Media o nas

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku „gepardem biznesu”

9 czerwca br. w Hotelu Gromada w Warszawie odbył się uroczysty bal, w trakcie którego podsumowano pierwszą edycję konkursu „Gepardy Biznesu”, zorganizowanego przez Instytut Bankowości Spółdzielczej. Na liście wyróżnionych znalazł się Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Krajowa Rada Spółdzielcza. Uroczystość wręczania nagród na balu prowadził Robert Bernatowicz, prezenter TV Biznes.

Misją konkursu jest wspieranie rozwoju polskich firm i banków oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały, natomiast jego celem m.in.: wyłonienie oraz promowanie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, dużych firm, banków spółdzielczych, spółdzielni mieszkaniowych i SKOK-ów według wzrostu ich wartości rynkowej.

Ranking, na podstawie szczegółowych badań i analiz sporządziła Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit. Aby wyłonić laureatów konkursu przebadano blisko 5 tysięcy polskich banków i przedsiębiorstw. Kapituła konkursu w składzie m.in.: Krystyna Skowrońska – posłanka Platformy Obywatelskiej, Iwona Surdykowska-Huk – prezes InfoCredit, Artur Zawisza – poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki, ostatecznie uhonorowała w kategorii Człowieka Roku sektora banków spółdzielczych Józefa Mitura, prezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicy, w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Zbigniew Wielgosz, prezes zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku. Natomiast w kategorii najbardziej dynamiczny bank spółdzielczy wręczono 3 statuetki: Bank Spółdzielczy w Lututowie, Bank Spółdzielczy w Przemkowie, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, w tej samej kategorii Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku otrzymał również wyróżnienie.

Dyplom dla Zbigniewa Wielgosza, prezesa GBS w Barlinku wyróżnionego w I edycji konkursu „Gepardy Biznesu” w kategorii Człowiek Roku Sektora Banków Spółdzielczych.

Konkurs „Gepardy Biznesu” ma uświadomić członkom banków spółdzielczych, ile są one warte i wskazać te, które rozwijają się najbardziej. Intrygująca nazwa konkursu świadczy o tym, że wyróżnione banki spółdzielcze są „drapieżnikami” , w przeciwnym razie trudno byłoby im odnosić sukcesy w biznesowym otoczeniu – podsumowała swoją wypowiedź posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *