Media o nas

AB wyróżnione przez Klub Gepardów Biznesu

AB SA – jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo -Wschodniej otrzymał wyróżnienie Klubu Gepardów Biznesu.

AB wyróżnione przez Klub Gepardów Biznesu
KomputeryBiznes

AB S.A. – jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał wyróżnienie Klubu Gepardów Biznesu.

Spółka AB znalazła się w czołówce rankingu prawie 800 najdynamiczniejszych firm województwa dolnośląskiego. Zestawienie zostało sporządzone według wzrostu wartości rynkowej w okresie od 31 marca 2004 r. do 31 marca 2006 r. na podstawie danych Wywiadowni Gospodarczej InfoCredit. Celem konkursu Gepardy Biznesu jest wyłonienie najlepiej funkcjonujących i rozwijających się firm oraz banków spółdzielczych, promowanie możliwości jakie daje giełda i rynek kapitałowy oraz umożliwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów z najlepszymi przedsiębiorstwami w Polsce.

– To dla nas ważne wyróżnienie. W tej chwili osiągamy obroty przekraczające 2.5 mld zł rocznie, i planujemy dalszy wzrost tej wartości. Kładziemy bardzo duży nacisk na rozwój kanału sprzedaży i umacnianie naszej pozycji w regionie – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Dolnośląskiego w marcu 2008 roku w Hotelu Radisson SAS we Wrocławiu. Wyróżnienie dla AB odebrał Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB SA.

***
AB S.A. to jeden z największych dystrybutorów IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 12 tysięcy partnerów handlowych – dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach(AB, AT Computers i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.

źródło: www.otopr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *