Zachodniopomorskie

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie Bankiem Przyjaznym Biznesowi 2010

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie  został Bankiem Przyjaznym Biznesowi 2010. Jego klienci wypełnili w marcu 2010 roku 6 ankiet, w których średnia ocen banku to 6 punktów na 6 możliwych do zdobycia.

Na Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Zachodniopomorskiego 16 kwietnia 2010 r. w Szczecinie bank otrzyma statutkę, dyplom i logo promocyjne. 

 Za co klienci cenią  Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie? 

„Doceniam bank za profesjonalizm w świadczeniu usług, dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta, i dobrą partnerska współpracę”, napisał Władysław Durał, właściciel Zakładów Eksploatacji Kruszywa w Boboliczkach.

„Rzetelność, sumienność, terminowość, elastyczność, zrozumienie potrzeb i możliwości klienta”, dodał Arkadiusz Gumieniczuk, właściciel firmy „TRAWNIK” w Turowie Pomorskim.

„Podoba mi się elastyczność i szybkość podejmowania decyzji”, ocenił  Marek Trembowiecki, prezes zarządu DELTA-MAR Sp. z o.o . we Wrocławiu – Biuro Handlowe w Tymieniu.

Ryszard Mroziński, Prezes Zarządu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie to bank o wyłącznie polskim kapitale, niezależny od międzynarodowych instytucji finansowych, prowadzący wyjątkowo bezpieczną politykę kredytową i nie angażujący się w ryzykowne instrumenty finansowe. Jego zrównoważony rozwój ma na celu tworzenie silnego i bezpiecznego banku aspirującego do roli lokalnego centrum rozliczeniowo-doradczego.

Działając lokalnie i posiadając bardzo dobre rozeznanie w realiach uwarunkowań środowiskowych oraz znając doskonale swoich klientów, jesteśmy w stanie do minimum zmniejszyć ryzyko kredytowe. Udział kredytów w sytuacji nieregularnej w stosunku do obliga wyniósł na koniec 2009 r. 2,16 proc. Do analizy kredytowej wykorzystujemy BIK, BIG oraz Krajowy Rejestr Długów. Dodatkowym naszym atutem jest szybkość i elastyczność w podejmowaniu decyzji tak kredytowych jak i depozytowych.

 Dzień dzisiejszy naszego banku to nowoczesny system informatyczny, który ułatwia pracę nie tylko pracownikom, ale przede wszystkim oferuje naszym klientom najnowsze produkty, których oferta w niczym nie odbiega od ofert dużych banków komercyjnych o zasięgu ponadregionalnym, a nawet światowym. W ofercie Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie oprócz tradycyjnych produktów takich jak rachunki bankowe, kredyty, lokaty, znajdują się także: konta oszczędnościowe, karty płatnicze, fundusze inwestycyjne, potwierdzenia sald rachunku za pomocą SMS, ubezpieczenia, leasing, bezpieczna bankowość internetowa, dzięki której można wykonać przelewy, złożyć zlecenia stałe, założyć lokatę, a w najbliższym czasie dodamy do oferty najszybszy transfer środków finansowych za pośrednictwem WESTERN UNION.

Jako pierwsi postawiliśmy w swoich placówkach Kioski Internetowe, które umożliwiają przeglądanie stron internetowych i za ich pomocą korzystanie z różnych serwisów dostępnych w sieci (np. eBankNet). Ponadto w czasie nieaktywności kiosk może wyświetlać treści informacyjno-reklamowe. Uproszczeniem pracy jest stworzona przez informatyka baza wiedzy BBS Darłowo, która na swoich stronach zawiera wszelkiego rodzaju dokumenty, uchwały, instrukcje, jak również aktualne akty prawne.

Obecnie BBS Darłowo prowadzi bankową obsługę dwóch starostw powiatowych, siedmiu samorządów stopnia podstawowego oraz jednego urzędu skarbowego. W formie darowizn             i sponsoringu wydatkowaliśmy w 2009 r. prawie 350 tys. zł. Jesteśmy sponsorem m.in. drużyn koszykówki „KOTWICA” Kołobrzeg i AZS Koszalin.

W 2009 r. Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie został wyróżniony w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji 2009.

W naszej sieć działa 19 placówek bankowych, w tym otwarta 14.01.2010 r. najnowocześniejsza – Oddział Koszalin (piąta w tym mieście). Do końca 2010 r. chcemy uruchomić 20. placówkę – duży oddział w Koszalinie. Mamy 17 bankomatów

Nasz bank to bardzo dobre wyniki finansowe uzyskiwane w poszczególnych latach, wysoka dywidenda wypłacona członkom banku, zdrowy portfel kredytowy, bezpieczeństwo ulokowanych depozytów gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Efektem tego jest sklasyfikowanie Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie w pierwszej setce banków spółdzielczych w Polsce.

Więcej na ten temat:

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie okazał się zwycięzcą Konkursu Najdynamiczniejszy Bank Spółdzielczy 2009 w województwie zachodniopomorskim.

Drugi w kraju w Konkursie Gepardy Biznesu 2008

Partner SEB TFI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *