1Mazowieckie

Najbogatszy członek Klubu Gepardów Biznesu

ImageMarek Stefański, współwłaściel spółki Pol-Aqua, jest prawdopodobnie najbogatszym członkiem Klubu Gepardów Biznesu, do którego należy od 2006 r. Zamierza sprzedać swój pakiet akcji za 350 mln zł.  Pol-Aqua to potęga budowlana na polskim rynku. W roku ubiegłym zarobiła 37 mln zł przy przychodach 1,9 mld zł. Na giełdzie jest warta 700 mln zł, zatrudnia 3 tys. osób.

 

Najnowsze osiągnięcie Pol-Aquy to wygrana w przetargu na głównego wykonawcę mostu Północnego w Warszawie. Ale ma na koncie wiele innych sukcesów: uzbrojenie gruntów pod warszawskie Miasteczko Wilanów, prace przy największych stołecznych centrach handlowych, Trasie Siekierkowskiej i tunelu pod Wisłostradą, wreszcie budowa Stadionu Narodowego.

Wezwanie na akcje Pol-Aquy ogłosiła 31 lipca hiszpańska firma budowlana Dragados. Zaproponowała 27 zł za akcję. Dragados już buduje w Polsce autostrady i obwodnice i zamierza budować jeszcze więcej. Pomysł, by kupić Pol-Aquę, numer dwa na polskim rynku budownictwa inżynieryjnego, nikogo więc nie dziwi. Zapisy na akcje ruszyły 19 sierpnia i potrwają do 21 września. Hiszpanie chcą kupić aż 66 proc. akcji. Stefański i jego podmioty zależne mają 47,34 proc., resztę będą musieli dokupić na giełdzie. Wprawdzie Dragados zapowiada, że jeśli do 21 września nie uda się zrealizować powyżej 49,5 proc., wycofa się z inwestycji, ale analitycy są pewni, że mając zgodę Stefańskiego, Hiszpanie bez trudu kupią zaplanowane 66 proc. firmy.

Jeśli Marek Stefański sprzeda swoje akcje i zechce pieniądze zainwestować, może szybko poszybować na liście najbogatszych Polaków. – 350 mln zł to oczywiście znacznie mniej niż wynosiła wartość akcji przed kryzysem – ocenia Adam Ruciński z firmy doradczej BTSG. – Ale mamy kryzys, większość spółek jest nisko wyceniania, więc dziś taka suma na inwestycje to naprawdę dużo.

źródło: Gazeta.pl

Cały artykuł o Marku Stefańskim

Więcej na ten temat:

Udany debiut Pol-Aquy na GPW

Marek Stefański członkiem Klubu Gepardów Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *