Przemysł drzewny i papierniczy

Witamy w klubie MGJ Sp. z o.o. w Leśniewie

Wartość rynkowa firmy w okresie od 31 marca 2004 r. do 31 marca 2006 r. wzrosła 15,5 razy  z 2,3 do 35,8  mln zł. Wśród  239 sklasyfikowanych małych firm przemysłu drzewnego i papierniczego  zajęła 7 miejsce, a wśród 318  firm województwa pomorskiego – 12 miejsce.

 

MGJ sp. z o.o. w Leśniewie jest firmą ze stuprocentowym kapitałem polskim. Firma zajmuje się produkcją tarcicy, desek podłogowych i obiciowych, płyt klejonych oraz półfabrykatów meblowych, które są skierowane są zarówno do klientów krajowych jak i zagranicznych. Usytuowanie zakładu w lasach puszczy darżlubsko – oliwskiej umożliwia dostęp do najwyższej jakości surowca drzewnego pochodzącego z lasów Pomorskich. Pozwala to oferować naszym klientom wyroby bardzo wysokiej jakości pochodzące z lasów ekologicznie czystych. 

      Firma MGJ została założona w 1992 roku, jako działalność osoby fizycznej. W 1995 roku rozpoczęto budowę tartaku w Leśniewie. Od tego momentu następuje dynamiczny rozwój firmy poprzez realizację strategii budowy nowoczesnego zakładu przemysłu drzewnego, żywo reagującego na zmieniające się potrzeby rynku. W początkowym okresie istnienia zakład oferował swoje wyroby wyłącznie na rynku lokalnym. Wysoka jakość towarów połączona z fachową obsługą oraz udział w krajowych i zagranicznych imprezach targowych przyczyniły się do ekspansji firmy zarówno na rynki krajowe, jak i europejskie. Obecnie produkty MGJ trafiają m. in. do Holandii, Niemiec, Włoch, Danii, Wielkiej Brytanii, a nawet Kazachstanu, Japonii czy Tunezji.

      Kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju była fuzja zakładów MGJ w Leśniewie i KLON w Nowej Świętej, mająca na celu zwiększenie oferty produktowej, jak i zakresu działania. W jej wyniku powstało przedsiębiorstwo dysponujące nowoczesnym parkiem maszynowym, w którego zasobach znajdują się m. in. linia do manipulacji HOLTEC, linia do przetarcia drewna liściastego PRIMULTINI, linia do produkcji elementów meblowych i płyty klejonej firmy WEINIG, komory suszarnicze o łącznym wsadzie blisko 4000 m3 oraz komory parzelniane, umożliwiające jednorazowe parzenie 120 m3 drewna.

      Swoją misję firma realizuje poprzez stały rozwój działalności i ciągłe inwestycje. Dzięki konsekwencji w realizacji wyznaczonych celów staliśmy się silnym i rozpoznawalnym podmiotem na rynku. 

Więcej o firmie: www.mgj.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *