Artykuły

Mecenas radomszczańskich harcerzy

ImageJuż po raz drugi Bank Spółdzielczy w Radomsku objął mecenat nad radomszczańskim hufcem Związku Harcerstwa Polskiego. Bank będzie wspierał działania organizowane przez harcerzy w całym 2009 roku.

Hufiec Radomsko liczy już ponad 90 lat. Jest największą i najprężniej działającą organizacją w Radomsku. Instruktorzy harcerscy wychowali wiele pokoleń ludzi, od lat uczą koleżeństwa, przyjaźni i sprawnego działania.

Wśród planów hufca przewidzianych na rok 2009, a wspieranych przez Bank, znajduje się m.in. konkurs grantowy, Święto Hufca, Zlot Hufca, czy organizacja Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL.

Bank Spółdzielczy w Radomsku był mecenatem Hufca Radomsko także w roku 2008. Dzięki jego pomocy przy jednym ze środowisk powstał Klub Turystyczny, a młodzież zdobywała najważniejsze szczyty polskich gór. 

Z kolei wędrownicy i instruktorzy zgromadzeni w Klubie Ratowników zostali wyposażeni w sprzęty i stroje niezbędne do udzielania pierwszej pomocy.

Poza tym harcerze zorganizowali obchody 65. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego, podczas których na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpił zespół Lao Che.

źródło: www.esbank.pl

Cały materiał

Nasz komentarz:

Ciszy mnie, że banki spółdzielcze, nie tylko esBank, wspierają harcerzy. Czuję do nich sentyment, bo w latach 1979-1987 działałem w ZHP. Byłem instruktorem, szefem szczepu i  członkiem ogólnopolskiej Rady Harcerzy Starszych jako reprezentant województwa słupskiego (Chorągwi Słupskiej).

Harcerstwo wpojło mi  ważne zasady: służbę społeczeństwu oraz obronę prawdy, dobra i piękna.

Ciężko  trzymać się tych zasad w trudnych czasach, ale staram się. Choć zdarza się, że mi nie wychodzi.

Jerzy Krajewski 

Więcej na ten temat

Samodzielny rozwój z własnym logo

BS w Radomsku pod marką Esbank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *