Rynek publiczny - akcje

Ruszył Dom Maklerski Banku BPS SA

Dom Maklerski Banku BPS SA ma zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej, wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego 17.12.2008 r., a 6.01.2009 r. uzyskał status członka GPW.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. został założony przez Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz banki spółdzielcze 11.04. 2008 r. oraz wpisany w Krajowym Rejestrze Sądowym 19.05.2008 r.

Kapitał zakładowy Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. wynosi 4 mln 850 tys. zł., a głównymi akcjonariuszami są: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i banki spółdzielcze.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. posiada zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego17.12.2008 r., a 6.01.2009 r. uzyskał status członka GPW SA.

Jego kadra składa się z maklerów oraz specjalistów, posiadających doświadczenie zawodowe związane z rynkiem kapitałowym i pieniężnym. Uczestniczyła w procesach przygotowania emisji wielu spółek giełdowych i obsługiwała transakcje giełdowe największych podmiotów i inwestorów.  Gwarantujemy sprawne i bezpieczne rozliczenie finansowe.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. jest pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem maklerskim o rodowodzie spółdzielczym. W strategii działania uwzględnia również potrzeby banków spółdzielczych i ich klientów, w tym jednostek samorządu terytorialnego.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. w I kwartale 2009 r. otworzy Punkty Obsługi Klienta (POK) zlokalizowane na terenie całej Polski, w których zaoferuje swoim klientom:

* prowadzenie rachunku papierów wartościowych oraz rachunku pieniężnego służącego do jego obsługi. Rachunkiem można będzie dysponować osobiście (za pośrednictwem sieci POK), telefonicznie lub przez Internet,

* wykonywanie zleceń nabycia lub zbycia maklerskich instrumentów finansowych,

* oferowanie maklerskich instrumentów finansowych,

* przechowywanie i rejestrowanie zmian stanu posiadania maklerskich instrumentów finansowych,

* dostęp do za pośrednictwem Domu Maklerskiego do linii kredytowych przeznaczonych na zakup papierów wartościowych (rynek pierwotny i wtórny),

* współpracę z samorządami (finansowanie inwestycji gminnych za pomocą obligacji komunalnych),

* współpracę z firmami w zakresie emisji obligacji korporacyjnych,

* wprowadzanie spółek na GPW i NewConnect.

www.dmbps.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *