Artykuły

PSL za opodatkowaniem banków

Na czas kryzysu warto rozważyć możliwość wprowadzenia podatku bankowego – powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Marek Sawicki. Jego zdaniem, pozyskane w ten sposób środki mogłyby wesprzeć budżet lub być rezerwą w przypadku kolejnych kryzysów finansowych.

 

"Sprawa jest otwarta, natomiast uważamy (PSL – PAP), że jeśli mamy kryzys i szukamy oszczędności, to nie tylko poprzez podnoszenie podatków dla konsumentów, ale także tam, gdzie te pieniądze realnie są" – powiedział dziennikarzom Sawicki. "Można by się zastanowić nad większym solidaryzmem w zakresie ponoszenia ciężarów związanych z kryzysem" – dodał.

Sawicki zaznaczył, że jest to stanowisko Polskiego Stronnictwa Ludowego, a stanowiska rządu w tej kwestii jeszcze nie ma.

 "Rozmawialiśmy o tym na rządzie 3 tygodnie temu" – poinformował. "Na czas kryzysu warto rozważyć taką możliwość i czy środki te będą użyte ewentualnie do bieżącego wspierania budżetu, czy też będą lokowane jako pewna rezerwa na wypadek kolejnych kryzysów finansowych" – zauważył.

źródło: PAP za Onet.pl

Nasz komentarz:

Za opodatkowaniem banków jest już SLD, PiS i PSL.

Czekamy na stanowisko PO.

SLD, PiS i PSL w coraz większej liczbie kluczoywch dla gospodarki spraw mają podobne stanowisko.

SLD, PiS i PSL są za daniem ubezpieczonym prawa wyboru czy chcą by ich składki wpływały do ZUS i OFE, czy tylko do ZUS.

"Liberałowie" z PO nie zamierzają dać takiego wyboru ubezpieczonym w ZUS, nie chcą bowiem szkodzić interesom globokoncernów finansowych, właścicieli PTE.

Czyżby szykował się nowa koalicja rządowa SLD, PiS i PSL?

Wspólnota programowa już jest.

Jerzy Krajewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *