Public relations

Półfinał V edycji PiNkubatora Biznesu

Image18 lutego 2008 r. w Centrum Promocji Globalnej BCC w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Półfinału Konkursu Pinkubator Biznesu 2008. To już piąta edycja tego konkursu, organizowanego przez Radio PiN 102 FM. Do tej pory jego uczestnicy otrzymali łącznie 408 tysięcy złotych w gotówce. Sekratarzem jury konkursu od początku jest Jerzy Krajewski, dyrektor Klubu Gepardów Biznesu.

Jury Konkursu Pinkubator Biznesu 2008 po analizie przesłanych biznesplanów oraz przesłuchaniach ich autorów podjęło decyzję o podziale 50.000 złotych stanowiących pierwszą transzę środków finansowych na uruchomienie lub rozwój swojej działalności gospodarczej między następujące osoby:

Po 10.000 złotych otrzymują autorzy następujących biznes planów:

  1. Pani Karolina Kalinowska-Andrian i Pani Paulina Oracz-Janiak z Warszawy autorki projektu mini przedszkoli na bałtyckich plażach w okresie wakacyjnym, współwłaścicielki firmy Femmeritum s.c.
  2. Pani Katarzyna Bobińska z Gdyni, współwłaścicielka Biura Podróży Travel and Action.pl , autorka projektu rozwoju swojej firmy w obszarze marketingowym
  3. Pani Aleksandra Lazar z Warszawy, właścicielka firmy Gastronauci.pl, autorka projektu rozwinięcia działalności prowadzonego przez siebie serwisu internetowego.

Nagrodę w wysokości 20.000 złotych otrzymuje:

Pan Artur Stanek z Olkusza, autor projektu utworzenia razem ze swoim wspólnikiem firmy innowacyjno-wdrożeniowej Hilcus Electronics, która ma zajmować się produkcją elektronicznego analizatora kondycji oleju do silników D.O.C. Test oraz innych urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Nasz konkurs wchodzi w nową fazę, w której oprócz teorii liczyć się bedzie biznesowa praktyka.

1. Walka Laureatów Półfinału . Do 5 września 2008 roku toczy się walka między laureatami o wysokość II transzy nagrody gotówkowej w konkursie. Laureaci przesyłają raporty ze swojej działalności, jaką prowadzili w okresie od marca do sierpnia 2008 roku. W raportach zobowiązani sa do szczegółowego opisania swojej działalności, w tym rachunku zysków i strat w odniesieniu do wczesniejszych założeń i zamierzeń biznesplanu. Jury konkursu dokonuje podziału między nimi kwoty 40 tysięcy złotych. Oczywiście Ci, którzy najlepiej wypadli pod względem zamierzonego celu na tle konkurentów otrzymają największe wsparcie. Jury tę ważną dla wszystkich półfinalistów decyzję ogłosi do 20 września 2008 roku.

4. Finał Konkursu – w okresie od października do końca listopada 2008 roku toczyć się będzie walka o ostateczne zwycięstwo w Pinkubatorze Biznesu 2008. Ostateczne roztrzygnięcie nastąpi na podstawie kryterium najszybszego rozwoju firmy mierzonego wzrostem przychodów ze sprzedaży w okresie od marca do listopada 2008 włącznie. W grudniu 2008 roku półfinaliści przesyłają końcowy raport ze stopnia realizacji biznesplanów, który ma przedstawić uzyskane wyniki ze sprzedaży. Półfinaliści mogą być także wezwani na końcowe przesłuchanie przed jurorami konkursu. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która uzyska największy wzrost przychodu ze sprzedaży. Nagrodą jest kolejna transza na rozwój swojej firmy – 12 tysięcy złotych oraz zaszczytny tytuł "PINKUBATOR BIZNESU 2008". Roztrzygnięcie V edycji konkursu nastąpi w grudniu 2008 roku.

Łacznie Jury konkursu jak co roku dokona podziału 102 tysięcy złotych w gotówce, z czego już 50 tysięcy trafia w pierwszym rzucie do naszych laureatów . Jednocześnie dziennikarze Radia PIN 102 FM będą towarzyszyć laureatom konkursu podczas ich codziennych zmagań, informując słuchaczy o postępach w realizacji biznesplanów, poruszając równocześnie na antenie wiele tematów związanych z prowadzeniem firmy, ważnych dla początkujących jak doświdczonych przedsiębiorców. Emisja audycji związanych z rywalizacją o tytuł Pinkubator Biznesu 2008 rozpocznie się w marcu 2008 roku.

PiNkubator Biznesu jest konkursem organizowanym przez Radio PIN S A. Celem konkursu jest wspieranie i propagowanie przedsiębiorczości w naszym kraju. Do tej pory uczestnicy IV edycji konkursu otrzymali łącznie 408 tysięcy złotych w gotówce , dzięki którym mogli rozpocząć przygodę z indywidualnym biznesem lub też rozwinąć swoją dotychczasową działalność gospodarczą. W ciągu pięciu edycji konkursu nadesłano łącznie 486 prac konkursowych.

18 lutego 2008 r. w Centrum Promocji Globalnej BCC w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Półfinału Konkursu Pinkubator Biznesu 2008. Relacja z tej uroczystości jest pod adresem:  http://www.radiopin.pl/pinkubator.php?id=39

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *