Artykuły

Zrzeszenie MR Banku w Finale Wielkiej Orkiestry

Image11 stycznia 2009 r. odbył się XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mazowiecki Bank Regionalny S.A. w Warszawie i zrzeszone banki spółdzielcze już tradycyjnie od kilku lat włączyły się do wsparcia tej szlachetnej idei.

 

Przypomnijmy, że celem tegorocznej zbiórki publicznej w dniu 11 stycznia br. było zbieranie środków pieniężnych na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci oraz prowadzenie programów medycznych i programu edukacyjnego Fundacji.

Utworzony w MR Banku S.A. sztab Finału WOŚP, przygotował w centrum Warszawy, obok głównej sceny przed Pałacem Kultury i Nauki, ogromny zielony balon reklamujący banki spółdzielcze oraz namiot, w którym rozdawano gadżety bankowe i zbierano pieniądze dla Wielkiej Orkiestry.

 Naszemu bankowi w tej zbiórce pomagali harcerze ze Szczepu 208 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Batalionu Parasol oraz banki spółdzielcze i indywidualne firmy.

W tym roku Mazowiecki Bank Regionalny był głównym sponsorem orkiestrowego biegu “Policz się z cukrzycą”.

Prezes zarządu MR Banku S.A. Danuta Kowalczyk wspólnie z prezydentem Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz Komendantem Głównym Policji gen. Andrzejem Matejukiem dali sygnał startu do tego biegu.

Impreza ta zgromadziła ponad 3 tysiące biegaczy, którzy wystartowali w ulicznym biegu, a nasz bank tradycyjnie po raz trzeci ufundował także puchary dla najmłodszego i najstarszego zawodnika.

 Puchary te zostały wręczone przez kierownictwo banku – przewodniczącego Rady Nadzorczej Zdzisława Inglota, przewodniczącego Rady Zrzeszenia Mariana Grzegorczyka oraz prezesa zarządu Danutę Kowalczyk wieczorem w studiu TVP na Woronicza.

– Cieszymy się, że banki spółdzielcze zrzeszone w MR Banku mogą wspierać tak cenną inicjatywę, która ma pomóc tysiącom osób zmagających się z tą chorobą – mówili w studiu TVP przedstawiciele Zrzeszenia MR Banku.

Jerzy Owsiak wręczył kierownictwu MR Banku "Orkiestrowy Znak Jakości" – podziękowanie za wzór współpracy przy realizacji fundacyjnych zamierzeń oraz za rzetelność, fachowość i fantastyczne przyjacielskie kontakty.

Poza finałem w Warszawie banki zrzeszone w MR Banku S.A. brały czynny udział w XVII Finale WOŚP odbywającym się w wielu miastach i gminach. M.in. Bank Spółdzielczy w Chełmnie był organizatorem miejscowego biegu “Policz się z cukrzycą”.

Wacław Potocki

źródło: www.portalbs.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *