Gepardy Biznesu 2012 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 771 przedsiębiorstw województwa warmińsko-mazurskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 408 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się PREFABET EŁK Sp. z o.o., POLAMP Sp. z o.o. i  Agro – Plus Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 – marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW

W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok 2010 2011 Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046 103 221937
Kapitał własny (w tys. zł) 5 108 2053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 1507 3226 114
Suma dynamik 224104
Średnia z dynamik 74701
Dynamika rozowju 74701

Spośród 771 przedsiębiorstw województwa warmińsko-mazurskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 408 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się PREFABET EŁK Sp. z o.o., POLAMP Sp. z o.o. i Agro – Plus Sp. z o.o.

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika rozwoju w proc.  Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1 PREFABET EŁK Sp. z o.o. Ełk 3082 8
2 POLAMP Sp. z o.o. Giżycko 1398 18
3 Agro – Plus Sp. z o.o. Pasłęk 1383 1
4 Materiały Budowlane „Izobud” T. Szcześniak K. Kozłowski Sp. J. Olsztyn 1339 5
5 Bazi B. K. Sadowscy sp. j. Olsztynek 1077 4
6 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Biała Piska 973 2
7 AGROPARTNER Sp. z o.o. Olsztyn 918 5
8 Stalzłom Sp. z o.o. PHU Kajkowo 901 14
9 Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o. Iława 806 2
10 Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza Olsztyn 689 38
11 ALLFAST Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Pasłęk 679 2
12 Energetik Polska Sp. z o.o. Olsztyn 676 1
13 Kombet Działdowo Sp. z o.o. Działdowo 626 6
14 Hydramet Sp. z o.o. Giżycko 618 9
15 Kompakt Sp. z o.o. PPHU Elbląg 567 6
16 NET-MEDIA Sp. z o.o. Olsztyn 557 1
17 Olsztyński Zakład Komunalny Sp. z o.o. Olsztyn 557 15
18 Spółdzielnia Pracy Hurtowo-Handlowa Rolnik w Szczytnie Szczytno 556 1
19 STEFAN ZIELSKI Przeds. Księgarskie Sp. z o.o. Olsztyn 538 1
20 Instytut Badawczo – Szkoleniowy Sp. z o.o. Olsztyn 510 5
21 TransDrob Sp. z o.o. Iława 481 1
22 MKL Sp. z o.o. Elbląg 455 12
23 PHU WIM Sp. z o.o. Olsztyn 449 1
24 Phu Omega Sp. z o.o. Olsztyn 437 0
25 Bartex S.J. PH Bartoszyce 435 31
26 MAM Tech Sp. z o.o. Olsztyn 397 7
27 Ursus S.A. Dobre Miasto 387 45
28 PPHU Boma S.J. Gronowo Górne 376 4
29 Bautech Sp. z o.o. Olsztyn 363 3
30 DROZD Sp. z o.o. Elbląg 343 1
31 Polmlek Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 340 18
32 Gospodarstwo Kamieniec Sp. z o.o. Kamieniec 332 8
33 Przedsiębiorstwo Hurtowo-Detaliczne KSIĄŻNICA POLSKA Sp. z o.o. Olsztyn 321 30
34 Krajowa Agencja Informacyjna INFO Sp. z o.o. Olsztyn 315 21
35 Przedsiębiorstwo Budowlane „Skorłutowski” Sp. J. Jerzy i Ewa Skorłutowscy Olsztyn 307 9
36 Hurtownia STOLPŁYT S.J. Giżycko 302 0
37 Spółdzielnia Wielobranżowa Niegocin Giżycko 289 0
38 TRANSYACHT J i M. Makowscy S.J. Olecko 281 2
39 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 269 1
40 Wydawca Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 254 1
41 Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Prof. Dr St. Popowskiego w Olsztynie Olsztyn 240 18
42 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pisz 238 15
43 PROSPER Sp. z o.o. PPHU Łukta 227 16
44 Pszczółkowski Sp. z o.o. Olsztyn 226 8
45 Ławki – Rol Sp. z o.o. Ławki 222 10
46 Spółdzielnia Handlowo Produkcyjno Usługowa Eroplon Markusy 218 1
47 PA Wyroby Betonowe Sp. z o.o. Elbląg 215 12
48 Inka Spółdzielnia Handlowo – Usługowa Olsztyn 212 2
49 EKO HARPOON INWESTYCJE Sp. z o.o. Olsztyn 207 1
50 Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie Olsztyn 205 14
51 English Perfect Yearwood & Góralczyk S.J. Olsztyn 202 15
52 ADAR Sp. z o.o. Elbląg 195 3
53 MKT Car-Technik Sp. z o.o. Ostróda 195 6
54 Liteximp Sp. z o.o. Prostki 190 18
55 Sp-nia Mieszkaniowa REDYKAJNY Olsztyn 189 12
56 Przedsiębiorstwo Produkcji Wielobranżowej i Handlu TAMEX Sp. z o.o. Olsztyn 184 2
57 AGROMA OLSZTYN GRUPA SZNAJDER Sp. z o.o. Olsztyn 180 15
58 Firma Usługowa Staniszewscy S.J. Olsztyn 172 37
59 General Żwir Sp. z o.o. Dąbrówno 169 22
60 Quercus Sp. z o.o. Jedwabno 169 18
61 UPAŁTY – ROL Sp. z o.o. Giżycko 162 20
62 Kompleksowa Obsługa Budownictwa-Kujawski Sp. z o.o. Elbląg 160 1
63 ART WOOD Sp. z o.o. Ostróda 159 2
64 PUR Sp. z o.o. Olsztyn 158 2
65 Pipecon Polska Sp. z o.o. Elbląg 156 5
66 Aluma Polska Sp. z o.o. Maszyny do Obróbki Aluminium i Tworzyw Sztucznych Elbląg 149 9
67 Autobox Advertising Sp. z o.o. Olsztyn 141 1
68 Anna Sp. z o.o. Olsztyn 139 6
69 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Mrągowo 138 211
70 Grupa Producentów Rolnych Rolbuks Sp. z o.o. Kinkajmy 138 1
71 WIEJAK Sp. z o.o. Nidzica 136 8
72 Promet – Stal Sp. z o.o. PPM Olsztyn 132 19
73 HORYNA Sp. z o.o. Giżycko 126 1
74 Szkło Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 125 6
75 Tarmot 2 Sp. z o.o. Ełk 125 1
76 OZAMET Sp. z o.o. Olsztyn 123 14
77 Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Pisz 122 22
78 Przedsiębiorstwo Budownictwa Melioracyjnego i Urządzeń Wodnych Inwestmel Sp. z o.o. Elbląg 120 1
79 Polkar Warmia Sp. z o.o. Młynary 119 18
80 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Ekomel Sp. z o.o. Elbląg 118 2
81 Smile Sp. z o.o. Korpele 113 47
82 TSO Truck Service Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 113 3
83 Dekorglass Działdowo S.A. Działdowo 112 41
84 Selmag Sp. z o.o. Morąg 110 5
85 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Sp. z o.o. w Ostródzie Ostróda 110 6
86 PLAST-FOL Sp. z o.o. Sampława 109 2
87 PPH Indyk – Mazury Sp. z o.o. Ostróda 108 23
88 FM Bravo Sp. z o.o. Olsztyn 108 2
89 RACA Sp. z o.o. Ostróda 107 2
90 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Dobrym Mieście Dobre Miasto 105 6
91 Gospodarstwo Rolne CONTRACTUS Sp. z o.o. Sępopol 104 8
92 IPB STOLMET Sp. z o.o. Przeds. Metalowo Drzewne Iława 104 2
93 Ewan – Fol Sp. z o.o. Kętrzyn 103 0
94 Metalzbyt Sp. z o.o. Olsztyn 101 3
95 Prodrol Sp. z o.o. PHU Karkajmy 101 8
96 Cetco-Poland, Cetco Sp. z o.o. Spółka Komandytowo- Akcyjna Szczytno 100 132
97 Constract Export – Import Sp. z o.o. Rożental 100 55
98 Dolux S.J. Iława 100 4
99 YETICO S.A. Olsztyn 99 42
100 Avila Sp. z o.o. Iława 99 2
101 Zrzeszeni Spółdzielnia Mieszkaniowa Elbląg 97 20
102 NORD – OST Sp. z o.o. PW Gołdap 97 16
103 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie Szczytno 96 43
104 ITM Sp. z o.o. Olsztyn 93 4
105 Tewes-Klima K.Skowroński & D.Gorazda-Skowrońska S.J. Olsztyn 92 1
106 PPH Modul Sp. z o.o. Ostróda 89 12
107 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Infinity Group Sp. z o.o. Bartoszyce 89 5
108 Wektra Transport i Usługi S.J. Olsztyn 88 6
109 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-Sp. J. Milejewo 88 12
110 Agrokompleks – Giers S.J. Dobre Miasto 84 1
111 Hołowczyc Management Sp. z o.o. Olsztyn 82 3
112 Warmila Sp. z o.o. Dobre Miasto 82 4
113 KLINK INTERNATIONAL Sp. z o.o. Olsztyn 80 14
114 BOGACZEWO Sp. z o.o. Zakład Rybacki Morąg 80 3
115 Wojew. Przeds. Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. Olsztyn 78 5
116 Fabryka Mebli Szynaka Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 78 38
117 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE STAL-MOT Sp. z o.o. Węgorzewo 77 3
118 Sklejka Pisz Paged S.A. Pisz 77 114
119 Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych Sp. z o.o. Elbląg 76 10
120 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 74 16
121 Kramer S.A. Gietrzwałd 70 16
122 ZAKŁAD PRODUKCYJNO-DOŚWIADCZALNY-BAŁCYNY Sp. z o.o. Bałcyny 70 9
123 Masfrost Sp. z o.o. Tolkmicko 69 12
124 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 69 15
125 Ana – Bet Sp. z o.o. Prostki 69 3
126 Galwanotechnika Mrągowo Sp. z o.o. Mrągowo 67 18
127 AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o. Barciany 66 132
128 Dad Transport Sp. z o.o. Olsztyn 65 1
129 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Kętrzyn 65 8
130 Komtex Sp. z o.o. Srokowo 65 1
131 Zakład Drobiarski Lech Drób Sp. z o.o. Zalewo 64 37
132 Lira Sp. z o.o. Elbląg 64 2
133 Mazur Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 64 17
134 NU – MED Diagnostyka Sp. z o.o. Elbląg 63 3
135 Kora Sp. z o.o. PHU Susz 63 1
136 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Barczewo 63 0
137 Ins – Bud Okna Sp. z o.o. Nidzica 63 1
138 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 63 7
139 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 63 50
140 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi Sp. z o.o. Gołdap 63 5
141 Fimar S.J. Braniewo 62 2
142 Agencja Fotograficzno – Wydawnicza Mazury Sp. z o.o. Olsztyn 61 2
143 AGROPA Sp. z o.o. Reszel 61 9
144 Tor – Kar – Sson Zbigniew Kargul Elbląg 61 36
145 Meble Szkolne Olsztyn Sp. z o.o. Giedajty 60 15
146 ABC Do Wnętrz Wyżyńscy S.J. Bartoszyce 59 8
147 Gospodarstwo Rolne Międzychód Sp. z o.o. Międzychód 58 13
148 MAGNIFLEX POLSKA Sp. z o.o. Rogiedle 58 3
149 PIGO Sp. z o.o. Dobre Miasto 58 5
150 STAR – TURIST Sp. z o.o. Biuro Podróży Olsztyn 58 2
151 AGRO-LEGA Sp. z o.o. Ełk 57 5
152 Handlosfera.pl Sp. z o.o. Olsztyn 55 3
153 IRIS POLONIA Sp. z o.o. Olsztyn 55 4
154 Warmis Sp. z o.o. Olsztyn 55 1
155 Dam-Rob S.A. Zalewo 55 23
156 Selmet B. J. Rudniccy S.J. Elbląg 55 25
157 Promo Sailing Group Sp. z o.o. Olsztyn 54 1
158 Parmet Sp. z o.o. Górowo Iławeckie 54 1
159 Szopex – Dutkiewicz Spółka Jawna Olsztyn 54 14
160 Odlewnia ELZAMECH Sp. z o.o. Elbląg 53 36
161 Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA w Szczytnie Szczytno 53 2
162 PHU Eko – Win Sp. z o.o. Olsztyn 53 2
163 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 53 124
164 Elgrom Sp. z o.o. Olsztyn 52 12
165 Abak S.A. Olsztyn 52 3
166 Serwis Turbin Włodzimierz S. Leszczyński S.J. Elbląg 52 40
167 FEST S.J. Olsztyn 51 8
168 Gospodarstwo Produkcji Rolnej Centrala Nasienna Sp. z o.o. Nidzica 50 1
169 Agastyl S.J. PPH Ełk 49 38
170 PERKUN Sp. z o.o. Przeds. Rolne Giżycko 49 4
171 Kris Mar K.Gójska M.Fiłonowicz Sp. J. Gronowo Górne 48 18
172 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Mikołajki 48 13
173 Przedsiębiorstwo Budowlane CIECHBUD Sp. z o.o. Działdowo 47 6
174 Kawina Sp. z o.o. Olsztyn 47 1
175 IRYD Sp. z o.o. Gołdap 47 48
176 REMBUD – PBK Sp. z o.o. Przeds. Remontowo Budowlane Iława 47 3
177 Corab Sp. z o.o. Olsztyn 46 56
178 Nowakowski S.J. Gajewo 46 2
179 MD Projekt Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o. Milejewo 45 1
180 Gaz & Oil Project Management Sp. z o.o. Elbląg 45 2
181 ELBLĄGDIS Sp. z o.o. Elbląg 45 21
182 Centrala Handlowo Produkcyjna ABAKUS Sp. z o.o. Olsztyn 45 1
183 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 44 78
184 Biuro Techniczno-Handlowe Elstar Sp. z o.o. Elbląg 44 3
185 MARKROL Sp. z o.o. Głąbowo 43 5
186 Gospodarstwo Rybackie ŚNIARDWY Sp. z o.o. Orzysz 42 2
187 Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o. Lubomino 42 12
188 DFM Sp. z o.o. Dobre Miasto 42 129
189 OPTIMA – Sp. z o.o. Olecko 41 0
190 SOWUL & SOWUL Sp. z o.o. Olsztyn 41 2
191 AMD Sp. z o.o. Biskupiec 41 3
192 FARM POL – Grupa Producentów Sp. z o.o. Podgórze 41 0
193 REM Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 40 2
194 PRIM S.A. Przedsiębiorstwo Intalacyjne Ełk 40 14
195 ELTEL NETWORKS OLSZTYN S.A. Olsztyn 40 87
196 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Mrągowo 39 25
197 Młynomag Myszkowska, Rezanko, Stępień S.J. Grodzki Młyn 39 10
198 KACZKAN S.J. Zakład Produkcji Drzewnej Małdyty 38 24
199 Wigor Plus Nowodworski, Wróblewski S.J. Wadąg 38 5
200 Visimind LTD Sp. z o.o. Olsztyn 37 5
201 Super-Market-Korwek S.J. Mikołajki 37 3
202 PPH Ełmex Sp. z o.o. Ełk 36 1
203 Przedsiębiorstwo Elektro-Instal Sp. z o.o. Olsztyn 36 3
204 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Ostróda 36 2
205 Kieźliny Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Olsztyn 35 14
206 MULTISERVICE Sp. z o.o. Olsztyn 35 5
207 OLPOL Antoni Wawrzyn, S.J. Olsztyn 35 25
208 Star – Pak Sp. z o.o. Olsztyn 34 3
209 Paluzy Sp. z o.o. Bisztynek 34 18
210 PAGED – SKLEJKA S.A. Morąg 34 116
211 TRANSBUD EŁK Sp. z o.o. PrzedsiębiorstwoTransportowo-Sprzętowe Budownictwa Ełk 34 7
212 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Mrągowo 33 7
213 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE PORKON Sp. z o.o. Orneta 33 5
214 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Aliwesa” Sp. J. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 33 12
215 Printed Circuit Board Technology Sp. z o.o. Elbląg 33 1
216 PPHU WUTEH Sp. z o.o. Gołdap 33 4
217 MOTO – ROT Sp. z o.o. PHU Iława 33 1
218 Concrete – Zabłoccy S.J. Olsztyn 33 1
219 Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak Jonkowo 33 18
220 Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Olsztyn 32 89
221 Rydzewski-K.Rydzewski T.Rydzewska S.J. Ełk 32 21
222 INDYKPOL S.A. Olsztyn 32 128
223 Anitech 2 Ogulewicz S.J. Bartoszyce 32 15
224 Altadoor S.J. Olsztyn 32 2
225 GRELAVI S.A. Olsztyn 31 49
226 STOKOTA Sp. z o.o. Elbląg 31 11
227 SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. Lubawa 31 66
228 Wis S.J. Iława 31 19
229 INSTALATOR Sp. z o.o. Mrągowo 30 0
230 Ekomat Sp. z o.o. PPH Olsztyn 30 0
231 Stolmet-Szczytno Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 30 13
232 Mrągowska Agencja Turystyczna MAT S.J. Dorota Kauczka, Sławomir Sztukowski Mrągowo 30 1
233 ROLNYVIK Sp. z o.o. Barciany 30 117
234 Korporacja Logistyczna Mag Dystrybucja Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 30 11
235 Royal Sp. z o.o. Jeziorany 29 3
236 Dachland Sp. z o.o. Olsztyn 29 7
237 MAGNUS-KRATER S.J. Falkowski Zbigniew, Oczkoś Ryszard Elbląg 29 5
238 DOM EŁCKI S.J. Ełk 29 33
239 PRIBO – EPB Sp. z o.o. Ełk 28 18
240 ŻUBR ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH TRZCIŃSCY & KOŹMIŃSKI S.J. Szczytno 27 4
241 DOORMET Sp. z o.o. Ostróda 27 4
242 Naftkom S.J. Olsztyn 27 3
243 Przeds. Budowlane Mortar Sp. z o.o. Olsztyn 26 3
244 Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. Olsztyn 26 23
245 SALMO Sp. z o.o. Gietrzwałd 26 16
246 Przedsiębiorstwo ARMOT S.J. Ełk 26 6
247 Zelbo Szczytno Bedra-Gołąb S.J. Szczytno 26 9
248 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 25 31
249 Specjalistyczne Materiały i Okładziny Cierne Frenoplast Bułhak i Cieślawski S.A. Szczytno 25 7
250 EC Capital Sp. z o.o. Lidzbark 25 3
251 PPH JAR Sp. z o.o. Olecko 25 1
252 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Morąg 25 1
253 Kram Polska S.A. Pasłęk 25 29
254 Agat S.J. Lidzbark Warmiński 24 13
255 MEGA Sp. z o.o. Zakład Usług Technicznych Elbląg 24 18
256 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 24 19
257 Makrocom Sp. z o.o. Olsztyn 24 0
258 ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY PIMB Sp. z o.o. Biskupiec 24 25
259 Maxiem Waterjets Sp. z o.o. Elbląg 24 0
260 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne Sp. z o.o. Olsztyn 24 8
261 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Produkcyjne i Handlowe OBRAM Sp. z o.o. Olsztyn 24 87
262 Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. Elbląg 24 1
263 AMCO Sp. z o.o. Olsztyn 23 13
264 PRO – MEDICA Sp. z o.o. Ełk 23 16
265 Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Zarząd Gospodarki Lokalami Sp. z o.o. w Iławie Iława 23 2
266 ANIOIL Sp. z o.o. Ełk 23 1
267 Kwadrat Sp. z o.o. Olsztyn 23 3
268 Wipasz S.A. Olsztyn 23 239
269 LOMA Sp. z o.o. Olsztyn 23 4
270 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 23 119
271 Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELEKOM WARMIA Sp. z o.o. Olsztyn 23 5
272 DEKOR PLASTICS Sp. z o.o. Działdowo 23 13
273 Zakład Usług Leśnych S.J. Szczytno 22 5
274 HOREKA Sp. z o.o. Ełk 22 3
275 BMT International Sp. z o.o. Dobre Miasto 22 29
276 Silvan sp. z o.o. Olecko 22 53
277 Stan-Invest Sp. z o.o. Ostróda 22 5
278 Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów ZDROWIE NZOZ Olsztyn 22 1
279 Mazurskie Real Estate Sp. z o.o. Olsztyn 22 17
280 Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J. Giżycko 22 7
281 Elbląskie Centrum Mięsne EL – HURT Produkcja i Handel S.J. Elbląg 22 7
282 Specjalistyczny Zakład Elektromechaniczny Maleszka Krzysztof Maleszka Zenon S.J. Dywity 22 4
283 BENZOL S.J. Olsztyn 22 0
284 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 21 6
285 UPST – IBP Sp. z o.o. Iława 21 1
286 REEN Sp. z o.o. Elbląg 21 0
287 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIROMAG Sp. z o.o. Dobre Miasto 21 4
288 Ol – Term S.J. Olsztyn 21 30
289 Polkard Bis Sp. z o.o. Olsztyn 20 0
290 Naber Polska Sp. z o.o. Olsztyn 20 7
291 Ideal Okna Sp. z o.o. Elbląg 20 1
292 Uni – Agro Sp. z o.o. Kalinowo 20 4
293 Otis Sp. z o.o. Elbląg 20 1
294 Grabikowski – Grabikowska PPHU INEX S.J. Giżycko 20 61
295 Arbet Investment Group Sp. z o.o. Olsztyn 19 83
296 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 19 10
297 TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO- Sp. z o.o. JURAND W SZCZYTNIE Szczytno 18 3
298 Węglo-Zbyt Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 18 1
299 D.R.E Sp. z o.o. Elbląg 18 175
300 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STANPOL Sp. z o.o. Olsztyn 18 2
301 Zakład Przetwórstwa Papierniczego i Opakowań Tekturowych Stanisław Sobolewski Prostki 18 18
302 Agromex S.J. Kurzętnik 18 12
303 TRANSCORN Sp. z o.o. Olsztyn 17 1
304 SEDIA LINE Sp. z o.o. Mrągowo 17 1
305 KRAM FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA JANINA PŁATEK, JAROSŁAW PŁATEK, TOMASZ PŁATEK, ADAM ZALEWSKI S.J. Nidzica 17 2
306 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. W Ostrowitem Ostrowite 16 8
307 Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o. Elbląg 16 92
308 Aroka Sp. z o.o. Olsztyn 16 2
309 IPB – EXIM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Eksportu Iława 16 6
310 KOLSTER Sp. z o.o. Olsztyn 16 15
311 Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. w Nidzicy Nidzica 16 1
312 Jarka Sp. z o.o. Babki 16 9
313 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAKRZEWO Elbląg 16 41
314 Restauracja Sfinks Nadolny S.J. Olsztyn 16 1
315 TEWES – BIS Sp. z o.o. Barczewo 15 6
316 Lekarze Domowi Sp. z o.o. Olsztyn 15 2
317 Bojar Sp. z o.o. Ełk 15 2
318 Administrator-Sp. z o.o. Ełk 15 0
319 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Specjalistyczna Sp. z o.o. Mrągowo 15 2
320 ROLMAX Sp. z o.o. PPHU Susz 15 2
321 Zakład Budowlano – Instalacyjny Jarmakowicz Zapolski Sp. z o.o. Olsztyn 15 1
322 MAS – BUD S.J. Olsztyn 15 47
323 Olpiek Fiećko Prusiński S.J. Olsztyn 15 7
324 Silver – Plast Sp. z o.o. Morąg 14 0
325 NAD JAREM Spółdzielnia Mieszkaniowa Elbląg 14 27
326 Zakład Rolno-Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 14 5
327 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 14 27
328 OCMB S.J. Olsztyn 14 3
329 Żegluga Mazurska Sp. z o.o. Giżycko 13 3
330 Eco – Ter Sp. z o.o. w Olsztynie Olsztyn 13 12
331 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gołdapi Gołdap 13 14
332 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Olsztyn 13 2
333 Soc – Tech Sp. z o.o. Olsztyn 13 0
334 Pakrom S.J. Giżycko 13 6
335 Przeds. Unipro-Bud Sp. z o.o. Elbląg 13 6
336 Hurtownia Materiałów Budowlanych Fachman S.J. Mirosław Henryk Tyszka, Jerzy Giczewski Węgorzewo 13 3
337 Agencja Ochrony Osób I Mienia Grom Sp. z o.o. Olsztyn 12 5
338 Intek Sp. z o.o. Lubawa 12 17
339 SITR Sp. z o.o. Okręgowy Ośrodek Rzeczoznawstwa i Doradztwa Olsztyn 12 1
340 W – M Glass Sp. z o.o. Bartoszyce 11 21
341 Mazurskie Grzybki Sp. z o.o. Jedwabno 11 2
342 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 11 18
343 POZORTY Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno – Doświadczalny Olsztyn 11 1
344 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tysiąclecia Nidzica 11 6
345 Przedsiębiorstwo Wielobranżowo – Handlowe Omar Sp. z o.o. Olsztyn 11 2
346 Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lubawa 11 9
347 Lem Sp. z o.o. Elbląg 11 10
348 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZIEMAR Sp. z o.o. Szwarcenowo 11 9
349 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne INFOTECH Krzysztof Zieliński, Teresa Zielińska S.J. Elbląg 11 1
350 Biuro Projektów BPBW Sp. z o.o. Olsztyn 11 0
351 AJGA Stankiewicz S.J. Działdowo 11 13
352 Polbart Rumińscy i Wspólnicy S.J. Bartoszyce 11 2
353 PPHU Limba Ryszard Majewski i Tomasz Szerel S.J. Olecko 11 6
354 Mazur Natalia i Marcin Mazur S.J. Kurzętnik 11 5
355 SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W PASŁĘKU Pasłęk 10 6
356 Antares Sp. z o.o. Lubawa 10 2
357 CENTROWET Sp. z o.o. Olsztyn 10 23
358 Cargosped Terminal Braniewo Sp. z o.o. Braniewo 10 10
359 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 10 15
360 PPUH POMAROL S.A. Biskupiec 10 19
361 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Barczewo 10 16
362 Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o. Mikołajki 10 2
363 KOK S.J. Olsztyn 10 1
364 PIEMONT S.J. Giżycko 10 7
365 Abakus Wood Pol S.J. Olsztyn 10 25
366 Telmar Rybiccy S.J. Nowe Miasto Lubawskie 10 8
367 A & M Knedler S.J. Elbląg 10 3
368 Apteka Tęcza S.J. Mrągowo 10 3
369 PPH AGAPLAST Sp. z o.o. Olsztynek 9 5
370 Baltic Composites Sp. z o.o. Ostróda 9 2
371 Warmińska Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 9 6
372 PPH INDYK – MAZURY Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ostróda 9 38
373 Cleaner Zakład Sprzątania sp. j. Maciej Bukowski, Grzegorz Misiewicz Elbląg 9 16
374 NEO Komputer-S.J. Tomasz Polito i Cezariusz Zalewski Ostróda 9 4
375 Ins – Bud S.J. Nidzica 9 3
376 Best Trade Sp. z o.o. Olsztyn 9 1
377 Przedsiębiorstwo Grunder + Hotten Sp. z o.o. Morąg 8 2
378 Północna Grupa Narzędziowa Sp. z o.o. Ostróda 8 7
379 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 8 16
380 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Narie w Morągu Morąg 8 11
381 TECH – BET Sp. z o.o. Morąg 8 4
382 Superior – Strefa S.J. Dobre Miasto 8 38
383 Stacja Paliw Etyl Falkowscy S.J. Olsztyn 8 0
384 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych S.J. Elbląg 8 15
385 Expert J.Rusinkiewicz i Wspólnicy S.J. Olsztyn 8 4
386 Przeds. Usług Komunalnych w Zalewie Sp. z o.o. Zalewo 7 4
387 CEZAL S.A. Olsztyn 7 10
388 Reproskan Sp. z o.o. Elbląg 7 1
389 Bo-Do Halina Misiun S.J. Olsztyn 7 1
390 Premar Sp. z o.o. Olsztyn 7 1
391 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Pisz 7 1
392 PRAWDA Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno – Usługowe Olecko 7 93
393 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Drew Holtz Chojnowski Józef Iława 7 6
394 AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o. Barciany 6 43
395 Solix Sp. z o.o. Olsztyn 6 4
396 Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. Elbląg 6 0
397 Transrom Sp. z o.o. Gołdap 6 2
398 FALCO Mazurkiewicz, Gwiazda S.J. Olsztyn 5 38
399 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Susz 5 37
400 PW Tramad – Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 5 20
401 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Działdowo 5 9
402 Mada S.J. Olsztyn 5 13
403 K.G.S. Sp. z o.o. Elbląg 5 1
404 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Giżycko 5 5
405 LUBAWSKA SPÓŁKA KOMUNALNA Sp. z o.o. Lubawa 5 8
406 Przedsiębiorstwo Wenus Sp. z o.o. Olecko 5 2
407 PGF Cefarm Sp. z o.o. Dywity 5 10
408 Plus S.J. FH Ełk 5 2

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *