Gepardy Biznesu 2012 Województwa Podlaskiego

Spośród 803 przedsiębiorstw województwa podlaskiego , których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 398 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Intertim Sp. z o.o., Duo Sp. z o.o. i Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 803 przedsiębiorstw województwa podlaskiego , których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 398 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Intertim Sp. z o.o., Duo Sp. z o.o. i Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Podlaskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.  Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1 Intertim Sp. z o.o. Suwałki 7047 6
2 Duo Sp. z o.o. Białystok 3175 1
3 Łomżyńskie Przeds. Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. Łomża 2924 2
4 Komunalny Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. Białystok 1249 9
5 PFLEIDERER Grajewo S.A. Grajewo 1027 533
6 Super Dach sp. j. Miastkowski/Zimnoch Białystok 856 1
7 TARTAK S.J. Miastkowo 764 24
8 Wigry – Projekt Sp. z o.o. Suwałki 692 3
9 Development S.J. Zacharzewski i Skowroński Jeziorko 666 22
10 MERA Sp. z o.o. PPH Białystok 472 1
11 Medical – Łomża Sp. z o.o. Łomża 466 2
12 BUD COMPEX ST- Tararuj S.J. Białystok 429 11
13 BSK BIOGEST Sp. z o.o. Białystok 425 6
14 SUEMPOL Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 367 180
15 RST S.J. Białystok 366 5
16 Aquatech Sp. z o.o. Łomża 332 2
17 Kurczak Polski Sp. z o.o. Białystok 306 2
18 Panel-Styl Kalinowski, Mucha S.J. Białystok 293 2
19 Cynkomet Sp. z o.o. Czarna Białostocka 285 17
20 Polbud S.A. Bielsk Podlaski 259 22
21 Mąkos Bud Sp. z o.o. Białystok 259 5
22 Artykuły Rolno-Przemysłowe i Paliwowe, Leszek Czyżewski & Kazimierz Czyżewski S.J. Wąsosz 259 1
23 INFINITY GROUP Sp. z o.o. Białystok 251 10
24 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOPOL – SUWAŁKI – Głowicki, Hajko – S.J. Suwałki 249 20
25 BIK – BUD Sp. z o.o. Białystok 237 4
26 Unimex Zenon Paryska i Krzysztof Paryska sp. j. Szepietowo 225 5
27 Budowlani Spółdzielnia Mieszkaniowa  Białystok 221 43
28 REMEX Sp. z o.o. Białystok 220 3
29 Suwalskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Suwałki 218 56
30 Hotel UNIBUS Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 216 2
31 Hydrobud Kielczyk S.J. Białystok 213 16
32 Tartak Płociczno Sp. z o.o. Płociczno 178 1
33 DAK – POL Sp. z o.o. Zakład Drzewny w Czarnej Białostockiej Czarna Białostocka 175 5
34 Alex – Silver Sp. z o.o. Białystok 173 1
35 ABW Superbruk S.J. Hryniewicze 162 21
36 CZYŚCIOCH Sp. z o.o. PPUH Białystok 156 14
37 Ellegance Sp. z o.o. Łomża 153 1
38 SP Mototransport w Białymstoku Białystok 151 1
39 AM&HP Sp. z o.o. Suwałki 142 5
40 Mantrida Sp. z o.o. Suwałki 139 1
41 Transdźwig Zawadzcy S.J. Augustów 135 15
42 REMEX AMBROŻEJ Sp. z o.o. Białystok 134 2
43 PEPEES S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego Łomża 133 99
44 ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY „REMBUD” STRZELCZUK SPÓŁKA JAWNA Zambrów 133 6
45 Leszek Gromadzki i Wspólnik S.J. Łapy 132 3
46 ALOES MEZIO S.J. Białystok 129 3
47 BK – Tras Roboty Drogowe S.J. Hryniewicze 127 5
48 AGRA S.J. Zambrów 126 4
49 AGRO – BAKAŁARZEWO Sp. z o.o. Biuro Handlowe Bakałarzewo 125 22
50 Telekomunikacja Podlasie Sp. z o.o. Białystok 124 3
51 GP Energia Sp. z o.o. Białystok 123 1
52 Roltrans S.J.  Mońki 123 8
53 Bodex Group Sp. z o.o. Łapy 118 4
54 Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Komunalnych Inkom Sp. z o.o. Białystok 118 3
55 ASDEX Sp. z o.o. Białystok 116 9
56 Genata Sp. z o.o. Choroszcz 116 3
57 Zakłady Przemysłu Pasmanteryjnego PASMANTA S.A. Białystok 112 2
58 Tedi Dystrybucja Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suwałki 111 20
59 Merx Sp. z o.o. Białystok 109 1
60 CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Zabłudów 108 3
61 Auto – Oil – Kempisty S.J. Halina Kempisty, Wojciech Kempisty, Piotr Kempisty Łomża 108 2
62 Polfran S.J. Białystok 108 5
63 CHEMIA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlu Chemikaliami Białystok 107 6
64 Białostockie Centrum Onkologii im M. Skłodowskiej Curie Białystok 106 59
65 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 104 182
66 Marka S.A. Białystok 102 19
67 NORDFISH Sp. z o.o. Białystok 101 28
68 Owoce i Warzywa Podlasia Sp. z o.o. Sokółka 100 0
69 TRAFFIC Sp. z o.o. Suwałki 100 12
70 Bilax Sp. z o.o. Białystok 99 3
71 FH Glass Sp. z o.o. Białystok 97 9
72 PPH A & W Kondraccy Agnieszka Kondracka Waldemar Kondracki Sp. J. Augustów 97 2
73 Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. Białystok 96 71
74 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Siemiatycze 96 19
75 DARMET Sp. z o.o. Zakład Obróbki Skrawaniem Białystok 96 1
76 HB Projekt Sp. z o.o. Białystok 95 3
77 GUMAR Sp. z o.o. SHU Białystok 94 0
78 Nasycalnia Podkładów Czeremsze Sp. z o.o. Czeremcha 92 25
79 Edytor Sp. z o.o. Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy  Łomża 91 1
80 Spółdzielnia Pracy Metalowców im. 1-go Maja Białystok 89 1
81 Krasbud Krasowski S.J. Czyżew-Osada 88 10
82 Napromedica Wasilewski i Wspólnicy S.J. Białystok 88 3
83 Max-Rol, Lech, Pogorzelski, Chojnowski, Duchnowski S.J. Jeżewo Stare 87 6
84 Auto Idea Sp. z o.o. Białystok 85 39
85 Mononegro Sp. z o.o. Białystok 85 3
86 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wasilkowie Wasilków 83 30
87 Hitech S.J. Białystok 82 13
88 WITAL S.J. Suwalskie PPH Suwałki 81 5
89 Agronar Sp. z o.o. Makówka 79 8
90 Gorteks Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Białystok 79 7
91 Telzam Sp. z o.o. Zambrów 78 2
92 Gramed Sp. z o.o. Grajewo 77 1
93 Electrum Sp. z o.o. Białystok 77 15
94 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Opal” Irena Puławska, Roman Puławski Sp. J. Hajnówka 76 19
95 Dante Sp. z o.o. Łomża 74 3
96 LGL Sp. z o.o. Łomża 74 1
97 Eko – Dom Sp. z o.o. Grajewo 74 5
98 DREWMAT Sp. z o.o. PHU Suwałki 73 2
99 Casablanca Catering Sp. z o.o. Białystok 72 5
100 Kotar Bis Suchocka, Makal sp. j. Białystok 72 2
101 Partneragro Sp. z o.o. Grodzisk 71 2
102 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W SEJNACH Sejny 71 7
103 Promotech Sp. z o.o. Białystok 70 41
104 FPH Sokół S.J. Siemiatycze 69 2
105 Naftan Sp. z o.o. Oleksze 68 21
106 Reso Europa Service Sp. z o.o. Suwałki 67 17
107 PRONAR Sp. z o.o. Narew 67 149
108 Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Flora Sp. z o.o. Wasilków 66 0
109 Bona Z. Wróblewski i Wspólnicy S.J. Porosły-Kolonia 66 7
110 Agencja Celna Terminus S.J. Białystok 66 6
111 Zakład Urządzeń Dźwignicowych Zych Sp. z o.o. Białystok 65 0
112 Metalowiec – Białystok Sp. z o.o. Fasty 65 3
113 Fabryka Kabli ELPAR II Sp. z o.o. Suwałki 64 47
114 AMBIT Sp. z o.o. PUHP Białystok 63 37
115 Kamsoft Podlasie Sp. z o.o. Zambrów 62 2
116 BILBIN TRANSPORT S.J. Suwałki 62 12
117 EKTO Sp. z o.o. PPH Białystok 61 3
118 Euro – Sped – Service Sp. z o.o. Łomża 61 1
119 Przeds. Produkcyjno-Handlowe Meliorex Sp. z o.o. Raczki 61 15
120 Ubojnia Trzody i Bydła S.J Rutki 61 5
121 Tomlab K. Tomera Sp.k. Ignatki 61 4
122 Kolnex S.J. Białystok 60 4
123 Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Prezot Sp. z o.o. Białystok 60 2
124 Firma Handlowo – Usługowa Top – Kart S.J. Białystok 59 1
125 POLKO TECH Sp. z o.o. Baciki Średnie 59 36
126 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wysokiem Mazowieckiem Wysokie Mazowieckie 58 0
127 NEXT S.J. Białystok 57 8
128 ANIN S.J. Kleosin 57 2
129 Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego Białystok 56 55
130 WIÓR S.J. Białystok 56 37
131 BIANAR Zakład Produkcji Narzędzi Sp. z o.o. Białystok 55 1
132 Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 55 32
133 Zakład Usług Wodnych i Melioracyjnych Sp. z o.o. Sokółka 55 2
134 Sa&SZA S.J. PHU Białystok 55 2
135 Mechanika Precyzyjna Czeszel Sp. z o.o. Białystok 54 1
136 KONRYS S.J. Białystok 54 10
137 Przedsiębiorstwo Ortis Tomasz Janik, Wojciech Janik S.J. Suwałki 54 3
138 Target Polska Sp. z o.o. Białystok 53 1
139 KONS – BUD S.A. Konsorcjum Budowlane Suwałki 53 5
140 Inwestbud S.J. Łomża 53 33
141 TARTAK SUPRAŚL Sp. z o.o. Zakład Przemysłu Drzewnego Supraśl 52 2
142 ROGOWSKI DEVELOPMENT II Sp. z o.o. Białystok 52 14
143 Wigry – Projekt S.A. Suwałki 52 2
144 Kalter Sp. z o.o. Białystok 51 34
145 BUDROL Sp. z o.o. PHUP Suwałki 51 1
146 PHU Mariola Sp. z o.o. Łomża 50 5
147 Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. Białystok 47 11
148 Sukces S.J. Urszula i Grzegorz Dziemiańczuk Białystok 47 20
149 Padma Art Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suwałki 47 65
150 Alpen Sp. z o.o. Suwałki 46 1
151 Stekop Ochrona Sp. z o.o. Porosły-Kolonia 46 0
152 REVMOD Sp. z o.o. PPH Mońki 46 2
153 Sobieski Piekarnie Wilamowski – Zakrzewski S.J. Mońki 46 6
154 AP Sp. z o.o. Białystok 46 1
155 Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o. Zambrów 46 8
156 Tarboj Tarasiuk S.J. Zabłudów 46 6
157 Alex Sp. z o.o. Kleosin 45 10
158 Przeds. Energetyki Cieplnej w Mońkach Sp. z o.o. Mońki 45 2
159 Kanex Sp. z o.o. Kleosin 44 10
160 Drew-Met Białystok Sp. z o.o. Białystok 44 2
161 Bud – Compex Sp. z o.o. Przeds. Instalacyjno – Budowlane Białystok 44 0
162 Matbud S.J. Piątnica Poduchowna 44 6
163 APG CO. S.J. Białystok 44 8
164 ARHELAN Burzyńscy S.J. Bielsk Podlaski 44 66
165 Telmax Sp. z o.o. Białystok 43 3
166 Anna S.J. PHU Zambrów 42 6
167 MOTO – AGRO Jacek Błoch, Dariusz Dziuba S.J. Białystok 41 22
168 Inwest – Klima M. Godlewski, E. Hankowska S.J. Białystok 41 10
169 Centrum Informatyki ZETO S.A. Białystok 41 37
170 Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o. Zaścianki 41 8
171 Diagnosis S.A. Białystok 40 4
172 Elektromontaż Wschód Sp. z o.o. Białystok 40 8
173 MT-Metal S.J. Białystok 40 12
174 Borowski – Borowski S.J. Kleosin 39 1
175 SPÓŁDZIELCZA AGENCJA MARKETINGOWA INTER – ROL Bielsk Podlaski 39 2
176 GODAGRO Sp. z o.o. Czyżew 39 5
177 Akcess Starosta i Wspólnicy S.J. Białystok 39 15
178 Agro – Farm Piotrowscy S.J. Poryte 38 2
179 Biuro Plus S.J. Białystok 38 2
180 Cennas Sp. z o.o. Przeds. Handlowo – Nasienne Grajewo 38 0
181 Grupa Chorten Sp. z o.o. Białystok 38 1
182 BWB Podlasie Sp. z o.o. Siemiatycze 38 2
183 Rol – Bud S.J. Lipsk 38 6
184 Eko – System S.J. Przedsiębiorstwo Budowlane Białystok 38 24
185 ROSTI (POLSKA) Sp. z o.o. Białystok 37 92
186 Nordserwis Securitas Sp. z o.o. Białystok 36 2
187 Budokan S.J. Grajewo 36 5
188 Walmar – Drażba S.J. Suwałki 36 38
189 SONAROL S.J. Jedwabne 36 45
190 DMD Sp. z o.o. Choroszcz 35 3
191 Supros Sp. z o.o. Bakałarzewo 35 4
192 KOMBINAT BUDOWLANY Sp. z o.o. PPUH Białystok 35 96
193 Techmot Sp. z o.o. Choroszcz 35 18
194 „Standard” Irena Jakim, Leszek Jakim Sp. J. Turośń Kościelna 35 2
195 Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. Szumowo 35 171
196 AGROMA – SOKÓŁKA Sp. z o.o. PHU Sokółka 34 1
197 Europegas Sp. z o.o. Księżyno 34 11
198 Komirex S.J. PPUH Siemiatycze 34 28
199 Podlaskie Laboratorium Oceny Mleka Sp. z o.o. Białystok 33 1
200 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Agrotechnika” Ułanowicz Sp. J. Suwałki 32 1
201 Politechnika Białostocka Białystok 32 170
202 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 32 7
203 Vist S.J. Suwałki 32 2
204 BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska Bielsk Podlaski 31 25
205 BR Konsorcjum Sp. z o.o. Refleks Spółka Komandytowa Białystok 31 17
206 Piekarnia Kraska A. i J. Karwowscy, K. Karwowska-Dołęga sp. j. Łomża 30 51
207 Ariel Sp. z o.o. Białystok 30 2
208 PSS Społem w Białymstoku Białystok 30 54
209 Przedsiębiorstwo Instalacyjne „Nikot” M. Nikołajuk, A. Otapowicz Sp. J. Białystok 30 3
210 Handan S.J. Instalacje Sanitarne Białystok 30 6
211 BPM Sp. z o.o. Białystok 29 1
212 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Suwałki 29 24
213 Centrum Handlowo-Usługowe Mesp S.J. Grajewo 29 6
214 Betonex Sikorski, Sokołowski sp.j. Zakład Produkcyjno – Budowlany  Bród Mały 29 10
215 PW BETA Biernacki, Tomczak S.J. Białystok 28 5
216 JKT – Wytwórnia Artykułów Higienicznych Sp. z o.o. Białystok 28 25
217 Fryzela Elżbieta Chwicewska, Stanisław Chwicewski S.J. Białystok 28 3
218 WIBIAL – Ś. Oleksza i Spółka, S.J. Wasilków 28 4
219 Godlas Sp. z o.o. Zambrów 27 4
220 Avisa S.J. Białystok 27 5
221 SERWIS PODLASIE Sp. z o.o. Białystok 27 2
222 Olympic Sport Sp. z o.o. Białystok 27 5
223 Sobsmak – Bis Sp. z o.o. Tykocin 27 5
224 SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku Białystok 27 42
225 Aval Sp. z o.o. Białystok 27 1
226 Kaja S.J. Białystok 27 4
227 DTM Sp. z o.o. Białystok 27 2
228 Elrem Sp. z o.o. Białystok 26 2
229 Hermes Recycling Sp. z o.o. Barszczówka 26 6
230 Agat-Serwis Sp. z o.o. Białystok 26 1
231 Mirage Boats S.J. Augustów 26 48
232 AGROCENTRUM Sp. z o.o. Kolno 26 42
233 AGROCAST Sp. z o.o. Łomża 26 0
234 Spółka Prawnicza BLC Bieryło Bartłomiejczuk Czarniecki Gil Zadykowicz S.K. Białystok 26 9
235 Lewiatan Podlasie Sp. z o.o. Białystok 25 8
236 Jaz – Bud Sp. z o.o. Przed. Budowlane Białystok 25 122
237 CENTROWET Sp. z o.o. Przeds. Zaopatrzenia Farmaceutyczno – Weterynaryjnego Białystok 25 1
238 INST-EL J.A. Chancewicz S.J. Sokółka 25 3
239 Agral Sp. z o.o. PHU Brańsk 24 1
240 JAZON Sp. z o.o. Białystok 24 4
241 AC S.A. Białystok 24 167
242 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 24 3
243 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mieszalnia Pasz Netta II J. Granacki, M. Granacki Sp.Jj. Netta Druga 24 3
244 A. MAX A. i A. Krzewscy S.J. Białystok 24 51
245 Bag's Sp. z o.o. Białystok 24 3
246 DJK Sp. z o.o. Wysokie Mazowieckie 23 7
247 Pakiet Sp. z o.o. Ogólnopolska Sieć Sprzedaży Ubezpieczeń i Usług Finansowych  Białystok 23 1
248 PREFBUD Sp. z o.o. Firma Wytwórczo Usługowa Białystok 23 3
249 EURO – BIAL S.J. Białystok 23 22
250 Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Łomża 22 18
251 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 22 18
252 Stacja Paliw M. Nalewajko Sp. z o.o. Choroszcz 22 5
253 Fundacja Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Białystok 22 2
254 Ewa Strękowski S.J. PPHU Wygoda 22 7
255 MAT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Białystok 22 4
256 Adb Furniture Sp. z o.o. Suwałki 21 18
257 Hotel Warszawa Sp. z o.o. Augustów 21 3
258 Hodowla Zarodowa Zwierząt Knyszyn Sp. z o.o. Knyszyn 21 7
259 CHM Sp. z o.o. Juchnowiec Kościelny 21 38
260 Centrum Nasienno Handlowe S.J. Wysokie Mazowieckie 21 2
261 Nexmar Sp. z o.o. Choroszcz 20 3
262 Promottech S.J. Łomża 20 3
263 Agam Sp. z o.o. Łyski 20 6
264 Majster S.J. W. Mierzejewski Białystok 20 4
265 MŁYNEX Dobkowscy S.J. Augustów 20 2
266 NAWEC Sp. z o.o. Białystok 19 16
267 Al Ba Sp. z o.o. Białystok 19 6
268 Dakar S.J. Ignatki 19 4
269 UNIPASZ S.J. Siemiatycze 19 6
270 Pectur Sp. z o.o. Białystok 19 1
271 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rodzina Kolejowa w Białymstoku Białystok 18 170
272 Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie 18 518
273 MARPOL S.A. Kleosin 18 26
274 Highfinger Industrial Services Sp. z o.o. Białystok 18 3
275 NIBE BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 18 66
276 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Michałowie Michałowo 18 1
277 BRADRO S.J. Ogrodniczki 18 10
278 Spółdzielnia Mieszkaniowa Elemencik w Białymstoku Białystok 18 34
279 Elektrociepłownia Białystok S.A. Białystok 17 597
280 Uniglass Polska Sp. z o.o. Łomża 17 12
281 PPH Unicell Poland Sp. z o.o. Wasilków 17 48
282 Ryma Sp. z o.o. Białystok 17 2
283 An-Trans Jan i Antoni Angielczyk S.J. Rudka 17 6
284 Firma Handlowo – Usługowa Leba Leszek Iłendo Białystok 17 29
285 Kancelaria Księgowo – Audytorska Buchalteria Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego Białystok 16 1
286 Sokół Sp. z o.o. Kleosin 16 0
287 AVA Sp. z o.o. Białystok 16 6
288 Zakład Instalacyjno Inżynieryjny sp. j. W. Jemielity T. Smoliński Łomża 16 2
289 ZHU AGRO – SERWIS Dariusz Sobol Kołaki Kościelne 16 21
290 ELWA Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 15 0
291 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Bielsk Podlaski 15 17
292 Fargotex Sp. z o.o. Łomża 15 42
293 Gospodarstwo Hodowlane FERMATECH Sp. z o.o. w Sobolewie Białystok 15 9
294 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Efekt Sp. z o.o. Białystok 15 1
295 PPHU Markchom Sp. z o.o. Janów 15 0
296 Instytut Biologii Ssaków PAN Białowieża 15 2
297 Diler Andrzej i Ireneusz Kamińscy S.J. Łomża 15 4
298 Polfood Logistic Sp. z o.o. Białystok 14 2
299 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zambrowie Zambrów 14 0
300 Przeds Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zambrów 14 6
301 Kanro Ltd – Technologia Ochrony Środiwiska Sp. z o.o. Fasty 14 8
302 Technika Cieplna Sp. z o.o. PHU Białystok 14 0
303 Vitron Sp.J. Tymiński, Żakiewicz, Żmiejko Grabówka 14 5
304 Piekarnia Cukiernia Okruszek S.J. Białystok 14 4
305 Start J. Pietrukiewicz i Wspólnicy Sp. J. Suwałki 14 12
306 Market Eden Iwanowska, Najda S.J. Zambrów 14 7
307 Bestpol Sp.J. Kleosin 14 5
308 Inspiracja Puziuk S.J. Choroszcz 14 19
309 MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska Grajewo 13 552
310 Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z o.o. Łomża 13 14
311 MALOW Sp. z o.o. Suwałki 13 89
312 Eskulap Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy Białystok 13 2
313 Przeds. Budowlano – Usługowe Birkbud S.J. Białystok 13 26
314 Hurtownia Błysk Chludzińscy i Just S.J. Łomża 13 4
315 Grafix S.J. K.Olszewska, M. Tyrała Białystok 13 2
316 Termitech S.J. Białystok 13 12
317 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Janimark Sp. z o.o. Suwałki 12 0
318 Zakłady Spożywcze Bona Sp. z o.o. Łomża 12 1
319 APPNET Bednarz i Wspólnicy S.J. Białystok 12 4
320 Zakł. Przetwórstwa Mięsnego ZAGŁOBA S.J. Grajewo 12 1
321 Inter-Hurt Piotr Gawryluk, Michał Koniuszewski S.J. Białystok 12 0
322 Duet S.J. Zakład Mięsny Łapy 12 4
323 JMP WÓZKI WIDŁOWE PALUCHIEWICZ S.J. Białystok 12 14
324 ELTOR – Białystok Sp. z o.o. Przeds Elektryfikacji i Robót Instalacyjnych Białystok 11 2
325 Biameditek Sp. z o.o. Białystok 11 28
326 ELPOS Sp. z o.o. Białystok 11 15
327 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Białystok 11 59
328 CIEPLIK Sp. z o.o. Suwałki 11 1
329 NORD AUTO Sp. z o.o. Białystok 11 4
330 BIAZET S.A. Białystok 11 91
331 Xaraline Sp. z o.o. Łomża 11 5
332 Rolmex S.J. Szczuczyn 11 6
333 Komfort Meble K.K. Zawistowscy S.J. Kleosin 11 15
334 Sklejka Trade W. Gromek I. Gromek T. Dondziło S.J. Białystok 11 6
335 Incofer Sp. z o.o. Białystok 10 1
336 Spółdzielnia Mleczarska SUDOWIA Suwałki 10 13
337 Vita Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 10 0
338 Prefabet Sp. z o.o. Suwałki 10 3
339 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent S.J. Białystok 10 9
340 Spółdzielnia Mieszkaniowa Krokus w Dobrzyniówce Dobrzyniówka 10 2
341 INSA S.J. Zaścianki 10 5
342 Podlaskie Centrum Techniki Biurowej i Medialnej Bifax Sp. z o.o. Białystok 10 1
343 Zakład Stolarki Budowlanej Cal Z.Cywiński i Wspólnicy sp. j. Suwałki 10 12
344 ROZBUD Łapińscy S.J. Augustów 10 13
345 L. J. Stankiewicz S.J. Białystok 10 6
346 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru Stary Kornin 9 8
347 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sokółce Sokółka 9 27
348 Podlaskie Centrum Rolno – Towarowe S.A. Białystok 9 9
349 Grupa Biznes Polska – Wnorowski i Wspólnicy S.J. Wysokie Mazowieckie 9 19
350 MŁYN CIECHANOWIEC JACHIMCZUK STANISŁAWSKI Sp. z o.o. Ciechanowiec 9 5
351 Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. Białystok 9 188
352 Tytan Systemy Bezpieczeństwa Sp. z o.o. Białystok 9 2
353 DOM ECO Sp. z o.o. Białystok 9 1
354 Aida S.J. Choroszcz 9 5
355 UNIBEP S.A. Bielsk Podlaski 8 181
356 VITAL – BIS Sp. z o.o. PHU Białystok 8 1
357 CEZAL Sp. z o.o. Białystok 8 2
358 Zakład Produkcji Lemieszy Stankiewicz S.J. Suwałki 8 4
359 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Sokółka 8 10
360 ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J. Solniczki 8 7
361 Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej B. Ćwik Spółka Komandytowa Siemiatycze 8 6
362 DEF Sp. z o.o. Białystok 7 53
363 Elkond Sp. z o.o. Białystok 7 10
364 Energetyczne Systemy Pomiarowe Sp. z o.o. Białystok 7 4
365 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wysokiem Mazowieckiem Wysokie Mazowieckie 7 14
366 Biazet Gu Sp. z o.o. Białystok 7 1
367 Dentomax Klimczuk i Wspólnicy Sp. Komandytowa Białystok 7 3
368 Plum Sp. z o.o. Ignatki 7 7
369 PPU PALISANDER Sp. z o.o. Białystok 7 16
370 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa W Suwałkach Suwałki 7 28
371 Meblux S.J. Łomża 7 8
372 PLON Sp. z o.o. PPHU Mońki 7 2
373 BISPOOL Sp. z o.o. Białystok 7 4
374 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Łomża 7 91
375 PPHU MILAND Sp. z o.o. Białystok 7 0
376 W.i J. WYKOWSKI S.J. Łomża 7 1
377 ROAN Hurtownia Opakowań S.J. Suwałki 7 6
378 DREWTAR Sp. z o.o. Bakałarzewo 7 0
379 Instytut Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o. Białystok 6 1
380 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bielsk Podlaski 6 48
381 Biuro Usług Turystycznych Żak Tourist Sp. z o.o. Augustów 6 3
382 Zakład Mięsny Pelikan Sp. z o.o. Białystok 6 2
383 „Pik” Sp. j. Hurt Detal K. i B. Nartowicz Białystok 6 5
384 Instal Białystok S.A. Białystok 6 37
385 Augustowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kodrem Sp. z o.o. Augustowo 6 8
386 ZBYSZKO Przeds. Wytwórczo Handlowo Usługowe Sp. z o.o. Nowogród 6 1
387 Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA Białystok 6 47
388 „Plastcolor” Wróblewscy Sp. J. Białystok 6 3
389 Spółka Usług Dźwigowych Lift Service – Białystok Sp. z o.o. Białystok 6 1
390 Artprol Ceckowscy S.J. Suwałki 6 8
391 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rak – Bud, Raczkowski i Wspólnicy S.J. Księżyno 6 8
392 ATZ Sp. z o.o. Czyżew-Osada 5 1
393 BALT – YACHT K.A.i B. KOZŁOWSCY S.J. Augustów 5 25
394 Centrum Budowlane Przedsiebiorstwo Handlowe S.J. Augustów 5 11
395 Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o. Łomża 5 23
396 Oerlemans Foods Siemiatycze Sp. z o.o. Siemiatycze 5 61
397 Perfect S.J. Białystok 5 2
398 Glob – Terminal Sp. z o.o. Białystok 5 22
* "0" oznacza wartość rynkową poniżej 500 tys. zł. 

 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *