1Mazowieckie

Witold Szczęsny członkiem Klubu Gepardów Biznesu

Prezes zarządu  Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o. w Warszawie. Spółka zajęła 3 miejsce w  rankingu 2004-2006  dużych  firm branży działalność wydawnicza i poligrafia.  Jej wartość rynkowa w okresie od 31 marca 2004 r. do 31 marca 2006 r. wzrosła  5,7 razy  z  11,1  do 63,7  mln zł.

Witold Szczęsny jest jej Prezesem Zarządu i Redaktorem Naczelny od 1 września 2005 roku. Ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Pracuje w wydawnictwie od lutego 1999 r.

Wydawnictwo Szkolne PWN wydaje podręczniki, zeszyty ćwiczeń, poradniki dla nauczycieli, publikacje okołopodręcznikowe dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W jej ofercie wydawniczej znajdują się publikacje do nauki języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, łaciny oraz do przedmiotów ogólnoedukacyjnych. Jest ona również posiadaczem oferty edukacyjnej "Wydawnictwa Ortus", w skład której wchodzą podręczniki do geografii dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz szkolne atlasy geograficzne. Firma jest posiadaczem oferty wydawnictwa "Demart" oraz dystrybuuje publikacje do języka angielskiego wydawnictwa "Richmond Publishing".

Więcej o firmie: www.wszpwn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *