Pomorskie

Gepardy Biznesu dla najlepszych pomorskich firm

Podczas Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Pomorskiego, która odbyła się 24 października w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, wręczono statuetki i dyplomy najdynamiczniej rozwijającym się firmom województwa.

W konferencji, zorganizowanej przez Instytut Bankowości Spółdzielczej, wzięli udział przedstawiciele firm, banków spółdzielczych i gmin z województwa pomorskiego. Głównym celem spotkania było pokazanie najbardziej dynamicznych firm z regionu. W województwie pomorskim wyceniono w ten sposób wartość rynkową 317 przedsiębiorstw. Podczas konferencji zostały przedstawione również możliwości pozyskiwania środków unijnych przez przedsiębiorstwa w nowym okresie programowania 2007 – 2013.
 

– Wspieranie rozwoju działalności gospodarczej w naszym regionie to jedno z priorytetowych zadań władz samorządowych –  mówił Wiesław Byczkowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego, wręczając zwycięzcom wyróżnienia. 
 
– W Pomorskiem powstaje najwięcej w skali kraju małych przedsiębiorstw, niestety, po krótkim czasie ulegają one rozwiązaniu. Celem, któremu musimy sprostać, jest stworzenie lepszych warunków dla stałego funkcjonowania tych firm. Oczywiście w działaniach zmierzających ku temu, wspomaga nas Unia Europejska. Wykorzystując pochodzące z dotacji środki finansowe nieustannie mamy na uwadze potrzeby przedsiębiorców, a w szczególności – potrzeby tych, którzy dopiero wchodzą na rynek. Natomiast naszym wspólnym zadaniem, w którym musicie państwo wspomóc samorząd, jest stworzenie naprawdę dobrych i solidnych stanowisk pracy –  dodał Wiesław Byczkowski.
 
Wśród 10 najdynamiczniejszych firm województwa pomorskiego, według dynamiki wzrostu wartości rynkowej od 31 marca 2004 roku do 31 marca 2006 roku znaleźli się:
 
1. Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z.o.o. Gdańsk
2. Presto Sp. z.o.o. Kolbudy
3. PHPU STOPOL Sp. z.o.o. Malbork
4. NORD CAPITAL Sp. z.o.o. Gdynia
5. Spółdzielnia Rzemieślnicza Rzemiosł Różnych Miastko
6. Lotos Kolej Sp. z.o.o. Gdańsk
7. Orlen Morena Sp. z.o.o. Gdańsk
8. Groblewski Włodzimierz Groblewski Sopot
9. PPH DAWID Sp. z.o.o. Sztum
10. MGJ Sp. z.o.o. Leśniewo

źródo:

www.wrotapomorza.pl

www.woj-pomorskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *