Artykuły

Bank przyjazny dla przedsiębiorców

Image Bank Spółdzielczy w Brańsku został laureatem 10. edycji konkursu "Bank przyjazny dla przedsiębiorców". "Platynową statuetkę" otrzymały natomiast Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku.

 

W konkursie, w którym badano jakość finansowania małych i średnich firm, wzięły udział 63 banki komercyjne, spółdzielcze i oddziały banków. W piątek w Warszawie zwycięzcom przyznano nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Innowacyjna gospodarka – nowy rynek finansowania małych i średnich przedsiębiorstw".

Organizatorami konkursu są Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polsko- Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw.

W kategorii banków spółdzielczych i małych banków lokalnych laureatem konkursu został Bank Spółdzielczy w Brańsku.

 Wyróżnienia honorowe otrzymały:

 Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim,

 Bank Spółdzielczy w Zambrowie,

 Bank Rumia Spółdzielczy,

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

 Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

"Platynową statuetkę" otrzymały natomiast Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas gali rozdania nagród podkreślił, że 2009 rok będzie trudny dla bankowców oraz przedsiębiorców. "Mam nadzieję, że ten rok nie popsuje dobrych stosunków i tej dobrej opinii, jaką polscy przedsiębiorcy mają o polskich bankach, a bankowcy o naszych przedsiębiorstwach" – powiedział Szejnfeld.

"Chciałbym, abyśmy w tym roku – niewątpliwie znacznego pogorszenia koniunktury gospodarczej w Polsce – wszyscy razem: przedstawiciele polskiego rządu, przedsiębiorcy i bankowcy mogli wziąć na siebie odpowiedzialność pokonania tego trudu, który jest przed nami w 2009 roku" – dodał.

W konkursie oceniano banki zarówno na podstawie pisemnych prezentacji, jak i na bazie ocen audytorów oraz badania opinii klientów. W badaniu wzięło udział 4 tys. 858 przedsiębiorców.

źródło: www.bs.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *