Mazowieckie

ECE Projektmanagement Polska

"ECE specjalizuje sie w eleganckich galeriach handlowych, zlokalizowanych w centrach miast. W ostatnich latach oddaliśmy do użytkowania dwa nowoczesne obiekty: w 2006 roku Galerię Krakowską w Krakowie, największe obecnie centrum handlowe w Małopolsce, zaś w 2007 roku – Galerię Bałtycką w Gdańsku, największą na Pomorzu", tak Rafał Twarowski, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska, wyjaśnia wysokie miejsce w rankingu Duże Gepardy Biznesu Województwa Mazowieckiego.

 

Rafał Twarowski, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska:
 
ECE specjalizuje sie w eleganckich galeriach handlowych, zlokalizowanych w centrach miast. W ostatnich latach oddaliśmy do użytkowania dwa nowoczesne obiekty: w 2006 roku Galerię Krakowską w Krakowie, największe obecnie centrum handlowe w Małopolsce, zaś w 2007 roku – Galerię Bałtycką w Gdańsku, największą w Trójmieście i na Pomorzu. Ponadto w analizowanym okresie przejęliśmy w zarzadzanie galerię handlową Alfa Centrum, również w Gdańsku. Tak znaczący wzrost wartości naszej firmy zawdzięczamy właśnie tym wydarzeniom i związanym z nimi wzrostem przychodów, ale nie tylko. Strategia działania ECE jako dewelopera dużych obiektów komercyjnych i ich zarządcy opiera się na długofalowym zaangażowaniu kapitałowym i dogłębnej, mulitdyscyplinarnej wiedzy, jak budować sukces centrum handlowego od fazy pomysłu i projektowania po wieloletnie zarządzanie. Stoi za nami ponad 40-letnie doświadczenie firmy-matki – ECE Projektmanagement w Niemczech, a także doświadczenia zdobyte przez ECE w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozwoju w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma zalicza się do liderów rynku wśród deweloperów i zarzadców centrów handlowych, szczególnie pod względem najwyższej jakości zarządzanych obiektów.

Rafał Twarowski


 

ECE Projektmanagement Polska – Informacje ogólne 

ECE Projektmanagement Polska działa w Polsce od 1997 roku i jest przedstawicielstwem firmy ECE Projektmanagement G.m.b.H. &Co. KG, europejskiego lidera w dziedzinie budowy i zarządzania śródmiejskimi centrami handlowymi. ECE specjalizuje się w eleganckich galeriach handlowych, ale również realizuje budynki biurowe, obiekty komunikacyjne i inne inwestycje budowlane. Firma ma ponad 40-letnie doświadczenie w realizacji, rozwoju i prowadzeniu dużych nieruchomości komercyjnych. W sumie ECE zarządza 112 centrami handlowymi w Europie, Europie Centralnej i na Bliskim Wschodzie.
W Polsce firma zarządza pięcioma galeriami handlowymi, z czego cztery są projektami stworzonymi przez ECE. Firma zbudowała Galerię Dominikańską we Wrocławiu, Galerię Łódzką w Łodzi, Galerią Krakowską w Krakowie oraz Galerię Bałtycką w Gdańsku. W zarządzaniu ECE ma także Alfa Centrum w Gdańsku.
ECE projektuje i buduje eleganckie centra handlowe, które dzięki bogatej ofercie i lokalizacji w centrach miast przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności miast i przyciągają kupujących z całego regionu. Nad rozwojem każdego obiektu pracują setki doświadczonych specjalistów – od ekspertów ds. nieruchomości i architektów, poprzez inżynierów budowlanych i specjalistów ds. wynajmu, po osoby zarządzające nieruchomościami. Każdy obiekt ECE jest indywidualnie projektowany pod kątem przestrzeni miejskiej i dopasowany do infrastruktury i architektury miast.
Galerie handlowe ECE w Polsce mają łącznie ok. 190 tys. m kw. powierzchni handlowej, na której mieście się ponad 800 sklepów, kawiarni i restauracji. Reprezentowane wśród nich są najbardziej cenione marki z różnych branż, od mody krajowej i zagranicznej poczynając, poprzez perfumerie, akcesoria, elektronikę i gospodarstwo domowe, po różnego typu usługi i gastronomię. W każdym centrum handlowym znajduje się także supermarket spożywczy lub delikatesy. ECE dba o to, aby odpowiednio reprezentowane były tak firmy sieciowe, jak i lokalni przedsiebiorcy. Działalność centrów uzupełniają okolicznościowe atrakcje i wydarzenia promocyjno-kulturalne.

ECE jako inwestor


ECE jest zainteresowane długoterminową współpracą z polskimi miastami poprzez rozwój eleganckich, wielofunkcyjnych i dopasowanych do potrzeb miasta obiektów komercyjnych. Dotychczasowa wartość inwestycji, powstałych dzięki działalności ECE w Polsce, to około 630 mln euro. Składają się na nią wybudowane pod nadzorem ECE galerie handlowe, towarzyszące im hotele, parkingi oraz powierzchnie biurowe. ECE oferuje całościową usługę od pomysłu na inwestycję, poprzez przygotowanie projektu inwestycyjnego, zarządzanie projektami, wynajem, zapewnienie finanasowania, aż po przekazania gotowego obiektu „pod klucz” i zarządzanie nim. ECE wyróżnia się przy tym terminowością i rzetelnością budżetową.
Najbliższe projekty inwestycyjne ECE w Polsce obejmują budowę centrum handlowego Galeria Kaskada w Szczecinie i rozwój drugiej fazy projektu „Nowe Miasto” w Krakowie. Galeria Kaskada będzie eleganckim obiektem handlowym w sercu Szczecina. Ukończenie tej inwestycji jest planowane w 2011 r. Natomiast w Krakowie w ramach projektu „Nowe Miasto” na niezagospodarowanych dotychczas terenach w centrum Krakowa w pobliżu dworca kolejowego powstaną budynki biurowe, hotelowe i mieszkalne. Obecnie trwają ustalenia między ECE i przyszłymi partnerami projektu „Nowe Miasto”. ECE poszukuje również atrakcyjnych lokalizacji pod kolejne galerie handlowe i wielofunkcyjne centra w dużych i średnich miastach.

Galerie handlowe ECE w Polsce


Obiekty handlowe ECE są położone w samym sercu miast. Cechuje je przejrzyste zagospodarowanie przestrzeni, funkcjonalność, elegancja i wzorcowa oferta usług. Są usytuowane w takich miejscach, do których odwiedzający mają dogodny dojazd samochodami, środkami komunikacji miejskiej, jak również szybko mogą dostać się do centrum handlowego na piechotę. Dobór branż i najemców uwzględnia potrzeby różnych grup osób kupujących – od marek z najwyższej i średniej półki po artykuły codziennego użytku.
Galerie handlowe ECE są projektowane i budowane w taki sposób, aby w długiej perspektywie przynosiły korzyści ich najemcom, osobom odwiedzającym i robiącym zakupy, niezależnie od zmieniającej się mody i upodobań. Ich powstanie wiąże się często z rewitalizacją terenów wokół obiektu. Dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu firma ECE zebrała odpowiednią wiedzę, jak rozwijać, lokalizować, projektować i wynajmować centra handlowe, które będą cieszyły się powodzeniem wśród klientów i najemców w długookresowej perspektywie. Firma posiada także unikalny zespół wyspecjalizowanych menedżerów ds. zarządzania centrami, którzy zdobyli duże doświadczenie dzięki wieloletniej, międzynarodowej praktyce.
Krótka charakterystyka obiektów zarządzanych przez ECE w Polsce:
• Galeria Krakowska w Krakowie została otwarta jesienią 2006 r. Jest największym obiektem ECE w Polsce i jednocześnie największą galerią handlową w Małopolsce. Dzięki powstaniu Galerii Krakowskie w Krakowie uporządkowano i zrewitalizowano tereny wokół Dworca Głównego PKP oraz stworzono nową przestrzeń miejską: Plac J. Nowaka-Jeziorańskiego (dawniej Dworcowy), który otrzymał nagrodę w konkursie „Kraków mój dom”. W Galerii Krakowskiej na blisko 60 tys. m kw. powierzchni działa ponad 270 sklepów i restauracji, prowadzonych zarówno przez firmy międzynarodowe, ogólnopolskie jak i lokalnych przedsiębiorców z Małopolski. Dzięki usytuowaniu w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP Galeria Krakowska stała się ulubionym miejscem zakupów i spotkań dla mieszkańców, turystów i osób służbowo podróżujących do Krakowa.
• Galeria Bałtycka w Gdańsku (Gdańsk-Wrzeszcz), otwarta w październiku 2007 r. ma 39,5 tys. m kw. powierzchni sprzedaży i jest obecnie największą galerią handlową w Trójmieście i na Pomorzu. Mieści się w niej około 200 sklepów i restauracji, wśród nich ponad 30 nowych marek, które dotychczas nie miały swoich sklepów w tym regionie. Galeria Bałtycka została zaprojektowana tak, aby stać się centrum mody Trójmiasta i Pomorza. Ogromne zainteresowanie odwiedzających w momecie otwarcia centrum i stale rosnąca świadczą, że zamysł ten został właściwie zrealizowany. Architektura i wystrój Galerii Bałtyckiej nawiązuje do morza, plaży i nadmorskiego krajobrazu. Fasada jest wykonana ze szlachetnych materiałów – piaskowca i szkła. Pasaże mają układ trójkąta, na którego wierzchołkach i pośrodku znajdują się przestrzenne place. Wnętrza Galerii są doświetlone naturalnym światłem, które dostaje się do wewnątrz przez imponujące świetliki nad placami i pasażami. Galeria Bałtycka jest zlokalizowana przy Al. Grunwaldzkiej, głównej arterii komunikacyjnej trójmiejskiej aglomeracji oraz przy dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz. Dzięki temu jest łatwo dostępna każdym środkiem komunikacji
• Galeria Dominikańska we Wrocławiu była pierwszym zbudowanym przez ECE obiektem w Polsce. Otwarta w 2001 roku, Galeria Dominikańska stała się handlową wizytówką miasta, dobrze wpisaną w architekturę Wrocławia i przyjętą przez społeczność miasta. Dzięki lokalizacji w ścisłym centrum miasta, w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych i zabytków Wrocławia, Galerię Dominikańską co roku odwiedza ok.10,5 mln osób z Wrocławia i regionu Dolnego Śląska. Galeria Dominikańska od lat wspólnie z najemcami dba o stałe ulepszanie oferty i przyjazną atmosferę robienia zakupów. W Galerii Dominikańskiej na 30 tys. m kw. powierzchni handlowej działa ok. 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych.
• Galeria Łódzka w Łodzi została otwarta w 2002 r., zaś w 2008 roku rozbudowana. Jest najchętniej odwiedzanym centrum handlowym wśród mieszkańców Łodzi. W 2004 roku została wyróżniona nagrodą główną ICSC (Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych) dla najlepszego dużego centrum handlowego w Europie. Na trzech poziomach handlowych Galeria Łódzka mieści ponad 160 sklepów i restauracji, które zajmują ok. 45 tys. m kw powierzchni. Wielkim atutem śródmiejskiej Galerii Łódzkiej jest zintegrowany z centrum 4-poziomowy zadaszony parking na 1.400 samochodów. Galeria Łódzka leży w centrum Łodzi przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, w pobliżu słynnej ul. Piotrkowskiej. Charakteryzuje ją lekka, przejrzysta architektura, która nawiązuje do historycznej zabudowy miasta i sprzyja eleganckim zakupom.
• Alfa Centrum w Gdańsku (Gdańsk-Przymorze) zostało przejęte w zarząd ECE wiosną 2006 r. W 2008 roku dokonano przebudowy wnętrz w celu usprawnienia komuniacji i poprawy warunków wynajmu. Jest to obiekt handlowy średniej wielkości z szeroką ofertą dla mieszkańców okolicznych dzielnic Trójmiasta. Alfa Centrum dzięki szerokiej ofercie i osiedlowej lokalizacji jest typowym „convenience center” – przyjazną, niewielką galerią handlową, która jest blisko klienta i dopasowuje się do lokalnych potrzeb. W Alfa Centrum na ponad 15 tys. m² powierzchni handlowej mieści się ponad 70 sklepów i restauracji oraz 8-salowe kino Kinoplex.

Nagrody i wyróżnienia:

Galeria Krakowska w Krakowie

• W 2008 roku Galeria Krakowska otrzymała prestiżową europejską nagrodę ICSC Shopping Centre Award 2008, przyznawaną najlepszym galeriom han-dlowym w Europie przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (Inter-national Council of Shopping Centers – ICSC) w kategorii nowootwartych du-żych obiektów.
• Również w 2008 roku Galeria Krakowska została wyróżniona przez ICSC ty-tułem Merit Award w ogólnoświatowym konkursie na najlepiej zaprojektowane centra handlowe: ICSC Design and Development Award.
• Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (Pl. Dworcowy), zbudowany w ramach in-westycji ECE w Galerię Krakowską, otrzymał w czerwcu 2007 r. główną na-grodę w kategorii architektury terenów otwartych w konkursie „Kraków mój dom”, zorganizowanym przez Gazetę Krakowską i Gminę Miejską Kraków. Dzięki inwestycji w centrum handlowe plac odzyskał elegancki, miejski cha-rakter i stał się nową przestrzenią publiczną Krakowa.
 
Galeria Bałtycka w Gdańsku

• W 2009 Galeria Bałtycka otrzymała wyróżnienie Międzynarodowej Rady Cen-trów Handlowych w konkursie ICSC European Shopping Center Award 2009. Była jedynym nominowanym w tym roku obiektem z Polski.
• CIJ Awards 2007 – Galeria Bałtycka zdobyła dwie nagrody główne w konkur-sie CIJ Awards 2007, organizowanym przez magazyn Construction & Invest-ment Journal, w kategoriach: dla najlepszego centrum handlowego oraz dla najlepszego projektu deweloperskiego ogółem w roku 2007 w Polsce.

Galeria Dominikańska we Wrocławiu

• The International Council of Shopping Centers (Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych) w 2002 roku przyznała Galerii Dominikańskiej wyróżnienie w kategorii centrów handlowych średniej wielkości.
• Galeria Dominikańska otrzymała w 2002 r. wyróżnienie II stopnia, przyznane przez SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) w ramach Nagrody Roku 2001.
• Galeria Dominikańska została wyróżniona tytułem Dolnośląskiej Budowy Roku 2001 w kategorii centra handlowo-uslugowe, przyznany w konkursie wrocławskiego Związku Inżynierów i Technikow Budownictwa

Galeria Łódzka w Łodzi

• Galeria Łódzka otrzymała europejską nagrodę główną dla najlepszego centrum handlowego roku w kategorii dużych obiektów. Nagroda została przyznana przez The International Council of Shopping Centers (Międzynarodową Radę Centrów Handlowych) w 2004.
• W 2003 r. SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) przyznało Galerii Łódzkiej Wyróżnienie Nagrody Roku 2002.
• Galeria Łódzka w 2003 r. otrzymała wyróżnienie Ministerstwa Infrastruktury za "walory twórcze, a szczególnie: umiejętne wpisanie obiektu w istniejące otoczenie, interesujący wyraz architektoniczny uzyskany oszczędnymi środkami oraz czytelny układ wewnętrzny".
• W 2004 roku Galeria Łódzka otrzymała Certyfikat Honorowy „Bezpieczny Obiekt” w konkursie Miejskiego Programu Profilaktyki Pożarnej w kategorii obiekty handlowe wielkopowierzchniowe.

O ECE Projektmanagement na świecie

ECE Projektmanagement od ponad 40 lat zajmuje się zarządzaniem dużymi nieruchomościami komercyjnymi oraz ich planowaniem, realizacją, rozwojem i wynajmem. ECE zarządza 112 galeriami handlowymi w Niemczech, w Polsce, w Turcji, na Wegrzech, w Czechach, Austrii, Grecji i w Katarze. Łączna powierzchna handlowa tych obiektów wynosi 3.4 mln metrów kwadratowych. Centra handlowe ECE mają 11,700 najemców, którzy osiągają roczny obrót w wysokości 13.1 mld euro, przez co ECE jest zdecydowanym liderem na rynku europejskim w tym sektorze. Kolejne 22 galerie handlowe są w fazie projektowania lub budowy.
W zakresie kompetencji ECE są również budynki biurowe, budynki przemysłowe, obiekty komunikacyjne (np. dworce kolejowe), jak również inne obiekty o specjalistycznym przeznaczeniu. Strategicznym kierunkiem rozwoju firmy są dalsze inwestycje Europie Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji o firmie ECE można znaleźć na stronie: www.ece.com.

Zdjęcia obiektów ECE
Zdjęcia można pobrać ze strony: www.presseplattform.de 
Nazwa użytkownika: ECE; Hasło: presse

 

Więcej na ten temat:

Duże Gepardy Biznesu Województwa Mazowieckiego

Małe Gepardy Biznesu Województwa Mazowieckiego

Najdynamiczniejsze firmy województwa mazowieckiego

Najcenniejsze firmy województwa mazowieckiego

Metodologia liczenia wartości rynkowej w Konkursie Gepardy Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *