Artykuły

Model działania Polskich Banków Spółdzielczych

ImageChoć minęło ponad sto lat od powstania Łąckiego Banku Spółdzielczego i zupełnie zmieniły się warunki naszego działania, model ten nadal się sprawdza, ponieważ nie opieramy się na poszukiwaniu krótkoterminowych zysków, lecz na dbałości o długofalową kondycję nie tylko naszego Banku, ale i lokalnej społeczności, z której się wywodzimy.

Wiele mówi się ostatnio w mediach o kłopotach w międzynarodowych instytucjach finansowych i zawirowaniach na giełdzie. Zapraszamy do zapoznania się z modelem działania Polskich Banków Spółdzielczych, dzięki któremu uniknęliśmy podobnych kłopotów.

Historia Łąckiego Banku Spółdzielczego rozpoczęła się ponad sto lat temu, gdy grupa społeczników i przedsiębiorców założyła spółdzielczą kasę oszczędnościowo – kredytową. Choć minęło ponad sto lat i zupełnie zmieniły się warunki naszego działania, model ten nadal się sprawdza, ponieważ nie opieramy się na poszukiwaniu krótkoterminowych zysków, lecz na dbałości o długofalową kondycję nie tylko naszego Banku, ale i lokalnej społeczności z której się wywodzimy.

90% sektora bankowego w Polsce jest kontrolowana przez zagranicznych inwestorów, podczas gdy nasz Bank jest w 100% polski i z uwagi na spółdzielczy charakter taki pozostanie. Powierzone nam pieniądze są kierowane do tej samej społeczności z której pochodzą, nie do zagranicznych central.

U nas szybko i tanio zapłacisz wszelkie rachunki czy płatności, co ważne pieniądze przesyłamy niezwłocznie na rachunki odbiorcy dzięki czemu otrzymuje je on tego samego lub najpóźniej następnego dnia roboczego. Za podstawowe rachunki takie jak gaz, energię czy telefon pobieramy symboliczną złotówkę prowizji.

Prowadzimy działalność  w zakresie tradycyjnych usług bankowych, takich jak prowadzenie rachunków, lokat czy udzielanie kredytów. Posiadamy ofertę przeznaczoną zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm i instytucji. Oszczędności naszych klientów chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Oferujemy również nowoczesne usługi bankowości elektronicznej, a posiadacze naszych kart płatniczych mogą bez prowizji korzystać z blisko trzech tysięcy bankomatów w całym kraju.

Na terenie powiatu nowosądeckiego posiadamy więcej placówek niż jakikolwiek inny bank. Pamiętaj, załatwiając interesy w Łąckim Banku Spółdzielczym, wspierasz swój region.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w placówkach Banku

źródło: www.bslacko.pl

Nasz komentarz:

Nie wiem, kto jest autorem tak celnego komentarza. Wiem tylko, że Łącki Bank Spółdzielczy należy do grona najlepszych w Polsce. Dobrze zaprezentował się na Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Małopolskiego. Został też wyróżniony w konkursie, który zorganizowało Zrzeszenie BPS.

Jerzy Krajewski

 Więcej o Łąckim Banku Spółdzielczym

Dynamiczny Łącki Bank Spółdzielczy

Banki spółdzielcze na konferencji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *