Informacje

Dutkiewicz: Wrocław będzie wspierał polskie firmy

Wrocław będzie wspierał polskie firmy, które mają siedziby na Dolnym Śląsku i odniosły sukces w skali europejskiej, by stały się globalnymi graczami – pisze "Puls Biznesu".

"Obecność firm o statusie międzynarodowym świadczy o kondycji miasta i regionu" – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. "Ten program ma wesprzeć wrocławskie firmy tak, aby mogły z powodzeniem rywalizować na rynkach światowych. Ekspansja firm rodzimych pozwoli utworzyć we Wrocławiu centrale firm globalnych. To zwiększy stabilność gospodarki i jej potencjał innowacyjny".

Według "Pulsu Biznesu", program może poprzeć Ministerstwo Gospodarki. Nieoficjalnie wiadomo, że odbyły się wstępne rozmowy i współpraca wygląda obiecująco. Wrocławski projekt byłby pilotażowy, potem mógłby się rozwinąć w całym kraju. Operację przeprowadzi Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, miejska spółka wyspecjalizowana w przyciąganiu inwestorów. Będzie ona mogła uwiarygodnić firmy w oczach międzynarodowych partnerów oraz pracowników, pomóc w pracach badawczo-rozwojowych, zdobywać dla nich unijne fundusze czy wspomóc logistycznie. Na razie nie wiadomo, jakie środki przeznaczy na to miasto Wrocław.

źródło: "Puls Biznesu" za IAR i Bankier.pl                                                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *