Informacje

Na czele Wrocław i Lublin

ImageW rankingu miast przyjaznych dla biznesu miesięcznika "Forbes" na czele znalazły się Wrocław i Lublin. Ich prezydenci byli patronami Konferencji Gepardów Biznesu. Prezydent Lublina Adam Wasilewski wręczył statuetki najdynamiczniejszym lubelskim firmom.

Miesięcznik "Forbes" (nr 6/2008) sprawdził jak w największych miastach z kompetencjami urzędników, ich sprawnością, otwartością na postulaty biznesu, jaka jest jakość miejskiej infrastruktury. Chwalony od dawna Wrocław wygrywa, ale tylko dlatego, że jest tam… przeciętnie. Żadne miasto nie wypadło nawet dobrze, nie mówiąc o ocenie celującej – informuje "Forbes".

W Krakowie, Katowicach, Lublinie, czy Bydgoszczy z infrastruktura jest nieźle. Z kolei w Warszawie i Łodzi to dramat.

Wrocław i Poznań zdecydowały się na specjalne szkolenia dla urzędników np. od kontaktów z interesantami odsunięto tych, którym brakowało cierpliwości. Z kolei w Lublinie co miesiąc organizowane są spotkania z przedstawicielami wszystkich organizacji biznesowych. Samorządowcy zaznaczają, że łatwiej dogadać się prywatnymi właścicielami gruntów, czy nieruchomości niż państwowymi agencjami. We Wrocławiu to GUS uniemożliwił stworzenie "jednego okienka".

Na miejscach 4-9 w rankingu znalazły się: Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Łódź.

Prezydenci zwycięskich miast są patronami Konferencji Gepardów Biznesu. Prezydent Lublina Adam Wasilewski wręczył statuetki  i dyplomy najdynamiczniejszym lubelskim firmom.

Image

Image

 

Image

Image

Image

Image

Zdjęcie grupowe (zobacz powiększenie)

Image

Prezydent Lublina Adam Wasilewski na Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Lubelskiego w Lublinie 5 grudnia 2007 r.

Patronat Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *