Artykuły

Niepewność w małych firmach

"Małe i średnie przedsiębiorstwa, mimo poprawy wyników w ubiegłym roku, wciąż są niepewne swojej przyszłości i są ostrożne zarówno w inwestowaniu jak i tworzeniu nowych miejsc pracy",  informuje "Parkiet".

 

– Gazeta przytacza wyniki badania Indicatora dla Warszawskiego Instytutu Bankowego. Badano stosunek firm do usług bankowych, ich plany rozwojowe oraz bieżącą kondycje finansową.

Jeżeli chodzi o wybór banku, to małe i średnie przedsiębiorstwa biorą przede wszystkim pod uwagę możliwość wykorzystania Internetu w dostępie do rachunku, tradycje i doświadczenie banku oraz jego renomę. Dalej wymieniają szybkość i formy dokonywania rozliczeń.

Chociaż prawie trzy czwarte z ponad 600 przebadanych firm odnotowało w ubiegłym roku zysk, to ponad połowa małych firm i 45 proc. średnich nie planuje w tym i w przyszłym roku inwestycji. Większość przewiduje stabilizacje zatrudnienia, a nowych pracowników zamierza przyjąć co szósta firma.

Przeszło połowa małych i 45 proc. średnich przedsiębiorstw nie zamierza prowadzić inwestycji przez najbliższe półtora roku.

Więcej w "Parkiecie". (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *