Kurczoba S.J.    Koło    80
621    FABOS Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    80
622    Firma Handlowo – Usługowa A. B. Mołdrzyk S.J.    Łubnica    80
623    Coming Poland Sp. z o.o.    Rakoniewice    80
624    ENERGOTELPROJEKT Sp. z o.o.    Poznań    80
625    Agrotop Kaczmarek Sp. z o.o.    Niedźwiedź    80
626    ZPB Kaczmarek Sp. z o.o. S.K.A.    Rawicz    80
627    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim    Kazimierz Biskupi    79
628    SVEDAN – POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    79
629    TELBUD S.A. Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne    Poznań    79
630    MALSPAW Sp. z o.o.    Lisków    79
631    Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.    Złotów    79
632    Cat Traffic Sp. z o.o.    Poznań    79
633    DIF Sp. z o.o.    Poznań    79
634    PC GUARD S.A.    Poznań    79
635    Towarzystwo Edukacji Bankowej S.A.    Poznań    79
636    Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu    Poznań    79
637    KOMPUTRONIK S.A.    Poznań    79
638    Keram – Metal Sp. z o.o.    Chodzież    78
639    Zephyr Polska Sp. z o.o.    Garby    78
640    Chic Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    78
641    Euro-Drape Sp. z o.o.    Poznań    78
642    Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.    Kobylin    78
643    FUGOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Górniczych    Krotoszyn    78
644    „Drewpal” Wiesław Majtas, Krzysztof Drygała, Grzegorz Drygała sp. j.    Blizanów    78
645    Thule Sp. z o.o.    Wieleń    78
646    Lefrosch Sp. z o.o.    Śniaty    77
647    Apbuilding Sp. z o.o.    Głuchowo    77
648    Spedex Sp. z o.o.    Stobno    77
649    Butrans – Poznań Materiały Budowlane Sp. z o.o.    Poznań    77
650    Mg-Hydro Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    77
651    AUTO – PLAST PRODUKT S.A.    Września    77
652    ZAP – MECHANIKA Sp. z o.o. PPU    Ostrów Wielkopolski    77
653    Zespół Lekarzy Śródmieście Sp. z o.o.    Kalisz    76
654    Auto Lider Sp. z o.o.    Kalisz    76
655    Vector – As Sp. z o.o.    Poznań    76
656    Sinersio Polska Sp. z o.o.    Poznań    76
657    Promet Trans Sp. z o.o.    Turek    76
658    PIU Rol – Baz – Pal S.J.    Żerków    76
659    SMZ Polska Sp. z o.o.    Luboń    76
660    Family – Farm Sp. z o.o. Grupa Producentów Owoców i Warzyw    Nowe Skalmierzyce    76
661    Meble Vox Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Kobylnica    76
662    Aquanet Mieścisko Sp. z o.o.    Mieścisko    75
663    Premedia Sp. z o.o.    Czarnków    75
664    CHECKPOINT SYSTEMS (CEE) Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    75
665    Ref – Graf Sp. z o.o.    Poznań    75
666    Postal Steel Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tarnowo Podgórne    75
667    Steel – Building Sp. z o.o.    Poznań    75
668    Begreco Sp. z o.o.    Czerwonak    74
669    SCHULZ INFOPROD Sp. z o.o.    Poznań    74
670    Indrol Sp. z o.o. S.K.    Rostarzewo    74
671    Energetyka Poznańska Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych ENERGOBUD LESZNO Sp. z o.o.    Lipno    74
672    CONCEPT Sp. z o.o.    Suchy Las    74
673    TRANS RECYCLING Sp. z o.o.    Poznań    73
674    Grupa Producentów Drobiu Sp. z o.o.    Bolesławiec    73
675    Trade Company Sp. z o.o.    Poznań    73
676    Akwatech Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej    Poznań    73
677    JACK BUD Przedsiębiorstwo Budowlane Jacek Grabowski    Poznań    73
678    TEKNIA Kalisz sp. z o.o.    Kalisz    73
679    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Mat-Bud Każak S.J.    Sypniewo    72
680    Przedsiębiorstwo Obsługi Maszyn Sp. z o.o.    Wyrzysk    72
681    Lers S.J.    Trzemeszno    72
682    WIWA – PLUS Sp. z o.o. Hurtownia Art. Spożywczych    Konin    72
683    Witgrup Sp. z o.o. Grupa Producentów     Witkowice    72
684    Remedis S.A.    Poznań    72
685    Arpo S.J.    Stawiszyn    72
686    Epuro Polska Sp. z o.o.    Poznań    72
687    GPD Advertising Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Poznań    72
688    Pepco Poland Sp. z o.o.    Poznań    72
689    Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki ETA    Poznań    71
690    PHU Matuz Sp. z o.o.    Kościan    71
691    Agrarsam Sp. z o.o.    Piła    71
692    Wielkopolska Grupa Hodowców Drobiu KONSDROB Sp. z o.o.    Gierłatowo    71
693    Nowbud Sp. z o.o.    Kalisz    71
694    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Nowak Sp. z o.o.    Komorniki    70
695    Laboratorium Oceny Mleka w Kole Sp. z o.o.    Koło    70
696    PPH AGROPOL Sp. z o.o.    Sokołowo    70
697    SUMARIS Sp. z o.o.    Poznań    70
698    BIURO STYL Sp. z o.o.    Poznań    70
699    World – Wide Recycling Sp. z o.o.    Poznań    70
700    Energoinwest Serwis Sp. z o.o.    Konin    70
701    SFB POLSKA Sp. z o.o.    Ostrzeszów    70
702    Broen Oil & Gas Sp. z o.o.    Suchy Las    70
703    Pneuhage – Serwis Opon Sp. z o.o.    Poznań    69
704    Arman Sp. z o.o.    Chomęcice    69
705    Brinet Sp. z o.o.    Poznań    69
706    Nieruchomości Romb S.A.    Poznań    69
707    Interactive Solutions Sp. z o.o.    Poznań    69
708    Complet Chmielewscy S.J.    Gniezno    69
709    LKJ Bud S.A.    Stęszew    69
710    Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa WINOGRADY w Poznaniu    Poznań    69
711    Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne S.A.    Poznań    69
712    Sherwin-Williams Poland Sp. z o.o.    Głuchowo    69
713    LTG Nieruchomości Sp. z o.o.    Poznań    68
714    PERUGIA Sp. z o.o.    Poznań    68
715    Inwest Kontakt Sp. z o.o.    Kostrzyn    68
716    ZAPIS – HARDWARE Sp. z o.o. Przeds. Systemów Automatyki    Ostrów Wielkopolski    68
717    Flotina Sp. z o.o.    Piła    68
718    Spółdzielnia Mieszkaniowa Piła Południe w Pile    Piła    68
719    Probiko Aqua Sp. z o.o.    Swarzędz    68
720    Becker Polska Sp. z o.o.    Pianowo    68
721    Bentech Sp. z o.o.    Wiórek    68
722    Dora Metal Sp. z o.o.    Czarnków    67
723    Łabińscy S.J.    Przemęt    67
724    Remplus Marcin Remplewicz Spółka Komandytowa    Poznań    67
725    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jamar M.m.j. Rabiega sp. j.    Miejska Górka    67
726    Syto Co-Packaging Polska Sp. z o.o.    Berzyna    67
727    Centrum Edukacji Atut Wielkopolska Jarosław Jastrzębski sp. j.    Kościan    67
728    EFAWA W. Narożny, E. Pukacka-Mruk, A. Narożna S.J.    Poznań    67
729    Nickel Technology Park Poznań Sp. z o.o.    Suchy Las    67
730    HERMESPOL Sp. z o.o.    Kleszczewo    67
731    K.R.U.K. Technika i Energia Sp. z o.o.    Poznań    67
732    HOMAG Machinery Środa Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    67
733    Kas – Boks Sp. z o.o.    Kołaczkowo    67
734    Vibra Pol Sp. z o.o.    Poznań    66
735    Spółdzielcza Grupa Producentów Trzody Chlewnej Gołańcz    Gołańcz    66
736    JORDAN MATCON Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    66
737    Meble – Laski Sp. z o.o.    Laski    66
738    Dantek Sp. z o.o.    Poznań    66
739    Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe BUDOPOL – POZNAŃ Sp. z o.o.    Poznań    66
740    Elmax Dembski, Łukaszyk, Dembski S.J.    Nowa Wieś    66
741    Solar Franczyza Sp. z o.o.    Poznań    66
742    PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o.    Kalisz    66
743    Miejska Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Kalisz    65
744    Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o.    Śmigiel    65
745    Kudla Sp. z o.o.    Poznań    65
746    A i I Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    65
747    Dutch Trade Sp. z o.o.    Psarskie    65
748    Dalkia Energy & Technical Services Sp. z o.o.    Poznań    65
749    Wytwórnia Wyrobów Foliowych Folplast S.J.    Kościan    65
750    BM Kobylin Sp. z o.o.    Zduny    65
751    Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.    Skalmierzyce    64
752    Bocad Polska Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    64
753    Morison Finansista Audit Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Poznań    64
754    Leuco Polska Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    64
755    Kozfur Sp. z o.o.    Dębówiec    64
756    URBIS Sp. z o.o.    Gniezno    64
757    PROTE – Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.    Poznań    64
758    Axxion Industries Polska Sp. z o.o.    Poznań    64
759    Me – Fa International Sp. z o.o.    Gądki    64
760    SOLAR COMPANY S.A.    Poznań    64
761    Robeks – Chłodnictwo Sp. z o.o.    Poznań    63
762    Alfa – System Sp. z o.o.    Poznań    63
763    Linteli Sp. z o.o.    Zakrzewo    63
764    AUTO – PARK POZNAŃ Sp. z o.o.    Poznań    63
765    Przeds. Transportowe Tolmar S.J.    Poznań    63
766    AGROMET Sp. z o.o.    Ostrzeszów    63
767    DOSSCHE Sp. z o.o.    Kalisz    63
768    NORDAN Sp. z o.o.    Wolsztyn    63
769    FH Cent Sp.J. Grzegorz Puchalski, Paweł Andrzejewski    Konin    62
770    RONAR Sp. z o.o.    Czerwonak    62
771    Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze BAMBERSKI DWÓR Sp. z o.o.    Poznań    62
772    Palmar S.J.    Kalisz    62
773    ZUHIP – Sp. z o.o.    Olszówka    62
774    Konstrukcje Stalowe Hyżyk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Śrem    62
775    OKNAR S.J. Fabryka Okien i Drzwi    Kępno    62
776    Mixt Sp. z o.o.    Poniec    62
777    Komunikacyjne Zakłady Automatyki TRANS – TEL Sp. z o.o.    Poznań    62
778    Metal Work Polska Sp. z o.o.    Przeźmierowo    62
779    POLIPAK Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    62
780    Williams Lea, S.R.O. Sp. z o.o. Oddział w Polsce    Poznań    62
781    Wikont Sp. z o.o.    Rawicz    61
782    Metzler Sp. z o.o.    Kaszczor    61
783    Hagra R. Bilski sp. j.    Wronki    61
784    Obornicka Fabryka Okien OFO Sp. z o.o.    Bogdanowo    61
785    Asadena Furniture Sp. z o.o.    Stare Bojanowo    61
786    Mebel Logistic Sp. z o.o.    Obra    61
787    Ceramika Group Sp. z o.o.    Poznań    61
788    KSIĄŻ – ROL Sp. z o.o. PRPHU    Książ Wielkopolski    61
789    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    61
790    Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o.    Poznań    61
791    Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych S.A.    Ujście    61
792    Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o.    Poznań    61
793    SPÓŁDZIELCZE CENTRUM ROLNICZE CENTROL W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM    Koźmin Wielkopolski    60
794    Logostrada Sp. z o.o.    Poznań    60
795    TERMO-BIS Sp. z o.o.    Ślesin    60
796    Empol Sp. z o.o.    Koźminek    60
797    Huta Szkła Tur Sp. z o.o.    Poznań    60
798    PRA – MAS Sp. z o.o. Przeds. Transportowo Spedycyjno- Handlowe    Leszno    60
799    ASAMED Sp. z o.o.    Przeźmierowo    60
800    Lege Opakowania Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    60
801    Meliński Minuth Sp. z o.o.    Poznań    60
802    Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.    Pleszew    60
803    DECORATUM Sp. z o.o.    Poznań    60
804    Heavy Cargo + Service Sp. z o.o.    Poznań    60
805    Slam Poland Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    60
806    Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o.    Ceków    60
807    Odlewnia Żeliwa ŚREM S.A.    Śrem    60
808    SPINKO Sp. z o.o.    Leszno    60
809    Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.    Chodzież    59
810    Agro – Mróz Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    59
811    Postęp Sp. z o.o. Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne    Pniewy    59
812    VENTUS COMMUNICATIONS Sp. z o.o.    Poznań    59
813    WECHTA Sp. z o.o. S.K.A.    Słupca    59
814    Best Solution Sp. z o.o.    Wronki    58
815    Batix Sp. z o.o.    Konin    58
816    Korporacja Brokerów Ubezpieczeniowych Protektor Biuro Zachodnie Sp. z o.o.    Poznań    58
817    Firma Gołąb S.J.    Pyzdry    58
818    AZTEC INTERNATIONAL S.A.    Poznań    58
819    GS Agnieszka i Robert Sip S.J.    Nowe Skalmierzyce    58
820    Danline Sp. z o.o.    Połajewo    58
821    Ożóg i Wspólnicy Sp. z o.o.    Pożarowo    58
822    Hotel Pietrak S.J.    Trzemeszno    58
823    Rehasport Clinic Sp. z o.o.    Poznań    58
824    KARPOL Sp. z o.o.    Piła    58
825    Basf Coatings Services Sp. z o.o.    Janikowo    58
826    STARZ POLSKA Sp. z o.o. ELEKTROTECHNIK – ELECTRONIC    Gaj Mały    58
827    Małkowski Martech S.A.    Konarskie    58
828    A&Z Transport – Logistyka Sp. z o.o.    Stęszew    58
829    Euro Doner Poland Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    58
830    Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa    Poznań    58
831    Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o.    Manieczki    58
832    Everest Finanse Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Poznań    58
833    Ulitex Sp. z o.o.    Rakoniewice    57
834    Paszowit S.J. Lucjan i Maria Latoń    Grabów nad Prosną    57
835    Drusedau Sp. z o.o.    Margonin    57
836    KONSTAL – BRALIN Sp. z o.o.    Bralin    57
837    Spółdzielnia Kółek Rolniczych W Golinie    Golina    57
838    RBW Sp. z o.o.    Wiórek    57
839    Zorin Sp. z o.o.    Gołuski    57
840    Ps Logistics Sp. z o.o.    Racot    57
841    Kolecki Sp. z o.o.    Suchy Las    57
842    Job Impulse Polska Sp. z o.o.    Poznań    57
843    PGS Sp. z o.o.    Odolanów    57
844    Bros S.J.    Buk    57
845    F5 Konsulting Sp. z o.o.    Poznań    57
846    Stadnina Koni PĘPOWO Sp. z o.o.    Krobia    57
847    RUNOTEX S.A. Fabryka Wyrobów Runowych    Kalisz    57
848    Fabryka Mebli „Wiza” Grzegorz i Elżbieta Wiśniewscy Sp. J.    Kostrzyn    57
849    Radaway Sp. z o.o.    Poznań    57
850    Szkłobud – Bis Sp. z o.o.    Poznań    56
851    TINOS Sp. z o.o.    Września    56
852    BSM Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    56
853    PPH Agrobis Sp. z o.o.    Kalisz    55
854    Ekolab Sp. z o.o.    Kobylnica    55
855    Recticel Izolacje Sp. z o.o.    Poznań    55
856    Meblomax Jerczyńscy Sp. J.    Kępno    55
857    Rada Sp. z o.o.    Września    55
858    Andante Sp. z o.o.    Leszno    55
859    Daisy Decor sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    55
860    ITP S.J.    Poznań    55
861    AQUA S.A.    Poznań    55
862    CEKO Sp. z o.o.    Żelazków    55
863    Integramax.Pl Sp. z o.o.    Poznań    54
864    Dars Sp. z o.o.    Ślesin    54
865    Euro – Mat Sp. z o.o.    Poznań    54
866    STUDIO BIŻUTERII Sp. z o.o.    Poznań    54
867    Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.    Konin    54
868    EMS Budownictwo Sp. z o.o.    Leszno    54
869    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    54
870    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Września    54
871    Toplast S.J.    Poznań    54
872    La Franco – Polonaise D'Imort-Export Sp. z o.o.    Kębłowo    54
873    COLUBUS MCKINNON POLSKA Sp. z o.o.    Plewiska    54
874    Paso Polska Sp. z o.o. sp.k.    Sierosław    54
875    Lonar Sp. z o.o.    Wysogotowo    54
876    Powers Maszyny Sp. z o.o.    Poznań    54
877    Zakład Zielarski Kawon – Hurt S.J.    Gostyń    54
878    Impakt Sp. z o.o.    Sierakowo    54
879    STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe    Stawnica    54
880    Hydro S.J.    Leszno    54
881    HFC Systems Sp. z o.o.    Poznań    54
882    Spółdzielcza Grupa Producentów Bydła Mięsnego Pol – Beef    Krosno    53
883    Madtech Sp. z o.o.    Poznań    53
884    Basta Hurt Sp. z o.o.    Drużyna    53
885    Endokrynologia Sp. z o.o.    Poznań    53
886    Komputronik Biznes S.A.    Poznań    53
887    MPTS Sp. z o.o.    Poznań    53
888    VIBO Sp. z o.o.    Gostyń    53
889    RCI Sp. z o.o.    Poznań    53
890    LEXXIT Mebel Production & Trading Sp. z o.o.    Słocin    53
891    Jurgen Armack Sp. z o.o.    Piła    53
892    ZUH Rem Kępno Sp. z o.o.    Łęka Opatowska    53
893    Fabryka Mebli SPIN S.J.    Gniezno    53
894    HAHN + KOLB POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    53
895    Izoterm S.J.    Poznań    53
896    Polwos Sp. z o.o.    Witaszyce    53
897    Młyn Gospodarczy S.J.    Ostrów Wielkopolski    53
898    Tasomix Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    53
899    Zakłady Mechaniczne Kazimieruk Sp. z o.o. sp.k.    Tarnowo Podgórne    53
900    DEBON Sp. z o.o.    Krzemieniewo    53
901    Gonvarri Polska Sp. z o.o.    Września    53
902    HMB Sp. z o.o.    Witaszyczki    52
903    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Duszniki    52
904    B – G Sp. z o.o.    Poznań    52
905    Podbielniak Fps Sp. z o.o.    Piotrowice    52
906    Emet – Impex Sp. z o.o. PHHP i AP    Poznań    52
907    Technopol Group Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    52
908    Granbud S.J.    Granowo    52
909    MTM Industries sp. z o.o.    Kalisz    52
910    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KONSTA Sp. z o.o.    Kosowo    52
911    EWPA Maszyny Budowlane Sp. z o.o.    Komorniki    52
912    Smulders Sp. z o.o.    Rakoniewice    52
913    Bud-Rem S.J. Roman Błaszczyk, Piotr Pawlaczyk    Jarocin    52
914    Gospodarstwo Rolno-Handlowe Czechnów Sp. z o.o.    Czechnów    52
915    KF Furniture Sp. z o.o.    Duszniki    52
916    SABA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn    52
917    Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o.    Żerków    52
918    Almano Sp. z o.o.    Czarnylas    52
919    TRASKO – INWEST – R Sp. z o.o.    Ostrzeszów    52
920    Polcopper Sp. z o.o.    Śmigiel    52
921    PPHU Lima Sp. z o.o.    Krzemieniewo    51
922    Polcommerce Sp. z o.o.    Kalisz    51
923    KAP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    51
924    Handrol S.J.    Przykona    51
925    KORLEN Sp. z o.o.    Witkowo    51
926    DELTA TEAM Sp. z o.o.    Poznań    51
927    Rhein Folien Polska Sp. z o.o.    Kórnik    51
928    Zakład Handlowo – Usługowy ESTRA S.J. Zbigniew Dryka, Mirosław Pająk    Piła    51
929    Struktum SI Sp. z o.o.    Poznań    51
930    PW Romix Sp. z o.o.    Żodyń    51
931    Producent Tłumików Edex Sp. z o.o. sp.k.    Ostrów Wielkopolski    51
932    PPH Pema Sp. z o.o.    Nekla    50
933    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Kaczory    50
934    Przedsiębiorstwo Automatyzacji ADK Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    50
935    Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe KALETKA Leszek Kaletka, Andrzej Kaletka S.J.    Pelikan    50
936    Zakład Przetwórstwa Drewna S.J.    Czarnków    50
937    EUROFOAM Poznań Sp. z o.o.    Janikowo    50
938    Maisadour Polska Sp. z o.o.    Poznań    50
939    Wola – Centrum Magazynowe Sp. z o.o. S.K.    Poznań    50
940    Jakon Inwest Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tarnowo Podgórne    50
941    Creadest Sp. z o.o.    Gniezno    50
942    Recykl Organizacja Odzysku S.A.    Śrem    50
943    Kaczmarek Electric S.A.    Wolsztyn    50
944    Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Posteor Poznań Sp. z o.o.    Poznań    49
945    Dievision Polska Sp. z o.o.    Konin    49
946    Lust S.J.    Kalisz    49
947    BGDE Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Poznań    49
948    Europol S.J.    Brzeziny    49
949    HZPC Polska Sp. z o.o.    Poznań    49
950    H. Cegielski – Service Sp. z o.o.    Poznań    49
951    Masarnia Solmex S.J.    Brzeziny    48
952    Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Środzie Wlkp. Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    48
953    Virgo Sp. z o.o.    Kalisz    48
954    Wągrowieckie Fabryki Mebli Sp. z o.o.    Wągrowiec    48
955    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jolania Sp. J. Hurtownia Materiałów Budowlanych G. Andrzejewski, J. Olszewski, M. i W. Rosa    Kalisz    48
956    SIS SPÓŁKA Z O.O.     Ostrzeszów    48
957    Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o.    Strzałkowo    48
958    ETOILA Sp. z o.o.    Turek    48
959    Grupa Weba Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Paczkowo    48
960    Chemia Vox Sp. z o.o. S.K.A.    Czerwonak    48
961    Protea Development Sp. z o.o.    Poznań    48
962    BIS PLETTAC Sp. z o.o.    Ostrzeszów    48
963    Sunrise System Sp. z o.o.    Poznań    48
964    FORCOM Sp. z o.o.    Poznań    48
965    Protector Sp. z o.o.    Poznań    47
966    INTELLIMATIC Sp. z o.o.    Poznań    47
967    SYR Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    47
968    Mirox Sp. z o.o.    Poznań    47
969    AGRO – STAR S.J.    Kalisz    47
970    PA-ROL PARZĘCZEWO Sp. z o.o.    Parzęczewo    47
971    Jupro Taim K.Krawczyńska i S-Ka Sp. J.    Konin    47
972    Bemo Motors Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    47
973    TABOR Instytut Pojazdów Szynowych    Poznań    47
974    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa    Poznań    47
975    Norson Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Sarbinowo    47
976    Mikronika Badawczo – Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki    Poznań    47
977    Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.    Piła    46
978    PW Winter Sp. z o.o.    Luboń    46
979    Centrum Handlowe Elektromarket Sp. z o.o.    Września    46
980    RTB S.J.    Wolsztyn    46
981    TUBA Sp. z o.o.    Szamotuły    46
982    Nelba Lutomił Trząsalski S.J.    Werkowo    46
983    Prozam S.J.    Kalisz    46
984    Elmasz Sp. z o.o. S.K.    Biskupice    46
985    W&K Industrietechnik Sp. z o.o.    Poznań    46
986    Bestandig Logistics Sp. z o.o.    Słupca    46
987    Agrofirma Spółdzielcza    Wolsztyn    46
988    SKF Polska S.A.    Poznań    46
989    LIDMAR Sp. z o.o.    Września    45
990    Plast – Profil Sp. z o.o.    Osieczna    45
991    Tpa Horwath Management Sp. z o.o.    Poznań    45
992    ABRYS TECHNIKA Sp. z o.o.    Poznań    45
993    VOBEMA POLSKA Sp. z o.o.    Piła    45
994    BETON Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    45
995    Blue Sky Travel Sp. z o.o.    Poznań    45
996    Stolpol Lange i Wspólnicy S.J.    Zakrzewo    45
997    Kon – Bet Sp. z o.o. Konińska Wytwórnia Prefabrykatów    Konin    45
998    Książ S.J. Piekarnia – Ciastkarnia     Książ Wielkopolski    45
999    PW Jurek S.J. Danuta i Piotr Żurecki    Jankowy    45
1000    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    45
1001    KOMAT Mieczysław Kozłowski    Czarnków    45
1002    Nova Polska Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    45
1003    Wheelabrator Schlick Sp. z o.o.    Września    45
1004    Magna Automotive Poland Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    45
1005    Kaltrucks Sp. z o.o.    Kalisz    44
1006    MINI – MAX Sp. z o.o. PPHU    Poznań    44
1007    Drew – Zet Sp. z o.o.    Pomarzanowice    44
1008    Energotherm Sp. z o.o. Przeds. Badań i Analiz Energetycznych    Przeźmierowo    44
1009    Bis S.J.    Poznań    44
1010    Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.    Żerniki    44
1011    Wytwórnia Sprężyn Grześkowiak S.J.    Ostrów Wielkopolski    44
1012    Suer Polska Sp. z o.o.    Bonikowo    44
1013    Elektryk Sp. z o.o.    Kalisz    44
1014    GERDES MC Sp. z o.o.    Poznań    44
1015    P.P.H.U. Efekt sp. j. Janusz Frąckowiak i Spółka    Podzborów    44
1016    MENEDŻER Sp. z o.o.    Poznań    43
1017    Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu    Poznań    43
1018    Remont Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    43
1019    DIETSCHE Sp. z o.o.    Poznań    43
1020    Vernotti Polska Sp. z o.o.    Tabor Wielki    43
1021    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda    Nowy Dębiec    43
1022    PHU JAWI Sp. z o.o.    Poznań    43
1023    E.K.O. – PŁYTA Sp. z o.o.    Kościan    43
1024    Sakrem Grażyna Fietz Spółka Komandytowa    Piotrowice    43
1025    IP System Technologia Sp. z o.o.    Jasin    43
1026    PH Davi Sp. z o.o.    Gostyń    43
1027    Doradztwo Podatkowe WTS & SAJA Sp. z o.o.    Poznań    43
1028    K-Bausysteme Sp. z o.o.    Krotoszyn    43
1029    Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J.    Koło    43
1030    Saaten-Union Polska Sp. z o.o.    Wągrowiec    43
1031    ALKAL S.A.    Opatówek    43
1032    Franspol Sp. z o.o.    Konin    43
1033    NAFIS S.A.    Poznań    43
1034    IKB LEASING POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    43
1035    WIX – FILTRON Sp. z o.o.    Gostyń    43
1036    MAN BUS Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    43
1037    Barok Polska Sp. z o.o.    Złotkowo    42
1038    Limex Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    42
1039    City Broker Sp. z o.o.    Poznań    42
1040    Euro Trade Technology Sp. z o.o.    Piła    42
1041    Bioland Sp. z o.o.    Witkowice    42
1042    Prib Engineering Sp. z o.o.    Poznań    42
1043    Meringer Sp. z o.o.    Kalisz    42
1044    LOGIS Sp. z o.o.    Komorniki    42
1045    PULS Sp. z o.o.    Kalisz    42
1046    Karl Klis Industrie Sp. z o.o.    Rzetnia    42
1047    Jacol Sp. z o.o.    Modła Królewska    42
1048    Zetbeer Sp. z o.o.    Orzeszkowo    42
1049    HTI Sp. z o.o.    Poznań    42
1050    Spil-Trans Jolanta Spiliszewska i Agnieszka Knioła sp. j.    Piła    42
1051    Grab Sp. z o.o.    Brzeziny    42
1052    Przedsiębiorstwo Zagraniczne „Panepol” Sp. z o.o.    Przeźmierowo    42
1053    AGROCHEST Sp. z o.o.    Kostrzyn    42
1054    Architecture + Consulting Sp. z o.o.    Kiekrz    42
1055    Agromech Sp. z o.o. PW    Rogoźno    41
1056    Koppol Sp. z o.o. PPU    Miejska Górka    41
1057    KONEKT Sp. z o.o.    Poznań    41
1058    Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.    Nekla    41
1059    METALPLAST – TECHNIKA Sp. z o.o. Przeds. Projektowo Produkcyjne    Oborniki    41
1060    Koopex Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    41
1061    Mat – Oil Sp. z o.o.    Poznań    41
1062    Nasycalnia Podkładów S.A.    Koźmin Wielkopolski    41
1063    MPL VERBUM S.A.    Poznań    41
1064    PALIMEX Sp. z o.o. PPHU    Włoszakowice    41
1065    WUPRINŻ S.A.    Poznań    41
1066    GAŁOPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane    Gałowo    41
1067    Agroferm Sp. z o.o.    Grąbkowo    41
1068    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.    Trzemeszno    41
1069    KLIMA PLUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe    Poznań    40
1070    Archikwadrat Sp. z o.o.    Poznań    40
1071    Instal – Poznań Projekt Sp. z o.o.    Poznań    40
1072    MIRANDA – SERWIS Sp. z o.o.    Turek    40
1073    Multihigiena Sp. z o.o.    Poznań    40
1074    AN – MAR Sp. z o.o.    Swarzędz    40
1075    ATM Sp. z o.o.    Rogoźno    40
1076    EUROKLIMAT Sp. z o.o.    Poznań    40
1077    AQUABELLIS Sp. z o.o.    Rogoźno    40
1078    Almar Transport Spedycja Sp. z o.o.    Gostyń    40
1079    Grotowski-Przyprawy Henryk Grotowski, Natalia Ostrowska sp. j.    Piotrów    40
1080    Eko-Surowce Sp. z o.o.    Kleczew    40
1081    FGP Polska Sp. z o.o.    Kostrzyn    40
1082    Zas – Pol S.J.    Poznań    40
1083    Agro – Nas Sp. z o.o.    Swadzim    40
1084    Meda Veneer Sp. z o.o.    Białośliwie    40
1085    MAT INTER M.E. Żuberek S.J.    Kalisz    40
1086    ASGARD Sp. z o.o.    Poznań    40
1087    PHPU ROLBUD Michał Michalak    Pleszew    40
1088    PBUR Murbet S.J.    Kalisz    40
1089    PHU Janiak Spółka Jawna    Kalisz    40
1090    DRAMERS S.A.    Rabowice    40
1091    LAMINART Sp. z o.o.    Stęszew    40
1092    SPOMASZ-WRONKI Sp. z o.o.    Wronki    40
1093    ARGIP Sp. z o.o.    Poznań    40
1094    Jeronimo Martins Polska S.A.    Kostrzyn    40
1095    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Gniezno    39
1096    Razem Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa    Poznań    39
1097    Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Mera – Mont sp. z o.o.    Września    39
1098    Rol – Zbyt S.J. PUH    Puszczykowo    39
1099    Elpax Sp. z o.o.    Piła    39
1100    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żelazkowie    Żelazkowo    39
1101    Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Michałków    Ostrów Wielkopolski    39
1102    AUTO WACHE Sp. z o.o.    Baranowo    39
1103    Rosenberg – Poznań Sp. z o.o.    Swarzędz    39
1104    Promobil Fleet Sp. z o.o.    Poznań    39
1105    Trans-Milk Sp. z o.o.    Krotoszyn    39
1106    Gazobudowa – Poznań Sp. z o.o.    Poznań    39
1107    Rembet Sp. z o.o.    Kępno    39
1108    Plast – Rol S.J. PWUH    Lotyń    39
1109    Tur – Trans – Gapsa S.J.    Turek    39
1110    PPH Henmar S.J.    Koźmin Wielkopolski    39
1111    VOSSLOH SKAMO Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    39
1112    APA Sp. z o.o. Autorska Pracownia Architektoniczna    Poznań    38
1113    Wiza-Plus Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zbigniew i Elżbieta Zawada S.J.    Swarzędz    38
1114    PPH Postęp Sp. z o.o.    Pniewy    38
1115    Apila Sp. z o.o.    Suchy Las    38
1116    PPUH GUMA – BOLECHOWO Sp. z o.o.    Bolechowo    38
1117    Spółdzielnia Pracy Arwimont    Poznań    38
1118    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Krys-Pak Krystyna I Zdzisław Grajek S.J.    Damasławek    38
1119    GELG Sp. z o.o.    Wronki    38
1120    Limax Sp. z o.o.    Wolsztyn    38
1121    ZETPEZET Sp. z o.o. Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego    Piła    38
1122    SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    38
1123    DALGETY AGRA POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    38
1124    AMICA WRONKI S.A.    Wronki    38
1125    Cellcom Systems Sp. z o.o.    Poznań    37
1126    HERBICO Sp. z o.o. Wielkopolskie Centrum Leasingowe    Poznań    37
1127    Navi Sp. z o.o.    Poznań    37
1128    DREWNEX S.J.    Morawin    37
1129    Gospodarstwo Rolne Stępuchowo – Sp. z o.o.    Stępuchowo    37
1130    ATHENA SERVICE Sp. z o.o.    Poznań    37
1131    PH Rotmar S.J.    Wysogotowo    37
1132    Unikametal Sp. z o.o.    Kazimierz Biskupi    37
1133    Stal Warsztat Sp. z o.o.    Poznań    37
1134    BOOMGAARDEN MEDIEN Sp. z o.o.    Ruszków Drugi    37
1135    Digital Center Sp. z o.o.    Złotniki    37
1136    Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o.o.    Wągrowiec    37
1137    PROMET S.J.    Turek    37
1138    Promag MS Sp. z o.o.    Owińska    37
1139    Business – Consulting Group Sp. z o.o.    Poznań    37
1140    Müller Dairy Polska Sp. z o.o. Sp.K.    Poznań    37
1141    CHEMES M. Szperliński Sp. z o.o.    Sady    37
1142    Landbud Bis Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    37
1143    PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o.    Ostrzeszów    37
1144    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    37
1145    Danisco Poland Sp. z o.o.    Poznań    37
1146    Aludesign Sp. z o.o.    Swarzędz    37
1147    Goodmills Polska Grodzisk Wielkopolski Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    37
1148    MGI POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    37
1149    Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    37
1150    DENDRO POLAND LTD Sp. z o.o.    Rogoźno    37
1151    GOLDBECK Sp. z o.o.    Komorniki    37
1152    RASZ – MET Sp. z o.o.    Pysząca    36
1153    MWT Solutions Sp. z o.o.    Poznań    36
1154    Zakłady Techniki Biurowej INFOBIUROTECHNIKA Sp. z o.o.    Poznań    36
1155    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew Dobrzyca    Kowalew    36
1156    POM KALISZ Sp. z o.o. PPHiU    Kalisz    36
1157    Metalic Sp. z o.o.    Kościan    36
1158    Gopol Sp. z o.o.    Jarocin    36
1159    Art Bud Sp. z o.o.    Września    36
1160    Firma M.K. Bartkowiak S.J.    Przybyszewo    36
1161    Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców i Warzyw Dla Przetwórstwa    Krobia    36
1162    Mechatronika Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych    Kościan    36
1163    BMM Sp. z o.o.    Buk    36
1164    Dalkia Jarocin Sp. z o.o.    Jarocin    36
1165    Mac – Met S.J.    Jarocin    36
1166    Karex Robert Rosiak I Wspólnicy sp.j.    Turek    36
1167    Fhu Eko W.rybak sp. j.    Janikowo    36
1168    JUNA – TRANS Sp. z o.o.    Stare Oborzyska    36
1169    HERMES Sp. z o.o.    Włoszakowice    36
1170    Przedsiębiorstwo Handlowe Chudak S.J.    Śmigiel    36
1171    ROL-BIG Sp. z o.o. PHU    Brzeźno    36
1172    Fabet Sp. z o.o.    Ślesin    36
1173    LENA LIGHTING S.A.    Środa Wielkopolska    36
1174    Solar Dystrybucja Sp. z o.o.    Poznań    36
1175    Agregaty Fogo Sp. z o.o.    Wilkowice    36
1176    Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.    Leszno    36
1177    Miejska Kanalizacja i Wodociągi Sp. z o.o. w Czarnkowie    Czarnków    35
1178    J.A.M. Sp. z o.o.    Kalisz    35
1179    Zakład Usługowo-Remontowy Idziaszek Sp. z o.o.    Nowe Miasto nad Wartą    35
1180    Drukarnia Kartonex J. Winny A. Kempiński Sp. J.    Poznań    35
1181    Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Prosna    Mikstat    35
1182    Tebak Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    35
1183    TCN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Poznań    35
1184    Roltech S.J.    Poznań    35
1185    Data Solutions Sp. z o.o.    Poznań    35
1186    7Milowy Sp. z o.o.    Złotniki    35
1187    Blending Sp. z o.o.    Zduny    35
1188    Orion Sp. z o.o.    Poznań    35
1189    Avi – Vet Service S.J.    Tarnowo Podgórne    35
1190    WESOŁEK Sp. z o.o. Materiały Budowlane    Chocicza    35
1191    SAF HOLLAND POLSKA Sp. z o.o.    Trzcianka    35
1192    Wemhoff Logistyka Spedycja Transport Międzynarodowy Poznań Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    35
1193    PWD Sp. z o.o.    Poznań    35
1194    YES BIŻUTERIA Sp. z o.o.    Poznań    35
1195    Eurocash Franczyza Sp. z o.o.    Komorniki    35
1196    PETRO – PIL Sp. z o.o. PW    Ruda    34
1197    FM ALUMINIUM Sp. z o.o.    Kalisz    34
1198    Techog Sp. z o.o.    Leszno    34
1199    Hard & Smart Sp. z o.o.    Poznań    34
1200    Wol – Agro S.J.    Karpicko    34
1201    Somex Sp. z o.o.    Sompolinek    34
1202    Wutex Sp. z o.o.    Poznań    34
1203    JAKŚ-BUD Sp. z o.o. SPÓŁKA KOMANDYTOWA    Poznań    34
1204    Adboard Sp. z o.o.    Sielinko    34
1205    Restauracja Sphinx Nowaczyk S.J.    Luboń    34
1206    FHU WOGA S.J.    Niałek Wielki    34
1207    Alhen Artszkło Sp. z o.o.    Poznań    34
1208    Anta Sp. z o.o.    Krotoszyn    34
1209    Waab Wytwórnia Betonu Sp. z o.o.    Poznań    34
1210    Probuild Sp. z o.o.    Poznań    34
1211    Lab – Vet Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    34
1212    Wieszczyczyn Sp. z o.o. PPHU    Wieszczyczyn    34
1213    Barg M. B. Poznań Sp. z o.o.    Poznań    34
1214    Dettendorfer Polska Sp. z o.o.    Poznań    34
1215    BUDMAR JUDKOWIAK S.J.    Baranowo    34
1216    Kancelaria Prawna Marcin Piszcz, Norek i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Poznań    34
1217    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dolmar Ryszard, Lidia, Artur Dobień Sp. J. w Donaborowie    Kępno    34
1218    Bowa International Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Złotkowo    34
1219    Rolmark – Kowalczyk S.J.    Chojnik    33
1220    Teel S.J.    Poznań    33
1221    SIGID Sp. z o.o.    Poznań    33
1222    JAROMA S.A.    Jarocin    33
1223    Agro – Market Fontana S.J.    Kalisz    33
1224    MEDICUS Sp. z o.o.    Szamotuły    33
1225    Kresowa S.J.    Poznań    33
1226    KJF Broker Sp. z o.o.    Poznań    33
1227    SPOŁEM PSS w Gnieźnie    Gniezno    33
1228    Proagri Sp. z o.o.    Mieścisko    33
1229    CGS Drukarnia Sp. z o.o.    Mrowino    33
1230    Meditech Sp. z o.o.    Komorniki    33
1231    „Elmar” Hurtownia Elektrotechniczna S.J.    Przeźmierowo    33
1232    PW Arkton Sp. z o.o.    Leszno    33
1233    Industrian Sp. z o.o. & Co Sp. Komandytowa    Janikowo    33
1234    PROPART Sp. z o.o.    Kępno    33
1235    NORTHSTAR POLAND Sp. z o.o.    Trzcianka    33
1236    POZKRONE S.A.    Tarnowo Podgórne    33
1237    Tygro Tymoteusz Warmiński, Grzegorz Skórzewski Sp. J.    Ceków    33
1238    PHU Nowaccy S.J.    Ostrów Wielkopolski    33
1239    PPU ZAP – KOOPERACJA Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    33
1240    Promag S.A.    Poznań    33
1241    Domex Kuśnierek Sp.j.    Rydzyna    33
1242    EL-CAB Sp. z o.o.    Bolechowo-Osiedle    33
1243    Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o.    Jarocin    33
1244    Zakład Narzędziowo Usługowy Tool-Zap Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    32
1245    GH Sp. z o.o.    Komorniki    32
1246    Ferrodo – Poznań Sp. z o.o.    Poznań    32
1247    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy    Łobżenica    32
1248    Przy Kościele Elżbieta Nowakowska i Wspólnicy sp. j.    Poznań    32
1249    Balsan Polska Sp. z o.o.    Poznań    32
1250    Ticon Sp. z o.o.    Jasin    32
1251    A2 Koparki Sp. z o.o.    Tuliszków    32
1252    Pentor Research International Poznań Sp. z o.o.    Poznań    32
1253    Cordstrap – Polska Sp. z o.o.    Przeźmierowo    32
1254    GUNNEBO POLSKA Sp. z o.o.    Kalisz    32
1255    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach    Kuślin    32
1256    Rodan Sp. z o.o.    Poznań    32
1257    Tubes International Sp. z o.o.    Poznań    32
1258    Ensinger Polska Sp. z o.o.    Leszno    32
1259    Multistal i Lohmann Sp. z o.o.    Poznań    32
1260    KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o.    Poznań    32
1261    Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Metalchem Sp. z o.o.    Konin    31
1262    Opak S.J.    Wieczyn    31
1263    Impala Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    31
1264    Nakpol S.J. Zakład Meblowy    Mieszków    31
1265    Bosphera Sp. z o.o.    Pogorzela    31
1266    Alme PPUH Lech Hercog I Wspólnicy – S.J.    Poznań    31
1267    Firma TAMAR Sp. z o.o.    Tulce    31
1268    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Paal Andrzej Pieszak, Andrzej Lis S.J.    Środa Wielkopolska    31
1269    FFK Moulds Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Niepruszewo    31
1270    Apteki – Anna Kalisoras Sp. z o.o.    Poniec    31
1271    Klon S.A.    Nowa Święta    31
1272    Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o.    Czarnków    31
1273    Zakład Poligraficzny MOŚ I ŁUCZAK S.J.    Poznań    31
1274    Pruszyński S.J.    Paczkowo    31
1275    CORTLAND Sp. z o.o.    Poznań    31
1276    Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo Sp. z o.o. z siedzibą w Żydowie    Żydowo    31
1277    Winner Spedition Polska Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    31
1278    WOOD – MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o.    Koło    31
1279    Inteva Products Poland Sp. z o.o.    Jasin    31
1280    Eltech-Poz sp. z o.o.    Bytkowo    30
1281    Połysk II Sp. z o.o.    Poznań    30
1282    Grupa Producentów Warzyw Jamarol Sp. z o.o.    Markowice    30
1283    Almatur Poznań Sp. z o.o.    Poznań    30
1284    JM Market Sp. z o.o.    Pniewy    30
1285    BIOPARTNER Sp. z o.o.    Plewiska    30
1286    Hortnas Sp. z o.o.    Góra    30
1287    Simple Way Sp. z o.o. Spólka Komandytowa    Międzychód    30
1288    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TOOLFAS Sp. z o.o.    Poznań    30
1289    FIM Sp. z o.o.    Poznań    30
1290    Pro-Select Sp. z o.o.    Murowana Goślina    30
1291    Agromar Sp. z o.o.    Skoki    30
1292    Heidemark Polska Sp. z o.o.    Poznań    30
1293    Petro – Tank S.J.    Nowe Skalmierzyce    30
1294    Biuro Handlowe Krokowicz Sp. z o.o.    Poznań    30
1295    Masterfix Poland LTD Sp. z o.o.    Poznań    30
1296    ZMK Delikates Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    30
1297    Progress Invest Józef Sawicz S.J.    Poznań    30
1298    PRO – MAR S.A.    Poznań    30
1299    Neobis Sp. z o.o.    Poznań    30
1300    Dr. Marcus International Sp. z o.o. S. Komandytowa    Kalisz    30
1301    Agro Duda Sp. z o.o.    Grąbkowo    30
1302    WAVIN METALPLAST – BUK Sp. z o.o.    Buk    30
1303    PAS Polska Sp. z o.o.    Opalenica    30
1304    KUPIEC ŚREDZKI Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    29
1305    Spomasz – Odlewnia Żeliwa Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    29
1306    MJN Sp. z o.o.    Poznań    29
1307    Horyzont Sp. z o.o. PHU    Chocz    29
1308    Feniks Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    29
1309    ELSTAR – BIO GÓRNY Sp. z o.o.    Stare Miasto    29
1310    Słowińscy Sp. z o.o.    Słupca    29
1311    Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Melbud D&S Pilarczyk S.J.    Modła Księża    29
1312    KAPITAN Sp. z o.o.    Poznań    29
1313    Metalzbyt Poznań Spychała i Haze S.J.    Poznań    29
1314    SKLEP SPOŻYWCZY S.J.    Kępno    29
1315    Hartmann Polska Sp. z o.o.    Poznań    29
1316    PAK CENTRUM USŁUG INFORMATYCZNYCH Sp. z o.o.    Konin    29
1317    Kontex S.J.    Suchy Las    29
1318    Hydrowat Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Melioracyjnych Sp. z o.o.    Konin    29
1319    Pneumapol S.J.    Przeźmierowo    29
1320    Waldi Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Grodzisk Wielkopolski    29
1321    Motodemont S.J.    Kaźmierz    29
1322    Transpetrol – Bis Sp. z o.o.    Osusz    29
1323    WECHTA STEEL TRADING Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna    Słupca    29
1324    Plasmet – Jesion S.J.    Kalisz    29
1325    Konar S.J.    Stęszew    29
1326    P.W. Stolarz – Lempert S.J.    Mroczeń    29
1327    Dino Polska S.A.    Krotoszyn    29
1328    BOWA POLSKA Sp. z o.o.    Suchy Las    29
1329    Tooling Technics Sp. z o.o.    Murowana Goślina    28
1330    SILVAPOL S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Technicznego Leśnictwa    Pępowo    28
1331    Polski Instytut Finansowy Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    28
1332    NZOZ Zdrowie Rodziny Sp. z o.o.    Poznań    28
1333    Bilbo Sp. z o.o.    Janikowo    28
1334    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Leszno    28
1335    Przedsiębiorstwo Instalator – Grupa SBS Sp. z o.o.    Leszno    28
1336    Alarmed Sp. z o.o.    Poznań    28
1337    Vetter Polska Sp. z o.o.    Racot    28
1338    Hensel Polska Sp. z o.o.    Poznań    28
1339    Quadra – Net Sp. z o.o.    Poznań    28
1340    Eksploatacyjna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Złotowie    Złotów    28
1341    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik    Chwałszyce    28
1342    Przedsiębiorstwo Armakon Sp. z o.o.    Konin    28
1343    Papis i Wspólnicy S.J.    Luboń    28
1344    Agro-Transhandel Sp. z o.o.    Szewce    28
1345    Chatka Grzegorz Smyczyński, Dariusz Bielawny S.J.    Krotoszyn    28
1346    S.P.2.1 Polska Sp. z o.o.    Poznań    28
1347    Biochemik Sp. z o.o. Laboratorium Usługowo – Badawcze    Śmiłowo    28
1348    M & K Foam GmbH Sp. z o.o.    Koło    28
1349    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka    Osiek    28
1350    Biuro Studiów i Projektów Energetycznych ENERGOPROJEKT – POZNAŃ S.A.    Poznań    28
1351    BBF Sp. z o.o.    Poznań    28
1352    A-LIMA-BIS PPHU Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    28
1353    DONAUCHEM POLSKA Sp. z o.o.    Rokietnica    28
1354    JMK Sp. z o.o.    Wolsztyn    28
1355    AGRI PLUS Wielkopolska S.A.    Dopiewo    28
1356    Florentyna – Zakład Pracy Chronionej S.J.    Pleszew    28
1357    Brigo Polska Sp. z o.o.    Karpicko    27
1358    MARKET – SERWIS Sp. z o.o. PRZEDS. PRODUKCJI HANDLU I USŁUG    Koło    27
1359    Exodus Sp. z o.o.    Piła    27
1360    Sigma Sp. z o.o.    Kostrzyn    27
1361    Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA w Wielichowie    Wielichowo    27
1362    Victoria Sp. z o.o.    Szamocin    27
1363    Vegex Sp. z o.o.    Szulec    27
1364    PROMODA Sp. z o.o.    Konin    27
1365    Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu    Poznań    27
1366    INTERASPHALT Sp. z o.o.    Oborniki    27
1367    Farm Mpartner Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    27
1368    Ekoflex Sp. z o.o.    Chodzież    27
1369    SLX Sp. z o.o.    Komorniki    27
1370    Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Koło    27
1371    Centrum Paliw i Rozpuszczalników Sp. z o.o.    Września    27
1372    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ferrum – Krzysztof Sikora I Paweł Sikora – S.J.    Krotoszyn    27
1373    Euroaqua Sp. z o.o.    Poznań    27
1374    DSA Polska Sp. z o.o. Cyfrowe Systemy Archiwizacji    Janikowo    27
1375    Denar Marek Dembiński I Wspólnicy S.J.    Rożnowo    27
1376    Tap Systemy Alarmowe Sp. z o.o.    Poznań    27
1377    DOBRZEC Spółdzielnia Mieszkaniowa    Kalisz    27
1378    ZAKŁAD MECHANICZNY PROGRESS SAWICKI LESZEK    Nowa Wieś Książęca    27
1379    Awex Sp. z o.o. PPUH    Nowe Skalmierzyce    27
1380    Josera Polska Sp. z o.o.    Paproć    27
1381    Zakłady Metalowo – Chemiczne METCHEM Andrzej Świerczek    Kalisz    27
1382    Eurocash S.A. Spółka Komandytowa    Komorniki    27
1383    ALUTHERM Sp. z o.o.    Poznań    26
1384    Przedsiębiorstwo Remontowo-Inwestycyjne Ciepłownictwa PEC Rem Sp. z o.o.    Poznań    26
1385    Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Chodzież    26
1386    Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Ciepłownictwa Sp. z o.o.    Krzyż Wielkopolski    26
1387    Zbych-Bud S.J. PW    Gostyń    26
1388    Dierre Poznań Sp. z o.o.    Poznań    26
1389    Tek Döner Sp. z o.o.    Poznań    26
1390    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nowja Ryszard i Jolanta Nowiccy S.J.    Kępno    26
1391    Emtel System Sp. z o.o.    Poznań    26
1392    Aquakon Sp. z o.o.    Police    26
1393    Trans – Hurt S.J.    Kalisz    26
1394    BH Kampoll S.J.    Ostrów Wielkopolski    26
1395    Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Wityng Sp. z o.o.    Mikorzyn    26
1396    Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Gniezno    26
1397    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Konin    26
1398    AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o.    Konin    26
1399    PREBET S.J. PPUH    Ostrów Wielkopolski    26
1400    Huta Szkła Gloss S.J.    Poniec    26
1401    Inter – Car Sp. z o.o.    Suchy Las    26
1402    DEN BRAVEN EAST Sp. z o.o.    Przeźmierowo    26
1403    APC POLSKA Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    26
1404    Zakład Wyrobow Odzieżowych Helkon – Konarski S.J.    Kępno    26
1405    INTER – GROCLIN – AUTO S.A.    Karpicko    26
1406    Bioraj Sp. z o.o.    Karolew    26
1407    Bejot Sp. z o.o.    Manieczki    26
1408    Zakład Przetwórstwa Mleka MLECZ Sp. z o.o.    Wolsztyn    26
1409    JAGROL Sp. z o.o.    Pierzchno    26
1410    ZRUG Sp. z o.o.    Poznań    26
1411    TECHLAND Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    26
1412    Jeremias Sp. z o.o.    Gniezno    26
1413    Kabat S.J.    Budzyń    26
1414    Exide Technologies S.A.    Poznań    26
1415    TOP – FARMS Sp. z o.o.    Poznań    26
1416    Przedsiębiorstwo Barbara Kaczmarek S.J.    Gostyń    26
1417    GSSCh Zakrzewo    Zakrzewo    25
1418    BUENA Sp. z o.o. PW    Szamotuły    25
1419    AGRO-OMEGA-INWEST Sp. z o.o.    Jerka    25
1420    Bonus Specto Sp. z o.o.    Wągrowiec    25
1421    Emis Sp. z o.o.    Śmigiel    25
1422    Optimet Sp. z o.o.    Czarnków    25
1423    Stephan Machinery Polska Sp. z o.o.    Poznań    25
1424    Wt – Polska Sp. z o.o.    Poznań    25
1425    PPHU Dora Sp. z o.o.    Leszno    25
1426    WIELKOPOLSKA Transport Spedycja Sp. z o.o.    Leszno    25
1427    Supermemo World Sp. z o.o.    Poznań    25
1428    Sar – Pol Sp. z o.o. PW    Poznań    25
1429    Alfatec Sp. z o.o.    Poznań    25
1430    Gospodarstwo Rolno – Nasienne Klonówiec Sp. z o.o.    Klonówiec    25
1431    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    25
1432    DSV Polska Sp. z o.o.    Wągrowiec    25
1433    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie    Niechanowo    25
1434    Spółdzielnia Inwalidów Start    Leszno    25
1435    HÖRMANN-POLSKA Sp. z o.o.    Komorniki    25
1436    Tompol T.Jajecznik i Spółka Sp. J.    Dębe-Kolonia    25
1437    Kluber Lubrication Polska Sp. z o.o.    Poznań    25
1438    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin    Białośliwie    25
1439    Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Poznań    25
1440    Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o.    Rawicz    25
1441    PHUP GNIEZNO Sp. z o.o. HURTOWNIA Sp-ka Komandytowa    Gniezno    25
1442    Ebrex Polska Sp. z o.o.    Kalisz    25
1443    Dialcom24 Sp. z o.o.    Poznań    25
1444    EL PAK Sp. z o.o. Przeds. Serwisu Automatyki i Urządzeń Elektrycznych    Konin    25
1445    ALGECO Sp. z o.o.    Poznań    25
1446    Gescrap Polska Sp. z o.o.    Września    25
1447    TIP – TOPOL Sp. z o.o. PUP    Pobiedziska    25
1448    SAPA Aluminium Sp. z o.o.    Trzcianka    25
1449    PTHU HYDRO-MARKO – MARIA PLUTA    Jarocin    25
1450    MATEX Sp. z o.o.    Starczanowo    25
1451    PORTOS S.J.    Kalisz    25
1452    KONIMPEX Sp. z o.o.    Konin    25
1453    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Czerminie    Czermin    24
1454    Spółdzielnia PSS    Wągrowiec    24
1455    Visual Solution Group Sp. z o.o.    Konin    24
1456    Centrala Nasienna w Obornikach Sp. z o.o.    Oborniki    24
1457    Grupa Producentów Owoców i Warzyw Agrea Sp. z o.o.    Poznań    24
1458    Quadriga Rusztowania Sp. z o.o.    Poznań    24
1459    PPM Domet Sp. z o.o.    Drążeń    24
1460    Otto Bock Polska Sp. z o.o.    Poznań    24
1461    Abic Polska Sp. z o.o.    Śrem    24
1462    RICCARDO Ryszard i Beata Trzeciak S.J.    Poznań    24
1463    POLIMASZ R. Wituchowski i Syn S.J.    Otorowo    24
1464    ZENTEX Sp. z o.o.    Kalisz    24
1465    Wojcieszak, Basiński i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka Spółka Komandytowa    Poznań    24
1466    Sunnyline Computer Products Poland Sp. z o.o.    Przeźmierowo    24
1467    Łącznik Hurtownia Elektroenergetyczna S.J. PPUH    Poznań    24
1468    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    24
1469    ADECO POLSKA Sp. z o.o.    Ostrzeszów    24
1470    Hit – Kody Kreskowe S.J.    Suchy Las    24
1471    Eko-Tom Turguła S.J.    Poznań    24
1472    Merkury Sp. z o.o.    Puszczykowo    24
1473    Sójka & Maciak – Adwokaci Spółka Komandytowa    Poznań    24
1474    Grzybmar Sp. z o.o.    Wielichowo    24
1475    POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN Sp. z o.o.    Tulce    24
1476    Auto Partner S.J.    Ociąż    24
1477    Kompania Piwowarska S.A.    Poznań    24
1478    Sopal Sp. z o.o.    Pleszew    23
1479    ZAP – ROBOTYKA Sp. z o.o.    Ostrów    23
1480    Zuraj Sp. z o.o.    Karolew    23
1481    Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Przybysław Sp. z o.o.    Żerków    23
1482    Grupa Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych Sp. z o.o.    Działyń    23
1483    PRIMAVIKA Sp. z o.o.    Gądki    23
1484    Lech – Pol Dystrybucja Sp. z o.o.    Gniezno    23
1485    ARNTJEN POLSKA INTERNATIONAL FARMATECHNIK Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    23
1486    Petronova Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    23
1487    Biuro Ochrony SEZAM Sp. z o.o.    Poznań    23
1488    Przeds. Produkcji Rolnej Handlu i Usług Kos – Pol Sp. z o.o.    Kołaczkowo    23
1489    Doxler Sp. z o.o.    Kórnik    23
1490    ZAMA Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    23
1491    Wielkopolska Giełda Odzieżowa Sp. z o.o.    Poznań    23
1492    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt    Róża Wielka    23
1493    Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.    Jarocin    23
1494    Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o.    Śrem    23
1495    Extrem EX3M Sp. z o.o. S.K.A.    Poznań    23
1496    Technika Spawalnicza Sp. z o.o.    Poznań    23
1497    MM Brown Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    23
1498    Promet – Bin S.J.    Oborniki    23
1499    DOMATOR Sp. z o.o.    Konin    23
1500    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    23
1501    Sezam-Śrem Sp. z o.o.    Zbrudzewo    23
1502    Techpak Sp. z o.o.    Białężyce    23
1503    ENERGO – UTECH S.A. Energetyczne Towarzystwo Finansowo – Leasingowe    Poznań    23
1504    Argenta Mikrobiologia Sp. z o.o. sp.k.    Poznań    23
1505    Włodzimierz Głowacki I Wspólnicy S.K.    Poznań    23
1506    Kombinat 2000 Sp. z o.o.    Rydzyna    23
1507    Przedsiębiorstwo Inwestycyjno – Budowlane BTM Sp. z o.o.    Poznań    23
1508    RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    23
1509    Jakon Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    23
1510    Pozbud T&R S.A.    Wysogotowo    23
1511    AGRO – EFEKT Sp. z o.o. PHP    Perzów    23
1512    JOHN DEERE POLSKA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    23
1513    EKO – ENERGETYK Sp. z o.o.    Września    22
1514    Trans Conti Sp. z o.o.    Poznań    22
1515    GAZKOMPLEX Sp. z o.o.    Suchy Las    22
1516    Handel Hurtowy i Detaliczny S.J.    Jarocin    22
1517    Przedsiębiorstwo Produkcyjne H. Leszczyński Spółka Komandytowa    Głuchowo    22
1518    Tomag Sp. z o.o.    Plewiska    22
1519    Agroserwis S.J.    Nowy Tomyśl    22
1520    Silver Team Sp. z o.o.    Poznań    22
1521    Dieffenbacher Maschinenfabrik Sp. z o.o.    Kościan    22
1522    Przedsiębiorstwo Handlowe Jackowski, Sikora S.J.    Środa Wielkopolska    22
1523    Systech Sp. z o.o. Systemy Technologiczno – Narzędziowe    Rawicz    22
1524    Frapo Sp. z o.o.    Konin    22
1525    ZPUH Zap S.J.    Przygodzice    22
1526    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie    Miłosław    22
1527    Kopras Sp. z o.o.    Wronki    22
1528    BAWA Sp. z o.o.    Poznań    22
1529    Dejnak, Puk S.J.    Piła    22
1530    Ran Plus Sp. z o.o. S.K.A.    Poznań    22
1531    Piekarnia – Cukiernia S.J.    Dopiewo    22
1532    Mastersport Sp. z o.o. I Wspólnicy sp.k.    Psary Małe    22
1533    PIEKARNIA MIMA S.J. Sikora i Janowscy    Ostrów Wielkopolski    22
1534    Procan Logistyka Sp. z o.o. S.K.    Tarnowo Podgórne    22
1535    Drokan S.A.    Poznań    22
1536    „Młyn” Stanisław Bociański Roman Kolanoś Sp. j.    Nowy Tomyśl    22
1537    TELL S.A.    Poznań    22
1538    P.P.H.U. Zenex Zenon Krawczyk    Jarocin    22
1539    BERKER Polska Sp. z o.o.    Kórnik    22
1540    Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o.    Swarzędz    22
1541    Piotr i Paweł S.A.    Poznań    22
1542    BLUM POLSKA Sp. z o.o.    Jasin    22
1543    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    22
1544    Komak Sp. z o.o.    Poznań    21
1545    Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Naramowice    Poznań    21
1546    AKWAWIT Sp. z o.o. Centrum Konferencji i Rekreacji    Leszno    21
1547    Centrum Zaopatrzenia Lecznictwa Cezetel – Poznań Sp. z o.o.    Poznań    21
1548    Trans Glass Sp. z o.o.    Okonek    21
1549    Starówka – S.J.    Golina    21
1550    SM w Grodzisku WIelkopolskim    Grodzisk Wielkopolski    21
1551    RiSocks Sp. z o.o.    Poznań    21
1552    Eurowet Sp. z o.o.    Kościelna Wieś    21
1553    Elpio Sp. z o.o.    Luboń    21
1554    Dol – Gum S.J. Centrum Ogumienia    Gostyń    21
1555    Ekamant – Polska Sp. z o.o.    Poznań    21
1556    CHT Sp. z o.o.    Poznań    21
1557    POL – LEIM – HOLZ Sp. z o.o.    Leszno    21
1558    Monday Development S.A.    Poznań    21
1559    Gminne Składy Sp. z o.o.    Opalenica    21
1560    Dom Handowy PANDA Góźdź Wojtczak S.J.    Września    21
1561    Agra-Technologie Przyszłości Tomasz Piotrowski i Wspólnicy S.J.    Września    21
1562    REBHAN – OPAKOWANIA Sp. z o.o.    Plewiska    21
1563    Matbud Systemy Ppoż Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    21
1564    GAREX Sp. z o.o.    Swarzędz    21
1565    Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. K. Marcinkowskiego W Poznaniu SPZOZ    Poznań    21
1566    Almark Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Leszno    21
1567    Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Spółka z o.o.    Poznań    21
1568    AS PAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych    Konin    21
1569    PPH Sagan G. i S. Wąsala S.J.    Kępno    21
1570    Metrolog Sp. z o.o.    Czarnków    21
1571    Tarmet S.J.    Tarnowo Podgórne    21
1572    Jamalex Sp. z o.o.    Rydzyna    21
1573    EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J.    Turek    21
1574    Cotta Polsterwerke Sp. z o.o.    Oborniki    21
1575    MC BAUCHEMIE Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    21
1576    NOVOL Sp. z o.o.    Komorniki    21
1577    Zakład Komunalny Gminy Żelazków Sp. z o.o.    Żelazków    20
1578    MM Brown Polska Sp. z o.o.    Poznań    20
1579    Alvaretti Plus Wiesław Paradowski Sp. z o.o.    Konin    20
1580    Ben Trans Sp. z o.o.    Poznań    20
1581    Ka – Ja Kantor Wymiany Walut Katarzyna Bartosz, Jan Bartosz S.J.    Poznań    20
1582    Harder Sp. z o.o.    Poznań    20
1583    Tolo Sp. z o.o.    Swarzędz    20
1584    CGS Studio Kubiak i Wspólnicy S.J.    Mrowino    20
1585    Amika Konsorcjum Medyczne Sp. z o.o.    Września    20
1586    INSTYTUT TECHNOLOGII DREWNA    Poznań    20
1587    ABC Czepczyński Sp. z o.o. S.K.    Międzychód    20
1588    Maxfrut Sp. z o.o.    Jarogniewice    20
1589    TBW – Pol Sp. z o.o.    Wysogotowo    20
1590    Zakład Betoniarski P.H.U. Adam I Marcin Piotrowscy sp.j.    Nekla    20
1591    Trans-Spili Sp. z o.o.    Stary Licheń    20
1592    WAJM Sp. z o.o. ZPRHiU    Walerianowo    20
1593    Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    20
1594    Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o.    Falmierowo    20
1595    West Sp. z o.o.    Gortatowo    20
1596    Print Systems Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Chludowo    20
1597    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie    Kokorzyn    20
1598    Zakład Mięsny Smoliński S.J.    Długa Wieś    20
1599    D – M Sp. z o.o.    Krotoszyn    20
1600    Pak Infrastruktura Sp. z o.o.    Konin    20
1601    POL – CAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne    Poznań    20
1602    ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt    Rawicz    20
1603    Energomontaż Poznań Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    20
1604    Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    20
1605    Zakład Produkcyjno-Montażowy POPRAWA Zdzisław Poprawa    Bierzów    20
1606    POLMOSTRÓW Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    20
1607    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    20
1608    BIOFARM Sp. z o.o.    Poznań    20
1609    Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k.    Malanów    20
1610    Browar Fortuna Sp. z o.o.    Miłosław    19
1611    Hercules Trading Sp. z o.o.    Poznań    19
1612    Vip LKB Poland Sp. z o.o.    Suchy Las    19
1613    Fabryka Mebli Tapicerowanych Tombea Sp. z o.o.    Łowęcin    19
1614    Daga Sp. z o.o.    Wojnowice    19
1615    K&K Sp. z o.o.    Kościan    19
1616    Kantor Skup i Sprzedaż Walut J. Lenart i St. Lenart S.J.    Kępno    19
1617    Styrobud-Bis S.J. R. I J. Fingas    Kalisz    19
1618    GREEN PARKING POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    19
1619    Novexim Export – Import Sp. z o.o. PW    Poznań    19
1620    Pem Direct Marketing Sp. z o.o.    Poznań    19
1621    Przeds. Producentów Rolnych Sp. z o.o.    Stara Wiśniewka    19
1622    Grupa Producentów Grzybów PRIME CHAMP Sp. z o.o.    Jastrowie    19
1623    Vuylsteke Sp. z o.o.    Konin    19
1624    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kopanicy    Kopanica    19
1625    KARSTUSZ S.J.    Karolewo    19
1626    Maxx Transport Sp. z o.o.    Poznań    19
1627    ENERGETYKA WAGON Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    19
1628    Zakład Zaopatrzenia I Usług Dla Rolnictwa Brembor Zdzisław, Nowak Sławomir, Sroczyński Eugeniusz S.J.    Stare Bojanowo    19
1629    Zenon i Robert Górnik S.J.    Konarzew    19
1630    HAMACHER LOGISTIK Polska Sp. z o.o.    Poznań    19
1631    TQ Group Sp. z o.o.    Poznań    19
1632    Heye – Polska Sp. z o.o.    Poznań    19
1633    Gminna Spółdzielnia Samoopomoc Chłopska    Ślesin    19
1634    Marbo Sp. z o.o.    Suchy Las    19
1635    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy Anna i Gabriel Twardy Sp. J.    Rawicz    19
1636    Przeds. Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.    Turek    19
1637    Por – Gas Zakład Robót Inżynieryjno – Hydrotechnicznych S.J.    Wągrowiec    19
1638    ANCO Sp. z o.o.    Jarocin    19
1639    SERVCOM Sp. z o.o.    Trzemeszno    19
1640    Ubój i Handel Drobiem Dromico S.J.    Mikstat    19
1641    PPHU Loba S.J.    Nowy Tomyśl    19
1642    Oxytop Sp. z o.o.    Stęszew    19
1643    Albaterm Sp. z o.o.    Staw    19
1644    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Żychlinie    Żychlin    19
1645    HALFEN Sp. z o.o.    Poznań    19
1646    PIOTR I PAWEŁ PLUS Sp. z o.o.    Poznań    19
1647    Atotech Poland Sp. z o.o.    Poznań    19
1648    Vac Aero Kalisz Sp. z o.o.    Kalisz    19
1649    Marlin S.J.    Krotoszyn    19
1650    Fabryka Mebli MEBLAR S.J.    Baranów    19
1651    Dystrybucja Polska Sp. z o.o.    Poznań    19
1652    ALBECO Sp. z o.o.    Plewiska    19
1653    Nordan Sp. z o.o.    Czerniejewo    19
1654    Dat-Schaub Polska Sp. z o.o.    Suchy Las    19
1655    KDWT S.A.    Komorniki    19
1656    SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.    Sękowo    19
1657    RAKAPOL Sp. z o.o. PPH    Poznań    18
1658    Powers Partner Sp. z o.o.    Czapury    18
1659    Clockwork Polska Sp. z o.o.    Janikowo    18
1660    Kantor Wymiany Walut I. Woroch, I. Woroch S.J.    Poznań    18
1661    Goliat Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    18
1662    Wykrojniki Polskie Sp. z o.o.    Poznań    18
1663    Kaliskie Przeds. Przemysłu Spożywczego INTERJAREK Grupa INTERJAREK Sp. z o.o.    Gołuchów    18
1664    GRUNTPOL Sp. z o.o. PPHIU    Kalisz    18
1665    Gospodarstwo Rolne Bronów Sp. z o.o.    Bronów    18
1666    Amazis.Net Sp. z o.o.    Poznań    18
1667    „Hurtowet” Pawlisiak, Haława, Nolbrzyk Sp. J.    Święciechowa    18
1668    Stelmaszyk S.J.    Poznań    18
1669    BUD – WAT Sp. z o.o.    Straszków    18
1670    Somar S.J.    Kalisz    18
1671    Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga    Kurowo    18
1672    Vilemo Sp. z o.o.    Leszno    18
1673    Groeneveld Polska Sp. z o.o.    Poznań    18
1674    Phu „Ewmar” Sp. J. P.Rabiega S.Nyczak    Kościan    18
1675    SKM-Bis Kostrzewski Stefan, Kostrzewski Jerzy, Manyś Paweł, Szeszuła Marian, Poznański Grzegorz S.J.    Opalenica    18
1676    Kinepolis Poznań Sp. z o.o.    Poznań    18
1677    Tamipol S.J.    Poznań    18
1678    Ferrex Sp. z o.o.    Poznań    18
1679    Gospodarstwo Rolno – Handlowe Gołaszyn Sp. z o.o.    Bojanowo    18
1680    Matbet – Beton Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Tarnowo Podgórne    18
1681    Hekaplast Polska Sp. z o.o. i Spółka. Sp. Komandytowa    Leszno    18
1682    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    18
1683    FUGO S.A.    Konin    18
1684    Peka Sp. z o.o.    Jasin    18
1685    Tappol Sp. z o.o.    Słonawy    18
1686    FERGUSON Sp. z o.o.    Poznań    18
1687    INTERGLOBAL S.J.    Stary Staw    18
1688    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu    Poznań    18
1689    MEDIVET S.A.    Śrem    18
1690    PW KOMPLEXMŁYN Sp. z o.o.    Wągrowiec    18
1691    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.    Poznań    18
1692    Fresh Logistics Sp. z o.o.    Robakowo    18
1693    Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp. z o.o. sp.k.    Ostrów Wielkopolski    18
1694    Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A.    Konin    18
1695    Unia Leszno Sportowa S.A.    Leszno    17
1696    Budowa Maszyn POLAM Sp. z o.o.    Piła    17
1697    PBO Projekt Sp. z o.o.    Kostrzyn    17
1698    Maj Korporacja Sp. z o.o.    Poznań    17
1699    FA Sp. z o.o. Efficient Life Company Spółka Komandytowa    Łomnica-Młyn    17
1700    Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.    Gostyń    17
1701    PASAŻ Sp. z o.o.    Przeźmierowo    17
1702    Upgreat Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Poznań    17
1703    Lewiatan Wielkopolska Sp. z o.o.    Poznań    17
1704    Targowiska Miejskie S.A.    Ostrów Wielkopolski    17
1705    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    17
1706    PHU SOLAR Sp. z o.o.    Poznań    17
1707    Fabryka Armatury Idmar Sp. z o.o.    Krosno    17
1708    Rosmosis-Wawrzyniak Sp. z o.o.    Perzyce    17
1709    Elektromont 1 Sp. z o.o.    Konin    17
1710    Spółdzielnia Inwalidów METALOWIEC    Poznań    17
1711    Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane WOJTBUD Sp. z o.o.    Kwilcz    17
1712    Smakmak Woźniczak S.J.    Strzyżewice    17
1713    Best – Pol Sp. z o.o.    Konin    17
1714    Tegometall Galva Sp. z o.o.    Pniewy    17
1715    EFAR S.J.    Poznań    17
1716    Aet S.Adamczak, K.Zbanyszek, D.Patryniak Sp.J.    Ostrów Wielkopolski    17
1717    Rajbud Development Sp. z o.o.    Poznań    17
1718    Hauraton Polska Sp. z o.o.    Poznań    17
1719    HOLICON Sp. z o.o.    Poznań    17
1720    Leszczyńska Agencja Wydawnicza Mieczysław Strzelczyk, Marek Stoliński S.J.    Leszno    17
1721    Firma Adam's Adam Skrzyniarz    Baranowo    17
1722    Medkon Hurt Sp. z o.o.    Poznań    17
1723    Bruker Polska Sp. z o.o.    Poznań    17
1724    App Sp. z o.o.    Września    17
1725    KRISPOL Sp. z o.o.    Psary Małe    17
1726    OSIEDLE MŁODYCH Spółdzielnia Mieszkaniowa    Poznań    17
1727    Grupa Lambda Sp. z o.o. Dystrybucja Spółka Komandytowa    Poznań    17
1728    Europol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Chodzież    17
1729    BSC Drukarnia Opakowań S.A.    Poznań    17
1730    VIACON Sp. z o.o.    Rydzyna    17
1731    CWL Sp. z o.o.    Poznań    16
1732    BP Service Center S.J.    Poznań    16
1733    BBa Sp. z o.o.    Poznań    16
1734    ENERGO – SERWIS Sp. z o.o.    Kościan    16
1735    TECHGAL Sp. z o.o.    Poznań    16
1736    Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej Pro-Agro w Krotoszynie    Krotoszyn    16
1737    Hurtownia Artykułów Elektrycznych Alina Mielcarek S.J.    Ostrów Wielkopolski    16
1738    Annstal Sp. z o.o.    Konin    16
1739    D – Max Polska Sp. z o.o.    Poznań    16
1740    Image Recording Solutions Zachód Sp. z o.o.    Poznań    16
1741    RCR S.J.    Zakrzewo    16
1742    Ecer Recykling Sp. z o.o.    Luboń    16
1743    ROSIAK i SYN Sp. z o.o.    Komorniki    16
1744    Noex Sp. z o.o. sp.k.    Komorniki    16
1745    CENTNAS Sp. z o.o.    Krotoszyn    16
1746    Rolko Polsko – Francuska Sp. z o.o.    Kiełczewo    16
1747    M-Rol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Odolanów    16
1748    Rol – Prem S.J.    Gostyń    16
1749    Zdrovita Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    16
1750    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli    Orla    16
1751    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Kościan    16
1752    Ductus Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    16
1753    Metalpol Furmaniak S.J.    Rostarzewo    16
1754    Matix E.M. Matysiak S.J.    Święciechowa    16
1755    Krahn Chemie Polska Sp. z o.o.    Poznań    16
1756    Power Engineering S.A.    Czerwonak    16
1757    Przeds. Odzieżowe SALKO S.J.    Baranowo    16
1758    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat    Dobrzyca    16
1759    Tomex A.J.C. Tomczyk S.J.    Budzyń    16
1760    AGROMIX Sp. z o.o. PUP    Rydzyna    16
1761    NEOROL Sp. z o.o.    Chrzan    16
1762    Salzgitter Mannesmann Stahlhanndel Sp. z o.o.    Słupca    16
1763    Fresenius Medical Care Polska S.A.    Poznań    16
1764    Prima Poland Sp. z o.o.    Poznań    16
1765    WERNER KENKEL Sp. z o.o.    Krzycko Małe    16
1766    EDICTUM Sp. z o.o.    Poznań    15
1767    Fabryka Mebli Mikołajczyk Sp. z o.o.    Piotrowice    15
1768    MD Trade S.J.    Gniezno    15
1769    GS Samopomoc Chłopska w Piaskach    Piaski    15
1770    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wierzbinku    Wierzbinek    15
1771    TG Instalacje Sp. z o.o.    Poznań    15
1772    Makasar Sp. z o.o.    Śrem    15
1773    Visscher International Transport Polska Sp. z o.o.    Leszno    15
1774    INWATER Sp. z o.o.    Poznań    15
1775    Przeds. Remontowo Budowlane Rembud S.J.    Poznań    15
1776    Sport Mega Marketing Sp. z o.o.    Poznań    15
1777    Vica Sp. z o.o.    Pępowo    15
1778    Prince S.J.    Poznań    15
1779    Remont S.J. PHU    Ostrów Wielkopolski    15
1780    Ko Pa Ko I. I J. Płachta S.J.    Swarzędz    15
1781    Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Koziegłowy    15
1782    Fabryka Mebli Drewmix Lucyna i Michał Albert Sp. J.    Łęka Mroczeńska    15
1783    Limagrain Central Europe Societe Europeenne Spółka Europejska Oddział w Polsce    Poznań    15
1784    C.H. Manhattan Sp. z o.o.    Leszno    15
1785    Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus Sp. z o.o.    Leszno    15
1786    PIG Grupa Sp. z o.o.    Borek Wielkopolski    15
1787    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ustków    Ustków    15
1788    STRYCHROL Sp. z o.o.    Łubowo    15
1789    Agri Vet Sp. z o.o.    Poznań    15
1790    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Stęszewie    Stęszew    15
1791    HAPPICH POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    15
1792    SPAWSTAL Sp. z o.o. PPHU    Środa Wielkopolska    15
1793    Spółka Handlowo Produkcyjna I.Z.J.E.M. EFEMBERG S.J.    Kalisz    15
1794    Brovaria Jacek Woźniak    Ostrów Wielkopolski    15
1795    Pani Teresa Medica S.A.    Gutowo Małe    15
1796    ITA – K. Pollak S.J.    Poznań    15
1797    Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.    Długie Stare    15
1798    Ars Medical Sp. z o.o.    Piła    15
1799    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Eko Zec Sp. z o.o.    Poznań    15
1800    BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Jelonek    15
1801    Przedsiębiorstwo Handlowe A – T S.A.    Krotoszyn    15
1802    Victoria-Meble Sp. z o.o.    Poznań    15
1803    Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.    Wysoka    15
1804    Spółdzielnia Mieszkaniowa w Niepruszewie    Niepruszewo    14
1805    Atlanta Aluminium Sp. z o.o.    Skórzewo    14
1806    Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Ostrzeszów    14
1807    Multitelekom. Pl Sp. z o.o.    Poznań    14
1808    Transmeble Cargo Sp. z o.o.    Poznań    14
1809    Skład Drewna S.J.    Chodzież    14
1810    Dvdmax.pl Sp. z o.o.    Konin    14
1811    Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowy Domów Jednorodzinnych Ławica-Zachód    Poznań    14
1812    PM. Sp. z o.o.    Poznań    14
1813    Bankowy Ośrodek Doradztwa I Edukacji Sp. z o.o.    Poznań    14
1814    Chłodnice Nissens Polska Sp. z o.o.    Poznań    14
1815    BENTOM S.A.    Koziegłowy    14
1816    Śmigielska Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Rol-Tucz    Spławie    14
1817    Hydro Kan Instal S.J.    Leszno    14
1818    Inter – Tech Sp. z o.o. PUH    Komorniki    14
1819    Kujan Sp. z o.o.    Zakrzewo    14
1820    DR Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa    Poznań    14
1821    KDC POMORZANKA Sp. z o.o.    Przeźmierowo    14
1822    Petlab Sp. z o.o. sp.k.    Nowe Skalmierzyce    14
1823    Felona Sp. z o.o.    Kępno    14
1824    IZOMET PISKORZ S.J.    Wolsztyn    14
1825    Wełnoland Sp. z o.o.    Kalisz    14
1826    Colian Logistic Sp. z o.o.    Opatówek    14
1827    Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie    Kamieniec    14
1828    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze    Rudniczyn    14
1829    SARNA S.J. PUH . SA i SA    Chodzież    14
1830    Brego Świadek, Stefański S.J.    Poznań    14
1831    Modertrans Poznań Sp. z o.o.    Poznań    14
1832    Elmex Logistic Groupe Sp. z o.o.    Swarzędz    14
1833    Texol Milewski, Zakrzewski Sp. j.    Swarzędz    14
1834    PPHU Tel – Poż – System Iskra Sp. z o.o.    Poznań    14
1835    Marstal Mariusz Cypel, Stanisław Zakrzewski sp. j.    Wronki    14
1836    Fabryka Mebli Wer-Sal Kaczorowscy S.J.    Jankowy    14
1837    SWEGON Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    14
1838    Tulplast Ireneusz Socha S.J.    Paczkowo    14
1839    KONSPOL – BIS Sp. z o.o. PPHU    Słupca    14
1840    Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Kalisz S.A.    Kalisz    14
1841    NEROPO Sp. z o.o.    Studzieniec    14
1842    Remark – Kayser Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    14
1843    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego    Wilczyna    14
1844    MMT Supermarket Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Poznań    14
1845    PBO Anioła S.A.    Kostrzyn    14
1846    Chore – Time Europe Sp. z o.o.    Strykowo    14
1847    Grene Sp. z o.o.    Stare Miasto    14
1848    G.EN Gaz Energia S.A.    Tarnowo Podgórne    14
1849    Mondi Poznań Sp. z o.o.    Dopiewo    14
1850    Terg S.A.    Złotów    14
1851    F.H.U. Play Sp. z o.o.    Gniezno    13
1852    Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Litz Sp. z o.o.    Poznań    13
1853    Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Grupa Gołańcz    Chawłodno    13
1854    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Wolsztyn    13
1855    Kaszarnia Międzychód P. I S. Czarneccy S.J.    Międzychód    13
1856    El Dzazair Sp. z o.o.    Gniezno    13
1857    Klawiter & Klawiter Sp. z o.o.    Poznań    13
1858    Maltexim Sp. z o.o.    Poznań    13
1859    Rolplon Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Żerków    13
1860    PNEUMATIK S.A.    Przeźmierowo    13
1861    Catering Service Sp. z o.o.    Płaczki    13
1862    ENERGO Sp. z o.o.    Poznań    13
1863    Przedsiębiorstwo Handlowe Wimar Zbigniew Ozdowski, Maria Ozdowska S.J.    Pieruchy    13
1864    AGRO – KOMPLEKS Sp. z o.o.    Osówiec    13
1865    Spółdzielnia Mieszkaniowa w Luboniu    Luboń    13
1866    Olmaz Sp. z o.o.    Modrze    13
1867    BHU S.A.    Poznań    13
1868    GMW Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    13
1869    Agrivet S.J.    Kuślin    13
1870    Apvacuum Sp. z o.o.    Suchy Las    13
1871    Chopin Estate Sp. z o.o.    Poznań    13
1872    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Promnie    Promno    13
1873    Paltech Sp. z o.o.    Jastrowie    13
1874    Elektron Krzysztof Borowiec I Paweł Rzadkiewicz S.J.    Poznań    13
1875    Chłodex S.J.    Gniezno    13
1876    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos    Podstolice    13
1877    El-Maro Kreczetowscy, Ratajczak sp. j.    Leszno    13
1878    Zakład Produkcji Części Zamiennych Do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski    Września    13
1879    DBL Poznań Wynajem Odzieży Roboczej Sp. z o.o.    Poznań    13
1880    Akropol Inwestycje Sp. z o.o.    Luboń    13
1881    Przedsiębiorstwo Budowy Dróg – Roman Dyba Sp. z o.o.    Poznań    13
1882    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Stolar Dariusz, Kazimiera, Romuald Jurasik Sp. J.    Jankowy    13
1883    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu    Kamieniec    13
1884    Fol – Poz Sp. z o.o.    Poznań    13
1885    Ovotek Sp. z o.o.    Leszno    13
1886    Przychodnia Lekarska MEDEO Henryka Mikuła – Telenga, Tomasz Matecki, Barbara Elżbieta Schmidt, Jacek Szymaniak S.J.    Poznań    13
1887    Rouwdach Sp. z o.o.    Opalenica    13
1888    Segla S.J.    Osiek Mały    13
1889    GABI – JERCZYŃSCY S.J. PPUH    Łęka Opatowska    13
1890    DROP S.A.    Ostrzeszów    13
1891    Joskin Polska Sp. z o.o.    Trzcianka    13
1892    Przeds. Promax S.J. Zofia Fórmanek-Okrój, Wiesław Okrój    Ostrów Wielkopolski    13
1893    KŁODAWA Kopalnia Soli S.A.    Kłodawa    13
1894    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    Poznań    13
1895    General Logistics Systems Poland Sp. z o.o.    Komorniki    13
1896    Bims Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    13
1897    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Przedczu    Przedecz    12
1898    PREFABUD WRZEŚNIA Sp. z o.o.    Psary Małe    12
1899    MW EXPRESS Sp. z o.o.    Poznań    12
1900    Przedsiębiorstwo Tworzyw Sztucznych Marmat sp. z o.o.    Jasin    12
1901    Gryfus Sp. z o.o.    Poznań    12
1902    Tarhed Import – Eksport S.J.    Piła    12
1903    Symbioza Sp. z o.o.    Biedrusko    12
1904    Spedycja i Transport DRAGON Mirosław Wójcik, Jakub Wójcik S.J.    Piła    12
1905    Kon – Sped Sp. z o.o.    Konin    12
1906    Waldi Sp. z o.o.    Komorniki    12
1907    PPUH IZO – EKO CENTRUM Sp. z o.o.    Ostrzeszów    12
1908    Content Management Sp. z o.o.    Poznań    12
1909    IEKO Sp. z o.o.    Wągrowiec    12
1910    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna    Krajenka    12
1911    Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma    Wojnowice    12
1912    PW Wiertelak S.J.    Tarchały Wielkie    12
1913    Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa Poznaniak    Poznań    12
1914    Stadnina Koni RACOT Sp. z o.o.    Racot    12
1915    Tedel Pol Wytwórnia Uszczelek Dariusz Trochimiuk, Lucjan Trochimiuk S.J.    Borówiec    12
1916    Kennametal Polska Sp. z o.o.    Poznań    12
1917    Spółdzielnia Mieszkaniowa ZATORZE    Konin    12
1918    Gregoire Besson Polska Sp. z o.o.    Oborniki    12
1919    Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach    Koziegłowy    12
1920    Sparta Sp. z o.o.    Bogucin    12
1921    Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu    Poznań    12
1922    BOVINAS Sp. z o.o. Gospodarstwo Nasienno Rolne    Chodów    12
1923    Firma „Kuma” Magda & Magda Sp. J.    Kępno    12
1924    King Tony Polska S.J.    Komorniki    12
1925    Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu    Gostyń    12
1926    Budchem Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk S.J.    Poznań    12
1927    Rolgos Sp. z o.o.    Gościejewice    12
1928    Spółdzielnia Adorol w Adolfowie    Adolfowo    12
1929    Pago Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    12
1930    PEKABUD – MORASKO Sp. z o.o.    Poznań    12
1931    DECORA S.A.    Środa Wielkopolska    12
1932    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    12
1933    AQUANET S.A.    Poznań    12
1934    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Koło    12
1935    LUMAG Sp. z o.o.    Budzyń    12
1936    Baheco Sp. z o.o.    Trzcianka    11
1937    Sentinel Sp. z o.o.    Poznań    11
1938    Biuro Usług Turystycznych Simon Sp. z o.o.    Poznań    11
1939    PUH EL-BAU II Sp. z o.o.    Poznań    11
1940    Konrad Sp. z o.o.    Konin    11
1941    PW Staltex Sp. z o.o.    Żelazków    11
1942    Antrans S.J. A. Czekaj    Poznań    11
1943    JD Instal Sp. z o.o.    Poznań    11
1944    Poskal Piotr i Liliana Janiak S.J.    Poznań    11
1945    ZPHU Rolpex Onderski S.J.    Olszówka    11
1946    Rondo S.J.    Pudliszki    11
1947    Bol – Ann S.J.    Gniezno    11
1948    Stadnina Koni – Golejewko Sp. z o.o.    Chojno    11
1949    Zakład Wyrobów z Drewna Agma Sp. z o.o.    Margonin    11
1950    CDW Sp. z o.o.    Borzykowo    11
1951    Kontusz Sp. z o.o.    Kościan    11
1952    Kowstal S.J.    Jasin    11
1953    SKY BAR Sp. z o.o.    Poznań    11
1954    RYSZARD NOWAK Sp. z o.o.    Janikowo    11
1955    Sesvanderhave Poland Sp. z o.o.    Poznań    11
1956    PHU Aparatex S.J.    Ostrów Wielkopolski    11
1957    Eurokiosk Sp. z o.o.    Poznań    11
1958    Kolmet Skwierczyńscy S.J.    Wronki    11
1959    P.P.H.U. Metalmex S.J.    Wysogotowo    11
1960    Drukarnia i Księgarnia Św. Wojciecha Sp. z o.o.    Poznań    11
1961    Wodstal S.J.    Włoszakowice    11
1962    MW Gastro Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Tarnowo Podgórne    11
1963    Mar – Ol Nieruchomości Sp. z o.o.    Poznań    11
1964    LINK Sp. z o.o.    Poznań    11
1965    VMG Print Sp. z o.o.    Poznań    11
1966    Pinia Sp. z o.o.    Jarocin    11
1967    Mayr-Melnhof Karton Polska Sp. z o.o.    Poznań    11
1968    Augusto – Sopel Jabłońscy S.J.    Kalisz    11
1969    Precise Building Sp. z o.o.    Komorniki    11
1970    Bosma Electric Sp. z o.o.    Przeźmierowo    11
1971    GTC S.G. Chwiłowicz S.J.    Pyzdry    11
1972    SKLEJKA – EKO S.A.    Ostrów Wielkopolski    11
1973    Albis Polska Sp. z o.o.    Poznań    11
1974    Help Homecare Sp. z o.o.    Poznań    11
1975    APATOR POWOGAZ S.A.    Poznań    11
1976    ENEA Operator Sp. z o.o.    Poznań    11
1977    Wytwórnia Superkoncentratów i Pasz Akord S.J.    Poniec    10
1978    Tados Adamczak S.J.    Stęszew    10
1979    Visus-Kal Sp. z o.o.    Kalisz    10
1980    Student – Service Markop Sp. z o.o.    Poznań    10
1981    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Wolsztyn    10
1982    Prosper – Tech Sp. z o.o.    Swarzędz    10
1983    Flipo Energia Sp. z o.o.    Kościan    10
1984    Kontix Sp. z o.o.    Paczkowo    10
1985    Przychodnia Medycyny Rodzinnej SKARBOWA Sp. z o.o.    Leszno    10
1986    Kamel A.K. Depińska-Fołda Sp. J.    Konin    10
1987    K&K Systemy Sanitarno – Grzewcze Sp. z o.o.    Przeźmierowo    10
1988    Metal – Vis Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    10
1989    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Vigilax Sp. z o.o. Sp.k.    Buk    10
1990    Pawo – Alu System Tadeusz Kruzel I Wspólnicy S.J.    Poznań    10
1991    Bis-Podex Sp. J. Bogdan Dębski i Grzegorz Biczysko    Kalisz    10
1992    Przeds. Intar Sp. z o.o.    Leszno    10
1993    Inoforges Polska Sp. z o.o.    Rydzyna    10
1994    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość    Stara Obra    10
1995    PHU Fala Olga Boyko sp. j.    Piła    10
1996    Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców    Strzałkowo    10
1997    Holagra Sp. z o.o.    Leszno    10
1998    Nowotomyski Dom Handlowy Pawelec Sp. J.    Nowy Tomyśl    10
1999    Teeldom Sp. z o.o. S.J. Zakład Robót Budowlanych    Poznań    10
2000    Medeor Sp. z o.o.    Leszno    10
2001    LESPIN Sp. z o.o.    Leszno    10
2002    Zakład Betoniarski M.Kaluba i J.Ruszkowski S.J.    Kleczew    10
2003    PPH AGRONAS Sp. z o.o.    Koło    10
2004    BUILDING PLASTICS POLSKA Sp. z o.o.    Niepruszewo    10
2005    Lenzkes Techniki Mocowania Sp. z o.o.    Poznań    10
2006    Piekarnia – Ciastkarnia S.J.    Kiełczewo    10
2007    CONTO Sp. z o.o. PPH    Poznań    10
2008    Rolnicza Spółdzielnia Agrocoop w Ruchocicach    Ruchocice    10
2009    Hermes Polska Sp. z o.o.    Poznań    10
2010    Toma Sp. z o.o.    Przeźmierowo    10
2011    Vilmorin Garden Sp. z o.o.    Komorniki    10
2012    Pti sp. z o.o.    Poznań    10
2013    ZPB Kaczmarek Wykonawstwo Sp. z o.o. S.K.    Mochy    10
2014    ANPAH – JANIAK S.J.    Kalisz    10
2015    TESA TAPE Sp. z o.o.    Poznań    10
2016    Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Rolno – Przetwórcze GAL L.P.M.Ł. Marek S.J.    Poznań    10
2017    Arpak Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    10
2018    MRÓZ S.A.    Borek Wielkopolski    10
2019    EL-TEL NETWORKS S.A.    Poznań    10
2020    Depenbrock Polska Sp. z o.o. S.K.    Komorniki    10
2021    SCHATTDECOR Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    10
2022    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dopiewie    Dopiewo    9
2023    Miejski Zakład Komunalny w Czarnkowie Sp. z o.o.    Czarnków    9
2024    GARTENHOLZ H & H Sp. z o.o.    Obrzycko    9
2025    Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.    Koło    9
2026    Piórex S.A.    Swarzędz    9
2027    Piekarnia SPOMIA Sp. z o.o.    Kalisz    9
2028    Car – Lift Service Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    9
2029    Wiertconsulting Sp. z o.o.    Poznań    9
2030    In-Store Sp. z o.o.    Poznań    9
2031    Inst-Wat Sp. z o.o.    Poznań    9
2032    Polska Grupa Tekstylna Poznań Sp. z o.o.    Poznań    9
2033    CGS Prepress S.J.    Mrowino    9
2034    Zakład Produkcji Doświadczonej Automatyki Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    9
2035    Drobud Sp. z o.o.    Poznań    9
2036    Mad – Dom S.J.    Budzyń    9
2037    Profiloplast S.J.    Wilkowice    9
2038    Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    9
2039    SIMONSWERK POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    9
2040    DAMŁYN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie    Damasławek    9
2041    Ison Sp. z o.o.    Plewiska    9
2042    Darhen D.Sobczak, H.Zaparty Sp. j.    Słupca    9
2043    TEN Sp. z o.o.    Poznań    9
2044    Informatyk P. Polcyn, Ł. Żużak S.J.    Poznań    9
2045    Pilski Rynek Hurtowy Sp. z o.o.    Piła    9
2046    PPHU ROWITEX Sp. z o.o.    Poznań    9
2047    Turbańscy Sp. z o.o.    Pogorzela    9
2048    Leithauser Industrieterrain Sp. z o.o.    Leszno    9
2049    Promotech S.J.    Czarnków    9
2050    Masters Sp. z o.o.    Poznań    9
2051    SCHLICK ZAGÓRÓW Sp. z o.o.    Zagórów    9
2052    HAYGROVE POLAND Sp. z o.o.    Kępno    9
2053    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w Brzóstowni    Brzóstownia    9
2054    Dinopol Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    9
2055    FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.    Czerwonak    9
2056    ASTAT Sp. z o.o.    Poznań    9
2057    Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o.    Kobylnica    9
2058    Firma Gibowski Sp. z o.o.    Przyborki    9
2059    Dystrybutor BHP Jaskon P. M. Skonieczny S.J.    Konin    9
2060    MESYNA Sp. z o.o.    Poznań    9
2061    Watis Sp. z o.o.    Strzałkowo    9
2062    Termika-Grupa Sbs Grala, Wojciechowski Sp. J.    Kalisz    9
2063    Prostaf S.J.    Poznań    9
2064    AVK ARMADAN Sp. z o.o.    Pniewy    9
2065    Rorets Polska Sp. z o.o.    Pniewy    9
2066    PUH LOBO Sp. z o.o.    Poznań    9
2067    Europa Trading Sp. z o.o.    Borówiec    9
2068    MULTEAFIL Sp. z o.o.    Dobrzyca    9
2069    Banken Polska Sp. z o.o.    Buk    9
2070    „Jakon Jan Konieczny Wojciech Jakubowski Sp. J.”    Tarnowo Podgórne    9
2071    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy    Bądecz    9
2072    Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.    Poznań    9
2073    DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.    Kościan    9
2074    IMPERIAL TOBACCO POLSKA S.A.    Jankowice    9
2075    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zagórowie    Zagórów    8
2076    POLKORK S.A. PPH    Poznań    8
2077    Wimar M.D. Sp. z o.o.    Poznań    8
2078    V – Bud Walkiewicz Sp. z o.o.    Wysogotowo    8
2079    Centrum Techniki Macro Sp. z o.o.    Suchy Las    8
2080    Jar – Drew Sp. z o.o. PPUH    Golina    8
2081    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Rawicz    8
2082    Stacja Paliw Takrys S.J.    Oborniki    8
2083    Tampodruk Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    8
2084    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu RÓŻ-POL Sp. z o.o.    Różanna    8
2085    Spółdzielnia Pracy Konserwacji Urządzeń Przemysłowych    Oborniki    8
2086    Drewpol Sp. z o.o.    Kąkolewo    8
2087    Star Lines Sp. z o.o.    Poznań    8
2088    Pro – Dolsk Sp. z o.o.    Poznań    8
2089    Europa Inwestycje Sp. z o.o.    Poznań    8
2090    RS Adware POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    8
2091    K&M GRUPA Sp. z o.o.    Gruszczyn    8
2092    ENDIS Sp. z o.o.    Międzychód    8
2093    Mandersloot Logistics Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Komorniki    8
2094    D. M. – Pol Sp. z o.o.    Skórka    8
2095    Konstruktor Sp. z o.o.    Gniezno    8
2096    Euro – Eko – Pak S.J.    Poznań    8
2097    Przedsiębiorstwo Handlowe KJM Łodziewscy sp. j.    Konin    8
2098    Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo    Września    8
2099    Fero S.J. PH    Środa Wielkopolska    8
2100    Maciejka Sp. z o.o.    Gniezno    8
2101    Jerzy i Dariusz Bednarek S.J. PPHU    Turek    8
2102    Zremb Shiraz Sp. z o.o. S.K.A.    Poznań    8
2103    PBO – Construction Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    8
2104    JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska    Środa Wielkopolska    8
2105    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego    Swarzędz    8
2106    GTJ Plus Gilewicz S.J.    Suchy Las    8
2107    Vector Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    8
2108    Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.    Poznań    8
2109    ENERGOMIAR Sp. z o.o.    Poznań    8
2110    Lina Medical Polska Sp. z o.o.    Sady    8
2111    Copal Sp. z o.o.    Trzcianka    8
2112    DPM Solid Polska S.J.    Oborniki    8
2113    HANSA – FLEX Sp. z o.o.    Poznań    8
2114    PPHU VIVA S.J.    Suchy Las    8
2115    Asta-Net Asta Group Sp. z o.o. S.K.A.    Piła    8
2116    DELTA S.J.    Pleszew    8
2117    KIEL – POLSKA Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    8
2118    Auto – Handel – Centrum Krotoski – Cichy S.J.    Wysogotowo    8
2119    TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.    Czempiń    8
2120    Trans Poland Sp. z o.o.    Węglew-Kolonia    7
2121    Gemanah Sp. z o.o. PHU    Mrowino    7
2122    Active System Sp. z o.o.    Luboń    7
2123    Pak – Dar S.J.    Konin    7
2124    GRASO MODA Sp. z o.o.    Poznań    7
2125    AKME Sp. z o.o.    Ostrzeszów    7
2126    „Meritum” P. Dzieciątkowski, R. Kazecki Sp. J.    Poznań    7
2127    Przeds. Handlowo – Budowlane Tyliński S.J.    Leszno    7
2128    Stek – Pol S.J. Przetwórstwo Mięsa    Grabów nad Prosną    7
2129    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jarocin    7
2130    Firma Budowlana Mikstbud Sp. z o.o.    Mikstat    7
2131    EVER Sp. z o.o.    Swarzędz    7
2132    PPUH DOMEL – Zbigniew & Jacek & Tomasz Dobień S.J.    Kępno    7
2133    PPHU Diagrolmet S.J.    Wolsztyn    7
2134    Nova Sp. z o.o.    Poznań    7
2135    Sklep Wielobranżowy Eldom Sp. j. Beata Carius, Marek Carius    Złotów    7
2136    Inplast – Plus Sp. z o.o.    Poznań    7
2137    Pati i Maks S.J.    Poznań    7
2138    Verocel Polska Sp. z o.o.    Poznań    7
2139    Eurodrut Sp. z o.o.    Plewiska    7
2140    Graphcom Sp. z o.o.    Poznań    7
2141    Rawmed Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska    Rawicz    7
2142    Frapo – Inwestycje Sp. z o.o.    Konin    7
2143    Provitel Polska Sp. z o.o.    Luboń    7
2144    KONSULTANT KOMPUTER Sp. z o.o.    Poznań    7
2145    PAK Centrum Badań Jakości Sp. z o.o.    Konin    7
2146    Dream Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Ryczywół    7
2147    Rader S.J.    Piła    7
2148    Przedsiębiorstwo Rolne Agroduet Sp. z o.o.    Chlewiska    7
2149    Centrum Materiałów Budowlanych Euro – Płyta Paszkowscy S.J.    Nowy Tomyśl    7
2150    Gummi Welz Polen Sp. z o.o.    Trzcianka    7
2151    Minimot S.J. PHU    Ostrów Wielkopolski    7
2152    FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o.    Poznań    7
2153    Poznańskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL S.A.    Poznań    7
2154    Union Knopf Polska Sp. z o.o.    Turek    7
2155    Forta Sp. z o.o.    Jasin    7
2156    Kadefarm Sp. z o.o.    Sierosław    7
2157    Zakład Przetwórstwa Mięsa SZAJEK – S.J.    Granowo    7
2158    Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o.    Krzemieniewo    7
2159    PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A.    Turek    7
2160    Kaem Sp. z o.o. S.K.A.    Baranowo    7
2161    HJ HEINZ POLSKA S.A.    Krobia    7
2162    EUROCASH S.A.    Komorniki    7
2163    POFAM – JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Poznań    6
2164    Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Liskowie    Lisków    6
2165    Spółdzielczy Zakład Usługowy w Przykonie    Przykona    6
2166    Centrala Nasienna Sp. z o.o. PPH    Gostyń    6
2167    Digital Team Sp. z o.o.    Poznań    6
2168    Rejonowa Spółdzielnia Ogrodniczo – Pszczelarska W Pleszewie    Pleszew    6
2169    Dm – Tech Sp. z o.o.    Ostrów Kaliski    6
2170    Przeds. Usługowe Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu Sp. z o.o.    Nowy Tomyśl    6
2171    Elprotech – Systemy Sp. z o.o.    Komorniki    6
2172    Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.    Dopiewo    6
2173    Ma – Bu S.J.    Poznań    6
2174    Przeds. Robót Drogowo Mostowych S.A.    Szamotuły    6
2175    Green Planet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Poznań    6
2176    SM Przylesie    Leszno    6
2177    Doppiek Sp. z o.o.    Dopiewo    6
2178    Vininova Sp. z o.o.    Suchy Las    6
2179    Beton-Bud Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    6
2180    ISOTEX Sp. z o.o.    Poznań    6
2181    Wod – Ball Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Kompleksowej Realizacji Inwestycji    Poznań    6
2182    Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Złotów    6
2183    Fog Agrotechnik Poland Sp. z o.o.    Poznań    6
2184    Ceg – Bud Sp. z o.o.    Wolsztyn    6
2185    IT.INTEGRO Sp. z o.o.    Poznań    6
2186    Weilburger Grafik – Polska Sp. z o.o.    Batorowo    6
2187    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie    Siemianowo    6
2188    A.Z. Agora Aurela Kubisiak, Zbigniew Kubisiak S.J.    Międzychód    6
2189    Pol – Plan S.J. Zakład Produkcji Plandek    Zamysłowo    6
2190    Quay Biuro Handlowo-Usługowe Sp. z o.o.    Poznań    6
2191    CONTAR TARASKA S.J.    Poznań    6
2192    Abrys Sp. z o.o.    Poznań    6
2193    Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne    Lipka    6
2194    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie    Konin    6
2195    Polieuro Sp. z o.o.    Chodzież    6
2196    Przedsiębiorstwo Rolne Nadodrze Sp. z o.o.    Gościejewice    6
2197    Horstmann Budowa Urządzeń i Technika Ekologiczna Sp. z o.o.    Wągrowiec    6
2198    SIGMA – ALDRICH Sp. z o.o.    Poznań    6
2199    Lawanda Sp. z o.o.    Kępno    6
2200    Mipama Import – Export S.J. PPHU    Opatówek    6
2201    PPUH Terra Sp. z o.o.    Krobia    6
2202    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PWF Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    6
2203    BH Jota Sp. z o.o.    Janikowo    6
2204    Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego    Zbęchy-Pole    6
2205    ITELLIGENCE Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    6
2206    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S W Krzyżankach    Krzyżanki    6
2207    Insbud Sp. z o.o.    Wolsztyn    6
2208    MH Sp. z o.o.    Poznań    6
2209    Fabryka Papieru Kaczory Sp. z o.o.    Kaczory    6
2210    VPK Packaging Sp. z o.o.    Września    6
2211    Szpital Rehabilitacyjno – Kardiologiczny    Kowanówko    6
2212    Poznańska Korporacja Budowlana PEKABEX S.A.     Poznań    6
2213    Steico Sp. z o.o.    Czarnków    6
2214    York Pl Sp. z o.o. S.K.    Bolechowo    6
2215    Politechnika Poznańska    Poznań    6
2216    LIDL Polska Sp. z o.o.    Jankowice    6
2217    RABEN POLSKA Sp. z o.o.    Gądki    6
2218    SOLARIS BUS & COACH S.A.    Bolechowo-Osiedle    6
2219    Rox – Pol Sp. z o.o.    Konin    5
2220    Apteka Pod Koroną Sp. z o.o.    Poznań    5
2221    STAWOJ Sp. z o.o.    Niechanowo    5
2222    Sigmateq Sp. z o.o.    Poznań    5
2223    Drzymała Sp. z o.o.    Piotrowo Wielkie    5
2224    UNIMAX Sp. z o.o. Zakład Produkcji Drzewnej    Piła    5
2225    Delta Sp. z o.o.    Leszno    5
2226    Malta Premium Sp. z o.o.    Poznań    5
2227    Przedsiębiorstwo Usług Telekomunikacyjnych Ustel Sp. z o.o.    Poznań    5
2228    Vegex Plus Sp. z o.o.    Szulec    5
2229    Apro Polska Sp. z o.o.    Kórnik    5
2230    Kantor Wymiany Walut Szułczyński Przemysław i Kożyczak Marek S.J.    Leszno    5
2231    APTEKA WILDECKA Sp. z o.o.    Poznań    5
2232    Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego    Kościan    5
2233    Agencja Ochrony Pewność Sp. z o.o.    Leszno    5
2234    Stergo Sp. z o.o.    Gostyń    5
2235    Spółdzielnia Mieszkaniowa Blok    Poznań    5
2236    Josera Nieruchomości Sp. z o.o.    Paproć    5
2237    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.    Piła    5
2238    MR Nieruchomości Ryczek, Małdzińska S.J.    Piła    5
2239    Fachman S.J.    Poznań    5
2240    LAS – KALISZ Sp. z o.o.    Tomnice    5
2241    Apteka E. Brózda I K. Brózda – S.J.    Złotów    5
2242    Zalew S.J.    Ostrzeszów    5
2243    SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.    Nochowo    5
2244    Odlewnia Żeliwa Drawski S.A.    Drawski Młyn    5
2245    Przeds. Rolne Maćkowiak i Wspólnicy Sp. z o.o.    Sokolniki Wielkie    5
2246    Krio – Serwis Sp. z o.o.    Odolanów    5
2247    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda    Nieszawa    5
2248    Delmet S.J. Z. i M. Senftleben    Leszno    5
2249    Przeds. Budownictwa Ogólnego Dana Bud    Wolsztyn    5
2250    WAGROMARKET Sp. z o.o.    Kalisz    5
2251    Typograf S.J.    Września    5
2252    Art – Bud S.J.    Koło    5
2253    Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Piekarz Sp. z o.o.    Poznań    5
2254    PPH Fordex Sp. z o.o.    Poznań    5
2255    Xylion Medical Systems Sp. z o.o. S.K.A.    Poznań    5
2256    Zakład Projektowania Technologii i Automatyki PRO – ZAP Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    5
2257    Biuro Handlowe Dorsel Sp. z o.o.    Poznań    5
2258    Lorenz Snack-World Services Sp. z o.o. sp.k.    Sady    5
2259    PODANFOL S.A.    Chodzież    5
2260    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie    Urbanowo    5
2261    Pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Piła    5
2262    Tompla Koperty Sp. z o.o.    Gniezno    5
2263    METALPLAST KARO Złotów S.A.    Złotów    5
2264    PHU LUXKON S. Jacolik E. Studziński K. Studziński S.J. w Koninie    Konin    5
2265    Rolmex K.Rogala, R.Rogala, A.Witoński Sp.J.    Kalisz    5
2266    Wood Pak Sp. z o.o.    Bogusławice    5
2267    Schade Stal Sp. z o.o.    Turek    5
 

 

 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Slider