Świętokrzyskie Gepardy Biznesu 2010

Wśród 191 świętokrzyskich firm najdynamiczniejsze w okresie 2008-2010 okazały się: Chemar Rurociągi Sp. z o.o., Strunobet – Migacz Sp. z o.o. i COTTO PETRUS Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking 191 firm województwa świętokrzyskiego, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w marcu 2011 r. na zlecenie ULAN policzyła Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit 

  Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc. uznajemy za Gepardy Biznesu 2010.

Jest ich 108. Wszystkie zaprosimy na Konferencję Nowoczesnego Biznesu Województwa Lubelskiego w czerwcu 2011 r.  

 Gepardy Biznesu 2010 Województwa Świętokrzyskiego 

  
 Ranking najdynamiczniejszych  firm województwa świętokrzyskiego według wzrostu wartości rynkowej w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  w pocentach

1 Chemar Rurociągi Sp. z o.o. Kielce 2214
2 Strunobet – Migacz Sp. z o.o. Włoszczowa 1883
3 COTTO PETRUS Sp. z o.o. Końskie 1836
4 KOLPORTER SERVICE S.A. Kielce 1715
5 FABET S.A. Przedsiębiorstwo Elementów Budowlanych Kielce 1084
6 Kopalnie Dolomitu S.A. Sandomierz 885
7 LEWIATAN KIELCE Sp. z o.o. Kielce 833
8 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 813
9 Odlewnia Żeliwa Fansuld J. Postuła, R. Rudziński, R. Postuła S.j. Końskie 733
10 TRZUSKAWICA S.A. Zakłady Przemysłu Wapienniczego Sitkówka-Nowiny 731
11 CERRAD Sp. z o.o. Starachowice 682
12 COMPLEX COMPUTERS Sp. z o.o. Kielce 673
13 ALMA – ALPINEX S.A. Kielce 621
14 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 591
15 Bosky Sp. z o.o. Kielce 583
16 PROFAR Sp. z o.o. ZAKŁAD PRODUKCYJNO – HANDLOWY Staniowice 563
17 Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax Sp. z o.o. Kielce 522
18 Gerda 2 Sp. z o.o. Starachowice 475
19 SIGNAL PUH Ostrowiec Świętokrzyski 473
20 NIKA Sp. z o.o. Kielce 441
21 SPOŁEM PSS Kielce 440
22 VIVE TEXTILE RECYCLING Sp. z o.o. Kielce 434
23 ETC PLUS S.A. Ostrowiec Świętokrzyski 421
24 PROFARB Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 420
25 Ceramika Nowa Gala II Sp. z o.o. Końskie 407
26 HANPIK Sp. z o.o. Kielce 401
27 PHZ Awa Sp. z o.o. Kielce 387
28 CERSANIT II S.A. Starachowice 381
29 EXBUD SKANSKA S.A. Kielce 370
30 Delko Otto Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 360
31 DP Clean Tech Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 338
32 Przeds. Robót Drogowo – Mostowych CEZET Bis Sp. z o.o. Starachowice 335
33 SZPITAL KIELECKI Sp. z o.o. Kielce 310
34 PHU Maxol S.J. Suchedniów 300
35 UBOJNIA DROBIU – SALADRA BOGUMIŁA, SALADRA STANISŁAW S.J. Przyjmo 284
36 UNIMAX S.A. Kielce 276
37 Kopalnia Wapienia MORAWICA S.A. Morawica 267
38 UNIVERSAL LEAF TABACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 229
39 Autocentrum S.A. Kielce 229
40 Rusztowania Baumann Mostostal Sp. z o.o. Końskie 229
41 ACM AGROCENTRUM Sp. z o.o. Kielce 220
42 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie 218
43 Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Sitkówka 215
44 Mag – Kas Lech Kocjan I Wspólnicy S.J. Ostrowiec Świętokrzyski 211
45 Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. Wełecz 206
46 TAWOL S.J. PPUH Chęciny 198
47 Logis Sp. z o.o. PPH Kielce 191
48 Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Kielce 181
49 Przeds. Budowlano – Usługowe DORBUD S.A. Kielce 165
50 Budromost – Starachowice Sp. z o.o. Wąchock 162
51 CEFARM Kielce S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Kielce 161
52 SIBET S.A. Przeds. Produkcji Betonów Kielce 153
53 Zakłady Mechaniczne Bifamet Sp. z o.o. Jędrzejów 151
54 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny Sam. Pub. ZOZ Busko-Zdrój 130
55 Ferronia S.J. Ostrowiec Świętokrzyski 122
56 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. Kielce 122
57 DS SMITH POLSKA S.A. Kielce 120
58 AGC Opatów Sp. z o.o. Opatów 119
59 PHU Promesa Sp. z o.o. Kielce 114
60 BIURO TECHNICZNO-HANDLOWE URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH GUTOWSKI, MAJ S.J. Skarżysko-Kamienna 113
61 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Kielce 111
62 Sędziszowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Sędziszów 107
63 PGE Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko – Kieleckiego S.A. Skarżysko-Kamienna 103
64 EKOPLON S.A. Szydłów 101
65 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Sandomierz 99
66 Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Kielce 90
67 KONECKIE ZAKŁADY ODLEWNICZE S.A. Końskie 87
68 SEFAKO S.A. Fabryka Kotłów Sędziszów 85
69 Studio Kolporpress Sp. z o.o. Kielce 84
70 WTÓRPOL PPHU Skarżysko-Kamienna 82
71 PIEKARNIA POD TELEGRAFEM Kielce 81
72 Centralna Składnica Zaopatrzenia S.A. Kielce 80
73 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kielce 77
74 DOMEX S.J. Firma Handlowo – Usługowa Sandomierz 75
75 ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o. Połaniec 74
76 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice 73
77 PROGRESS ECO S.A. Tuczępy 68
78 ALTAR Sp. z o.o. Kielce 67
79 Zeto S.A. Centrum Systemów Komputerowych Kielce 66
80 CEZET Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Starachowice 61
81 ŁYSOGÓRY Przedsiębiorstwo Turystyczne Sp. z o.o. Kielce 60
82 Zakład Inżynierii Kolejowej S.J. Sandomierz 57
83 STALMAX A.& S. Pargieła, A. Mączyński, L. Pasturczak S.J. Końskie 53
84 Energetyka Cieplna Miasta Skarżysko Kamienna Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 53
85 EFFECTOR S.A. Włoszczowa 51
86 Zakład Doskonalenia Zawodowego Kielce 48
87 Elektrownia Połaniec S.A. – Grupa Gdf Suez Energia Polska Połaniec 47
88 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka Gminy z o.o. Staszów 47
89 Miejskie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 47
90 SPOŁEM PSS Busko-Zdrój 43
91 Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Kielce 33
92 ALPOL GIPS Sp. z o.o. Końskie 33
93 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 33
94 Przed. Topienia Bazaltu Sp. z o.o. Starachowice 33
95 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 31
96 Star – Gress Sp. z o.o. Końskie 28
97 Targi Kielce S.A Kielce 27
98 PPUH Polonez Plus Sp. z o.o. Kielce 27
99 ETC Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 26
100 STARACHOWICE S.A. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice 26
101 KOLPORTER BIZNES S.A. Kielce 22
102 Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Kielce 21
103 PGE Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko – Kieleckiego Dystrybucja Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 21
104 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE FULAR S.J. Bejsce 20
105 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Sandomierz 20
106 XL – TAPE International Sp. z o.o. Kielce 19
107 JP GRANIT Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 19
108 Zakład Odlewniczy LEFEK – MILER – BANASIK Sp. z o.o. Końskie 14
109 Konecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Końskie 9
110 Międzywojewódzka Usługowa Spółka Inwalidów w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 9
111 SAS Zakład Metalowo – Kotlarski Busko-Zdrój 8
112 HYDROGEOTECHNIKA Sp. z o.o. Kielce 8
113 Zakłady Wyrobów Metalowych SHL S.A. Kielce 5
114 Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego TRANSKOL Sp. z o.o. Kielce 4
115 Politechnika Świętokrzyska Kielce 4
116 Huta Szkła Sława Spółdzielnia Pracy Kielce 4
117 PER – EKO Sp. z o.o. Starachowice 2
118 KARTEL S.A. Przeds. Budownictwa Ogólnego Jędrzejów 1
119 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 0
120 Kopalnia Gipsu LESZCZE S.A. Pińczów -1
121 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -1
122 Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. Michałów -2
123 Spółdzielnia Mieszkaniowa DOMATOR Kielce -3
124 Pilkington Polska Sp. z o.o. Sandomierz -5
125 Wszechnica Świętokrzyska Kielce -5
126 FH Active S.J. Kielce -7
127 PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński Spółka Komandytowa Ostrowiec Świętokrzyski -7
128 ZPUE S.A. Włoszczowa -7
129 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM Piaseczno Piaseczno -9
130 Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostrowiec Świętokrzyski -9
131 PPHU Susz – Pol S.J. Pińczów -10
132 Spółdzielnia Mieszkaniowa KRZEMIONKI Ostrowiec Świętokrzyski -11
133 ARMATURY Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Kielce -11
134 HUTNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostrowiec Świętokrzyski -12
135 ECHO INVESTMENT S.A. Kielce -14
136 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Staszowie Staszów -15
137 MESKO S.A. Zakłady Metalowe Skarżysko-Kamienna -16
138 ROLMET S.J. FHU Kazimierza Wielka -19
139 BIAŁOGON S.A. Kielecka Fabryka Pomp Kielce -19
140 EMIZET Sp. z o.o. Zakłady Wrobów Metalowych Szydłów -19
141 PPUH KONTIN Sp. z o.o. Kielce -20
142 SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o. Kielce -23
143 Spółdzielnia Mieszkaniowa Skarżysko-Kamienna -23
144 Formaster S.A. Kielce -24
145 Grupa Edukacyjna S.A. Kielce -24
146 Megaterm Plus Sp. z o.o. Kielce -26
147 Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Starachowice -26
148 EKOMEDIA Sp. z o.o. Starachowice -26
149 EKOTECHNIKA PLUS Sp. z o.o. Kielce -28
150 Star – Dust Sp. z o.o. Końskie -29
151 DEK Sp. z o.o. PHUP Kielce -31
152 Ostrowiecki Kombinat Budowlany S.A. Ostrowiec Świętokrzyski -31
153 INSTAL – OST Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -32
154 HYDROMEL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inżynierii Ochrony Środowiska i Melioracji Końskie -33
155 Infover S.A. Kielce -34
156 PPHU Contact O/K Sp. z o.o. Kielce -35
157 PHP TES Sp. z o.o. Niwki Daleszyckie -35
158 MOSTOSTAL KIELCE S.A. Kielce -36
159 MOTO – AGROMAX Sp. z o.o. Kostomłoty Pierwsze -36
160 Przedsiębiorstwo DUBR Sp. z o.o. Kielce -37
161 ZURiP S.A. Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych Małogoszcz -39
162 Zakład Drobiarski Chłodnia Skladowa Export – Import Stanisław Bik Jędrzejów -42
163 PPUH Perfopol Sp. z o.o. Starachowice -42
164 Biko – Serwis S.J. Chęciny -44
165 FART Sp. z o.o. Przeds. Robót Inżynieryjnych Kielce -45
166 Kieleckie Przeds. Robót Drogowych Sp. z o.o. Kielce -46
167 MAGTRANS Sp. z o.o. Busko-Zdrój -48
168 Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A. Kielce -50
169 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne MAGTRANS Edward Magdziak Busko-Zdrój -51
170 Przedsiębiorstwo Instalacji Budowlanych UNIMAX S.A. Kielce -52
171 PPR – Projekt Echo – 77 Sp. z o.o. S.K.A. Kielce -52
172 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk -52
173 Odzież Robocza S.J. Kielce -56
174 JAWAL Sp. z o.o. PPHU Kielce -57
175 REM-WOD Sp. z o.o. Kielce -60
176 Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A. Stąporków -61
177 AGA LIGHT S.A. Sadowie -66
178 STALKOR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Kielce -69
179 Budownictwo Drogowe Budar Sp. z o.o. Królewiec Poprzeczny -69
180 Pamexpol S.J. Końskie -69
181 ELTOR S.A. Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe Kielce -71
182 GRANT Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski -71
183 Przedsiebiorstwo Budowlano Produkcyjny Polprzem Sp. z o.o. Połaniec -76
184 Betomax Polska S.A. Końskie -80
185 Zespół Opieki Zdrowotnej Ostrowiec Świętokrzyski -81
186 PPUH POLMARK KIELCE Sp. z o.o. Kielce -83
187 AGAT Sp. z o.o. PBUH Kielce -83
188 Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych TERMATEX Sp. z o.o. Suchedniów -84
189 BUSKOPOL S.A. Busko-Zdrój -84
190 Sandomierskie Kopalnie Dolomitu Sp. z o.o. Sandomierz -86
191 Balkar Technology Sp. z o.o. Staszów -89

źródło: ULAN na podstawie danych z Krajowego Rejstru Sądowego, zebanych przez Wywiadownię Gospodarczą InfoCredit.   

Więcej na ten temat:

Regulamin Konkursu Gepardy Biznesu
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *