Dobry lokalny biznes w województwie kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim najwięcej dynamicznych lub efektywnych firm i banków spółdzielczych znaleźliśmy w Bydgoszczy (197), Toruniu (100), Włocławku (46) i Grudziądzu (39).

 

Ranking miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim według liczby dynamicznych lub efektywnych firm i banków społdzielczych, które mają w nich siedzibę*  

Nazwa miejscowości  Liczba dynamicznych lub efektywnych firm i banków społdzielczych* 

Bydgoszcz 197
Toruń 100
Włocławek 46
Grudziądz 39
Inowrocław 30
Brodnica 19
Świecie 14
Białe Błota 13
Solec Kujawski 11
Janikowo 7
Osielsko 7
Rypin 7
Wąbrzeźno 7
Aleksandrów Kujawski 6
Lipno 6
Szubin 6
Tuchola 6
Brzoza 5
Ciechocinek 5
Kruszwica 5
Nakło nad Notecią 4
Sępólno Krajeńskie 4
Barcin 3
Brześć Kujawski 3
Chełmża 3
Chodecz 3
Golub-Dobrzyń 3
Kowalewo Pomorskie 3
Łochowo 3
Mogilno 3
Osie 3
Piotrków Kujawski 3
Rojewo 3
Unisław 3
Janowiec Wielkopolski 2
Koronowo 2
Kruszyn 2
Łysomice 2
Nowe 2
Warlubie 2
Wielki Konopat 2
Żnin 2
Bartniczka 1
Bukowiec 1
Cekcyn 1
Chełmno 1
Dąbrowa Chełmińska 1
Dąbrówka 1
Dębowa Łąka 1
Dobrcz 1
Dobre 1
Dobrzejewice 1
Dobrzyń nad Wisłą 1
Drzycim 1
Frydrychowo 1
Gębice 1
Gniewkowo 1
Gostycyn 1
Grębocin 1
Krobia 1
Kruszyn Krajeński 1
Lipniki 1
Lisi Ogon 1
Lubanie 1
Lubicz Dolny 1
Łasin 1
Łubianka 1
Malice 1
Mrocza 1
Nieszawa 1
Nowa Wieś 1
Nowe Jankowice 1
Olszewka 1
Osięciny 1
Ostrowo 1
Papowo Biskupie 1
Paterek 1
Pruszcz 1
Przyłęki 1
Radzyń Chełmiński 1
Rogowo 1
Spoczynek 1
Stolno 1
Strzelno 1
Szpiegowo 1
Świedziebnia 1
Tłuchowo 1
Warszewice 1
Więcbork 1
Zamarte 1
Zławieś Wielka 1
* Firmy, których wartość rynkowa w latach 2006-2008 wzrosła o więcej niż 20 proc. (z konkursu Gepard Biznesu) lub stosunek zysku netto do przychodów operacyjnych był wyższy niż 5 proc. (z konkursu Złota Skarbonka), banki spółdzielcze, których średnia dynamik przychodów, aktywów i zysku netto w latach 2005-2008 była wyższa niż 30 proc. (z konkursu Najdynamiczniejszy Bank Spółdzielczy 2009). Łącznie 645 podmiotów

 

Alfabetyczna lista miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, w których siedzibę mają dynamiczne lub efektywne firmy i banki spółdzielcze

Aleksandrów Kujawski BIN Sp. z o.o.
Aleksandrów Kujawski Budkrusz Sp. z o.o.
Aleksandrów Kujawski Matulowie S.J.
Aleksandrów Kujawski DRUK – PAK S.A. Kujawskie Zakłady Poligraficzne
Aleksandrów Kujawski GRADOS Sp. z o.o.
Aleksandrów Kujawski Kujawski Bank Spółdzielczy
 
Barcin Cometto S.J.
Barcin Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska
Barcin Mowap Sp. z o.o.
 
Bartniczka Rolmięs Sp. z o.o. PPH
 
Białe Błota BIN Biuro Inżynierskie Sp. z o.o.
Białe Błota Mango Sp. z o.o.
Białe Błota TABEMAX S.J.
Białe Błota Reiski Auto Sp. z o.o.
Białe Błota Elmontaż BG S.J. PPU
Białe Błota BIN – MONTAŻ Sp. z o.o.
Białe Błota PUH Azis Sp. z o.o.
Białe Błota BOHAMET S.J. Zakład Produkcyjny
Białe Błota PREFABET – BIAŁE BŁOTA S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów
Białe Błota Design Fishing Sp. z o.o.
Białe Błota Oska S.J. ZPUH
Białe Błota Moller Polska Sp. z o.o.
Białe Błota PUPH Mind Sp. z o.o.
 
Brodnica Profil Styl Sp. z o.o. PPH
Brodnica PERKOZ Sp. z o.o. PHU
Brodnica SANMEL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne
Brodnica BROMILK Sp. z o.o. Mleczarskie PPH
Brodnica Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o.
Brodnica Gospodarstwo Rolne AGRIPOL Sp. z o.o. w Cielętach
Brodnica Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Brodnica NOVAMED Sp. z o.o.
Brodnica STALER TOWARZYSTWO GOSPODARCZE
Brodnica HEBO Sp. z o.o.
Brodnica SAMINEX Sp. z o.o.
Brodnica Wytwórnia Opakowań Kartonowych Stefania Wiśniewska
Brodnica APITECH Sp. z o.o.
Brodnica AGROMASZ Składnica Maszyn Rolniczych S.J.
Brodnica R.M. HILDEBRANDT PPHU
Brodnica Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO
Brodnica SAMINDRUK Sp. z o.o.
Brodnica VIOLA S.J.
Brodnica Bank Spółdzielczy
 
Brześć Kujawski Brześć Spółka Jawna Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy
Brześć Kujawski REM Sp. z o.o. WPUP
Brześć Kujawski Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.
 
Brzoza Planika Sp. z o.o.
Brzoza Werther International Polska Sp. z o.o.
Brzoza BENIAMIN S.J.
Brzoza R – S Sp. z o.o.
Brzozie MASARNIA S.J.
 
Bukowiec POLPAK S.J. Wytwórnia Kartonów i Tektury Falistej
 
Bydgoszcz MAKRUSZ S.A.
Bydgoszcz Skrow – Mech Sp. z o.o.
Bydgoszcz Budpur Sp. z o.o.
Bydgoszcz Przeds. Nasienne Rolnas Sp. z o.o.
Bydgoszcz BUDOPOL S.A. Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe
Bydgoszcz A.M.B. Klima Sp. z o.o.
Bydgoszcz Depol Sp. z o.o.
Bydgoszcz Inżynieria Sanitarna Inter Przem Sp. z o.o.
Bydgoszcz Przeds. El – Kajo Sp. z o.o.
Bydgoszcz Polkont Sp. z o.o.
Bydgoszcz POINTEL Sp. z o.o.
Bydgoszcz Macauto Sp. z o.o.
Bydgoszcz AFFABRE Sp. z o.o. PPU
Bydgoszcz INVENTUS Sp-nia Pracy
Bydgoszcz TELSTEN Sp. z o.o. PW
Bydgoszcz Biprokabel Sp. z o.o. Biuro Studiów i Projektów
Bydgoszcz Makrum S.A.
Bydgoszcz PROMAR Sp. z o.o.
Bydgoszcz Artis ID S.A.
Bydgoszcz TELDAT S.J.
Bydgoszcz Form – Plast S.A.
Bydgoszcz ITO Sp. z o.o.
Bydgoszcz PW KOMBUD Sp. z o.o.
Bydgoszcz PROMAP Sp. z o.o.
Bydgoszcz I.R. T&T Sp. z o.o.
Bydgoszcz Weyna Sp. z o.o.
Bydgoszcz Matra S.A. Zakład Usług Sprzętowych Budownictwa
Bydgoszcz Eko – Pharma Sp. z o.o.
Bydgoszcz KAMAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Prefabrykacji Betonów
Bydgoszcz OGBUD Sp. z o.o. Bydgoskie Przeds. Budownictwa Ogólnego
Bydgoszcz Grolman Sp. z o.o.
Bydgoszcz PHU Nova Motor Sp. z o.o.
Bydgoszcz ZETKA Sieć Handlowa
Bydgoszcz PW Serwis – Centrum Sp. z o.o.
Bydgoszcz Garos Polska Sp. z o.o.
Bydgoszcz Aktywa Sp. z o.o.
Bydgoszcz GATEL Sp. z o.o.
Bydgoszcz PROJPRZEM S.A.
Bydgoszcz Komandor Bydgoszcz S.A.
Bydgoszcz Energia Sp. z o.o.
Bydgoszcz Calltech Sp. z o.o.
Bydgoszcz Euro Technik Trans Sp. z o.o.
Bydgoszcz GAZBUD Sp. z o.o.
Bydgoszcz KOLBUD Sp. z o.o. PUP
Bydgoszcz Alkor Sp. z o.o.
Bydgoszcz PPUH Greka Sp. z o.o.
Bydgoszcz Przeds.Budowlano Montażowe Stabud Przemysłówka Sp. z o.o.
Bydgoszcz Maribo Sp. z o.o.
Bydgoszcz KAROSERIA Sp-nia Pracy
Bydgoszcz Betpol S.A.
Bydgoszcz CONTURA S.A. PPH
Bydgoszcz Inter – Tech Sp. z o.o.
Bydgoszcz METALKO Sp. z o.o.
Bydgoszcz POBUD Sp. z o.o. Przeds. Organizacji Budownictwa
Bydgoszcz Holkap Sp. z o.o.
Bydgoszcz Metalkas Sp. z o.o.
Bydgoszcz Kontbud Sp. z o.o.
Bydgoszcz Wojewódzki Szpital Obserwacyjno – Zakaźny im. Tadeusza Borowicza
Bydgoszcz Ebud – Przemysłówka Sp. z o.o. PW
Bydgoszcz NOWBUD Sp. z o.o. PW
Bydgoszcz Logon S.A.
Bydgoszcz Przedsiębiorstwo Sprzedaży Hurtowej S.J.
Bydgoszcz Sobiesław Zasada – Bydgoszcz Sp. z o.o.
Bydgoszcz Eko – Instal ZUHP S.J.
Bydgoszcz MODUS S.A. Przeds. Odzieżowe
Bydgoszcz MEGAZEC Sp. z o.o.
Bydgoszcz CGH ENGNERING Sp. z o.o.
Bydgoszcz Dh – Systems Sp. z o.o. Bydgoskie Centrum Techniki Instalacyjnej
Bydgoszcz ALEKSANDER KONARZEWSKI
Bydgoszcz Bydgosta Sp. z o.o.
Bydgoszcz "Ekosystem – Bydgoszcz Przeds. Projektowania, Wdrożeń i Wykonawstawa Sp. z o.o."
Bydgoszcz INTERMAG S.J. Centrala Zaopatrzenia Mundurowego
Bydgoszcz Promit Sp. z o.o.
Bydgoszcz Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.
Bydgoszcz COGIFER POLSKA Sp. z o.o. Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe
Bydgoszcz Plafon Sp. z o.o.
Bydgoszcz GLOBALMALT POLSKA Sp. z o.o.
Bydgoszcz Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Holding
Bydgoszcz Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o.
Bydgoszcz BIG TOR S.J.
Bydgoszcz Rekpol Sp. z o.o.
Bydgoszcz SDL POLAND Sp. z o.o.
Bydgoszcz Tarpol S.J. PW
Bydgoszcz PW PUBR Sp. z o.o.
Bydgoszcz Belma Accessories Systems Sp. z o.o.
Bydgoszcz 3 D Sp. z o.o.
Bydgoszcz Precyzja Technik Sp. z o.o.
Bydgoszcz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Bydgoszcz Alpha – Dan S.J.
Bydgoszcz PPU ELWIND Sp. z o.o.
Bydgoszcz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Bydgoszcz FH Feni Sp. z o.o.
Bydgoszcz ARKADA-INVEST Sp. z o.o.
Bydgoszcz FROSTA Sp. z o.o.
Bydgoszcz Inbud Sp. z o.o.
Bydgoszcz Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.
Bydgoszcz Wilhelm Herm Muller Polska Sp. z o.o.
Bydgoszcz Mueller Fabryka Świec S.A.
Bydgoszcz ELTECH Hurtownia Elektryczna
Bydgoszcz Form – Gum S.J.
Bydgoszcz AGAVIS S.A. PPHU
Bydgoszcz Plastpur Sp. z o.o.
Bydgoszcz HORUS Sp. z o.o. Innowacyjne Materiały Przemysłowe
Bydgoszcz Paak PH S.J.
Bydgoszcz Cukiernia Sowa S.J.
Bydgoszcz "KLAR Aleksandra, Andrzej Rybscy S.J."
Bydgoszcz PHZ Poltrade Sp. z o.o.
Bydgoszcz BKT Elektronik
Bydgoszcz Imperial P.R.K.K. Andrzejewscy Spółka Jawna
Bydgoszcz FADO Sp. z o.o.
Bydgoszcz TELETEST Sp. z o.o.
Bydgoszcz Apteki Cefarm Sp. z o.o.
Bydgoszcz ELTOR Sp. z o.o Przeds. Elektryfikacji
Bydgoszcz Kaplast Sp. z o.o.
Bydgoszcz HANPLAST Sp. z o.o.
Bydgoszcz Zakład Badawczy Przemysłu Piekarskiego Sp. z o.o.
Bydgoszcz Bydgoskie Fabryki Mebli S.A.
Bydgoszcz SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoskie Zakłady Sklejek
Bydgoszcz BRDA Sp. z o.o. Przeds. Hotelarsko-Turystyczne
Bydgoszcz Pro – West Sp. z o.o.
Bydgoszcz Itax Sp. z o.o. PPHU
Bydgoszcz Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.
Bydgoszcz HURTOSTAL Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o. ZPCh
Bydgoszcz POSTDATA S.A.
Bydgoszcz BUDOWLANI Sp-nia Mieszkaniowa
Bydgoszcz PW R-R Sp. z o.o.
Bydgoszcz POLON – ALFA Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Dozymetrycznych
Bydgoszcz Launch Polska Sp. z o.o.
Bydgoszcz Alplast S.J.
Bydgoszcz SLICAN Sp. z o.o.
Bydgoszcz POL – OSTEG Sp. z o.o.
Bydgoszcz "Landowscy, Opon – Lan S.J."
Bydgoszcz MEWAT Sp. z o.o.
Bydgoszcz STEL – CAR S.A.
Bydgoszcz KAROR S.J.
Bydgoszcz ZETO BYDGOSZCZ S.A. Przedsiębiorstwo Informatyki
Bydgoszcz Polmass S.A.
Bydgoszcz SZOGUN Sp. z o.o. Usługi Ochrony Mienia i Detektywistyczne
Bydgoszcz "Kamar S.J. Jolanta Knapkiewicz, Leszek Knapkiewicz"
Bydgoszcz WALL Sp. z o.o. Bydgoska Drukarnia Akcydensowa
Bydgoszcz Bomn Cast 2000 Sp. z o.o.
Bydgoszcz Przeds. LEMAL Sp. z o.o.
Bydgoszcz Moto – Bus S.J.
Bydgoszcz CGH INTERNATIONAL S.A.
Bydgoszcz AWZ – AWZ – ET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Bydgoszcz Crown Center Sp. z o.o.
Bydgoszcz Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o.
Bydgoszcz Diuna S.J.
Bydgoszcz Przeds. Cimat Sp. z o.o.
Bydgoszcz AKSON Sp. z o.o.
Bydgoszcz Berthold Sichert Sp. z o.o.
Bydgoszcz CORIMP Sp. z o.o.
Bydgoszcz REMDROG Sp. z o.o.
Bydgoszcz FHP Velvet – Bis S.J.
Bydgoszcz Neupack Polska Sp. z o.o.
Bydgoszcz Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwo PPH S.J.
Bydgoszcz Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o.
Bydgoszcz AKO S.A.
Bydgoszcz Zakład Produkcji Opakowań Pakfol Sp. z o.o.
Bydgoszcz Foltex S.J.
Bydgoszcz SUPRAVIS GROUP S.A.
Bydgoszcz TECHMŁOT PPU Obróbki Plastycznej Metali
Bydgoszcz Drukarnia ABEDIK Sp. z o.o.
Bydgoszcz Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne
Bydgoszcz Drukarnia Color – Print S.J.
Bydgoszcz Franczak Drukarnia Sp. z o.o.
Bydgoszcz Production Solutions Sp. z o.o.
Bydgoszcz FILOFARM Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy
Bydgoszcz Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa ZNICZ
Bydgoszcz Robert Schroder Poland Sp. z o.o.
Bydgoszcz Bekpolmasz S.J. Krzysztof Bełza Władysław Koźlak
Bydgoszcz PPH Kristinex Sp. z o.o.
Bydgoszcz Polski Zwiazek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej Sp. z o.o.
Bydgoszcz Żegluga Bydgoska – Odratrans S.A.
Bydgoszcz PPU PRODUS Sp. z o.o.
Bydgoszcz PPH Marpol Sp. z o.o.
Bydgoszcz RENEX S.J.
Bydgoszcz MALTEX S.J. Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych
Bydgoszcz VCO S.A.
Bydgoszcz Zakład Usług Sanitarnych i Rehabilitacyjnych Medical-Chemist S.J.
Bydgoszcz Nordic Industrial Equipment Sp. z o.o.
Bydgoszcz ARPIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
Bydgoszcz Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt Sp. z o.o
Bydgoszcz Inżpol Sp. z o.o.
Bydgoszcz Tunex S.J.
Bydgoszcz Międzywojewódzka Spółdzielnia Usługowa Zakład Pracy Chronionej
Bydgoszcz Precyzja – Bit PPHU Sp. z o.o.
Bydgoszcz SUPON Sp. z o.o. Przeds. Handlowo – Techniczne
Bydgoszcz Siropol Sp. z o.o.
Bydgoszcz Fabryka Urządzeń Chłodniczych Byfauch Sp. z o.o.
Bydgoszcz EXPRESS MEDIA Sp. z o.o.
Bydgoszcz Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Bydgoszcz Kalitta S.J.
Bydgoszcz BFM – Etap Sp. z o.o.
Bydgoszcz Interbud – Chem Sp. z o.o.
Bydgoszcz Multikop Sp. z o.o.
Bydgoszcz SOPUR Sp. z o.o. Innowacyjno Wdrożeniowe
 
Cekcyn HEBAN DOMY Z DREWNA Sp. z o.o.
 
Chełmno Firma Jubilerska Kubaccy Kantor Wymiany Walut S.J.
 
Chełmża HENKON S.J.
Chełmża PHP JG S.J.
Chełmża NOGAJ Piekarnia WERA S.J.
 
Chodecz MOLEWSKI Sp. z o.o. PPUH
Chodecz Ośrodek Hodowli Zwierząt Zarodowych Sp. z o.o.
Chodecz APIS S.J. PW
 
Ciechocinek 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny Sam. Pub. ZOZ w Ciechocinku
Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o.
Ciechocinek Sanotorium Uzdrowiskowe Wrzos Sp. z o.o.
Ciechocinek Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych
Ciechocinek Union Chocolate Sp. z o.o.
 
Dąbrowa Chełmińska Oknovid Sp. z o.o.
 
Dąbrówka Burco Polska Sp. z o.o.
 
Dębowa Łąka AGROPOL Sp. z o.o. PPU
 
Dobrcz Vitroflora Sp. z o.o.
 
Dobre INTER – TRADE Sp. z o.o.
 
Dobrzejewice Stacja Benzynowa S.J.
 
Dobrzyń nad Wisłą Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka
 
Drzycim Spółdzielnia Mleczarska
 
Frydrychowo Plastica Sp. z o.o.
 
Gębice Baustahl Sp. z o.o.
 
Gniewkowo K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o.
Gniewkowo Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o.
 
Golub-Dobrzyń Istrail Sp. z o.o.
Golub-Dobrzyń ZAKŁAD USŁUG WODNYCH Sp. z o.o.
Golub-Dobrzyń GOL – MED Sp. z o.o. Niepubliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej
 
Gostycyn Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o.
 
Grębocin DYNAMIC METAL Sp. z o.o.
 
Grudziądz Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o.
Grudziądz Elektrochem Sp. z o.o. Przeds. Robót Elektrycznych
Grudziądz MEL – KAN Sp. z o.o. PPUH
Grudziądz TMC Sp. z o.o.
Grudziądz INŻBUD S.J. Przeds. Budowlano Wdrożeniowe
Grudziądz SOLANUM Rolno – Produkcyjna Sp. z o.o.
Grudziądz Arenda Sp. z o.o.
Grudziądz EKOBUD Sp. z o.o. PPU
Grudziądz ELKON Sp. z o.o. PW
Grudziądz Gimpex Sp. z o.o. Hurtownia Materiałów Elektrycznych i Technicznych
Grudziądz Firma Budowlano – Drogowa Prasbet S.J.
Grudziądz Korporacja Przemysłowa Formit Sp. z o.o.
Grudziądz ELEKTROBUD GRUDZIĄDZ Sp. z o.o.
Grudziądz Melbud S.A.
Grudziądz ELDOM S.J. PPHU
Grudziądz TASKOMONT – 3 Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontowo Montażowe
Grudziądz MSU S.A.
Grudziądz GRAMINIS Sp. z o.o. PHU
Grudziądz UNIA Sp. z o.o.
Grudziądz Hydropol Sp. z o.o.
Grudziądz Format Sp. z o.o.
Grudziądz PPH SARA S.J.
Grudziądz Europump Polska Sp. z o.o.
Grudziądz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o.
Grudziądz Uni – Serw S.J.
Grudziądz HYDRO – NAMO Sp. z o.o.
Grudziądz Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska
Grudziądz EKO – CLEAN – CHEMIA Sp. z o.o.
Grudziądz GAJA Sp. z o.o.
Grudziądz LEMIGO Zakład Produkcji Obuwia
Grudziądz Taylor Prune Sp. z o.o.
Grudziądz RZĄDZ MNISZEK Sp. z o.o.
Grudziądz Apteka Merkury S.J.
Grudziądz VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. PPHU
Grudziądz PUM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich
Grudziądz DST Polska Sp. z o.o.
Grudziądz Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o.
Grudziądz VADAIN INTERNATIONAL Sp. z o.o.
Grudziądz T & F Plasttrade Sp. z o.o.

Inowrocław Cronimet Pl sp. z o.o.
Inowrocław Eurometal Sp. z o.o.
Inowrocław Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Inowrocławiu
Inowrocław Remsod Sp. z o.o.
Inowrocław Miejskie Przedsiebiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
Inowrocław Instalbud Sp. z o.o.
Inowrocław Artech – Pneumatyka S.J.
Inowrocław Transoda Sp. z o.o.
Inowrocław Bazkar S.J.
Inowrocław Ekspres S.J.
Inowrocław Kosta Sp. z o.o.
Inowrocław INOFAMA S.A.
Inowrocław Bonus – Diagnosta Sp. z o.o.
Inowrocław Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Inowrocławiu S.A.
Inowrocław I.M.L. Sp. z o.o.
Inowrocław Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu
Inowrocław Prem – Vit S.J.
Inowrocław Piekarnia Piekuś S.J.
Inowrocław Elektrin S.J.
Inowrocław DROGI I MOSTY Henryk Boczek
Inowrocław POZKAL Zakład Poligraficzno – Wydawniczy
Inowrocław SOLINO S.A. Inowrocławskie Kopalnie Soli
Inowrocław Zakład Poligraficzny Polprint Sp. z o.o.
Inowrocław DRUK – INTRO S.A.
Inowrocław Elbitech Sp. z o.o. PHU
Inowrocław Inowrocławskie Zakłady Chemiczne Soda Mątwy S.A.
Inowrocław Inhatex Sp. z o.o.
Inowrocław BTS Sp. z o.o.
Inowrocław Salinex Sp. z o.o.
Inowrocław Diament Sp. z o.o.
 
Janikowo Montostal Sp. z o.o.
Janikowo PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG BUDOWLANYCH BROSTER S.J.
Janikowo Marlex S.J.
Janikowo REMBIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlano – Handlowe
Janikowo Inochłod – Serwis Sp. z o.o.
Janikowo Janikowskie Zakłady Sodowe JANIKOSODA S.A.
Janikowo Piastowski Bank Spółdzielczy
 
Janowiec Wielkopolski Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J.
Janowiec Wielkopolski TIBRO -JV Sp. z o.o.
 
Koronowo Elektrownie Wodne Sp. z o.o.
Koronowo ELEWATOR W KORONOWIE Sp. z o.o.
 
Kowalewo Pomorskie Agropamis Sp. z o.o. PUP
Kowalewo Pomorskie Eliasz Pinter MASCHINENBAU Poland Sp. z o.o.
Kowalewo Pomorskie PPU Eljot S.J.
 
Krobia Novar S.J.
 
Kruszwica KRUSZWICA S.A. Zakłady Tłuszczowe
Kruszwica Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o.
Kruszwica Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o.
Kruszwica Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o.
Kruszwica KOM – ROL Kobylniki Sp. z o.o.
 
Kruszyn ROLLING S.J. ZPUH
Kruszyn IRMAK Sp. z o.o.
Kruszyn Krajeński Expert Sp. z o.o.
 
Lipniki Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Bydgoszczy
 
Lipno Zakład Cukierniczo – Piekarniczy Jaszewscy S.J.
Lipno Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
Lipno Konwektor Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych
Lipno Przeds. Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy S.J.
Lipno METAL – PRODUKT Sp. z o.o.
Lipno Bank Spółdzielczy
 
Lisi Ogon PHU EL – Vita Sp. z o.o.
 
Lubanie Polineusz Sp. z o.o.
 
Lubicz Dolny Biochem – Polska Sp. z o.o.
Lubicz Dolny Jurmet Sp. z o.o.
 
Łasin BECZKOPOL Sp. z o.o. Wytwórnia Opakowań Blaszanych
 
Łochowo POL – ELEKTRA Sp. z o.o.
Łochowo Korporacja Kapitałowo – Produkcyjna Metal – Product Sp. z o.o.
Łochowo Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o.o.
 
Łubianka BOGAND S.J. Przetwórstwo i Handel Zbożem
 
Łysomice KMT Mac Dermid Sp. z o.o.
Łysomice Spółdzielnia Produkcji Rolnej i Usług w Lipniczkach
 
Malice Pałuki S.J.
 
Mogilno PW Now – Bud Nowakowscy S.J.
Mogilno CHEMIROL Sp. z o.o. PUH
Mogilno PT TRANS Stefan Głowski
 
Mrocza Opony. Pl S.A.
 
Nakło nad Notecią Dekopol Sp. z o.o.
Nakło nad Notecią POLAM NAKŁO S.A. Zakłady Sprzętu Instalacyjnego
Nakło nad Notecią MTB Trzebińscy S.J.
Nakło nad Notecią PPUH IRC Czupryńscy S.J.
 
Nieszawa JANTUR Sp. z o.o.
 
Nowa Wieś INSTAL – PROJEKT S.J.
 
Nowe Jankowice Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o.
 
Nowe Kolekcja Mebli Klose Sp. z o.o.
Nowe nad Wisłą Bank Spółdzielczy
 
Olszewka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce
 
Osie Eko – Tank Sp. z o.o.
Osie Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna
Osie Chmarzyński- Przemysł Mięsny i Handel S.J.
 
Osielsko Pixel Sp. z o.o.
Osielsko Taurus – Technic S.J.
Osielsko PENTEL POLAND Sp. z o.o.
Osielsko POLPENTEL Sp. z o.o. PPU
Osielsko M. Schneider Polska Sp. z o.o.
Osielsko "ERIS Partner Bydgoszcz S.J. Katarzyna Tyma, Piotr Tyma"
Osielsko Politech Sp. z o.o.
 
Osięciny Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.
 
Ostrowo Moto Recykling S.A.
 
Papowo Biskupie ZEGART – FARMS Sp. z o.o.
 
Paterek PATEREK S.A. Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego
 
Piotrków Kujawski ROLHOD Sp. z o.o.
Piotrków Kujawski Proszkownia Mleka Sp. z o.o.
Piotrków Kujawski Bank Spółdzielczy
 
Pruszcz Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA
 
Przyłęki TLH Polska Sp. z o.o.
 
Radzyń Chełmiński Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
 
Rogowo Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.
 
Rojewo Złotecki Sp. z o.o.
Rojewo Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość
Rojewo Struga S.A.
 
Rypin ROTR Spółdzielnia Mleczarska
Rypin DAMIX Sp. z o.o.
Rypin Kaufmann Sp. z o.o.
Rypin KOMES Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunalne
Rypin Zakład Produktów Naftowych S.J.
Rypin REJS Sp. z o.o.
Rypin Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
 
Sępólno Krajeńskie Remtor Sp. z o.o. Krajeński Zakład Produkcyjno Usługowy
Sępólno Krajeńskie TELPROJMONT Sp. z o.o.
Sępólno Krajeńskie AGROMA Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym
Sępólno Krajeńskie Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
 
Solec Kujawski SOLBET Sp. z o.o
Solec Kujawski Kazamot S.J.
Solec Kujawski DROBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Drobiarskie
Solec Kujawski Solbet – Zremb S.A.
Solec Kujawski AUTOS Sp. z o.o. PW
Solec Kujawski Alco Sp. z o.o.
Solec Kujawski Drobex – Agro Sp. z o.o.
Solec Kujawski PW Aljot S.J.
Solec Kujawski PASACO Sp. z o.o. Papiery Powlekane
Solec Kujawski PPHU Polimer Sp. z o.o.
Solec Kujawski Fabryka Autobusów Solbus Sp. z o.o.
 
Spoczynek Jentor S.J.
 
Stolno Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o.
 
Strzelno Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław Sp. z o.o.
 
Szpiegowo ORPAK – Orbaczewski i Wspólnicy S.J. PPHU
 
Szubin Petro – Land Sp. z o.o.
Szubin Komes Sp. z o.o.
Szubin IBIS Ltd. – International Bakery Industries Spomasz Sp. z o.o.
Szubin LECHPOL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
Szubin Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
 
Świecie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
Świecie Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o.
Świecie Esswell International LTD Sp. z o.o.
Świecie MEKRO Sp. z o.o.
Świecie Zakład Drogowo – Mostowy Sp. z o.o.
Świecie Spółdzielnia Mleczarska ŚWIECKA
Świecie Bart Sp. z o.o.
Świecie LINODRÓB S.J. Zakład Drobiarski
Świecie ŚWIECIE RECYKLING Sp. z o.o.
Świecie Energoremont S.J.
Świecie Mondi Świecie S.A.
Świecie Mondi Bags Świecie Sp. z o.o.
Świecie FRIPOL Sp. z o.o.
Świecie MONDI PACKAGING ŚWIECIE Sp. z o.o.
 
Świedziebnia EKOMLECZ Sp-nia Mleczarska
 
Tłuchowo Centrum Produkcyjno-Handlowe "JKJ Omenrol" S.J.
 
Toruń BUDLEX – METAL Sp. z o.o.
Toruń BUDLEX NOVA Sp. z o.o. Przeds. Budowlane
Toruń GEOIDA Sp. z o.o. Wielobranżowa Pracownia Geodezyjna
Toruń TRYTON Sp. z o.o.
Toruń ENERGOTERM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
Toruń DURCON COMPANY OF POLAND Sp. z o.o.
Toruń 1A1 CENTRUM Sp. z o.o.
Toruń KABET Sp. z o.o. PRB
Toruń MARBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych i Technicznych
Toruń BRESSE POL Sp. z o.o. PPH
Toruń Elko Sp. z o.o.
Toruń PEKUM Sp. z o.o.
Toruń CALOR Sp. z o.o. Firma Ciepłownicza
Toruń METOREX Sp. z o.o. Przeds. Inżynieryjne
Toruń SATCHWELL POLSKA Toruń Sp. z o.o.
Toruń TAT- Electronik Telewizja Tat – Studio Sp. z o.o.
Toruń ENERGOS SCHLITT Sp. z o.o.
Toruń PRZEMYSŁÓWKA Sp. z o.o. Toruńskie Przeds. Budownictwa Przemysłowego
Toruń Optiguard Sp. z o.o.
Toruń Toruńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A.
Toruń POLMOZBYT TORUŃ HOLDING S.A. PHU
Toruń Geofizyka Toruń Sp. z o.o.
Toruń Inell Sp. z o.o.
Toruń Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Toruń ROLLSTICK – TORUŃ Sp. z o.o.
Toruń Trias S.A.
Toruń SOLBUD Sp. z o.o. PPUB
Toruń DUKAT S.J.
Toruń INTERHANDLER Sp. z o.o.
Toruń Filmar Filipiak i Marchlewski S.J.
Toruń EMC Sp. z o.o.
Toruń GAMET S.A.
Toruń Fabryka Mebli WUTEH S.A.
Toruń Toruńska Energetyka Cergia S.A.
Toruń NORD PARTNER Sp. z o.o.
Toruń Janus S.A.
Toruń Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Kolejowych DROKOL Sp. z o.o.
Toruń Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o.
Toruń Staler Market Sp. z o.o.
Toruń RUBINKOWO Spółdzielnia Mieszkaniowa
Toruń BUD – TECH Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestycyjne
Toruń TROPS S.A.
Toruń TRANSLAS Sp. z o.o. Przeds. Transportu Leśnego
Toruń ATS S.A.
Toruń MTL S.J.
Toruń ASCO CO Ltd Sp. z o.o.
Toruń Iglotex Toruń Sp. z o.o.
Toruń APATOR S.A.
Toruń BŁAŻEX J.L. Kulczak S.J.
Toruń SUSMED Sp. z o.o.
Toruń PH SERVITOR – PRIM
Toruń ŚWISTOWSKI S.A.
Toruń Spółka Handlowa Rzep – Plus S.J.
Toruń HEBAN HOTEL Sp. z o.o.
Toruń TINSPOL Sp. z o.o. Przeds. Instalacyjne
Toruń ENERGOHANDEL Sp. z o.o. Zakład Energetyczny Toruń
Toruń Serwis Medyczno Projektowy Sp. z o.o.
Toruń MEGAZEC S.J. Agencja Handlowo Serwisowa
Toruń Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
Toruń TORFARM S.A.
Toruń POL – NECKS Sp. z o.o.
Toruń Grupa Cb Prefabrykacja Sp. z o.o.
Toruń Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.
Toruń K. S. D. Polska S.J.
Toruń NORD SERWIS Sp. z o.o.
Toruń MENTOR S.A.
Toruń BIOGAZ INWESTOR Sp. z o.o.
Toruń Firma TOR – KAL – WIL – PLUS Sp. z o.o.
Toruń Polpack Sp. z o.o.
Toruń PACK DRUK POLIGRAFIA Uszok & Uszok S.A.
Toruń Toruńskie Towarzystwo Budownictawa Społecznego Sp. z o.o.
Toruń Energo – Inwest – Broker S.A.
Toruń A 100 Przedsięwzięcia Informatyczne Sp. z o.o.
Toruń "Siden Systemy Informatyczne, Doradztwo, Energetyka Sp. z o.o."
Toruń CEREAL PARTNERS POLAND TORUŃ PACYFIC Sp. z o.o.
Toruń Apator Control Sp. z o.o.
Toruń Firma Handlowo – Produkcyjna Pak Toruń
Toruń OPAKOWANIA MEDYCZNE Sp. z o.o.
Toruń ELANA PET Sp. z o.o.
Toruń ZRUG Toruń S.A.
Toruń Energo – Tok Sp. z o.o.
Toruń Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.
Toruń CSK Food Enrichment Poland Sp. z o.o.
Toruń PLASTICON POLAND S.A.
Toruń HERBA Sp. z o.o.
Toruń Sorimex Sp. z o.o.
Toruń ROTAR – POLAND Sp. z o.o.
Toruń KVERNELAND Group Polska Sp. z o.o.
Toruń SECO S.A. Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych
Toruń BIUREX S.J.
Toruń Apaform Sp. z o.o.
Toruń Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o.
Toruń Concret Sp. z o.o. PHP
Toruń DEMARK S.J.
Toruń Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników
Toruń POLY TOR Sp. z o.o.
Toruń BELLA Sp. z o.o.
Toruń KONTAKT S.A.
Toruń Vinex – Slaviantsi Poland Sp. z o.o.
Toruń Bank Spółdzielczy
 
Tuchola Bór Tuchola Sp. z o.o.
Tuchola Łuczniczka Sp. z o.o. PW
Tuchola PHUP Olpas Sp. z o.o.
Tuchola HYDROTOR S.A. Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej
Tuchola Przedsiębiorstwo Komunale w Tucholi Sp. z o.o.
Tuchola PHU Hydraulik S.J.
 
Unisław STABROL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne
Unisław RAVIT Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne
Unisław ROLMAS – BIS S.J.
 
Warlubie Masmal FHU
Warlubie JAGR PHU
 
Warszewice UNIMETALEX S.J.
 
Wąbrzeźno Reflex – Polska Sp. z o.o.
Wąbrzeźno Ampol – Merol Sp. z o.o.
Wąbrzeźno POMEX Sp. z o.o.
Wąbrzeźno EKOSYSTEM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych
Wąbrzeźno Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU
Wąbrzeźno WORWO Sp. z o.o. Wytwórnia Wyrobów Papierowych
Wąbrzeźno Zakład Chemiczny Vinylex Sp. z o.o.
 
Wielki Konopat Bud – Pap S.J.
Wielki Konopat Leader Tech Ltd Sp. z o.o.
 
Więcbork Ronet Sp. z o.o.
 
Włocławek Akpis S.J. Firma Drogowo – Mostowa
Włocławek G+P IZOMONT Sp. z o.o.
Włocławek Wika Polska S.A.
Włocławek Hadrokor Sp. z o.o.
Włocławek LUX – DOM Sp. z o.o. PPUH
Włocławek BUSCH POLSKA Sp. z o.o.
Włocławek Przeds. Budomex Sp. z o.o.
Włocławek PPUH FORMICA S.J.
Włocławek ERBON Sp. z o.o. PPHU
Włocławek Kujawska Spółdzielnia Mleczarska
Włocławek Garbarnia MASTER Sp. z o.o.
Włocławek ENERGOSERWIS Sp. z o.o.
Włocławek Brügmann Polska S.A.
Włocławek Przedsiebiorstwo Zagraniczne Mez Technik Sp. z o.o. z udziałem zagranicznym
Włocławek Majster Atlas Kujawy S.J.
Włocławek LEWIATAN Kujawy Sp. z o.o.
Włocławek Zakład Budowlany Waldemar Boś Sp. z o.o.
Włocławek Zakłady Wytwórcze Cheko Sp. z o.o.
Włocławek Faska Sp. z o.o.
Włocławek REMWIL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestycyjno Remontowe
Włocławek Kujawskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Włocławek Sp. z o.o.
Włocławek ARBUD Sp. z o.o.
Włocławek OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o.
Włocławek EURO – TRANSCHEM Sp. z o.o. PW
Włocławek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Włocławek PRAKON Sp. z o.o. PW
Włocławek ZAZAMCZE Spółdzielnia Mieszkaniowa
Włocławek O&M S.J. PHU
Włocławek EKO – DRÓG Sp. z o.o. Zakład Usługowo – Produkcyjny
Włocławek Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa
Włocławek Kujawy Zajazd Polski Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hotelarskie
Włocławek Vigran S.J.
Włocławek PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA WE WŁOCŁAWKU
Włocławek ALFA BUDZYŃSKI S.J.
Włocławek ASKI Sp. z o.o. Zakład Systemów Komputerowych
Włocławek Zakłady Azotowe ANWIL S.A.
Włocławek Zakłady Garbarskie Włodarczyk S.J.
Włocławek FH Markiza S.J.
Włocławek BOMILLA Sp. z o.o. PPHU
Włocławek UZDROWISKO WIENIEC Sp. z o.o.
Włocławek EMIR Sp. z o.o. PW ZPCh
Włocławek WIRCOM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych
Włocławek SANIKO Sp. z o.o. Przeds. Gospodarki Komunalnej
Włocławek PW OL – GAZ Sp. z o.o.
Włocławek BAZA Sp. z o.o.
Włocławek Concordia Sp. z o.o.
 
Zamarte Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR
 
Zławieś Wielka MAT – BUD S.J. PW
 
Żnin Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o.
Żnin Bank Spółdzielczy Pałuki

źródło: Instytut Lokalnego Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *