Podlaskie

Roman Dubowski członkiem Klubu Gepardów Biznesu

Prezes Zarządu PPUH KOMBINAT BUDOWLANY Sp. z o.o.  w Białymstoku

Zajęła 328 miejsce w  branży budowlanej  w rankingu 2003-2005.  Jej wartość rynkowa wzrosła w 2 lata 2,25  razy z 20,7 do 46,6  mln zł.  

PPUH Kombinat Budowlany
15-099 Białystok,
ul . Legionowa 14/16
tel / fax (85) 741-53-72

kombinat@kombinatbud.com.pl

www.kombinatbud.com.pl

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe KOMBINAT BUDOWLANY Spółka z o.o. zostało zarejestrowane w lipcu 1993 r. Powstało jako tak zwana spółka pracownicza, w wyniku prywatyzacji Białostockiego Kombinatu Budowlanego, który postawiony został w stan likwidacji.

Dzisiaj KOMBINAT BUDOWLANY jest jedną z najprężniej działających firm budowlanych na Podlasiu. Zatrudnia około 170 pracowników, w tym doświadczoną i wysoko wykształconą kadrę inżynieryjno – techniczną.

Największą część dorobku firmy stanowią budynki mieszkalne. W ciągu 11 lat wybudowano 2490 mieszkań , 717 garaży i 96 lokali usługowych, z tego w ramach działalności deweloperskiej powstało 1037mieszkań, 499 garaży i 77 lokali usługowych, o łącznej powierzchni ponad 140 000 m 2 .

Pokaźny dorobek Kombinatu – 789 mieszkań i 105 garaży, stanowią budynki mieszkalne wielorodzinne wybudowane na zamówienie KTBS. Za realizację pierwszego zadania – budowę osiedla "BACIECZKI I " Kombinat otrzymał budowlanego OSKARA, czyli złotą statuetkę za najlepszą budowę w Polsce w 1999 r.
Duże zadania inwestycyjne wykonywane były na zlecenie Urzędu Miasta Białegostoku i Spółdzielni Mieszkaniowych (budynki komunalne, mieszkalne z usługami ).

Poza budownictwem mieszkaniowym KOMBINAT BUDOWLANY zrealizował wiele inwestycji użyteczności publicznej. Najważniejsze z nich to Strażnice Straży Granicznej w Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Michałowie, Komenda Rejonowa Policji w Sokółce, biurowiec Instytutu Pamięci Narodowej, biurowiec Zarządu Mienia Komunalnego oraz modernizacja obiektów Wodociągów Białostockich i Domu Pobytu dla Osób Bezdomnych.

O rzetelności, wiarygodności i profesjonalizmie firmy zaświadcza CERTYFIKAT DEWELOPERA przyznawany przez Krajową Izbę Budownictwa przedsiębiorstwom budowlanym, które gwarantują wysoką jakość robót, rzetelne wykonawstwo inwestycji oraz bezpieczeństwo finansowe i prawne dla klientów i kontrahentów.

Pierwszy CERTYFIKAT Kombinat otrzymał w 2000 r. W lutym 2002 roku przyznano firmie certyfikat po raz drugi , przedłużając jego ważność na kolejne dwa lata. Najnowszy CERTYFIKAT DEWELOPERA pochodzi z lutego 2004 r i jest ważny do 2006 roku. Sukcesem KOMBINATU BUDOWLANEGO jest trzykrotne otrzymanie MEDALU EUROPEJSKIEGO, w 2002 r za Inwestycje Budowlane, w 2003 r za Działalność Deweloperską oraz w 2004 r za Zarządzanie Nieruchomościami. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Bussines Centre Club zaświadcza o tym, że realizowane przez firmę inwestycje swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego.

W maju 2002 r KOMBINAT BUDOWLANY otrzymał tytuł AMBASADORA BIZNESU PODLASIE 2002 – jest to najważniejsza regionalna nagroda dla najlepszego przedsiębiorstwa na Podlasiu.

Rokrocznie firma bierze udział w lokalnych konkursach na najlepszą Budowę Roku w regionie północno – wschodnim, odnosząc za każdym razem sukcesy .

Najnowszym, najważniejszym zapewne osiągnięciem, jest wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością i uzyskanie certyfikatu ISO 9001 : 2000.
  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *