Informacje

Ogłoszenie wyników konkursu Gepardy Biznesu

9 czerwca 2006 r. w Hotelu Gromada w Warszawie odbył się I Kongres Bankowości Spółdzielczej, I Kongres Gepardów Biznesu oraz I Bal Gepardów Biznesu. Wzięło w nich udział ponad 120 osób.

O godzinie 16 odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział uczestnicy obu kongresów. Iwona Surdykowska-Huk, dyrektor i właściciel Wywiadowi Gospodarczej, Jerzy Gagucki, dyrektor Krajowej Izby Gospodarczej oraz Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Bankowości Spółdzielczej wręczyli na nim dyplomy ponad 60 najbardziej dynamicznym firmom z różnych branż, bankom spółdzielczym i SKOK-om.

Na I Bal Gepardów Biznesu, który odbył się w Sali Złotej restauracji Bakata w godzinach od 19 do 24, zostały wręczone statuetki Gepardów Biznesu dla zwycięzców w głównych kategoriach. Wręczyli je Iwona Surdykowska-Huk, dyrektor i właściciel Wywiadowi Gospodarczej InfoCredit, Katarzyna Kasztelan, dyrektor Biura Obsługi i Wsparcia Sprzedaży WTUŻiR Concordia Capital SA, Włodzimierz Sobczak, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej i Pawel Kapuściński, redaktor naczelny „Wiadomości Handlowych”.

W kategorii Człowiek Biznesu Dekady 1995-2005 Kapituła Konkursu Gepardy Biznesu na posiedzeniu 30 maja 2006 r. w tajnym glosowaniu wybrała Krzysztofa Olszewskiego, prezesa i właściciela Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. W jego imieniu nagrodę odebrał przedstawiciel firmy Janusz Mirowski.

W kategorii Człowiek Roku Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw wybrany został Artur Kasner, przewodniczący rady nadzorczej PoloMarket Sp. z o.o. i twórca tej firmy. Nagrodę odebrał na balu osobiście. Aby wziąć udział w uroczystości skrócił swoją podróż zagraniczną.

W kategorii Człowiek Roku Sektora Banków Spółdzielczych zwyciężył Józef Mitura, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicy.

W kategorii Człowiek Roku Sektora Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych laureatem został Antoni Stadnicki, prezes zarządu SKOK im. Kopernika w Ornontowicach, który wraz z żona wziął udział w Kongresie Bankowości Spółdzielcze j i Balu Gepardów Biznesu.

W kategorii najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwo w latach 2003-2005 wygrała firma budowlana STENDA Sp. z o.o. z Warszawy, której wartość rynkowa wzrosła z 15,4 tys. zł 31 marca 2003 r. do 10 257,7 tys. zł 31 marca 2005 r., czyli aż 666 razy. Nagrodę dla niej odebrał prezes Jerzy Dmochowski.

W kategorii najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwo w latach 2003-2006 wygrało Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej B.J. Stasik D. Stasik SJ z Poznania, którego wartość rynkowa w tym czasie wzrosła 43,9 razy. W jego imieniu statuetkę odebrał prezes Bolesław Stasik, który na Kongresie Gepardów Biznesu i Balu Gepardów Biznesu zachęcał do wdrażania w firmach programów jakości ISO.

W kategorii najbardziej dynamiczna SKOK zwyciężyła SKOK z Wołomina, której wartość rynkowa wzrosła z 1 952,1 tys. zł 31 marca 2003 r. do 16 251,8 tys. zł 31 marca 2006 r., czyli ponad 8 razy. W jej imieniu nagrodę odebrał prezes Mariusz Gazda, który następnie świetnie bawił się na balu ze swoją piękną żoną.

W kategorii najbardziej dynamiczny bank spółdzielczy wręczono 3 statuetki. W imieniu Banku Spółdzielczego w Przemkowie, który zajął pierwsze miejsce  (wzrost wartości rynkowej o 4,6 razy w latach 2003-2006 z 2 398,9 do 11 020,3 tys. zł), nagrodę odebrała prezes zarządu Janina Pilarek.

Dla Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, który zajął drugie miejsce (wzrost wartości w latach 2003-2006 z 52 860,5 do 196 056,4 tys. zł) nagrodę odebrała pełnomocnik zarządu Izabela Gnych. W imieniu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie (wzrost z 60 123,1 do 177 703,8 tys. zł) statuetkę odebrał prezes zarządu Wiesław Zyk.

Wszystkie osoby nagrodzone w Konkursie Gepardy Biznesu mogą zostać członkami Kapituły Konkursu w następnych jego edycjach.

Uroczystość wręczenia nagród na balu prowadził Robert Bernatowicz, prezenter TV Biznes. Do tańca grał zespół Sawa.

Głównym Sponsorem Balu Gepardów Biznesu i Kongresu Gepardów Biznesu był Dom Maklerski IDMSA.

Sponsorem balu była Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser oraz firma Regina, producent owoców w syropie alkoholowym.

Fundatorem statuetek była Grupa Concordia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *