Gepardy Biznesu 2012 Województwa Łódzkiego

Spośród 1534 przedsiębiorstw województwa łódzkiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 810 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się CHEMIA – ŁÓDŹ S.A.,  LUPOL Sp. z o.o. EXPORT – IMPORT i  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kutnie.

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 1534 przedsiębiorstw województwa łódzkiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 810 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się CHEMIA – ŁÓDŹ S.A., LUPOL Sp. z o.o. EXPORT – IMPORT i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kutnie.

 

 

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Łódzkiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.  Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1 CHEMIA – ŁÓDŹ S.A. Łódź 8396 5
2 LUPOL Sp. z o.o. EXPORT – IMPORT Łask 3211 12
3 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Kutno 3102 27
4 Wokan – Term – Technika Grzewcza i Sanitarna S.J. Piotrków Trybunalski 2608 3
5 Interkobo Property Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Spółka Komandytowa Łódź 2525 23
6 Europe Trade Sp. z o.o. Sulmierzyce 2294 4
7 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 2118 3
8 Zeltech Mechatronika Sp. z o.o. Łódź 2036 3
9 Europejskie Centrum Opieki Medycznej i Pomocy Rodzinie Care Sp. z o.o. Zgierz 1964 1
10 FSC Sp. z o.o. Bełchatów 1875 2
11 Domtom Sp. z o.o. Łódź 1870 1
12 Dromak Sp. z o.o. Zduńska Wola 1848 3
13 Neptunia Sp. z o.o. Skierniewice 1740 1
14 PRIMA S.A. Fabryka Pierścieni Tłokowych Łódź 1665 99
15 WKG Trading Sp. z o.o. Raciszyn 1418 23
16 Remapo – Lider S.J. Łódź 1268 1
17 Zakład Usług Motoryzacyjnych Sp. z o.o. Łódź 1018 1
18 JK-SYSTEM LOGISTYKA POLSKA Sp. z o.o. Łódź 996 1
19 MORATEX Instytut Technologii Bezpieczeństwa Łódź 980 16
20 ARDI Sp. z o.o. Łódź 897 4
21 BAZEXIM Sp. z o.o. Łódź 877 9
22 DEXTROL Sp. z o.o. Łódź 836 11
23 Ocmer Sp. z o.o. Łódź 835 10
24 Bobst Polska Sp. z o.o. Łódź 796 30
25 Instal Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 793 18
26 Rol – Pod Sp. z o.o. Bolimów 785 3
27 Ba-Za Zapart i Syn sp. j. Pabianice 738 0
28 Huta Szkła Feniks 2 Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 729 15
29 Tommark S.J. Łódź 676 4
30 Servo Sp. z o.o. Łódź 671 4
31 FRUCTODOR Sp. z o.o. PPH Bolimów 664 13
32 Amatex Sp. z o.o. Dom Handlowo-Agencyjny Łódź 646 4
33 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Luxi” R. Nowicki, E. Ozdobiński Sp.J. Łódź 578 4
34 5-D Mataśka S.J. Zduńska Wola 545 2
35 T2B Beghetto Polonia – Spedycja i Transport Międzynarodowa Sp. z o.o. Wola Zaradzyńska 528 1
36 Sklep Mięsno-Wędliniarski Justyna i Robert Owczarek S.J. Wilkucice Duże 526 1
37 Felina Polska Sp. z o.o. Łódź 524 6
38 Ada Firma Handlowo Usługowa Sp. z o.o. Czastary 517 1
39 Pini Polonia Sp. z o.o. Kutno 500 151
40 Instytut Włókiennictwa Łódź 475 24
41 Emo – Farm Sp. z o.o. Ksawerów 427 451
42 Dom Handlowy Agro – Bis S.J. Łódź 399 2
43 Esculap BTL Sp. z o.o. Łódź 387 1
44 Monte Sp. z o.o. Łódź 384 3
45 ENGOREM Sp. z o.o. Łódź 374 9
46 Universal Turbomachinery Equipment Sp. z o.o. Łódź 369 9
47 Pulsmed Sp. z o.o. Łódź 358 9
48 Ekoinstal S.J. J. Stefanowski, A. Szewczyk Skierniewice 340 15
49 LENTA – PASMANTERIA Sp. z o.o. PPU Łódź 327 3
50 Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Montostal S.J. Łódź 305 7
51 Pionier Dom Handlowy S.J. Łódź 300 1
52 Chłodnie KA Barański Sp. z o.o. Bełchatów 298 3
53 E.G.O. Polska Sp. z o.o. Łódź 295 12
54 Gabi S.J. PHU Szadek 293 5
55 Elantel Sp. z o.o. Łódź 291 2
56 Nutrico Polska Sp. z o.o. Łódź 289 2
57 Wiertmar Sp. z o.o. Kopanka 277 19
58 PGKiM Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 266 19
59 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Zduńska Wola 264 1
60 Zakład Mechaniki Maszyn Bukpol S.J. Bukowiec 263 12
61 Wras Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Łódź 254 4
62 Wytwórnia Konstrukcji Stalowych Viamontex Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 245 3
63 Humax Poland Sp. z o.o. Bełchatów 225 10
64 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Łódź 225 6
65 Lumipol – Ludwikowski, Mielczarek S.J. Wierzchlas 222 0
66 Emilio Sp. z o.o. Łódź 220 1
67 PPUH ACTIVUS Sp. z o.o. Łódź 218 3
68 Merkury – Trans Sp. z o.o. Walichnowy 214 2
69 Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe HETMAN Sp. z o.o. Florianów 213 4
70 PPH POLEXIM GmbH Sp. z o.o. Łódź 213 1
71 PPUH KONSTALEX Sp. z o.o. Radomsko 208 18
72 Conner Sp. z o.o. Łódź 207 0
73 Europejskie Centrum Gospodarcze Sp. z o.o. Głowno 206 6
74 Drum – Clean – Recycling Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 203 8
75 B&P Real Estate Sp. z o.o. Łódź 192 40
76 Mera-Poltik Sp. z o.o. Łódź 191 7
77 Cegal S.J. Łódź 190 82
78 Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o. Łódź 190 2
79 Firma Handlowo-Usługowa „Dobaj” Sp. J. Radomsko 190 1
80 Daagni sp. z o.o. Zgierz 188 0
81 Sławomir i Barbara Bykowscy S.J. PPHU Tomaszów Mazowiecki 187 3
82 CHEMIKOLOR S.A. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Łódź 183 1
83 Epruf S.A. Łódź 182 7
84 TRELLA & NOLTE Sp. z o.o. Łódź 180 5
85 ABC-BUD Strumian S.J. Brzeziny 180 1
86 MITMAR Sp. z o.o. Głowno 179 14
87 Toni Spedition Sp. z o.o. Ozorków 179 16
88 Trans-Michor S.J. Kutno 176 10
89 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Włodarczyk Sp. z o.o. Łódź 175 0
90 SKB Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Radomsko 171 24
91 Telenerg-Bis sp. z o.o. Łódź 169 10
92 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Radomsku Radomsko 164 6
93 Alibaba Centrum Serwisowe Sp. z o.o. Łódź 163 1
94 ENKEV POLSKA S.A. Łódź 159 26
95 Budvar Centrum S.A. Zduńska Wola 156 34
96 Piotr Machalewski i Witold Świtkowski Przedsiębiorstwo Budowlanousługowe „Wiktor” Sp. J. Radomsko 154 16
97 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 151 24
98 Commercecon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 151 39
99 Agroland – Cargo Sp. z o.o. Spedycja Międzynarodowa Kutno 149 7
100 DELKOR Sp. z o.o. Łódź 146 16
101 J – Trans sp. z o.o. Łask 145 1
102 GSP Sp. z o.o. Łódź 144 10
103 Atrakcja Sp. z o.o. Sieradz 143 3
104 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki Sp. z o.o. Zduńska Wola 142 5
105 BEZ RECEPTY Sp. z o.o. Łódź 141 1
106 Gal – Mal Wieluń Sp. z o.o. Czarnożyły 140 6
107 Manor House Sp. z o.o. Radomsko 138 5
108 WIM Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 138 4
109 PHARMENA S.A. Łódź 137 13
110 Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. Łódź 137 3
111 Centrum Medyczne Księży Młyn Sp. z o.o. Łódź 136 1
112 Man And Machine Software Sp. z o.o. Łódź 135 61
113 Taxus Fund S.A. Łódź 133 6
114 Westa Clean Technologies Sp. z o.o. Łódź 132 1
115 Przeds. Zieleń Miejska – Południe Sp. z o.o. Łódź 131 0
116 Fashion Italia Sp. z o.o. Gospodarz 129 2
117 Rex-Bud Budownictwo Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Łódź 126 38
118 Zasada Sp. z o.o. Wieluń 126 4
119 Cadexpert Sp. z o.o. Łódź 123 2
120 Multimatic Sp. z o.o. Łódź 123 1
121 Glinkop Sp. z o.o. Żarnów 122 7
122 Zakład Badawczo – Projektowy Inwat Sp. z o.o. Łódź 122 4
123 Towarzystwo Akcyjne Telimena S.A. Łódź 122 3
124 AP Edukacja Sp. z o.o. Łódź 119 19
125 GREK RTC S.A. Zgierz 118 3
126 Bluenet Sp. z o.o. Łódź 118 3
127 Kemy Sp. z o.o. Przeds. Drogowo-Budowlane Łódź 117 9
128 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 114 451
129 Gal – Gaz S.J. Galewice 114 10
130 Furel Sp. z o.o. Łódź 114 6
131 Plast Sp. z o.o. Łódź 114 2
132 Plastimpex Sp. z o.o. Radomsko 114 1
133 Pioma – Odlewnia Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 113 101
134 Oltruck Sp. z o.o. Wieluń 111 0
135 STAUBLI – Łódź Sp. z o.o. Łódź 110 8
136 Micel Sp. z o.o. Żychlin 109 7
137 Oknostyl S.J. Ozorków 109 1
138 Instytut Przemysłu Skórzanego Łódź 108 3
139 Kampol – Fruit Sp. z o.o. Biała Rawska 107 33
140 Protyl – Serwis 44 Sp. z o.o. Wieluń 107 13
141 MONDO – CALZA Sp. z o.o. Polsko – Włoskie Przeds. Łódź 107 5
142 Scandinavian Transformer Sp. z o.o. Skierniewice 106 4
143 ICOPAL S.A. Zduńska Wola 105 100
144 LAMBDA S.A. Łódź 104 9
145 Yard Group Sp. z o.o. Radomsko 104 5
146 Dyskrecja – Service Sp. z o.o. Przeds. Detyktywistyczne i Ochrony Mienia Zduńska Wola 104 1
147 MARKO Sp. z o.o. Borkowice 104 1
148 Smaltochimica Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 103 1
149 Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi Łódź 102 8
150 Alfa – Zeta Sp. z o.o. Łódź 102 7
151 Orpol Sp. z o.o. Łódź 102 2
152 Ferrokolcor Sp. z o.o. Konopnica 101 3
153 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów 99 183
154 Elwoj Wojciechowscy S.J. Bełchatów 99 2
155 Cobapol Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 99 1
156 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny 98 18
157 Gorseciarska Spółdzielnia Pracy Głowno Głowno 98 5
158 SUMET Sp. z o.o. Łódź 97 20
159 Spółdzielnia Pracy Rolnik w Sieradzu Sieradz 97 12
160 Foodtankers Polska Sp. z o.o. Łódź 97 8
161 PPHU AMG Mariusz Gała Pabianice 96 18
162 Master Pharm Polska Sp. z o.o. Łódź 94 64
163 Drukarnia Offsetowa Wowo Sp. z o.o. Łódź 94 3
164 Sesto Sp. z o.o. Łódź 94 2
165 Zakłady Zbożowo – Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 93 6
166 Ewex Sp. z o.o. Łódź 91 4
167 Novostrat sp. z o.o. Pabianice 90 24
168 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pabianice 90 66
169 Apla Sp. z o.o. Łódź 89 4
170 DEANTE ANTCZAK S.J. Łódź 88 29
171 NEONICA POLSKA Sp. z o.o. Łódź 88 17
172 PHU RONMARK S.J. Łódź 88 1
173 Real Office Sp. z o.o. Łódź 88 1
174 Eurotrafo Sp. z o.o. Skierniewice 86 5
175 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 85 482
176 A.S. Sierant PPHU S.J. Piotrków Trybunalski 85 5
177 Artcem Sp. z o.o. Łódź 84 6
178 Inter Yeast Sp. z o.o. Krośniewice 83 8
179 Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Ozorków 82 29
180 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Maredi Marian i Michał Mankiewicz S.J. Łódź 81 4
181 Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o. Stryków 80 707
182 Quality Audit House Sp. z o.o. Łódź 80 4
183 Bispol Sp. z o.o. Kurów 79 6
184 Partner Center Sp. z o.o. Łódź 79 5
185 „Cargo System” Bogdan Bromberkowski, Eligiusz Stasiak sp. j. Łódź 78 4
186 Spółdzielnia Mieszkaniowa Klonowa Łódź 78 20
187 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku Łask 78 4
188 Atest – Krzysztof Biernat I Dariusz Kobierski – S.J. Sieradz 77 8
189 Młyn Handlowo – Usługowy S.J. Wodzierady 77 4
190 Zakład Ochrony Mienia Sp. z o.o. Pabianice 77 2
191 Volokno Europe Sp. z o.o. Łódź 77 1
192 CONTRAIN Sp. z o.o. Łódź 75 47
193 Pat-Mar Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 75 8
194 Sisa Polska Sp. z o.o. Łódź 75 4
195 Pro-Fart Investment Sp. z o.o. Łódź 75 2
196 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 74 36
197 Ameet Sp. z o.o. Łódź 74 17
198 Odlewnia SILUM Sp. z o.o. Czarnożyły 73 5
199 PPU Plus Sp. z o.o. Łódź 73 4
200 SPOŁEM PSS Bełchatów 71 11
201 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 70 19
202 EMKON Sp. z o.o. Zakłady Przemysłu Odzieżowego Kutno 70 2
203 ZORINA Sp. z o.o. Kutno 70 52
204 Od A do Z Sp. z o.o. Łódź 70 3
205 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pabianice 69 35
206 Paso-Trading Sp. z o.o. Pabianice 68 3
207 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie Ozorków 67 4
208 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 66 165
209 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 66 163
210 Prokstal – sp. z o.o. Trębaczew 66 3
211 PPUH S.J. Roman Orlik i Syn  Wejsce 66 1
212 Start People Outsourcing Solutions Sp. z o.o. Łódź 65 4
213 Budo-Serwis Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 65 1
214 Seisan & Senden S.J. Mariusz Pluta , Rafał Kosyl Łódź 64 5
215 Przedsiębiorstwo Transportowo Sprzętowe BETRANS Sp. z o.o. Bełchatów 64 37
216 TERMER – MCM Sp. z o.o. Bełchatów 63 3
217 AB Logistics Transport i Spedycja Krajowa I Międzynarodowa Sp. z o.o. Skierniewice 63 0
218 WOD – KAN Sp. z o.o. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Skierniewice 62 22
219 BON PRIX Sp. z o.o. Łódź 61 187
220 Joka Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 60 78
221 Grupa Producentów Owoców I Warzyw Biotoma Sp. z o.o. Mroczki Małe 60 2
222 Metso Fabrics Sp. z o.o. Łódź 60 10
223 Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Szkoleń Sp. z o.o. Łódź 60 8
224 Xsystem S.A. Łódź 60 6
225 Tados Firek Sp. z o.o. Radomsko 60 2
226 FW Gładysz S.J. Wiesław i Zbigniew Gładysz Brójce 59 8
227 DSP Sp. z o.o. Łódź 59 1
228 Badger Mining Poland Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 58 17
229 Golden Rose Sp. z o.o. Łódź 58 18
230 MMS Sp. z o.o. Łódź 58 4
231 ERICPOL Sp. z o.o. Łódź 57 389
232 ARSEN Sp. z o.o. Sieradz 57 12
233 Time – Net Sp. z o.o. Łódź 57 4
234 ERBEDIM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Piotrków Trybunalski 56 39
235 Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Łódź 56 39
236 PANTA – PLAST Sp. z o.o. Łódź 56 2
237 Eko – Bud Sp. z o.o. Przeds. Produkcyjno-Budowlane Skierniewice 56 16
238 Kuchinox Sp. z o.o. Łódź 55 20
239 Batis Sp. z o.o. Bełchatów 55 3
240 BIO – AGRO Sp. z o.o. Dobryszyce 55 15
241 UDS Sp. z o.o. Nowy Kawęczyn 55 8
242 Biuro Projektów i Realizacji Protech Sp. z o.o. Łódź 54 3
243 Creative Web Sp. z o.o. Ksawerów 53 25
244 JUSTART Irena Potomska-Głydziak Łódź 53 98
245 Pabiantex S.J. Ksawerów 53 22
246 Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o. Łódź 53 19
247 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optimax Sp. z o.o. Łódź 53 2
248 Koper S.J. Łowicz 53 2
249 Uniqa Software-Service Polska Sp. z o.o. Łódź 53 1
250 Finn Sp. z o.o. Konopnica 52 4
251 PRIMULATOR Sp. z o.o. Łódź 52 41
252 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Poddębice 52 11
253 Agrohandel S.J Łódź 52 7
254 Zutmar Sp. z o.o. Łódź 52 2
255 SPOŁEM PSS Piotrków Trybunalski 51 3
256 Invar Integracje Sp. z o.o. Sieradz 51 2
257 CRF Sp. z o.o. Łódź 51 1
258 LCL Dystrybucja Sp. z o.o. Łódź 50 6
259 Moto Centrum Zgierska 250 Sp. z o.o. Łódź 50 8
260 Spółdzielnia Mieszkaniowa Grota Tomaszów Mazowiecki 50 7
261 Scanditron Sp. z o.o. Łódź 50 3
262 Kraw-Złom Sp. z o.o. Łódź 50 3
263 Vrystal Traktor Sp. z o.o. Sieradz 50 2
264 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe GRANPOL M.Kopera,T.Rataj S.J. Sławno 49 3
265 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 49 19
266 Milton Trustee Sp. z o.o. Łódź 49 4
267 Kondor Sp. z o.o. Łódź 49 44
268 Media 4U Sp. z o.o. Łódź 49 4
269 Contec Sp. z o.o. Ksawerów 49 3
270 Mador Sp. z o.o. Pabianice 49 1
271 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Tespol Tadeusz Koralewski Konstantynów Łódzki 48 26
272 MADO Sp. z o.o. Łódź 48 8
273 Handel Zwierzętami i Płodami Rolnymi Janusz i Małgorzata Głogowscy S.J. Krzyżanów 48 4
274 MERYDIAN S.A. Brokerski Dom Ubezpieczeniowy Łódź 48 3
275 Complex Finance Sp. z o.o. Łódź 48 1
276 Wytwórnia Urządzeń Komunalnych Wuko Handel Sp. z o.o. Łódź 48 0
277 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 47 29
278 Kersten Europe Sp. z o.o. Kleszczów 47 18
279 Sharda Europe Sp. z o.o. Pabianice 47 23
280 Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA S.A. Pabianice 47 15
281 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rogatka Łódź 47 9
282 Ogrodnik S.J. Opoczno 47 8
283 Mitra Sp. z o.o. Kutno 47 1
284 Roger Sp. z o.o. Łódź 46 4
285 EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. Łódź 45 198
286 Orion Sp. z o.o. Radomsko 45 16
287 Martis S.A. Aleksandrów Łódzki 45 37
288 POLFA S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Pabianice 45 355
289 NOWA LEASE Sp. z o.o. Kutno 45 66
290 Majami Sp. z o.o. Bełchatów 44 12
291 Pab – Katmar S.J. Pabianice 44 3
292 Rule Financial Sp. z o.o. Łódź 44 2
293 P & S TRANSPORT I SPEDYCJA PAWLAK, STEFANIAK I WSPÓLNICY S.J. Pabianice 44 2
294 Toya Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Łódź 43 0
295 Victory Technology Polska Sp. z o.o. Łódź 43 72
296 Rena Łódź Sp. z o.o. Nowy Józefów 43 48
297 Fabryka Zamków Błyskawicznych Persyl S.Peryt-Atak S.J. Łódź 43 8
298 BHS Corrugated Poland Sp. z o.o. Łódź 43 6
299 Adamed Pharma S.A. Zakład Farmaceutyczny Ksawerów 42 911
300 AKE S.A. Pabianice 42 26
301 Kon – Wit Plus S.J. Ksawerów 42 16
302 PPHU Agrocom Sp. z o.o. Sieradz 42 9
303 Pharmglo Głowaccy S.J. Andrespol 42 7
304 MEX P Sp. z o.o. Łódź 42 4
305 Barry Callebaut Polska Sp. z o.o. Łódź 42 4
306 Biznes Partner Sp. z o.o. Łódź 42 2
307 Markbud Sp. z o.o. Poddębice 42 2
308 Namaxa S.J. Piotrków Trybunalski 42 1
309 Neotech Sp. z o.o. Wieluń 41 92
310 WĘDLINKA S.J. PHU Dobrydział 41 19
311 Dom I. Maćkowiak, A. Patura i Wspólnicy S.J. Piotrków Trybunalski 41 18
312 Eurostep Poland Sp. z o.o. Ksawerów 41 3
313 Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA Pabianice 41 7
314 NZOZ Przychodnia Lekarska Eskulap Sp. z o.o. Sieradz 41 6
315 JMS Sports Sp. z o.o. Łódź 41 4
316 Panaceum Sp. z o.o. NZOZ Łódź 41 2
317 Pauloadriani Sp. z o.o. Łódź 41 2
318 Telcon Sp. z o.o. Łódź 41 1
319 Przedsiębiorstwo Robót Wiertniczych i Inżynieryjnych HYDROEŁPOL Sp. z o.o. Łódź 41 1
320 EURO – GAZ Technika Grzewcza i Gazowa Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 41 1
321 EMIT S.A. Żychlin 40 52
322 Burchacińscy S.J. Wieluń 40 22
323 FAMBUD – Jerzy Pietrzak Sp. z o.o. Skierniewice 40 13
324 Imponar S.J. Radomsko 40 5
325 Omaplast sp. z o.o. Zelów 40 2
326 TUBEX Sp. z o.o. Łódź 40 1
327 MOSTY – ŁÓDŹ S.A. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Łódź 39 140
328 MAX – DOM Sp. z o.o. Kutno 39 1
329 Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski 39 62
330 Filtrapol Sp. z o.o. Łódź 39 17
331 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 39 10
332 Airstal Sp. z o.o. Jordanów 39 4
333 Alfa – Ar Sp. z o.o. Łódź 39 2
334 Spółdzielnia Mieszkaniowa LOKATOR Zduńska Wola 38 53
335 Zimny Auto Sp. z o.o. Łódź 38 7
336 Hagmed S.J. Zakład Tworzyw Sztucznych Rawa Mazowiecka 38 16
337 Solana Polska Sp. z o.o. Zduny 38 10
338 Dcinex Polska Sp. z o.o. Łódź 38 7
339 Bogusław Sobolewski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Epione Spółka Komandytowa Bełchatów 38 2
340 Chemagro Sp. z o.o. Radomsko 38 0
341 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 37 302
342 Piasta S.J. PPHU Łubnice 37 14
343 Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów Łódź 37 11
344 Biuro Ekonomiczno Handlowe Zasada Jan Wieluń 37 7
345 Mitex Sp. z o.o. Firma Kupiecka Konstantynów Łódzki 37 12
346 Euro Dom Sp. z o.o. Łódź 36 14
347 MAGROL TOMASZ MAGDZIAK, MACIEJ MAGDZIAK S.J. Kazimierzew 36 12
348 LIFE+ Sp. z o.o. Łódź 36 4
349 Zakład Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 36 14
350 Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS Elżbieta i Jan Głąb S.J. Mokrsko 36 9
351 SBI Polska Sp. z o.o. Okup Mały 36 7
352 ASMIR S.J. Tomaszów Mazowiecki 36 3
353 ESBUD S.J. PPUH Wieluń 36 3
354 Trans – Łowicz Sp. z o.o. Łowicz 36 0
355 Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Wieluń 35 8
356 Miejskie Przeds. Wodociągów I Kanalizacji w Poddębicach Sp. z o.o. Poddębice 35 9
357 Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A. Piotrków Trybunalski 35 74
358 Biofaktor Sp. z o.o. Skierniewice 35 31
359 GAMBIT S.J. Kutno 35 24
360 Development And Business Consulting Gniazdowski i Partnerzy Spółka Komandytowa Łódź 35 20
361 Chips And Snacks Ryczkowski sp. j. Łódź 35 4
362 Copper-Pol Sp. z o.o. Pabianice 35 0
363 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 34 136
364 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bełchatów 34 34
365 REDAN S.A. Łódź 34 80
366 BIAŁA GÓRA Sp. z o.o. Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Smardzewice 34 67
367 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Skierniewice 34 18
368 HTI BP Sp. z o.o. Centrum Spółka Komandytowa Łódź 34 9
369 Restauracja Sphinx S.J. Łódź 34 1
370 Mega Expres Sp. z o.o. Kliczków-Kolonia 34 0
371 Janisz Sp. z o.o. Gieczno 34 0
372 Victus S.J. Działoszyn 33 13
373 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 33 3
374 Algo Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 33 24
375 Pol – Intech Towarzystwo Przemysłowo – Handlowe Sp. z o.o. Łódź 33 5
376 Hera Moda Studio Widlińscy S.J. Łódź 33 3
377 AB Initio M. Matejczyk, C. Stańczak S.J. Łódź 33 1
378 AMG. NET S.A. Łódź 32 35
379 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 32 17
380 Miral Sp. z o.o. Łowicz 32 4
381 VILLA Sp. z o.o. Łódź 32 4
382 JOSAM POLSKA Sp. z o.o. Łódź 32 2
383 Hurtownia Magda S.J. Opoczno 32 1
384 Sława – Tymiński S.J. Pabianice 32 1
385 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Biała Rawska 32 1
386 Arco Łódzkie PH Adam Pietraszek i Roman Pietraszek S.J. Pabianice 32 1
387 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 31 182
388 ICE – FULL Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 31 24
389 Spółdzielnia Inwestycji i Budownictwa w Łowiczu Łowicz 31 11
390 PPHU REMBOR Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 31 11
391 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 31 18
392 ZGO Aquarium Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 31 10
393 Pfleiderer Prospan S.A. Wieruszów 31 447
394 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 31 8
395 Kan Production Sp. z o.o. Łódź 31 5
396 Firma Handlowa Alicja i Krzysztof Rosińscy S.J. Sieradz 31 2
397 Excor Sp. z o.o. Łódź 31 1
398 Rolsad S.J. Rawa Mazowiecka 30 12
399 K+L Biuro Handlowe Polska Sp. z o.o. Łódź 30 7
400 Venti R. Wierzbicki, M. Rytych – S.J. Łódź 30 7
401 Trans – Mak S.J. Pabianice 30 6
402 ZOLUX POLSKA Sp. z o.o. Łężki 30 3
403 Eris Partner – Karopol Łódź Sp. z o.o. Łódź 30 1
404 Sky4Fly Sp. z o.o. Łódź 30 0
405 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 29 64
406 Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J. Zgierz 29 19
407 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kutnie Kutno 29 9
408 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 29 14
409 Paweł Cendrowicz, Wojciech Janas S.J. PAWOTEX Łódź 29 11
410 Mistral Elast Sp. z o.o. Łódź 29 11
411 PHUP Azot S.J.  Ujazd 29 4
412 Polwet – Centrowet Sp. z o.o. Łask 29 3
413 Cobouw Polska Sp. z o.o. Łódź 28 60
414 Przedsiębiorstwo Handlowe „Agroskład” Sp. J. Włodzimierz Jabłoński, Jacek Kaczuba Józefin 28 49
415 Fameg Sp. z o.o. Radomsko 28 33
416 General Petrol Sp. z o.o. Łódź 28 12
417 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar S.j. Łódź 28 10
418 Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Andropex A.zakrzewski, J.Kalina Vel Kalinowski, P.Tarkowski sp. j. Łódź 28 7
419 Vervo Sp. z o.o. Łódź 28 6
420 Exoflora Sp. z o.o. Łódź 28 3
421 Multi – PEK S.J. Łódź 28 2
422 K-4 Materiały Budowlane Sp. z o.o. Brzeziny 28 2
423 Modna Bielizna Sp. z o.o. Łódź 28 1
424 Ubojnia Drobiu Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna S.J. Warta 28 1
425 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 27 478
426 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 27 18
427 ACS Solutions Poland Sp. z o.o. Łódź 27 7
428 Firma Nasienna GRANUM J. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J. Wodzierady 27 32
429 Febus-Auto Sp. z o.o. Łódź 27 8
430 Andar S.J. Łódź 27 11
431 SIR – Druk Sp. z o.o. Sieradz 27 9
432 Pakos Sp. z o.o. Opoczno 27 9
433 Zakład Kredowy MINERAŁ Sp. z o.o. Działoszyn 27 8
434 Hydra-Grupa SBS J. Kłos S.J. Łask 27 6
435 Tech-Gaz Sp. z o.o. Sieradz 27 6
436 Omnikon Sp. z o.o. Łódź 27 4
437 Przeds. Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jumikop Sp. z o.o. Łódź 27 3
438 Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki Sp. j. Sulmierzyce 26 9
439 SNS Trading Sp. z o.o. Łódź 26 19
440 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 26 17
441 ART Plast Sp. z o.o. Rzgów 26 3
442 Provit Sp. z o.o. Kutno 26 22
443 IMA S.J. Piotrków Trybunalski 26 7
444 Fazot S.J. Hurtownia Materiałów Przemysłowych Więtczak i Wspólnicy Gnojno 26 5
445 Czerwińscy Sprzedaż Artykułów Sanitarnych i Przemysłowych S.J. Łowicz 26 3
446 Blok-Bud Sp. z o.o. Blok Dobryszyce 26 2
447 Eksport Produkcja Import Narzędziownia BIS Sp. z o.o. Łódź 26 2
448 Meblomir Sp. z o.o. Wieruszów 26 2
449 Ubojnia Drobiu Grzegorz Wyrębski Wróblew 25 10
450 Robinson Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 25 20
451 Salve Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Łódź 25 3
452 Akces Co S.J. Andrespol 25 7
453 Buzet Sp. z o.o. Wieluń 25 5
454 G. I. A. T. Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 25 0
455 Mirbud S.A. Skierniewice 25 241
456 AFLOFARM FARMACJA POLSKA Sp. z o.o. Pabianice 25 196
457 Termokor Kaefer Sp. z o.o. Rogowiec 25 16
458 Schraner Polska Sp. z o.o. Łęczyca 25 9
459 Amster Sp. z o.o. Łódź 25 3
460 Wróbel i Syn S.J. Rawa Mazowiecka 25 2
461 Przedsiębiorstwo OWLEX Sp. z o.o. Łódź 25 2
462 Ramp Sp. z o.o. Łódź 25 2
463 Promedus Sp. z o.o. Łódź 25 1
464 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 24 77
465 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 24 25
466 Marinex S.J. Nieborów 24 6
467 LINEXIM Sp. z o.o. Łódź 24 1
468 AJA Anna Adamus-Matuszewska, Ryszard Matuszewski S.J. Rzgów 24 17
469 Falcon Sp. z o.o. Łódź 24 10
470 Gross Wazia S.J. Łódź 24 8
471 Swisscolor S.J. Łódź 24 2
472 Gierańczyk Sp. z o.o. Łódź 24 1
473 KRAMEL Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 23 87
474 Instalplast Łask Sp. z o.o. Łask 23 72
475 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy Sp. z o.o. Łęczyca 23 6
476 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 23 68
477 Cer – Art – Studio Sp. z o.o. Mniszków 23 16
478 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Standard Rogulscy S. J. Opoczno 23 9
479 Electronics Box Magierski, Majewski, Magierski S.J. Łódź 23 6
480 Santex24 Sp. z o.o. Pabianice 23 3
481 LOGISTIC DEKOR SYSTEM Sp. z o.o. Dąbrówka Wielka 23 1
482 Intacto Sp. z o.o. Łódź 23 1
483 MAGELLAN S.A. Łódź 22 259
484 OPTOMER S.J. Łódź 22 42
485 Zimny Sp. z o.o. Łódź 22 4
486 Zenner Poland Sp. z o.o. Łódź 22 18
487 Avallon Sp. z o.o. Łódź 22 14
488 Dom Maklerski Transarr Sp. z o.o. Łódź 22 13
489 ROL TOL Przeds. Papiernicze Główka, Trela S.J. Pabianice 22 10
490 Elektryk S.J. PHU Brzeziny 22 9
491 Skup Surowców Wtórnych M. Patora S. Andrzejewski S.J. Szadek 22 9
492 Evimex Sp. z o.o. Agencja Handowo – Usługowa Tomaszów Mazowiecki 22 9
493 PUPH Solfum Sp. z o.o. Rąbień AB 22 4
494 KORONA S.A. Wieluń 21 117
495 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 21 36
496 MARKO – KOLOR S.J. Łódź 21 16
497 Aspiro S.A. Łódź 21 57
498 MDH Sp. z o.o. Łódź 21 12
499 Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgierz 21 70
500 Tom – Gast S.J. Starowa Góra 21 13
501 THOREX S.J. Przedstawicielstwo Firm Zagranicznych Tadeusz Laskowski i Radosław Laskowski Łódź 21 8
502 Eksoy Chemicals Poland Sp. z o.o. Łódź 21 2
503 Pol – Euro Sp. z o.o. Brzeziny 21 2
504 ERG Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 21 1
505 Filip i S-ka Dromader S.J. Łódź 20 71
506 BRE.LOCUM S.A. Łódź 20 127
507 Merrid Controls Sp. z o.o. Łódź 20 18
508 Sako – Expo Techtextilplast S.J. Sakowski Wiśniewski Ozorków 20 18
509 Biuro Handlowo Usługowe Orion S.J. Bełchatów 20 10
510 Stefańczyk S.J. Łódź 20 8
511 Firma Duledo Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 20 7
512 AZ ARMATUREN POLSKA Sp. z o.o. Opoczno 20 4
513 Freetime Poland Sp. z o.o. Słowik 20 3
514 Tomasz Cajdler, Michał Janicki Tomtex sp. j. Zgierz 20 2
515 Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.S.A.J. Mielczarek S.J. Wola Wiązowa 20 2
516 KALORIA Sp. z o.o. Kruszewiec 20 1
517 Draco Sp. z o.o. Łódź 20 1
518 Przeds. Oczyszczania Miasta Eko Serwis Sp. z o.o. Kutno 19 23
519 Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Brzeźnio 19 9
520 Rainbow Tours S.A. Łódź 19 55
521 PHUP Agros – Wrońscy Sp. z o.o. Strzelce Wielkie 19 16
522 WIT S.J. Łódź 19 22
523 PAWO Sp. z o.o. Pabianice 19 5
524 LT PRODUKTY NAFTOWE ANDRZEJ TRZCIŃSKI I JACEK TRZCIŃSKI S.J. Firma Handlowo – Usługowa Łask 19 4
525 MC Art Sp. z o.o. Łódź 19 2
526 Isopak Polska Sp. z o.o. Łódź 19 2
527 Biprowłók Sp. z o.o. Łódź 19 1
528 Jam Sp. z o.o. Sieradz 19 0
529 FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. Kutno 18 235
530 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 18 118
531 RECTICEL Komfort Snu Sp. z o.o. Łódź 18 40
532 SCORPIO Sp. z o.o. Łódź 18 25
533 ECO-ABC Sp. z o.o. Bełchatów 18 25
534 Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o. Bełchatów 18 4
535 Przeds. PREXER Sp. z o.o. Łódź 18 10
536 Makolab S.A. Łódź 18 6
537 Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o. Głogowiec 18 5
538 Aniflex S.J. Jawna Głowacka i Wspólnicy Tomaszów Mazowiecki 18 4
539 TEOFILÓW Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 18 121
540 FOOD SERVICE Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 18 30
541 Sacmi Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 18 7
542 Agro Humański, Janiszewski sp. j. Kutno 18 4
543 Ispol-Projekt Islandzko-Polskie Biuro Projektów Energetycznych Sp. z o.o. Łódź 18 2
544 TIBEX Sp. z o.o. Łódź 18 2
545 Kompan Sp. z o.o. Wieluń 18 2
546 NARMOD Sp. z o.o. Zakład Narzędziowy Żychlin 18 1
547 KAWIKS S.J. PPHU Widawa 17 33
548 Hornet Sp. z o.o. Łódź 17 24
549 Michalczyk i Prokop Sp. z o.o. Łódź 17 58
550 Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY R.E.R. Stępień S.J. Owczary 17 21
551 Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne Mavex Marek Michalski Kutno 17 18
552 ADWA Sp. z o.o. PPHTU ZPCh Łódź 17 6
553 Aquafilter Europe Sp. z o.o. Łódź 17 4
554 Wydawnictwo TELEGRAPH Sp. z o.o. Łódź 17 3
555 VEKA POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 17 311
556 Amii Sp. z o.o. Łódź 17 24
557 PHU Juszczak S.J. Wieruszów 17 12
558 Z.E. Elektromech Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 17 6
559 Zakłady Urządzeń Elektrycznych ZELTECH S.A. Łódź 17 6
560 Przemysłowe Urządzenia Technologiczne Sp. z o.o. Łódź 17 5
561 Elephant Lukić S.J. Łódź 17 4
562 Laser – Sinex Sp. z o.o. Łódź 17 4
563 Energo-Serwis Sp. z o.o. Radomsko 17 3
564 Duet – Stachowscy S.J. PPHU Łódź 17 3
565 Jagoda Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 17 2
566 Business Oil S.J. Paprotnia 17 2
567 Novamed Sp. z o.o. Łódź 17 2
568 Wer – Mir S.J. PPHU Ziewanice 17 1
569 GAZREM Sp. z o.o. Łódź 17 1
570 Uniwersytet Medyczny Łódź 16 193
571 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 16 134
572 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 16 31
573 FUNGIS Sp. z o.o. Maków 16 28
574 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 16 26
575 KBM Sp. z o.o. Bełchatów 16 7
576 Sercom Solutions Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Łódź 16 141
577 Spółdzielnia Mieszkaniowa RETKINIA – PÓŁNOC Łódź 16 84
578 Vetriceramici Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 16 6
579 Holtex – Energoserwis M. J. Drobnik S.J. Stara Gadka 16 6
580 Bimex S.J. Zduńska Wola 16 6
581 FERMOT S.A. Fabryka Narzędzi Specjalnych Skierniewice 16 4
582 Przedsiębiorstwo Alufinish Polska Sp. z o.o.  Łódź 16 3
583 INTER STOMIL Sp. z o.o. Łódź 16 3
584 Toma Sp. z o.o. PPHU Tomaszów Mazowiecki 16 2
585 Kulak-Energia Sp. z o.o. Bogucice 16 1
586 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 15 136
587 Expom Sp. z o.o. Krośniewice 15 10
588 SELPOL S.A. Budownictwo Elektroenergetyczne Łódź 15 15
589 REWON S.A. Łódź 15 11
590 METGAL Sp. z o.o. Polski Związek Głuchych Zakład Szkoleniowo – Produkcyjny Łódź 15 6
591 Medest S.J. Kutno 15 4
592 Zakład Oczyszczania Miasta W.W. Dymek i J.Igielski S.J. Łowicz 15 2
593 F&F Filipowski S.J Pabianice 15 91
594 Business Support Solution S.A. Łódź 15 47
595 Kraj Sp. z o.o. Kutno 15 22
596 Raków S.J. Raków Duży 15 19
597 Norma Sp. z o.o. Wróblew 15 11
598 LAMBERTI POLSKA Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 15 7
599 Correct S.J. Zduńska Wola 15 5
600 Miejskie Przeds. Geodezyjne Sp. z o.o. Łódź 15 5
601 ZPHU Moryń Włodarczyk i Moryń sp. j. Siemkowice 15 3
602 Abimex Sp. z o.o. Łódź 15 3
603 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Stiltex Paweł Tuzikiewicz; Władysław Tuzikiewicz; Paweł Szymański; Grzegorz Piętka – S.J. Pabianice 15 2
604 Bto Sp. z o.o. Łódź 15 1
605 Hamilton Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 15 1
606 Ekopetrol Group Sp. z o.o. Łódź 15 1
607 Futura Sp. z o.o. Łódź 15 1
608 SIL-BIKE Zakłady Mechaniczne Sp. z o.o. Czarnożyły 15 1
609 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 14 34
610 Raw Pol Export Import Jan i Tomasz Stefańscy Sp. J. Rawa Mazowiecka 14 357
611 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 14 30
612 Tinby Sp. z o.o. Zduńska Wola 14 14
613 Stone Master S.A. Łódź 14 60
614 Lama Lama Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wola Wężykowa 14 41
615 CERAMIKA PARADYŻ Sp. z o.o. Opoczno 14 575
616 Emerson Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Piotrków Trybunalski 14 51
617 LAMELA Sp. z o.o. Łowicz 14 26
618 Polgen Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 14 7
619 ZPHU JAKMAR Jacek Brzozowski S.J. Łowicz 14 7
620 Agrolen Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 14 6
621 Texland S.J. Aleksandrów Łódzki 14 5
622 MTM S.J. Piotrków Trybunalski 14 5
623 Dom Handlowy Agro Góra, Urbanek S.J. Łódź 14 5
624 Primotex Moda Styl Sp. z o.o. Łódź 14 3
625 Grupa Handlowa Primus Sp. z o.o. Łódź 14 2
626 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Ozorków Ozorków 14 2
627 TCP Tecnocenter Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 14 1
628 Ośrodek Korekcji Wzroku Sp. z o.o. Łódź 14 1
629 Europon J.Stasiński i Wspólnicy Sp. J. Besiekierz Nawojowy 14 1
630 Agencja AD Art Sp. z o.o. Bukowiec 14 1
631 Toya Sp. z o.o. Łódź 13 250
632 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Ozorków 13 9
633 Sonoco Poland Packing Services Sp. z o.o. Łódź 13 229
634 Agrosad S.J. Równa 13 8
635 Tabo Kuzimski Sp. z o.o. sp.k. Rawa Mazowiecka 13 112
636 CIAT Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 13 7
637 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Łódź Spółka Komandytowa Łódź 13 20
638 Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 13 11
639 Kutnowska Prefabrykacja Betonów Kutno Sp. z o.o. Kutno 13 30
640 Spółdzielnia Mieszkaniowa Doły-Marysińska Łódź 13 29
641 Centrostal Łódź S.A. Łódź 13 29
642 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp. j. Aleksandrów Łódzki 13 16
643 TORIMEX – Chemicals LTD Sp. z o.o. Łódź 13 14
644 Mrugalski – Mrugalski S.J. PHUG Łask 13 10
645 Piasta Hurtownia Rowerów S.J. Łódź 13 9
646 HAZBI Sp. z o.o. Łowicz 13 8
647 Kompania Leśna S.J. Skierniewice 13 6
648 El – Inwest Sp. z o.o. Skierniewice 13 5
649 Spółdzielnia Mieszkaniowa Barbórka w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski 13 5
650 Strzel-Pol Stacja Paliw M. Strzelecki i Wspólnicy S.J. Kołacin 13 3
651 Hurtownia Papierosów S.J. Jeżów 13 3
652 PPH Józef Kuczka S.J. Łódź 13 2
653 Almatur-Łódź Sp. z o.o. Biuro Podróży i Turystyki Łódź 13 2
654 Studio Okno Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 13 1
655 Hortus Sp. z o.o. Łódź 13 1
656 UK-POL Sp. z o.o. PPUH Działoszyn 13 0
657 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 12 69
658 Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Łódź 12 16
659 Mebin Andrzej Binkowski Stobiecko Szlacheckie 12 12
660 Centra Medyczne Medyceusz Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 12 8
661 Medana Pharma S.A. Sieradz 12 429
662 PPH Legs Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 12 192
663 Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Radomsko 12 45
664 Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska Pszczółka w Łowiczu Sp. z o.o. Łowicz 12 5
665 Sław-Pol Stasiak I Krysiak S.J. Ruda 12 3
666 Przedsiębiorstwo Pal Bud S.J. Ozorków 12 3
667 Gminna Sp-nia SAMOPOMOC CHŁOPSKA Kodrąb Kodrąb 12 3
668 Banachowicz Sp. z o.o. Łódź 12 1
669 Chemservice Sp. z o.o. Łódź 12 1
670 Oli Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 12 1
671 Plus-Dachy Sp. z o.o. Łódź 12 1
672 POL – HUN S.J. Koluszki 11 64
673 COMMON S.A. Łódź 11 24
674 FIORE GERNAND, BIERNACKI I TOMAS S.J. Łódź 11 35
675 Agromex S.J. PPHU Łódź 11 5
676 Wimax S.J. Jasień 11 4
677 DAMAZ PPHU Łódź 11 31
678 Elplast. com. S.J. Kutno 11 13
679 Firma Taro Roman Grudziński S.J. Tymienice 11 10
680 Firma Usługowo – Handlowa S.J. Bełchatów 11 5
681 RAWA Zakłady Mięsne Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 11 3
682 AGJ Sp. z o.o. Łódź 11 2
683 Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Rta Szwagrzak S.J. Złoczew 11 2
684 KONSTAK Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 11 1
685 C.M.C. S.J. Radomsko 11 1
686 INKOM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno Produkcyjne Bełchatów 10 27
687 ELKOMTECH S.A. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Postępu Technicznego Łódź 10 49
688 ZJAZDOWA S.A. Łódzki Rynek Hurtowy Łódź 10 22
689 SULIMAR Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10 16
690 Ins – El S.J. Łódź 10 46
691 Sawo Recykling S.J. Zgierz 10 12
692 Fastline Sp. z o.o. Łódź 10 2
693 Bord Sp. z o.o. Łowicz 10 1
694 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego Piotrków Trybunalski 10 72
695 POLIFARB – ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 10 17
696 System Pruszyński Sp. z o.o. Drzewica 10 12
697 Modi Sp. z o.o. Łódź 10 10
698 CARIZ PPH Sp. z o.o. Łódź 10 9
699 Wiatr Sp. z o.o. Biała Rawska 10 6
700 Freudenberg Vilene Sp. z o.o. Łódź 10 5
701 Gorsenia Sp. z o.o. Łódź 10 3
702 Spółdzielnia Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń Orpel Łódź 10 2
703 SPOŁEM PSS TĘCZA Wieluń 10 2
704 Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. Bełchatów 10 2
705 Gecos Sp. z o.o. Łódź 10 0
706 Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J. Gorzkowice 9 25
707 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łódź 9 927
708 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 9 19
709 Bryza Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 9 8
710 Daltex-Farb Halina Dalewska, Grzegorz Chwalewski S.J. Łódź 9 7
711 Fortech Sp. z o.o. Pabianice 9 4
712 PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Bełchatów 9 21129
713 Retkińska Spółdzielnia Mieszkaniowa BOTANIK w Łodzi Łódź 9 47
714 Zakład Budownictwa Ogólnego S.J. Łódź 9 8
715 Instbud Sp. z o.o. Bełchatów 9 8
716 A. Machudera Sp. z o.o. Łęczyca 9 6
717 Jasta – Sweets Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 9 5
718 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 9 4
719 Partner – Bud Z.Małecka, M.Małecka, Z.Małecki, A.Kosmala, A.Małecki S.J. Tuszyn 9 3
720 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świnice Warckie 9 3
721 Elektra Alum S.J. Łódź 9 2
722 Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa AIM S.J. Skomlin 9 2
723 Ew – Mar S.J. Dobryszyce 9 1
724 Farmer Sp. z o.o. Brzeziny 9 1
725 Ankona Sp. z o.o. Ksawerów 9 0
726 Buszrem S.A. Piotrków Trybunalski 8 56
727 F.H. Nowalijka Piotr Wychowałek Piotrków Trybunalski 8 54
728 Dolfos Piotrowicz, Krogulska Sp.j. Piotrków Trybunalski 8 38
729 Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Pabianice 8 124
730 WOLTAN Sp. z o.o. Zakład Aparatury Elektrycznej Łódź 8 6
731 Towarzystwo Budownictwa Społecznego W Radomsku Sp. z o.o. Radomsko 8 6
732 AGW – KOLOR Sp. z o.o. Łódź 8 3
733 Opoczno I Sp. z o.o. Opoczno 8 243
734 Łaska Spółdzielnia Mieszkaniowa Łask 8 31
735 Hurtownia Leków Weterynaryjnych Weterpol Sp. z o.o. Łęczyca 8 25
736 INTAP Tobik S.J. Bukowiec 8 16
737 NARZĘDZIOWNIA Sp. z o.o. Zakład Wykonastwa Urządzeń Precyzyjnych Łódź 8 15
738 Wodomierze Sp. z o.o. Sieradz 8 4
739 Firma Handlowo-Usługowa Skład Opału S.J. Opoczno 8 4
740 Produkcyjno – Handlowa Spółdzielnia Inwalidów Bonex Zduńska Wola 8 3
741 Spółdzielnia Producentow Grzybów Jadalnych Maków 8 3
742 Fortuna – Tonn S.J. Łódź 8 2
743 Tabak Wawrzyniak Olejnik S.J. Zduńska Wola 8 2
744 Falkopia Sp. z o.o. Zgierz 8 1
745 Acode Sp. z o.o. Łódź 8 0
746 Medyk Sp. z o.o. Skierniewice