Wielkopolskie

Powiat kaliski to miejsce, w które warto inwestować

"W powiecie kaliskim dominuje rolnictwo, ogrodnictwo, transport, coraz bardziej  rozrasta się klaster spożywczy. Na terenie powiatu kaliskiego działa  Podstrefa Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, w której rozbudowywać się będzie koncern Jutrzenka", mówi Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski. 

 

Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski

Uznanie powiatu kaliskiego jako przyjaznego biznesowi jest dla nas niezwykle ważne. To potwierdza, że dotychczas prowadzone działania na rzecz promocji przedsiębiorczości odnoszą efekty i mają sens.

W powiecie kaliskim dominuje rolnictwo, ogrodnictwo, transport, coraz bardziej  rozrasta się klaster spożywczy. Na terenie powiatu kaliskiego działa  Podstrefa Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, w której rozbudowywać się będzie koncern Jutrzenka.

Powiat kaliski to miejsce, w które warto inwestować. Pozyskujemy środki unijne między innymi, na rozbudowę infrastruktury drogowej, by przedsiębiorcy nie mieli problemu z funkcjonowaniem na terenie powiatu. W porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy oferujemy pomoc w zakresie dofinansowań nowych miejsc pracy. Gminy powiatu kaliskiego starają się również wprowadzać ulgi podatkowe, by przyciągnąć nowe firmy, a starostwo stara się doceniać pracodawców i przedsiębiorców z powiatu kaliskiego, którzy osiągają znaczne sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale i krajowym, a nawet międzynarodowym.

W styczniu 2010 r. podczas  Święta Powiatu Kaliskiego, w którym również uczestniczyć będę  przedsiębiorcy, przyznany zostanie Medal „Zasłużony dla Powiatu  Kaliskiego” Janowi Kolańskiemu, właścicielowi firmy Jutrzenka.

{mosimage}

**************

Wypowiedź ta ukazała się też 1 grudnia 2009 r. na stronie interenetowej powiatu kaliskiego po adresem: http://www.powiat.kalisz.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *