Artykuły

Godło Promocyjne „Teraz Polska” dla SGB

ImageSpółdzielcza Grupa Bankowa – Gospodarczy Bank Wielkopolski i zrzeszone z nim banki spółdzielcze zostały uhonorowane Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. Kapituła nagrodziła w ten sposób Kredyt konsorcjum SGB. Jest to dowodem rosnącej siły banków spółdzielczych i ich profesjonalizmu.

Przepustka do sukcesu
 
Spółdzielcza Grupa Bankowa – Gospodarczy Bank Wielkopolski i zrzeszone z nim banki spółdzielcze zostały uhonorowane Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. Kapituła nagrodziła w ten sposób Kredyt konsorcjum SGB. Przyznanie nagrody jest dowodem rosnącej siły banków spółdzielczych i ich profesjonalizmu.
Banki SGB współpracują zarówno z małymi i średnimi firmami, jak i dużymi przedsiębiorstwami. To przede wszystkim dla nich stworzony został unikatowy produkt kredytowy – Kredyt konsorcjum SGB, nagrodzony właśnie Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. 
– To wyjątkowe wyróżnienie dla naszych wysiłków. Cieszy nas, że nasza praca została dostrzeżona nie tylko przez klientów, ale również przez kapitułę konkursu. To sukces banków SGB – powiedział Paweł Pawłowski, prezes zarządu Gospodarczego Banku Wielkopolski.
„Teraz Polska” jest niekomercyjnym konkursem, którego celem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług oraz innowacyjnych  przedsięwzięć. Do tej pory przeprowadzonych zostało osiemnaście edycji tego konkursu, a o nagrodę starało się ponad 4,5 tysiąca przedsiębiorstw. Jednak tylko nieliczni z szerokiego grona pretendentów mogą się dzisiaj szczycić Godłem „Teraz Polska”. Od teraz do tego grona zalicza się Spółdzielcza Grupa Bankowa.
Nagroda dla Kredytu konsorcjum SGB łamie stereotyp bankowości spółdzielczej, która w opinii niektórych przedsiębiorców sprowadza się do małych banków skupionych na obsłudze niewielkich firm. Tymczasem bankowość spółdzielcza to znaczący gracz na rynku usług finansowych. Klienci banków tworzących Spółdzielczą Grupę Bankową mogą korzystać z sieci 1300 placówek, drugiej pod względem ilości w naszym kraju.
Kredyt konsorcjum SGB jest na polskim rynku produktem unikatowym i stanowi odpowiedź bankowości spółdzielczej na rosnące z każdym rokiem potrzeby finansowe przedsiębiorstw.
 Uhonorowany nagrodą kredyt zwielokrotnia siłę zrzeszonych w SGB banków spółdzielczych i pozwala zaspokoić finansowe potrzeby przedsiębiorstw  – klientów. Produkt może bowiem obejmować zarówno kredyty obrotowe, jak i inwestycyjne, preferencyjne oraz unijne. Produkt adresowany jest zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i  do samorządów lokalnych.
Kredyt konsorcjum SGB to szansa dla przedsiębiorców, którzy decydują się na duże inwestycje. To szansa dla firm, które w obecnym kryzysie odważnie decydują się na „ucieczkę do przodu”. Bardzo wielu specjalistów, a potwierdzają to także opinie ministrów kierujących resortami gospodarczymi, jest zdania, że dla przedsiębiorstw najbardziej pożądany i zyskowny będzie w najbliższych latach udział w inwestycjach infrastrukturalnych. Kredyt konsorcjum SGB może się okazać bardzo pomocny w tych przedsięwzięciach.
Oferta zyskuje na znaczeniu właśnie teraz, gdy uzyskanie kredytu jest coraz trudniejsze. Podczas gdy spowolnienie gospodarcze w znaczący sposób ogranicza akcję kredytową w innych bankach, banki SGB mogą przeznaczyć na kredytowanie gospodarki około 2 mld zł. Od wielu lat dobrze wkomponowały się w gospodarczy krajobraz kraju, to dzięki nim zrodziło się wiele świetnie prosperujących firm.
– Doskonale znamy naszych klientów, utrzymujemy z nimi modelowe relacje, znamy ich możliwości, ale także ambicje, mocne strony. Nasze współpraca jest oparta na partnerstwie i zaufaniu. Właściwie należałoby powiedzieć, że nie mamy wśród przedsiębiorców klientów, mamy wyłącznie partnerów, z którymi wspólnie budujemy sukces – tłumaczy Paweł Pawłowski, prezes GBW.
Kredyt konsorcjum SGB jest produktem w pełni transparentnym, pozbawionym pułapek. Zaciągnięcie tego kredytu nie będzie też dla firmy przysłowiową „drogą przez mękę” – mimo że przedsiębiorstwo będzie kredytowane przez kilka banków, to jednak podczas obsługi kredytu klient będzie pozostawał w kontakcie tylko z lokalnym Bankiem Spółdzielczym. 
 
 
Informację o laureatach konkursu podała Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego – www.terazpolska.pl

źródło: Bs.net.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *