Artykuły

Piękne logo Hexa Bank Spółdzielczy

Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Piątnicy podjęło decyzję o zmianie nazwy banku. Od 1 lipca 2011 r.  przyjmie on nazwę – Hexa Bank Spółdzielczy.

 

 

Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Piątnicy, na podstawie zgody Komisji Nadzoru Finansowego, podjęło decyzję o zmianie nazwy Banku. Od 1 lipca br. Bank Spółdzielczy w Piątnicy przyjmie nową nazwę- Hexa Bank Spółdzielczy. Poza nazwą Bank otrzymał nowy logotyp oraz hasło reklamowe- otwieramy możliwości.

Pierwszy człon nazwy Hexa Bank Spółdzielczy wywodzi się od słowa heksagon, znaczącego tyle co sześciokąt. To właśnie kształt heksagonu ma silną i pozytywną konotację emocjonalną, bowiem hexagon to naturalny kształt, krystaliczna czysta forma, daje wrażenie stabilności i siły. Jednoznacznie kojarzony jest z plastrem miodu, a poprzez pszczoły z pracowitością, wytrwałością i zaradnością. Kształt hexagonu pokazuje także wiele kierunków rozwoju oraz daje pole do wspólnego działania. Hexa kojarzy się też z cyfrą 6 czyli z najwyższą oceną.

Nowy logotyp Banku jednoznacznie nawiązuje do hexagonu, a poprzez załamanie jednego z ramion tworzy kontur Polski. Dodatkowo poprzez użycie biało-czerwonych barw jest jednoznacznie kojarzony z polskością, z czysto polskim kapitałem oraz nawiązuje do logotypu Grupy BPS, w której Bank Spółdzielczy w Piątnicy funkcjonuje.

Przyjęte hasło firmowe „otwieramy możliwości” jednoznacznie odnosi się do otwartego kształtu heksagonu, sygnalizuje otwarcie na klientów oraz odkrywa nowe możliwości działania przy współpracy z Bankiem.

 

źródło:www.grupabps.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *