Gepardy Biznesu 2012 Województwa Opolskiego

Spośród 764 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 465 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o.,  Silekol Sp. z o.o. i  Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 764 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 465 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o., Silekol Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o.

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.  Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1 Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o. Łosiów 17008 6
2 Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5137 83
3 Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o. Górażdże 4600 4
4 Eco Ciepło Lokalne I Sp. z o.o. Opole 4307 1
5 Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 1980 14
6 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 1819 2
7 Grupa Chemii Sp. z o.o. Opole 940 0
8 Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA Wołczyn 909 1
9 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Wołczyn 858 3
10 MULTI – HEKK Nieruchomości Sp. z o.o. Olesno 716 69
11 Agromat Sp. z o.o. Opole 694 1
12 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Opole Sp. z o.o. Opole 677 2
13 ARAD S.A. Rolnicze PPH Byczyna 632 10
14 Wzorekbud Sp. z o.o. Ligota Dobrodzieńska 555 1
15 Grupa Producentów Rolnych Centrala Nasienna Sp. z o.o. Kluczbork 494 11
16 CLIMBEX S.A. Brzezie 473 20
17 Kozera Sp. z o.o. Domaszowice 458 1
18 Zakład Elektro – Mechaniczny Sp. z o.o. Namysłów 380 3
19 Zaopatrzenie Budownictwa Efekt Sp. z o.o. Domaszowice 356 0
20 RUG – Metal Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 350 1
21 UNIV SCHODY POLSKA Sp. z o.o. Chróścice 338 0
22 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 328 261
23 Agro – Kost Sp. z o.o. Kostów 324 1
24 Solutions For Technology Sp. z o.o. Opole 323 2
25 Ok-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Gogolin 305 42
26 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Janowa 297 1
27 West Technology & Trading – Polska Sp. z o.o. Opole 296 6
28 Grupa Producentów Rolnych Batory sp. z o.o. Maciejowice 295 1
29 Goskom Sp. z o.o. PPU Praszka 282 8
30 Rolpol Sp. z o.o. Mąkoszyce 273 15
31 Agrohop Sp. z o.o. Okopy 256 23
32 IGLOMAK II Jolanta Pałęcka-Makulewicz i Dariusz Makulewicz S.J. Otmuchów 255 2
33 Solidaris Sp. z o.o. Polska Cerekiew 254 13
34 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 246 44
35 2B Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Nysa 233 0
36 Zakład Usług Informatycznych Infra Sp. z o.o. Opole 232 0
37 KOLB Sp. z o.o. FPH Kolonowskie 228 15
38 Euroceras Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 223 13
39 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 223 29
40 RV Metal Sp. z o.o. Opole 220 3
41 GKT Serwis Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 213 2
42 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o. Byczyna 210 17
43 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jasienicy Dolnej Drogoszów 209 5
44 PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i Wspólnicy Kędzierzyn-Koźle 207 57
45 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Pakosławice 198 11
46 Agricola-Hale Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 196 7
47 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 194 1616
48 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 187 353
49 OPEX S.A. Opole 182 9
50 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Zdzieszowice 181 2
51 ICSO CHEMICAL PRODUCTION Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 179 11
52 LVD-POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 176 1
53 Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J. Kędzierzyn-Koźle 174 15
54 Drew – Trading Sp. z o.o. Dziergowice 170 1
55 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niwnica 166 15
56 Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Głubczyce 163 23
57 Reginalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu Opole 159 9
58 PPHU Gabi Sp. z o.o. Nasiedle 156 0
59 Stomart Sp. z o.o. Opole 156 0
60 MOSTOSTAL KĘDZIERZYN S.A. Kędzierzyn-Koźle 152 49
61 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Skoroszyce 152 9
62 Agro-Kost Ziarno Sp. z o.o. Kostów 151 3
63 Zakład Ogólno – Budowlany Szczepanik S .J. Krapkowice 149 4
64 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Krapkowice 147 13
65 IXO Serwis Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 147 5
66 Rolwax Sp. z o.o. Przydroże Małe 147 4
67 Partner Sp. z o.o. Głuchołazy 144 6
68 ODNOWA Sp. z o.o. Opole 144 12
69 Elrec Sp. z o.o. Brzeg 141 4
70 Stolarstwo Import – Export Dudek H & H S.J. Turawa 134 5
71 Artim – Serwis Sp. z o.o. Opole 133 1
72 Stora Enso Wood Products Sp. z o.o. Murów 132 33
73 Vero Sp. z o.o. Dobrodzień 130 3
74 ECO Serwis S.A. Opole 130 5
75 PKS International Cargo S.A. Opole 128 13
76 Olesno Tec Sp. z o.o. Wojciechów 127 4
77 Trinea Sp. z o.o. Ligota Zamecka 125 7
78 Bud-Bau Opole Sp. z o.o. Czarnowąsy 123 8
79 Halama International Transporte & Spedition Sp. z o.o. Chróścice 123 0
80 Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH Zawadzkie 117 17
81 Adamietz Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 117 11
82 Przedsiębiorstwo Surowców Skalnych BAZALT – GRACZE Sp. z o.o. Gracze 115 23
83 Kobi Sp. z o.o. PPUH Kobiela 112 1
84 Europejski Transport Ciężarowy Sp. z o.o. Pakosławice 111 1
85 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 109 11
86 EXITOS Sp. z o.o. Opole 107 1
87 Biochem S.J. Kietrz 106 7
88 Tranzyt S.J. Opole 103 20
89 BWS – Technika Budowlana Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 102 1
90 Konig Metall Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 102 3
91 PCC SYNTEZA S.A. Kędzierzyn-Koźle 101 38
92 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 101 10
93 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 101 42
94 Infitex S.J. Kędzierzyn-Koźle 100 1
95 Data Optics Poland Sp. z o.o. Opole 100 9
96 Zakład Remontowo-Usługowy Delta Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 100 1
97 Grupa Producentów Rolnych AGRO – ROLNIK Sp. z o.o. Wierzbica Górna 97 0
98 Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o. Prudnik 96 22
99 Tochterm Sp. z o.o. Brzeg 96 2
100 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Krapkowice 94 4
101 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 93 17
102 Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne Recar Paweł Wiśniewski, Renata Zapadlińska S.J. Nysa 93 3
103 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 92 4
104 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 92 12
105 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niemodlin 91 63
106 SELT Sun Protection Systems Tadeusz Selzer Opole 91 70
107 Iam Import – Eksport Sp. z o.o. Czarnowąsy 89 9
108 Gminne Przeds. Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o. Brzeg 89 5
109 DB Schenker Rail Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 88 70
110 Spółdzielnia Turystyczno – Gospodarcza Samopomoc Chłopska Opole 87 2
111 Diamon Sp. z o.o. Praszka 87 2
112 IZOSTAL S.A. Zawadzkie 87 186
113 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 86 19
114 PPHU Merkury Sp. z o.o. Prudnik 84 3
115 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 83 11
116 Agroland Sp. z o.o. Krapkowice 82 14
117 Turhand – Ret Sp. z o.o. Opole 82 1
118 Textilglas Polska Sp. z o.o. Opole 82 4
119 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rudziczce Rudziczka 81 11
120 KLEINMANN – WYROBY METALOWE Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 81 1
121 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 78 24
122 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 78 6
123 Wibromak S.J. Przedsiębiorstwo Remontowo – Produkcyjne  Kędzierzyn-Koźle 77 6
124 Pierogi Sp. z o.o. Opole 76 1
125 Kaja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 75 8
126 Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 75 18
127 Haldex Sp. z o.o. Kowale 74 7
128 Lukas Sp. z o.o. Ligota Turawska 74 2
129 Nestro Przeds. Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Olesno 73 6
130 Ofama Sp. z o.o. Opole 73 14
131 ELKOM Przeds. Robót Elektrycznych S.J. Olesno 73 2
132 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 72 5
133 Agrogal Sp. z o.o. Skorogoszcz 72 4
134 Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o. Nysa 71 11
135 Rzeźnictwo i Wędliniarstwo S.J. Gościejowice 71 1
136 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Opole 70 191
137 AGRA – H Import Export S.J. Biała Nyska 70 11
138 Wodociągi Sp. z o.o. Głuchołazy 68 24
139 Fabryka Wyrobów Metalowych Kuźnia Osowiec Sp. z o.o. Osowiec 68 5
140 PPHU LELONKIEWICZ S.J. Zielęcice 68 11
141 Stones J.R.M. Skucik S.J. Bogacica 68 13
142 Gigant Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 67 5
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 65 11
144 Tiner Polska Sp. z o.o. Opole 64 31
145 Golden Flame Sp. z o.o. Gogolin 64 9
146 ZAW – KOM Sp. z o.o. ZGK Zawadzkie 64 10
147 AHLERS – POLAND Sp. z o.o. Opole 63 59
148 Bio Drób Sp. z o.o. Opole 63 0
149 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 62 25
150 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie Nowy Świętów 61 9
151 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie Sułków 61 18
152 Almat-Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o. Krapkowice 60 1
153 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 60 233
154 PPHiU Arenda Sp. z o.o. Głuchołazy 60 25
155 Przedsiębiorstwo Rolne Kost – Rol Sp. z o.o. Byczyna 60 18
156 Unitube Sp. z o.o. Zawadzkie 59 24
157 Kamet S.A. Reńska Wieś 59 22
158 BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o. Namysłów 58 49
159 CHESPA Sp. z o.o. Krapkowice 58 26
160 Ikab – Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. Rolne Namysłów 58 7
161 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi Nowa Cerekwia 58 9
162 Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o. Krzyżowice 57 7
163 PPHiU Agrovita Sp. z o.o. Kijów 57 11
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 56 7
165 Grosdorf – Koła Polska Sp. z o.o. Krapkowice 55 2
166 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Racławice Śląskie 55 10
167 Betonlit Sp. z o.o. Trzebiszyn 55 2
168 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J. Steblów 55 14
169 PHU Komunalnik – Sp. z o.o. Prudnik 54 2
170 Promas Sp. z o.o. Opole 54 3
171 Metpol – Recykling Sp. z o.o. Opole 53 2
172 Agro – Masz Hurt – Detal Maszyn i Części Rolniczych Anna Smyk, Janusz Smyk, S.J. Nysa 53 2
173 Niwa Sp. z o.o. PPHiU Biała Nyska 52 8
174 Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o. Niemodlin 52 14
175 Partner Sp. z o.o. Grodków 52 7
176 PPU Kopgard Sp. z o.o. Kolonowskie 51 2
177 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Prodrew Eksport Import Ślebioda Mieczysław, Ślebioda Irena sp. j. Chróścina 51 1
178 REMAK S.A. Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych Opole 50 62
179 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 50 8
180 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Prudnik 50 4
181 P.N.V. Wood Sp. z o.o. Pludry 50 8
182 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu Wojsław 49 23
183 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Grodków 49 14
184 Zrzeszenie Producentów Rolnych Gminy Biała Biała 49 2
185 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA Trzeboszowice 49 42
186 Stryi S.J. PPHU Zielina 48 15
187 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne Sp. z o.o. Opole 48 9
188 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 48 15
189 Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i Usług Konradów 48 11
190 PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO-SPEDYCYJNE WAK – TRANS Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 48 5
191 Agroplon Sp. z o.o. PPHiU Biała 48 4
192 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 48 33
193 PHU Stangum S.J. Opole 48 2
194 Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 47 12
195 Prywatne Biuro Podróży SINDBAD Opole 47 105
196 AGRO – AS Z. Bednarski & A. Sajdutka S.J. PHU Grodków 47 76
197 Diversa Diversa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Prudnik 46 21
198 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc S.J. Opole 46 15
199 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 45 16
200 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J. Gierów 45 4
201 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 45 18
202 CB S.A. Chrząstowice 44 30
203 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 44 18
204 SIEGENIA – AUBI Sp. z o.o. Kluczbork 43 61
205 A-Z Global Sp. z o.o. Opole 43 6
206 ATMOTERM S.A. Opole 43 8
207 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 43 6
208 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grodków 42 7
209 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 42 50
210 Izotechnika Sp. z o.o. Krapkowice 42 1
211 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 41 7
212 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 41 15
213 Agropol S.J. Łosiów 41 18
214 Rutgers POLAND Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 40 54
215 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o. Goświnowice 39 23
216 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 39 40
217 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 39 29
218 PPUH Filplast – Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 39 9
219 Technodrew Polska Sp. z o.o. Zawadzkie 39 17
220 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 38 143
221 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie Rusocin 38 16
222 Piomar Logistics Sp. z o.o. Opole 38 6
223 Materiały Budowlane Sp. z o.o. Opole 38 8
224 Elgra W. E. Kubik S.J. Opole 38 2
225 Badex Sp. z o.o. Agencja Biegłych Rewidentów  Opole 37 1
226 Kadac Sp. z o.o. Dobrzeń Wielki 37 3
227 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Łambinowice 37 10
228 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 37 9
229 Instal-Nord Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 37 0
230 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 36 2
231 Lutz Polska Sp. z o.o. Domaszkowice 36 26
232 Przedsiębiorstwo Transportowe POHL-TRANS Sp. z o.o. Ucieszków 36 3
233 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Nova Korfantów 36 0
234 Orpol Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 35 1
235 ZPR Agroprod Sp. z o.o. Wierzbnik 35 17
236 Zakład Rolno – Przetwórczo – Usługowo – Handlowy Go – Rol Sp. z o.o. Grodków 35 9
237 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o. Wierzbica Górna 35 19
238 Sezam Instal S.J. Opole 35 11
239 Goodmills Polska Stradunia Sp. z o.o. Stradunia 34 13
240 SANTIAGO Sp. z o.o. Opole 34 129
241 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 34 7
242 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 34 15
243 Alfred Morawiec Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe. Eksport-Import Głogówek 34 51
244 Łosiowska Grupa Producentów Zbóż Sp. z o.o. Łosiów 33 1
245 Serwis Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 33 1
246 Piomar Sp. z o.o. Opole 33 15
247 Rol – Max DB S.J. Rysiowice 33 6
248 PHUP Opoltrans 1 Sp. z o.o. Brzezie 32 35
249 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 32 7
250 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap Sp. z o.o. Praszka 32 1
251 PW Olespol Sp. z o.o. Olesno 32 3
252 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 32 67
253 Widawa Sp. z o.o. Świerczów 32 8
254 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 32 9
255 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Krapkowice 32 43
256 SENTREX Sp. z o.o. Gogolin 32 38
257 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki S.J. Opole 32 9
258 Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Powstańców Śląskich Zdzieszowice 31 5
259 Club Fair Play Sp. z o.o. Opole 31 13
260 Przedsiębiorstwo Budowlane Profbud S.J. Opole 31 1
261 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska Zdrowie A. Graczyk-Duda, E. Raczyńska, A. Walorski Spółka Partnerska Lekarzy Grodków 31 4
262 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 30 7
263 Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 30 18
264 Europa-Stal Polska Sp. z o.o. Chróścina 30 3
265 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 30 7
266 Agro – Farm Sp. z o.o. Skorogoszcz 30 7
267 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 29 33
268 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 29 23
269 B + B Bronek Sp. z o.o. Schodnia 29 4
270 Koma Maria Kostoń, Ilona Mrozek, Waldemar Mrozek S.J. Kędzierzyn-Koźle 29 1
271 Szpital Wojewódzki Opole 29 55
272 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28 40
273 Supon Sp. z o.o. PHT Opole 28 1
274 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Mostowych Mosty PRDIM Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28 1
275 Stocznia Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28 0
276 Koragro Sp. z o.o. Ścinawa Nyska 28 4
277 PPHU Ceramika Tułowice Grzegorz Grata, Ireneusz Bargieł S.J. Tułowice 28 4
278 Promex Rożnów Sp. z o.o. Skałągi 27 9
279 Unitrez Sp. z o.o. Opole 27 3
280 Zakład Usług i Robót Wodnych Sp. z o.o. Opole 27 1
281 ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 27 4
282 Agroprof Sp. z o.o. Mąkoszyce 27 9
283 Biokrap Sp. z o.o. Krapkowice 27 6
284 Stalówka Sp. z o.o. Opole 27 3
285 Spółdzielnia Producentów Nasion Oleistych NASZ OLEJ w Prudniku Rudziczka 27 0
286 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bamar-Rol S.J. R. Wieczorek Opole 27 1
287 Elektro – Serwis S. J. Zawada 27 3
288 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 27 23
289 Ommer Polska Sp. z o.o. Krapkowice 26 5
290 Zakład Usług Medycznych Medyk Sp. z o.o. Praszka 26 0
291 Transrem Sp. z o.o. Opole 26 17
292 Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Turawie Turawa 26 1
293 Magmar Sp. z o.o. Olszanka 26 8
294 Energetyk – Serwis Sp. z o.o. PPU Opole 26 0
295 F.H.U. Impet S.J. Kędzierzyn-Koźle 26 4
296 Radomed – Centrum Diagnostyczne Sp. z o.o. Nysa 26 0
297 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 25 9
298 Fermy Brojlerów Włostowa Sp. z o.o. Włostowa 25 1
299 Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Sp. z o.o. Opole 25 2
300 Kama Import – Eksport S.J. Olesno 25 2
301 OPOLTRANS PHU Brzezie 25 152
302 BRADAS Adam i Jan Tyrała S.J. Olesno 25 30
303 Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej BLACHOWNIA Kędzierzyn-Koźle 25 18
304 AK INWESTOR Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24 8
305 PHUP Ares A. Dombek Sp. z o.o. Dobrodzień 24 3
306 MKR Technika Sp. z o.o. Walce 24 0
307 Fab – Style Sp. z o.o. Tułowice 24 1
308 Inter Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 24 0
309 Giganto Sp. z o.o. Opole 24 5
310 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 24 4
311 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Krapkowice 24 35
312 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profectus Sp. z o.o. Niezdrowice 24 1
313 Towarowy Transport Ciężarowy Cebula Transport S.J. Opole 24 9
314 Agrovet S.J. Głogówek 24 2
315 PUH M+ Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24 18
316 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Prusinowicach Prusinowice 24 6
317 Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o. Olesno 23 11
318 SIGMA Sp. z o.o. Opole 23 2
319 Mixt Sp. z o.o. Chorula 23 7
320 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 23 2
321 Termoexpert S.A. Kędzierzyn-Koźle 23 2
322 B + K Polska Sp. z o.o. Walce 23 97
323 Wodnik S.J. Prudnik 22 1
324 WAMET.COM Sp. z o.o. Olesno 22 5
325 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 22 35
326 PUH Trans – Sprzęt Sp. z o.o. Brzezie 22 2
327 Dębina-Bud Sp. z o.o. Rozwadza 22 1
328 GNIOTPOL Sp. z o.o. ZAKŁAD ZREMB ODROWĄŻ Malnia 22 2
329 Przeds. Produkcji Rolnej Agołan Sp. z o.o. Komorzno 22 2
330 Agrocentrum Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 21 27
331 Attis Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolniczej Wilków 21 14
332 Przedsiębiorstwo EL 12 Sp. z o.o. Opole 21 17
333 Grasant Sp. z o.o. Krapkowice 21 7
334 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 21 8
335 Famet Engineering Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 21 1
336 Nowa Itaka Sp. z o.o. Opole 21 50
337 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 21 56
338 OZAS – ESAB Sp. z o.o. Opole 20 33
339 PPHU Flaxpol Sp. z o.o. Kluczbork 20 5
340 Samodzielny Wojewódzki Szpital Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach Branice 20 11
341 Technika Zamocowań AMEX Krot Dariusz Krot Marek S.J. Januszkowice 20 17
342 Mercur Sp. z o.o. Staniszcze Małe 20 2
343 Cementownia ODRA S.A. Opole 19 103
344 Spółdzielnia Mleczarska Rolników Śląskich w Kadłubie Kadłub 19 4
345 AGRA Sp. z o.o. Przeds. Usług Rolniczo Gospodarczych Opole 19 8
346 Okpol Sp. z o.o. Skarbimierz Osiedle 19 19
347 Fabryka Aparatury i Urządzeń FAMET S.A. Kędzierzyn-Koźle 19 142
348 Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe Jankowice Wielkie 19 12
349 Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o. Prószków 19 31
350 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 19 24
351 Monier Braas Sp. z o.o. Opole 18 168
352 Zakład Handlowo – Usługowy Obropol S.J. Reńska Wieś 18 0
353 Szumlakowski Sp. z o.o. PPU Brzeg 18 2
354 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 18 132
355 Mobau Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 18 1
356 Classic Properties Poland Sp. z o.o. Opole 18 1
357 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wierzbno 18 5
358 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 17 2344
359 Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o. Brzeg 17 12
360 Wako – Bis Sp. z o.o. Grupa Producentów Rolnych  Łąka Prudnicka 17 1
361 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz 17 3
362 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ścinawa Nyska 17 9
363 Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o. Skoroszyce 17 2
364 PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J. Malerzowice Małe 17 25
365 Młyn Dalachów S.J. Rudniki 17 12
366 Poburski Dachtechnik Sp. z o.o. Opole 16 7
367 COROPLAST Sp. z o.o. Dylaki 16 253
368 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 16 9
369 Eurosystem Polska Sp. z o.o. Przywory 16 9
370 Bil Sp. z o.o. Opole 16 5
371 Stomilex Sp. z o.o. Opole 16 38
372 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lisięcicach Lisięcice 16 4
373 PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 15 23
374 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 15 25
375 DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. Namysłów 15 99
376 Mig Zabilscy S.J. Nysa 15 1
377 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 15 338
378 Przeds. Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej Bio – Gen Sp. z o.o. Namysłów 15 6
379 Przeds. Rolno – Handlowe Agro – Chmiel Sp. z o.o. Paczków 15 10
380 PPHU N – Steel S.J. Krapkowice 15 3
381 Budromet Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14 1
382 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 14 9
383 Profilmat S.J. Kamień Śląski 14 2
384 HIGMA SERVICE Sp. z o.o. Opole 14 1
385 FADOME A. Szindzielorz Złotniki 14 40
386 Euromat sp. j. Parcej Jerzy, Chwaliński Roman i Małgorzata Niemodlin 14 20
387 EBAN Sp. z o.o. Opole 13 1
388 Przedsiębiorstwo ZET Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 13 7
389 Spółdzielnia Pracy Surowców Mineralnych Opole 13 2
390 Tyranik Przeds. Handlowo-Transportowe Export-Import S.J. Krapkowice 13 7
391 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 13 19
392 Radjax S.J. Brzeg 13 7
393 SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną S.J. Brzeg 13 3
394 WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 12 9
395 APC – Back Europ Polska Sp. z o.o. Opole 12 6
396 Opolglass Sp. z o.o. Opole 12 1
397 Polpiw Sp. z o.o. Borkowice 12 1
398 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 12 11
399 Rajpol Piotr Antkowiak, Damian Szirch sp. j. Olesno 12 5
400 Przedsiębiostwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. Brzeg 11 3
401 Dydona – Masarskie Akcesoria i Zaopatrzenie Sp. z o.o. Osowiec 11 1
402 Polan Sp. z o.o. Firma Instalacji Sanitarnej Praszka 11 1
403 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11 91
404 DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11 23
405 NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o. Zdzieszowice 11 28
406 Kopalnia Pasku Kotlarnia – Linie Kolejowe Sp. z o.o. Kotlarnia 11 5
407 DZIEDZIC Sp. z o.o. Namysłów 11 3
408 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 11 2
409 Z.S. Krybus S.J. Kędzierzyn-Koźle 11 2
410 Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o. Jastrzębie 11 6
411 Prowod Sp. z o.o. Międzygminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji Czarnowąsy 10 3
412 Przeds. Produkcji Rolnej Gajz Sp. z o.o. Chróścina 10 5
413 INMET Spółdzielnia Inwalidów Kędzierzyn-Koźle 10 8
414 Metalchem Serwis Sp. z o.o. Opole 10 2
415 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 10 22
416 Frigo Fracht Sp. z o.o. Dalachów 10 0
417 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Lasowice Małe 10 5
418 Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Ecokom Sp. z o.o. Luboszyce 10 1
419 WARTA GLASS JEDLICE S.A. Jedlice 10 93
420 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 10 11
421 PHU Promont S.J. Opole 10 3
422 Des Danuta I Eryk Szczygioł S.J. Myślina 10 14
423 VIP CAR Sp. z o.o. Opole 9 12
424 FOTOJOKER Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9 59
425 Grejspol – West Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9 0
426 Usługi Komunalne Sp. z o.o. Głubczyce 9 6
427 Strunobet – Migacz Sp. z o.o. Lewin Brzeski 9 56
428 Litar Sp. z o.o. Opole 9 1
429 Grodcono Sp. z o.o. Grodków 9 4
430 FARMER Myśliwy i Falkowski S.J. Głubczyce 9 3
431 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 93
432 Famet Trading Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 1
433 ELEKTROTEK Sp. z o.o. Opole 8 26
434 Controlex Sp. z o.o. Opole 8 12
435 Klopfer Polska Sp. z o.o. Opole 8 7
436 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 8 30
437 Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 8 4
438 Spółdzielnia Pionier Prudnik 8 5
439 Profitech Sp. z o.o. Opole 7 3
440 HART Sp. z o.o. Opole 7 186
441 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o.  Olesno 7 3
442 Pabo S.J. PHU Nysa 7 3
443 BAMAR – POL S.J. Opole 7 43
444 BTTJarosław Denicki i Wspólnicy S.J. Zawada 7 1
445 RINNEN POLSKA Sp. z o.o. Grabówka 6 4
446 Budrem – Bis Sp. z o.o. Opole 6 0
447 APC PRESMET Sp. z o.o. Opole 6 13
448 Technomet Sp. z o.o. Zawadzkie 6 1
449 OPOLGRAF S.A. Opole 6 15
450 Sandmix Sp. z o.o. Chróścice 6 3
451 UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J. Opole 6 5
452 Nowo Products Sp. z o.o. Kluczbork 5 4
453 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 5 7
454 V&B Flamy Block Sp. z o.o. Gogolin 5 12
455 Almatur-Opole Sp. z o.o. Opole 5 2
456 Aqvador Sp. z o.o. Dębska Kuźnia 5 1
457 KOLIBER Sp. z o.o. Krapkowice 5 2
458 Joachim Duda Trade Sp. z o.o. Opole 5 23
459 Kolmech Sp. z o.o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne Dziergowice 5 6
460 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 5 21
461 Dach – Bau Sp. z o.o. Chrząstowice 5 0
462 LABTAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Tarnów Opolski 5 8
463 BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5 285
464 Top Flora Service S.J. Strzelce Opolskie 5 3
465 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 5 71

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *