Gepardy Biznesu 2012 województwa śląskiego

Spośród 3114 przedsiębiorstw województwa  śląskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 1705   firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Eltel Sp. z o.o., TDJ S.A i Nafta Polska Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701
 
 
Spośród 3114 przedsiębiorstw województwa  śląskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 1705   firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Eltel Sp. z o.o., TDJ S.A i Nafta Polska Sp. z o.o.

 

 

Gepardy Biznesu 2012 województwa śląskiego

Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc. 
 
 
1    Eltel Sp. z o.o.    Katowice    373492
2    TDJ S.A.    Katowice    26567
3    Nafta Polska Sp. z o.o.    Rybnik    17127
4    Zieleniak S.J.    Wilkowice    11259
5    Fregata Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8758
6    Tektura Opakowania Papier S.A.    Tychy    8135
7    STEFANIA S.J. Kempski i Wspólnicy    Tychy    6507
8    Ultrasonografia Wieloprofilowa Pracownia Diagnostyczno-Lekarska Sp. z o.o.    Zawiercie    6276
9    MIRPOL TRANS Sp. z o.o.    Częstochowa    5863
10    Elbox Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5649
11    Zakłady Produkcyjno-Handlowe Prodet Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    4437
12    Vir – Man Sp. z o.o.    Łaziska Górne    3694
13    MERKURY Sp. z o.o.    Katowice    3174
14    Finnveden Metal Structures Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    2924
15    Euroserwis Sp. z o.o.    Ruda Śląska    2701
16    CTL RAIL Sp. z o.o.    Katowice    2122
17    Jaekel – Bud – Tech Sp. z o.o.    Chorzów    2072
18    Metal Holding Sp. z o.o.    Gliwice    2024
19    Biuro Podróży i Usług Globus Sp. z o.o.    Pszczyna    2015
20    Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Sp. z o.o.    Katowice    2010
21    DEWELOPER Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    1951
22    Armada Development S.A.    Bytom    1876
23    Die Tech Sp. z o.o.    Tychy    1750
24    PW Transprzęt Jaworzno III Sp. z o.o.    Jaworzno    1562
25    Satiz Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    1538
26    Pumar Hydraulika Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    1425
27    Viva Club Polska Sp. z o.o.    Chorzów    1348
28    ADER S.A.    Pewel Mała    1321
29    Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Częstochowa    1245
30    Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.    Gliwice    1245
31    EUROSPEDYTOR S.J.    Bielsko-Biała    1236
32    Grupa Ekoprojekt Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    1234
33    Żelbet – Montex Sp. z o.o.    Częstochowa    1112
34    Remtech Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    1045
35    KATOWICKI WĘGIEL Sp. z o.o.    Katowice    1012
36    Strażak Mikołów Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.    Mikołów    993
37    Jastor G.F. Sp. z o.o. Towarzystwo Handlowo – Consultingowe     Katowice    977
38    Corem Energia Sp. z o.o.    Lubliniec    957
39    Full Sp. z o.o.    Kuźnica Kiedrzyńska    941
40    Bielskie Pogotowie Ratunkowe    Bielsko-Biała    930
41    GPW Dystrybucja Sp. z o.o.    Katowice    924
42    Przedsiębiorstwo Konstrukcji i Budowy Maszyn Sp. z o.o.    Mikołów    880
43    Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o.    Sosnowiec    820
44    Sped Trans Polska Sp. z o.o.    Katowice    816
45    EKOLAND Sp. z o.o.    Tychy    743
46    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Brenna    736
47    ADESCOM POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    734
48    Anwos Sp. z o.o.    Częstochowa    698
49    Fischer Sp. z o.o.    Bytom    688
50    SONEA Sp. z o.o.    Cieszyn    681
51    Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Kazimierz Zawada Sp. z o.o.    Pszczyna    679
52    COMPUTER SERVICE SUPPORT – BESKIDY Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    676
53    DĘBIEŃSKO Sp. z o.o. Zakład Odsalania    Czerwionka-Leszczyny    663
54    Spółka Ciepłownicza Centrum Sp. z o.o.    Bytom    644
55    DREWNOSTYL Sp. z o.o.    Istebna    642
56    Guz – Technika Piekarnicze Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    622
57    MIREX Sp. z o.o.    Częstochowa    612
58    ELTON Sp. z o.o.    Katowice    607
59    Skowron Sp. z o.o.    Cieszyn    605
60    Mtal sp. z o.o.    Częstochowa    602
61    Radex Sp. z o.o.    Puszczew    601
62    Zakład Remontów Mechanicznych Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    578
63    KOMPANIA WĘGLOWA S.A.    Katowice    577
64    HMB S.J.    Dąbrowa Górnicza    560
65    Mpm-Quality Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    545
66    Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.    Żory    538
67    Galwano-Technika Tomasz i Edward Nowak S.J.    Bielsko-Biała    537
68    Promis Sp. z o.o.    Katowice    536
69    SIRIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    509
70    SUBOPOL Sp. z o.o.    Łaziska Górne    499
71    International House Integra Sp. z o.o.    Katowice    495
72    Omnis S.J.    Katowice    489
73    Cognor Finance Sp. z o.o.    Poraj    486
74    Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Boszko – Kozubski Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Dąbrowa Górnicza    481
75    Akuna Polska Sp. z o.o.    Katowice    475
76    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE MASTA S.DRZAZGA S.J.    Częstochowa    470
77    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Grónie w Istebnej    Istebna    469
78    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Fasing Energia Sp. z o.o.    Katowice    468
79    Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Trojan Sp. z o.o.    Katowice    464
80    Pamadex S.J.    Ligota    464
81    Kol Sp. z o.o.    Katowice    452
82    MATBOR Sp. z o.o.    Sosnowiec    447
83    IST Integracja Systemów Teletechnicznych Sp. z o.o.    Katowice    447
84    YAWAL S.A.    Herby    437
85    BUD Sp. z o.o. Przeds. Usług Górniczych i Budowlanych    Częstochowa    435
86    Marell Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    430
87    Pragma Faktoring S.A.    Katowice    430
88    Roos Spedition Sp. z o.o.    Cieszyn    428
89    Ista Shared Services Polska Sp. z o.o.    Gliwice    425
90    NBL Sport Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    422
91    Dom Techniczny Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    413
92    Metalex Lipecki S.K.A.    Sosnowiec    411
93    OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W SKOCZOWIE    Skoczów    405
94    Pegral Sp. z o.o.    Mysłowice    389
95    Knauf Trans Polska Sp. z o.o.    Jaworzno    384
96    Remot Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    377
97    Hutmar S.A.    Częstochowa    375
98    Arcelormittal Shared Service Centre Europe Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    373
99    Global Sp. z o.o.    Szczyrk    353
100    CONTEYOR POLAND Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    348
101    Work Express Sp. z o.o.    Katowice    348
102    Remech Sp. z o.o.    Chorzów    340
103    FOREM Sp. z o.o. Centrala Techniczno – Handlowa    Katowice    340
104    Tavrida Electric Polska Sp. z o.o.    Tychy    336
105    Chemokor Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    329
106    Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o.    Kaniów    328
107    Epo-Trans Logistic S.A.    Tychy    327
108    Heatmasters Poland Sp. z o.o.    Będzin    327
109    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GFG Sp. z o.o.    Zabłocie    326
110    Vist Sp. z o.o.    Mikołów    326
111    Ortolab Sp. z o.o.    Częstochowa    320
112    METALFER Polonia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    318
113    WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne    Mikołów    312
114    Interfloor Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    309
115    Pro-Wellness Jurczyk, Abu El Ella, Cyran, Szpak sp.j.    Katowice    306
116    TRANSBED Sp. z o.o.    Pyrzowice    304
117    HEINTZMANN – SILESIA Sp. z o.o.    Gliwice    304
118    STALEXPORT Autostrada Małopolska S.A.    Mysłowice    302
119    Akropolises Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    301
120    Energotest Sp. z o.o.    Gliwice    299
121    ACOM S.J.    Częstochowa    297
122    Wentylatory Wentech Sp. z o.o.    Imielin    296
123    Easprojekt Sp. z o.o.    Chorzów    291
124    Emiter Sp. z o.o.    Katowice    289
125    Centrum Promocji Sp. z o.o.    Bytom    289
126    Mining And Construction Services Sp. z o.o.    Częstochowa    288
127    Elektrotech Kotowicz, Prędki Sp. J.    Katowice    287
128    Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    285
129    Partner-Nieruchomości S.A.    Świętochłowice    285
130    TRAKT Sp. z o.o.    Gliwice    282
131    Fabryka Drutu Gliwice sp. z o.o.    Gliwice    280
132    K & P Sp. z o.o.    Częstochowa    277
133    Von Schaewen Polska Sp. z o.o.    Świętochłowice    273
134    CENTROSTAL S.A. Agencja Handlowa    Katowice    270
135    PUP Elnap Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    269
136    Złomrex Metal Sp. z o.o.    Poraj    269
137    Seven – II S.J. Zakład Budowlano – Handlowy     Kłobuck    268
138    Global One Sp. z o.o.    Katowice    267
139    Merkury Express Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    267
140    AUTOROBOT STREFA Sp. z o.o.    Gliwice    264
141    ZAMEK Sp. z o.o.    Ogrodzieniec    263
142    Truetrade & Technology Sp. z o.o.    Katowice    262
143    Unifet Sp. z o.o.    Gliwice    257
144    Geo Globe Polska Sp. z o.o. S.K.A.    Mikołów    255
145    Unipol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa i Handlu    Częstochowa    253
146    AKSON S.J. Padjasek – Krysowski    Katowice    252
147    UTEX – TERRA Sp. z o.o.    Roszków    248
148    Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach     Katowice    247
149    Atex Sp. z o.o. PW    Pilchowice    244
150    R. D. I. Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    239
151    Konsorcjum Przedsiębiorstw Hutnicze Przedsiębiorstwa Remontowe Dąbrowa Górnicza S.A.    Dąbrowa Górnicza    239
152    Tholander-Inżynieria Środowiskowa Sp. z o.o.    Jasienica    237
153    Dagra S.J.    Ustroń    237
154    Przedsiębiorstwo Handlowe CARBO-STAL G.Przybyłek,M.Polak S.J.    Wojkowice    236
155    TFP Sp. z o.o.    Żywiec    235
156    AZIS – Mining Service Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    234
157    Patio-Park 1 Sp. z o.o.    Katowice    234
158    Elektrometal S.A.    Cieszyn    231
159    Polprince Sp. z o.o. Przeds. Usług Inżynierskich    Katowice    230
160    Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Socar Sp. z o.o. S.K.A.    Żarki    227
161    Orzeł Surowce Sp. z o.o.    Bytom    225
162    Firma Handlowo Budowlana KRUPA Krupa i Wspólnicy S.J.    Częstochowa    225
163    Kospan Sp. z o.o.    Ciasna    224
164    Przedsiębiorstwo Handlowo-Budowlane Builder Sp. z o.o.    Częstochowa    221
165    Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.    Jaworzno    220
166    KARBON 2 Sp. z o.o.    Katowice    220
167    Panda Trucks Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    220
168    Inter World Logistics sp. z o.o.    Katowice    220
169    EKO-MOTO Sp. z o.o.    Częstochowa    217
170    Riva IT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    217
171    Czechanowicz Ekologia I Zieleń Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    216
172    Dial Poland Przed. Poligraficzne Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    215
173    Złomotex Sp. z o.o.    Poraj    215
174    Frigipol Sp. z o.o.    Częstochowa    214
175    Cargo – Trade Polska Sp. z o.o.    Katowice    213
176    Eco – Energia Sp. z o.o.    Bobrowniki    213
177    Widrex-Trans Sp. z o.o.    Koniecpol    212
178    Art – Gum Sp. z o.o.    Mazańcowice    209
179    Bahpol Sp. z o.o.    Kłobuck    208
180    Eko Export S.A.    Bielsko-Biała    208
181    San Development Sp. z o.o.    Gliwice    208
182    Ekogeneracja OZE Sp. z o.o.    Łaziska Górne    208
183    Frutina Sp. z o.o.    Katowice    208
184    Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o.    Tychy    206
185    OPA – CARBO Sp. z o.o.    Bytom    205
186    MICHL POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    205
187    BIPROMET S.A.    Katowice    202
188    Przedsiębiorstwo Elektroenergetyki i Budownictwa Elpin Sp. z o.o.    Katowice    202
189    NITROERG S.A.    Bieruń    200
190    REMO Świat Sp. z o.o.    Myszków    199
191    Kalisto Sp. z o.o.    Myszków    199
192    Omega Engineering Sp. z o.o.    Mazańcowice    198
193    KABE Sp. z o.o.    Mikołów    198
194    Biuro Handlowe Elipsa Sp. z o.o.    Kobiernice    198
195    Partner Steel Sp. z o.o.    Mikołów    198
196    Terminale Przeładunkowe Sławków – Medyka Sp. z o.o.    Groniec    196
197    Janus Sp. z o.o.    Sosnowiec    196
198    CARBON – BIELSKO Sp. z o.o. Przed. Eksploatacyjno-Usługowo-Handlowe Zespołu Elektrociepłowni    Bielsko-Biała    196
199    Gambit Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o.    Cieszyn    195
200    Akord Sp. z o.o.    Tychy    194
201    Veco Trade Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Soborzyce    193
202    Keltro Energy Sp. z o.o.    Częstochowa    193
203    Ledar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Częstochowa    192
204    Flow Control Sp. z o.o.    Katowice    191
205    PPHU FABET Sp. z o.o.    Żory    190
206    PPUU EMAG – SERWIS Sp. z o.o.    Katowice    190
207    Zlem Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    190
208    Inżynieria Maszyn Klimatycznych I Urządzeń Specjalnych Sp. z o.o.    Kaczyce    188
209    Zakład Produkcji Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o.    Mikołów    183
210    PPUH BONUS Sp. z o.o.    Mysłowice    181
211    Acting Sp. z o.o.    Katowice    180
212    PPHU PROCELWAG Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cyfrowych Elektromechaniczny WAG    Gliwice    180
213    Pośrednictwo Finansowe Kredyty – Chwilówki Sp. z o.o.    Tychy    179
214    Contraco Sp. z o.o.    Katowice    179
215    GEMI Sp. z o.o.    Łaziska Górne    178
216    TAMTRON S.A.    Katowice    178
217    Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Monolit-Mx Sp. z o.o.    Częstochowa    176
218    Carbo Projekt Sp. z o.o.    Tychy    176
219    Avangard Travel sp. z o.o.    Katowice    176
220    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Prokonsbud Sp. z o.o.    Mysłowice    176
221    ELBAR – KATOWICE Sp. z o.o.    Katowice    174
222    Formobile Sp. z o.o.    Chorzów    174
223    Pirazmat Sp. z o.o.    Bytom    174
224    Dawid Sp. z o.o.    Częstochowa    172
225    M+H Textil Systems Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    172
226    HUTA BANKOWA Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    171
227    Wesob Sp. z o.o.    Strumień    171
228    Laboratorium Kosmetyczne Malwa sp. z o.o.    Świętochłowice    169
229    Polsen Sp. z o.o.    Siewierz    169
230    Extral Sp. z o.o.    Żory    168
231    Tauron Polska Energia S.A.    Katowice    166
232    ZPUE Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    163
233    Kompleksowa Obsługa Budownictwa KOBNEXT Sp. z o.o.    Częstochowa    162
234    Zakład Sprzętowo-Transportowy Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    162
235    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wamex Sp. z o.o.    Katowice    162
236    Trans-Plast Sp. z o.o.    Mizerów    161
237    GAL-TECH Sp. z o.o.    Sosnowiec    160
238    Zakłady Mięsne Wolas Sp. z o.o.    Jeleśnia    158
239    PROINTECH Sp. z o.o. Przeds. Projektowania i Realizacji    Katowice    157
240    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Wilamowice    156
241    ROLNIK Sp. z o.o.    Mikołów    155
242    WERK-LAND Sp. z o.o.    Myszków    155
243    Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa Jaworzno    Jaworzno    154
244    Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    154
245    Plener S.J.    Katowice    153
246    Exact Systems Sp. z o.o.    Częstochowa    153
247    Novum Invest Silesia Sp. z o.o. sp.k.    Katowice    152
248    Safe Trading Blachowski Sp. z o.o.    Świętochłowice    152
249    Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa Sp. z o.o.    Mysłowice    152
250    Fabryka Czapek I Kapeluszy Kaszkiet Grajcar I Szmidla S.J.    Częstochowa    150
251    ENERGOSIL Sp. z o.o.    Katowice    150
252    Power. Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    149
253    Elpro Sp. z o.o. PPUH    Częstochowa    149
254    DREW – LAS Sp. z o.o.    Ujsoły    149
255    Flagowa Kraina Sp. z o.o.    Wodzisław Śląski    148
256    Westerberg Komponenty Sp. z o.o.    Jaworzno    148
257    Maad Sp. z o.o.    Częstochowa    146
258    HUGART Sp. z o.o.    Świerklany    143
259    BPE Sp. z o.o.    Mikołów    141
260    PERSPEKTYWA Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa    Ruda Śląska    141
261    Ideal Polska S.A.    Radzionków    140
262    Johnson Controls Akumulatory Sp. z o.o.    Katowice    140
263    Katowicki Holding Węglowy S.A.    Katowice    140
264    BUDULEC S.J. Janusz Duda,Henryk Zemła    Koziegłówki    139
265    Intervent Sp. z o.o.    Mikołów    139
266    Gascontrol Polska Sp. z o.o.    Suszec    139
267    Przedsiębiorstwo Melioracyjne Mel – Bet Sp. z o.o.    Koszęcin    138
268    IMAC Sp. z o.o.    Częstochowa    137
269    Firma Budowlana BUDPOL Piotr Smolarczyk    Częstochowa    136
270    Aiut Sp. z o.o.    Gliwice    136
271    Murrelektronik Sp. z o.o.    Katowice    136
272    Mekano 4 Sp. z o.o.    Mikołów    136
273    Castor – Unia Gospodarcza Sp. z o.o.    Katowice    136
274    METALE NIEŻELAZNE Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    135
275    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Będzin    134
276    Monto – Tras S.A.    Sosnowiec    134
277    Pimont PPUH Sp. z o.o.    Blachownia    133
278    Towarzystwo Budownictwa Społecznego Bytom Sp. z o.o.    Bytom    133
279    PPHU SILESIA Sp. z o.o.    Żywiec    133
280    Pulire Sp. z o.o.    Katowice    132
281    Rem – Bud Sp. z o.o. PPHU    Zabrze    132
282    Huta Cynku MIASTECZKO ŚLĄSKIE S.A.    Miasteczko Śląskie    131
283    ZOZ Zdrowie Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    131
284    JMK Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    131
285    Auto – Hit Sp. z o.o.    Tychy    130
286    Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    130
287    Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transmar Gąsiorek, Staniewicz, sp. j. w Katowicach    Katowice    130
288    Lubar B.K.M.Mężyk S.J.    Rybnik    128
289    Poldim – Mosty Sp. z o.o.    Ruda Śląska    128
290    Cargo Nova Sp. z o.o.    Bieruń    127
291    Nieten Serwis Celny Sp. z o.o.    Cieszyn    127
292    S.I.A.P. Sp. z o.o.    Gliwice    127
293    Weilandt Elektronik sp. z o.o.    Lubliniec    126
294    Saksońsko – Śląska Unia Betonowa Sp. z o.o.    Gliwice    126
295    Towarzystwo Węglowe Sp. z o.o.    Katowice    126
296    Forfaktor Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    126
297    PPUH Asekuracja Sp. z o.o.    Częstochowa    126
298    Kopex Electric Systems S.A.    Chorzów    125
299    Zakład Inżynierii Ruchu Systemy Sterowania Ruchem R.Balcer i Spółka S.J.    Bytom    124
300    PPHU Namat S.J.    Częstochowa    124
301    Rekord SI Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    123
302    Calvero Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Częstochowa    123
303    JAREM Sp. z o.o. PUPH    Jaworzno    123
304    Seni Filters S.J.    Bytom    123
305    Scarlett Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    123
306    LAK S.J. Hurtownia Artykułów Przemysłowych    Bielsko-Biała    121
307    PPH RUNO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    121
308    SENEM COMPONENTS S.J.    Dąbrowa Górnicza    119
309    Budinor Sp. z o.o.    Żywiec    119
310    Syncreon Polska Sp. z o.o.    Gliwice    119
311    Wirekon Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    119
312    Exchange Group Sp. z o.o.    Częstochowa    119
313    GSU S.A.    Gliwice    118
314    Wiper Sp. z o.o.    Mikołów    118
315    Centrum Języków Obcych International House Bielsko-Biała Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    118
316    Macro Molds Polska Sp. z o.o.    Tychy    117
317    Karbon Sp. z o.o.    Katowice    117
318    Celma Indukta S.A.    Cieszyn    117
319    MTL Asco Sp. z o.o.    Pyskowice    116
320    Hydro-Instal Zakład Instalacji Sanitarnych Homa-Homa S.J.    Mazańcowice    116
321    PUHP AKWA Radosław Pietrucha S.J.    Żarki    116
322    Kizo Sp. z o.o.    Katowice    115
323    High Technology Machines Sp. z o.o.    Gliwice    115
324    ZRUG ZABRZE S.A.    Zabrze    115
325    EKO – OKNA Sp. z o.o.    Kornice    114
326    Urządzenia I Konstrukcje S.A.    Żory    114
327    Invest – Remex S.A.    Częstochowa    114
328    Fiten S.A.    Katowice    114
329    KTS IMPORT EXPORT GMBH Sp. z o.o.    Drogomyśl    114
330    Gosrem Sp. z o.o.    Katowice    114
331    Specjalistyczny Zespół Chorób Płuc i Gruźlicy    Bystra    113
332    ABG Sp. z o.o.    Katowice    113
333    F4 Market Sp. z o.o.    Katowice    113
334    Rail Tech Papla Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    113
335    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Anesteam Sp. z o.o.    Częstochowa    113
336    Zakłady Produkcyjne B-D S.A.    Zawiercie    112
337    Walcownie Bruzdowe BATORY Sp. z o.o.    Chorzów    112
338    SILPLAST Sp. z o.o.    Ruda Śląska    112
339    PPG POLIFARB CIESZYN S.A.    Cieszyn    110
340    Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A.    Bytom    110
341    METSO MINERALS (POLAND) Sp. z o.o.    Katowice    110
342    ZEMAN HALE – DACHY – FASADY Sp. z o.o.    Świętochłowice    110
343    Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET S.A.    Tarnowskie Góry    110
344    Ideon S.A.    Katowice    110
345    Kaja Żywiec Sp. z o.o.    Żywiec    109
346    APM KONIOR PIWOWARCZYK KONIOR Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    108
347    Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowo Handlowe Arch Instal Bogdan Jarkowski, Janusz Baran S.J.    Katowice    107
348    Mostostal Zabrze – Zakład Montażowo – Produkcyjny POKÓJ Sp. z o.o.    Zabrze    107
349    Senetic Sp. z o.o. S.K.A.    Katowice    107
350    Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.    Zabrze    107
351    Welm-Centrum Łucja Pilch, Wojciech Pilch S.J.    Bielsko-Biała    107
352    HALDEX S.A.    Katowice    106
353    MOSTOSTAL – ZABRZE Zakład Montażowo-Produkcyjny Częstochowie Sp. z o.o.    Częstochowa    106
354    Meat – Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    104
355    Techniflex Sp. z o.o.    Ruda Śląska    103
356    Risk Adviser Sp. z o.o.    Tychy    103
357    Przedsiębiorstwo Budowlane Nike Sp. z o.o.    Sosnowiec    103
358    Budkop Sp. z o.o.    Mysłowice    103
359    Staropolskie Specjały Sp. z o.o.    Ćwiklice    103
360    Ecomes Sp. z o.o.    Katowice    102
361    Termo – Szkło Sp. z o.o.    Bystra    101
362    Uniflora Sp. z o.o.    Częstochowa    101
363    Forex Sp. z o.o. PPU    Siemianowice Śląskie    101
364    Tonato Sp. z o.o.    Katowice    101
365    Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o.    Tychy    100
366    TELVIS Sp. z o.o. PUP    Katowice    100
367    Auroland Sp. z o.o.    Bytom    99
368    ELBIT B.J.P. Śliwińscy, M.J. Sucharkiewicz, M.Żabicki S.J.    Czeladź    98
369    Schwer Fittings Sp. z o.o.    Lubliniec    98
370    Polskie Biuro Podróży Primapol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    97
371    Sare S.A.    Rybnik    97
372    Przedsiębiorstwo Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych PEMUG S.A.    Katowice    97
373    Elmax – Hurt Żywicki S.J.    Tychy    97
374    KROMISS Sp. z o.o.    Częstochowa    97
375    Sgp-Sorting Group Poland sp. z o.o.    Częstochowa    97
376    Rempol Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    97
377    Twardzik sp. j.    Katowice    96
378    MDJ Electronic Sp. z o.o.    Mikołów    96
379    ŚRUBENA UNIA S.A.    Żywiec    96
380    Drevo Haus Sp. z o.o.    Jaworze    96
381    Budorex Joint Venture Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    96
382    WŁODAR S.J.    Częstochowa    96
383    Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Tychy    95
384    Feniks K&W Sp. z o.o. i Spółka – Spółka Komandytowa    Cieszyn    95
385    EKOBUD Sp. z o.o.    Katowice    95
386    VTR LOGISTICS Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    95
387    I3D S.A.    Gliwice    94
388    Hak Construction Sp. z o.o.    Katowice    94
389    Voith Industrial Services Sp. z o.o.    Gliwice    93
390    INVESTMENT S.A.    Katowice    93
391    Centrum Zdrowia W Mikołowie Sp. z o.o.    Mikołów    93
392    SAG Sp. z o.o.    Katowice    93
393    Tex Line Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    93
394    Caterpillar Global Mining Polska Sp. z o.o.    Mysłowice    92
395    Ekoprod Sp. z o.o.    Bytom    92
396    Zakład Usługowo-Handlowy Hydroinstal Agata Bochenek, Zenon Koćwin S.J.    Sosnowiec    92
397    Metalzbyt – Hurt Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    92
398    Premont Sp. z o.o.    Katowice    91
399    PPHU SONIC S.J.    Koziegłowy    91
400    ORAINEX Sp. z o.o.    Gliwice    91
401    Kantor Wymiany Walut KARAT J. Gilowski, R. Gilowski S.J.    Bielsko-Biała    91
402    CTL MACZKI BÓR S.A.    Sosnowiec    90
403    Przedsiębiorstwo Budowlane Budirem Lucjan Macek, Ewa Żurek S.J.    Sosnowiec    90
404    Flex Work Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    89
405    WĘGLOKOKS S.A.    Katowice    88
406    VDV Okucia Budowlane Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    88
407    Wadmar S.J. PPHU    Sosnowiec    88
408    Lotos Biopaliwa Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    88
409    Energo – Eko – System Sp. z o.o.    Katowice    88
410    KOLMET Sp. z o.o. PPHU    Katowice    88
411    Ascon Polska Sp. z o.o.    Kochcice    88
412    FHUP Namur Sp. z o.o.    Sosnowiec    88
413    Japart Dystrybucja Sp. z o.o.    Złochowice    88
414    Ampar – Silesia Sp. z o.o.    Mikołów    88
415    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Koszęcin    88
416    Spółdzielnia Zaopatrzenia Ogrodniczego Ogród    Kozy    88
417    Przedsiębiorstwo Carbomasz Sp. z o.o.    Katowice    87
418    Ferrit Poland Sp. z o.o.    Pszczyna    87
419    Pragma Inkaso S.A.    Tarnowskie Góry    86
420    BOND Sp. z o.o.    Żywiec    86
421    F/X Kamińska, Cisowski S.J.    Częstochowa    86
422    INTER – WELM Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    85
423    PL Modulo Sp. z o.o.    Mikołów    85
424    Wipax Sp. z o.o.    Świętochłowice    85
425    Auto Partner S.A.    Bieruń    84
426    PEG S.A. Przedsiębiorstwo Elektrotechniki Górniczej    Czeladź    84
427    AVIO POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    82
428    MANULI – HYDRAULICS POLSKA S.A.    Mysłowice    82
429    Strach i Synowie Sp. z o.o.    Częstochowa    82
430    MATECO PODESTY RUCHOME Sp. z o.o.    Tychy    81
431    J.T.C. S.A.    Będzin    81
432    Boschert Polska Sp. z o.o.    Katowice    81
433    RONZONI-MAGRYŚ Sp. z o.o.    Rędziny    80
434    Palian Sp. z o.o. PUH    Tychy    79
435    Matix Sp. z o.o.    Częstochowa    79
436    Fana Narzędzia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    79
437    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe POL-INSTAL Sp. z o.o.    Pogórze    79
438    VACAT Sp. z o.o.    Rybnik    78
439    MPL Power Elektro Sp. z o.o.    Gliwice    78
440    Loman Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    78
441    Meblo – Service Sp. z o.o.    Częstochowa    78
442    MPL Technology Katowice Sp. z o.o.    Katowice    77
443    Odlewnia Żeliwa J. Terlecki Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Gruszewnia    77
444    Construction Trade Consulting Sp. z o.o.    Częstochowa    77
445    Kuźnia Polska S.A.    Skoczów    76
446    Outotec (Polska) Sp. z o.o.    Katowice    76
447    MaXgear Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Tychy    75
448    CNT Sp. z o.o.    Częstochowa    75
449    CEZ Produkty Energetyczne Polska Sp. z o.o.    Chorzów    75
450    Medas Sp. z o.o.    Katowice    75
451    Firma Handlowo Usługowa Lega S.J.    Chorzów    75
452    KLIMAS WKRĘT – MET Sp. z o.o.    Kuźnica Kiedrzyńska    74
453    KOST-BET KRZYSZTOF MATYJA, PAWEŁ MATYJA S.J.    Miedźno    74
454    Norma Polska sp. z o.o.    Sławniów    74
455    Somar S.A.    Katowice    74
456    SEVITEL Sp. z o.o. Centrum Serwisu Telekomunikacji i Telemetrii    Katowice    74
457    Elcam Sp. z o.o. PPUH    Świętochłowice    74
458    And Sp. z o.o. PPHU    Bytom    74
459    Bioeco Trading Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Chorzów    74
460    EHN S.A.    Jankowice    74
461    Budląd-Cieszyn Sp. z o.o. PPHU    Cieszyn    74
462    HYDROTECH S.A.    Rybnik    73
463    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe B.B.-Pol Sp. z o.o.    Ruda Śląska    73
464    PPW PROINSTAL Sp. z o.o.    Zabrze    73
465    Trans-Aga S.J.    Jaworzno    73
466    PPUH Polmex Sp. z o.o.    Cieszyn    73
467    Kawon Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    73
468    Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A.    Gliwice    73
469    PPUH HPR Remel Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    73
470    KELVIN Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    73
471    MostmarPal Sp. z o.o.    Pietrzykowice    72
472    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elektromont Leszek Gorol S.J.    Woźniki    72
473    Projekt & Investment Sigma Sp. z o.o.    Zawiercie    72
474    CHŁODNIA KRAUS Sp. z o.o.    Łodygowice    72
475    Prodex – Poland Sp. z o.o. PPHU    Rudołtowice    71
476    AGROMAX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe    Racibórz    71
477    Zakłady Mechaniczne Urządzeń Wiertniczych Sp. z o.o.    Sosnowiec    71
478    PROBIS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    71
479    Drewpol Sp.J.    Węgierska Górka    71
480    Print Sp. z o.o.    Częstochowa    71
481    WULKAN S.A. Odlewnia Żeliwa    Częstochowa    70
482    Elektrociepłownia Szopienice Sp. z o.o.    Katowice    70
483    Trautwein Sp. z o.o.    Chorzów    70
484    Glass – Service Sp. z o.o.    Tychy    69
485    INTEX Sp. z o.o.    Katowice    69
486    Fastek Fitting Polska Sp. z o.o.    Katowice    69
487    TEMKOP Sp. z o.o.    Katowice    68
488    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe KRISBUT-NET Krzysztof Czyż i Ewa Kuzior S.J.    Żarki    68
489    Spera Sp. z o.o.    Myszków    68
490    Rejonowa Spółdzielnia Samopomoc    Cieszyn    68
491    Ekofood Sp. z o.o.    Ćwiklice    67
492    Wkręt-Met Sp. z o.o. sp.k.    Kuźnica Kiedrzyńska    66
493    Euro-Cart Sp. z o.o.    Częstochowa    66
494    Soltur Sp. z o.o.    Mysłowice    66
495    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SUPERLAJM Sp. z o.o.    Częstochowa    66
496    SED – JA Sp. z o.o.    Międzyrzecze Górne    66
497    Europack-Trade Sp. z o.o.    Mikołów    66
498    Radioster Sp. z o.o.    Katowice    65
499    TRANS – ZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Transportowych    Zawiercie    65
500    PPUH Euromal Sp. z o.o.    Węgierska Górka    65
501    Budomont Sp. z o.o. Przeds. Usług Budowlano – Montażowych    Bielsko-Biała    65
502    Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Śląsk Sp. z o.o.    Sosnowiec    65
503    DELICO Sp. z o.o.    Rybarzowice    65
504    Towarzystwo TFK Sp. z o.o.    Częstochowa    65
505    CHEMEKS Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno-Usługowe    Poraj    65
506    Miejska Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Bielsko-Biała    65
507    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kocoń S.J., Kocoń Krzysztof, Kocoń Jarosław    Rycerka Górna    64
508    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. z o.o.    Będzin    64
509    CET Sp. z o.o.    Pszczyna    64
510    Agro Food S.A.    Pilica    64
511    Business Management Consulting Sp. z o.o.    Katowice    64
512    Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne Tolos Piotr Walczak i Wspólnicy sp.k.    Żory    63
513    Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska    Rzeniszów    63
514    CIEPŁOWNIA SIEMIANOWICE Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    63
515    Aristar Sp. z o.o.    Katowice    63
516    Norfi Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    63
517    Mostostal – Zabrze Biuro Projektów i Realizacji S.A.    Zabrze    63
518    Albudex Kała Minkisiewicz S.J.    Częstochowa    63
519    Fabmet Sp. z o.o.    Bytom    63
520    Jantar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    63
521    Rosiński i S-Ka S.A. Zakład Produkcji Opakowań    Bielsko-Biała    62
522    Cukiernia-Piekarnia Maciuś S.J.    Sosnowiec    62
523    Hutnicze Przedsiebiorstwo Remontowe w Świętochłowicach Sp. z o.o.    Bytom    62
524    EMKA Polska Sp. z o.o.    Będzin    62
525    Hansa – Tex Sp. z o.o.    Częstochowa    62
526    Pramet Sp. z o.o.    Sosnowiec    62
527    Euroklinika Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    62
528    Voice Sp. z o.o.    Cieszyn    62
529    HEFAL SERWIS S.A.    Wodzisław Śląski    61
530    Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o.    Rybnik    61
531    CARBO ASECURA S.A.    Tychy    61
532    Kadet S.J. Zakład Budowlany     Chorzów    61
533    Tauron Ciepło S.A.    Katowice    61
534    ABOZ Sp. z o.o.    Częstochowa    61
535    AOW FAKTORING S.A.    Częstochowa    60
536    Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.    Jastrzębie-Zdrój    60
537    CHIMIMECA POLSKA Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    60
538    Chorzowskie Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Sp. z o.o.    Chorzów    60
539    Energoekspert Energia I Ekologia Sp. z o.o.    Katowice    60
540    I-Cona Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Siemianowice Śląskie    60
541    WILPO Sp. z o.o. Przeds. Wdrożeń Przemysłowych    Mysłowice    60
542    Welz Polska Sp. z o.o.    Katowice    60
543    Inwestprojekt – Katowice Sp-nia Pracy    Katowice    60
544    Termowent Technology Piotr Jamrozik    Zabrze    59
545    Jurkpol Sp. z o.o.    Jaworzno    59
546    Górrem S.J. Zakład Robót Górniczych    Katowice    59
547    Industrial Frigo Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    59
548    3K S.J. JAN KUCHARCZYK,PIOTR KUCHARCZYK,AGATA KUCHARCZYK    Katowice    59
549    Dombud Development Sp. z o.o.    Katowice    59
550    Netizens Sp. z o.o.    Katowice    59
551    Poli Trade Polska Sp. z o.o.    Katowice    59
552    REMAG S.A.    Katowice    58
553    STRUMET Sp. z o.o. Zakład Wyrobów Metalowych    Strumień    58
554    Grammer Automotive Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    58
555    Zakład Meblowy Fornit Marek Pieczara    Jaworzno    58
556    Tychydis Sp. z o.o.    Tychy    58
557    PKE Broker Sp. z o.o.    Katowice    58
558    Aurum Sp. z o.o. Chemicals S.K.    Katowice    58
559    Przedsiębiorstwo Budowlane Apex Krzysztof Klich I Wspólnicy Spółka Jawna    Bielsko-Biała    58
560    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPA-MET S.J. Sylwia Skrzypiciel,Radosław Skrzypiciel    Podzamcze    58
561    International Technology & Transfer GmbH Sp. z o.o.    Rudno    58
562    Bularz Auto Sp. z o.o.    Żywiec    58
563    Biuro Centrum Sp. z o.o.    Katowice    58
564    Pro Novum Sp. z o.o.    Katowice    57
565    International House Integra Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    57
566    Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A.    Katowice    57
567    HB – UNIBUD S.A. PB    Czechowice-Dziedzice    57
568    Hurtofarm Jacek Nowakowski    Sosnowiec    56
569    Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego W Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne Im. Prof. Leszka Gieca    Katowice    56
570    Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o.    Chorzów    56
571    Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych TBS – Sp. z o.o.    Sosnowiec    56
572    Remgaz Olszewski I Kaśków S.J.    Pszczyna    56
573    Firma Handlowa – Towarzystwo Węglowe Sp. z o.o.    Jaworzno    56
574    KASPERSKY LAB POLSKA Sp. z o.o.    Częstochowa    56
575    Prymus S.A.    Tychy    56
576    Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne – Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Zabrze    56
577    Hastech S.J.    Skoczów    56
578    ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. Zakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki    Gliwice    56
579    NSZOZ Diagnost – Med Sp. z o.o.    Żywiec    55
580    RNT Sp. z o.o.    Cieszyn    55
581    Constel Sp. z o.o.    Katowice    55
582    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Majmex Józef Maj, Beata Maj S.J.    Częstochowa    55
583    Fenice Services Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    55
584    Pas Sp. z o.o. PPUH    Rybnik    55
585    RAMETA Spółdzielnia Meblarska Zakład Pracy Chronionej    Racibórz    54
586    Bumix Bis Sp. z o.o.    Częstochowa    54
587    Cosmo International Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    54
588    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EDMIR-POL J. I M. Hutnik S.J.    Chorzów    54
589    Max-Polska Sp. z o.o.    Ustroń    54
590    Premeso Sp. z o.o.    Sosnowiec    54
591    Cracow Truck Center Sp. z o.o.    Ruda Śląska    54
592    Aspen Sp. z o.o.    Ustroń    54
593    Elegant Sp. z o.o.    Katowice    54
594    BSK RETURN S.A.    Zawiercie    53
595    LD Holding S.A.    Jastrzębie-Zdrój    53
596    Bytomski Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.    Zabrze    53
597    Lotos Czechowice S.A.    Czechowice-Dziedzice    53
598    Polonia Logistyka Sp. z o.o.    Myszków    53
599    FIRE – SYSTEM S.J PPHU Sprzętu Pożarniczego Ochronnego    Mszana    53
600    Piekarnia Ciastkarnia Jasiek S.J.    Pszczyna    53
601    Optimal Trade Sp. z o.o.    Katowice    53
602    Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon S.J.    Zawodzie    52
603    Kabex S.J.    Janów    52
604    CTL Service Sp. z o.o.    Sosnowiec    52
605    Bytomskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budowlanych i Górniczych Sp. z o.o.    Bytom    52
606    DEMAG PLASTICS GROUP Sp. z o.o.    Częstochowa    52
607    Voltar System Sp. z o.o.    Katowice    52
608    Ferros System Sp. z o.o.    Myszków    52
609    Artel Sp. z o.o.    Sosnowiec    52
610    Rachunkowość I Finanse Sp. z o.o.    Zawiercie    52
611    Sudpack Polska Sp. z o.o.    Katowice    52
612    Carbo – Trans Sp. z o.o.    Mysłowice    52
613    Centrum Medyczne HIPOKRATES Sp. z o.o.    Tychy    52
614    Gonar – Bis Sp. z o.o.    Katowice    51
615    Dan-Inwest Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    51
616    FENIX I Sp. z o.o. Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe    Dąbrowa Górnicza    51
617    Doppelmayr Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    51
618    SPETECH Sp. z o.o. Centrum Specjalistycznych Usług Technicznych    Bielsko-Biała    51
619    Furman Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    51
620    Bogdani Sp. z o.o.    Zawiercie    51
621    Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach S.A.    Tychy    50
622    RADEX Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    50
623    Dynamic Technologies Polska Sp. z o.o.    Czerwionka-Leszczyny    50
624    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Hemar” Henryka i Marek Musialik Sp. J.    Mykanów    50
625    NT INDUSTRY Sp. z o.o.    Orzesze    50
626    Zakład Wyrobów Metalowych Metal-System Sp. z o.o.    Myszków    50
627    Provel Sp. z o.o.    Kamyk    50
628    Techniplast Kukuczka Sp. J.    Koniaków    50
629    KLIMCZOK Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    50
630    Chemex Sp. z o.o. PW    Katowice    50
631    Złomotex S.J. Zakład Produkcyjno Handlowy    Poraj    50
632    Pacplast Thermoform Polska Sp. z o.o.    Katowice    50
633    Mallet Sp. z o.o.    Katowice    50
634    ARCELORMITTAL Poland S.A.    Dąbrowa Górnicza    49
635    METALPLAST – STOLARKA Sp. z o.o.    Goleszów    49
636    BUDPOL Sp. z o.o.    Częstochowa    49
637    Gospodarstwo Rolne Maurycy Wołek    Tychy    49
638    Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.    Suszec    49
639    Medica Sp. z o.o.    Skoczów    49
640    Imex Sp. z o.o.    Międzyświeć    49
641    SMT Scharf Polska Sp. z o.o.    Tychy    48
642    Stokson S.J. Henryk Stokłosa i Wspólnicy    Chorzów    48
643    Aneks Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Jaworzno    48
644    Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Grodziec Śląski Sp. z o.o.    Świętoszówka    48
645    Bruk Sp. z o.o.    Czyżowice    48
646    Smokey Sp. z o.o.    Katowice    48
647    ROBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane    Gliwice    48
648    Benteler Distribution Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    48
649    Teknokor Sp. z o.o.    Katowice    48
650    Przedsiębiorstwo Eurobolt Plus Beata Brenskott Roksana Brylska S.J.    Bielsko-Biała    48
651    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    48
652    CP Trade Katowice Sp. z o.o.    Katowice    48
653    Oleum Sp. z o.o.    Cieszyn    48
654    ING Services Polska Sp. z o.o.    Katowice    47
655    JAS – FBG S.A.    Katowice    47
656    Pietrzak B. B. Beata Pietrzak Bogdan Pietrzak S.J.    Katowice    47
657    Trakt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Katowice    47
658    Polstal S.J. M. Słabosz, A. Krawiec    Sosnowiec    47
659    Polska Akademia Jakości Cert Sp. z o.o.    Katowice    47
660    Spekom Sp. z o.o.    Katowice    47
661    Europol Edyta Bochenek Paweł Bochenek S.J.    Będzin    47
662    Todus Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    47
663    Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe GLOBEX Sp. z o.o.    Katowice    47
664    Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Gliwice    46
665    LAJON Tadeusz Zając S.J.    Świętoszowice    46
666    Szar S.A.    Częstochowa    46
667    Trans – Border S.J.    Jaworzno    46
668    Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych S.A.    Chorzów    46
669    Reha-Bed Sp. z o.o.    Chorzów    46
670    PLAST – FOIL Sp. z o.o.    Studzienice    46
671    Nasz Dom Spółdzielnia Mieszkaniowa    Bytom    46
672    Firma Handlowa Copiak S.J.    Sosnowiec    46
673    DOMATOR – DELTA Sp. z o.o. Przeds. Prod. Usług. Handl.    Chorzów    46
674    Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o.    Tychy    45
675    Tinplate Service Center Sp. z o.o.    Katowice    45
676    Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.    Dąbrowa Górnicza    45
677    KRISBUT Sp. z o.o.    Myszków    45
678    MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych    Katowice    45
679    Kris Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    45
680    Kolejowe Zakłady Automatyki – Katowice S.A.    Katowice    45
681    CTL Train Sp. z o.o.    Sosnowiec    45
682    American Heart of Poland S.A.    Ustroń    44
683    Firma Ochrony, Szkolenia, Asekuracji Fosa Sp. z o.o.    Chorzów    44
684    ANGA-SERWIS Sp. z o.o.    Kozy    44
685    Kopex Machinery S.A.    Zabrze    44
686    ELGÓR+ZAMET Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    44
687    PPH GWAREK Sp. z o.o.    Katowice    44
688    Spółdzielnia Mieszkaniowa SILESIA    Katowice    44
689    Bielmec – Obróbki Sterowane Cyfrowo Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    44
690    Cynkpol Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    44
691    Konkret sp. z o.o.    Katowice    44
692    Amafrut – Export – Import Sp. z o.o.    Częstochowa    44
693    Work & Profit Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    44
694    PQR SERVICES Sp. z o.o.    Koszęcin    44
695    POLITAN S.J. Bogdan i Rafał Tannenberg    Czyżowice    43
696    HK EKO – GRYS Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    43
697    Kabeltech Sp. z o.o. sp.k.    Katowice    43
698    Edbor Sp. z o.o.    Wilkowice    43
699    Słotzłom Słocińscy S.J.    Koziegłowy    43
700    Termoprojekt Sp. z o.o.    Bytom    43
701    Towarzystwo Gospodarcze Megart Sp. z o.o.    Katowice    43
702    PPU MAP Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    43
703    PPHU Adamis Import – Export Sp. z o.o.    Żarki    43
704    Proma Poland Sp. z o.o.    Tychy    42
705    PPUH LAMCH S.J. MIROSŁAW LAMCH, STANISŁAW LAMCH    Niegowa    42
706    P.P.H. Riko Gabrysiak Dariusz S.J.    Opatów    42
707    Profarb Grupa Chemiczna Sp. z o.o.    Gliwice    42
708    Przedsiębiorstwo Handlowo-Importowe Pamar S.J. Łyszczek Mariusz, Łyszczek Paweł    Bielsko-Biała    42
709    BART Sp. z o.o.    Sosnowiec    42
710    POLIMER – EKO Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    42
711    Prywatne Przeds, Górnośląskie Lak Sp. z o.o.    Tychy    42
712    CANTONI MOTOR S.A.    Bielsko-Biała    42
713    PPH MANDAM Sp. z o.o.    Gliwice    42
714    Dzida – Jazgar Sp. z o.o.    Goczałkowice-Zdrój    42
715    Flota Logistic Sp. z o.o.    Tychy    42
716    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Skoczowie    Skoczów    42
717    Kantor Wymiany Walut Euro S.J. Dariusz Misiarz, Lesław Sikorski    Cieszyn    42
718    Hotele Diament S.A.    Zabrze    41
719    Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla    Zabrze    41
720    MARAT Sp. z o.o.    Rybnik    41
721    DTL Sp. z o.o.    Porąbka    41
722    MAAG Polska Sp. z o.o.    Zabrze    41
723    Promus Katowice Sp. z o.o.    Katowice    41
724    Nasza Przychodnia Sp. z o.o.    Częstochowa    41
725    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Klaudia Sp. z o.o.    Ustroń    41
726    Techno – Logic Sp. z o.o.    Katowice    41
727    Tefromes Sp. z o.o.    Imielin    41
728    C.m.f. Sp. z o.o.    Częstochowa    41
729    Corrado Leporatti-Poland Sp. z o.o.    Katowice    41
730    WASKO S.A.    Gliwice    41
731    Instytut Metali Nieżelaznych    Gliwice    41
732    Pracownia Wodno-Chemiczna EKONOMIA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    41
733    MERVEX Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    41
734    Sante Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    41
735    Dalkia Tarnowskie Góry Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    40
736    INTERPROMEX Sp. z o.o. PTHU    Będzin    40
737    Zakład Urządzeń Chłodniczych i Klimatyzacji Andrzej Nycz    Kozy    40
738    Towarzystwo Gospodarcze FLINT Sp. z o.o.    Katowice    40
739    Śląska Fabryka Okien i Drzwi Norma Sp. z o.o.    Katowice    40
740    ASKOM Sp. z o.o.    Gliwice    40
741    Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.    Gliwice    40
742    Promet S.J. PPUH    Bestwina    40
743    Firma DAX S.J.    Katowice    40
744    Goldegs Sp. z o.o.    Częstochowa    40
745    ZAKŁAD BUDOWLANO-MONTAŻOWY PROBUD Sp. z o.o.    Żywiec    40
746    DKA Logistics Sp. z o.o.    Katowice    40
747    Ajax sp. z o.o.    Jaworzno    40
748    Stalchem Sp. z o.o.    Bytom    40
749    BECKER – WARKOP Sp. z o.o.    Świerklany    39
750    SUTCO – POLSKA Sp. z o.o.    Katowice    39
751    Carbo – Silesia S.J.    Wojkowice    39
752    Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie    Imielin    39
753    Field Adw. J. Smolarek Spółka Komandytowa Kancelaria Prawna    Częstochowa    39
754    CFT Polska Sp. z o.o.    Katowice    39
755    Per – Med S.J. Biuro Handlowe    Skoczów    39
756    Izolbud Renata Midura, Franciszek Nycz sp. j.    Bielsko-Biała    39
757    Firma Handlowo-Usługowa Elpex P. Folwarczny , E. Toporek Sp .J.    Pszczyna    39
758    Elegant Gil Gil Glaser Cielesta S.J.    Bielsko-Biała    39
759    METALSKŁAD Sp. z o.o.    Siewierz    39
760    AMASOL Sp. z o.o.    Częstochowa    39
761    Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A.    Katowice    38
762    Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k.    Lubliniec    38
763    Firma Malejka S.J.    Mysłowice    38
764    MISTAL Sp. z o.o.    Katowice    38
765    Alu-Technik Sp. z o.o.    Częstochowa    38
766    Arma Bauteile Sp. z o.o.    Lubliniec    38
767    Eurozement Sp. z o.o.    Częstochowa    38
768    Newag Gliwice S.A.    Gliwice    38
769    Mirola Mikszka S.J.    Orzesze    38
770    Centrum Zaopatrzenia Budowlanego Hadex 2 Sp. z o.o.    Tychy    38
771    Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszyw Mineralnych i Lekkich Sp. z o.o.    Gliwice    37
772    TRANS-JAN Sp. z o.o.    Katowice    37
773    Centrum Powłok Preaplikowanych Konwert Sp. z o.o.    Kaniów    37
774    BATERPOL S.A.    Katowice    37
775    Mikołowskie Przedsiębiorstwo Robót Górniczych i Budowlanych GÓRBUD Sp. z o.o.    Mikołów    37
776    Transpetrol Sp. z o.o.    Chorzów    37
777    SKOBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego    Żywiec    37
778    Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach    Katowice    37
779    Eko- Gwajm Sp. z o.o.    Ogrodzieniec    37
780    Danish Farming Consultants Sp. z o.o.    Gliwice    36
781    INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych    Tarnowskie Góry    36
782    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego    Katowice    36
783    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J.    Sławków    36
784    Invico S.A.    Tarnowskie Góry    36
785    Parys S.J. PHU    Gliwice    36
786    Izoterm S.A.    Pszczyna    36
787    Przeds. Tramp S.J.    Zabrze    36
788    Incobex Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    36
789    POLSLING Sp. z o.o.    Mikołów    36
790    Węglo Smyk Sp. z o.o.    Ruda Śląska    36
791    Sklep Spożywczo-Przemysłowy S.J.    Mikołów    36
792    Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.    Sosnowiec    35
793    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu    Bieruń    35
794    KALLA Sp. z o.o.    Katowice    35
795    INFOMEX Sp. z o.o.    Żywiec    35
796    HAGA PLUS Sp. z o.o. Zakłady Mięsne    Jastrzębie-Zdrój    35
797    Zakład Masarski Więcek S.J. Adolf, Dariusz, Klaudiusz Więcek    Psary    35
798    Diagnostyka Sp. z o.o. S.K. Częstochowa    Częstochowa    35
799    Esab Investments Sp. z o.o.    Katowice    35
800    Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji S.A.    Jastrzębie-Zdrój    35
801    CASP SYSTEM Sp. z o.o.    Jaworzno    35
802    Fonte Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    35
803    Polimal Sp. J. A.Sanetra, J.Kuźmicki, J.Sanetra    Czeladź    35
804    Spółdzielnia Agromet    Chybie    35
805    Rema S.J. PPUH    Rybnik    35
806    U Witka Sp. z o.o. Produkcja Mięsa i Wędlin    Najdziszów    35
807    Energorem Sp. z o.o.    Cieszyn    35
808    Tramwaje Śląskie S.A.    Chorzów    35
809    JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o.    Tychy    34
810    MOKATE S.A.    Ustroń    34
811    Wichary Technologies Sp. z o.o.    Pyrzowice    34
812    Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa WESOŁA    Mysłowice    34
813    Eko-System S.J. Zakład Oczyszczania, Wywozu i Utylizacji Nieczystości    Konopiska    34
814    Hermon Czech & Muzia S.J.    Racibórz    34
815    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ADW Sp. z o.o.    Wyry    34
816    PH EWMAR – NESS Sp. z o.o.    Sosnowiec    34
817    Przeds. Usług Technicznych i Handlowych Polcarbo S.J.    Jaworzno    34
818    CARBONEX Sp. z o.o.    Katowice    34
819    Backer Polska Sp. z o.o.    Lubliniec    34
820    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE INSTAL-ART S.J. STANISŁAW RUDZKI,WOJCIECH RUDZKI,ALICJA RUDZKA,JANUSZ GAJEWSKI,ALICJA GAJEWSKA    Czaniec    34
821    Polcar Sp. z o.o.    Kolonia Poczesna    34
822    Golik S.J.    Istebna    34
823    IOS Sp. z o.o.    Będzin    34
824    Przedsiębiorstwo Hotelarsko-Turystyczne Odys Sp. z o.o.    Czernichów    34
825    Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Cortex II Sp. z o.o.    Czeladź    34
826    TBK Medical Partner Sp. z o.o. PHU    Żywiec    34
827    Zakład Ślusarski GREŃ S.J.    Pszczyna    34
828    Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Chorzów    33
829    ALUPOL Packaging S.A.    Tychy    33
830    Azoty – Adipol S.A.    Chorzów    33
831    VG – Orth Polska Sp. z o.o.    Jaworzno    33
832    Redor Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    33
833    Alfa Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    33
834    Metal – Market S.J.    Sosnowiec    33
835    Apetonic Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    33
836    „Polwat” Marek Ermel sp. j.    Gliwice    33
837    DREWBET- S.J. ELŻBIETA I DARIUSZ ROGACZEWSCY, JOLANTA I ZBIGNIEW GRZYBOWIE    Lipie    33
838    MERAWEX Sp. z o.o.    Gliwice    33
839    Pas Katowice Sp. z o.o.    Imielin    33
840    Hydrogop Sp. z o.o.    Katowice    33
841    Geo Polska Sp. z o.o.    Imielin    33
842    POLIPASO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe    Katowice    33
843    MEGAWAT Sp. z o.o. Przeds. Energetyczne    Gliwice    32
844    PPUH IMPRODEX Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    32
845    PTHU BO – CARBO Sp. z o.o.    Bytom    32
846    Centrale Laboratorium Pomiarowo – Badawcze Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    32
847    Eko – Wtór Sp. z o.o.    Wilamowice    32
848    Riser Sp. z o.o.    Jaworzno    32
849    Jamax Piotr Jastrzębski, Piotr Machlowski S.J.    Bielsko-Biała    32
850    Wirex S.J. Jerzy, Jan Wirek    Będzin    32
851    Rail & Sea Logistics Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    32
852    UC Transports Polska Sp. z o.o.    Kolonia Klepaczka    32
853    Centralne Biuro Konstrukcji Kotłów S.A.    Tarnowskie Góry    32
854    Telemedycyna Polska S.A.    Katowice    32
855    Logotex Sp. z o.o.    Pszczyna    32
856    VITKOVICE MILMET S.A.    Sosnowiec    32
857    Żelpol Sp. z o.o.    Czeladź    32
858    RPM PH Sp. z o.o.    Pawonków    32
859    Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Panewnik Sp. z o.o.    Katowice    32
860    Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiej Akademii Medycznej    Katowice    31
861    KOPALNIA SUROWCÓW SKALNYCH WISŁA S.A.    Wisła    31
862    Martex Sp. z o.o.    Rybnik    31
863    PPHU Pestanpol Stanisław Dunat, Paweł Piecuch S.J.    Biery    31
864    Tomil Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    31
865    INDOS S.A.    Chorzów    31
866    Intermop Sp. z o.o.    Chorzów    31
867    Press Glass S.A.    Poczesna    31
868    Ameplus Sp. z o.o.    Gliwice    31
869    TIMBER Bolek i Gryczman S.J.    Cieszyn    31
870    REVAN Sp. z o.o.    Lipowa    31
871    Ośrodki Wczasowo – Rekreacyjne Relax Sp. z o.o.    Rydułtowy    31
872    PPHU Suma Sp. z o.o.    Chorzów    31
873    Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.    Kuźnia Raciborska    31
874    Afbud Sp. z o.o. Firma Usługowa    Sosnowiec    31
875    MPS – Mechanik Sp. z o.o.    Katowice    31
876    Sferanet Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    31
877    Mustang Sp. z o.o.    Olsztyn    31
878    Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Budowlani Sp. z o.o.    Bytom    31
879    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Spiż G. Wawrzak C. Wawrzak sp. j.    Częstochowa    30
880    Brembo Poland Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    30
881    KATOWICKIE WODOCIĄGI SPÓŁKA AKCYJNA    Katowice    30
882    Viva-Trans sp. z o.o.    Pyskowice    30
883    Chem Trans Logistic Haldex S.A.    Sosnowiec    30
884    EVATRONIX S.A.    Bielsko-Biała    30
885    Huta Katowice Zakład Transportu Samochodowego Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    30
886    Zower Sp. z o.o.    Czerwionka-Leszczyny    30
887    MK DACH SYSTEM Sp. z o.o.    Gliwice    30
888    ZIAD BIELSKO – BIAŁA S.A.    Bielsko-Biała    30
889    COSMO Sp. z o.o.    Międzybrodzie Żywieckie    30
890    Brodd Polonia Sp. z o.o.    Sosnowiec    30
891    HTS Katowice Sp. z o.o.    Katowice    30
892    Pancerpol Galewski,Trzopek S.J.    Dąbrowa Górnicza    30
893    ARMAX Sp. z o.o. S.K.    Bielsko-Biała    30
894    Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobex Zbigniew Moszczyński, Zbigniew Zajączkowski S.J.    Częstochowa    30
895    Usługi Transportowe Sprzedaż Materiałów Sypkich T.A.P. S.J. Ilona Mazur, Jerzy Mazur    Mysłowice    30
896    PANELTECH Sp. z o.o.    Chorzów    30
897    Tamrol Sp. z o.o.    Przystajń    30
898    Riana Burdziałowski S.J.    Siemianowice Śląskie    30
899    RUDKOP-EX Stanisław Baron, Wiesław Jarosz S.J.    Ruda Śląska    30
900    Mador – Gadocha Sp. z o.o.    Jaworze    30
901    NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.    Gliwice    29
902    Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    29
903    Zarmen Sp. z o.o.    Chorzów    29
904    LAKMA SAT Sp. z o.o.    Cieszyn    29
905    Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.    Tychy    29
906    Tribag S.A.    Siewierz    29
907    City Car Sp. z o.o.    Gliwice    29
908    Wala Sp. z o.o.    Wilkowice    29
909    Piletest sp. z o.o.    Bielsko-Biała    29
910    PHUP Stal – Bud S.J.    Skoczów    29
911    UNIVERSAL STAL Sp. z o.o.    Ruda Śląska    29
912    Kubala Sp. z o.o.    Ustroń    29
913    Metatech sp. z o.o.    Orzesze    29
914    Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Energo-Puls Sp. z o.o.    Katowice    29
915    PPH Terlecki S.J.    Częstochowa    29
916    Spółdzielnia Usługowo – Produkcyjna Rolmetal    Kamyk    29
917    Pol – Eko – Aparatura S.J.    Wodzisław Śląski    29
918    Kopex S.A. Przedsiębiorstwo Budowy Szybów    Bytom    29
919    PH Jacek Rzońca S.J.    Dąbrowa Górnicza    29
920    INTER GLOBAL Sp. z o.o.    Rybarzowice    29
921    OPTIBELT POLSKA Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    29
922    Przychodnia Lekarska San – Med Sp. z o.o.    Tychy    29
923    PREFROW Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Prefabrykacji Górniczej    Rybnik    29
924    ITALFROST – DE RIGO – GS Sp. z o.o.    Pszczyna    29
925    BGH NETWORK S.A.    Katowice    29
926    Stret – Pack S.J.    Zawiercie    29
927    Vix Automation Sp. z o.o.    Katowice    29
928    J.P.Pilch Sp. z o.o.    Ustroń    29
929    Rotor S.J.    Bestwina    29
930    INTERMAX Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    29
931    Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach    Katowice    28
932    Daedong Poland Sp. z o.o.    Gliwice    28
933    RECTUS POLSKA Sp. z o.o.    Gumna    28
934    Zabi Sp. z o.o.    Czaniec    28
935    Polbod – Trans Sp. z o.o. Przeds. Spedycyjno – Transportowe    Sosnowiec    28
936    X – Kom Damian Czesny, Michał Świerczewski S.J.    Częstochowa    28
937    Konko Sp. z o.o.    Mysłowice    28
938    TECH – TRADING Sp. z o.o.    Chorzów    28
939    Brzęczek S.J.    Pszczyna    28
940    Instal Sp. z o.o.    Świętochłowice    28
941    Hydromex Plus Zaskórscy S.J.    Częstochowa    28
942    Hiross Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Klimatyzacyjnych z Serwisem    Katowice    28
943    Zarządzanie Nieruchomościami ADEN Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    28
944    Księżycowa Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska    Częstochowa    28
945    K P B Intra Polska Sp. z o.o.    Tychy    28
946    AMERI-POL TRADING Ltd. Sp. z o.o.    Katowice    28
947    Przychodnia Lekarska Ikar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    28
948    ŚLĄSKIE KONSORCJUM KAPITAŁOWE Sp. z o.o.    Racibórz    28
949    Przedsiebiorstwo Komunalne Sp. z o.o.    Szczyrk    28
950    Piekarnia Wilamowice Sp. z o.o.    Wilamowice    28
951    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Ogrodzieniec    Ogrodzieniec    28
952    VIGO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    28
953    PH ALFA – ELEKTRO Sp. z o.o.    Katowice    27
954    Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń S.A.    Ustroń    27
955    Zakład Specjalistycznych Robót Górniczych ZSRG Sp. z o.o.    Żory    27
956    MIROMETR Sp. z o.o.    Bażanowice    27
957    Trans – Quadro Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    27
958    PHU Edpol S.J.    Częstochowa    27
959    Górnicze PUH PIAST S.A.    Bieruń    27
960    Tomex S.J.    Bielsko-Biała    27
961    HTH – Novotech Sp. z o.o.    Katowice    27
962    STALPROFIL S.A.    Dąbrowa Górnicza    27
963    JAMAR S.J Zakład Produkcji Spożywczej    Lipie    27
964    Jaworzno III Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Remontowych Energetyki    Jaworzno    27
965    Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Beskid Nr II Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    27
966    Polsider Sp. z o.o.    Katowice    27
967    INTER TRADE Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    27
968    Siko Sp. z o.o.    Mysłowice    27
969    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    27
970    Katowicka Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna Sp. z o.o.    Katowice    26
971    Sest – Luve – Polska Sp. z o.o.    Gliwice    26
972    Bodeko Hotele Sp. z o.o.    Wisła    26
973    Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    26
974    Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych FASER S.A.    Tarnowskie Góry    26
975    Eurosoft Sp. z o.o.     Bielsko-Biała    26
976    Arson Sp. z o.o.    Katowice    26
977    POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych    Częstochowa    26
978    Hydro ZNPHS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    26
979    PHPU SEMEX Fertacz, Huszno S.J.    Częstochowa    26
980    TradePol Sp. z o.o.    Łazy    26
981    GALIA S.A.    Dąbrowa Górnicza    26
982    EP Centrum Finansowe Sp. z o.o.    Katowice    26
983    J.B.R. Rogowiec S.J.    Bielsko-Biała    26
984    Proficool Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Imielin    26
985    ZWUKSO S.J.    Siemianowice Śląskie    26
986    Pol-Lab Sp. z o.o. sp.k.    Bielsko-Biała    26
987    Trans – Market Sp. z o.o.    Tychy    26
988    DACHDEKOR Sp. z o.o.    Tychy    26
989    Darkop Corporation Sp. z o.o.    Katowice    26
990    Puchałka Sp. z o.o.    Pszczyna    26
991    Hurtownia Artchem Sikora & Lang S.J.    Ustroń    26
992    Zakład Energetyczny ZEN Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    26
993    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Ergopol Sp. z o.o.    Katowice    26
994    Ticketpro Polska Sp. z o.o.    Katowice    26
995    Toma Trans Sp. z o.o.    Krzepice    26
996    Magna Formpol Sp. z o.o.    Tychy    25
997    Prosperplast Sp. z o.o. S.K.A.    Rybarzowice    25
998    Erg S.A.    Dąbrowa Górnicza    25
999    Węglozbyt S.A. Centrala Zbytu Węgla    Katowice    25
1000    HK – CUTIRON Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przerobu i Obrotu Złomem Metali    Dąbrowa Górnicza    25
1001    Eurobud Asfalty Sp. z o.o.    Mysłowice    25
1002    New Pinto Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    25
1003    Przedsiębiorstwo Obrotu Hurtowego Wod Bud Sp. z o.o. S.K.A.    Mazańcowice    25
1004    Firma Poligraficzno – Introligatorska Udziałowiec Sp. z o.o.    Olsztyn    25
1005    Hydro – Service S.J. Przedsiebiorstwo Instalacji Sanitarnych    Wojkowice    25
1006    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Unilang Bracia Krzysztof I Jarosław Lang S.J.    Wrzosowa    25
1007    Dąbrowscy Sp. z o.o.    Zabrze    25
1008    Invest 8 TDJ Estate Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Katowice    25
1009    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW S.J. Caban, Wcisło, Zając    Bielsko-Biała    25
1010    DYNAMIK FILTR NOCOŃ I WSPÓLNICY S.J.    Częstochowa    25
1011    Zakład Usług Mechanicznych Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    25
1012    PHUP Igum Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    25
1013    Technika IT S.A.    Gliwice    25
1014    Przedsiębiorstwo Handlowe Medox Lepiarz Jarosław,Lepiarz Alicja-S.J.    Jaworzno    25
1015    Trans – Puk S.J.    Sosnowiec    25
1016    Jp Instalacje Irena Patryn Jarosław Patryn S.J.    Chorzów    25
1017    Vitroszlif Sp. z o.o.    Częstochowa    25
1018    Hubert, K. Tesarczyk i Wspólnicy S.J.    Bielsko-Biała    25
1019    IDeaAuto Sp. z o.o.    Częstochowa    25
1020    DEMAR PW Marek Dewódzki    Mstów    24
1021    MOTO – PROFIL Sp. z o.o.    Chorzów    24
1022    Bednarz i Bednarz S.J.    Bielsko-Biała    24
1023    Psychiatryczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy    Międzybrodzie Bialskie    24
1024    Polsport S.A.    Bielsko-Biała    24
1025    Spółdzielnia Mieszkaniowa    Żory    24
1026    ISO Software Systems Polska Sp. z o.o.    Częstochowa    24
1027    Metec Sp. z o.o.    Kochcice    24
1028    Welte Cardan Service Sp. z o.o.    Mysłowice    24
1029    Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Bud-Las Sp. z o.o.    Katowice    24
1030    Gmin – Med Sp. z o.o.    Dobieszowice    24
1031    Elco ICT Sp. z o.o.    Katowice    24
1032    Regulus-System Bogusław Wójcik Sp. j.    Bielsko-Biała    24
1033    EMI Sp. z o.o. PTH    Ustroń    24
1034    Probet Sp. z o.o.    Chorzów    24
1035    Komplido Sp. z o.o.    Katowice    24
1036    Multinet Sp. z o.o.    Katowice    24
1037    Glob Sp. z o.o. Fabryka Narzędzi    Bielsko-Biała    24
1038    Przedsiębiorstwo Poligraficzne Modena Sp. z o.o.    Cieszyn    24
1039    FH Astra Duda & Duda SJ    Bielsko-Biała    24
1040    FPM S.A.    Mikołów    24
1041    Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Jubilat Sp. z o.o.    Wisła    24
1042    Cord Sp. z o.o.    Chorzów    24
1043    Spółdzielnia Pracy Surowców Wtórnych    Chorzów    24
1044    Bart – Pol Sp. z o.o.    Częstochowa    24
1045    Euro – Faro Sp. z o.o.    Częstochowa    24
1046    Alians Trade Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    24
1047    Unionkabel Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    24
1048    DMV Sp. z o.o.    Gliwice    24
1049    Oczyszczalnia Ścieków Warta S.A.    Częstochowa    23
1050    Zakłady Mięsne Silesia S.A.    Katowice    23
1051    Samodzielna Pracownia Diagnostyki Obrazowej Tomograf Sp. z o.o.    Tychy    23
1052    Urovita Sp. z o.o.    Chorzów    23
1053    Zakład Cukierniczy MICHAŚ A. Szymczyk, K. Chojnacka-Szymczyk S.J.    Częstochowa    23
1054    Cashbill S.A.    Dąbrowa Górnicza    23
1055    Zarząd Budynków Mieszkaniowych-Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.     Zabrze    23
1056    Kennametal Sp. z o.o.    Żory    23
1057    Komin – Flex Sp. z o.o.    Pszczyna    23
1058    Industrie Lisa Poland Sp. z o.o.    Fugasówka    23
1059    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wyzwolenie w Pisarzowicach    Pisarzowice    23
1060    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe i Usług Adimex Sp. z o.o.    Częstochowa    23
1061    OST – POL Sp. z o.o.    Tychy    23
1062    Direkta A. Pęciak S. Supernak S.J.    Częstochowa    23
1063    Pszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Pszczyna    23
1064    Zakład Usługowo-Handlowy S.J. Okrzesik Mieczysław Kolonko Henryk    Kocierz Moszczanicki    23
1065    Pascal Sp. z o.o.    Katowice    23
1066    Jelux Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Mikołów    23
1067    Hydro-El Sp. z o.o. PPUH    Będzin    23
1068    Pro Consulting Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    23
1069    HAUSER POLSKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    23
1070    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Herpoc Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    23
1071    Grupa Handlowo Marketingowa Sp. z o.o.    Chorzów    23
1072    Mag Sp. z o.o.    Zawada Pilicka    23
1073    Nowodworski sp. j.    Częstochowa    22
1074    TOPEKO Sp. z o.o.    Będzin    22
1075    ELMONTAŻ Sp. z o.o.    Żywiec    22
1076    Takoni Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    22
1077    Eco – Beef Sp. z o.o.    Koziegłowy    22
1078    WOLFGANG PREINFALK POLEN Sp. z o.o.    Łaziska Górne    22
1079    Steel Trans Logistic Sp. z o.o.    Katowice    22
1080    Akro – Silesia Sp. z o.o.    Katowice    22
1081    Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J.    Bytom    22
1082    Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka – Sp. Komandytowa    Bielsko-Biała    22
1083    Hotel Róża Sp. z o.o.    Ustroń    22
1084    Advicom Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    22
1085    NBL Kompozyty Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    22
1086    Przedsiębiorstwo Stor Sp. z o.o.    Tychy    22
1087    DAN – REM Sp. z o.o.    Dankowice    22
1088    Maxcom S.A.    Tychy    22
1089    MOJ S.A.    Katowice    22
1090    Banasik S.J. Firma Handlowo Usługowa     Sosnowiec    22
1091    Przeds. Dombod – Bis S.J.    Racibórz    22
1092    BM Aqua Brzeziński Morawiecki S.J.    Będzin    22
1093    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Zgoda    Mikołów    22
1094    Nadwiślański Holding Inwestycyjny Sp. z o.o.    Podwarpie    22
1095    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Przystajń    22
1096    Kamsoft S.A.    Katowice    21
1097    Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A.    Katowice    21
1098    AIB Sp. z o.o. S.K.A.    Knurów    21
1099    SGS Eko-Projekt Sp. z o.o.    Pszczyna    21
1100    MAKITA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    21
1101    Loxa Sp. z o.o.    Żarki    21
1102    Turin Holding Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    21
1103    Atut Sp. z o.o. PPHU    Katowice    21
1104    PHU ROXY S.J.    Gierałtowice    21
1105    P.P.H. Adamex J.Karoń, E.Kasprzyk, A.Kasprzyk Sp. J.    Częstochowa    21
1106    Tandem – Truck Sp. z o.o.    Katowice    21
1107    WIARUS Pakieła A., Gunia M. i Wspólnicy S.J.    Bielsko-Biała    21
1108    Spedycja RENTRANS Sp. z o.o.    Katowice    21
1109    Plaspol Sp. z o.o.    Częstochowa    21
1110    Varmex Sp. z o.o.    Katowice    21
1111    BUMECH S.A.    Katowice    21
1112    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AKAPESTER Sp. z o.o.    Świętochłowice    21
1113    M.E. Nowakowski S.J.    Katowice    21
1114    Magnus W. Jelonek, M. Rudolf S.J.    Jaworzno    21
1115    Konsorcjum Autostrada Śląsk S.A.    Katowice    21
1116    KBA – Bis S.J.    Przegędza    21
1117    HUTA BATORY Sp. z o.o.    Chorzów    21
1118    Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Żywiec    21
1119    Mapro Poland Sp. z o.o.    Tychy    21
1120    Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla Dąbrowa Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    21
1121    Kobielanka Sp. z o.o. ZHPU    Pszczyna    21
1122    MIKOMAX 9- Meble Biurowe Sp. z o.o.    Katowice    21
1123    KBT Sp. z o.o.    Tychy    21
1124    Hungaromarket Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    21
1125    Rentrans International Spedition sp. z o.o.    Katowice    21
1126    CARBO – TOKA Sp. z o.o.    Tychy    21
1127    Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Myszków    21
1128    ORGANIKA – AZOT S.A. Zakłady Chemiczne    Jaworzno    21
1129    Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    21
1130    Saint-Gobain Sekurit Hanglas Polska Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    20
1131    Hutchinson Poland Sp. z o.o.    Żywiec    20
1132    FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    20
1133    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu Sp. z o.o.    Żywiec    20
1134    Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach    Katowice    20
1135    Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego    Katowice    20
1136    Inpol – Papier Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    20
1137    Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Zarządu Służby Zdrowia MSW i A w Katowicach    Katowice    20
1138    Grupa Lew S.A.    Częstochowa    20
1139    BUD-TOR Andrzej Kosmaty i Leszek Kosmaty S.J.    Bestwina    20
1140    Zakład Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.    Czeladź    20
1141    Polska Akademia Nauk Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych    Zabrze    20
1142    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TEMAR S.J. Piotr Klaczak, Marcin Klaczak    Katowice    20
1143    Hydrokrak Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    20
1144    PHU Beskid Plus Roman Tyrna, Janusz Cybuch, Bartosz Tyrna S.J.    Cieszyn    20
1145    Arsanit Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    20
1146    FHU Sanex Sp. z o.o.    Katowice    20
1147    GOZDAWA Sp. z o.o.    Sosnowiec    20
1148    Zakład Detali Medycznych Demed Sp. z o.o.    Mikołów    20
1149    Varia Sp. z o.o. PPH    Mikołów    20
1150    BUMET – S.J.    Kłobuck    20
1151    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Komponent sp. j. Teresa Będkowska, Sławomir Noszczyk, Michał Noszczyk    Mysłowice    20
1152    NOVICHEM Sp. z o.o.    Chorzów    20
1153    Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Medycznego Marku M. Krawczyk S.J.    Częstochowa    20
1154    Dräger Safety Polska Sp. z o.o.    Bytom    20
1155    Dostępny Dom sp. z o.o.    Mysłowice    20
1156    Metalimpex Sp. z o.o.    Tychy    20
1157    Artchem Tarczyński, Mielczarek Sp. J.    Częstochowa    20
1158    Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Bielsko-Biała    20
1159    Karpińska i Wspólnicy S.J.    Imielin    20
1160    Irchem Sp. z o.o.    Częstochowa    20
1161    Kwadrat Sp. z o.o.    Zabrze    20
1162    Hurtownia Farmaceutyczna Mgr Farm. J. Bieńkowski S.J.    Częstochowa    20
1163    Servo Cool Sp. z o.o.    Pszczyna    20
1164    Moto Wektor Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    20
1165    Przychodnia Lekarska Szombierki Sp. z o.o.    Bytom    20
1166    KBK Sp. z o.o.    Częstochowa    20
1167    Tewi-Mleczarz Sp. z o.o.    Częstochowa    20
1168    Elita Sp. z o.o.    Węgierska Górka    20
1169    Kra – Bin Sp. z o.o.    Kłobuck    20
1170    ARNIKA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    20
1171    NZOZ Spółka Lekarska Parkitka Sp. z o.o.    Częstochowa    20
1172    Unia Hurtowni Elektrycznych EL – PLUS Sp. z o.o.    Chorzów    20
1173    Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    19
1174    DRUKARNIA DIMOGRAF Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    19
1175    HUTA ZABRZE S.A.    Zabrze    19
1176    Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sbl-Żelbet Sp. z o.o.    Mikołów    19
1177    MULTIFORM Dariusz Krywult    Bielsko-Biała    19
1178    Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o.    Księży Las    19
1179    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    19
1180    J.P.Cover Sp. z o.o.    Kaczyce    19
1181    Harsco Metals Polska Sp. z o.o.    Warszawa    19
1182    WMW Sp. z o.o.    Rybarzowice    19
1183    Lador Sp. z o.o.    Będzin    19
1184    Przychodnia Vita Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    19
1185    PATENTUS S.A.    Pszczyna    19
1186    Conbelts Sulore Sp. z o.o. S.K.A.    Bytom    19
1187    Europlastik S.J.    Bielsko-Biała    19
1188    Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    19
1189    Prointegra S.A.    Katowice    19
1190    Zakład Produkcyjno-Handlowy Jonczyk S.J.    Koszęcin    19
1191    Biuro Handlowo – Usługowe Kompensa Sp. z o.o.    Mysłowice    19
1192    Zakład Handlowy Impart S.J.    Staromieście    19
1193    NORTON Sp. z o.o.    Bytom    19
1194    Biuro Podróży Euro Pol Tour Sp. z o.o.    Katowice    19
1195    Huta Pokój S.A.    Ruda Śląska    18
1196    Klingspor Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    18
1197    POLMOTORS Sp. z o.o.    Mazańcowice    18
1198    Instytut Techniki Górniczej KOMAG    Gliwice    18
1199    Lenko S.A.    Bielsko-Biała    18
1200    Kaja Bogdan Bańczyk    Mikołów    18
1201    Kanlux S.A.    Radzionków    18
1202    Technika Grzewcza i Samitarna, Płytki Ceramiczne Krzysztof Stoń    Bytom    18
1203    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Czerwionka-Leszczyny    18
1204    Przedsiębiorstwo Ranal Sp. z o.o.    Rudniki    18
1205    DOM – STYR Z. IGIES I WSPÓLNICY – S.J.    Jaworzno    18
1206    H.B. Crab S.J.    Rybnik    18
1207    HERMES PSS    Skoczów    18
1208    Computers & Control S.J.    Katowice    18
1209    Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.    Bielsko-Biała    18
1210    MILO-SPORT M.i E. Kwaśniewscy S.J.    Dąbrowa Górnicza    18
1211    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy    Jasienica    18
1212    Opia – Serwis Sp. z o.o. Ośrodek Pomiarów i Automatyki    Katowice    18
1213    ROWIS SYSTEM S.J. M.SIEMIŃSKI I ST.WILK    Będzin    18
1214    Towarzystwo Św. Pawła – Edycja Św. Pawła    Częstochowa    18
1215    Auto Gaz Czech – Marek Czech S.J.    Cieszyn    18
1216    Art – Met Narzędzia S.J. Anna Bystroń, Robert Łaciok    Bielsko-Biała    18
1217    Tomart S.J.    Częstochowa    18
1218    Alu – Service Sp. z o.o.    Katowice    18
1219    Mass – Trans Sp. z o.o.    Świerczyniec    18
1220    Polskie Parki Rozrywki Sp. z o.o.    Skoczów    18
1221    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE PRO-EKO-TERM Sp. z o.o.    Katowice    18
1222    RUTEX Sp. z o.o.    Częstochowa    18
1223    Noma Tools Sp. z o.o.    Wyry    18
1224    Arras B Sp. z o.o.    Tychy    18
1225    Budownictwo Inżynieria Lądowa Maksel Styl Sp. z o.o.    Żarki-Letnisko    18
1226    Magnat Sp. z o.o.    Rybnik    18
1227    MIECHOWICE Spółdzielnia Mieszkaniowa    Bytom    18
1228    SCRAPENA S.A.    Herby    18
1229    MHG Sp. z o.o.    Katowice    18
1230    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Wodzisław Śląski    17
1231    Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o.    Tychy    17
1232    Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A.    Gliwice    17
1233    FH KAR-TEL Zbigniew Kałuża    Gliwice    17
1234    BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów    Bielsko-Biała    17
1235    CSG Śląska Grupa Konsultingowa S.A.    Katowice    17
1236    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice    Krzanowice    17
1237    Glimat Sp. z o.o.    Gliwice    17
1238    Elplast + Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    17
1239    NALCO MOBOTEC POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    17
1240    PPH Aro Karoń S.J.    Częstochowa    17
1241    Bartec Polska Sp. z o.o.    Tychy    17
1242    Lokatorsko – Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa    Knurów    17
1243    Polski Związek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej Sp. z o.o.    Katowice    17
1244    PPHU Kadmar Sp. z o.o.    Jaworzno    17
1245    Myszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.    Myszków    17
1246    Frezamet Bis Sp. z o.o.    Orzesze    17
1247    Rytex Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17
1248    Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.    Tychy    17
1249    Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.    Zawiercie    17
1250    NOVISION Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17
1251    DARMA S.J.    Dębowiec    17
1252    Marion Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    17
1253    Voestalpine Polska Sp. z o.o.    Tychy    17
1254    RAFPOL M.KARWALA R.KARWALA S.J.    Nowa Szarlejka    17
1255    Przedsiębiorstwo Elektro – Stal Sp. z o.o.    Katowice    17
1256    Havel Composites PL Sp. z o.o.    Cieszyn    17
1257    Specjalistyczne Centrum Medyczne SPEC-MED Sp. z o.o.    Częstochowa    17
1258    PPHU Stomar S.J.    Nowa Wieś    17
1259    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Jaworzno    17
1260    Grupa TRS Sp. z o.o.    Świętochłowice    17
1261    Centrum Budowlane Suszec Sp. z o.o.    Suszec    17
1262    Przedsiębiorstwo Gawinex Sp. z o.o.    Rybnik    17
1263    Faktoria Sp. z o.o.    Katowice    17
1264    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    16
1265    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    16
1266    Dakis Sp. z o.o.    Krupski Młyn    16
1267    OPA-ROW Sp. z o.o.    Rybnik    16
1268    MASTER Sp. z o.o.    Tychy    16
1269    HYDAC Sp. z o.o.    Mikołów    16
1270    Plasma System S.A.    Siemianowice Śląskie    16
1271    Epione Katarzyna Wrześniewska, Narcyz Wrześniewski S.J.    Katowice    16
1272    Faxtel Chmurski I Chrzanowski S.J.    Bielsko-Biała    16
1273    Zakład Stolarsko-Tartaczny Ryszard Winecki I Wspólnicy S.J.    Puszczew    16
1274    Alumero Metal Components Sp. z o.o.    Chorzów    16
1275    PPHU MEGA – TRANS Sp. z o.o.    Myszków    16
1276    Kenia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    16
1277    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców    Sosnowiec    16
1278    Ungarex Export – Import,Leszek Rogala,Wiesław Starowicz S.j.    Katowice    16
1279    Wapps S.J.     Chorzów    16
1280    Jak Szkło Przeds. Handlowo-Usługowe. Eksport-Import-Hurt S.J. Żogała Krzysztof, Żogała Halina, Żogała Janusz    Goczałkowice-Zdrój    16
1281    Stego Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    16
1282    Części TIR Chlebek S.J.    Ligota    16
1283    CERTECH Sp. z o.o.    Kozy    16
1284    Lenze Polska Sp. z o.o.    Katowice    16
1285    A.S.A. Lubliniec Sp. z o.o.    Lubliniec    16
1286    Polimet S.Kij S.J.    Bielsko-Biała    16
1287    INBUD BIELSKO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    16
1288    Centrum Finansowo-Księgowe Żywiec Sp. z o.o.    Żywiec    16
1289    JM Elektronik Jarosław Michalec    Gliwice    16
1290    PW Kord Sp. z o.o.    Chorzów    16
1291    Sm Progres 2 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Kaniów    16
1292    DBN Sp. z o.o.    Mikołów    16
1293    MM-Flex Sp. z o.o.    Chorzów    16
1294    J-S Sp. z o.o.    Sosnowiec    16
1295    2m System Sp. z o.o.    Brudzowice    16
1296    CEVA Logistics Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    16
1297    SAINT – GOBAIN GLASS POLSKA Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    15
1298    ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A.    Cięcina    15
1299    Zakład Robót Inżynieryjnych Henryk Chrobok i Hubert Chrobok Sp. J.    Bojszowy    15
1300    Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.    Zabrze    15
1301    JBG – 2 Sp. z o.o.    Warszowice    15
1302    Bioagra – Oil S.A.    Tychy    15
1303    Termo Profil – Dulak S.J.    Wodzisław Śląski    15
1304    TESKO STEEL Sp. z o.o.    Rybnik    15
1305    Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej W Jaworzu    Jaworze    15
1306    VIA4 S.A.    Mysłowice    15
1307    KRYZA – PLAST Zakład Wielobranżowy    Mikołów    15
1308    Test Systemy Uszczelniające J.,W. Okularczyk M.,M. Stępień S.J.    Częstochowa    15
1309    Montal Sp. z o.o.    Chorzów    15
1310    Drosol Krzysztof Puz i Wspólnicy Sp.J.    Będzin    15
1311    PPUH CONTENT Sp. z o.o.    Katowice    15
1312    Wojewódzki Szpital Chorób Płuc Im. Dr Alojzego Pawelca    Wodzisław Śląski    15
1313    Ultex – Pol Sp. z o.o.    Częstochowa    15
1314    Max S.J. Majchrzak    Racibórz    15
1315    Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁUKOSZ S.J.    Jaworze    15
1316    Przedsiębiorstwo Komunalne THERMA Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    14
1317    Delta Trans Transporte Sp. z o.o.    Świętochłowice    14
1318    PPH LIMAK Wojciech Mrocheń    Częstochowa    14
1319    Klinika Chirurgii Endoskopowej Sp. z o.o.    Żory    14
1320    Siltech Sp. z o.o. Zakład Górniczy    Zabrze    14
1321    Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o.    Rybnik    14
1322    ISA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne    Dąbrowa Górnicza    14
1323    JULIAN Sp. z o.o. Zakład Wzbogacania Węgla    Piekary Śląskie    14
1324    ADANEX Sp. z o.o.    Radlin    14
1325    Skoff Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    14
1326    Fabryka Wiertła Baildon S.A.    Katowice    14
1327    Prewenta Sp. z o.o.    Mikołów    14
1328    Aldo Sp. z o.o.    Puńców    14
1329    NET-O-LOGY Sp. z o.o.    Katowice    14
1330    Ekowent S.J.    Bielsko-Biała    14
1331    Elewator Sp. z o.o.    Katowice    14
1332    Przychodnia Lekarska Rocha 250 Sp. z o.o. NZOZ    Częstochowa    14
1333    Cyganek S.J.    Skoczów    14
1334    Hamerlak Alicja I Henryk Hamerlak Sp. J.    Bielsko-Biała    14
1335    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marku Medical I.Zielińska i J.Zieliński S.J.    Częstochowa    14
1336    Hubertech Sp. z o.o.    Katowice    14
1337    Aba Sp. z o.o.    Czarków    14
1338    Polmak S.J.    Częstochowa    14
1339    Asco Equipment Sp. z o.o.    Katowice    14
1340    INTERPHARMA Sp. z o.o.    Gliwice    14
1341    Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Przem-Bud Sp. z o.o.    Sosnowiec    14
1342    Novum Stone Expert Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Katowice    14
1343    Arc – Pol Sp. z o.o.    Czaniec    14
1344    Ruland Engineering&Consulting Sp. z o.o.    Tychy    14
1345    SPEDKOKS Sp. z o.o. Zakład Przewozów i Spedycji    Dąbrowa Górnicza    14
1346    Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Inżbud Sp. z o.o.    Częstochowa    14
1347    EUROPOLCOM Sp. z o.o.    Katowice    14
1348    Fawid Sp. z o.o.    Chorzów    14
1349    Betonbest Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    14
1350    REFLEX K.Nowak S.J.    Katowice    14
1351    Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A.    Panki    13
1352    Główny Instytut Górnictwa    Katowice    13
1353    ASK POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    13
1354    Instanta Sp. z o.o.    Żory    13
1355    Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu    Sosnowiec    13
1356    Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej    Dąbrowa Górnicza    13
1357    Centrum Usług Specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Cen-Rat Sp. z o.o.    Bytom    13
1358    ATAL S.A.    Cieszyn    13
1359    Bielskie Zakłady Obuwia BEFADO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    13
1360    PPHU ALGAS Szatan Sylwester, Ciepał Helena, Szatan Barbara S.J.    Sosnowiec    13
1361    Deltim Sp. z o.o. S.K.A.    Częstochowa    13
1362    Pietrzak Sp. z o.o.    Katowice    13
1363    Spółdzielnia Rolnicza Smugi    Kamyk    13
1364    Centrum Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    13
1365    Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A.    Katowice    13
1366    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE GER-POL ANDRZEJ BĘDKOWSKI, JOLANTA BĘDKOWSKA S.J.    Gliwice    13
1367    ŚLĄSK Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa    Ruda Śląska    13
1368    CENTROSTAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi    Bielsko-Biała    13
1369    Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Siemianowice Śląskie    13
1370    Wampol Sp. z o.o.    Mysłowice    13
1371    Elektrociepłownia MARCEL Sp. z o.o.    Radlin    13
1372    Gomex S.J.    Dąbrowa Górnicza    13
1373    Forposta S.A.    Katowice    13
1374    Silma Tools Sp. z o.o.    Sosnowiec    13
1375    Inter-Sped S.J.    Tychy    13
1376    Gawbud Gawron i Wspólnicy S.J.    Jaskrów    13
1377    Tauron Wytwarzanie S.A.    Katowice    13
1378    Racontrols Sp. z o.o.    Katowice    13
1379    Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa    Częstochowa    13
1380    PHU WĘGLOHUT S.J.    Rybnik    13
1381    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    13
1382    Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice    Pawłowice    13
1383    Arpol Magdalena I Maciej Puczka Sp. j.    Częstochowa    13
1384    MDM Mirosław Damek, Marian Dyrda S.J.    Zabrzeg    13
1385    JURAJSKA Spółdzielnia Pracy    Myszków    13
1386    Spółdzielnia Mieszkaniowa HUTNIK    Sosnowiec    13
1387    Hurtownia Long S.J.    Dąbrowa Górnicza    13
1388    Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa i Pomocy w Budownictwie Jednorodzinnym Liburnia w Cieszynie    Cieszyn    13
1389    Spółdzielnia Mieszkaniowa Jagiellonka    Sosnowiec    13
1390    Przedsiębiorstwo Geologiczno – Geodezyjne Geoprojekt – Śląsk Sp. z o.o.    Katowice    13
1391    HUTNIK Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa    Częstochowa    13
1392    Euro – Pik Sp. z o.o.    Częstochowa    13
1393    Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Zabrze    13
1394    Dukt Sp. z o.o.    Sosnowiec    13
1395    Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.    Żywiec    12
1396    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.    Częstochowa    12
1397    Johnson Controls Foam Sp. z o.o.    Żory    12
1398    Assembly Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    12
1399    Daedong System Poland sp. z o.o.    Cieszyn    12
1400    Kolsatpol Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    12
1401    PIAST Spółdzielnia Mieszkaniowa    Katowice    12
1402    Tayama Polska Robert Prandota i Wspólnicy sp. j.    Katowice    12
1403    Lumatech Lucjan Weiner    Mikołów    12
1404    BOMAR S.A.    Mysłowice    12
1405    EUROBLACHA S.A.    Ruda Śląska    12
1406    Alan Systems Sp. z o.o.    Katowice    12
1407    GC Investment S.A.    Katowice    12
1408    Beck & Pollitzer Polska Sp. z o.o.    Sosnowiec    12
1409    Drogpol Sp. z o.o. PUH    Poraj    12
1410    Powszechna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa    Knurów    12
1411    Zakład Usługowo-Handlowy MIXPOL    Łodygowice    12
1412    SAKHO Sp. z o.o.    Sosnowiec    12
1413    Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.    Gliwice    12
1414    Elamed Sp. z o.o. sp.k.    Katowice    12
1415    GSU Pomoc Górniczy Klub Ubezpieczonych S.A.    Gliwice    12
1416    EDAR Sp. z o.o. Zakład Ochrony Mienia    Katowice    12
1417    Hutniczo – Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa    Katowice    12
1418    ETG Polska Print Medien Logistik International Sp. z o.o.    Katowice    12
1419    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profit Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota S.J.    Gliwice    12
1420    Pol – Sana – Med Sp. z o.o.    Czeladź    12
1421    Holduct Sp. z o.o.    Pszczyna    12
1422    Aspol S.J. Zakłady Tapicersko – Meblowe    Częstochowa    12
1423    Schultz Seating Poland Sp. z o.o.    Kłobuck    12
1424    POCH S.A.    Gliwice    12
1425    E-COMMERCE PARTNERS Sp. z o.o.    Częstochowa    12
1426    WIGOLEN S.A.    Częstochowa    12
1427    Skymedia Sp. z o.o.    Katowice    12
1428    Spółdzielnia Mieszkaniowa Podlesie    Dąbrowa Górnicza    12
1429    Thomas-2 S.J.    Pyskowice    12
1430    ZUH HONORATA Sp. z o.o.    Lędziny    12
1431    ELEKTROCIEPŁOWNIA CHORZÓW ELCHO Sp. z o.o.    Chorzów    11
1432    Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
1433    Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.    Piasek    11
1434    ALUPROF S.A.    Bielsko-Biała    11
1435    Aluform Sp. z o.o.    Tychy    11
1436    MAPEI POLSKA Sp. z o.o.    Gliwice    11
1437    Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o.    Lubliniec    11
1438    Cafe+Co Delikomat Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
1439    EURO – LOCKS Sp. z o.o.    Ruda Śląska    11
1440    TAMIR S.J.    Zabrze    11
1441    Przedsiębiorstwo Remontowo – Handlowe BOBREK S.J.    Dąbrowa Górnicza    11
1442    MAS Sp. z o.o.    Katowice    11
1443    JAF Development Sp. z o.o.    Pilica    11
1444    SYSTEM S.A.    Katowice    11
1445    TEL – MET Sp. z o.o.    Katowice    11
1446    HAGER POLO Sp. z o.o.    Tychy    11
1447    Sosnowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Sosnowiec    11
1448    MEGASET Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    11
1449    Przeds. Odmetanowania Kopalń Zachód Sp. z o.o.    Ruda Śląska    11
1450    Steba Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
1451    Avionic S.J.    Górki Wielkie    11
1452    Awax Okna Sp. z o.o.    Tychy    11
1453    MCD ELECTRONICS Sp. z o.o.    Żywiec    11
1454    Ampero Thermo – Est Sp. z o.o.    Katowice    11
1455    OASIS EAST Sp. z o.o.    Gliwice    11
1456    Gazelo Sp. z o.o.    Częstochowa    11
1457    Stelonex-Góreccy S.J.    Sosnowiec    11
1458    FAZOS S.A. Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych    Tarnowskie Góry    11
1459    Al Trans Sp. z o.o. S.K.    Bielsko-Biała    11
1460    K & G Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    11
1461    Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe BNS Sp. z o.o.    Katowice    11
1462    RAF S.J. Rafał i Janusz Śliwarski    Bielsko-Biała    11
1463    Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Janina Bronowska – S.J.    Czernichów    11
1464    COMBI-MED Sp. z o.o.    Częstochowa    11
1465    ISUZU MOTORS POLSKA Sp. z o.o.    Tychy    11
1466    RAFAKO S.A.    Racibórz    11
1467    Protection Ochrona Mienia Sp. z o.o.    Tychy    11
1468    INVENIO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
1469    P&O Ferrymasters sp. z o.o.    Chorzów    11
1470    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Żarki    11
1471    PPHU KOL – TRANS – HUT Sp. z o.o.    Gliwice    11
1472    BMC Sp. z o.o.    Częstochowa    11
1473    Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa CHEMPEST S.A.    Racibórz    11
1474    POLBRASS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
1475    ANNA S.J. Firma Handlowa    Częstochowa    11
1476    Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.    Sosnowiec    10
1477    SKOK Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. M. Kopernika    Ornontowice    10
1478    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe SIGMA-LI S.J. Wiejacha    Goleszów    10
1479    Dil Surowce Wtórne Sp. z o.o., sp.k.    Bielsko-Biała    10
1480    Ambra Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    10
1481    Shoeller Allibert Sp. z o.o.    Bytom    10
1482    Carbo – Proces Recykling Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    10
1483    Soflab Technology Sp. z o.o.    Katowice    10
1484    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień    Dębowiec    10
1485    METALWELD FIPROM POLSKA Sp. z o.o.    Sosnowiec    10
1486    MM Cars Sp. z o.o.    Katowice    10
1487    Polskie Liny Sp. z o.o.    Katowice    10
1488    Edelmet Sp. z o.o.    Katowice    10
1489    Jarmex Adam Kasprzak S.J.    Częstochowa    10
1490    Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego DOMBUD Sp. z o.o.    Będzin    10
1491    Lenz-Urządzenia Dla Elektroniki S.J.    Tychy    10
1492    ALTIS – Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    10
1493    P.A. NOVA S.A.    Gliwice    10
1494    Garmory Sp. z o.o.    Cieszyn    10
1495    Przedsiębiorstwo Budownictwa i Handlu UNIPOL S.J.    Częstochowa    10
1496    Firma Art Sp. z o.o. sp.k.    Bielsko-Biała    10
1497    Huta Łabędy S.A.    Gliwice    10
1498    Dorex S.J.    Dąbrowa Górnicza    10
1499    GOMIX Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    10
1500    CBR Sp. z o.o.    Wisła    10
1501    Jaxgraf Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe    Jaworze    10
1502    Skalnik Sp. z o.o.    Mierzęcice    10
1503    Intermal – Opakowania S.J.    Chorzów    10
1504    Firma Handlowa Has Pol S.J. M. Mrożek, J.W. Myszkowscy    Kłobuck    10
1505    Gawimet Sp. z o.o. PUHP    Dębowiec    10
1506    Dom Handlowy Model S.J.    Katowice    10
1507    Smart Sp. z o.o.    Tychy    10
1508    F.H.U. Całka Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    10
1509    Budowlanka S.J.    Żywiec    10
1510    Przedsiębiorstwo Zarządzania i Obrotu Nieruchomościami Zapon Sp. z o.o.    Cieszyn    10
1511    Firma Handlowo-Usługowa Zefir D. Koenig, K. Czaja S.J.    Lubliniec    10
1512    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Węgierskiej Górce    Cięcina    10
1513    Przychodnia Klimontów Sp. z o.o.    Sosnowiec    10
1514    Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl S.A.    Dąbrowa Górnicza    9
1515    LAKMA STREFA Sp. z o.o.    Warszowice    9
1516    SPYRA PRIMO POLAND Sp. z o.o.    Mikołów    9
1517    LAKMA Sp. z o.o.    Cieszyn    9
1518    Przedsiębiorstwo Euro – Kas Sp. z o.o.    Katowice    9
1519    Szpotowicz, Sołtysiak Starkam S.J.    Katowice    9
1520    Yakudo Plus Sp. z o.o.    Tychy    9
1521    Grażyna Mirka, Jan Mirka Kofax 2 S.J.    Cieszyn    9
1522    Tekspol Sp. z o.o.    Katowice    9
1523    FERONA Polska S.A.    Mysłowice    9
1524    Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.    Katowice    9
1525    WIERZYCIEL S.A.    Mikołów    9
1526    Kraj Sp. z o.o.    Katowice    9
1527    Kem-Form Woźniak, Giemza, Płonka S.J.    Bielsko-Biała    9
1528    Aesseal Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    9
1529    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Tarnowskie Góry    9
1530    OLEK MOTOCYKLE Aleksander Gwóźdź    Bielsko-Biała    9
1531    Zuh Partner-Nieruchomości Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    9
1532    DOSTER Sp. z o.o.    Kobiór    9
1533    ORZEŁ BIAŁY S.A.    Piekary Śląskie    9
1534    Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o.    Lędziny    9
1535    Cosmo S.J.    Siemianowice Śląskie    9
1536    PHU Parasol Sp. z o.o.    Katowice    9
1537    Konior Firma Projektowo Budowlana S.J.    Katowice    9
1538    Spółdzielnia Mieszkaniowa Komunalnik    Chorzów    9
1539    Makpol Sp. z o.o.    Częstochowa    9
1540    UNITRANS Sp. z o.o.    Wojkowice Kościelne    9
1541    POLONTEX S.A.    Poraj    9
1542    FERRUM S.A.    Katowice    9
1543    Zakład Masarski Małgorzata i Eugeniusz Jędrycha S.J.    Konieczki    9
1544    Profum Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Sp. z o.o.    Katowice    9
1545    ROMONT Sp. z o.o.    Częstochowa    9
1546    Sez-Pl Sp. z o.o.    Poręba    9
1547    Poland Optical Sp. z o.o.    Cieszyn    9
1548    EDF Rybnik S.A.    Rybnik    8
1549    TI POLAND Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1550    Ejot Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Ciasna    8
1551    Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny    Szczekociny    8
1552    PPHU Trans – Service Sp. z o.o.    Katowice    8
1553    Filigran Sp. z o.o.    Herby    8
1554    Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD    Tychy    8
1555    INSTYTUT MEDYCYNY PRACY I ZDROWIA ŚRODOWISKOWEGO    Sosnowiec    8
1556    SKG S.A.    Bielsko-Biała    8
1557    Biba Styl S.J.    Wilamowice    8
1558    Itib Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1559    Sermabud Poland PPUH Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1560    SHAR – POL Sp. z o.o.    Gliwice    8
1561    VETRO – POLSKA Sp. z o.o.    Czeladź    8
1562    Setmil Sp. z o.o.    Zabrze    8
1563    NOBUD Sp. z o.o.    Sosnowiec    8
1564    VIV Inflatables Sp. z o.o.    Częstochowa    8
1565    Markbud Przeds. Remontowe Usługi – Handel Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    8
1566    Auto-Eko-Gaz Maciejkowicz Elżbieta, Gancarczyk Iwona, Gancarczyk Władysław – S.J.    Mysłowice    8
1567    ZAKŁAD MIĘSNY RAJCZA EWA, JÓZEF I JACEK BARCIK S.J.    Rajcza    8
1568    PLACMAT Sp. z o.o.    Mysłowice    8
1569    Camaro Sp. z o.o. PPHU    Katowice    8
1570    Rudex – J. Rudek, M. Rudek Spółka Jawna    Częstochowa    8
1571    Aspekt Sp. z o.o.    Jaworzno    8
1572    Leco Polska Sp. z o.o.    Tychy    8
1573    Rudolf Budny Rafał Budny Renata Budny Polszlif S.J.    Rudzica    8
1574    Techniserv Sp. z o.o.    Częstochowa    8
1575    Cooper Standard Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1576    ZAKŁAD PRODUKCJI CUKIERNICZEJ CYMES JERZY KLECHA, WITOLD KLECHA S.J.    Kłobuck    8
1577    KOMEL Branżowy Ośrodek Badawczo Rozwojowy Maszyn Elektrycznych    Katowice    8
1578    Max-Invest Sp. z o.o.    Sosnowiec    8
1579    Firma handlowa Idmar S.J.    Leśna    8
1580    Ciepbud Sp. z o.o.    Tychy    8
1581    Katowickie Przedsiębiorstwo Naprawy Maszyn I Urządzeń Budowlanych Budropol S.J.i    Czeladź    8
1582    DGS Sp. z o.o.    Sosnowiec    8
1583    NO-EL Sp. z o.o.    Katowice    8
1584    Biuro Handlu Zagranicznego Emet-Impex-I Sp. z o.o.    Gliwice    8
1585    Przedsiębiorstwo Prywatne UNIBAU Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1586    Węglosped Karol Gwóźdź I Wspólnicy S.J.    Lędziny    8
1587    Wózki Widłowe – ARTECH J.W.M. Hubczak S.J.    Łękawica    8
1588    Hydrobud Sp. z o.o. PPUH    Chorzów    8
1589    Tradcon Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1590    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.    Knurów    8
1591    Stacja Paliw A. Chajdas i Wspólnicy S.J.    Miedźno    8
1592    Spółdzielnia Mieszkaniowa    Świętochłowice    8
1593    Mega Service Plus Sp. z o.o.    Katowice    8
1594    Farmacol S.A.    Katowice    8
1595    Południowy Koncern Węglowy S.A.    Jaworzno    8
1596    Fabryka Przewodów Energetycznych S.A.    Będzin    8
1597    Przedsiębiorstwo Farb Przemysłowych Prochem Sp. z o.o. w Kłomnicach    Kłomnice    8
1598    Business Consulting Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    8
1599    Ren-Car Sp. z o.o.    Rybnik    8
1600    Eloros Sp. z o.o.    Chorzów    7
1601    HELIMED Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Komandytowa    Katowice    7
1602    Roca Polska Sp. z o.o.    Gliwice    7
1603    PPUH DOLOMIT S.A. Kopalnia Ząbkowice    Dąbrowa Górnicza    7
1604    Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński S.J.    Górki Wielkie    7
1605    Stal – Produkt S.J.    Myszków    7
1606    Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa    Ruda Śląska    7
1607    Borim Sp. z o.o.    Pszczyna    7
1608    SPOŁEM PSS    Wodzisław Śląski    7
1609    KBK Kubiak S.J.    Częstochowa    7
1610    Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S.J.    Bielsko-Biała    7
1611    Martin Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Zawiercie    7
1612    Kost Kościelnicki Stefaniak S.J.    Częstochowa    7
1613    Energocenter Sp. z o.o.    Katowice    7
1614    Olmed Sp. z o.o.    Częstochowa    7
1615    SPONSOR Sp. z o.o.    Bytom    7
1616    ZABRZE Kombinat Koksochemiczny S.A.    Zabrze    7
1617    FAMEX-BIS Sp. z o.o.    Cieszyn    7
1618    Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jaw II S.J. Janusz Stachowicz    Katowice    7
1619    TRAKPOL Sp. z o.o.    Trzebinia    7
1620    Leviatan – Poligrafia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    7
1621    Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jastrzębiu Zdroju    Jastrzębie-Zdrój    7
1622    Spółdzielnia Mieszkaniowa Nad Rawą    Chorzów    7
1623    Hewex Sp. z o.o.    Strumień    7
1624    Trans-Serv Sp. z o.o.    Tychy    7
1625    Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Cieszynie    Cieszyn    7
1626    BIMARO Sp. z o.o.    Cieszyn    7
1627    Mikołowska Spółdzielnia Mieszkaniowa    Mikołów    7
1628    Medialis Sp. z o.o.    Bytom    7
1629    Handlex Sp. z o.o.    Bytom    7
1630    Dolomti Sp. z o.o.    Częstochowa    7
1631    Spółdzielnia Galmet    Szczekociny    7
1632    SGL Carbon Polska S.A.    Racibórz    6
1633    Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o.    Sosnowiec    6
1634    Zakłady Wyrobów Sanitarnych SILESIA Sp. z o.o.    Gliwice    6
1635    SISTEMA POLAND Sp. z o.o.    Tychy    6
1636    SFW ENERGIA Sp. z o.o.    Gliwice    6
1637    ENGAS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6
1638    MPRD Sp. z o.o. Przeds. Robót Drogowych    Ruda Śląska    6
1639    Tandem Sp. z o.o.    Będzin    6
1640    PRYMAT PPH    Jastrzębie-Zdrój    6
1641    Sils Centre Gliwice Sp. z o.o.    Gliwice    6
1642    Autotest Sp. z o.o.    Żywiec    6
1643    Skoczowska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.    Skoczów    6
1644    Ślusarstwo Produkcyjno-Usługowe Kazimierz Pustuł i Synowie S.J.    Częstochowa    6
1645    Infra Silesia S.A.    Rybnik    6
1646    Śląska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.    Katowice    6
1647    John Crane Poland Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6
1648    T.G.M. S.A.    Tarnowskie Góry    6
1649    Daw – Bytom Sp. z o.o. Centrala Obrotu Towarami Masowymi    Bytom    6
1650    TKANINY Sp. z o.o.    Częstochowa    6
1651    Brukpol Sp. z o.o.    Krzyżowa    6
1652    Papirus M. Górecki, A. Nowicki, J. Karyś S.J.    Częstochowa    6
1653    Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o.    Mikołów    6
1654    Agencja Usług i Handlu Poltrop Sp. z o.o.    Częstochowa    6
1655    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Formatex Lewandowscy S.J.    Częstochowa    6
1656    Ośrodek Pomiarów i Automatyki Przemysłu Węglowego S.A.    Zabrze    6
1657    Centrum Biznesu Befama Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6
1658    Stal – Hut – Produkt Sp. z o.o.    Katowice    6
1659    Łabędy Sp. z o.o. Zakład Energo – Mechaniczny    Gliwice    6
1660    MARKO S.J. PHU    Stara Wieś    6
1661    SKAAP Sp. z o.o.    Dąbrowa Górnicza    6
1662    Gudel Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    6
1663    TRANSGÓR S.A. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe    Rybnik    5
1664    ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.    Kozy    5
1665    MDM S.A.    Cieszyn    5
1666    FHU Sobik    Bielsko-Biała    5
1667    WTÓRMET – RECYCLING Sp. z o.o.    Radzionków    5
1668    VECTOR Sp. z o.o. PHU    Katowice    5
1669    Sadi Polska – Agencja Celna Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1670    Klinika 2000 K. Mróz S.J.    Katowice    5
1671    MEDROS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Metalowych    Kobielice    5
1672    Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego Projprzem S.A.    Gliwice    5
1673    Walmark Sp. z o.o.    Sosnowiec    5
1674    Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o.    Katowice    5
1675    PU Geocarbon Sp. z o.o.    Katowice    5
1676    Łakoć Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1677    Megaplot S.J.    Sosnowiec    5
1678    Prof-Med Przychodnia Medycyny Pracy i Profilaktyki Zdrowotnej Sp. z o.o.    Katowice    5
1679    Polo Polska Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1680    PPHU PURUS Sp. z o.o.    Mysłowice    5
1681    Bialski Klub Sportowy Stal Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1682    Ciepło-Service Sp. z o.o.    Będzin    5
1683    Petek i Wspólnicy, Adam Korbel S.J.    Zabrze    5
1684    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sopol Jolanta Solewodzińska, Henryk Solewodziński S.J.    Katowice    5
1685    Voigt Sp. z o.o. PPUH    Zabrze    5
1686    Technika Zamocowań Sp. z o.o.    Katowice    5
1687    SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA METALURG    Dąbrowa Górnicza    5
1688    AGRO – HURT GROMADA S.J.    Czeladź    5
1689    ENERSYS Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1690    Unionstal Sp. z o.o.    Katowice    5
1691    Sakop Sp. z o.o. Przeds. Górnicze Produkcyjno – Usługowe i Handlowe     Bytom    5
1692    Zakł. Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo Doświadczalnej Sp. z o.o.    Katowice    5
1693    Scorpio – Polska Sp. z o.o.    Hażlach    5
1694    Max – Trans Sp. z o.o.    Żywiec    5
1695    PUPH INPREX Sp. z o.o.    Katowice    5
1696    Biuro – Land Sp. z o.o.    Jaworzno    5
1697    YEST Sp. z o.o.    Turza    5
1698    Szerwal Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1699    BEST S.A.    Bielsko-Biała    5
1700    Hut – Trans Katowice Sp. z o.o.    Świętochłowice    5
1701    HALMAR Sp. z o.o.    Katowice    5
1702    Abisal Sp. z o.o.    Bytom    5
1703    AF SEKO Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
1704    BEZALIN S.A.    Bielsko-Biała    5
1705    PPUH Rapid Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    5
 
 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *