Przemysł elektromaszynowy

DYNAXO  przestrzeń kompleksowych rozwiązań

Doświadczenie, pasja i innowacja – witamy w świecie DYNAXO, dostawcy kompleksowych rozwiązań technologicznych z Wielkopolski, który od 35 lat skutecznie działa w obszarach projektowania i produkcji wyrobów metalowych oraz z powodzeniem zdobywa rynek AGD.

 

Małgorzata Brzóska-Nowak, współwłaścicielka firmy Dynaxo:
Przez ostatnie 5 lat firma Dynaxo przeszła wiele zmian w różnych obszarach: majątkowym, zarządzania i organizacji, a także zasobów ludzkich.
Dynaxo powstało 35 lat temu, założycielami firmy byli: Jolanta i Stanisław Nowakowie. Założyciel Stanisław Nowak pracował na stanowisku głównego konstruktora w Fabryce Kuchni obecnej Amica Wronki S.A. i w 1980 roku zrealizował swoje marznie rozpoczynając budowę własnej firmy, do której 1993 roku jako współwłaściciela wprowadził swojego syna Pawła Nowaka. Wspólnie budowana firma w 2003 roku została przekształcona w Spółkę z o.o. pod nazwą Dynaxo, a także rozbudowana i przeniesiona do obecnej siedziby firmy w Popowie w okolicach Poznania.
Pięć lat temu Małgorzata Brzóska-Nowak stała się współwłaścicielką firmy wnosząc do niej swoje 10-letnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym.
W 2011 roku Stanisław Nowak przekazał zarządzanie i swoje udziały w firmie następnemu pokoleniu. Obecnie jest Doradcą Zarządu w firmie wspierając ją swoim doświadczeniem, przedsiębiorczością i inicjatywą.
Od tego momentu rozpoczęto reorganizację firmy poprzez tworzenie kultury organizacyjne, wprowadzenie nowych standardów, zmianę organizacji i zarządzania, ulepszenie obszarów produkcji, poprawę komunikacji z klientami i dostawcami, a także poprawę jakości i skuteczności w działaniu.
Dynaxo jest nadal firmą rodzinną wykorzystującą wzorce korporacyjne. W 2014 roku Małgorzata Brzóska-Nowak została Prezesem firmy.

 

Image
Małgorzata Brzóska-Nowak, współwłaścicielka i Prezes firmy Dynaxo
 

Obecnie Dynaxo posiada dwóch właścicieli oraz jest prowadzone przez dwóch prezesów: Pawła Nowaka oraz Małgorzatę Brzóskę-Nowak. Dynaxo to połączenie dwóch światów wzajemnie się uzupełniających.
Pierwszym symptomem prowadzącym do zmian było przeprowadzenie cyklu szkoleń dla członków zarządu i pracowników.
Opracowana została nowa strategia firmy określającą jednoznaczny kierunek poprzez osiąganie założonych celów, a także misja i wizja opartą na wartościach, które są dla nas ważne, które chcemy przestrzegać i zgodnie z nimi rozwijać swoją działalność.
Obecnie Dynaxo działa w dwóch segmentach: projektowania i produkcji wyrobów z metalu oraz DynaCook czyli gazowe płyty ceramiczne.
Dzięki zaangażowaniu tworzących firmę ludzi, Dynaxo  pochwalić się może  produktami spełniającymi wysokie kryteria. Wśród usług znajdują się przede wszystkim: cięcie laserem, gięcie, tłoczenie i wykrawanie blach, a także malowanie proszkowe artykułów gospodarstwa domowego, wyrobów elektromaszynowych czy urządzeń medycznych.
Firma zajmuje się szeroko pojętą obróbką metalu, projektowaniem i produkcją przemysłową. Park maszynowy jest połączeniem zaawansowanej technologii z inteligentnymi rozwiązaniami, składającymi się nań: wycinarka laserowa, prasy rewolwerowe, krawędziarki, a także prasy mimośrodowe. W drodze ciągłego doskonalenia procesów obróbki metalu, Dynaxo wyspecjalizowało się  w spawaniu metodami TIG, MIG i MAG. Procesem uzupełniającym spawanie jest obróbka wykańczająca, nadająca elementowi spawanemu strukturę materiału rodzimego. Firma świadczy  również usługi w zakresie frezowania, grawerowania i wycinania w wielu rodzajach materiałów. Narzędziem pracy w tej technologii jest  ploter frezujący. Dynaxo specjalizuje się  również w technice malowania proszkowego. Posiada zaawansowaną i zautomatyzowaną malarnię proszkową.
Dzięki zmianom przygotowana została organizacja do współpracy z globalnymi klientami i innymi firmami.  Dynaxo świadczy  usługi, produkuje i dostarcza produkty dla rynków i branż takich jak: AGD, Telekomunikacja, Teleinformatyka, Elektronika i Automatyka Przemysłowa, Przemysł Maszynowy i Budownictwo, Przemysł Medyczny i POS.
W strukturze organizacyjnej wyodrębniono własne Biuro Rozwoju, wspomagane przez Biuro Techniczne, zatrudniając w nim m.in. specjalistów z dziedzin informatyki, cybernetyki czy mechatroniki. Obecnie DYNAXO to zespół ponad 100 wykwalifikowanych pracowników, hale produkcyjne o powierzchni 2600 m2, 800 m2 hal magazynowych, budynek administracyjny o powierzchni 1000 m2 oraz 2 ha gruntu na kolejne inwestycje. Firma posiada również kompletne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, laboratorium badawcze.

 

Image
 
 
 
Image
 
Drugim segmentem działalności są gazowe płyty ceramiczne sprzedawane pod marką DynaCook. Opracowana została innowacyjna technologia gazowych płyt ceramicznych, które są połączeniem komfortu użytkowania i designu. Dostrzeżono szansę na dalszy rozwój i podjęte zostały tematy technicznie zaawansowane takie jak technologia gazowych płyt ceramicznych. Płyty gazowe ceramiczne DynaCook opierają się na opatentowanej (6 patentów) technologii, która od 2005 roku jest nieustannie doskonalona.
Produkty z serii gazowych płyt ceramicznych początkowo sprzedawano na rynek samochodów kempingowych, a obecnie prowadzona jest sprzedaż tych płyt na rynku gospodarstw domowych.
DynaCook to kuchenka gazowa, która jednocześnie wygląda jak płyta ceramiczna, jest produktem dla osób, które lubią gotować na gazie, dbają o koszty i środowisko naturalne. Opatentowano innowacyjną koncepcję płyty ceramicznej, wykorzystującej do gotowania gaz oraz śladową ilość prądu. DynaCook to w 100 proc.  polska płyta, zaprojektowana i produkowana w Polsce, z najwyższej jakości komponentów.
Płyty ceramiczne DynaCook to propozycja dla osób, które czerpią przyjemność z gotowania. Dlatego też proponowane płyty zostały przygotowane w taki sposób, by pielęgnacja płyty nie była czasochłonna. Gładka i nieporowata powierzchnia płyty w prosty sposób daje się oczyścić nawet z najtrudniejszych zabrudzeń. Obecna oferta zawiera produkty z serii DynaCook X2, DynaCook X4 oraz DynaCook X5. Płyty gazowo-ceramiczne są alternatywą dla elektrycznych płyt ceramicznych, a także indukcyjnych płyt ceramicznych.
Mam nadzieję, że najbliższa przyszłość przyniesie dalszy dynamiczny rozwój firmy, nowe produkty i usługi oraz wysoką kulturę organizacyjną.
 
Image

 

 

Dynaxo Sp. z o.o. w Popowie została  wyróżniona przez Instytut Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie kilkuletnich wyników finansowych, pozyskanych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *