Gepardy Biznesu 2012 Województwa Lubuskiego

Spośród 490 przedsiębiorstw województwa lubuskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 258 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się HARTOWNIA TS ZBĄSZYNEK Sp. z o.o.,  Agencja Ochrony – Gama Sp. z o.o. i  Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 490 przedsiębiorstw województwa lubuskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 258 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się HARTOWNIA TS ZBĄSZYNEK Sp. z o.o., Agencja Ochrony – Gama Sp. z o.o. i Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

 

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Lubuskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.  Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1 HARTOWNIA TS ZBĄSZYNEK Sp. z o.o. Zbąszynek 833 9
2 Agencja Ochrony – Gama Sp. z o.o. Zielona Góra 774 11
3 Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Kostrzyn nad Odrą 682 97
4 Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o. Sława 658 18
5 INFRA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Gorzów Wielkopolski 654 3
6 CARBO HOLDING Sp. z o.o. Zielona Góra 644 22
7 Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o. Kruszyna 584 9
8 Polbilding Sp. z o.o. Zielona Góra 502 12
9 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARPOL Sp. z o.o. Zielona Góra 487 4
10 INTERKOMMERZ Sp. z o.o. Sulechów 450 5
11 Ronson Sp. z o.o. Słubice 449 4
12 Hajduk Grupa Producentów Pieczarek Sp. z o.o. Sława 438 17
13 Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Budinstal Sp. z o.o. Międzyrzecz 423 1
14 PPUH CEMEX Woronko Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 290 3
15 Metal – System Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 285 7
16 Kico-Polska Sp. z o.o. Świebodzin 261 2
17 Grupa Producentów Owoców I Warzyw Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski Sp. z o.o. Różanki 251 10
18 Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. Gubin 247 9
19 SOLIMPEX – SERWIS Sp. z o.o. Nowa Sól 246 2
20 MOLEX Sp. z o.o. Sulęcin 246 68
21 Brawus Sp. z o.o. Sulechów 231 8
22 PARYS S.A. Świebodzin 215 2
23 SCHELL INDUSTRIES POLSKA Sp. z o.o. Rzepin 209 4
24 Bomafar Sp. z o.o. Dąbrówka 189 6
25 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne WITA-MED Chudziński S.J. Zielona Góra 189 16
26 Jalek Sp. z o.o. Przylep 183 2
27 Pas Zielona Góra Sp. z o.o. Zielona Góra 174 2
28 MK Sp. z o.o. Żary 174 47
29 Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Drezdenko 168 8
30 Kaskat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 165 15
31 HERTZ SYSTEMS LTD Sp. z o.o. Zielona Góra 159 21
32 Kopelia Sp. z o.o. Słubice 157 3
33 ECOTEX POLAND Sp. z o.o. Żagań 157 2
34 Hut Technika Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 151 3
35 Brinkhaus Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 138 3
36 BT Topbeton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 127 73
37 LINDO – GOBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Gorzów Wielkopolski 124 19
38 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dart Sp. z o.o. Zielona Góra 115 13
39 DRILL – LAB Sp. z o.o. Zielona Góra 114 17
40 Gedia Poland Assembly sp. z o.o. Nowa Sól 111 61
41 JADIK Sp. z o.o. Nowa Sól 109 4
42 JAP TRADING Sp. z o.o. Zielona Góra 108 1
43 Zakład Produkcjno Usługowy Kazimierz Jońca Sp. z o.o. Międzyrzecz 106 30
44 Gorzowski Rynek Hurtowy S.A. Gorzów Wielkopolski 99 6
45 Techtrans Sp. z o.o. Jasień 94 1
46 Przedsiębiorstwo Handlowe Traf K. Rzymkowska, K. Grzymkowski – S.J. Zielona Góra 90 19
47 Kaiser Sp. z o.o. Leszno Górne 87 5
48 KS Proximus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 87 795
49 Mauer Sp. z o.o. Królów 85 14
50 Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. Łagów 84 12
51 Gobi Transport Sp. z o.o. Zielona Góra 83 7
52 ŁUŻYCKIE PRALINY Sp. z o.o. Lubsko 83 5
53 SMB MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE J.WEDLER,M.ZAWADZKI S.J. Zielona Góra 83 6
54 Neofac Polska Sp. z o.o. Skwierzyna 81 2
55 Praefa Sp. z o.o. Międzyrzecz 81 13
56 Spedition Rosner Mobeltransporte Sp. z o.o. Przylep 80 15
57 FAST Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Zielona Góra 79 25
58 GAZSTAL S.A. Zielona Góra 79 18
59 MILA PAPIER Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 77 8
60 Bona – Bis Hajdukiewicz, Mączewski, S.J. Łęknica 77 5
61 Felgenhauer & Steinbach Sp. z o.o. Jasień 75 29
62 Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o. Świebodzin 74 16
63 POM-SAKON Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 74 3
64 Multimon Polska Sp. z o.o. Żary 72 17
65 B&B Opakowania Sp. z o.o. Małomice 72 17
66 MESTIL Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Gorzów Wielkopolski 67 7
67 KTM Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 66 5
68 System sp. j. A.T. Skowrońscy, T. Hnidziejko Zielona Góra 66 11
69 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DER – TRANS – S.J. W ŚWIEBODZINIE Świebodzin 64 8
70 Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Międzyrzecz 63 4
71 PW Masterchem Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Przylep 62 49
72 AMANDA Sp. z o.o. Fabryka Nici Sulechów 61 4
73 Sowood Sp. z o.o. Skwierzyna 59 3
74 Przedsiębiorstwo Budowlane DA – SA S.J. Zielona Góra 59 14
75 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 57 17
76 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 57 645
77 Daterm Sp. z o.o. Zielona Góra 57 2
78 Przedsiębiorstwo Agrogobex Sp. z o.o. Słubice 57 1
79 CENTRAL PARK Sp. z o.o. Jenin 55 1
80 KRONO – INVEST Sp. z o.o. Żary 55 728
81 A.Z. IWANICCY S.J., MEBLE TAPICEROWANE ZBIGNIEW IWANICKI, ANDRZEJ IWANICKI Gubin 55 71
82 Komm Spedycja Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 55 2
83 Eckhard Toben Sp. z o.o. Drzonków 54 12
84 ARCOBALENO Sp. z o.o. Czerwieńsk 53 278
85 TECHBUD Sp. z o.o. Zielona Góra 53 2
86 Zakład Produkcji Odzieży KIMITEX Mirosław Jaroszek i Wspólnicy S.J. Wschowa 53 6
87 Spółdzielnia Mieszkaniowa W Sulęcinie Sulęcin 51 23
88 Rotometal Sp. z o.o. Świebodzin 51 9
89 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Żary 49 21
90 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Nowa Sól 49 51
91 ELWIZ S.A. Świdnica 47 11
92 Feryster S.J. B i Z. Sobków Iłowa 47 7
93 Drewgór S.J. Gorzów Wielkopolski 47 6
94 RICOSTA POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 46 10
95 Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka Strzelce Krajeńskie 45 5
96 Cedrus Hurtownia Ogrodnicza M. Suchorska S.J. Sulechów 43 3
97 Impeks Marek Jabłoński S.J. Zielona Góra 43 4
98 Przeds. Prodach S.J. Świebodzin 43 2
99 SŁAWA Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława 42 8
100 Kanne – Group Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 41 7
101 Kooperacja Sp. z o.o. Zielona Góra 41 1
102 It Ichthyo Trophic Sp. z o.o. Stare Polichno 41 4
103 Bakra Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 41 16
104 Hengst Central Europe Sp. z o.o. Racula 40 1
105 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 40 78
106 Medline Sp. z o.o. Zielona Góra 40 16
107 Lubuska Spółdzielnia Mieszkaniowo-Eksploatacyjna Świebodzin 39 1
108 Betschesofa Sp. z o.o. Pszczew 39 7
109 Sanipol Sp. z o.o. Międzyrzecz 38 3
110 Przedsiębiorstwo Top – Controls Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 37 2
111 Zakłady Włókien Chemicznych STILON S.A. Gorzów Wielkopolski 36 84
112 Thye Lokenberg – Polska Sp. z o.o. Tomaszowo 36 6
113 I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 36 6
114 KRONOPOL Sp. z o.o. Żary 35 1704
115 Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Remontowe Sp. z o.o. Zielona Góra 35 0
116 Kobra S.J. Teresa Olejnik i Mirosław Hamerliński Żary 35 4
117 OLSA POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 34 89
118 Ewe Energia sp. z o.o. Międzyrzecz 34 273
119 AUTO GALERIA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 34 12
120 Meibes Metall – Technik Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 34 4
121 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.s.lipiak S.J. Szprotawa 34 7
122 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe POLZAX S.J. Apolinary Dziatko, Jan Zając Sulechów 34 2
123 Spółdzielnia Inwalidów Warta Gorzów Wielkopolski 33 4
124 M.A.B. PH Sp. z o.o. Zielona Góra 33 5
125 Bestem Sp. z o.o. Zbąszynek 33 6
126 Topaz S.J. PPHU Międzyrzecz 33 9
127 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE WGM GRAŻYNA WASILEWSKA, MIROSŁAW WASILEWSKI S.J. Przylep 33 6
128 Polset Meble Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 32 6
129 INTRA S.A. Iłowa 32 22
130 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 31 130
131 Arctic Paper Kostrzyn S.A. Kostrzyn nad Odrą 31 516
132 Eko – Trans – Plus Sp. z o.o. Sulechów 31 1
133 Zachodnia Korporacja Finansowa S.A. Gorzów Wielkopolski 30 9
134 Ams Elektronik Sp. z o.o. Szczaniec 30 1
135 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 30 331
136 LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Zielona Góra 30 38
137 Tartak Sulechów Sp. z o.o. Sulechów 30 2
138 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 30 100
139 DREWIT Sp. z o.o. PPHU Witnica 30 35
140 RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o. Świebodzin 30 30
141 DOM – EKO Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 29 13
142 NZOZ – LSPChW Sp. z o.o. Zielona Góra 29 2
143 Alpodach Sp. z o.o. Żary 29 1
144 Profi S.J. Zielona Góra 29 4
145 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Prym Sp. z o.o. Zielona Góra 29 8
146 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – PRODUKCYJNE FERMPOL Sp. z o.o. Świebodzin 28 6
147 Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa Sól 27 46
148 Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 27 14
149 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 27 102
150 Monosuisse Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 26 36
151 Przedsiębiorstwo Drobiarskie INTERFERM Sp. z o.o. Przytoczna 26 2
152 Biomar Sp. z o.o. Zielona Góra 26 4
153 Dotal Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 25 3
154 Ekodom Sp. z o.o. Kunowice 25 2
155 Magda Kazimierz Spurek Elżbieta Spurek S.j. Żary 25 1
156 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 25 94
157 Erma Sp. z o.o. PPHU Kandlewo 24 11
158 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 24 22
159 Agro – Biznes Sularz Rudnicki S.J. Gorzów Wielkopolski 24 53
160 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 23 16
161 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Beso – Meble Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 23 2
162 ACER Sp. z o.o. Międzyrzecz 23 31
163 „Market Smak” G.s. Gołuchowscy i D.a. Jabłońscy Sp. J. Drezdenko 23 2
164 Wexpool Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 22 16
165 BEE Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 22 21
166 Seven Sp. z o.o. Zielona Góra 22 2
167 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Europa S.J. Krzysztof Karmelita Jerzy Palacz Słubice 22 20
168 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Roltex Sp. z o.o. Brzezie 22 3
169 Prodach Jordanowo Sp. z o.o. Jordanowo 21 3
170 Kaczmarczyk Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 21 3
171 Eltor – Pol – Elektro Sp. z o.o. Sulechów 21 1
172 STREAM SOFT Z.JASTRZĘBSKI, C.MIADZIOŁKO, D.CHOJNACKI, J.SZAFERSKI S.J. Zielona Góra 21 28
173 TANK – Tomasz Kasperski, Roman Zagórski – S.J. Łęknica 21 3
174 ZAKŁAD METALOWY TOMABO DEREŻYŃSCY, S.J. Gorzów Wielkopolski 20 19
175 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski S.J. Gorzów Wielkopolski 20 21
176 Mechanika – Service Wózki Widłowe S.J. Kostrzyn nad Odrą 20 10
177 Da-Ko Kozubal Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19 8
178 Dobrowolski Sp. z o.o. Wschowa 19 6
179 ZP-U MIĘDZYRZECZ POLSKIE RURY PREIZOLOWANE Sp. z o.o. Międzyrzecz 19 48
180 DUKATO Sp. z o.o. Dobiegniew 19 2
181 Sunkel – Śruby Sp. z o.o. Brójce 18 21
182 Consup Polska Sp. z o.o. Sława 18 17
183 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18 22
184 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Strzelce Krajeńskie 18 15
185 Port 2000 Marcinkiewicz S.J. Zielona Góra 18 69
186 Proalpha Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 18 2
187 ALBA ALIFER Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18 3
188 Zarys Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 17 2
189 TRANSHAND Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Słubice 17 26
190 Pawliszak, Heidecke Bud-Drew-Bauelemente Sp. z o.o. Międzyrzecz 17 1
191 Hitsa-Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16 3
192 Dowhan Sp. z o.o. Jasień 16 20
193 Przedsiębiorstwo MUSI S.A. Zielona Góra 16 5
194 Stelmet Sp. z o.o. S.K.A. Zielona Góra 16 284
195 Bel Pol S.J. Gorzów Wielkopolski 16 2
196 K. SCHROEDER POLSKA Sp. z o.o. Nowa Kopernia 15 6
197 Spartherm Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 15 12
198 Wukom Sp. z o.o. Wschowa 15 1
199 APOTESSILE Sp. z o.o. Żary 15 6
200 Laboratorium Budowlane Sp. z o.o. Zielona Góra 15 2
201 Pol-Plus Systemy Grzewcze Sp. z o.o. Zielona Góra 15 12
202 Zakład Metalowy GEMO Sp. z o.o. Cybinka 14 2
203 Słoneczko Sp. z o.o. Zielona Góra 14 5
204 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Postęp S.A. Świebodzin 14 13
205 Przedsiębiorstwo Nasienno – Zaopatrzeniowe Wójcik S.J. Wschowa 14 5
206 LKW Transport E. i M. Gołębiowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 14 1
207 ENKA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13 19
208 Zakład Usług Wodnych we Wschowie Sp. z o.o. Wschowa 13 1
209 Zakład Energoelektryczny ENERGO – STIL Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13 36
210 Instel Sp. z o.o. Zielona Góra 13 2
211 DREWGÓR Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13 1
212 Reifen Serwis Daniel Piechnik, Lidia Geisheimer S.J. Zielona Góra 13 5
213 Przedsiębiorstwo Budowy I Eksploatacji Elektrowni Wodnych Wodel Sp. z o.o. Nowa Sól 12 1
214 Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. Wschowa 12 38
215 Wydawnictwo Podatkowe GOFIN Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12 169
216 OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH Żary 12 42
217 Klar Sp. z o.o. Zielona Góra 12 6
218 S.M. Garten Holz Export, Import, Produkcja, Handel, Usługi Sp. z o.o. Zielona Góra 12 1
219 FIRMA WIELOBRANŻOWA KLUSEK BOGDAN KLUSEK, KRYSTYNA KLUSEK S.J. Krosno Odrzańskie 12 5
220 METAL – DACH Paweł Dorobisz Nowa Sól 12 19
221 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 12 40
222 Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zielona Góra 11 133
223 LEGARTO Sp. z o.o. Zielona Góra 11 3
224 Ekpols Sp. z o.o. Płomykowo 11 8
225 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 11 12
226 GOREX Sp. z o.o. GORZOWSKIE TOWARZYSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO Gorzów Wielkopolski 11 4
227 Budownictwo Hydro – Energetyka Dychów Sp. z o.o. Dychów 10 12
228 SZYJKOWSKI-AUTO Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10 2
229 Przedsiębiorstwo Projektowo Produkcyjne TECHNICAL Sp. z o.o. Nowa Sól 10 11
230 AGRO-MAR Sp. z o.o. Kargowa 10 2
231 UESA POLSKA Sp. z o.o. Lubsko 10 16
232 Best Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S.J. Centrum BHP i P.Poż. Eugeniusz Garbera Zielona Góra 10 24
233 Apator Rector sp. z o.o. Zielona Góra 10 56
234 Transport i Spedycja ARW S.J. Brzozowiec 10 1
235 Euro-Dach S.J. Nowa Sól 10 8
236 Piekarnia-Cukiernia Grono Piotr Grondys, Tadeusz Grondys S.J. Zielona Góra 10 15
237 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9 118
238 Agencja Handlu Drobiem i Mięsem Sp. z o.o. Zielona Góra 9 9
239 NOVITA S.A. Zielona Góra 9 75
240 Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa Efekt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9 27
241 Dax – Drgas S.J. Wschowa 9 1
242 Toppoint Polska Sp. z o.o. Płoty 8 1
243 Ekoprojekt Sp. z o.o. Biuro Projektów Inżynierii Środowiska I Melioracji Zielona Góra 8 0
244 Przeds. Budowlane Janbud Sp. z o.o.  Żary 8 6
245 Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 8 9
246 Sofian Sp. z o.o. PPUH Zielona Góra 7 1
247 Horex S.J. A. i E. Horoszkiewicz Gubin 6 37
248 M-S & PICO – Rusztowania Sp. z o.o. Borowina 6 3
249 W&W Polska Sp. z o.o. Lubsko 6 6
250 Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. Wschowa 6 5
251 Bumas Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Szprotawa 6 17
252 Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Witnica 6 41
253 Spółdzielnia Inwalidów Zut Zielona Góra 5 1
254 Miga Garden Systems Sp. z o.o. Bełcze 5 7
255 Karolina H.A.G. Maciejewscy Sp. j. Ulim 5 3
256 Fructofresh Group Sp. z o.o. sp.k. Czarnowice 5 12
257 OBST – PRODUKCJA Sp. z o.o. Pszczew 5 4
258 JEDNOŚĆ Sp. z o.o. Wschowa 5 14

 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *